,,'t BINNENHUIS" Tentoonstelling. Bieten voor siroop Siroopfabriek Goumans - Venray IVeest zuinig op nw distributiebescheiden Het blijkt noodzakelijk to zijn er nogmaals or te wijzen, dat b(j het beheer van distributiebescheiden de uiterste zorg in acht moet worden genomen. Het aantal verm.ssings- gevallen blijft nog groot, terwyl aan den andoren kant vergoeding veelal niet mogelijk is. Zoo worden toeslag kaarten, tabakskaarton, gemengde kaarten, versnaperingskaarten en tex- tielkaarten in geval van vermissing niet vergoed, tenzy vaststaat, dat deze vermissing te wijten is aan bewozen overmacht, zooals totale verwoesting of diefstal (mot inbraak). Men dient voorts te weten, dat elke vermissing van distributiebe scheiden, ook al zou geen vergoeding mogelijk zijn, bij den plaatselijken distributiedienst moet worden aan gegeven In verband met eventueele latero verstrekkingen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat alle aanvragen om vergoeding van verloren gegane distributiebe scheiden (waaronder ook do 2e distri- butiostamkaart) uitsluitend bü den plaatseliiken distributiedienst moeten worden ingediend. Het doen van valsche aangiften van verlies van distributiebescheiden is strafbaar. Tegen overtreders zal ten strengste worden opgetreden. EIEREN GOEDKOOPER Naar wij vernemen zal met ingang van 17 Maart de consumentenprijs voor eieren met vijf cent verlaagd worden, zoodat de prijs van een ei van 21 op 16 cent komt. De verlaagde grossiersprijs gaat reeds 12 Maart in. 750.000 radiotoestellen Uit bet „V.D.H.tje" - personeels orgaan van Van der Heem N.V. blijkt, dat er thans pl.m. 750.000 radiotoestellen in gebruik zjjn. Ongeveer 600.000 dezer toostellen werden tijdens den oorlog door goede vaderlanders verstopt en 150.000 zijn er na de bevrijding door de radio industrie afgeleverd. Er is thans nog een tekort in Neder land van pl.m. 650.000 toestellen. Politie krijgt nieuw uniform Er is een nieuw uniform voorschrift verschenen voor de gemeentelijke politiekorpsen. Bij het ontwerpen daarvan heeft men ook gezorgd, dat de Duitsche insluipsels geheel ver dwenen. De kleur van het uniform zal zwart zyn met hier en daar een smal blauw biesje. Hierbij wordt een parelgrijs overhemd gedragen met zwarte das. Do ballonbroek kan facultatief ver vangen worden door de lange pan talon. Men heeft om practische redenen afgezien van den vooroorlogscheu En- gelschen helm. Bovendien was deze helm slechts in een zeer gering aantal gemeenten in gebruik. Daarom is voor bet geheele personeel de pet van liet Ned. marine-model ingevoerd, aan de voorzijde voorzien van een in zilver geborduurden Ned. leeuw, waarby voor hot hoogere personeel nog eenige versierselen zijn aangebracht- De distinctieven worden door hot hooger personeel gedragen op beide revers, door het lagere personeel op de linker-boven-mouw. Öp de schouder bedekking is eveneens een zilveren Ned. leeuw aangebracht, wolke even wel kan worden vervangen door een in zilver uitgevoerd gemeentewapen. De militaire titulatuur is voor de gemeente-politie volkomen afgeschaft. Teneinde te voorkomen, dat oude uniformen, welke nog in vry goeden staat verkeeren, bulten gebruik zou den worden gesteld is bepaald, dat voor de invoering van het nieuwe uniform een overgangstermijn van 2 jaar en voor het