§- WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN De moeilijkheden in het bouwbedrijf KERMIS 1946. O. 73 Ma CM cT* a r* O. P Zaterdag 3 Augustus 1946 No. 31 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en^Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct. per 3 mm.,regel minimum fl 1.00 Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. Hoe ver we thans zijn met de op lossing van het conflict dat in het bouwbedrijf ontstaan is door de opheffing van de tijdelijke loonrege ling. is zeer moeilijk te zeggen, daal de toestand op het ogenblik, dat wij dit schrijven, tamelijk verward is, d.w.z. men is het onder elkaar niet eens welke gedragslijn gevolgd moet worden en welke de beste is. Het mag genoegzaam bekend geacht zijn, dat het College van Rijksbemid delaars plotseling, zonder enig overleg met de daarbij betrokken bonden van aannemers en bouwvakarbeiders, per 1 Juli de tijdelijke loonregeling, die in .November van het vorige jaar was ingesteld voor de getroffen gebieden, ongedaan heeft gemaakt. Daarop gaven de bouwvakarbeidersbonden de opdracht aan arbeiders, die het min dere en dus voorgeschreven loon zouden krijgen om te staken. De hoofdgedachte en hoofdlijn van deze bonden was. dat men de situatie van twee kanten kon bezien en wel Invoering van loonsverlaging en daardoor stopzetting van liet werk, om zo het College van Rijksbemid delaars te beduiden, dat hun beslissing in deze foutief was, of de oude lonen doorbetalen, waardoor boven genoemde maatregel geen effect zou sorteren. Dit laatste leek en lijkt de bouwvakarbeidersbond het beste. Niet alleen blijft daardoor het werk in het getroffen gebied voort gang vinden, wat een niet te onder schatten reden is, maar ook het College van Rijksbemiddelaars zal beter te bepraten zyn wanneer alles rustig is en het werk voortgaat. En dat dezo mening gedeeld werd door vele aannemers, die dan toch de laatste beslissing in handen hebben, bleek, doordat in meer dan 170 andere gemeenten het werk gewoon doorging, waar dus het oude loon, ondanks het bovengenoemd besluit, toch doorbe taald werd. Sinds de laatste week is hier echter een kentering in gekomen. Op de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van afgevaardigden van de R.K. Bouwpatroons te Vierlingsbeek bleek aldra, dat het hoofdbestuur van deze bond een geheel ander standpunt in nam n.m. niet doorbetalen, en dus een staking riskeren. De bouwvakarbeidersbonden be schouwen dit hele conflict meer als een prestige-kwestie voor het College van Rijksbemiddelaars, terwijl de aannemersbond het als oen sociaal- economische kwestie beschouwt. Wanneer de doorbetaling van het loon gewoon gebeurt, kan het College, aldus de aannemers, rustig toezien, het werk gaat door en het door hun voorgeschreven loon wordt betaald, de rest moet de aannemer maar knoeien en daarmee kan hij nooit of te nimmer aan het daglicht komen. Daarbij komt nog dat het College kan denken, nu volgende maand maar weer eens een schepje proberen, dat slikken ze oök wel. En met dit advies zijn de afgevaardigden naar huis getrokken en zij hebben dit standpunt aan hun leden medegedeeld. Daaruit heeft men weer de conclusie getrok ken. Het conflict wordt dus metter daad groter. Dit zijn nu in kort bestok de twee meningen. Waartoe zij leidden zullen, zal moeten worden afgewacht. Het is voor een buitenstaander zeer moei lijk te beoordelen wat inderdaad in deze de beste weg zal zijn. Het onder ling wantrouwen zal groeien. De aannemers menen, dat de