WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN BEGROTING gemeentewerken 1946 Een leerzaam document Verbeterd tarief? BEL bij Brand W eekoverzicht. Zaterdag 22 Juni 1946 No. 25 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof •-•nnui Drukkerij Kantoorboekhandd Grootestraat 28 Venray Telefoon 512 Giro 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct p. 3 m.m. minimum fl 1.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 p. kwart bij voorui tfcet. Losse nos. 10 Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat de begroting der Dienst Gemeente werken 1946 op het Raadhuis ter inzage ligt. Wanneer wij dit in de krant lezen, dan denken wij zo hij ons zelf„Zo, hebben ze die ook weer eens klaar", en verder vinden wij het wel goed. Een gang naar het Raadhuis, speciaal hiervoor, hebben wy er niet voor over. En toch dit jaar zyn wy eens even een kykje gaan nemen, daar onder de vele problemen, waarvoor men by de wederopbouw van Venray staat, de Dienst der Gemeentewerken ook een grote rol zal spelen. Do Brandweer, die door de Duitsers zo goed als geheel uitgeplunderd is en die veel verloren heeft door oorlogsschade, zal dit jaar weer zo goed mogelijk wor den opgebouwd. Zo zyn de premiën voor het brandweer-personeel voor dit jaar geraamd op f 2200, tegen vorig 'jaar f 420. Hieruit zou. men dus kun nen concluderen, dat de brandweer geen pessimist is ten opzichte van het werk voor 1946. Hieuw materiaal staat beraamd op f 1000, terwyl voor brandweerkleding en schoeisel ook f 1000 op het programma staat. De oorlogsschade aan de brandweertoren wordt geraamd op f3000 en de brand weerkazerne (het deftige woord voor de oude tramloods) yoor f1600. Beiden zullen nu dan opgeknapt worden. De kosten voor de brandweer wor den voor dit jaar geschat op f 11500, tegen f 7500 vorig jaar. Mocht dus alles in vervulling gaan, wat in deze begroting als plannen opgetekend staat, dan komt onze brandweer weer als gedurende de oorlog voor den dag. Maar dat mag dan ook wel... Het Wegenplan is wel de hoofdschotel van deze zeer uitvoerige begroting. Wy weten nu allen wel, soms met zeer pijnlijke ervaringen: dat men Venray practisch alleen zonder kleerscheuren kan be reiken via Horst-Venray; De rest dei- toegangswegen,'" om van de andere nog maar niet te spreken, verkeert in verregaande staat van ontbinding. Venray Vooruit" heeft hierover in do korte 'tijd van haar bestaan reeds een request ingestuurd naar B. en W., maar als de plannen inderdaad door gang kunnen vinden, die in deze be groting vermeld staan, dan zal een en ander wel -reg kom". Door de goedkeuring in de laatste raads vergadering is wel duidelijk gebleken, dat de heren Raadsleden van mening zijn, dat men ondanks de misschien moeilijke financiële positie van de gemeente hier toch niet,te zuinig moet zijn, maar ineens door do zure appel lieen moet bijten. Venray-Deurne. De oorlogsschade aan deze weg is getaxeerd op f 75000, het nieuwe asphaltdek kost f 96000, maar zelfs dit heeft de Raad niet af geschrikt, men is zelfs verdergegaan dan de begroting. Vanaf Veltum komt nu een asphaltbetonweg, waardoor de weg Venray—Deurne, een der beste wegen zal worden onzer gemeente. Weliswaar zijn de kosten van aan maak groter, maar het onderhoud zal beduidend minder zyn. Venray—Overloon. De weg, die de zwaarste klappen kreeg te incasseren, zal van een geheel nieuw asphaltdek worden voorzien, zodat ook deze veel beter zal worden als voor de bevrij ding. Kosten dezes zyn f 96000, waar van f 75000 voor rekening van de oorlogsschade. Venray—Oostrum—Wanssum, De weg van Venray—Oostrum zal, door dat de plannen 'van ..Nieuw Venray" zich hier mee bezig