personeel, dat nacht dienst verricht een termyn van 3 jaar geldt. DE JACHT OP GEVAARLIJKE NAZI'S Nog een belangrijke arrestatie Het oprollen van de illegale nazi organisatie in Duitschland is Dinsdag geüindigd en S5 pet. van de leiders is gearresteerd, aldus werd door het hoofdkwartier van den Britschen ge heimen dienst bekend gemaakt. Tevens werd mededeeling gedaan van do arrestatie van den goneraal- majoor der S.S. Kurt Ellesich, oud lid van Himmler's staf en één dei- voornaamste organisatoren van de illegale beweging. Ellersich, die Zaterdag gearresteerd werd, leefde onder den valschen naam „Ehlers". Hy droeg een „scherts- bril". Hy woonde drie hoog in een steeg en de Engelsche agenten von den vier zware deuren op hun weg naar zyn kamer. Hy liet zich echter zonder verzet arresteeren. In Ellersich's kamer vonden zy een vrouw, die door den S.S.-generaal als „Frau Katischef" geindentificeerd werd en by een huiszoeking werd een aantal .bezwarende documenten ontdekt. Tijdens de huiszoeking begon de vrouw aan haar handschoenen te frommelen en toen haar bevolen werd deze uit te doen, bleken zij een be langrijk document te bevatten. Van Russische zijde wordt de Brit- sche en Amerikaansche zuiverings- politiek een „farce" genoemd en vindt men het in het geheel niet verwon derlijk, dat de aanhangers van Hitier ir) de westelijke zones weerzoo agres sief zijn geworden. Op 8 Febr., aldus een Russisch blad, hebben de Brit sche autoriteiten 9000 vroegere S.S.- mannen en leden van de Gestapo To nno en en °P een totaal van iy.000 geïnterneerden in de Britscho zone. Nadat de fusie tusschen Britsche en Amerikaansche zóne tot stand was gekomen, zoo vertelt het blad, werden 2/ belangrijke Duitsche industrieelen, die als oorlogsmisdadigers geïnter neerd, die als oorlogsmisdadigers ge ïnterneerd waren, vrijgelaten. Zy mogen vryelyk de methoden voor het ce.emmeren van den democratischen wederopbouw van Duitschland be spreken. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Alléén voet spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2-8 uur. Iedere 2e en 4e Dinsdag van de maand is het Kleuterbureau van het Groene Kruis vanaf 2 u. goopond BEKENDMAKING Burgemeester on Wethouders van Venray maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezors- lyst voor hot jaar 1947-194S van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. op de Secretarie der gemeente voor eenieder tor inzage wordt nederge- legd en Legen betaling der kosten, stemdistricts-gewyze in uittreksel, verkrijgbaar gesneld. Tot en met den 9den Maart is een ieder bevoegd, by het gemeentebe stuur verbetering van de door dat bestuur vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat liy zelf of een ander, in strijd met die wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet be hoorlijk voorkomt of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd by volmacht te stemmen. Venray, 22 Februari 1947 Mgr. Verliet Mgr. Verriet, de Apostolisch Vicaris van Curacao, is Maandag na een afwezigheid van enkele maanden in Nederland, te Willemstad terugge koerd. Voor de» Politierechter B. A., los arbeider oud 18 jaar te Venray, diefstal van hout f 10.