Venray's Vroede Vaderen Vergaderden Klededands Hielde J)iin$eA geêóien ChiUtina Bij brand: S' O ill- rU li 3 Z*- 2" ükidö Zaterdag 22 Februari 1947 No. 8 Acht en Zestigste Jaargang Firma van o Druk en Uitgave i den Munckhof Drukkery Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Advertentieprijs 10 ct. per 3 mm.,regel minimum fl 1.00 Abonnemenl sprys per kwartaal: vcor Venray 11 1.C0 buiten Venray 11 1.20 uitsluitend vooruitbet. Een tekort van f 128.727.99 jEngelsche schade en Woningwetwoningen Vrydag half vier begon de eerste raadsvergadering in 1947; de heren Wismans, Creemers en Oosterbaan lieten verstek gaan, terwijl de heer Hettema tegen het einde de raadszaal binnenkwam. Na de opening met gebed wenste de Voorzitter de leden het beste voor 1947 en hoopte, dat het nieuwe jaar ook voor de gemeente geluk en voor spoed brengen zou. De omstandigheden echter zijn reeds nu allerongunstigt. De vorst en de winter brengt grote moeilijkheden voor de bevolking, speciaal in de getroffen gebieden met zich mede. De wederopbouw van deze streken zal door vorst, materiaal- schaarste, gebrek aan arbeidskrachten zeer belemmerd worden en het bouw plan '47, waarbij aan Venray 20.500 m3 werd toegewezen, zou wel eens illusionair kunnen blijken te zijn. Ook de financiële toestand van onze gemeente is verre van roos kleurig. Zoals uit de begroting blijkt is er een deficit van f 128.787.99. De hulp van de Regering zal drin gend noodig zijn. Maar deze berg van moeilijkheden zal voor ons- oen prik kel te meer moeten zijn om, gedach tig 't spreekwoordeendracht maakt macht, samen deze te overwinnen. Voor 1947 zijn de plannen dan ook gereed. Het herstel en verbetering der wegen zal voltooid worden, zoo dat op het einde van dit jaar ons wegennet de vergelijking met dat van andere gemeenten, glansrijk kan doorstaan. Ook de bruggen in de Merselose- weg Geysterseweg en Oirloseweg hoopt men in samenwerking met de Waterstaat weer in orde te brengen. Zeker zullen de 53 woningen van het bouwplan 1946 voltooid worden en de 63 van het bouwplan '47 hoopt men, zo niet voltooien, dan toch voor een groot gedeelte gereed te maken, opdat in de dringende behoefte aan woningen iets voorzien kan worden. Tevens hoopt men in het nieuwe jaar te komen tot het stichten van Landbouwhuishoud-onderwys, uitbrei ding van de Landbouwschool alsmede tot het stichten van een ambacht school, waarbij °P de hulp van alle betrokken instanties gerekend wordt. De sanering der gemeentefinanciën zai de nodige aandacht vragen. Spreker deed een dringend beroep op alle ambtenaren en arbeiders om zich met de grootste inspanning te geven voor de taak, waarvoor zij zijn gesteld. Een dringend beroep op het Streekbureau, herverkaveling, en land- bouwherstel, opdat de innige samen werking vruchtdragend moge zijn voor deze zwaar getroffen gebieden. Moge dan door samenwerking en ver trouwen op God dit jaar voor Venray veel geluk en voorspoed brengen. De heer Odenhoven beantwoordde als oudste de nieuwjaarsrede van de Voorzitter en bracht het dagelyks bestuur dank voor het vele en moei lijke werk voor Venray in het afge lopen jaar gedaan en hoopte, dat de samenwerking in de Raad zo mag zijn, dat Venray weer- spoedig een bloeiend dorp zal zijn. Ingekomen stukken. Als eerste agendapunt werd door de Voorzitter een commissie samen gesteld uit de heren Odenhoven, Camps en van Boven voor onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad W. Selder, die