bouwvak arbeidersbond het conflict uit hun portemonnaie wil betalen, maar daartegenover staat weer, dat zij met een staking als deze ook een klap zullen krijgen. De arbeiders, tenminste in Venray, geven de patroons groot gelijk en staken. Op andere plaatsen redeneert men, ik betaal het oude loon, wil ik ten minste nog in tel blijven bij mijn klanten, die nu naar een vreemde aannemer toegaan, daar ik toch niet werk. Die arbeiders hebben dus goen reden tot staken. Beiden hebben van hun standpunt uit bezien gelijk, de toekomst zal voor beiden de oplossing moeten geven Trekt het College zich iets aan van do staking of trekt het College zich iets aan van het clan destien doorbetalen. En hier ligt nu de hele kwestie. Wy geloven, dat het zich van beiden niets aantrekt. Het College van Rijksbemiddelaars heeft in dit geval zich van een dergelijke kant getoond, dat wij moeilijk meer aan kunnen nemen, dat hier inderdaad goede wil of hoe men het ook noemen wil de drijfveer geweest is. Het College wist evengoed, ja beter als een eenvoudig werkman hier, dat de omstandigheden en redenen waar door de tydelijke regeling tot stand kwam. nu nog even goed, meer nog, golden; de prijzen zyn nog steeds niet minder geworden. Zy wisten, of liever zij konden weten, dat bij een dergelijk loonpeil hier, de arbeiders naar de stad gaan en daar rustig een veel groter loon kunnen verdie nen, met het gevolg, dat de kleinere plaatsen wat wederopbouw betreft ook weer niet aan de beurt komen. Zy wisten nu even goed als bij de stakingen van het E.V.C. dat de spelregels gevolgd moeten worden, en de bonden moesten geraadpleegd worden. Zy wisten, dat er in Holland weinig intresse zou zijn voor het getroffen gebied, daar komen toch geen kolen van en die willen ons ook nog laten betalen in hun rommel. En ondanks dat, en juist daardoor hebben zij dit toch besloten. "Wat hierachter zit? Wy geloven, dat Mr. Diedrich ge lijk had, toon hy j.l. Zaterdag wees op het Westen en op het Zuiden, op die talloze malen, dat wij hier in de hoek getrapt zyn. Zegt het niet ge noeg, dat de hoofdbesl uren met zulke gedachten rondlopen. De arboiders en de aannemers kunnen hieruit hun conclusie trekken, eerlijk gezegd geloven wy niet dat noch het een, norh het ander veel zal helpen, het zal de heren uit den Haag op een andere wyze aan het verstand gebracht moeten worden, dat hier in het Zuiden ook nog Nederlanders wonen. En de bouwvak arbeider moet niet geloven, dat een andere bond het er beter af zal brengen, dat hy zich geen illusies make, tegen onwil kan geen N.V.V. of E.V.C. het bolwerken. Arbeiders en aannemers let op Uw zaak, het is niet om die drie centen, het is omdat gy Limburger of Bra bander zyt en dat is het groot verschil. BEKENDMAKINGEN De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat doorhem ingevolge het bepaalde by artikel 127 sub b der Algemeene Politieverorde ning der gemeente Venray, aan de houders der in de artikelen 121, 135 en 137 van ovengenoemde verordening bedoolde inrichtingen of plaatsen, geen danstenten zijnde, toestemming wordt verleend om op Zondag 4, Maandag 5, Dinsdag 6, Woensdag 7, Donderdags en Zondag 11 Augustus a.s., aldaar hun vrouwelijk personeel gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege den houder aanwezig te doen zyn, onder voorwaarde, dat zij den leeftijd van 16 jaren hebben bereikt en van een onbesproken levenswandel zyn. Deze ontheffing geldt onkel voor de Kom Vonray. Openstelling gcmeenteburcaux gedurende de kermis. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de Gemeente-Secretarie, het Kan toor van den Gemeente-Ontvanger, het Kantoor van Gemeentewerken en het Kantoor der Gasfabriek op Maan dag 5, Dinsdag 6, Woensdag 7 en Donderdag S Augustus a.s., voor het publiek uitsluitend zijn geopend van 10—12 uur voormiddag. Openstelling bureau Vleescli- keuringsdiensttydeusde kermis Burgemeester, en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de uren, waarop de Vleesch- keuringsdienst voor het doer, van aangifte ingevolge de Vleeschkeurings- wet gedurende de kermisdagen op Maandag 5, Dinsdag 6, Woensdag 7 en Donderdag 8 Augustus a.s. is open gesteld, zyn van 10 11 u. voormiddag. Houders van Dansmuziek. De Burgemeester van Venray brengt tor kennis van degenen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmuziek hebben bekomen, dat zy verplicht zyn deze muziek op het door hem bepaalde uur, zynde NEGEN namiddag, behoudens intrekking of wijzigingen zijnerzijds, stipt te doen eindigen, door de politie wordt NIET gewaarschuwd on van hen, die na gesloten tyd hun inrichtingen nog voor dansmuziek g'eopend hebben, zal voor de volgende dagen de vergunning worden ingetrokken. Op de vergunningen is de tyd, waarop de dansmuziek moet eindigen, vermeld, zijnde 9 uur n.m. Alle bezoekers dienen in het bezit te zijn van een geldig toegangsbewijs, dat vanwege het Gemeentebestuur is verstrekt of gestempeld. Aan het verbod voor de onder nemers om personer. beneden den ACHTTIENJARIGEN LEEFTIJD toe te laten en aan het verbod voor per sonen beneden den achttienjarigen leeftijd om deze inrichtingen binnen te gaan of daarin te verblijven, ZAL ZEER STRENG DE HAND WORDEN GEHOUDEN. Dedansmuziekhouders zyn verplicht met duidelijke op minstens drie meter afstand leesbare letters aan den in gang en in de tent of zaal te vermel den, dat de toegang voor personen beneden 18 is verboden. By overtreding zal zoowel tegen don vergunninghouder als tegen" de bezoekers proces-verbaal worden op gemaakt on degenen, die zich hieraan schuldig maken zullen bovendien on middellijk door de politie worden verwijderd. Houders van muziek of variété Degenen, die vergunning hebben be komen tor hot houden van muziek of variété in hun vergunnings- of ver lofslokalen, moeten onder overlegging vóór Zaterdag a.s. v.m. 12 uur ten kantore van den Gemeente-Ontvanger de verschuldigde belasting betalen. De kwitantie moet steeds op eerste aanvrage aan de politie ambtenaren worden vertoond. Driugend verzoek aan ouders, verzorgers en inwoners. De Burgemeester van Venray ver zoekt de ingezetenen met den meesten aandrang hunne algeheele mede werking te verleenen om alle wanorde lijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kas teleins na drie uur n.m. tot tien uur 's avonds geen sterken drank te vragen. Aan ouders en verzorgers richt hy in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnoodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van bezoe ken van avond-vermakelykheden door kinderen voor zoover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het belang der ouders en de kin deren zelf vastgesteld. AFWIJKING van artikel 144 der Al gemeene Politieverordening hou dende verbod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de kermisdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde by artikel 144 der Algemeene Politieverordening de navolgende ontheffing wordt verleend aan bestuurders of beheerders van een inrichting, waar voor het publiek toegankelijke vermakelijkheden