Zondag 26 Jannewarie 7 uur lleïste Qkóëte IQastelacueszittinq van de Raod van Ellef EhRAy vandePrins jen Servaas Hitwerking van de Hofkapel van de Prins KMp. mit Onthulling en Bekroëning Vastelaoveslied dur 't pebiiek prima gezonde Kuikens M. Classens, Broederij, Oirlo E 56 „Ik eis de doodstraf" enkele duizenden flesschen Indië-vraagstuk L.L.T.B. Leunen leerjongen Sinaasappel bonnen Gebr. Backus S.V.V .-Omroep. Over Zondag j.l. willen we niet veel zeggen. Aan nakaarten hebben we niets. Wel is hot zonde en jam mer. dat het zóó is gelopen. Het tweede deed het boter, maai er werd dan ook gevoetbald aan do Oostsingel. Jongens, reken or op, dat Horst a.s. Zondag fanatiek partij zal geven, van begin tot eind. Achterhoede noem géén risico. Ruimen, ruimen, resoluut en doel matig, zonder nonchalance. Laat jo niet overdonderon, maar zit. op de bal fel en fanatiek on zet de voorhoede geducht aan hot werk. Houdt het spel open en vooral, tempo! Geen getik-tak. Dat is niet productief. Stuit do opmarsch van I onze grootste concurrent, geef ze geen kans, maar vooreons en vooral bly f fair en sportief. Dus afgesproken: ►Voor open en achter dicht" is voor Zondag het parool, 't "Woord is aan jullie boy's Het 2e is vry. Het derde krijgt Seven uip op bezoek. We vertrouwen, dat de benjamins nu eindelijk eens van leer gaan trekken. Dit is je kans „Kiek ze Kieke". De naam van de tweede Oostrumse revue is langzamerhand voldoende bekend. Voor menigeen zal 't nog on duidelijk zijn waarom deze titel ge kozen werd. Misschien klinkt hy voor sommi gen zelfs als enigszins zelfingenomen optimisme omtront de belangstelling, die men voor deze rovue verwacht. Dit was echter zeker niet do rede waarom de schrijver, de heer Hoex, zijn revue met deze naam doopte. Wat „De Vlasbloem" gaat bieden is geen geestesproduct van een litte rator. toneelschrijver of dichter, maar hier wordt op eenvoudige, voor ieder verstaanbare wijze, maar daarom niet minder treilend en geostig uitgebeeld, bezongen en gehekeld: datgene, wat wij allemaal gevoelen en beleven en waaraan wij allemaal op zijn tijd misdoen, 't Gebrek aan naastenliefde behoort ongetwijfeld wel tot de hoofd gebreken waaraan onze maatschappij mank loopt. Dit gebrek komt by ons wel vooral naar voren ir. de vorm van kwaad sprekerij, in het nauwlettend toezien op andermans fouten. Dezo „hoofdzonde" is 't die in de drie woorden van de titel samen gevat wordt en met anderen op af wisselend geestige en ernstige wijze wordt afgestraft. Gas voor Limburg in gevaar Sinds enkele maanden wordt een beperkte hoeveelheid gas uit Duits land naar de Staatsmijnen in Limburg gevoerd. Bovendien is verhoging van het huidige kwantum toegezegd. De gasaanvoer is echter gering en ge schiedt ongeregeld. Van bevoegde zyde verneemt de Volkskr., dat het gevaar bestaat, dat ook deze geringe gasaanvoer zal worden stopgezet. Hierdoor zullen vooral onze industrieën getroffen worden. Er wordt ochter alles in het werk gesteld voor het behoud van voldoende gasaanvoer uit Duitsland. By de lopende besprekin gen over do handelsbetrekkingen met de Britse zone in Duitsland zal deze kwestie ook onder het oog worden ge£en> Gaat „Herstel Limburg" verdwijnen In de Prov. Staten van Limburg is