WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ONZE JONGENS WACHT IN INDIë EEN GROOTSE TAAK Heuien&eiq'i éaaüte acte Zaterdag 5 October 1946 No. 40 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct. per 3 mm. regel minimum fl 1.C0 Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. Laten wij grootmoedig zijn In vele gezinnen ook hier in Venray ziet men met een zekere spanning het ogenblik naderen, waar op een zoon gekeurd en voor mili taire dienst opgeroepen wordt. De wetenschap, dat de lichtingen die nu worden opgeroepen, voor het merendeel bestemd zijn voor Indië, doet by de ouders dezer jongens het hart ineenkrimpen uit angst voorde toekomst van hun kind. Daarbij zijn reeds vele jongens uit deze streken op inschepingsverlof, of zijn reeds naar Indië vertrokken en de vele verhalen die men hoort ver tellen, maken vele ouders by na gek van angst. Het „waarom" en „waar voor", van deze scheiding is hun niet duidelijk. "Wat is er waar van die moordpartijen, gevechten, de morele en zedelijke toestanden waarover „men" vertelt. Wij willen thans proberen, juist over deze dingen, U een en ander duidelijk te maken, dat U misschien het „waarom" en „waarvoor" zal •doen begrijpen. Yan Indië tot Indonesië Reeds voor den oorlog waren er in Indië lieden, die streefden naar meer vrijheid en onafhankelijkheid. Strevingen, die te verwachten waren en die de toenmalige Nederlandse regering erkende en zelfs in zekere mate ondersteunde. Zo was het voor een ieder duide lijk, dat met de jaren ook in Indië grote veranderingen tot stand zouden komen. Maar zoals bij zo vele grote plannen heeft ook hier de oorlog een streep door de rekening gehaald. Indië v^erd door de Japanners be zet en de aanwezige- Nederlanders óf krijgsgevangen gemaakt óf in kam pen opgesloten, die voor die van hun Duitse broeders in Europa niets onder deden. Maar de Nederlandse regering in Londen zat niet stil en evenals voor het moederland werden ook voor Indië plannen klaar gemaakt. Hierbij werd als leiddraad genomen de woorden van H.M. de Koningin, die in December 1942 de richtlijnen .aangaf voor het naoorlogse bestel in Ned. Indië, n.l. een'onafhankelijk be stuur in het Verenigde Koninkrijk der Nederlanden. De Jappen in Indië deden hetzelfde \vat de moffen deden in Nederland, zij riepen de hulp in van mensen, die niets en niemand ontziend hun plannen wilden doordrijven, in dit geval de volledige losscheuring van Indië van het moederland. De bevrij ding kwam én, doordat -Nederland voor ontzaggelijke moeilijkheden zat in moederland én, doordat de Engel sen bevreesd waren voor te grote spanningen in Azië, moest onze Re gering ly'dzaam toezien, dat de dooi de Jappen ingestelde .schynregering nu hoog van de troon blies en niets meer met Nederland wilde temaken hebben. De door de Jappen op militaire leest geschoeide jeugd van Indië greep deze welkome gelegenheid aan om do ingepompte haat tegen alles wat maar Nederlands was te spuien en te terroriseren. Dit alles was nog niet zo erg. maal ais grootste wapen werden de dui zenden en duizenden Nederlanders gebruikt, die her en derwaarts ver spreid over Java in de kampen zaten opgesloten en daar hun ellendig leven rekten in de hoop, dat zy nu bij de bevryding van Indië eindelijk verlost