houden, verscho ven worden tot later, zodat nu alleen het allernoodzakelijkste er aan gedaan zal worden om hem weer enigszins berijdbaar te maken, maar Wanssum- Oostrun! zal eveneens van asphalt- beton gemaakt worden, in aansluiting op de reeds bestaande weg in "Wans sum zelf. De grindwegen Oostrum-Castenray, Leunen-Veulen, de weg in Ysselsteyn vanaf de Deurnseweg tot bij boerderij Slangen zullen geheel vernieuwd worden, voor zover, wat betreft de geheel stuk gereden stukken. Doch dit is niet alles, bijna alle zullen weer onder profiel gebracht worden, met sloten en bermon, ter wijl van verschillende grindwegen de1 bovenste laag zal losgeploegd wor-' den. Déze krygen dan een nieuw dek van grind en leem. Dit program voor 1946 kost, schrik niet lezer, meer dan een half millioen. En zonder blikken of blozen heeft de Raad een dergelijk project aangenomen, zonder er zelfs veel woorden aan te wijten. Enkel, dat de meeste spoed betracht moet worden. Wij betwijfelen of dit vroeger wel mogelijk geweest zou zyn, zonder grote discussies of lange vergaderingen Maar wy kunnen er blij om zyn want juist nu, hebben wy leren begrijpen, wat een wegennet voor een dorp, vooral als het onze, beteekent. Maar.... Zoals aan alle dingen tegenwoordig een „maar" kleeft, zo ook hier. Het is logisch, dat Venray, dat halve millioen by al het andere, wat zij reeds te dragen heeft, onmogelijk be schikbaar stellen kan. Een zekere som zal de molestverzekering moeten be talen, maar die uitbetaling, zal nog wel evon op zich laten wachten en zo zal dus het ryk en provincie in de bres moeten springen. Maar en dat is 't nu juist, deze zijn niet erg bereid willig, immers, de kans is zeer groot, dat Venray armlastig wordt en van een kikvorsch kan men geen veren plukken. Wy moeten ondertussen maar zien, dat we er komen, och ja, zaken zyn immers zaken. Do materiaal positie is daarenboven ook nog niet zeer glansrijk, maar wordt toch lang zaam beter. Zo zal Venray dan, weer en wind dienende, een wegennet krygen, dat er zijn mag... Moge de verantwoorde lijke' instanties hun taak even goed kennen als onze Gemeenteraad, dan, ja dan is het mogelijk, dat er een bus naar Deurne gaat rijden, dat de Maas—Peel—Myncours het volgend jaar door Venray komt, dat de vreemde die Overloon bezoekt, ook Venray aandoet, en niet halverwege blyft hangen tussen een paar spoordwars- liggers, dat de chauffeurs niet meer zo heilloos vloeken wegens het ver slijten der banden. Dan is het moge lyk, dat Venray inderdaad zal ver rijzen. Minister Lieftinck heeft by de Tweede Kamer een wetsontwerp in gediend. hetwelk o.m. een nieuw ta rief inhoudt voor de Inkomstenbe lasting. „Belasting" is een moeilyk onder werp voor de komende jaren. Wil ons economisch leven weer gezond worden en willen wo weten, waar aan we toe zyn met hetgeen we verdienden, dan zullen de staatsfinan ciën weer gezond gemaakt moeten worden, hetgeen wil zeggen, dat er middelen moeten worden gevonden, om de ontzettende lasten geleidelijk af te schudden, welke de moffen ons met hun oorlog op de schouders leg den. De fiscus zal een zwaren cy'ns te hellen krijgen Het nieuwe tarief van minister Lieftinck voor de Inkomstenbelasting heeft eigenaardige kanton, althans één zeer eigenaardigen kant. Het belast de hooge inkomens" (van boven de f 7000) zwaarder dan de Duit- schers het deden. Dat zal wol noo- dig wezen. Daartegenover vermindert het de heffingen op de lagere inko mens, hetgeen mooi is, als het mo gelijk blijkt. Bepaald verwonderlijk echter is, dat den vrijgezelion extra wordt tegemoet gekomen, ook zoover zy hoogere ink,omens genieten. Tot nu toe geldt voor de Inkom stenbelasting het