Woensdag van verschillende zyden de vraag gesteld of de stichting „Herstel Limburg 1945" thans niet behoorde te verdwijnen. Onder erken ning van haar vele verdiensten meende men toch critiek te moeten laten hooren op het te trage tempo van werken, terwijl ook de vereisclite soberheid niet in acht genomen word geoordeeld. Er wordt thans van de provincie een bijdrage gevraagd van f 71.000, terwijl f 82.000 nog door derden zou moeten worden gedekt doch naar de Staten meenden waar schijnlijk ook wel voor rekening der provincie zou komen. Mr. L. van Basten Batenburg, lid van Ged. Staten, verdedigde hot werk der stichting, doch tenslotte veree- nigden Ged. zich met een voorstel uit de vergadering om een commissie van 5 leden te benoemen, die rapport zal moeten uitbrengen over de moge lijkheid van een spoedige liquidatie der stichting. Voor het eerste halfjaar 1947 werd een prov. bydrage toegekend van miximaal f 40.000. Kring HorstVenray Opstelling van A en U-elftal Zooals reeds oerder bericht, zal Woensdag 29 Januari 's avonds 8 uur een lichtwedstrijd op het Venray- terrein plaats vinden tusschen twee proof-elftallen van den KNVB-kring Horst— Vonray. Hierna zal het defi nitieve elftal worden opgesteld, dat tegen Teg- Herten, Volendam en vrjj zeker nog een sterk Zuid-Limburgsch tweede of eerste klasser zal spelen. De opstellingen der proef-elftallen zyn als volgt: A-elftal. DoelJ. Janssen (Venray); achter: H. Janssen (Sevenum) en Frericks (Wittenhorst); midden: Gou- mans (Venray), Groenen (EWC) en van Issum (Wittenhorst); voor: Philip- sen (Vonray), P. Schellen (Venray) Pielen (Sevenum), Scliatterie Jr. (Wit tenhorst) en Arts (Venray). B-elftal. Doel: keeper Wanssum; achter Specken (BW) en Claessens (Venray); midden: Gommans (Seve num), Teeuwen (Wanssum), v.d. Laar (Vonray); voorP. vd. Heuvel (Wit tenhorst), G. Janssen (DIS). H. Dohmen (EWC) Versleijen (Meterik) en Tim mermans (Wanssum). Reserves: Doel: Vercoulen (Meterik) achter: Gommans (Venray) en Minten (Sevenum), midden Schatorie Sr (Wittenhorst) F. Schellen (Vonray); voor: Janssen (Swolgen) en Eibers (Venray). Sportkroniek Oostrum. Zondag j.l. speelde ons eerste elftal weer een goede party. Wittenhorst moest voor de tweede maal het loodje loggen. Zij verloor nu met 2-1. Horst kon met rust nog van geluk spreken, dat de stand gelijk was 1 1. Jon gens jullie zien nu, dat terdege op de bal zitten resultaten kan opleveren. Morgen gaat de reis naar Moerlo, waar we dezelfde uitslag verwachten als tegen Horst. In Oostrum moest Moerlo bukken voor onze jongens, waarom Zondag niet Het tweede elftal is stellig van mening, dat een overwinning niet voor haar is weggelegd. -Zij moest wederom van Wanssum verliezen met 5—1. De achterhoede staat stevig op haar benen, maar de voorhoede is zwak. Zondag ontvangen zij Hegol sum II. Is verschuiving van do laatste plaats nog mogelijk De spelers ver wachten Jangs 't lijntje geen zwart kijkers, maar een enthousiast publiek op heden Zaterdagmiddag 25 Jan. van 2—3 letters A—K en van 3 4 lett L-Z. In aanmerking komen alleen die gezinnen, welke hieraan nog drin gend behoefto hebben en tot de oor logsgetroffenen beliooron. BURGERLIJKE STAM) van 10 t m. 16 Jan. GEBOREN De nooden van Limburg In