zouden worden. De Nederlandse Regering moest daarom practisch wei onderhandelen met Soekarno, de door de Jappen naar voren gebrachte man, maar zy bleef daarbij op het standpunt staan, •dat de Koningin duidelijk in haar bovengenoemde rede had uiteengezet, n.l. onderhandelen met alle groepen en lagen der bevolking, dus ook met diegene die, evenals de Nederlanders in de kampen, door deze nationalisten werden geterroriseerd. De Engels deden zogenaamd niets dan Japan ners ontwapenen en tegen het einde November gaan zy vertrekken. De taak van onze jongens Uit het voorafgaande zal U de taak van onze jongens op dit ogenblik in Indië duidelijk geworden zyn. Al die mensen, die nu, nu wy reeds twee jaren bevrijd zijn, nog steeds in kam pen hokken, soms nog onder zeer slechte omstandigheden, die moeten geholpen worden. Evengoed als die millioéhen bewoners van Java. die met Soekarno niets te maken willen hebben, die onder een dwingelandij leven als wy indertijd by de moffen. Zii moeten gaan zorgen, dat door herstel van orde en gezag de nieuwe toekomst voor Indië. voor al ham- bewoners kan gevonden worden in onderling overleg. Dat door schragen van het gezag der Nederlandse Re gering in Indië een vrede komf voor alle mensen, een vrede, waarnaar zij even hard snakken als wy het onder de Duitsers deden-. Zii moeten rust en veiligheid gaan brengen, daar, waar nu revolutie en willekeur heerst. Moeder, gij vraagt waarom juist Uw kind dat moet doen, waarom juist Uw jongen voor deze taak op geroepen wordt. Hebt gii dat ook gevraagd aan die Tommy, die by U het eerst de kelder trap afkwam als een levend teken van de bevrijding? Aan die Tommy, die toch voor een veel zwaardere opgave stond als Uw jongen nu en hij had toch ook een moeder? Grootmoedigheid missen wy, zo zegt Vader Bisschop. De groot moedigheid om Indië te helpen*om onze landgenoten te bevrijden en de Indonesiërs te helpen. Het is de plicht en de grote verantwoordelijk heid van onze soldaten naar Indië te gaan en dus ook van de ouders om hen te laten gaan. En die grootmoedigheid houdt ook in, dat wy rustig de gevaren onder ogen moeten zien, waaraan de jongen is blootgesteld. Wat zijn nn die gevaren 1 Er is de laatste tijd nogal het een en ander te doen geweest over de zedelijke gevaren, waaraan ons leger zou zyn blootgesteld en menig harde noot is daarover gekraakt. Dit heeft tot resultaat gehad, dat er meer licht kwam over de geestelijke verzorging onzer jongens in Indië. Het is dwaasheid om te zeggen, dat alles zeer goed was op zedelijk ge bied, misschien het tegendeel, maai de zorg van de legerleiding is van dien aard, dat op die gevaarvolle weg overal steunpunten te vinden zyn by verenigingen, aalmoezeniers en andere geestelijke leiiers. Maar 't grote red en behoudmiddel zyt gij ouders zelf. Uw kind hebt gy opgevoed en zoo lang het onder Uw hoede stond bleef het goed. Het kan ook onder Uw hoede blijven daar in Indië, op de eerste plaats door Uw gebed en op de tweede plaats door Uw jongen duidelijk te maken, dat Venray ook in Indië ligt, dat de oude vertrouwde band rïiet verbroken wordt. Dan zal Uw kind zich ook daar thuis voelen, dan zal Uw jongen ook daar Uw ver trouwen niet beschamen. "Want hij zal weten, dat er hier mensen op. hem wachten, die hem