SC 3 o s 3 o o 3 N o O era to t/i n fl> c WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN De Regeeringsverklaring Paardenfokdag te Horst. pr o O) CA O) CA 3 Q- 3 3 CA Zaterdag 13 Juli 1946 No. 28 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct. per 3 mm., regel minimum 11 1.00 Abonnementsprijs per kwartaal voor Venray fl 1.00 buiten Venray 11 1.20 uitsluitend vooruitbet. en de getroffen gebieden. Vorige week Vrijdag heeft onze Minister-president Beel de regeerings verklaring voorgelegd aan de Tweede Kamer en deze week heeft de Twee de Kamer er reeds een en ander over Ook de verschillende persmensen zijn in hun penhouders geklommen en hebben de loftrompet gestoken of critiek laten horen. Maar als wy ons oor goed hebben de luisteren gelegd, is er met geen woord, noch in de regeringsverklaring, noch in de Twee de Kamer, ja zelfs niet in do pers (één enkele uitzondering daargelaten) gesproken of geschreven over de oorlogsslachtoffers en de hulp, die hun geboden zal worden. Misschien is het inderdaad nog wat te vroeg daarvoor. Het kan be grepen liggen in een der hoofdpunten: „Het nieuwe kabinet draagt een vooruitstrevend karakter," maar wy horen ons liever met name genoemd. Over productie en export wordt gesproken, over de financiële positie, socialisatie der Nederlandse Bank, over constructieve loon- en prijspo litiek enz., maar over een oplossing van het grote vraagstuk in deze ge bieden: Wie zal myn schade betalen, horen wy niets. De concrete plannen zal de nieuwe regering brengén met de opening van de Staten-Generaal en h openlijk zullen wy dan niet ver geten worden Dit telkens en telkens blijven ha meren op hetzelfde aambeeld mag voor een buitenstaander op kankeren 1 yken en eeuwig en altijd grommen, maar do financiering van de herop bouw is voor de betrokken particu lieren en gemeentebesturen zeer nij pend. In deze streken wordt immers bitier weinig gebouwd volgens de thans bestaande regeling, daarvoor biedt zy onze mensen te weinig houvast. Hypotheken en leningen is niets voor de mensen, die hun hele leven lang hebben krom gelegen om in hun laatste levensdagen in een eigen huis te wonen en dat hun kinderen na te kunnen laten. Wij hopen van harte, dat onder de concrete plannen, die we dan zullen horen, ook hierin wordt voorzien. Wij zijn hier niet veeleisend, dat verleert men wel. maar wy eisen ons recht Ons recht om de tol. die wy voor Nederland betaald hebben, door Ne derland terugbetaald te zien Een van de hoogtepunten in hot boerenleven was voor de oorlog de paardenfokdag in Horst. En nu... het was er niet zo druk als anders en als wy gewend zijn, toch was er nog veel belangstelling. De jury stond weer voor een zeer zware taak, want al heeft de paar denfokkerij veel geleden, toch bleek ook hier weer duidelijk, dat er toch nog veel goeds te vinden is. De uitslagen, hieronder vermeld, zover het Venray e.o. betreft, laten zien, dat Venray achteruit gegaan is tegen andere jaren. De plundering door de Moffen, de invoer van alle soorten z.g. „luxe"-dieren en allerlei minderwaardige kwaliteiten zullen hieraan geen goed doen. De uitslagen zijn als volgt: Kampioenmerrie: Irene van Gebr. Bartels, Lottum; reserve Brunette v. Nico, eig. J. vd. Laak, Lottum. Merrieveulens geb. na 1 Mei '46: 2 Nelly v. Castenray, eig. J. Stry- bos, Castenray; 2 Hermine v. Smakt M. Geurts, Smakt. Merrie veulens geb. voor 5 Mei 1945 