bij monde van de heer Odenhoven geen bezwaar aanwezig achtte, om de heer Selder in de Raad te doen zitting nemen. Het schrijven van de heer Hochsten- baeh van 16 Jan. jl., waarin deze mededeelt ontslag te nemen als lid van de gemeenteraad, werd voor ken nisgeving aangenomen, evenals het schrijven van de voorzitter van hot hoofdstembureau, bedoeld in art. 20 der gemeentewet, met afschrift van zijn besluit als bedoeld in artikel 20 dier wet. Het schrijven voor de Vereeniging „Venray Vooruit", betreffende de aan sluiting van een aantal perceelen te Veltum aan het electrisch net, ont lokte de heer Fr. Janssen de opmer king, dat het traditie schijnt te wor den, dat iedere raadsvergadering een dergelijk verzoek binnenkomt. Hy is B. en W. er zeer erkentelijk voor, dat dit verzoek reeds is doorgestuurd aan de Stroomverkoop, maar vreest met grote vreze, dat de materiaal positie hier weer de rem zal zijn. De enigste oplossing z.i. is om rechtstreeks naar het provinciaal be stuur te stappen, dat als grootste aan deelhouder het meeste bij de Stroom verkoop te zeggen heeft. De heer Peters, lid der Ged. Staten, heeft reeds zyn volle medewerking toegezegd. Dit laatste wordt ook onderstreept door de heer Ousters. De heer Odenhoven vraagt dan, of de verschillende huizencomplexen op de Overloonseweg r.u ook niet eens aangesloten kunnen worden, dit eist niet zoveel materiaal, daar deze niet verspreid liggen zoals op de gehuchten. De heer yan Boven wijst op de in dustrieterreinen aan de Maasheseweg waar toch ook wel stroom zal moeten komen. De Voorzitter antwoordt, dat naast het materiaalgebrek ook het finan ciële een woordje meespreekt. Men moet bedenken, dat b.v. de aanslui ting van Ysselsteyn de gemeente f /5.000 zal kosten. Niettemin wil hij gaarne het provinciaal bestuur in 'leze raadplegen, daar tech de nieuwe commissaris zyn steun aan het ge troffen gebied heeft toegezegd en de Stroomverkoop een apart potje voor de niet rendabele netten heeft. Het zal echter „afwachten zijn". Voorstellen van B enW Het voorstel van B. en W. om uit de gemeentekas f 593.68 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van enige lichtpunten in de meisjesschool te Leunen werd zonder h.s. aan genomen. Voor beloning van de onderwijzer in lichamelijke oefeningen aan de U.L.O.-achool te Oostrum werd een bedrag van f 173.32 aan deze school E.en verzoek van E.L. v.d. Pasch, om opschorting van de betaling ener jaarlijkse aflossing van de hypotheek, tot na het herstel van zyn door oor logshandelingen getroffen woning, werd eveneens door de Raad z.h.s. ingewilligd. Yan je vrienden moetje 't hebben De woning van de heer M.P. Bo- nants-te Veltum, brandde in de eva cuatietijd door onachtzaamheid dei- geallieerde soldaten geheel uit, waar bij de inboedei geheel verloren ging. Er werd een claim ingediend van totaal van totaal f 13.890. De aannemingsom voor het nieuwe huis bedraagt f 12.650. De Engelsen betaalden f 5000.— uit en zullen nog f 1000.— uitbetalen, maar voor de rest, dus f 7390.