dagelijks in ge dachten volgen, die by hem zijn, bij zijn dienst, bij zijn vrije tyd. Wij dienen te beseffen, dat wij deze Venrayse jongens niet ver geten mogen, zoals wy er zovele vergeten hebben in Duitsland. Ouders, verloofden, vrienden en vriendinnen moeten hen niet los laten in de rimboe, maar Venray bij hen brengen door veel en op gewekt te schrijven. Zy staan te springen op Uw brieven. Laat onze Venrayse jongens dan maar gaan, als de brengers van vrede in ons mooie Indië, als de bevrijders van die" eenvoudige pretentieloze be volking, waarvan velen snakken naar rust en veiligheid. En Uw jongen zal dat heerlijke gevoel leren kennen, bevrijder te zijn van duizenden en duizenden, die hem schreiend en juichend zullen danken: Toean, Toean, terima kassi. dank je wel. En hij zal die dank terugwijzen op zijn ouders, die de grootmoedigheid hadden hun jongen voor dit grote werk af te staan Vijftien jaar voor: von Neurath, protector van Bohe- men en Moraviö. Tien jaar voor: Doenitz, chef der Duitse Marine, en hoofd der Duitse regering na de zelfmoord van Hitier. Vrijgesproken werden Fritzsche, assistent van Goebbels, radiocommentator; Schacht, financierde de opkomst der nazi's; von Papen, Diplomaat van het Derde Rijk. Deze laatsten zijn direct in vrijheid gesteld en zyn Donderdag onder mili taire begeleiding naar de Britsche Zone overgebracht, waarheen zy zich wilden begeven. De doodvonnissen zullen Woensdag 16 October a.s. voltrokken worden. Ribbentrop, Sauckel en Seyss-In- quart hebben by do geallieerde be stuursraad om gratie verzocht. Keitel verzocht om een kogel inplaats van de strop. Hess, von Schirach en Dö- nilz zullen om herroeping van het vonnis verzoeken. Zowel van Frankryk, Rusland, En- I geland, Polen en Duitsehland komen protesten tegen de uitspraken van het Tribunaal. Na een procesvoering van ongeveer 10 maanden, is thans een einde ge komen aan het drama te Neurenberg. Het Tribunaal sprak zijn oordeel uit over de aangeklaagde organisaties en de de 21 beschuldigde leiders van het „Herrenvolk". Het Tribunaal sprak geen oordeel uit over de misdadigheid der Duitse Rijksregering, de Generale Staf' en de S.A., wat niet zeggen wil, dat daar mee de vroegere leden vry' uitgaan, daar reeds het misdadig gedrag van individuele leden dier lichamen is bewezen. De schuld echter .van de S.S. en Gestapo staat vast, zodat dus de leden dezer organisaties hiermede als oorlogsmisdadigers gebrandmerkt worden. Dinsdag werd het vonnis uitge sproken tegen de 21 beschuldigden. Het vonnis werd geveld op de vol gende punten 1. samenzwering tegen den vrede: 2. deelneming aan misdaden tegen do vrede; 3. deelneming aan oorlogsmisdaden: 4. deelneming aan misdaden tegen de menselijkheid. Op grond-daarvan werden ter dood veroordeeld Goering, de iuchtmaarsclialk Seyss-Inquart, verrader van Oosten- ryk en Rijkscommissaris m Nederland; von Ribbentrop, de minister van Buitenlandse Zaken; Jodl, ex-chef der Generale Staf; Keitel, chef der Generale Sta.': Streicher, joden vervolger: Rosenberg, ideoloog der Nazi's en rijkscommissaris in het Oosten: Sauckel. slavendrijver der bezette gebieden; Frank, uitroeier van Polen; Friek, de man van het Arbeidsfront: Kaltenbfunner, opvolger v. Himmler als chef der Gestapo; Bormann, opvolger