2 Nicolir.e de Heibloem eig. J. Burgers Veulen: 2 Madamo de Nieuwenhof eig. P. Hendrix, Geysteren. Merrieveulens geb. na 5 Mei '45: Nelly, eig. Kind. Hendrix, Wanssum. Merries geb. in '44 gr. maat: 2 Mia eig. P. Hendrix, Geysteren. Merries geb. in '44 kl. maat: 2 Mar griet, eig. .T. Frederix, Wanssum; 2 Lucia, eig. G. Wilms, Veulen; 2 Nico- lina, eig. W. van Dijck, Oostrum. Merries geb. in '43 gr. maat: 1 Ju lia v. Castenray, A. Bovée, Veulen. Merries gob. in '43 kl. maat: 1 Her- mina, eig. J. Rambags, Castenray. In de categorie merrie's geb. in '43 groote en kleine maat, kon geen dier uit Venray e.o. een eerste of tweede prys behalen. Merries geb. in '41 t m. '38: 1 Fee v. Janslust, eig. A. Poels, Venray; 2 Margo, eig. Geurts, Oirlo; 2 Helraa v. Nico, eig. Boerderij Ursulinen Venray. Merrie's geb. in '41 t.m. '38 kleine maat 1 Amanda van Beek, eig. L. van Oseh. Castenray. Merries geb. in '37 en vroeger gr. maat: 2 Sophie van Schoor, eig. J. van de Winkel, Smakt; 2 Brian t, eig. G. Tax, Wanssum. Merries gob. in '37 en vroeger kl. maat: 1 Brunette eig. W. Friesen, Castenray; 1 Marie van Beek, eig. J. van Osch, Merselo; 2 Rika, eig. Jac. Frederix, Wanssum; 2 Cora, eig. J. DerickX, Heide. Hengstveulens geb. voor 15 Mei '46: 1 Herman, eig. Chr. Stappers, Oos trum. Hengstveulens geb. vanaf 15 Mei '46 1 Herman, Wed. W. Friesen, Casten- ray. Hengsten groote maat geb. in '41 2 Herman, Hengstenass. Venray Horst— Sevenum. Hengsten geb. in '41 en vroeger, kleine maat, 2 Ober v. Vliekhof, eig. Hengst, -ass. Venray HorstSe ven Hengsten met minstens 5 afstam melingen, geb. voor '46: 1 Herman en 1 Nico van Melo (met lof) beiden van Hengsten-assoc. V. II.—S. Merries met minst. 2 afst. geb. v. '46: 1 Rica, eig. J. Frederix, Wans sum: 2 Mien van Gratjes, eig. J. Willems, Venray. Hengstveulens geb. in '46: 2 Bobby eig. M. Hubers, Ysselsteyn. Een-, twee- en driejarige merries van het Geldersch type leverden geen prijzen voor Venray op. Driejarige merries (Gron. type): 1 Adessa, eig. Erven 1-1. Camps, Heide. En daar moest Venray e.o. het mee doen. Het was een fokdag waar prachtig materiaal te bewonderen viel en waar de paardeifliefhebbers nog eens hebben kunnen genieten. Hopenlijk vallen er het volgend jaar wat meer eerste prijzen in Venray Limburg's lief en leed. Passiespelen te Tegelen. De eerste voorstellingen zyn reeds achter de rug en allen, die het spel, dat zoals de inleider zogt: geen spel mag heeten, bijgewoond hebben, zyn diep onder de indruk gekomen van wat de Tegelse bevolking in een drachtig samenwerken heeft tot stand gebracht. Het groto gemeenschaps gevoel, wat zo duidelijk blijkt, b.v. uit het tekstboekje waar geen namen van spelers zyn vermeld, biedt én Nederland én de wereld iets schoons en verhevens, dat elke toeschouwer ontroert en Christus' lijden weer by de mensen brengt, als een nieuwe grootse lijdensmeditatie. Moge nog velen dit ingetogen en godsdienstig spel beleven. Mr. Rioter exit! Vorige week Zaterdag heeft Mr. Rieter afscheid genomen in een bui tengewone openbare zitting als Offi cier van Justitie van zyn naaste medewerkers. De president Mr. Del- hougne.de bureauchef van het Parket, de griffier Mr. Janssen, Mr. Höppener, Mr. P. Tripels en Adjudant Curfs belichtten in diverse redevoeringen de buitengewone verdiensten van deze officier ten opzichte van het opspo ringsapparaat, dat hy geheel nieuw heeft gevormd