— subs. 5 d.h. J. K. timmerman, oud 26 jaar te Venray, mishandeling van P. T. en P. M. f 30. subs. 15 d.h. G. W., landbouwer, oud 42 jaar en •J.C. landbouwer, oud 41 jaar, beiden te Venray, terzake dierenmishandel. OIRLO. In den nacht van Vrydag op Zaterdag hebben inbrekers hun slag geslagen by den winkelier 11. Door uitsnyden van een ruit wist men zich toegang tot den winkel te verschaften waar een party rookarti kelen werd buit gemaakt. Tevens werd een groot aantal levensmiddelen- bons ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. YOEDSELBlREAU YENKAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Landbouwmachines. Met ingang van 18 Februari 1947 zijn de dorsch- machines, touwpersen en sproei- machines geheel vry gegeven, met dien verstande, dat oerst'nog die afleveringen zullen plaats hebben, waarvoor nog koopvergunningen zijn ingenomen. Op aankoopvergunning blijven nog slechts de volgenue werktuigen 1) Landbouw jeeps: 2) Drie of vierwielige landbouw- tVactoren; 3) Rupsband tractoren met oen motorvermogen van meer dan 20 P.K. 4) Combines, (Maaidorschmaclrines) Zitdagen. Nu de bureaux Venray en Oirlo zyn samengevoegd tot een Bureau Venray, zyn de zitdagen in het vervolg als volgt: 'sMaandag's van 9-12 uur te Oos trum in café Camps, n.m.van9-5u. te Merselo in café Arts; Dinsdag's van 9-12,u. aan 't Veulen café van Gasselt, n.m. van 2-5 uur te Leunen in café Martens; Woendag's van 9-12 uur te Oirlo in café Drabbels, n.m. van 2-5 uur te Castenray in café Kuypers; Donderdag's van 9 12 uur te Heide in café Litjens, n.m. van 2-5 uur te Ysselsteyn in kantoor Boerenbond. Indien, in verband met een feest dag de regeling der zitdagen zou ver anderen, dan wordt dit tijdig genoeg bekend gemaakt. De P.B.H. van Bureau Venray, H. EMONTS Gevonden voorwerpen Een portemonnaïe, P. A. Rutten, Oostrum C 70a; Linker wollen hand schoen (groen), Kazerne Langstraat; Heerenpolshorloge met armbandje, L. Franssen, Langeweg 7; Bruin vil ten dameshoed, H. M. G. Smits. Schoolstraat 26Jongensjasje, W, Hendriks, Kruitweg 4; Bivakmuts, Kazerne. Schaakclub „de juiste zet" Zondag 23 Februari speelde ons clubje een vriendschappe'yke match tegen de Studentenschaakclub van het Gymnasium. Het werd voor ons een 51/, l1/, nederlaag, maar des ondanks toch een zeer goede match, waaruit onze leden veel lering hebben getrokken. Op de laatst gehouden vergadering werd met algemeene stemmen beslo ten om aansluiting by den Lim- burgsche Schaakbond te verzoeken. Door het Bestuur werd contact gezocht met het Bestuur van „Venray Vooruit", om zoodoende te komen tot het meer bekendheid geven van onze club en het aanwerven van nieuwe leden. Deze laatsten kunnen zich opgeven by A. Schuurraans, Langstraat 70 en by P. Rouvroye, Langstraat 23a. HERSTELRAAD VENRAY Schoolstraat 3 Oorlogsgetroffenen, die dringend be hoefte hebben aan Kinderdekens kunnen dit nog opgeven a.s. Dinsdag 4 Maart van 5—6 uur. Aliéén voor gezinnen behoorende by de Parochie Venray en Rectoraat Smakt. U kent ons, ol U kent ons niet Op deze orginele wyze werden wy uitgenodigd voor de uitgebreide ten toonstelling in St. Servatius en het moet ons meteen van het hart, deze kennismaking was inderdaad een aangename. De hele zaal had een metamorphose ondergaan en ademde oen prettige rustige sfeer. Dit effect was niet la- tor door een goode schikking bereikt. Nee ook aan de smaakvolle collectie schilderiji» aardewerk on last but not