van Hitler (deze werd bij verstek veroordeeld). Bovengenoemden werden tot de strop veroordeeld. Levenslang kregen Hess, opvolger van Hitier: Raeder, oud chef der marine; Funk, directeur der Rijksbank4, Twintig jaar kregen Speer, chef der Organisation Todt; Baldur von Schirach. leider der Hitler Jugend. Noord-Limburgse Fokdag Afd. Varkens De volgende dieren werden b e kroond Cat. Pry's No. Eigenaar 3 1 5 L. van Osch, Castenray 4 2b 12 J. van Osch, Leunen 4 2a 15 J. Hendriks, Veulen 4 3a 17 A. v. Dy^k, Overbroek 4 3c 21 J. v. Mey'el, Merselo 5 2a 29 Gebr. v. Mey'el, Heide .5 la 32 J. Zanders, Zh., Oirlo 5 2b 32 idem idem 6 la 36 Jos. Geerits, Castenray 6 2 36 0 idem idem 6 lb 35 M.Jenniskens, Leunen 6 3 35 idem idem 7 2b 73 J. Nabuurs, Veulen la 50 J. Bouten. Hiept 7 3 54 P. Pubben, Merselo 9, 2b 58 Jos. Geerits, Castenray 9 lb 63 J. v. Osch, Weverslo 10 la 70 P. Duyckers, Castenr. 10 3c 74 Gebr. Willems, Leunen 10 lb 78 J. v. Osch, Weverslo 10 3b S2 M.Jenniskens, Leunen 10 2b 83 J. Wilms, Weverslo 10 2c 90 J. Bouten, Hiept 11 2b 92 L. Philipsen, Ysselst. 11 4b 93 J. Peeters, Merselo 11 2a 94 J. Wilms. Weverslo 11 4a 96 Wed. A. Broeren, Lull 11 3a 99 Jos. Steeghs, Oirlo 13 3a 1*24 Wed. Bouten, Lull 13 la 125 M. Jenniskens, Leunen 13 3b 128 L. Vollenberg, Venray 14 3b 132 J. v. Veghel, Merselo 14 4a 132 idem idem 14 2a 133 P. Duyckers, Castenr 14 *2b 134 idem idem 14 3c 134 idem idem 14 4b 137 J. Slangen. Ysselsteyn 14 3a 140 J. v. Osch, Weverslo. 15 2c 143 J. Slangen, Ysselsteyn. 15 2b 145 J. Peeters, Merselo 15 la 146 M. Steep lis, Oirlo 15 lb 146 idem idem 15 lc 149 (lebr Willems, Leunen 15 2a 149 idem idem 15 3b 152 J. Slangen, Ysselsteyn 16 1 153 Jos. Loenen. Leunen 16 2 155 Jos. Geerits, Castenray 16 3 154 M.Jenniskens, Leunen 17 2 160b Jj. v. Osch, Leunen 18 1 S9 P. Duykers, Castenray Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Iedere 2e en 4e Dinsdag van de maand is het Kleuterbureau van het Groene Kruis vanaf 2 u. geopend. Huisvlijttontoonstelliug Tegen het einde van de winter zal de vereeniging Venray Vooruit, een grote huisvlyttentoonstelling orga niseren. Daaxbu zal alles wat knutselaars, tekenaars, houtsnijders, zagers kortom alles wat in deze wintermaanden als huisvlyt wordt gereed gemaakt, ten toongesteld worden, terwyl voor de winnaars enige zeer mooie pryzen beschikbaar worden gesteld. Dus, allen aan de slag, opdat dit initiatief van Venray Vooruit, ook werkelijk iets moois zal worden. De Piëlliaas is dood, „leve de Piëlhaas" Het was niet druk in de Zwaan, toen de Voorzitter de heer J.Janssen, deze vergadering van de Piëlhaas opende en al direct met het plan van het bestuur kwam om de vasten avondvereniging in deze vorm te doen verdwijnen en haar taak over te doen' aan een nieuwe vereniging, die niet is - samengesteid uit particulieren, maar uit afgevaardigden van alle ver enigingen. die zich meer bewegen op openbaai terrein. Op de vraag of hier iemand iets op aan te merken had, bleef het stil, evenals by de rondvraag. De vergadering nam het voorstel aan zonder enig commentaar. De besturen der diverse verenigin gen V.ullen dezer dagen er wel meer van horen. En in drie kwartier was een nieuwe vastenavondvereniging opgericht. Wie de vergadering van her vorig jaar