door de Duitschers vastgestelde tarief. Wordt het ont werp van minister Lieftinck wet, dan krjjgt iemand met een jaarlijks inkomen van f 20.000 onder Lieftinck circa f 500 meer te betalen dan in do .oorlogsjaren, als hij gehuwd is, ongeveer f 650 méér, als lui 1 kind heeft, ongeveer f 900 méér als hy' 3 kinderen heeft. Maar een vrijgezel, die f20.000 ver dient, hoeft onder Lieftinck f 1646 minder te betalen dan in do oorlogs jaren. Nu gebiedt de objectiviteit om te erkennen, dat de Duitschers de vrijgezellen extra zwaar hebben aan gepakt en het voorstel Lieftinck dus meer een herstel van de vroegere verhoudingen beteekent. Maar zoo vragen we ons af is zulk hsrstel in dit opzicht wel gewenscht We hebben er nooit veel kritiek op gehoord, dat de vrijgezellen wat méér belasting kregen te betalen dan zy, die een gezin te onderhouden hadden. Als we vooraf weten, dat nog allerlei belastingbronnen zullen moeten worden aangeboord, is het dan wel verstandig om de inkom stenbelasting te' gaan verminderen voor de ongehuwden en te verzwaren voor de gehuwden V. en V. Het huishoudschort. Een berichtje uit de kranten: De groote linkervleugel van het Volks sanatorium to Hellendoorn moest worden gesloten. De directeur had van alles gedaan om voldoende per soneel te krijgen, maar tevergeefs. Ongeveer dertig patiënten moesten naar huis worden gezonden- Dertig t.b.c.-lijders, die gered had den kunnen worden Na hen zouden er weer dertig gered zyn en zoo zou het zyn voortgegaan als... Onze meisjes van heden niot zoo weigerachtig waren om het huis houdschort te dragen of de vc.pleeg- stersjas. Als er voor uitzending naar Indiö tien meisjes noodig zijn, dan melden er zich duizend: Als voor een ziekenhuis in Brus sel Nederlandscho meisjes worden gevraagd, moet de politie de gega digden in de ry opstellen. De meisjes van heden willen avontuur. Maar zieke, door oorlogsellende verzwakte landgenooten van den dood helpen redden... Hulp verleenenin een drukke huis houding... Bah 1 Wat valt daaraan nou te beleven O ja, er zyn wel eenige excuses aan te voeren. Maar- toch is 't triest Déraillement door verkeerden stand van de wissels op den levensweg van de jonge meisjes in de jaren van den oorlog en de dagen der be vrijding. Zouden ze weer op het goede spoor te brengen zyn 518 (Sirene) 892 (Politie) of 380 (Comdt. Brandweer) Prinses Juliana spreekt over 't geteisterd gebied. H.K.H. Prinses Juliana heeft Maan dagavond in haar kwaliteit van presidente van Nederl. Volksherstel voor de radio gesproken over haar bezoeken aan de geteisterde gebieden. H.K.H. getuigde van haar groote bewondering voor den moed en ener gie, waarmede de bewoners van de noodgebieden uit puin en chaos, weer hun leven aan het opbouwen zijn onder zeer moeilijke omstandigheden. Hier is met de meest primitieve middelen door de bevolking iets grootsch verricht, dat meer aandacht en waardeering verdient, dan er tot nu toe aan gegeven is. De Prinses wees er op, dat de Ne derlanders hun plicht tón opzichte van de getroffen landgenooten niet mogen afschuiven op het buitenland. Ons volk is weer zoo ver gekomen, dat het zich zelf kan en moet hel pen. Hiertoe dwingt ons nationaal zelfrespect en do nog grootere nood in andere bevrijde landen. H. K. II. deed «tenslotte een beroep op allen, hun verantwoordelijkheid van de getroffen landgenooten by de actio voor de noodgebieden daadwer kelijk te toonen. Accoord bereikt. De kabinetsformateur Dr. Beel heeft deze week overeenstemming overliet regeeringsprogramma bereikt met de Party van den Arbeid, een overeen stemming, <üe de Partijraad eveneens goedkeurde. Wij zullen dus hoogstwaarschijnlijk een coalitie-kabinet