de Dinsdag gehouden vergade ring van de Prov. Staten van Limburg heeft de nieuwe Commissaris, mr. dr. F. Houben, een uitvoerige rede ge houden, waarin hy het progrïun van het provinciaal bestuur voor do ko mende periode uitstippelde en daarbij op den voorgrond plaatste de nood zakelijkheid om zeer bijzondere aan dacht te wijden aan de door don oorlog geteisterde gebieden van Noord- Limburg, waar vooral de groote woningnood directe leniging vraag. Naast bevordering van de industrieele expansie van het gewest door het stimuleeren van de vestiging van nieuwe industrieën heeft de commis saris gewezen op de wenschelyxheid om ook aan den handel, het verkeer, het agrarisch leven en den midden stand allo r.oodige zorg te wijden. Naast de materieels eischen heeft ook de geestelijke nooden van het gewest groote aandacht en de Com missaris besloot zyn toespraak met de verklaring, dat allen „biddend, werkend en strydend, allen met en voor elkaar, het geschonden Limburg door toegewydp en onbaatzuchtige zorg willen opheffen en het opvoeren naar de hoogte, waarop het sinds eeuwen her in do geschiedenis met zooveel eere heeft gestaan. Grondslag daarbij zou zijn het levensdevios van de Limburgersgeloof in een chris telijk Limburg, het erfdeel onzer vaderen, hoop aan een lichtenden dageraad van welvaart en geluk en met liefde van allen tot God en van ieder tot zyn van Daal, Johannes J.H. Oostsingel Linders, Johannes G. Overl.weg Kerkhoff Maria A.Th. Langstraat Arts, Henricus W.GA. Hoendorstraat Smits Alphons II. Vlakwaterweg Kruysen, Francina J. G. Overl.weg Weijs Louisa M.W.M. Oostrum van Rooy Cornelis G.J. Oude Oostrweg Gommans Wilhelmus A.L. Mersel.weg Litjens Hendricus H.H. Endepoel Janssen Petronella J.G.A. YsselsLeyn Gommans Petrus J.J.A. Stationsweg Smits Anna J. Schoolstraat Martens Peter J.H. Peelplan-Zuid OVERLEDEN Verlinden Hendrikus, weduwnaar van Verbers M.G., 37 jr. Vogt, Peter, oud 76 jr. Trines Johanna J., 22 jr. van Lipp, Anna J.C., weduwe van Betorams Wilhelmus. 83 jr. Franssen Anna O., echtgenoote van Achten Gerardus, 84 jr. van Rooij Cornelis G. J, 3 dagen Reynders, Jacob L., 21 jr., land bouwer Smits, Antoon P. J., 20 jr., land bouwer Swaghoven, Hendrikus, 64 jaar, v.d. Berg, Lambertus, 59 jr. kapper, GEHUWD De Bruyn Hermanns J., 23 jr. land bouwer wonende te Waalre en v.d. Hulst Cornelia M.J., 23 jr. te Venray Derks, Gerardus M. techn.ambtenaar te Bergen en Camps, Elisabeth P.M., verpleegster, te Venray NIEUWE BONNEN voor hot ty'dvak van 26 Januari t.m. 8 Februari 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 701 (Slrook No. 3) 57-3 Algemeen 375 gr. zachte zeep 57—4 Algemeen 2 eieren 57-5 Algemeen 500 gr. sinaasapp. 57—6 Algemeen 500 gr. suiker enz. 701 KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: Woest eerlijk. Heer der week: Pater Crescentianus Patersklooster, Tel. 502. Paterskerk ZONDAG 7 u. leesmis ter eere v. O.L. Vrouw tot zekere intentie; 8 u. patershoogmis; 9.30 leesmis voor den Z.Ew. Heer Laurent Poels; 10.30 parochiehoogmis voor Christiaan Arts; na de hoogmis ver gadering van 't Apost. d. Gobeds op 't Dekenaat, 11 u.