—, kan-in verband met de onzekerheid over de waarde, waarnaar zou worden vergoed, geen voorschot meer gegeven worden. De eigenaar kan dus alleen uit eigen zak de rest der aannemingsom f 6650. betalen, daar hij noch bij de Schade Enquete Commissie voor wat zijn inboedel betreft, noch by de Wederopbouw voor overbruggings- crediet kan aamdoppen, omdat deze schade door de geallieerden veroor zaakt is. Genoemde eigenaar vraagt nu de gemeente het ontbrekende als le hy potheek te geven op de woning, op dat deze afgemaakt kan worden, onder beding, dat, mocht hy nog wat krijgen Red.) dit ter aflossing zal dienen. De hoer Fr. Janssen vindt dit een openbaar schandaal en vindt, dat het hoog tijd wordt, dat men toch eens een krachtige stem, ook uit deze Raad, aan de betreffende instanties laat horen, want, dat we nu twee jaar na de bevrijding nog met dergelijke toestanden zitten, bewijst toch, dat er iets niet klopt. Desnoods moet er op aangedrongen worden, dat het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, hierover een officieel protest in En geland laat horen Dit is geen alleenstaand geval, zo zyn er talloze en hoe gaarne de ge meente ook helpen wil, het zal blij ken een oodemloos vat te zyn en de gemeente zit met de gevolgen. De heer van Haaren voegt er nog aan toe, dat hy het onbegrijpelijk vindt, dat aan enkelen is uitbetaald en de rest nu nog maar moet wach ten, al of niet met een schadeboekje, dat bovendien toch al of by na op 'is. De heer Odenhoven vreest, dat de Engelsen zich er weinig van aan zullen trekken, maar „wie niet waagt, die niet wint" en stelt zich achter het voorstel van de heer Janssen. De heer Custers merkt op, dat by de opgave der z.g. Engelse schade, het betreffende onderdeel van de Army moet worden opgegeven. Doordat velen waren geëvacueerd is dat on- mogelyk, wellicht wordt hierdoor de uitbetaling ook geremd. De Voorzitter vertelt dan zyn lot gevallen in den Haag, waar men hem beloofd heeft binnen niet al te lange tyd met de uitbetalingen te beginnen, waarbij Venray speciaal gauw aan de beurt zal komen. Ook hij kan zich er mee verenigen, dat aan de be treffende instanties een officieel pro test van de Raad gestuurd wordt. Wat de opmerking van de heer Cus ters betreft, dit euvol zal wel niet alleen hier optreden, maar ook elders en hy gelooft niet, dat dit veel ge wicht in de schaal legt. De heer Odenhoven wijst nogmaals op het gevaar, dat door een toestem ming van de Raad, hoe nodig ook, een precedent geschapen wordt. Dan zou hy nog graag weten of er genoeg overwaarde is ook bij het dalen der prijzen. De heer Wintels beaamt dit en ver klaart, dat ieder geval afzonderlijk door de Raad behandeld zal worden, die dus hieraan haar sancties of af keuring moeten geven. De heer Reintjes zou gaarne hebben, dat dit geval by het protest aange haald zal worden en gewezen werd op de scheve verhouding, die is ont staan door het reeds aan enkelen uit betalen der schade. Aldus wordt toe gezegd. Herstellingen De door B. en W. voorgestelde herstel- en verbeteringswerken aan de kantoren van Gemeentewerken „onder den Boog", waarvan de kosten f 3885.— zullen bedragen (geraamd f 4472.33) kregen de goedkeuring van de Raad, alsmede die van het woon huis Stationsstraat 7 en enkele ver beteringswerken aan het gemeente huis. B. en W. heeft dan nog wat kas geld nodig en vraagt zodoende de Raad toestemming tot verhoging van het bedrag tot hetwelk in 1947 kas geldleningen kunnen worden aange.- gaan en wel tot een bedrag van f 700.000.