krijgen van Ka tholieke Volkspartij en Partij van den Arbeid. Of er nog vertegenwoor digers van andere fracties in het nieuwe kabinet zullen zitting nemen zal nog moeten blyken. De Meerkerk. Onze zoo verminderde'scheepston- nage is Zondagnacht nog meer ge daald door het verlies van het 7995 ton metende stoomschip „de Meer kerk", dat in de Zeeuwsche wateren op een mijn liep. Van de bemanning worden 10 Indonesiërs en 2 Neder landers vermist. Het schip is na de ontploffing gebroken en gezonken. Anjer-collecte. Zaterdag 29 Juni a.s. zal een Anjer collecte gehouden worden ten bate van het PrinsBornhard-fonds. Dit fonds, dat onder de oorlog werd gesticht om gelden te verzamelen voor den aankoop van oorlogsmateri aal, zal nu dienen, op initiatief van Prins Bernhard, om de geestelijke weerbaarheid van ons volk op te voeren door steun te verleencn aan cultureele vereenigingen, uitgave van boeken en films, alsmede aan alles, wat onze cultuur naar 't buitenland uitdraagt. De licliting 1945. De lichting 1945 is hard meege vallen, ongeveer 2 pet. had t.b.c., de helft hiervan open longtuberculose, 77 pet. werd geschikt verklaard, 2 pet. ongeschikt, 2 pet. tijdelijk on geschikt. De lichting bleek 79.000 man sterk, hetgeen practisch geen verschil met voor den oorlog was. 10.000 van hen doen i'eeds dienst als oorlogsvrijwilligers, 5000 waren geestelijken, die wettelijk zijn vryge- gesteld, alsmede gedetineerden, ge- interneerden en andere bijzondere gevallen. Er werden een duizendtal vrijstellingen van dienst verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid, terwyl aan 5000 militairen uitstel werd verleend van eerste oefening. Samen met de 10.000 die reeds als oorlogsvrijwilligers dienst aeden, leverde de lichting 1945 dus eeri resultaat op van 44.000 jonge sol daten. Sigaretten en haring. De nieuwe sigarettenmerken komen deze week nog niet in de distributie, de oude Rhodesia's moeten eerst op geruimd worden. Dus de keus zal deze week nog niet groot zyn. De nieuwe haring heeft reeds de noodige herrie en opwinding veroor zaakt. Nu heeft Minister Mansholt toegegeven. De prys van de haring zal nu 8 cent bedragen, voor het schoonmaken echter mag 2 cent ge rekend worden, dus alles by elkaar 10 cent. Of de heeren vischhaitdelaren er tevreden mee zijn Misschien komt ook hier nog wel de E.Y.C. by te is N.S.B'ers in oproer. ,In DcindoYp. een plaatsje bij Den Haag, dat geheel als interneerings- kamp is ingericht, is een groote groep N.S.B.'ers in opstand gekomen. Knokpartijen hebben plaats gehad tusschen bewakers en geïnterneerden, terwyl ook brand werd gesticht en schoten werden gelost, 't Eindo was 2 dooie N.S.B.'ers, verschillende ge wonden en voor f 1000 schade. Nieuws uit Venray en omgeving Herbenoeming Burgemeesters. Bij K.B. zyn opnieuw benoemd tot Burgemeester der gemeente Venray: Mr. A. H. M. Jansen. Grubbenvorst: A. P. H. Gielen; Sevenum: W. P. Evercs: Venlo: Mr. B. M. Berger. Overplaatsing marechaussée Opwachtmeester Delissen en de wachtmeesters De Winter en Sloot, zyn met ingang van 25 Juni over geplaatst naar Venlo. Terplichte inenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat in het St. Elisabeths-ziekenhuis, Merseloscheweg alhier, gelegenheid zal worden gegeven tot kostolooze inenting tegen pokken op Donderdag 27 Juni a.s. des namiddags om 2 uur. Belanghebbenden moeten: le. medebrengen het trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangeteekend; 2o. op denzelfden dag en hetzelfde uur in de week na de inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat die inenting met goed gevolg heeft plaats gehad. Volgens de inentingswet 1939 moe ten de^kinderen, voordat