Herbouw-en Uitbreidinqsplan van YF-.NPAV betekenis dec letteis B D G. H K M. N. P. haten we dan ook de mogelijkheden scheppen voor onze plaats zeif daartoe behoorlijk te kunnen uitgroeien. Zeker er zullen ongetwijfeld dingen ziin dié misschien anders konden, maar in do betredende Raadszitting waarin het plan Venray dan "::- ofliciele goedkeuring kreeg, L telkens overduidelijk, met welk zorg en overleg de makers juist deze aanleg gekomen waren. Het veel omstreden punt was hoek Hofstraat-Stationsweg - Maas- hesoweg—Kerkpad. De Raad zeer bevreesd, dat de heropbouw Jeruzalem misschien deze entree liet dorp zou kunnen bederven door een dode muur of iots dergelijks. De heer Lerou, een der ontwerpers van dit plan, gaf daarop echter duidelijk te kennen, dat daar iedere nieuwbouw de goodkeuring van zijn bureau nodig heeft ook hiervoor geen uitzondering bestaat en dus „gevaar" zeer zeker bezworen worden. zijn bleek een tot de i b.1 Bestudeert U het plan nu eens goed, aan de hand van de gegevens, die U hiernaast vindt en als U dan critiek hebt, natuurlijk gezonde en degelijk gefundeerde, stuurt ze eens naar ons. Nu die geheimzinnige waas lond het plan is weggevallen, nu de betroffen personen zelf zo ongeveer de toekom stige status van hun woonplaats krijgen te zien, officieel goedgekeurd door noodraad en B. en W. is het goed mogelijk, dat men verschillende delen of het geheel plan anders had verwacht, of een andere oplossing beter vindt. Stuur ons uw mening dan eens, wij zullen deze gaarne eens vernemen en misschien dat diverse instanties er hun voordeel mee kun nen doen. Hierbij willen wy het nu laten. Wij kunnen, we zeiden het boven reeds, niet anders hopen, dat dit plan zo spoedig mogelijk met wederzijds goedvinden zy'n vorwezeljjking/vol- einding zal krijgen. Wij twijfelen er niet aan, of Venray zal er heter en mooier op worden A Parochiekerk „Sint Petrus Banden" en Paterskerk (Let op de nieuwe ingang op de Markt, de bebouwing van Hof- en Marktstraat.) Patersklooster klooster Urselinen Jeruzalem Parochiehuis (hier is een plaats geprojecteerd voor het nieuwe D.O. Kapittelhuis). Cultureel centrum (bedoeld wordt hier b.v. een toneel zaal, let op de ligging en de nieuwe weg hierlangs) Huize St. Anna Gemeentehuis Postkantoor (Dit is ondertussen reeds veranderd, doordat de P.T.T. besloten heeft de oude plaats, dus in de Patersstraat te behouden,daar het toch flink uitge breid kan worden, doordat de Draal- straat verlegd wordt.) Telefooncentrale School (Zoals is te zien, zyn verschillende plaatsen voor een school gereserveerd o.a. Oude Oostr. weg, Veldstraat en St. Jozefstr. Deze laatste is voor de nieuwe Ambachtsschool bedoeld.) Gymnasium jongens Jeruzalem (Zoals is te zien, is liet nieuwe Je ruzalem geprojecteerd, langs Kerkpad en MaasheARflWft» O. Busstation (op de plaats van. de vroegere Jon gensschool verwacht men in de toe komst een groot centrum van de verschillende busdiensten.) Hotels

Peel en Maas | 1946 | | pagina 3