-. Na enkele technische details ver duidelijkt te hebben verkreeg B. en W. z.h.st. het gevraagde verlof. De uitbetaling aan oorlogsgetroffe nen van de bijdragen voor herstel of herbouw van woningen, brengen voor de gemeente vry belangrykè uitgaven met zich mede, vnl. cheque-rechten, welke niet worden vergoed. Deze kosten zouden echter worden ontgaan indien de rekening-courant overeen komst, welke de gemeente heeft*by de N.V. Nederlandse Bank, kan wor den omgezet in een rekening-courant overeenkomst by de N.V. Baalt voor Nederlannse gemeenten, waaraan geen hogere kosten zyn verbonden. Deze toestemming werd de Raad gevraagd en door dezo gegeven, nadat de heer Fr. Janssen op zyn vraag of het Ryk die diverse kosten niet dragen wilde, neen, als antwoord gekregen had. Begrotingen Een commissie van onderzoek be staande uit de heren Odenhoven, Hettema en Fr. Janssec, werd inge steld voor de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1944, met de daarbij behorende rekening der Gasfabriek, alsmede over de rekening van inkomsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over 1944 en 1945. De heren Reintjes, H. Janssen en Cremers, moeten verslag uitbrengen over de begroting van inkomsten en uitgaven over 1947 der Gemeente met Gasbedrijf, dienst Gemeentewerken en gemeentelyk-woningbedriif. als mede de begroting 1947 van het Bur gerlijk Armbestuur. De markt De Provinciale Yoedselcommissaris heeft besloten, dat om de 14 dagen in Venray leveringsmarkt zal zyn en vraagt B. en W. ook de kramery- markt op dien dag te houden. Nu wordt deze markt elke eerste en derde Maandag van de maand gehouden, dus 24 in totaal, by de nieuwe rege ling zullen er 26 markten gehouden worden. De heer van Haaren is hier zeer sterk op tegen. Reeds by een vorige verandering is hem door deskundigen dit ten zeerste afgeraden. Overal in de lande is door affiches, door alma nakken en niet te onderschatten, dooi de traditie bekend de le en 3e Maan dag van de maand is het markt in Venray. Deze data zyn reeds jaren bekend en om dit midden in het jaar te veranderen, zon de grootste verwar ring stichten, bijzonder daar men aan de tei'm „om de veertien dagen" zo weinig heeft, omdat men dan altijd moet weten wanneer de laatste markt is geweest. Spreker is er voor dit te bespreken met de leveringsautoriteiten, mocht dit niet anders gaan, dan deze regeling eerst het volgende jaar in te laten gaan. De heer Reintjes stemde in met de woorden van de heer van Haaren, maar de heer Hettema vond de voor gestelde regeling beter, immers, nu is gelegenheid om nog te veranderen, de markten zyn nog in opkomst en er komen toch twee markten by. De heer Custers was voorstander van iedere Maandag markt, dan vielen de leveringsmarkten er vanzelf in. De heer Pubben meende echter, dat met de Yoedselcommissaris in deze te praten was, wat ook d^heer Camps onderschreef. De heer H. Janssen begreep de si tuatie niet, eerst publiceerde de Voedselcommissaris zelf, dat de mark ten iedere le en 3e Maandag zouden vallen, nu werd dit weer veranderd. Ook hy was voor overleg met Roer mond. De heer Wintels was van mening, dat men het grote belang van vee op de markt niet moest vergeten en dus om de 14 dagen deze markt er by moest nemen. De Raad was nog wy fel end en zo doende hield de Voorzitter dit. punt aan tot een volgende vergadering. Dan vroeg B. en W. toestemming om in de Peel enkele kavels to ver pachten. De heer Reintjes vroeg hoe men dit by de talrijke gegadigden dacht te doen. Wethouder Peeters verklaarde, dat men de beste hiervan uitzocht en door loting de kavels en de pachters aanwees. Ook deze toestemming werd z.h.s. gegeven. Rondvraag. De heer Fr. Janssen opende de laatste ronde. Hy had de Voorzitter in zyn rede met genoegen over het initiatief der gemeente horen praten om weer 63 woningen te