wor den gegeven, om gedurende de kermis dagen in deze inrichtingen na des 'savonds negen uur toe te laten ofte laten verblijven, personen beneden den leeftijd van 18 jaar. Het bezoeken van de kermisinricli- tingen en van dranklokalen, waar vergunning is verleend voor het ma ken van muziek, (uitgezonderd zyn gelegenheden waar gedanst wordt) door personen beneden den 18-jarigen leeftjid is in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters toegestaan. Kinderen beneden den achttien jarigen leeftijd, welke zich in een 'der inrichtingen of lokalen als be doeld na negen uur des avonds be vinden, anders dan begeleid door ouders, voogden of meerdeijarige broers of zusters, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal proces-verbaal worden opgemaakt. De ontheffing geldt enkel voor de Kom Venray. Sluiting van dranklokalen en kermisvermakelijkheden. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde by de artikelen 122 en 125 der Algemeene Politie verordening voor de gemeente Venray wordt bepaald dat het sluitingsuur van voor het publiek toegankelijke inrichtingen, als bedoeld in artikel 121 der Alge meene Politieverordening, uitsluitend voor de Kom Venray op Zondag 4, Maandag 5, Dir.sdag 6, Woensdag 7, Donderdag 8 en Zondag 11 Augustus a.s. wordt verlengd tot twaalf uur dertig middernacht dat de openbare kennisvermakelijk heden, moeten sluiten om twaalf uur middernacht dat ook in de cafê's de muziek en andere vermakelijkheden, waarvoor dezerzijds een vergunning is verleend, moeten worden beëindigd om twaalf uur middernacht Ingevolge het bepaalde in artikel 126 der Algemeene Politieverordening, is het verboden in vergunnings lokalen of aanhoorigheden, sterken drank te schenken op Zondag 4, Maan dag 5. Dinsdag 6, Woensdag 7 en Donderdag 8 Augustus a.s. na drie uur namiddag tot tien uur 'savonds. De vergunning wordt by ongere geldheden of niet naleving der voor schriften. door de politie gegeven, voor de betrokken overtreders of in het algemeen ingetrokken. Er wordt in geen geval gewaar schuwd. Om 12 uur moeten de openbare vermakelijkheden worden gesloten en moot in alle café's de muziek en andere vermakelijkheden, waarvoor dezerzijds vergunning is verleend, on middellijk worden gestaakt. Om 12.30 moeten alle cal'é's onmid dellijk worden ontruimd. Op het een en ander zal ten strengste worden gelet. Venray, 29 Juli 1946. De Buigemeester van Venrav, A. H. M. JANSSEN Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen alhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. AANBESTEDING Burgemeester en Wethouders dei- gemeente Venray zyn voornemens op Donderdag 8 Augustus 1946 om 11 uur in het Gemeentehuis te Venray, publiek aan te besteden volgons aan bestedingsreglement W.B Het bouwen van 2 stuks arbei derswoningen te Leunen. Bestek en teekeningen zyn vanaf Vrijdag 2 Augustus 1940 verkrijgbaar bij Architect Colsen Maashese weg te Venray, tegen betaling van f10.- per stel. Restitutie f. 10.— voor ieder ongeschonden en compleet stel. Inlichtingen bij den architect op Maandag 5 Augustus van 9 12 uur. Burgemeester en Wethouders der gemoento Venray, zyn voornemens op Maandag 12 Augustus 1946 om 16.30 uur in liet Gemeonteluiis to Venray, publiek aan te bestodon vol gens aanbostedingsregleinent W.B.: Het bouwen van 2 stuks midden- standswoningen te Leunen. Bestek en teekeningen zyn vanaf Zaterdag 3 Augustus uitsluitend v.m. verkrijgbaar op gemeentewerken tegen betaling van f 10 per stel. Restitutie f 10 voor 'ieder