WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zwart slachten en veesmokkel Weekoverzicht ril lig tg u iilli is=ll 3S| i® Zaterdag 26 April 1947 No. 17 Acht en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckliof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 130652 L EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: vcor Venray 11 1.C0 buiten Venray 11 1.20 uitsluitend vooruitbet. te ll)encay uiécdt ontbonden per 1 Mei 1947 zal de afdeling Venray der G.O.I.W.N. (Gemeenschap Oud Illegale Werkers Nederland) opgehouden hebben te bestaan. Toen einde Februari 1945 enkele leden de Oud Illegaliteit besloten ook te Venray een afdeling van de G.O.I.W. te stichten, waren deze mensen stuk voor stuk bezield met het ideaal: de prachtige eenheid die zich gedurende de bezettingstijd onder de verzetslieden had gemanifesteerd, te gebruiken als middel om te komen tot een samenleving waarin de Chris telijke waarden, als meer naasten liefde, rechtvaardigheiden vaderlandse saamhorigheid beter tot hun recht zouden komen. In de min of meer chaotische tijd vlak na de bevrijding, konden deze idealen door de G.O.I.W. volkomen tot uitdrukking gebracht worden door het geven van adviezen aan bevoegde instanties, samenwerking met het Militair Gezag, mistoestanden bij be voegde instanties ter kennis te bren gen en bovenal door individueel hard te werken en hun idealisme uit te dragen. Zodoende kon medegewerkt wor den aan het herstel van ons dorp, niet materieel maar vooral geestelijk. Deze meestal jonge mensen moesten dus gaan samenwerken met ons andere volksdeel. Dit andere volksdeel bestond en bestaat nog uit mensen die geduren de de bezetting loyaal geweest waren en met mensen die de bezettingstijd gebruikt hadden om veel geld te ver dienen en daar tussendoor bewoog zich nog een categorie van lieden die de Nationale zaak volkomen koud liet. Dat hierbij soms een strijd moest ontbranden die wel eens fel en heftig was, zal iedereen die niet blind was voor de toen heersende mentaliteit kunnen begrijpen. Gelukkig stonden deze jonge idealis ten niet alleen en met dankbaarheid denken zij terug aan de prettige samenwerking en het begrip, dat wij mochten ondervinden, zowel van Geestelijke-, militaire- als Burgerlijke autoriteiten. Wat b.v. de heer Receveur voor ons Gewest en ook voor Yenray heeft gedaan, beseffen slechts zeer weini gen. Men denke slechts aan het Com missariaat Noodvoorziening, hetwelk grotendeels zijn werk- was. Ook aan Kap. Ter Kuyle van dit commissariaat bewaren wij de aan genaamste herinneringen. Wij zijn overtuigd, dat er bij de G.O.I.W. afd. Venray steeds een eer lijk streven om hot goede te bereiken aanwezig is geweest. Wy zijn er even zeer van overtuigd, dat wy' ondanks tegenwerking, verdachtmaking en critiek er toch in geslaagd ziin iets bij te dragen aan de herrijzenis van ons vaderland. Dat ook onze wettige Overheid hiervan overtuigd is, blijkt wel hier uit, dat verschillende leden onzer af deling thans vertrouwensposities be kleden in dienst van het Vaderland en in het vrije bedrijf. Dat er ook gedurende ons optreden fouten zijn gemaakt wie zal het ontkennen Maar daar waar gewerkt wordt, zullen alty'd fouten gemaakt worden Wij begrijpen volkomen, dat onze taak slechts ten dele is vervuld. Het bestuur heeft echter gemeend, dat de leden onzer Gemeenschap thans hun levensopvatting en idealen individueel zullen moeten uitdragen. Het bestuur wenst hen hierbij God's onontbeerlijke zegen. Ons werk zal echter niet heel een einde