en opgebouwd, de prettige samenwerking tussen politie en parket en brachten de scheidende magistraat hartelijk dank voor alles wat hij gedaan heeft. Mr. Rieter zei in zyn afscheids woord, dat hy noode ging, maar de wet schrijft het voor en die moet gehoorzaamd worden. Daarna was gelegenheid om af scheid te nemen, waar zeer velen gebruik van maakten. Bommen on granaten. Na de gevallen in Gennep en Ot- tersum, waar een tweetal granaten fluitend insloegen en in Broek-Sittard, waar by het opruimen van munitie in Duitschland de Tommie's maar zo vriendelijk waren terwille van de Duitsche dames het spul naar Nederland te brengen en daar met één slag een heel dorp zonder ruiten en kapotte daken zet, heeft Limburgs Volksherstel een krachtig protest ingediend by de Minister van Bin nenlandse Zaken en deze -\erzochtde militaire overheid in Duitsland te wijzen op wat gebeurd is en om een einde te makon aan dergelijke din gen. Hot beulenwerk der S.l>. Dat hoofdinspecteur Wierks uit Venlo een goede vangst heeft gedaan met de S.D.-man Nitsche, blijkt wel uit de steeds groter wordende droeve lijst van zijn opgespoorde slachtoffers, die vooral in Noord-Limburg gemar teld, vermoord en begraven liggen. En nu dit creatuur al langer hoe meer doorslaat, blijkt, dfct in de be ruchte dagen van October en Novem ber 1944 do geweren dikwijls hebben geknald, zonder dat iemand er prac- tisch van wist. Naast do zeven lijken, die vorige week naby Bg Hamert gevonden zyn, werden deze week weer nieuwe gra ven ontdekt, allereerst bij het vlieg veld Venlo, waar de lijken lagen van Ir. Reuchlin en de spoorwegman Jonker uit Eindhoven. Deze twee moedige mannen zyn na de bevry- ding van Eindhoven er opuitgetrok ken om eon wagon waardevolle on derdelen van de Pliilips-fabrieken op te sporen. Zij werden door de Moffen gegrepen en zonder vorm van proces met een nekschot afgemaakt, ver dacht van spionnage. Eveneens werd bij het vliegveld een ander graf ontdekt, waarin de lijken zich bevonden van Roosjen, employe van do Stroomverk. Mij. en Iletman. Roosjen had to Venlo via een geheime telefoonleiding verbin ding met de geallieerden. Hij werd ontdekt en moest zyn ondergronds werk betalen met zyn loven. Hetman, een jonge man, was herhaaldelijk dwars door de linie's gegaan en werd daar bij gesnapt. Ook hier werd de hoogste tol geëist. In October 1944 zyn twee onbeken de lijken op Lichtenberg begraven, vermoedelijk ook verzetsmannen. Dit blijkt nu juist te zyn: Een lyk is reeds geïndentificeerd. Het was de bakkersknecht Leendert de Geus, die te Overloon ondergedoken is geweest en die in October 1944. zoodra hij hoorde, dat Overloon vry was, op stap ging naar bevrijd Neder land. De Duitsers hebben hem opge pikt en naar Venlo vertransporteerd. Het andere slachtoiler draagt oen persoonsbewijs bij zich met de naam Hendriks, met de stempel Venray, doch dit is waarschijnlijk vals. Zyn identiteit staat nog niet vast. In de bosschen bij Horst is nog ge zocht naar het graf van Deurwaarder van Asten uit Maastricht, die in Maart 1943 daar was gearresteerd, later naar Venlo overgebracht is en kort nadien door de S.D. werd geëxcuteerd. Het graf is nog niet gevonden. Zo is dan door het speurderswerk van Hoofdinspecteur Wierks uit Venlo in vele gezinnen in Limburg, een ant woord gegeven op de martelende vraag waar vader of zoon gebleven zijn. De ramp van Meye' De schatting van de