ongeschonden en compleet stel. Inlichtingen op Gemeenthuis op Woensdag 7 Aug. van 10-11 uur. KERMIS 194 De hele week hebben vrachtwagens aan en afgereden om, het kermis- materiaal voor Zondag naar Venray to brengen. De schooljeugd heeft deze" week haar hart eens opgehaald en voor vele kleintjes waren lunapark en stoom carroussel vreemde begrippen. Zii hebben hun ogen uitgekeken en waren reeds blij als ze niet direct werden weggejaagd. Ook de ouderen hebben niet stilgezeten. Er is geboend en gepoetst en de huisvrouwen hebben uit de bonnen en dikwijls ook uit de boeren gehaald, wat er in zat. De bakkers kunnen liet werk niet af. En zo staan we dan vlak voor dat grote feest, de kermis, met zo'n echt gevoel vanmorgen is de fijnste dag. Hoewel menig ouder de schrik om 't hart slaat, wanneer ze denken aan de priizenbordjes op de diverse ver makelijkheden. want de jeugd weet weinig van staking, huisraads chade boekjes e.d. En vader wacht eens af wat de kasteleins nog onder de kurk hebben. Hot is immers maar eenmaal kermis in 't jaar. En dit jaar zal het niet enkel een dansfeest zyn, maar voor oud en jong is er wat te vinden. Moge dit feest dan inderdaad een feest zyn van blyde levensvreugde, van Limburgse gezelligheid en, dat geen wanklanken het moge verstoren. Plezierige kermisdagen. Nieuw Rectoraat Het Veulen wordt binnenkort Rectoraat. Tot Rector is aangesteld de Weleerw. Heer Verbugt. thans kapelaan te Leunen. AANBESTEDING Op Zaterdag 27 Juli werden aan besteed het bouwen van 12 arbeiders woningen. met zonder tegelvloer tegelvloer en wanden en wanden v.d. Linden 419S0.— 139650.— Verstralen 149264.— 144565.— Spee 155640.— 148740.— Tummers 169920.— 165600.— v.d. Anker 145000.— 141000.— J. Akerboom 182900.— 178375.— Gebr. Janssen 152500.— 147100.— H. Oudenhoven 168480.— 165280.— Emmabloem-collecte Zooals uit achterstaaande adver tentie blijkt, zal Zondag 4 Aug. a.s. de bekende Emmabloem-collecte ge houden worden. De opbrengst komt geheel ten goede aan de tuberculose bestrijding. Wy bevelen dan ook de collecte in Uwé milddadigheid aan. Koopt allen een speldje. Volgorde der Processie op Kennis-Zondag 1946. 1. Schoolkinderen: jongens en meis jes v.d. hele parochie (bijeenkomst om half 10 aan do nieuwe jongens school) 2. Jeugdbeweging meisjes: gidsen en alle meisjes van 13—17 jaar. 3. Maria t ongregatio en alle meisjes van de K.A. boven 17 jaar. 4. Vrouwelijke Derde Orde, chris telijke moeders en vrouwen v.d. K.A. 5. Jeugdbeweging jongens: welpen, verkenners en alle jongens van 13-171 6. Studenten. 7. H. Familie en mannen Derde Orde, waarby aansluiten alle jonge mannen boven 17 jaar. 8. R.K. Arbeidersbeweging. 9. R.K. Sportorganisatie^ (voetbal) 10. Schutterij „St. Anna". 11.. Flambouwdragers. 12 Harmonie Venray. 13- Kerkelijk Zangkoor. 14- Eerw. Broeders van Liefde. 15- Eerw. Laters Franciscanen. 16- Bruidjes. 17. Allerheiligste. 18- Kerkbestuur en autoriteiten. 19. Schutterij ..Het Zandakker". De te volgen route is: Patersstraat Groote Straat, Groote Markt, alwaar een rustaltaar is opgesteld, Markt straat, Schoolstraat, Leeuwstraat, Langstraat, Paterslaan, Paterskerk. De parochianen worden verzocht te vlaggen en te sieren, liefst in de deuren. De deelnemende verenigingen wor den verzocht UITERLIJK KWART VOOR TIEN bij het II. llartplein AANWEZIG te zyn, omdat de LAAT STE H. Mis is om IIALF TIEN. Raadsvergaderi ng. Vrijdag 2 Aug. nm. 7 uur hield de Gemeenteraad van Venray een open bare vergadering, waarin de navol gende punten behandeld werden: 1. Voorstel van B. en W. om de benoeming van H. I'. L. Vorst tot secretaris dezer gemeente te doen in gaan op 1 Aug. 1946. 