nemen. De stichting 1940 1945 met baar nobel doel, voortgekomen uit de ille galiteit zal in Venray door een Comité vertegenwoordigd blijven. Ook het Oorlogsgravencomité, eveneens groten deels ontstaan uit de Illegaliteit, zal haar werkzaamheden blijven voort zetten, evenals het nog steeds be staande Monumentencomité. Het zal onze laatste daad als Be stuur der G.O.I.W. zyn, om onze dorpsgenoten op te wekken hun groot nodige steun te geven aan boven genoemde comité's. Ieder Venrayer die gaarne mede wil werken aan bovengenoemde or ganisaties kan zich ten alle tijde bij een der Bestuursleden opgeven. Het bestaan van deze organisaties moet U eraan blijven herinneren, dat er nog steeds een ereschuld op ons allen rust, n.l. te zorgen voor de na gelaten betrekkingen onzer verzets mensen, te zorgen voor de laatste rustplaats onzer geallieerde doden en ook onze burgeroorlogslachtoffers niet te vergeten. God zegene ons Vorstenhuis, ons Vaderland, ons Venray. ,Höt bestuur G.O.I.W. Venray Afschaffing vleeschdistributie. In een te Oss gehouden vergadering van de slagersvereening Oss en om streken werd bovengenoemd euvel breed besproken. De voorzitter be toogde, dat nooit feller werd afge geven op den veesmokkel en het zwartslachten als thans, nu het vleescbrantsoen werd verlaagd. In 1946 werd 30 duizend tob Iersch en Deensch vee ingevoerd, wat in 1947 niet het geval zal zyn. Ér is nog een reserve aan nuchtere kalveren; is deze uitgeput, dan zal verdere verlaging tot 3 ons per 14 dagen moeten volgen. Het Departement van Landbouw heeft becijferd, dat er per jaar 20 duizend ton zwart geslacht wordt, terwyl circa 10 duizend ton de grens over wordt gesleept. Hieruit volgt, dat het vleeschrantsoen zelfs zon der import gehandhaafd had kun nen worden, indien het zwartslachten en de veesmokkel niet zoo groote vormen had aangenomen. Het is onjuist te beweren, dat de slagerijen de grootste oojzaak zyn van den zwarthandel. Op de veeleveringsmarkten worden vaak 50 a 60 koeien van uitstekende kwaliteit aangevoerd (dubbele A), waarvan er vaak maar 5 in distri butie komen, zoodat de overige 55 - die in no time verdwenen zyn in handen komen van niet bonafide handelaren. De boeren zyn derhalve de oorzaak van het zwartslachten en den vee smokkel. Het is onbegrijpelijk, doch deze toestanden bestaan en dat terwijl op die veeleveringsmarkten door gaans steeds vele C.C.D.-ambtenaren zyn, die ofwel geen vakverstand heb ben, ofwel blind zyn, doch slechts zéér sporadisch arrestaties verrichten. De veetelers beweren, dat de vee stapel grooter is dan in' 1939; indien dit waar is, wordt door de Overheid een groot onrecht gedaan. De stemming van de slagers is boosaardig, zoo niet revolutionnair tegen de overheid. Als boeren uitsluitend wilden leve ren aan bonafide veehandelaren zou den er geen koeien meer over de grens gaan. De boeren hebben een grootere vertegenwoordiging in de B.V.V.; de 10.000 slageryen hebben, evenals de 200 vleeschwarenfabrieken, slechts 1 vertegenwoordiger, terwijl de stich ting van- den landbouw er 3 heeft. Dit heeft de varkensovername rege ling tot gevolg gehad, die een groote hap heeft genomen uit de zelfstan digheid der slageryen. Doch wy zullen onze zaken niet laten afslachten door ondeskunöigen. Afschaffing der vleeschdistributie voorziet spr. niet, evenmin als het vrij koopen door de slagers by de boeren, wat den zwarthandel tegen zou gaan, omdat de slagers de boeren dan ook hoogere pry zen zouden kun nen betalen. DE DEUR VAN DEN DIENSTTIJD De duur