least üe meubelen, dankte zij dit effect. Hoewel er een groot contrast te constateren viel tussen de zich in heldere kleuren en scherpe tekening uitdrukkende van Iersel en de roman ticus Bies die weer gebroken kleuren bezicht, was door een juiste schik king dit sbherpe contrast overbrugd. Van van Ietsol bewonderden we speciaal zyn meisje in 't rood dat ons van karakter expressie ook mid dels achtergrond en attributen het meest bevredigde, terwijl ons in ver schillende stillovens een heldere zake lijke doch tegolyk warme boets frap peerde. In het werk van Dickv Rogmans meenden wy twee opvattingen te constateren, onerzijds een gevoelige warme en toch scherp opserverende richting (byv. „stilleven met koffie kan") en anderzijds, een eveneens warme doch meoi impressionistische blykens „Bloemstilleven". Bies lx koort en beangst ons. Som- bero zware zwerken met doorbrekend tegenlicht, huiven zich boven byna mistroostige Poollandschappen. Dit is de geweldige barre Peel zoals wy die kennen. In Barokke zwierigheid en Griekse strengheid dienen zich de keramische kunstenaars aan. Het eerste geld van de Madonna's en andere plastieken Jan Lücker, het tweede van de kra ters en ampora's van Thissen. Helaas laat plaatsgebrek ons niet toe U van al dit schoons voldoende te ver tellen. Moeten wy nog zeggen, dat wy de organisator de firma van Gemert dankbaar zyn voor dit initiatief om ons naast hun artistieke meubelen ook nog ditkunstgenot te verschaffen Onze dank menen wy het best te uiten door ons verzoek, geeft U ons nog veel van dergelijke exposities te genieten. Paler 0. Gilisseu o.f.m. t In het ziekenhuis Calvariénberg te Maastricht is, 69 jaar oud, overleden Pater Octavianus Gilissen o.f.m., oud pastoor van Gorinchem. Bjjz. Gerechtshof Roermond Voor het Byz. Gerechtshof te Roer mond weiden tegen Nederlanders, die in Duitsehen Krijgsdienst waren ge weest zware straffen geöischL O.a. J. Knorren oud 32 jaar uit Horst, die in dienst trad van de Waffen SS en by de Russen krijgsgevangen is geweest, hoorde 5 jaar met aftr6k togen zich eischen. Petroleumbonneu voor verlichting en kookdoeleinden Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de onderstaande bonnen van do kaarten voor petro leum voor kookdoeleinden gedurende de maand Maart 1947 elk recht geven op het koopen van vier liter petroleum. Kaarten UA 611bon A 17 t.m. A 20 Kaarten UB 611bon B 09 en B 10 Kaarten UC 611bon C 05 Voorts geeft bon D 10 van de kaart UD 611 voor verlichtingsdoeleinden recht op 6 liter petroleum. Kolen blijven op don bon Naar aanleiding van berichten en mededeelingen, dio misverstand kun nen wekken en waaruit de conclusie kan worden getrokken, dat in den volgenden winter de steenkolen niet meer onder de distributie nouden vallen, deelt men, het A.N.P. van officieele zyde mede, dat dit in den volgenden winter nog niet mogelyk zal zyn. Landgoed „De Mookerheide" Reclasseerings-Internaat Het imposanto Landgoed „De Moo kerheide" te Mook, in de wandeling kasteel „Vroeg" genoemd, is aange kocht door de Zusters Dominicanessen van Klooster Bethaniö uit Venlo. Het gebouw zal worden ingericht voor reclasseerings-internaat voor meisjes van 14 tot 21 jaar. Reeds tal van jaren bestond er voor dit prachtige „buitengoed", vooral in zomermaanden, groote belangstelling, en werd het