schade die op 8 Juni j.l., Meyel e.o. trof met een hagelstorm, wordt op meer dan één millioen geschat. Het Provinciaal Rampencomité, waarvan mr. Dr. W. G. v. Sonsbeek, de gouverneur van Limburg voor zitter is, heeft by verschillende dag bladen een openbare inschrijving ge opend ten behoeve van de getroffen bevolking van Meijel en omstreken. Electrische treinen in Limburg, Indien do Nederlandse Spoorwegen hun plannen zonder al te groote tegen slagen kunnen voltooien, hoopt men voor 1 Mei 194; de steden Eindhoven en Nymegen weer per electrische trein verbonden te hebben met ons spoorwegcentrum Utrechten Utrecht met Rotterdam, Den Haag en Am sterdam. Daarmede is dan de voor- oorlogsche toestand hersteld. Noord-Limburg ligt dan binnen 70 km. van de twee electrische eindsta tions Eindhoven en Nymegen, waar door snellere verbinding met West- Nederland is bewerkstelligd. Per 1 Mei 1947 willen de N.S. de electrificatio gereed hebben tusschen Eindhoven - Roermond - Sittard- Heerlen Maastricht. Dit geheel nieuwe ontwerp koppelt Midden- en Zuid-Limburg rechtstreeks op het snelle electrische verkeer. Noord-Limburg moet voor 1 Mei 1951 zyn beurt krijgen, want dan acht men liet mogelijk de spoorlijn Nijmegen-Venray—Venlo-Roermond met een electrisch bovennet te heb ben uitgerust, waardoor men b.v. vanuit Venlo binnen drie uur in Rot terdam, Den Haag en Amsterdam kan arrivoeren, aldus het Dagbl. van N. Limburg. Fonds Bijzondere Nooden. In aansluiting op een schrijven van het Hoogwaardig Episcopaat,' dat eer. beroep doet op de offervaardigheid van de Katholieken in Nederland, opdat het Fonds voor Bijzondere Nooden ook na de oorlog kan blijven voortbestaan als machtig strijdmid del tegen de noden na de oorlog ont staan, brengt Vader Bisschop nog eens speciaal dank aan de Limburg se Katholieken voer hun milddadig heid, zodat reeds aanstonds met het herstel van kerken kan begonnen worden. Vader Bisschop blijft rekenen op de onmisbare steun voor de opbouw der kerken, nu de heropbouw vordert en de lasten groter worden. ERNSTIGE MIJNRAMP Zaterdagmorgen heeft in het on dergrondsche bedrijf der Staatsmyn Wilhelmina te Terwinselen een ont ploffing plaats gehad, tengevolge waarvan vyf mannen direct den dood vonden on in den loop van Zaterdag werd het stoffelijk overschot van een vermiste gevonden, terwijl in het ziekenhuis te Heerlen twee zwaar gewonden aan de verwondingen zyn overleden. Kajottei-s-Cougres te Tegelen Ruim 4000 katholieke jonge arbei ders uit Limburg, Brabant en Vlaan deren vulden den Doolhof te Tegelen, defileerden Zondag met vliegende vaandels voor den grooten socialen voorman in Limburg, Mgr. Dr. Poels, den oprichter van de K.A.J. Na oen plechtige hoogmis in den Doolhof, werd het congres geopend, waarop Mgr. Dr. Poels. Mgr. Prof. Dr! F. Feron en mr. dr.'W. G. A. van Sonsbeeck en Lucien Geurts als sprekers optraden. Het congres werd bijgewoond door Mgr. Paulissen SMA, Mr. van Basten Batenburg en vele andere geestelijke en wereldlijke autoriteiten. Na bet congres had het défilé plaats. De dag werd besloten met het bij wonen van de opvoering van het Passiespel, aldus het congres om sluitend met het H. Misoffer en het spel der Goddelijke Liefde. Rijksbureau Y.V.O. Bureau 6 te Venray Paterslaan 20 Telefoon 416. Kantooruren lederen werkdag van 9 tot 12 uur v.m. Na de middag en Zaterdags gesloten. Uitreiking kunst mestboniicii. Heide