bouwen. Maar ook het particulier initiatief moet niet vergeten worden in liet komende jaar. Want ondanks de onzekerheid willen en moeten men sen bouwen -voor hun bedrijf en het is voor deze, dat spreker een drin gend beroep doet by B. en W., om de diverse instanties, speciaal ook de herverkaveling, tot de meeste spoed aan te manen, om zo weer het bedrijfsleven op gang to brengen. De Voorzitter zegt dit toe. Dan zou dezelfde spreker nog gaarne willen weten of de Ambachts school al een schoolbestuur heeft en of er met September kan begonnen worden. Wethouder Peeters zegt, dat het Kerkbestuur voorlopig als schoolbe stuur fungeert, maar dat het in de bedoeling ligt dit te veranderen, zodat zowel werknemers als werkgevers hier zitting in hebben. In den Haag zal de laatste beslissing dan nog liggen, de benodigde formulieren zyn ingezonden, reeds op 2 Nov. j.l., terwijl een en ander nog eens be sproken is met Minister Gielen, toen Onze Bisschoppen waarschuwen tegen het Communisme „Eenige jaren heeft een deel van de Christelijke wereld gezucht onder de druk van het nationaal-socialisme. Nog nauwelijks zyn wij daar uiterlijk van bevrijd, of thans dreigt ons eon even groot en wellicht nog grooter gevaar van de kant van het commu nisme. Beide stroomingen komen uit de zelfde bron. Zij erkennen niet het bestaan van 'n persoonlijken God en zoeken het geluk der menschen uit sluitend in dit aardsche leven. Zy gebruiken dezelfde middelen mislei ding en bearog, dwang en tyrannie". Dit is de aanhef van do Bisschop pelijke brief, dien Zondag in alle kerken by het begin van do vasten tijd is voorgelezen. Het Hoogwaardig Episcopaat vervolgt: „Wij hebben herhaalde malen onze stem verheven tegen het nationaal-socialisme en verklaard, dat de aanhangers daarvan niet waardig zyn de Heilige Sacra menten te ontvangen In de Vasten brief van het vorige jaar is U opnieuw voorgehouden, dat ook het lidmaat schap van communistische vereeni- gingen verboden is. In deze herderlijke brief wordt uiteengezet hel wezen van 't communisme, waarbij gesteund wordt op de Pauselijke documenten, vooral op de Encycliek van Paus Pius den Elfden van 19 Maart 1937 over het „Goddelooze Communisme", als waarschuwing tegen de gevaren, waarmee het de wereld bedreigt. Iedere Katholiek houde zich verre van elke communistische organisatie, welke zich wel is waar niet commu nistisch noemt, maar toch ongetwij feld wind in de zenen van het communisme speelt, zooals zeer duidelijk blykt uit de sympathieën welke de communistische instanties aan zulke organisaties betoonen. De goede Katholiek laat zich ook hier niet door de schijn misleiden." In dezen brief is een ernstige waarschuwing vervat in geen enkel opzicht sympathie of steun aan het communisme te verleenen, niet alleen, omdat het stelsel goddeloos is, maar ook, omdat het de vrijheid van het individu aantast. Manifest der Kath. Arbeidersbeweging ..De communist Blokzijl heeft vorige week op het E.V.C.