door talrijke toeristen bezocht. De heer J. J. Luden van Heumen was de oorspronkeljjde eigenaar van dit prachtige landgoed, totdat het in 1910 verkocht werd aan den heer Vroeg, welke er tot 1930 woonde. Daarna tot 1935 was een zuster van den heer Vroeg bewoonster van het kasteel. Na 1935 stond het leeg totdat hot in Mei 1940, by den inval der Duitschers door deze betrokken werd. Na de bevrijding lagen er de ge allieerde legers in. Plet is dus zeer begrijpelijk dat in die rumoerige periode in het gebouw niets ontzien werd. Het landgoed „De Mookerheide" heeft in den oorlog veel geleden, vooral het interieur werd ernstig beschadigd. Een vijftal zusters hebben inmid dels hun intrek genomen in het kasteel om de noodige voorbereidende maatregelen te treffen. Men hoopt het tehuis voor de meisjes over enkele maanden te kunnen openen. Rangeerder overeden en gedood By zyn werkzaamheden op het rangeerterrein van de mijn O.N. I te Heerlen werd Woensdagmorgen de 53-jarige voorman-rangeerder, M. H. Hobus, in dienst van de Ned. Spoor wegen, door een locomotief overreden en op slag gedood. Minister Beel in Limburg De minister-president Dr. Beel, heeft vorige week Vrydag een bezoek ge bracht aan Limburg, Te Venlo had hy een bespreking met burgemeesters uit het noorden en midden der provincie. Groote be langstelling toonde de minister voor de wenschen en klachten, welke naar voren werden gebracht. Hy gaf de verzekering alles te zullen doen, wat mogelyk zal zijn om aan de verlan gens tegemoet tc komen en in de Limburgsche nooden, welke uiteraard vooral liggen op het gebiec van den wederopbouw, te voorzien. 's Middags is de minister-president naar Heerlen vertrokken, waar hij besprekingen voerde met den burge meester, den Commissaris der Konin gin, den beheerder der mijnen, dr. Groothoff en ir. Ross van Lennep. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het gevangenkamp voor S.S.-ers te Valkenburg. Ir. Timniermaus met pensioen Ir. Jac. Timmermans, ryksveeteelt- consulont in Limburg, zal per 1 Maart den dienst verlaten. Ir. Timmermans, oudste der Lim burgsche consulenten, heeft een langen en belangrijken staat van dienst in de provincie. Zeer veel heeft hij gedaan om de veeteelt in Limburg op hooger peil te brengen. Als vakman van groote bekwaamheid nam hy menig initiatief in het belang der boeren. Hy organiseerde tentoonstellingen, fokvee- en veeteeltdagen, een proef- boerdery en vele andere dingen, ter wijl hy ook als adviseur in vole com missies en instellingen grooten in vloed had. Op de Limburgsche vee teeltdagen te Roermond is menig waardeerend woord aan zyn persoon en werk gewijd. Meer politieke delinquenten in de mijnen. De minister van justitie heeft met den president-directeur van het mijn bedrijf en de vakorganisaties van ar beiders overleg gepleegd omtrent een ;-uimer teweikstelling van politieke delinquenten in de mynen. Voorts heeft hij een tweetal kampen bezocht, waarin deze politieke delinquenten zyn ondergebracht. Op dit oogenblik zijn ongeveer 2500 politieke delinquen ten in de mijnen werkzaam; getracht zal worden in het belang van de kolenvoorziening in Nederland dit getal hooger op te voeren. KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: Weest eerlijk. Heer der weekPater Domitius Patersklooster, Tel. 502. ZONDAG: Paterskerk 7 u. leesmis; half 9 patershoogmis; kwart voor 10 leesmis; 10 u. H. Mis voor Coba Ver sieyen op St Jozef waarna vergadering mannenafdeeling D.O.; kwart voor 11 parochiehoogmis, hierna verg. van het Apostolaat des Gebeds op 't Dekenaat; half 3 kinderlof; 3 u. verg. vrouwen- afdeeling der D.O.; 4.15 gez. Vespers; 5 u lijdensmeditatie en lof. Collecten: kerk, bisschoppelijke nooden, armen. MAANDAG: half 7 overl. ouders v. As—Delhoofen; 7 u. Gerard Poels en Anna Wynhoven; half 8 zielomis voor alle overl. parochianen; half S Wed. Aerts; 8 u. gest. jd. Johanna Goumans en zoon Petrus Hubertus (2e kl.); half 9 lm.; half 7 lof. DINSDAG5de Dinsdag van de noveen t.e.v. St. Antonius; 6 u. uit stelling van Allerheiligste; 6.45 hoog mis t.e.v. SI. Antonius; half 8 gest. jd. H. Hondriks, echtgenote en overl. kinderen (1 H.); half 8 P. Ewals en Johanna Stryboseh; 8 u* gest. jaard. W. Poels en ouders (2e kl); 8 u. t.e.v. den H. Antonius tot zekere intentie; half 9 lm.; 7 uur Antoniuslof met preek en aanbeveling der intenties. WOENSDAG: 6de der 7 Woens dagen t.e.v. St. Jozef. Na de Mis van 8 u. vereering der reliqui; 6.20 hoog mis t.e.v. St. Jozef; half 8 Gerardus Bexkens; 8 uur gest. jd. Maria van Meyel (2e kl.);, half 9 gest. jd.^Ant. Roelofs (3e kl.); half 7 lof t.e.v. St. Jozef. DONDERDAG;-, half 8 gest. jaard. Peter Camps (1 H.); half 8 Johanna Henckens Tiesen; 8 u. gest. jd. P.H. Janssen en dochter Leonarda (2e kl); 8 uur Sibertus Gooren; half 9 lm.; half 9 Gertruda Alberts; 's avonds van 7—8 uur H. Uur, onmiddellijk ervoor biechtgelegenheid. VRIJDAG: Eerste Vrydag van de maand, toegewijd aan de verering van 't H. Hart van Jezus; 6.20 hoogmis t.e.v. het H. Hart; half 8Jm.best.jd. vrouw van Herman Bexkens en zoon Louis (1 H.); half 8 Hubertus Custers en echtgenote; 8 u. gest. lm. t(e.v. 't H. Hart; 8 u, tot zekere intentie; half 9 lm.; half 7 lof. ZATERDAGPriester-Zaterdag, half 8 O.L.Vrouwhoogmis; 8 u. gest. jd. Martin Poels en Johanna Rutten (2e kl.); 8 u. tot zekere intentie; half 9 gest. jd. Petronella Feyen, wed. van Diepen (1 H.); half 7 Maria-lof; biecht gelegenheid: by oorw. paters vanaf 3 uur, by parochiegeestelijken van 5 7 u.; om half 7 lof en rozenkrans A.s. Zondag eerste Collecte voor de verwaarloosde jeugd. Deze week komen de collectanten van het Bissch. Fonds „Opbouw der verwoeste kerken", weer rond. HEIDE8 u. lm. overleden fam. Nellen—Rutten; 10 u. hoogmis overl. fam. Janssen—Janssen. Vrydag half8 lm. t.e.v. het H. Hart. St SERVATIUS: Zondag H.Missen om 6.45, 8.£5 en 10 uur, 6.45 voor 'n zieke, 8.45 Theodora Hoedemakers. Maandag 7.45 Christiaan Stappers. Dinsdag 7.45 Hendrik Janssen. Don derdag 6 uur Lijdensmeditatie. St. ANNAZondag H. Misson om 7.45 en half 11 voor Hendr. Svvag- hoven en Wilh. Swaghöfer vanwege R.K. Bouwvakorg., om half6 Lijdens meditatie. Dinsdag 8.05 u. voor Frans v. Gestel—v. Els. Donderdag van 5—6 H. Uur, biechtgelegenheid van 6—7 uur. Vrije ag 1ste Vrydag, om half 6 lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag half 6 Maria-lof, biechtgelegenheid van half 3—3 u. en van 6—half 8. GEZINSHULP Dezer dagen zal de Franciscaanse Gezinshulp gevestigd op het Brnxske bij J. Spreeuwenberg, met 2 meisjes versterkt worden, zodat we nu over vier Gozins-verzorgsters beschikken en aan de meeste