Zondag in café Litjens; Merselo Zondag in café Arts Ysselsteyn Zondag in café v. Asten na de hoogmissen aldaar. Voor Dorp en Smakt Maandag van 9 12 op het Bureau. Alleen zy. die hiervan bericht hebben ontvangen, behoeven te ko men. Levering slachtvee en kalveren. Wy maken belanghebbenden erop attent, dat het slachtvee hetgeen op de slachtveemarkt, welke om de 14 dagen wordt gehouden, wordt aange voerd, voor 12 uur aanwezig moet zyn. Na dien tyd wordt geen vee meer aangenomen. De aanvoer van slachtkalveren kan geschieden van 9 tot half 11. Nadien tyd worden ook geen kalveren meer aangenomen De. pi. Bureauhouder, A. CREEMERS. LOUIS ARTS: SLACHTOFFER VAN DE GESTAPO. Toen wy in het overzicht over nieuws van Limburg aan het schrijven waren over het beulswerk der S.D. en in een van de laatste regels ver meldde. dat de identiteit van een der lijken nog niet was vastgesteld, kon den wy niet vermoeden, dat de op lossing zo dicht by de hand lag, n.l. in ons dorp zelf. De andere verzetsman, dio naast Leendert de Geus neergeschoten werd was Louis Arts. Het grote'waagstuk. Zy, die met hem gedwongen waren te werken in Duitsland, weten nog zeer goed hoe fel Louis tegenover de Duitsers stond. En het was zeer wel te verklaren, dat hij, die nu eenmaal zyn mond niet hield, door de „Polizei" verschillende malen hardhandig aan herinnerd werd, dat hy in Duitsland „mond dicht" moest houden. Het was zijn geluk, dat 't een klein gehuchtje was waar hy werkte en er practisch geen nazies woonden, want anders zou zoiets doorgegeven zijn aan de Gestapo, met alle gevolgen van dien. Hij was geen georganiseerd verzets man, maar het was opmerkelijk hoe- velen de weg tot hem wisten te vinden om over de grons terug naar Nederland gebracht te worden. Hier voor liet hij zelfs zijn werk liggen'en zijn medereizigers hebben verschillen de malen met de harteklop gezeten, wanneer Louis oen van zyn stoute stukjes uithaalde. Augustus kwam, de trein liep niet meer en Louis bleef thuis. De parachutisten landden in Son by Eindhoven en Louis was niet meer te houden. Van thuis mocht hy niet, doch toen zyn moeder hem om een boodschap uitstuurde ging hy door naar Son, naar de Amerikanen. Eindolyk soldaat. De bevrijding van Eindhoven, maakte hy mee, kreeg een band om en een geweer. Hij was soldaat, een lang begeerd ideaal, maar niet lang. Hy werd uitgezonden om door de linies te gaan, Eindhoven Helmond, later Overloon-Venray;-om berichten te verzamelen en te spionneren. Verschillende families in Overloon zullen U nog dankbaar vertellen hoe door zyn tussenkomst, her aan houdend granaatvuur der Engelsen ophield. En dan gepakt... Tussen de linies brult een vooruit geschoven Dhitse wachtpost hem het „Halt" toe. Louis wordt naar het hoofdkwartier in Merselo gebracht en vandaar uit naar het Veulen. Met liegen en bedriegen weet hy de Duitsers een rad voor de oogen te draaien. Hy wordt vrijgelaten. En weer begint het spel met de dood, dwars door de linies met inlichtingen. Doch enkele dagen daarna treft het i ood V hem. Veer wordt hy gesnapt in w er naar Merselo gebracht. Daar worui hij schijnbaar herkent en nu is ht-i spel uit, hij wordt naar Venlo gebracht, samen met Leendert de Geus. De S.D. zal deze zaak wel op knappen en op een avond worden beiden weggebracht. Waarheen Zy lopen niet ver en op de Lichten berg knalt een schot. Louis Arts valt en is dood. Een laffe mof schoot hem neer en beroofde het lijk van al zyn papierenen bezittingen. Zijn offer was gebracht. Nu... bijna twee jaar later wordt langzaam by stukken en brokken dit verhaal geschreven, nu in Venlo Nitsche de geslepen S.D.