2. Beëediging van II. P. L. Vorst als gemeente-secretaris. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de Bouwverordening. 5. Voorstel van B. en W. om aan het R.K. Kerkfonds te Veulen, gedu rende 20 achtereenvolgende jaren een subsidie te verstrekken ten behoeve van den dienstdoenden ter plaatse gevestigden priester. 6. Voorstel van B. en W. tot aan stelling in vasten dienst dezer go- meente van een aantal arbeiders en een opzichter bij den dienst van Ge meentewerken. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking aan liet R.K. Kerkbestuur van St. Petrus- Banden Venray, voor het aanschafl'en van 40 nieuwe schoolbanken voor de R.K. Lagere Jongensschool te Venray - kom. 8. Voorstel van B. en W. tot in trekking van het Raadsbesluit dd. 22 Juni 1946 tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invordering van rechten wegens het uitstallen van koopwaren of het opslaan van tenten op het marktterrein enz. 9. Bespreking van het uit te bren gen advies over het herbouwplan kom-Vonray. Hondensport. Op de 28 Juli gehouden Kynologen- match te Nijmegen, „Noviomagum", werden de volgende prijzen behaald Kortharige lioll.herders: Th. Thielen Langstraat lo: P. L. Cox,.stoegsbroek, le; J. v.d. Bereken, Kuisstraat, 2e; H. Arts, Ysselsteyn, 3e; Airedale Terriers: J.v. Dyck,Lang straat 2o (zoor goed) en 2e (goed). Dalmatiner: H. Hendriks, Paters straat, 2o. Bouviers: W. Tyssen, Langstraat. 4e: M. v.d. Bereken, Merseloseweg 5e. P.D.V. De Zwaluw Wedvlucht Amiöns. Z.W.-wind. Los S.lOuur. Aankomst eerste duif 10.30.7, laatste duit 10.56.17 uur. II. Dorks 2e. 22e en 24e; A.Loonen 3e, 17. 40e en 44e: F. Janssen 4e en 14e: M. Poels 5e; H. Peeters6e en 25e: J. ivusters 7e. 16e en 23e: H. Ver; meulen 8e: G. Janssen 10e en 39e. J. Verstegen 11e, 15e, 29e. 346 en 36e, J. Strijbosch 12e en 35e; J. Boom 13o- 27e, 30e en 41e: H. C'rooymans 18e; J. Bastiaans 19e: W. Cremers 20e en 45e: II. Strijbosch 31e, 32e en 37e: A. Willems 26e en 38e; Jac. Verste gen 28o, overduif; J. v. Leuken 33e: M. Siebers 42e; G. Philipsen 43e. DORPSLOOP. Op 11 Aug. a s. organiseert de Sport vereniging „Venray", afd. Turn en Atliletiek een dorpsloop, met als doel, de zoo mooie Turn en Athletieksport hier in Venray weer te doen herleven. Om dit doel te bereiken zijn reeds enkelo hoopvolle plannen op touw gezet, o.a. zullen onze Turners op 18 Aug. op het Kringfeest te Sevenum aan de wedstrijden deelnemen. Ver volgens ligt het in de bedoeling, om op het a.s. Koninginnefeest een Turn- demonstratie te geven, terwijl ook getracht zal worden, by voetbalwed strijden hierin Venray, enkele demon straties te geven tijdens de rust. De dorpsloop op 11 Aug. a.s. is echter het begin van deze propaganda- tocht, en daar bovengenoemde ver- eeniging het geluk mocht hebben enkele schitterende medailles te be machtigen, wordt verwacht, dat onze Venraysche sportmakkers voldoende animo zullen hebben, om deze dorps loop te doen slagen. De start van deze dovpsloop zal plaats hebben om 12 uur op de Paters laan by liet H. Hartbeeld, waarna de deelnemers de volgende route zullen loopen Paterslaan, Langstraat, Hensonius- straat, Leeuwstraat, Schoolstraat, Eindstraat, Overl.weg, Gasstr, Maas- lieescheweg, Hofstraat, Grootestraat, Patersstraat, Paterslaan. Het inschrijfgeld voor deze loop be draagt slechts f 1.