-best.vorg. GrD.O. 2 best.verg. meisjesll.O.; 2.30 kinderlof 4 u. verg. H. Familie (St. Jozef); 4.15 Vespers; 5 u. Lof. Geen congregatie. Deze week Donderdag begint het Triduum voor alle leden van de con gregatie en niouwe leden, 's avonds om 7 u. op St. Joseph. Collecten: le parochiekerk, 2e bissch. noden, 3e armen. MAANDAG: 7 u.TIubertus Geurts, I-Iubordina Willems en Maria Geurts; half 8 zielomis voor alle overleden parochianen; lialfS Herman Hermans als lid v.h. Koordje en voor Theodora Lucassen—Baltussen als lid v.d.D.O.: 8 u. gest. jd. Johanna Grutters, H. v.d. Wildenberg en kinderen (2e kl.); half 9 voor L. v.Dyk; half 9 lm. voor levende en overl. leden van hand- boogschutteryon Diana en St. Anna. DINSDAG: 6 uur uitstelling van Allerheiligste; half 7 hoogmis; 7 uur t.e.v. St Antonius; half 8 lm. voor Herman Hermans als lid v.h. Koordje; 8 u. best. jd. Willem Laurense8 u. Gerardus Willems; half 9 best. jaard. Jaard. Johannes Willemscn (1 H); 9 u. pl. huwelijksmis voor't bruidspaar Coppus-Kusters: half 7 Antoniuslof. WOESDAG: 7 u. overl. fam. Hoede- makers; half 8 lm. voor overl. fam. Coppus-Kusters; half 8 Herman Her mans als lid v.h. Koordje: 8 u. gest. jd, Fr. Peeters—Elisabeth vd.Waeter Bonkaarten KB, KE (Strook No. 3) 58-3 Algemeen 375 gr. zachte zeep 58—3E Reserve 375 gr. zachte zeep 4 Algemeen 2 eieren 58-5 Algemeen 1000 gr. sinaasapp. 53-6 Algemeen 250 gs» suiker, enz. 58-7 Algemeen 250 gr. suiker, enz. Bonkaarten MA, MI) 701 (Strook No. 3) 57—4 Suiker 375 gr. suiker, enz. Tabuk en Versnaperingen T 67 2 rantsoenen tabausartikelen 5 200 gram versnaperingon X 67 2 rantsoenen tabaksartikelen i 150 gram versnaperingen (3é kl.); 8 u. Willem Baltussen als lid vji. Koordje; half 9 best. jaard. Theodora Poels (1 H.): DONDERDAG: half 8 lm.; half 8 Johanna Henckens—Tiessen; 8 uur gest. jd. Maria Smulders (2e kl.);S u. Corn. Klerken, echtgenote en dochter Anna; half 9 gez. H. Mis uit dank baarheid (l 14.) half 9 Mart. Wismans, VRIJDAG: half 7 hoogmis; 7 uur t.e.v. het Goddelijk Hart; half 8 lm.; half 8 Hendricus Manders en eehtg.: 8 u. gest. jd. Th Droesen^echt genoten Anna Elis. Poels en Anna Catli. Poels en kinderen (3e kl.); S u. Pater Willi- brordus Ardts; half 9 lm.; half 7 oefening v.d. II- Kruisweg. ZATERDAG: 7 u. H. Mis voor overl. ouders van Ass—Delhoofen: Eerste Zaterdag toegewijd aan hot Onbevlekt Ilart van Maria; half,8 O.L.Vrouw- hoogmis; half 8 Theodorus Pouwels en Johanna Friessen; 8 u. gest. jd. Martin Bax, Leonard v. Kuik en Petronella Roffers (2e kl): 8 u. Wil helmus Arts; half 9 lm. Biechtgelegenheid: bij eerw. paters vanaf 3 uur, by parochiegeestelijken 7 uur. Derde Orde. Zondag a.s. 2 Febr. om 10 u. Mis op St. Jozef, waarna verg. v.d. mannen, 3 u. vergadering voor de vrouwenafdoling (Paterskerk) Retraite voor meisjes boven 17 jr te Roermond van 19—22 Febr. a.s. Er wordt op 50 retraitanten gerekend. Opgave zo spoedig mogelijk by zela tricen van Retraitepenning en by Kapelaan Kuepers. Als oorrespondent voor deVati- caan-missie, waarover de Bisschop voor twee weken geschreven heeft, zal alhior optreden W. Janssen ,angeweg 21a. HEIDE 8 u. lm.Lamberdina Spee— Arls: 10 u. hoogmis P. v. Meijel. St ANNA: Zondag 7.45 II. Mis voor overl. mevr. Arnoult; Vrijdag om half 6 oefening v.d. Kruisweg; Zater dag om half 6 Maria lof (le Zaterdag toegewijd aan 't