meegemaakt had, schudde bedenkelijk het hoofd, er schynt geen vechtlust meer te be staan. Wy zyn vol verwachting voor wat komen gaat. Bert Poels spreekt orer het verzetswerk op de Zwarte Plak Het was een goede gedaqhte van de middenstandsvereniging, om Bert Poels uit te nodigen voor een spreek beurt over het verzetswerk en speciaal het vervoer der piloten gedurende de oorlogsjaren. Dat ook Venray en wel speciaal de fam. van Staveren aan het Veulen en Fr. Michels uit Merselo, er ruim schoots hun deel in gehad hebben, bewees spreker duidelijk in zyn wer kelijk zeer verdienstelijke uiteenzet ting, die met talrijke foto's uit dien tya werden toegelicht. Het publiek heeft van een zeer goede avond genoten, waarvoor het én Bert Poels én de Middenstand in een hartelijk applaus bedankte. Brand Vorige week geraakte op het Veulen een korenmyt in brand, waarvoor de hulp der brandweer werd ingeroepen- Een schoorsteenbrandjein de School, straat, werd met eigen middelen ge blust. Benoemd Mej. Tony.Linskens jaren werk zaam aan de Bewaarschool alhier is met ingang van 1 December be noemd aan de B.L.O.-School te Weert. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat vanaf heden tot 16 October a.s. ter gemeente-secretarie dezer meente kosteloos voor eenieder ter inzage ziin neergelegd de navolgende smukken betreffende de voorgenomen onteigening door het College van Algemeentf Commissarissen voor den Wederopbouw van een perceel te Leunen in deze gemeente. a. een kaart, waarop het te ont eigenen perceel staat aangegeven, b. een lijst van kadastrale num mers van het te onteigenen perceel, met grondnummer, verwijzende naar voornoemde kaart, dat op 16 October 1946 des namiddags om twee uur door een daartoe aangestelde commis sie ten gemeentehuize van Venray Venray een zitting zal worden ge houden, teneinde bezwaren Vd,n belang hebbenden aan te hooren, en dat alle belanghebbenden, ook, tot uiterlijk twee dagen voor deze zitting, schrif telijk hun bezwaren bij voornoemd College, van Alkemadelaan 350 te 's-Oravenhage kunnen indienen. YOEDSELBUREAL VENRAY Aardoppelkistjes. Bedrijven bene den 10 ha. kunner. alsnog aardappel- kistjes bestellen tegen den geredu- ceerden pry's van circa 54 ct. per stuk op Maandag en Dinsdag a.s. op het Voedselbureau, of by den assistent van den Rijksvoorlichtingsdienst de heer A. Willems, Nachtigaal. Opgaven, welke binnenkomen na Dinsdag a.s. kunnen niet meer in behandeling worden genomen. HLTKSL.VCHT1NGEN. Degenen, die indertijd een aanvrage hebben inge diend ter verkrijging van eer: aan- houdvergunning voor huisslachting en deze aanhoudvergunning tot op heden nog niet ontvangen hebben, doch wel in het bezit zijn van een varken, dat regelmatig op de registra- tiekaart is opgegeven, worden thans in de gelegenheid gesteld om dit varken op vergunning te slachten in de periode tussen II October en 1 November 1946. Voor het verkrijgen van deze slachtvergunning is het noodzakelijk dat betreffende personen voor 10 Oct. een aanvrage indienen op het Voed selbureau onder opgave van datum van slachting en gewicht van het varken. Personen, die van deze ge legenheid om hun varken te slachten gebruik maken, zyn gebonden de vleeschbonnen in te leveren van 5 personen van 4 jaar en ouder gedu rende een VOL