- men hoopt hier van de kosten van deze onderneming te kunnen dekken. De verwachting, dat er vele Ven raysche sportmakkers hieraan zullen deelnemen moge blijken uit het feit, dat geen enkele deelnemer van buiten Venray is uitgenoodigd, dit wil echter niet zéggen, dat zij hieraan niet mogen deelnemen, elke liefhebber is welkom. Voor deelneming verwijzen wy verder naar de advertentie in dit blad. Voedsel b n reau VEN RA V 'Paterslaan 20 Tel. 416 Bekendmaking. AANHOUDVERGUNNINGEN HUIS- SLACHTING 1946-'47, voor niet land bouwers of landarbeiders zijn thans uitgereikt. Alle niet landbouwers of landarbeiders welke thans nog geen aanhoudvergunning voor huisslach ting 1946-47 ontvangen hebben, komen volgens de huidige voorschriften niet in aanmerking. Zyn hiervan dus nog personen welke geregistreerd zijn bij de P.V.C. voor Limburg, die in voor gaande jaren huisslachting verricht hebben en dit ook het komende slaeht- seizoen wederom wensen te doen, dan kunnen zij een reclame indienen. Deze reclame dient schriftelijk te worden ingediend bij het Bureau van de P.V.C. voor Limburg afd. Huis slachting, Landbouwhuis Roermond) onder opgave van oppervlakte beteelde grond (specificatie diverse gewassen, gezinsgrootte en in welke voorgaande jaren huisslachting verricht is. Deze reclames moeten, zyn ingediend vóór 10 Augustus 194& Alleen reclames ingediend Ly het Bureau van den P.V.C. te Roermond, zullen in behandeling worden ge nomen. Het heeft dus geen zin om zich te wonden tot het Voedselbureau of den Bureaubouder. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Varkens algemeen. Verder brengen wy nogmaals onder de aandacht van onze geregistreerde» dat alle varkens boven 25 kg. welke op de bedryven aanwezig zyn, voor zien moeten zyn van een der navol gende vergunningen Toewjjzingskaart fokzeugen, opfok- vergunning, boventallige aanhoud vergunning stamboek, huisslaehtings- vergunning ofwel mestcontract. Men gelieve hieraan de nodige aandacht te besteden daarbij eventuele bedrijfscontrole hierop ten strengste wordt toegezien, en by gebleken ovor- treding, proces-verbaal wordt opge maakt (met eventuele inbeslagname van de varkens, welke niet van bovenstaande vergunning zyn voor zien.) Registratiekaarten. Wij vestigen er nogmaals de aan dacht op, dat de registratiekaarten tijdig dienen te worden ingeleverd, dit voorkomt moeilijkheden voor be trokkenen. NIEUWE BONNEN voor de le helft van de 9e periode (4 t.m. 17 Augustus) Bonkaarten KA, KB, KC 608 463 t.m. 467 Brood 800 gram brood 468 Brood 400 gram brood 471 Boter enz. 125 gram boter 472 Boter enz. 250 gram margarine 481 Boter enz. 100 gram vet 482 Suiker 500 gram suiker 483 Algem. 100 gr. zelfr. bakmeel 484 Algem. 200 gram kaas 485 Algem. 250 gr. jam, stroop, enz. B89 Reserve 1600 gram brood C89 Reserve 800 gram brood B90 Reserve 100 gram kaas B91 Reserve 2 kg. aardappelen C90 Reserve 1 ei Bonkaarten LA, LB, LC 60S 105 Vleesch TOO gram vleesch 406 Vleesch 400 gram vleesch 407 Vleesch 8 oz. meat and vegetables A73 Melk 2 liter melk B73, C73 Melk 3V» liter molk 401 Aardappelen 3 kg. aardappelen Bonkam-ten KB, KE 60S 963, 964 Brood 800 grain brood 971 Boter enz. 250 gram boter 972 Boter enz. 125 gram margarine 982 Suiker 500 gram suiker 983 Algem. 100 gr. zelfr. bakmeel 984 Algem. 100 gram kaas 985 Algem. 