Onbevl. Hart van Maria). Biechtgelegenheid van half 3 uur, van 6—half 8. St. SERVATIUS Zondag half 9 overl. fam. Camps; Maandag 7.45 v. Cristiaan Stappers; Dinsdag 7.45 voor Petronella v. d. Bekerom; Woensdag 7.45 tot zekere intentie. Vanaf Zon dag a.s. 2 Februari is op Zondag de H. Mis niet om half 9 maar om kwart voor negen. Pries f 1.50. De zaal gut oop um half zeuve GETROUWD Ger. B. L. A. J. Flint-Pijls die, mede namens wederzijdse fami- lie, liartelyk dank zeggen voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. Winschoten, 21 Jan. 1947. Vera Drenth Constant Pijls hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelyk, waar- i de inzegening zal plaats heb ben op 11 Februari in de kerk van de H. Josef te Groningen. Groningen, Radijsingel 29 Venray, Grootestraat 14 Toekomstig adres: Hoenderstraat 10, Venray. H.H. Pluimveehouders, wenscht U in de rassen W.L. of R.I.R. levert dan by ondergeteekende uw bestelbon in. Wy bezorgende kuikens met auto aan huis, tegen regeoringsprys. Sexon en lewieken op vorzoek. TELEFOON 806. Aanbevelend, ADVERTENTIEN DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Bekendmaking voor de week van 26 Januari t.m. 1 Februari 1947. Gelegenheid tot aanvragen van textiel, keukongerei en serviesgoed, uitsluitend voor getroffenen. Aanvragen indienen te Venray en Horst op Maandag 27 Jan. letters A- F; Dinsdag 1-4 lettersG-J; Woens dag letters K-P; Donderdag letters Q—V; Vrijdag 2-4 letters W—Z. In deze week kunnen op de zit dagen formulieren worden afgehaald, welke in do week van 10-14 Febr! kunnen worden ingediend. HERSTELRAAD VENRAY Gezinnen van 1 t.m. 5 personen, behoorende tot de parochie Venray en rectoraat Smakt, die lpersoons dekens en lakens hebben aangevraagd en nog geen bonnen hiervoor heb ben ontvangen, kunnen deze afhalen f Tot onze grooto droefheid overleed heden, na een kortston dige ziekte, zeer plotseling, in den ouderdom van by na 60 ja ren, onze geliefde man en vader Lambertus v.d. Berg echtgenoot van Elisabeth Oudenhoven Venray E. VAN DEN BERG- OUDENHOV.EN MARTIN LEO Oss: Fam. VAN DEN BERG Venray Fam. OUDENHOVEN Venray, 21 Jan. 1947. Marietje Scheffers Joos Loonen hebben do eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelyk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Woensdag 12 Februari a.s om 10 uur in de kerk van de H. Cathar.na te Leunen. Venray, Hoenderstraat 33 Leunen, K 11 Dagadres: Leunen K 8 Gelegenheid tot feliciteren 1—2 uur. ^Lócneetuitvóeiinq te Smakt te geven door de Tooneelclub „Excelsior" ten bate van de O. L. Vrouw Gilde Fanfare Ilolthtes-Smakt in de zaal van JOS. NELLEN te SMAKT. Opgevoerd wordt het tooneelspel van Jef van Klerken en do klucht in 1 bedryf door Yoland en Braun HET KALF Zondag 2 en Maandag 3 Februari om 6 uur. P. Smits L. Smits-Janssen hopen op Dinsdag 4 Februari a.s. hun Zilveren Huwelijksfeest to vieren. Receptie 12.30—13.30 uur. Venray, Schoolstraat 26. VERLOOFD.: Mia Poels en B. J. M. Boelen Drs Phil. Leuven, Naaraschestr. 