van de opkomst van de nieuwe lichtingen staat op het oogen- blik wel ir. het brandpunt van de belangstelling. En deze belangstellen den zyn niet alleen de jongens, die moeten opkomen, maar niet minder de ouders en niet in het minst ook de werkgevers van do recruter.. Van zeer bevoegde zijde doelde men ons op onze vraag mee, dat omtrent den duur van de opkomst onder de wapenen nog geen beslissing is ge nomen. De nieuwe Dienstplichtwet, die o.a. deze materie behandelt, is in voorbereiding. Wanneer men zegt, zooals op het oogenblik wel gebeurt, dat onze soldaten voor 21/» jaar in militairen dienst zullen moeten, dan gaat men af op onjuiste geruchten, aldus een officieele zegsman. Hoe lang de diensttyd „zal" duren is nog niet vastgesteld. Anders is het evenwel met de lichtingen, die thans onder de wape nen zyn, zooals de lichtingen 1946 en 1947, die, zooals bekend, de 7 Dec. Divisie en de Tweede Divisie vor men. De eerste is reeds in Indië, de tweede dezer dagen. De ontwikkeling van den toestand jn Indië zal den duur van hun ver blijf in de tropen beinvloeden. De lichte-infanterie-bataljons, die in 1945 gmgen, hoopt men voor een deel in mt najaar terug te kunnen brengen en zoo hoopt men, dat de lichting 1948 de mannen van 1946 zal kunnen gaan aflossen. Inderdaad zullen deze dienstplichtigen dus twee jaar onder de wapens zyn. De buitengewone omstandigheden vorderen dit, doch hoelang de vol gende lichtingen onder de wapenen zullen blijven, is, zooals reeds werd aangegeven, nog niet beslist. Zwendel in glasbonnen Onderzoekingen van de Haagse re cherche, in samenwerking met die van Rotterdam en Amsterdam, heb ben geleid tot de arrestatie van een nieuwen medeplichtige en hoofdper soon in de zwendel-affaire met glas bonnen, welke reeds vorig jaar No vember aan het licht is gekomen. In totaal twaalf perscnen bleken in de loop der laatste maanden by de zwen del betrokken te zyn. Hy moet aan de bonnenhandel ongeveer 5000 gulden hebben verdiend. Roermondsche mensehenjager staat terecht. Voor het Bijzonder Gerechtshof te Roermond heeft de 40-jarige café houder J. H. H. terecht gestaan, door wiens optreden minstens 25 tot 30 personen den dood hadden gevonden. In een fel requisitoir eischte de advocaat-fiscaal de doodstraf. Voor den rechter beweerde Holla, dat hij nooit iets uit eigen beweging godaan.had, doch de advocaat-fiscaal noemde hem een beest, dat dag in dag uit slachtoffers zocht om ze te verslinden. Twente, Eindhoven en Brussel door de luchts verbonden Twente ligt ineen uithoek van Neder land en heeft slechte verbindingen met andere deelen van het land. Reizen naar het Zuiden en Noorden brengen veel ongerief mede. Dank zij Maandag geopende luchtverbinding is hierin evenwel een groote verbetering gekomen. In twee uurtjes vliegt men van Enschede naar Brussel en in nog geen uur van Twente naar Philipsstad. Motor-Sportdag te Deurne. Door de Motorclub „St. Christoffel" te Deurne is Maandag 5 Mei (Natio nale Feestdag) een motor-sportdag georganiseerd. Nieuw station te Yenlo. De Nederl. Spoorwegen hebben het gemeentebestuur van Venlo de toe zegging gedaan, dat aldaar een nieuw spoorwegstation zal worden gebouwd. Serviesgoed en metalen keukengerei Het Centraal Distributiekantoor deelt ons mede, dat met ingang van 1 Mei a.s. de volgende bonnen voor serviesgoed en metalen keukengerei niet meer geldig zyn 1. Groene bonnen met zwarten op druk „Serviesgoed een punt". 2. Rose bonnen met zwarten opdruk „Servies goed vyf punten". 3. Blauwe bonnen met zwarten opdruk „Keukengerei een punt". 