JAAR. Om misverstand te voorkomen willen wy opmerken, dat per gezin maximaal 1 varken volgens boven staande regeling geslacht mag wor den, terwijl het niet toegestaan is, dat personen van deze groep, varkens kopen. Indien betrokkenen de hier- bovengenoemde voorwaarden te be zwaarlijk achten, dan zijn zy verplicht het varken op de normale condities aan het bedrijfschap te leveren. De P.B.H. van Bureau 6 A. CREEMERS VOEDSELBUREAl OIRLO Siroopstokeu. Vanaf heden kunnen wederom siroopvergunningen worden afgegeven aan geregistreerden welke zelf' de grondstoffen hebben geteeld, en wel voor een kwantum van 3 x 13 pond per gezinslid voor een heel jaar. j Jutezakken. Landbouwers welke nog Jute zakken noodig hebben, kun nen Maandag of Dinsdag een bon afhalen, ook op de zitdagen. Inleveringspremie. De inleverings premie voor rogge en tarwe is met 2 weken- verlengd zoodat voor leve ringen t.m. 12 Oct f2.50 extra betaald1 zal worden, voor leveringen-van 13 t.m. 26 Oct. f 1.75. voor leveringen van 27 Oct.. t.m. 9 Nov. 1946 f 1.- premie. Aard appel handel. Met ingang van 7 October wordt de centrale aard- i appel handt*! opgeheven de vooroorlog- sche vrije handel in aardappelen is' teruggekeerd. De tot nog toe geldende*vaste prijs j van f 6.- dient in den vervolge als ichtprys te worden beschouwd. 18 OCTOBER, HERDENKDAG VAN VENRAYS BEVRIJDING Op 18 October 1944, werd Venray na wekenlange gevechten, door 'de Engelsen bevrijd. En evenals vórig jaar, zal ook nn een speciale herdenking plaats hebben, maar nu op Zaterdag 19 October. Uitgaande van de gedachte, dat deze verjaardag een dag van be zinning moet zyn - bezinning n.l. op de werkelijke waarden van ons leven en herdenking van onze gevallen medeburgers en van hen. die vielen voor onze bevrijding heeft de G.O.I.W.N. af deling Venray, in samenwerking met ..Venray Vooruit", een pro gramma ter herdenking samengesteld. De publicatie hiervan kan binnenkort worden tegemoet gezien. Vooruit lopend hierop kunnen wy nu reeds melden, dat zowel op parochiekerkhof maar speciaal op het Engelse kerkhof, grote plechtigheden zullen plaats vinden. Het zal onnodig zyn eenieder aan te sporen om juist op die dagen de graven van onze gestorvenen en die der Engelsen by het Sint Odakapelletje met bloemen te versieren, zodat beide kerkhoven een zee van bloemen zyn. Verder verzoeken het G.O.I.W. en Venray Vooruit de werkgevers, dringend om hun personeel dien Zaterdagmorgen vry te willen geven, opdat de plechtige H. Mis en de daarop volgende plechtig heden 's morgens door eenieder kan worden bijgewoond. Circus Globus Weer staat in Venray een Circus, eerst jaren niets, nu byna twee in een maand. Ons werden enkele recenties ge toond van verschillende plaatsen waar dit kleine circus reeds optrad en allen zyn vol lof over het gebodene. Het circus is betrekkelijk klein, maar het geen vertoond wordt is werkelijk de moeite waard. Trapeze-werk, acroba tiek, buiksprekers, wondermensen met verrassende staaltjes, afgewisseld met de bekende grappen der clowns. Wie voor een keer in een andere wereld wil zyn, zal dit circus Z9ker bezoeken. S.V.Y.