-man, het nutteloze van al zijn werk gaat in zien. Na twee jaar krijgen do ouders dit treurige bericht. Louis Arts, Venray kan trots op je zijn, je hebt je leven gegeven voor ons, voor Nedei land, je bent gestorven als een held. Rust zacht, nu niet meer onbekend, elders als een nummer, maar hier in Venray als een van zijn grootste mannen. Jolian Martin van Gestel f Na bijna twee jaar voordurend ge wacht te hebben in die zo pijnlijke onzekerheid, kregen do ouders Van Gestel, een dezer dagen het bericht, dat hun zoon d-3 13e Maart 1945 in Munchen overleden is. Weer is een Venray se jongen niet teruggekeerd. Weer heeft de Duitser een moord op zijn geweten. Ondergedoken, werd hij gesnapt op het einde van Augustus 1944, vlak voor Venrays bevrijding naar Vught gebracht en vandaar uit naar Duits land. En dan, niets, ook maar niets wordt gehoord, gissen, raden, tot het Rode Kruis 't smartelijke, maar toch verlossende boriclit van zyn overlijden brengt. Johan, je naam zal gevoegd worden by die zeven andere Venrayse jongens dio opgepikt of gevangen genomen door de Duitsers, ver van huis ge storven zyn in concentratiekampen en fabrieken. Venray zal je niet ver geten. ONTEIGENING Do Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat door hot Algemene College voor den Wederopbouw te 's-Gravenhage door aanzegging d.d. 26 Juni 1946 ten behoeve van het Bouwplan 1946 der ge meente Venray, zyn onteigend ten name der gemeentede per celen aangeduid en gepubliceerd in dit blad Zaterdag 1 Juni'46, behalve C 5819 G.W.H. Sjjbers en kinderen. Het totaal dei- onteigende gronden is 341 are. HOUTVERKOOP. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat Maandag löJulia.s. voorin. 9 uur by opbod zullen worden verkocht: 5 slagen zwaar eiken tophout, ge legen aan de Overloonsche weg. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites' moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Ontaarde moeder. De 23jarige echtgenoote T. te Ys selsteyn, die haar pasgeboren kind door verstikking om het leven bracht, waarna zij het lijkje in den tuin begroef, is naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Benoeming. De Heer J. Scheepers, Ontvanger der Dir. Belastingen, is bevorderd tot Inspecteur. Tot zyn opvolger in Ven ray is benoemd de Heer Th. Hendriks. KERMIS 1946 Velen zijn reeds bezorgd, dat de gemeente nï6ts inzake de kermis doet. Wy* brengen echter onder hun aan dacht, dat reeds in het begin van dit jaar de inschrijving geopend heeften dat reeds lang de volgende lijst klaar ligt: Luchtschommel, draaimolen, zweef molen. Stoomcarouse), lunapark, autoskooter Verder nog paling en fruitkramen, schiettent en ballentent. Voor jong en oud zyn dus attracties aanwezig en we behoeven geen angst te hebben, dat er alleen maar dans tenten komen.- De vraag is enkel maar: zullen de prijzen nogal meevallen, zo ja, dan zal de kermis ook meevallen. Postduiven wed vluclit. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht vanaf Aerschot (100 KM.) met jonge duiven. Gelost om 9 uur. Aan komst le duif 10.45.43; laatste 12.33. H. Strybos 1, 44, 64 J. Verstegen 2, 3, 6. 13, 21, 31, 32 37, 45, 46, 47,51, 74, 76 Gebr. Rutten 4, 19, 42 G. Janssen 5, 38, 53, 69, 70 J. Boom 7, 9. 