4. Oranje bonnen met groenen opdruk „Keukengerei tien punten". Na 1 Mei zijn uitsluitend geldig voor serviesgoed 1. Bruine bonnen met zwarten op druk „Serviesgoed een punt". 2. Bruine bonnen met rooden opdruk „Servies goed vyf punten". 3. Rose bonnen met zwarten opdruk „Serviesgoed een punt". 4. Rose bonnen met rooden opdruk „Serviesgoed vyf punten". 5. Bonnen B, C, D en E 33 reserve van de bonkaarten 604 (waarde 1 punt per bon). 6. Bonnen B, C, D en E 57 reserve van de bonkaarten 606 (waarde twee punten per bon. Voor metalen keukengerei 1. Lila bonnen met zwarten opdruk „Keukengerei een punt". 2. Lila bon nen met rooden opdruk „Keukengerei tien punten". 3. Bonnen 506 en 606 algemeen van de bonkaarten 608 (waarde twee punten per bon. Registratie slachtvee noodzak el ijk Op een aantal van 200.000 boegen en 30.000 tuinders, legde minister Mansholt uit, is de contole niet zoo gemakkelyk uit te oefenen. Geraamd is, dat van iedere koe die gemiddeld 3175 liter melk geeft, feitelyk 535 liter niet in de consumptie is gebracht, maar een percentage daarvan is gebruikt voor het jonge vee. Van de 4C0.000 stieren zyn er 34.000 verdwenen; dat betekent een tekort van 11.000 ton slachtvleesch. De helft hiervar is de Belgische grens overgegaan. Daar verschillende maat regelen, die tegen deze clandestiene export getroffen zyn, niet doelmatig gebleken zyn, wordt nu overwogen, om voor een landstrook van 20 a 25 km. registratie van het vee toe te passen. In totaal zyn er thans 177 smokkelaars gegrepen. Ook deze be windsman achtte de corruptie-verhalen over de controleurs in het algemeeen sterk overdreven. Qiauuittes... Iezegrim was er bijna geweest. Een poos geleden kreeg hy' plotseling hevige pijnen ir. zijn ingewanden. Hy ging zowat van zyn kunstzijde sokken en de kunstmoeder waar schuwde voorbeeldig snel de dokter. Deze constateerde sterke kronkelingen slagen in de darmen. Er bleek zich een mengsel van verglaasde aardappelen, peperkoek en gestoomde bokking te hebben vastgezet en de slingerende massa was in de war geraakt. Operatief ingrijpen was noodzakelijk en dus naar het Ziekenhuis. De zieken wagen kwam voor en Iezegrim, zowat dubbel gevouwen van de pyn, werd de wagen binnengeschoven. Alles ging goed tot op de Merselose- weg. Hier begon de wagen ongewild een carioca te dansen. Steeds hart stochtelijker werd die dans en slechts stevige riemen konden vooncomen, dat de brancard en Iezegrim hecht verbonden, niet door kap naar buiten vlogen. Toen de dans zyn hoogtepunt be reikte, voelde Iezegrim plotseling een onderaards gerommel en traden ont ploffingen, klein formaat Helgoland, op. De wagen stond stil. De deur ging open en iedereen keek naar binnen met een gezicht alsof ze vragen wil den „Is die ook al weer levend hier aangekomen. Dokter en Zuster begonnen hun werk, tot ieders verbazing kon de dokter geen afwijking constateren. Iezegrim voelde zich ook aanmerke lijk beter. Wat was nu het geval: Tengevolge van de „hoxebonedijeenlaboemtrek- pano" rit, was het gehele binnen werk van Iezegrim weer netjes op zijn plaats terecht gekomen en ging alles zijn normale gang. Na een kwartier was liy weer uit het zieken huis ontslagen. Door het Vlakwater is hij naar huis gewandeld. Iezegrim heeft aangeboden de vol ledige operaties en ziekenhuiskosten te betalen, want op slot van rekening kunnen de dokter en de zusters or ook niets aan doen, dat de Merselose- weg zo slecht is. Dit schoot hem te binnen toen Itzegrim vorige week de aanbesteding van deze weg in de krant zag staan. Hy is benieuwd wat dit experiment nu weer zal opleveren. Izegrim Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Iedere 2e en 4e Dinsdag van de maand is het Kleuterbureau van het Groene Kruis vanaf 2 u. geopend. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray, brengen tor kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het College van Algemeono Com missarissen voor den Wederopbouw te 's-Gravenhage, van Alkemadelaan 350, voornemens is ten behoeve van het horbouwplan der gemeente Ven ray, over te gaan tot onteigening van een aantal percoelen ten name van de gemeente Venray. Een lyst van de te onteigenen per- ceelen, alsmede een kaart waarop zy zijn aangeduid, liggen vanaf liodèn t.m. 6 Mei 1947 kosteloos voor een ieder ter inzage ter gemeente-secreta rie afdeeling algemeene zaken. Op Woensdag 7 Mei 1947 des na middags om vier uur zal ten gemeente huize van Venray zitting worden ge houden door een daartoe aangestelde commissie ten einde eventueele be zwaren tegen deze onteigening aan te hooren. Alle belanghebbenden kunnen tot uiterlijk twee dagen voor deze zitting ook schriftelijk hun bezwaren indienen by het College van Algemeene Com missarissen ''oor den Wederopbouw te 's-Gravenhage Alkemadelaan 350. Venray, 18 April 1947. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat zij, ten deze handelde ter uitvoe ring van het besluit van den Raad d.d. 17 October 1946, in hnnne ver gadering van 11 April 1947 hebben besloten aan het bestuur der R.K, Lagere Meisjesscholen aan den Maasheesche weg uit de gemeentekas ter beschik king te stellen eer. bedrag van f 8223.83 voor herstelwerkzaamheden aan zyn schoolgebouwen en lokalen en schoolmeubelen, aan het bestuur der R.K. Lagere Meisjesschool St. Angela te Leunen uit de gemeentekas ter beschikking te stellen een bedrag van f 1523.55 voor de aanvulling van leermiddelen en schoolbehoeften en voor de aan schaffing van 19 nieuwe schoolban ken, ter vervanging van die, welke door oorlogsgeweld verloren gingen aan St. Angela-school te Leunen. aan het bestuur der St. Ursula- scholen aan den Maasheesche weg te Venray, uit de gemeentekas ter be schikking te stellen bedragen van f 501.40 en f 335.50 voor de aanschaf fing van leermiddelen ter vervanging van die, - welke door oorlogsgeweld verloren gingen. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat vanaf heden tot en met April 1947 ter gemeente secretarie dezer gemeente kosteloos voor eenieder ter inzage liggen de na volgende stukken, betreffende de ont eigening, ten behoeve van het bouw plan 1947, door het College van Algem. Commissarissen v. den Wederopbouw van een aantal perceelen en perceels gedeelten in deze gemeente, ten name van de gemeente Venray a. de aanzegging van het genoemde college; b. een kaart waarop de ont eigende perceelen zyn aangeduid; c. een lyst, waarop de onteigende per ceelen zyn vermeld. Gevonden Damesry wiel. Albert Heyn Markt straat; Kinderportemonnaie met in houd, A. Verstraaten Merselo M 5; Inhoudsmaat van 1 liter, Kazerne; Muntbiljet, J. v. Bussel Binnenparel- lelweg 26 Helmond; Bijl, van Helden Oude Oostr.weg 49; Vulpen, gevonden in de trein, Stationschef Oostrum. Rechtzaken (Politierechter) W. II., schilder te Meerlo, diefstal van verfkwasten ten nadeele van L. C. te Venray, f 25 subs. 10 d. h. J. V., 57 j. te Venray, diefstal van een tafelkleed ten nadeele van H. R. f 25 subs. 10 d. li. M. de W., z.b. 31 j. te Venray, diefstal van eikeboom ten nadeele der