-Omroep. Zondag j.l. speelde het eerste tegen Boxmeer, en zooals was te voorzien, is dit een zware strijd geworden. Boxmeer speelde fanatiek, maar onze jongens, bezield met de vaste wil om te winnen hebben gezorgd de puntjes veilig te stellen. Was het spel nog niet zoals 't kon zijn, toch bleek, dat we de richting uitgaan. De reserves togen naar Steyl en wisten zoowaar deze sterke tegen stander te verschalken en met een, zij het magere, overwinning naar huis te komen. Hiermede hebben ze getoond heel wat in hun mars te hebben. Het derde had z'n vrye dag, terwyl het vierde op bezoek ging by Yssel steyn en hierin z'n meerdere moest erkennen. Zondag a.s. brengt weer een mooi programma. By onze reserves komt Tegelsche Herten op bezoek. Dit be loofd een zware dobber voor onze jongens. Wh vertrouwen echter op het kunnen van onze ploeg en weten dat alle zeilen zullen worden bijgezet. Fink aanpakken en niets afwach ten is Zondag het parool, dan zijn we niet bang voor de uitslag. Denk er om jongens, 't. gaat niet om het spel alleen, maar bovenal om de knikkers. Venray II speelt in wit, want de Teg. Herten dragen blauw. Dus denk om je wit tenue. Na afloop van deze wedstrijd speelt ons lo elftal een match tegen het sterke Geldrop. Voor de liefhebbers van voetbal dus twee vliegen in één klap. Venray III gaat America bekanv pen en ook dit belooft een zware strijd. Doe echter je best en 't komt voor elkaar. Tot slot no. 4, welk elftal Merse- lona op bezoek krijgt. Aanpakken boy's en laat je niet kisten. Sportkroniek „Oostrum" Zondag j.l. toog het eerste elftal naar Leunen en won na een goede wedstryd met 2—0. Zondag a.s. staat Hegelsum, de sterkste tegenstander van dit seizoen, op het program. Jongens doe je best! Het is op eigen veld, dus mogelyk toch 2 punten afsnoepen. Aanvang 2 uur. Het tweede elftal is voorlopig vry. Rest nog te melden, dat L. Janssen op eigen verzoek is afgetreden en B. VaJckx in zyn plaats werd gekozen. Uitslag Ruiterfeest te Oirlo. Begunstigd door prachtig weer en onder zeer groote belangstelling hield d9 Ry'vereeniging te Oirlo een schit terend geslaagd ruiterfeest. De uit slagen waren als volgt: I. Dressum binnen de kring. Ie De Peeldravers, Ysselstevn 2e Ons genot, Leunen; 3e St. Joris, Wanssum; 4e St. Isidorus, Venray: 5e Sport na arbeid, Oirlo; 6e Nobel, Oost rum. Dressuur buiten de kring: le Een dracht. Castenray; 2e N.V. Meterik; 3e De Pickboys, Lottum. Défilé: lo Eendracht, Castenray: 2e De Peeldravers, Ysselsteyn: 3e St. Joris, Wanssum; 4e Ons genot. Leu nen; 5e De Pickboys, Lottum: 6e N. V. Meterik. Aangespannen koudbloed: leJ. Bis- tervelas. Venray: 2e M. Aben, Oos trum; 3e Th. Loonen, Oirlo. Draven landb. tuigpaard: le G. van Dyck, Leunen; 2e K. Smits. Helden: 3e Stappers, Grubbenvorst; 4e Smits. Castenray; 5e Geurts. Leunen: 6e Verschuren, Leunen. Dravqn Belg. type: le Derks, Ber gen: £e W. de Mulder, Sevenum: 3e In 't Zand, Grubbenvorst. Aangesp, landb. tuigp.: le Welles. Grubbenvorst; 2eSpreeuwenberg. Ys selsteyn; 3e Kersten, Sevenum; 8e Thielen, Lottum: 4eBreukers Lottum Draven Canadezen: le H. Joosten. Helden; 2e W. van Well, Venray; 3e H. Verrydt, Bergen. Springen (zwaar) le van Ryswyck, Bergen: 2e Thielen, Blerick; 3e Stap pers, Gyubben vorst. Sprifigen (licht): le (na loting) J. Geurts, Horst: 2e Lucassen, Sevenum 3e Schreurs, Maasniel; 4e en 5e J. van de Weyer, Ysselsteyn. Rennen L.T.P.: le Schreurs, Maas niel; 2e