-congres te Am sterdam onzen Kardinaal en onze Bisschoppen grof beleedigd. Hy heeft gezegd, dat ons Hoogwaardig Episco paat in Zyn Vastenbrief van Maart 1946 „ten troon zat ter bescherming van de kapitaalsbelangen" en dat achter dezen brief „motieven schuil gaan welke vijandig zyn aan de werkelijke belangen der arbeiders- Zo begint een manifest, dat de K.A.B. richt tot de katholieke arbei ders en bedienden, welk manifest Zondag aan de kerken werd uitge deeld. Het vlugschrift vervolgt: „Dat wordt door dezen communist als voorzitter van de E.V.C. beweerd van m'annen als Kardinaal de Jong en onze Bisschoppen, die voortdurend en manmoedig vooraan hebben ge staan in het geestelijk verzet tegen de Nazi-overweldigers en die geen gelegenheid lieten voorbijgaan om voor de meest elementaire rechten en de rechtmatige belangen van de Nederlandsche arbeiders en bedienden in de meest moeilijke omstandig heden openlijk en fier in het kryt te treden In het felst van den oorlogsstorm stonden de Bisschoppen in ons mid den. Wel hadden wy veel te dragen, maar Zy droegen hot zwaarste deel Wel hadden wij veel te lijden, maar Zy leden het meest! Wy wisten dat toen en wy ver geten het nóóit; onze hoogvereerde Kardinaal en onze beminde Bisschop pen stonden op de bres voor de be scherming van onze hoogste geeste lijke waarden en voor de waarach tige belangen van onze gezinnen, ons vulk en ons vaderland Mede daardoor staat hun oprechte en daadwerkelijke liefde voor de arbeiders en bedienden boven elke verdenking en verdachtmaking! Op die grove beleediging van den communist en voorzitter der E.V.C. Blokzijl past maar een antwoord de versterking van de gelederen der Ned. Kath. Arbeidersbeweging, hét bolwerk tegen het communisme. deze onlangs hier was, maar hierover is nog geen uitsluitsel gekregen. De heer Fr. -Janssen vindt het dan toch vreemd, dat de Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs er verwon derd over was, dat nog nooit eens met hem gepraat was, terwijl hy er toch advies over uitbrengen moet, en andere plaatsen hem reeds dikwijls over deze kwesties gepolst hebben. De Voorzitter begreep er nu niets meer van. Hy zelf persoonlijk had met hem hier gesproken en alles was in orde bevonden. Nadat ook Wethouder Peeters dit bevestigd had, bleek, dat er intussen een nieuwe Inspecteur benoemd was, die, ondanks dat hy het dossier van zyn voorganger ontvangen had, schijnbaar nog eens de zaak wou doornemen. De Voorzitter beloofde, dat hy er zich direct mee in verbinding zou stellen. De heer van Haaren vroeg, of de St. Odastraat en de Willemstraat vergeten waren by hét opmaken, het was voor de daar wonende mensen onmogelijk by regenweer droogvoets thuis te komen. De Voorzitter zou het doorgeven aan Gemeentewerken, hy vermoedde, dat de materiaalpositie er de schuld van is. Dezelfde spreker wilde dan nog weten, of er geen klein wachtlokaal voor de buspassagiers gemaakt kon worden, b.v. by Sybers, daar het publiek in regen, sneeuw en kou moet blijven staan. De Voorzitter zag dit allereerst als taak van Vitesse zelf, maar zou eens overleg plegen. Het lokaaltje by de Gouden Leeuw was er wel voor ge schikt, maar daar zat nu de C.C.D. Wethouder Peeters stelde voor, met Vitesse overeen te komen by Gerrit Aarts te stoppen, dan was zonder kosten een behoorlijk wachtlokaal by de band. De heer Odenhoven had met ge noegen gehoord, dat er door de gemeente weer 63 woningen worden gebouwd, maar.... er moest hem iets van 't hart, als oud aannemer staan hem de reeds gebouwde woningen niets aan, dat lijken wel caricaturen. Hy zou toch graag de tekeningen van de nieuw te bouwen wel eens eerst willen bekijken Dat kan, aldus Wethouder Wir.tels, maar men mag niet vergeten, dat den Haag slechts 270 M3 inhoud toelaat en dat de huiskamer 4.5 bij 4 M. groot moet zyn, terwijl de wonin gen hier gemiddeld 400 M3 groot zyn. De heer Reintjes kreeg op zyn vraag of de begroting in comité generaal behandeld