zy den leef- j tjjd van één jaar bereikt hebben. worden ingeënt. De kinderen moeten gezond zyn, by twijfel raadplege men den huisarts. De inenting zal voor de geheele gemeente alleen in het ziekenhuis plaats hebben. BEKENDMAKING De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat vanaf heden; geen vreemdelingen of hun gemach tigden meer zuBen worden toegelaten tot de bureaux van den Rijksvreem delingendienst en den Visadienst te 's-Gravenhage,omdat dooreen grooten toeloop van bezoekers uit alle deelen van het land is gebleken, dat de werkzaamheden van deze diensten ernstige vertraging ondervinden. In bijna alle gevallen blijkt, dat het bezoek ten doel heeft de behandeling van een verzoekschrift, afgifte van een vreemdelingenpaspoort, identi teitsbewijs van Buitenlandsche Zaken of voor een visum vair terugkeer e.d. te bespoedigen c.q. in gunstigen zin te belichten. Zij, die over deze aangelegenheden inlichtingen wenschen of die hunne belangen willen bepleiten, moeten zich steeds tot de Gemeente-secretarie wenden. Nogmaals zy er derhalve op ge wezen, dat persoonlijk bezoek aan deze diensten geen Dut heeft, omdat men in geen geval wordt toegelaten. Geslaagd. Aan de Bissch. Nijverheidsschool te Voorhout, slaagde voor het midden stands-diploma, onze dorpsgenoot de Heer St. Wijnhoven. Op 19 Juni slaagden in de Psychiatrische Inrichting St Servatius te Venray, voor 't Godsdienstdiploma A de Heeren: W. Smits, A. Touw en J. Steeghs. Te Tilburg slaagde voor het prop. examen in de economische wetenschappen, de heer G. Bistervels, te Oirlo. Gevonden voorwerpen. Een sjaal, bij Janssen, Leunen Steeg K 62: kettingbeursje met ro zenkrans, by H. v.d. Heuvel, Bosch- weg 4; paar kindersokjes, by J, van Teeffelen, Langstraat 42; zegel van stamkaart, bij Janssen, Smakterweg 12: taschje met inhoud, by Janssen, Langstraat 25; heeren polshorloge, bij Schuurman, Stationsweg C 12a; leeren portemonnaie met inhoud, by Pater Gustaaf, Gymnasium; sleutelring met sleutel, bij Pastoor te Ysselsteyn; kerkboek, by J. Reynders, Laagrie- broek 49; kettingje met medaille, by Janssen, Langstraat 25; damespara- pluie, bii Sijbers, Kruisstraat 9; ring met sleutels; dames-horloge, gevonden in het'puin achter de Groote Kerk op het kerkhof, bevinden zich op de Marechaussee-Kazerne te Venray. Yereeniging voor Ontwikkeling en Ontspanning Dinsdag 25 Juni, zal de Vereeniging voor Ontwikkeling en Ontspanning, haar slotavond houden. Weger.s vervoersmoeilykheden kan de indertijd aangekondigde concert avond van de Haarlemsche orkest- vereeniging niet doorgaan. Inplaats, daarvan is de bekende tooneelspeler Albert van Dalsum, bereid gevonden j om in samenwerking met Mevr. L. Nyhof, een voordrachtavond te houden met als onderwerp het tooneelstuk St Genesius" van llenri Gheon. Van Dalsum heeft ,-met dergelijke declamatieavonden o.a.op clandestiene bijeenkomsten gedurende de bezetting groote successen behaald. Hopelijk zullen vele leden en ook andere be langstellenden deze slotavond bij wonen. Zij zullen zonder twijfel een avond van hoogstaand kunstgenot meemaken en zeker besluiten de ver eeniging voor Ontwikkeling en Ont spanning, door een nieuw lidmaat- j schap, in het volgend seizoen instaat te stellen weer dergelijke avonden te organ iseeren. Voor bijzonderheden zie advertentie. 