C. van Rens, America, 3e J. Kuypers, Grubbenvorst; 4e N.N.; 5e P. Gielen, Wahsstim; 6e J. Wynho ven, Oostrum; 7e Hendriks, Helden. Rennen open klasse: le M. Rem men, Bergen; 2e Lucassen, Sevenum; 3e Westerhof, Maasniel; 4e H.Vous- ten, Bergen. Extra nummer ruiters beneden 16 jaar: le P. Jenniskens. Ysselsteyn, 2e J. Janssen. Ysselsteyn; 4e P. Her mans, Blitterswyk; 5e W. Seuren; Lottum. Nieuwe petroleumfoonneu Het C.D.K. deelt mede, dat op de bonnen 609 en 109 gedurende het tijdvak van 6 October tot en met 2 November twee liter petroleum ver krygbaar is. Weer extra yleesehbon Het C.D.K. deelt mede, dat voorliet tjjdvak van 1 tot en met 12 Oct. bon 532 vleesch is aangewezen voor het koopen van 200 gram vleesch. BURGERLIJKE STAND over de maand September GEBOREN van Vegchel Lambercus W.M. Heide Emonts Carolina J.H.M. Merselo Verhaegen Peter Th.H.M. Buitenweg Boom Jozel J.M. Overloonscheweg Arts Hendrikus J.M. Overl.weg van Cuyck Hendncus J.G. Kruisstraat Hermans Maria P.L.E. Leunen Lensen Peter W.M. Veltum v. Meyel Catharina W.M.G. Langstraat van (iassel Johanna M.H. Veulen Franssen Johannes M.L. Langeweg Arts Allegonda P.M. Merselo van der Tak Henricus P.M. Langeweg Janssen Wilhelmina ThJM. Hagelweg Classens Gerardus II.A. St. Antoniusstraat van Daal Johannes K.L. Leeuwstraat Bynen Antonius H.J.M. Ziekenhuis Bonants Catharina J.M. Oostrum van Meyel Antonius H.Th. Leunen v.d. Winkel Engelina J.L. Ziekenhuis Claessens Wilhelmina J.M. Ysselsteyn Oosterbaï.n Maria J.Th. Maash.weg" Willems Wilhelmina H.P. Broekwe Jan'ssen Petronella G.M. Heide Willems Peter S.M. Deurnscheweg Poels Huberdina J. Castenray Arts Maria G.J. Ysselsteyn Rozyn Hermanns H.M. Oostrum Stiphout Petronella J. Hansenberg Swaghoven Antonius G.H. Hoenderstraat OVERLEDEN: van Soest H.M.G. oud 2 mnd. van Dyck GJ.L. oud 14 jaar de Lauw Johanna A.G. wed. van Vogelsangs G., 63 jaar Philipsen Martinus, echtgenoot van Verdellen L., 58 jaar, landbouwer Smits Johannes P. oud 3 weken Wynhover. G.H.J., 74 jr. landbouwer Roelofs Anna G. echtgenote van Jacobs M.H. 55 jr. van de Pasch Peter A.H. 72 jr. 2 patiënten St Servatius GEHUWD Speycken P.J. 32 jr., broodbakker te Meerlo en Rongen C.H.R., 29 jr. te Venray Evers J., 24 jr.. timmerman en Gerrats A.Chr., 26 jr,beiden te Venrav Vermaas W., 2S jr. gasfitter te Eindhoven en Verheyen J.P., 22 jr.. te Venray van der Steyn C J., 26 jr.," graan handelaar te Deurne en Keyzers M. J.H., 27 jr., te Venray Roffers M.R.. 34 jr., stucadoor en Rongen P.Tb.M. wed. van van Kessel Th. J., 31 jr., beiden te Venray Peeters J.M., 28 jr., bedrijfsleider en Pouwels S.J.L. 21 jr. beiden te Venray Cox P.G., 32 jr.. landbouwer te Horst en Keysers A.M.I. 31 ir. te Venray Janssen G.M..aannemer wegenbouw te Horst en Nolissen M.C., 24 jr. te Venray Hendriks M.W.Th., 27 jr. verpleger te Amersfoort en Martens J.A. 23 jr. winkeljuffrouw te Venrav Besselink H.J.J., 25 jr., broodbakker te Udenhout en Goumans M.C.M, 30 jr, te Venray van Meyel M.J.A. 39 jr, kleermaker en Truyen J.M.G., 46 jr, beiden te Venray Verboden rerroer vau eieren Nu het verboden is eieren te ver voeren. heeft de C.C.D. verschillende malen 's avonds controle gehouden, waarby nogal wat slachtoffers ge?

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1