15.17, i9; W. Thijsen 8, 41, 56: M. Poels 10, 18, 27, 39, 75; A. Loonen 11, 26, 35, 73; A. Willems 12, 20, 66: 1'. Korsten 16, 22, 40, 48, 72; Th. Croymans 14, 33, 54; P. Lem- n;en 23 en overduif; J. Kusters24,86; W. C'reemers 25,43,77; II. Vermeulen 28: W. Lormans 29, 71; G. Philipsen 30, 5S: J.V.Leuken 34; J. .Strybos 50 59,60; H. Derks 52, 65; E. Vermeulen 55, üi: Bastiaans 57, 67: W. Kateman 62; Thonen 63: H. Peters 68; M. Sie- bers 78. S.V.V.-OMROEP, Venray heeft in Roermond haar laatste kans aangegrepen, door R.V.V. met 3—0 te verslaan. Het was niet bepaald een goede wedstrijd en eer lijk gezegd, viel R.V.V. ons hard tegen. De achterhoede van Roermond weerde zich vry goed, de halflinie steunde de voorhoede te weinig en liet de buitenspolers veel te veel vry spel en de voorhoede was onmachtig doelpunten te maken, daar hun spel te voorzichtig was en schotvaardig heid miste. Van de wedstrijd het volgende Na een zeer zwak begin van Ven ray, dat intussen traditioneel is ge worden, werd onze club na een kwar tier spelen sterker en rustiger. Uit een mooie aanval van linxs wist de kleine, kwieke linksbinnen de grote keeper van R.V.V. na IS minuten te verschalken. 1—0. Venray blijft domineren en steeds dreigt er gevaar over de actieve linkervleugel, maar de keeper van R.V.V. voorkwam echter doelpunten. Tegen hei naderen van de rust kwam R.V.V. geducht opzetten, maar onze achteihoede slaagde erin ofschoon vaak met kunst en vliegwerk de stand te handhaven. Direct na de rust zette R.V.V. een offensief in, do;h de achterhoede van S.V.V. gaf geen krimp en speelde in de tweede helft een zeer goede wed strijd. Een doeipunt kwam echter juist aan de andere kant, waar de rechtsbuiten doorbrak en de bal laag in do hoek deponeerde. Door een wijziging in de R.V.v..0pstelling kwam er meer leven in de voorhoede, wat tot gevolg had, dat de scheids rechter nog al eens moest ingrypen- Succes had deze poging ook niet. Tenslotte fokte de invaller-rechts, buiten er nog een doelpuntje by en met de stand 3—0 brak het einde aan. Door deze overwinning is er een beslissingswedstrijd nodig tegen Ble- rick, welke zal gespoeld worden op Zaterdag 13 Juli op het VVV-tDrreiii te Ver.lo om 7 uur nam. Nog vers in het geheugen ligt de eerste promotiewedstrijd Venray Blerick, welke door ons met 3 1 werd gswonnen. Blerick zal daarom geen gemakke lijk slachtoffer zijn en zy gaan naar Venlo met de bedoeling om te win nen en kost wat het kost tweede klasser te blijven en revanche te nemen voor de in Venray geleden nederlaag. Tegen deze ploeg, die dus dubbel geladen is, moet S.V.V. het opnemen. S.V.V. kan en zal winnen, wanneer u van het beginsignaal af ik zeg met nadruk van het begin af aan - tot het einde gespeeld wordt in een zo hoog mogelijk tempo en met alle élan. Indien de elf spelers in 't veld komen met do vaste en onverzette lijke wil om te winnen, dan zullen wij winnen en... Venray zal voor het eerst in haar geschiedenis een twee deklasser hebben Wat reeds enkele jaren is beproofd, kan gelukken, indien er heden zal gevoetbald worden zoals dit jaar nog niet is vertoond. Indien do achter hoede de nul houdt, zyn wo twode- klasser. Dan zullon volgond jaar niet Bergen, Arcen enz. tegenstanders zyn maar tweede klassers Wy zijn er zeker van, dat geheel Venray mee zal reizen naar Venlo o*i wy hopen, dat zy zich daar niet onbetuigd laten, maar onze jongens inspireeren door liet goede woord langs de lijn tot grote daden. Supporters, laten we zo afspreken: De jongens moeten zich zo voolen, alsof zy hier in Venray voetballen en thuis hebben we altijd gewonnen, dus dan winnen we ook Scharrel alle toeters en claxons op maak leven. Toont heden avond, dat Venray aanwezig is op liet V.V.V.