250 gr. jam, stroop enz. D89 Reserve 800 gram brood E89 Reserve 500 gr. rijst, kindermeel Bonkaarten LI), LE 60S 905, 906 Vleesch 100 gram vleesch 901 Aardappelen 1 kg. aardappelen D73, E73 Melk 0 liter melk Tabakskaarten enz. T41 2 rantsoenen tabaksartikolen en 2 rantsoenen sigaren van minder dan 18 cent per stuk of een pakje kerftabak van 40 gram, merk ,,Pax" V41 V42 100 gram chocolade en/of suikerwerk X41 2 rantsoenen tabaksartikelen X42 100 gram chocolade en/of suiker werk Bon 10 voor schoenreparaties Bon 19 der lederkaart is aange wezen voor het doen repareeren*van schoenen met leder zolenmateriaal. Het aantal voor elke reparatie be- noodigde bonnen is vermeld op de by den schoenhersteller aanwezige lijst. Bon 10 blyft geldig en kan in com binatie met reeds aangewezen bonnen en nog aan te wijzen bonnen worden gebruikt. Petroleiim voor koken en verlichting; Wie in het bezit is van een petro- leumkaart voor kookdoeleinden en verlichting kan gedurende de maand* Augustus 1946 op bon 45 tot en met 48 van de kaart UA 510 vier liter, op bon 45 en 47 van de kaart UB 510 vier liter op bon 72 van de kaart UC 510 vier liter en op bon 127 van de kaart UD vier liter petroleum koopon. Openluchtspel in Horst Degenen, die ondanks 5 jaar oorlog, nog een vago herinnering bewaard hebben van de prachtigo openlucht voorstellingen van „De Geheimen der H. Mis van Cheon", eertijds onder regie van Antoon Sweers, leider van ons Lekenspel, op do ruïne van het kasteel „Ter Horst", opgevoerd zullen blij zyn te vernemen, dat er voor dit seizoen door 't meerondeel dier zelfde spelers een even hoog-staand spel is ingestudeerd, hetwelk in do vacantie- maand Augustus tomidden van de totaal geruineerde St Lambertuskerk wordt opgevoerd. Onder leiding van mej. Anny Sweers wordt op 11, 15 en 18 Augustus op gevoerd het prachtigo mysteriespel van Calderon „Het leven is een dioom" WTie derhalve in de Augustusmaand een paar uur van hoogstaand genot wil smaken, mag niet verzuimen een bezoek te brengen aan Horst. We komen per advertentie op een en ander nog eens terug. Burgemeester benoeming Mr. A. J. J. M. van Hellenberg Hubar. kreeg eervol ontslag als burge meester van Boxmoor en werd be noemd tot burgemeester van Valkens- waard. NIEUWS IN HET KORT In Parys is de vredes-conferentie begonnen, na de opening door de Fransche premier Goorgo Bidault. De een en twintig Voreunigde vol keren, hebben hun afgovaardigden hier naar toe gestuurd. Bevin, de Engelse minister van Buitenlandse zaken, kan wegens ziekte niet komen. In zyn plaats is Enge lapds eerste minister Attlee gegaan. Als alles zo goed en gesmeerd gaat als de openingspeeches, behoeven we met te klagen, maar Molotof staat al klaar om neen te knikken. - H. M. de Koningin heeft Woens dag in Londen, officieel het Neder landse geschenk van 36 paarden (30 zwarte en 6 schimmels), als bewijs van grote erkentelykheid aan de En gelse koning aangeboden. De Tweede Kamer heeft Woensdj j.l., een hartig woordje gosproken ovo. het wetsontwerp van de vermogens ■iiinwasbelasïir.g. Vooral do heer Too lings (K.V.P.), brak een lans voor de oorlogsslachtoffers en zou gaarne zien, dat de regeling der oorlosschade voor afging aan dezo belasting en indien dit niet mogelijk zou z(jn dezo rege t.a.v. deze oorlogsslachsoffers zal wor den uitgesteld tot over de schado regeling is beslist. De Pryzeneontrole is hier en daar in het getroffen gebied eens een kijkje gaan nemen in de rekeningen enz. van aannemers en het bleek, dat ei een en ander nog lang niet klopte. In 7 gevallen werd proces verbaal opgemaakt by heren, die een overwinst hadden gemaakt van f 34000 't is maar omdat we getroffen zyn. wordt nog veel rneer verwacht Er CM CM Cüa.

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1