wordt, bevestigend antwoord. De heer Camps zou graag willen weten of de brandweerploeg in Oos trum nog gevormd wordt, opdat die direct helpen kan. De Voorzitter vertelt, dat er reeds ploegen gevormd zyn, maar door ge brek aan uitrustingstukken nog niet getraind kunnen worden. In ieder geval zal dit doorgaan. De heer Custdrs vraagt, of 't reeds bekend is, waar die 63 woningen gebouwd worden. Wethouder Wintels moet dit ont kennend beantwoorden, alleen voor het eerste kwartaal is bekend, dan eerst de Kempweg en Langewtg volgebouwd worden. De waarschuwingsborden op de weg Oostrum—Oirlo, waarom deze spreker reeds vorige maal gevraagd had, worden binnenkort geplaatst. Het pokken inenten was 't laatste onderwerp. De heer Custers zou toch graag zien, dat de gemeentedokter naar de gehuchten ging om pokken in te enten, daar deze dat beier kan dan dat de kleintjes naar Venray moeten. Waarom kon dat vroeger wel en nu niet meer. De Voorzitter beloofde ook dit te bespreken. Verder niets meer aan de orde zynde, word de vergadering gesloten op de gebruikelijke wijze en stapten de heeren Raadsleden met twee lij vige boekwerken, de begroting 1947, de Raadzaal uit. Tot de volgende keer. NIEUWE BONNEN voor het tyd vak 23 Febr. tm. 8 Mrt. Bonkaarten KA, KB, KC 703 (strook no. 1) 61—4 Algemeen 250 gr. waschpoeder en 125 gram soda 61—5 Algemeen 3 eieren 61—6 Algemeen 750 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1500 gram jam stroop enz. of 750 gr. chocolade of suiker werk. Bonkaarten KD, KE 703 (strook no. 1) 62—4 Algemeen 250gram wasch poeder en 125 gram soda 62—5 Algemeen 3 eieren 62—6, 62—7, 62-8 Algemeen 250 gram suiker, boterham- stroosei enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gr. chocolade suikerwerk Bonkaarten MA, MI) 703 (strook no. 1) 61—4 suiker 250 gram suiker, bofêr- hamstrooisel, of 500 gram jam, siroop enz. of 250 gr. chocolade of suiker werk. Tabakskuarten enz. (JA, <JB <JC 703 61-1, 61-2 61-3 Tabak 2 rant soenen tabaksartikelen. 61 1 Versnaperingen 200 gram choco lade en/of suikerwerk of 200 gram suiker, boterham strooisel enz. of 400 gram jam, strrop enz. 61—3 Versnaperingen 100 gram cho colade en/of suikerwerk of 200 gram jam, stroop enz. of 100 gram suiker, boterham strooisel enz. De volgende bonaanwijzing voor suiker, versnaperingen en tabak zal op Donderdag 6 Maart plaats vinden. De bonnen 61-1 en 61 2 zyn van de tabakskaart QA 703. De bon 61—3 tabak is op de gecombineerde kaart QC 703. Zoals bekend, is het extra rantsoen tabak aangewezen op bon T 72 van de oude tabakskaart. Thans is gebleken, dat velen deze bon heb ben vernietigd. Het C.D.K. wyst er op, dat het vernietigen van de kaar ten 701 alléén de levensmiddelen kaarten betiof. SOESTDIJK, IS Februari. Hedennacht om 2.21 Is op het Paleis Soestdijk Neer- la nil's vierde Prinsesje ge- horen. Dr. de Groot heeft eenige tijd na de geboorte van het vierde Prinsesje aan de jour nalisten verklaard, dat de toe stand van Moeder en Kind zeer wel is. Met feestmuziek, klokkengelui en daverende saluutschoten heeft Neder land de geboorte van het vierde Prin sesje der Nederlanden begroet. Als reactie daarop hebben de dankbare Nederlanders onmiddellijk de feestvlag uitgestoken, ze zijn de straat op go- gaan en ze hebben by vrienden en kennissen het blijde gebeuren gevierd. Ook Noord-Limburg heeft spontaan de feestvlag uitgestoken. Er woei die morgen al vroeg hot nationaal dundoek van het stadhuis en andere