- terrein en dan zullen niet elf voet ballers tweede-klasser zyn, maar ge heel Venray. Komt, zet allen de schouders er nog ééns een keor onder en we zyn er 1 Voor deze gelegenheid zal een extra trein lopen van Station Oostrum naar Venlo. Vertrek 5 uur. Vertrek Venlo om half 10. In samenwerking met „Venray Vooruit" zal ieder doelpunt, direct bekend gemaakt worden in Venray, aan het bureau van dit blad. SCHOUW DER WATERLOSSINGEN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen by deze ter kennis van belanghebbenden, dat schouw zal worden gevoerd over de volgende waterlossingen op achter elk harer vermelde tijdstippen LEGGER A. 1 De Giezevennokens op 19 Aug. 2 De Loonsche Pas 3 Daland r 4 Zijtak vd Watorloss. Daland 5 Zijtak vd Waterl. Giezevenn. 7 Smakter Spurkt op 20 Aug. 8 De Spurkt 9 Burggraaf B 10 Zytak vd Burggraaf 11 De Landweerd 12 De Brabander B 13 De Endepoel 14 De Hiept 15 Klein Dorp 16 Weverslosehe "Beek cp 21 Aug. 17 Zijtak vd Weversl. Beek 18 De Nachtegaal 19 De Rouwkuilen 20 De Kustert 21 De Straat 22 Kempkensberg op 22 Aug. 23 Ysselsteynsche Waterloss. 24 Zijtak vd Ysselst. Waterloss. 25 De Litsenberg 27 De Zompen de le op 24 Aug. 28 De Zompen de 2e 29 De Zompen de 3e 33 De Boschhuizer Maas op 34 Zytak vd Boschhuizer Maas 32 Zijtak vh Oostrumsche Veen 1 35 De Pomp op 26 Aug. 36 De Zompgraaf 37 Zytak vd Zompgraaf 38 De Falkenskamp 39 De Zandhoek 40 Witte Vennen 41 Zytak van de Zandhoek 42 Trans Cedron 43 Waterlaat de LullschePas 27 Aug. 44 Oirlusche Pas 45 Waterlaat de Scheide 46 De Brienshoek 47 Leunsche Beek 4.8 De Heide 49 teeg 50 Het Volon 51 Zytak v Waterlaat de Scheide- 52 De Brugskensche Beek 53 De Breevennen op 28 Aug. 54 Zijtak vd Breevennen 55 Leiding van Overbroek 56 Het Veulen 57 De Wig 58 Uit de Bosschen 59 De Staart 60 De Moost 61 De Putten De Rotvennerloop op 29 Aug. 64 Zijtak vd Boddebroekerloop 65 Klein Oirlo 66 Castenraysclie loop 68 Uit de Bergen Het Castenraysche Broek 71 De Veulensche Wateren 72 De Ontginning 74 De Horsterweg telkens van 7 uur v.m. tot 7 uur nin LEGGER B. Zwart Water op 19 Aug. 26 De Zompen op 24 Aug. 30 Op de Buis 31 Oostrumsche Veen op 26 Aug. 62 De Vossen-Vennenslootop 29 Aug. De Castenraysche Pas 70 De Grenssloot 73 De Diepelingsclie Beek telkens van 7 uur v.m tot 7 uur nra. De eventueel noodige herschouw zal geschieden: voor overtredingen- geconstateerd op 19, 20 en 21 Aug., op 7 Sept. d.a.v. en voor overtredin. gen. geconstateerd op 22 en 24 Aug. op 9 Sept. Voor overtredingen, ge constateerd op 26 en 27 Aug.. op 12. Sept d.a.v. en voor die. geconstateerd op 28 en 29 Aug., op 16 Sept. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aan geplakt en aangekondigd in het Weekblad „Peel on Maas" to Venray, Venray, 12 Juli 1946. Burgemeester en Wethouders vnd. De Burgemeester, A.II.M. JANSSEN De Secretaris, J. vd. BOOM, l.s. Aangeplakt op de gebruikelijke plaats a.h. Raadhuis te Venray op 12 Juli 1946 De Wachtm. der Rijkspolitie, S. J. M. DIJKMAN. fa

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1