gemeente, f 20 of 10 d. h. F. F., landbouwer, 22 j. te Venray, mishandeling van F. A. f 10 subs. 5 d. h. J. I., bierbrouwer, 27 j. te Venray, diefstal van tegel ten nadeele der gemeente f 15 subs. 10 d. h. DENKT ER AAN De hondenbelasting moet betaald zyn voor 1 Mei a.s., zijnde f 1.50 voor vastliggende en f 3 voor losloo- pende honden, ten kantore gemeente ontvanger Marktstraat. Herkeuring van alle trekhonden Het gemeentebestuur van Venray brengt ter algemeene kennis, dat een herkeuring van trekhonden en hon denkarren worden bevolen, welke zal worden gehouden op Donderdag 8 Mei a.s. des vm. elf uur te Venray, Ilen- seniusplein voorde geheele gemeente. Glasverzekering De Venrayse Spiegelglasverzekering hield Dinsdag j.l. haar algemene jaar vergadering in café H. v. Meyel. De opkomst der leden was zeer gering. Het voorstel van het bestuur om de premie 1947 vast te stellen op f 1 per in2 werd aangenomen. De aftredende bestuursleden, J. Jeuken, J. Poels en P. Smits worden herkozen. GROOT JEUGDC'ONGRES TE VENRAY Op 15 Augustus a.s. zal te Venray een groot algemeen congres plaats vinuen van alle R.K. Jeugd-Standsorganisaties. Er wordt gerekend op pl.m. 20.000 deelnemers. Uitnoodigingen zyn verzon den aan Z. Em. KardinaalJ.de Jong; Mgr. Dr. G. Lemmens en de Ministers Dr. L. J. M. Beel; A. H. J. Fievez; Mr. J. H. van Maarseveen, Dr. Jos. Gielen en Mr. B'. Huismans. De organisatie berust in han den van de plaatselijke afdee ling van de K.J.M.V. St. Andries te Venray. Adoptie van geallieerde Oorlogsgraven. Het adopteeren van onze gesneuvel- Engelsch vrienden is tot nu bevre digend geweest. Na de lange vorstperiode is men thans weer begonnen met het over brengen en met bekwame spoed wordt gezorgd, dat het Engelsche Militaire Kerkhof spoedig weer in orde zal komen. Van de thans hier begraven zijnde Engelschen zyn er slechts 300 ge adopteerd en doen dan ook nogmaals een dringend beroep op de Venraysche ingezetenen om tot adoptie van een of meer graven over te gaan. Ver schillende brieven uit alle delen van Engeland zyn reeds aan ons comité gericht. Daaruit blijkt, dat naast erkentelijkheid voor de adoptie de familie gaarne nadere bijzonderheden over de graven ontvangt. Het is voor het comité niet aan genaam en voor de nabestaanden be droevend te moeten vernemen, dat 'n graf nog niet is geadopteerd. Wij doen nogmaals een beroep tot adoptie van het graf van een of meer onzer bevrijders te willen besluiten en te beschouwen als een ereplicht. Wij rekenen er op, dat degenen, die reeds tot adoptie overgingen zorgen, dat het geadopteorde graf vóór 3 Mei a.s. in orde is. Namens de nageiaten betrekkingen uit Engeland onze besten dank. Oorlogsgraven-Comité afd. Venray JAC. VAN OPBERGEN Stationstraat 10 RONDE VAN VENRAY. Groote wielerwedstrijden zullen gehouden worden op Maandag 5 Mei a.s. (Nationale Feestdag) behoudens goedkeuring G.S. ROUTE: Patersstraat, Paterslaan Henseniusstraat, Leeuwstraat, School straat, Marktstraat, Groote Markt, Grootestraat (circa 1300 M.) Start en finish: Postkantoor. Ie groep (start 12 uur): Junioren t.m. 17 jaar; 2e groep (start 1 uur) Seni oren ouder dan 17 jaar; 3e groep (start 2.15 uur) loopjongens, alle leef tijden. Aan de wedstrijden mag deelgeno men worden met gewone fietsen (toer- en sportfietsen) terwyl voor groep 3 enkel zjjn toegelaten trans portfietsen met korf of mand, waarin minstens 10 kg. bagage. Race-fietsen zyn absoluut uitgezonderd. AFSTAND: groep l: 15 km. 12 ronden groep 2: 30 kiU. 24 ronden; groep 3 15 km. 12 ronden. VELDLOOP, aanvang 10.30 vm. Junioren tm. 17 jaar. ROUTE: Postkantoor, Patersstraat, Paterslaan. Henseniusstraat, Leeuw straat, Schoolstraat, Marktstraat, Gr. Markt, Hofstraat, Stationsstraat, Mgr. Nolensstraat, Veldstraat, Grootestraat, Postkantoor. Senioren: ouder dan 17 jaar. Vertr. 