aanvragen zullen kunnen voldoen. Dezo hulp wordt ook aan niet- Derde-Ordelingen verleend. Zy is echter van tydelyke aard, d.w.z. ge durende de ziekte of het kraambed van de moeder. Wegens de afstand van het dorp richte men alle aanvragen aan Mej. Erna Raedts, Maasheescheweg 16 DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Week van 2 tot en met 8 Maart Uitreiking bonkaarten en textielkaartcn 705 De uitreiking zal plaats hebben voor zelfverzorgers en niet-zeifverzor- gers. Tegen inname var. de inwisselings bon van do bonkaart 703 zullen de bonkaarten 705 worden uitgereikt. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten zonder inlegvellen. Losse iinvisselingsbonnenwordcn niet aangenomen. Tevens zullen worden uitgereikt aanvraagformulieren MD 15 voor een brandstoffenkaart T 707. De uitreiking vindt plaats te Venray: Dinsdag 4 Maart te Heide va'n 9.30-12 uur letters A M, van 12.30— 15 uurlettersN ZWoensdag 5 Mrt. te Merselo van 9.30-12 uur lettors A-G, van 12.30—15.30 uur letters H-M; Donderdag 6 Maart te Merselo van 9.30—12 uur letters N—S, van 12.30—15.30 uur letters T Z; Vrydag 7 Maart te Castenray van 9.30—12 u. letters A-M, van 12.30—15 u. letters N-Z. Na-uitreiking bijzondere arbeid Deze wordt gehouden te Venray en Horst op Maandag 3 Maart a.s. Zeep voor melkers De uitreiking zeep voor melkers heeft plaats te Venray en Horst op Woensdag 5 Maart van 9—12 uur voor de letters A—G en van -2—3.30 uur letters H—JDonderdag 6 Maart van 9-12 uur voor de lettors K—R, van 2—3.30 uur letters T-Z. De oude getekende naamlijsten moeten worden ingelöverd. Rijwielen, toer- en transportbanden Van 1 tot en met TO Maart bestaat er gelegenheid tot het indienen van aanvragen voor rywielen, toer- en transportbanden. BURGERLIJKE STAND van 6 tot 27 Februari GEBOREN v. Ryt ïïendrina L.M. St.JozefwegNw6 Janssen Robert J. A., Ziekenhuis Lenssen Maria M. J., Serv.weg Nw5a de Vocht CornelisL.F.M. Leunscheweg Relopw Wilhelmina H. M.. Mersel.weg Linders Wilhelmus J M.,' Maash.weg Eraonts Leonora M. P., Castenray Steeghs Henrica C. J., Oirlo Schoenmakers AntoniusM.M., Morselo de Bruyni Gertruda L.M., Kruisstraat van Rensch Theodoras P.H. Schoolstr. Knapen Laurentia P. M., Schoolstraat Stiphout Martinus P. J., Ysselsteyn v.d. Venne Renier M. M., Merselo Bardoel Hendrikus A. M. J., Merselo Houwen Gerard J. M., Oostrum Arts Cornelia M. A., Merselo Swaghoven Johannes G.A.. Maash.weg Vermeulen Maria W., Ziekenhuis van Meyel Joseph E. M., Heide Wynhoven Martinus A. J.. Ziekenhuis Houwen Johanna P. Th.j Oirlo Smulders Pierre J. J., Castenray Kuypers Gertruda J. M., Castenray Smets, Hendricus Th. M., Veulen H 35b Manders, Joseph W. Th., Akkerweg 17 Coppus, Petrus A. J., Eindstraat 7 Claassens Anna M. G., St. Odastr. 19 de Koning, Petronella, Ziekenhuis de Koning, Antonia, Ziekenhuis Gellings, Huberta G., Merselo N 19 Manders, Maria P. G., Laagriebroek OVERLEDEN: Bergmans Bartelina, weduwe van Muijsers J. H., oud 74 jaren. van Cuyck Jan Mathys, weduwn. van Ewals H., oud 75 jaren. Rieter Anna M., weduwe van Lom men Th. uit le huwelijk en van Lommen J. uit 2e huwelyk, 85 jaren. Versieyen, Jacoba, weduwe van Voermans, Philippus, 89 jaar te Venray Cuppen, Franciscus J. H., 51 jaar, landbouwer, Buus Kusters, Wilhelmus, echtgen. van Maria Verheyen, 66 