openbare gebouwen, nadat de sirene onverwacht de blijde tijding bracht. Te stadhuize lagen lijsten gereed om degenen, die van hun officieele vreugde wilde laten blyken, in de gelegenheid te stellen hun handtee- kening te plaatsen. Prins Carnaval maakte hiervan ook gebruik. De Carnavalvierders, die een paar zware dagen achter den rug hadden, maakten dezen dag er nu maar een completen Zondag van. Zy wisselden hun dwaas embleem voor het vlam mende Oranjestrikje. De cafó's die zich min of meer op dezen dag had den geprepareerd, schonken zelfs Oranjekleurig goed en reeds in de vroege middaguren heerschte er een opgewekte stemming. Het was een ware Oranjedag het Oranjezonnetje scheen, al was het dan ook bitter koud. Wy hebben ons nieuwe dochtertje Maria Christina genoemd, alleen maar omdat wy don klank mooi vonden en de namen zinvol. Zij heeft geen en kele peet-oom of peet-tante en wy zullen haar. net z°o goed als wy Beatrix met Trix aanspreken, Maryke noemen, aldus Prins Bernhard, na afloop van de plechtige geboorte aangifte. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Iedere 2e en 4e Dinsdag van de maand is het Kleuterbureau van ht Gro ene Kruis vanaf 2 u. geopend. GEMEENTEBEGR00T1NG 1947 Begrooting Gemeente-Gasbedryf 1947 Begrooting tak van dienst Gemeente- Werken 1947. Begrooting tak van dienst Bedryf tot exploitatie van woningen 1947. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de Gemeentebegroting voor het dienstjaar 1947 en de begrootingen van de takken van dienst Gasbedrijf, Gemeentewerken en Bedrijf tot ex ploitatie van woningen voor 1947 heden ingevolge het bepaalde in artikel 238 en 253 der Gemeentewet aan den raad zyn aangeboden en ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zyn neergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift worden verkrijgbaar gesteld. Volgens het by genoemd artikel bepaalde moeten tusschen deze nederlegging en verkrygbaarstelling en de behan deling in de raad minstens veertien dagen verloopen, zoodat de behande ling niet voor 1 Maart 1947 zal ge schieden. Venray, 14 Februari 1947 Burgemeester en Weth. van Venray A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris BEL 392 GEMEENTE-REKENING 1944. Rekening tak van dienst het^bedryf der Gasfabriek 1944. Burgemeester en Wethondors der gemeente Venray brengen ter alge- meene kennis, dat de Gemeentereke ning over het dienstjaar 1944 en de rekening van den tak van dienst het bedryf der Gasfabriek over 1944, overeenkomstig, het bepaalde by artikel 256 der Gemeentewet heden ter secretarie dezer gemeente voor eenieder ter inzage zijn nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld tot aan den dag der voor- loopige vaststelling, welke voorloopigo vaststelling niet zal geschieden vóór 1 Maart 1947. Venray, 14 Februari 1947 Burgemeester en Weth. voornoemd A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris w SP** ~3 o os 3 "O O - a. t tc- O •&-. (O S r - o 7; 3- '2. o ST O 9 Ba 4* IQ tü O •*0 W (D Q. <1.3 SS 8 ?al 2 S-» 8 3 o 3 3 si *-g" O f I=° £<0 S3 01 2 O - 3 2- O Q 5<£ Q. 3 f- 3 r? H 3 1-3 TO., K j> 3 =3 H -i-2=§ >-12- tT O- *0 ®rSO 2 o p 3 3 P c-p Oa® S £3 0 p 3 2. p2ga C.O er®* 2 T) w zr o 3 0O p 3 3 1 i 3 K» 3T co O O o 3- Q W3 3 2=3 W o O q. ET® o 5? 3 S-S" j 2 eg oj? *■1 i. i i3<r lo?Pi £2 sS Kok f I i O IS- S c O O 0 >T5 O a 3 f-S-3" 1 als o e 2 j «r 5 a bezorgt U olko week amusante ontspanning Fa. v. d. Munckhof

Peel en Maas | 1947 | | pagina 1