10.45 uur. ROUTE: Postkantoor—Paterstraat- Paterslaan—Langstraat Hensenius straat Leeuwstraat Eindstraat— Overloonscheweg - Gasstraat Maas- heescheweg—Hofstraat - Grootestraat- Postkantoor. Schriftelijke inschrijvingen te rich ten aan G. Janssen, Henseniusstraat 18a Venray, tot en met uiterlijk 30 April a.s. Op deze inschrijvingen te vermelden Naam, voorletters Adres Ouderdom Deelname aan b.v. Veldloop, ju nioren of Wielerwedstrijd groep 3 etc. InschrijfgeldJunioren 25 cent Se nioren 50 cent (per wedstrijd) Totaalbedrag van het inschrijfgeld insluiten. Zie voor verdere mede- deelingen dit blad op 2 Mei a.s. VOEDSELBI REAU YENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Brandstof kuikens. Pluimveehou ders, welke door hun aanvullende toewijzing op 150 stuks zyn gebracht, worden aangeraden oen aanvrage voor brandstof in te dienen by de Brand- stoffencommissie Kleine gracht 6 te Maastricht. Mocht men de kuikens electiisch opfokken, dan komt men niet voor kolentpewyzïng in aanmer king. Inlevering granen. Vanaf heden behoeft men de granen niet meer rechtstreeks aan 't A.V.A. af te leve ren. Evenals voorheen kan elke afd. v.d. L.L.T.B. en iedere handelaar wederom rogge, haver en gemengd graan van de telers aankoopen. Er behoeven dus op 't bureau geen ge- leidebiljetfen meer afgehaald te wor den. Alléén de telers, welke middels de C.C.D. een lastgeving tot verplich te levering ontvingen, moeten de producten aan het A.V.A. leveren. De Bureauhouder, H. EM0NT3 Nieuwe kerk aan het Veulen* Der nieuwe kerk aan het Veulen zal gebouwd worden op een perceel van den heer P. Spreeuwenberg, aan den weg naar het Steegsbroek, tegen over de school. S.V.V.-Omroep We hadden verleden Zondag geen beste dag, al zag het er met rust niet naar uit, dat het zoo'n nederlaag zou worden. Laat je echter 'niet ontmoedigen, zet je tandon op elkaar en „voetbal" wat je kunt, dan komon we zeker door de depressie heen. a.s. Zondag gaat 't eerste naar Sevenum, we vertrouwen, dat hier met een beetje meer enthousiasme wordt gespeeld, We kennen Sevenum als een fijne sportieve ploeg, waar ieder gaarne mee te doen heeft. Als jullie je best doet jongens voorspellen we een goede match. Het tweede krijgt Boxmeer op bezoek en onze jongens zullen doen wat ze kunnen om do puntjes thuis te houden. Ook hier verwachten we een spannende wedstrijd. By ons 3e komt America z'n geluk beproeven. Er wordt van jullie een verrassing verwacht. Laat ze zien wat je kunt en stuur America met lege handen naar huis. Minister Neher in Limburg. De Minister van Wedoropbouw, L. Neher, brengt a.s Vrijdag een be zoek aan Venlo en houdt een byeen komst met de burgemeesters van Noord- en Midden-Limburgsche ge meenten over de wederopbouwmoei- lykheden in de oorlogsgetroffen ge bieden. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Week van 26 April tot en met 3 Mei Uitreiking bonkaarten 707 en Brundstoffenkaart TA 707 Dinsdag 29 April te Oirlo van 9-12 letters A—M on 1 4 letters M Z. Woensdag 30 April te Merselo letters A—I; Donderdag 1 Mei te Merselo van 9 12 letters J—R en van 1-4 letters S-Z. Vrijdag 2 Mei teCastenray van 9.30- 12 letters A M en van 1-15.30 lett. N—Z; Zaterdag 3 Mei te Veulen van 9.30-11 letters A-Z. Medegebracht moeten worden de bonkaarten 705 met inwisselingsbon nen. Losse inw. bonnen worden niet aangenomen. Tevens moeten alle in legvellen worden overgelegd. Voor 't verkrijgen van brandstolfenkaart TA 707 dient het aanvraagformulier MD 323-15 volledig ingevuld en onder tekend te worden ingeleverd. Hierbij moet worden overgelegd het restant van de brandstoffenkaart T 606, waar aan zich de bon BV 72 bevindt. Xa-nitreiking zeep voor melkers is deze week voor de bewoners van de kerkdorpen op de bekeude plaatsen en uren, alwaar wekelijks zitdag wordt gehouden. Stamk. meebrengen. SCHOENEN. Na-uitreiking bonnen te Venray Woensdag 30 Apr. v.9—12. Rijwielen, toer- en transportbanden Van 1 10 Mei afhaler, en indienen aanvi aagformulieren. Sluiting kantoor. In verband met de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana Woensdag 30 Apr. zyn de kantoren na den middag gesloten. Waarschuwing. Naaï aanleiding van de vele vermissingsgevallen van stam kaarten. inlegvellen, bonkaarten en inwisselingsbonnen, wordt 't publiek er op attent gemaakt, dat in de toe komst slechts by hooge uitzondering vergoeding voor levensmiddelenkaar ten wordt gegeven. Men zy dus gewaarschuwd 1 NIEUWE BONNEN voor tijdvak van 27 April tm. 10 Mei Bonkaarten KA, KB KC 705 (Serie B) B—01 brood 800 gram brood B—02 brood 400 gram brood B—01 boter 125 gram boter B—02 boter 125 gram margarine of 100 gram vet B—03 boter 250 gram margarine of 200 gram vet B—01 melk 4 liter melk B—03, B—05 melk 7 liter melk B—01 vleesch 100 gram vleesch B—02 vleesch 300 gram vloesch B—01 algemeen 200 gram kaas B—02 algemeen 1 ei B—03 algemeen 100 gram bloem of zelfryzend bakmeel of kinder meel (niet uit ryst bereid) B—04 algemeen 125 gram koffie B 05 algemeen 50 gram thee B—06 algemeen 250 gr. wasohpoeder plus 250 gram soda B—03 reserve 1600 gram brood B—06 reserve 800 gram brood Bonkaarten KB, KE 705 (serie B) B—11 brood 800 gram brood B—11 boter 250 gram boter B-^-12 boter 125 gram margarine of 100 gram vet B—13 B-15 melk 12 liter melk B—11 B—12 vleesch 100 gram vleesch B—11 algemeen 100 gram kaas B—12 algemeen 1 ei B—13 algemeen 250 gram waschpoe- der en 250 gram soda B-13 reserve 800 gram brood B 14 reserve 100 gram bloom of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) B—16 reserve 600 gram bloem of kindermoel (niet uitrust bereid, of zelfrijzend bakmeel. Bonkaarten MA, MB, Ml), ME, MF) MG 705 (byz. arbeid, a.s. moe ders en zieken) (serie B) B—21 brood 800 gram brood B—21 boter 250 gram boter B—22 boter 250 gram margarine of 200 gram vet B—21 melk 5 liter melk B—21 vleesch 300 gram vleesch B—22 vleesch 100 gram vleesch B—21 kaas 200 gram kaas B—21 eieren 5 eieren 3 3 <"3 ~2 S* Sr v? I O) o a> o 5 s CD a s- t n 3 (Tl è~- 3 3 °g teg-co O" -f - 3 S g-B:® 3 3 3 o JZ ëgissfi o.« 2 3-2 2.2 o-as-o -1 O 3 o O c ir 3 «*f O O f ~i -t 3 3 w S3 o* 2. s Z» 3 o ©O lp? o. O 2" «a 3 >3 55 "5 3 3 ^*3 2 t* P® 0®©3 O 3 3 r* 2 o ?L*1 3" 2 3-3 go =S o O - 5' I C To p ü3 L S 5 tn- ©TO o- Q *g K W frj 3 3 °0 3 O O e 3 c -3 2 3 3 B p 3 O O - 3 3 H-ö C-H 3 Jffcj p o ?rO KObt ®*a ah 3 5!" -. o 'HL gg" O 55 3p tr r. 2 CC©5 S- 1 2 3 3-0 s3 o 2* -o 35 3- Q 2.5' 5a 71 1§ -o p co to© CTN C O S 3 g 3 8 O L s 3- p ""*(3 2 O TJ 2. 2" C.O K S! O p cf (0 2 3 8 x* g- 3 2.3*3 q S. S J D O I 3 7 CD_ 5" O o 3 3 g-W 3- 3 Q O Q 3 •o<g Pv (0 H CD 3 S® .S3 3 3: O 3 2 TT 3 g® 3 l p m S.% «Si O ■o 3 (O ïC o S. 3 18 1 W 3" Qhd bezorgt U f elke week amusante ontspanning Fa. v. d. Munckhof

Peel en Maas | 1947 | | pagina 1