jaar, Leunscheweg GETROUWD: Fleurkens Peter R., 27 jaren, kar teerder en Ewals* Petronella C., 26 jaren, beiden te Venray. Loonen Joseph Th.' J., 31 jaren, broodbakker en Scheffers Maria, 34 jaren, beiden te Venray. van Os Theodorus J. G., 28 jaren, typograaf en van Oyen Gertruda J. C. 24 jaren, beiden te Venray. Flinsenberg Gerard P. J., 28 jaar, agent van politie te Heerlen en Hou wen Gertruda H., 28 jaren te Venray. Voermans Jozef J., 25 jaar, schoen maker en Proosten Hondiica Th. C., jaar, beiden te Venray. NIEUWE BONNEN voor het tijdvak van 2 tm. 15 Maart Bonkaarten KA, KB, Kt' 708 (Strook no. 2) 63-1 Brood 800 gram brood ~~—2 Brood 400 gram brood 1 Boter 250 gram boter —2 Boter 250 gram margarine of 200 gram vot —1 Melk 4 liter melk 63-2 63-3 Melk 7 liter melk 63-1 Vleesch 100 gram vleesch 63—2 Vleesch 400 gram vleesch 63-1 Algemeen 250 gram kaas 63—2 Algemeen 1 ei ""—3 Algemeen 500 gram sinaasap pelen (vóór-inlevering) 63-4 Algemeen 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) 63—5 Algemeen 125 gram koffie 63—6 Algemeen 50 gram thee 63—D Reserve 1600 gram brood 63—K Reserve 800 gram brood. Bonkaarten KB, KE 703 (Strook no. 2) 64—1 Brood 800 gram brood 64-1 Boter 250 gram boter 64—2 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet 64-2 64-3 Melk 12 liter melk 64-1 64-2 Vleesch 100 gr. vleesch 64—1 Algemeen 100 gram kaas 64-2 Algemeen 1 ei 64-3 Algemeen 1 kg. sinaasappelen (vóór-inlevering) 64—R Reserve 800 gram brood 64-S Reserve 100 gram bloem of kindermeel (niet uit ryst bereid) 64-U Reserve 600 gram bloem of kindermeel (niet uit ryst bereid) 64—V Reserve pl.m. 90 gr. Deensche toiletzeep (vóór-inlevering). Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 703 (Strook no. 2) 63—4 Brood 800 gram brood 63-4 Boter 250 gram boter 63-4 Margarine 250 gram margarine of 200 gram vet 63-4 Melk 5 liter melk 63—4 Vleesch 300 gram vleesoh 63-5 Vleesch 100 gram vleesch 63-4 Kaas 200 gram kaas 63 4 Eieren 5 eieren Op 6 Maart zullen bonnen wórden aangewezen voor cacao, suiker, ver snaperingen en tabak. De bonnen 63—3 en 64—3 Algem* voor sinaasappelen, uiterlykop Woens dag 5 Maart a.s. by een handelaar in groente en/of fruit inleveren. Bon 64—V Reserve voor Deensche toiletzeep, uiterlijk op 8 Maart a.s. by een detaillist in zeep inleveren. ADVERTENTIEN God zegende ons huwelyk en schonk ons een zoon. Wy noemen hem Marthi J. WIJNHOVEN T. WIJNHOVEN— CHRISTIANS Venray, 16 Februari 1947 Henseniusstraat 16 VERLOREN Bloedkoralenketting Tegen beloning terug te bezorgen H. THEUWS Langeweg 12 TE KOOP 2pers. houten ledikant met matras z.g.a.n. Oude Oostrumscheweg 10. TE KOOP 2 voor stamboek gemerkte zeugjes wegende circa 130 kg. Wed. W. Euwals, A 15, Geijsteren Spinnewielen te koop prima werkend. Zwitserlood, Patorsstraat 32. TE KOOP beste roodbonte koe 4 Maart voldragen. G. Houwen, Oirlo E 76. kunnen nog worden ge bracht tot 15 Maart. Siroop kan direct worden meego- nomen. Op veler verzoek is de ^Imtccnitdlinq van Sckitdeiiien, 54atdmetk en ÏÏLieU» in de zaal van St. Servaas ook op Zaterdag en Zondag 1 en 2 Maart nog geopend. Ook zy, die de winter nog niet durfden trotseren, worden dus nog 2 dagen in de gelegenheid 1 de expositie te bezoeken. Namens de exposanten FIRMA R. VAN GEMERT Markt 19-21 HELMOND

Peel en Maas | 1947 | | pagina 3