84 Haarlem, Koninginneweg 95 Inwoners van Merselo en Leunen leest onder het plaatselijk nieuws het bericht over de Scabies-bestrijding. Buurtvereen. St. Jozef Zaterdag 25 Januari 8 uur ver wachten wy jong en oud ter bespreking Carnaval. *Het Bestuur. Verloofd Toos van Eijk Jacques v.d. Werf Venray, 2 Februari 1947. Langstraat 37, Venray. Dorpstraat D 236, Hazerswoude. VERLOREN Zondag 19 Jan. by wandeling Geysterse bossen (omg. Rosmolen - Eikolenbos- Gey stersven) zwart glacó dameshandschoen. Tegen beloning terug te bezorgen Stationsweg C 31, Oostrum. TE KOOP zware biggen en fok- varkens. ONTLOOPEN een jonge hond. H. Goumans, Oostrum C 1. Wy kunnen nog gebruiken alle soorten en modellen. P. van Es-van Opbergen St. Jozefstraat N.W- 12 Telef. 434 Jacob van Mil Chr. van Mil-Rutten danken, ook namens hun kin deren, familie, vrienden en ken nissen voor de belangstelling by hun Zilveren Huwelijksfeest. Venray, Landweortweg. jenqeten VENRAY. Op Dinsdag 28 Januari zal in de feestzaal van St. Servatius hetTweede Kamerlid Peeters spreken over het zeer belangrijke Aanvang 8 uur. - A.s. Maandag, Dirjsdag en Woens dag ten huize van den penning meester premiebetaling Brandverzeker betaling contributie 1947 en bijdrage T.B.C. fonds. Terugbetaling Zieken-premies. Ontvangen mededeling meebrengen Voor de vele blyken van belang stelling, welke wii mochten ontvan gen by ons 40jarig Huwelijksfeest, zeggen wy hartelijk dank aan Eerw. Heeren Geestelijken, Bestuur van do Buurtvereeniging, Schuttery, Hout bedrijf Min, familie, vrienden en kennissen. W. Schwachöfer M. Schwachöfer- v.d. Broek Venray, Broekweg 17. TE KOOP een beste melkkoe 9 Febr. voldragen, 18 jonge kippen Reds, 10 oude kippen WL allen vlot aan de leg. Chr. Goumans, Boerdery 't Rozen- daal, Merselo. De Hoofden van gezinnen, wonen de in de Ilenseniusstraat vanaf K. Wynen, Paterslaan, Antoniusstraat, Kruisstraat en Langstraat tot Th. van Dyck worden verwacht ter \js&aan Castencay heden Zaterdag geopend. Vergadering Woensdag a.s. om 8 uur Veeverzekering Eensgezindheid Premiebetaling Zondag 26 Januari na do Hoogmis m cafe Schellen. Doel oprichting ®y L. van Oasselt, Veulen ten 2 Fobruari na do Hoogmis, Buurtvereeniging. i L- Nellen> noide. Aller opkomst venvacht. - 2 D° ^TeV&üR. Gevraagd een flinke Woninginrichting- Sloffeerderij P, LEMMEN Merseloscheweg 10 Venrav TE KOOP z.g.a.n. handgierpomp en partij biggen H. Peeters, Schoor K 30a. Partij biggen te koop H. Smit6, Leunen K 17. Verloren een actetasch inh. administratieve beschoidon, voor den vinder waardeloos. Tegen flinke beloning terug te be zorgen kantoor Zuivelfabriek. TE KOOP: een zwart fornuis, waschmachine, autoband-n maat 16, lichte motorfiets, Lister motor 5-6 pk, een hekel-dorschmachine. G. Thelosen, Langstraat 40. 57-5 58-5 kunnen ook ingeleverd worden by Stationsstraat 23 r, XFRS.S,T,: j.onb'e doffer, ringno. H 41 o641ol. Terug te bezorgen aan onderst, adres. TE KOOP: bruine boxcalf voetbal schoenen maat 42 maatwerk, en enkele zoo goed als nieuwe jongens- leesboekeu, w.c. Karl May) v.d. Munckhof, Grootstraat 28. Radio te koop zoo goed als nieuw. Duivenvoorde, Veltum L 3. TE KOOP partij zware biggen Wed. M. Vervuurt, L.iagriebrook Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend dat nog enkele slagen brandhout in de gemeentobosschon liggen Gegadigden kur.nen zich vervoegen by ^voorwerker Mandors, te Merselo Telefunken radio te koop W. Peeters, Landwoertweg.

Peel en Maas | 1947 | | pagina 3