20 en 3 jaar gevangenisstraf Het Bijzonder Gerechtshof in Roer-1 mond, deed uitspraak in de zaak van 1 vader en zoon Philipson uit Ysselsteyn. j De vader, waarvoor levenslang ge-1 ëist was, wegens hulp verlenen aan d? vyand, kreeg 20 jaar gevangenis- straf, benevens ontzetting voor het leven uit de beide kiesrechten, met recht op cassatie. De zoon kreeg 3 jaar met ontzet ting voor den tyd van 10 jaar uit de beide kiesrechten, deeisch was 5 jaar. Als men daar togenover de uit spraak stelt, tegen Dr. J. H. Carp, j gewezen president van het Vredes-1 gerechtshof, door do Bijzondere Raad van Cassatie n.l. 12 jaar, dan schijnt Philipsen toch wel een reusachtig gevaarlijk iemand geweest te zyn, of zou er soms met twee maten gemeten worden... Scliuttersnieuws 3ij de schuttersfeesten van St Anna, waaraan door Het Zandakker werd deelgenomen, werden door hen de volgende prijzen behaald: lsto prijs beste houding optocht lsto prys mooiste Geheel^ lste prys Exerceeren. En door den 60-jarigen W. Kossels, 3e prijs marschslaan. Op 16 Juni te Nuenen (N.-Br.): lste prijs ordelijkste Schutterij in den Optocht en lste prys Exerceeren. De schutterij St Anna, behaalde j.l. Zondag op de Gildefeesten te Nuenen, zes prijzen, waarvan 2 eerste. lste prijs voor ordelijkste houding in den optocht, en de lste prys voor schoonste geheel. Ongeluk met (loodelijke afloop Zaterdag had te Ysselsteyn een tragisch ongeluk plaats waarvan V. het slachtoffer werd. By het demon teren van een kanon sloeg plotseling een veer los, di6 V. recht voor het hoofd trof. Deze word zeer zwaar aan het hoofd getroffen enkele uren na zyn overbrenging naar het ziekenhuis is V. overleden. Pinkster fancy-fair Wegens plaatsgebrek hebben wede vorige week slechts 'n gedeelte kunnen bekend maken wie verder een prijs heeft verdiend. Ziet hier dan de rost: BONENTENT. Dat glas bevatte 4253 bonen. Na loting is de lste prys toegowezen aan: Millen 4200; 2e G.v. Gerven 4200; 3e v.d. Zee 4200; troost prijs v.d. Vat 4200. POPPENTENT. Niemand heeft de naam van de pop, die Jetje was, geraden. SCHIETTENT, lste pr. Van Ooyen Oude Oostr.weg 10 met 35 punten: 2e naloting A. Jaspers Ysselsteyn 34 p. 3e Millen Oostrum 34 p. 4e Lemmen Serv.weg 34 p. 5e Beerkens Hoenderstr.33 p. troostprijs le Willems Hoenderstr 33 p 2e J. Peters Lull 33 p. VOGKLPRIKTENT. De61 winnaars van de Vogelprik, kunnen hun be haalde prys komen afhalen. Allen, winnaars en winnaressen, worden vriendelijk verzocht Zaterdag middag tusschen 2 en 5 uur hun prijzen te willen afhalen, aan het Paters- klooster by de poortingang van de binnenplaats, Oude Oostrumscheweg. Zaterdag 29 Juni van 2—5 wordt voor 't laatst gelegenheid gegeven om de prijzen af te halen. Nadien datum vervalt alles, wat niet afgehaald is, aan de Missie. Ook een manier... Een juffrouw die vorige week Don derdag naar Boxmeer moest, stapte in de bus naar Venlo en bemerkte dit eerst in Castenray. Zij sprong er uit en... het ziekenhuis in. Met de juffrouw gaat het redelijk wel. Anjer Collecte. Ook hier in Venray zal de Anjer collecte gehouden worden. De Jeugdvereenigingen zullen de Anjers of emblemen to koop aanbieden a f 2.50 per Anjer. S.Y.Y .-Omroep Verleden Zondag was Venray vry, de andere uitslagen waren als volgt R.V.V. Tegelen 2—2 Blerick—Lindenheuvel 3—1 De stand na de 2e ronde is thans Venray 1 1 0 0 2 3—1 R.V.Y. 2 0 2 0 2 2-2 Blerick 2 10 12 4-4 Tegelen 10 10 1 2—2 Lindenheuvel 2 0 1111—3 a.s. Zondag staat op het programma de wedstrijd Lindenheuvel Venray en Tegelen-Blerick. Voor Venray is deze wedstrijd van groot belang, want a.s. Zondag kan de kans op het tweede-klasserschap 70 pet, worden. Daarvoor is echter nodig, dat er gewonnen wordt. Linden heuvel, die nog een theoretische kans heeft op den titel, zal alles in het werk stellen, om deze wedstrijd te winnen en zij, die de mentaliteit en 't enthousiasme van Zuid-Limburg kennen, weten, dat dergelijke clubs moeilijke tegenstanders zyn. Wij hopen, dat onze jongens, Venray niet zullen teleurstellen en wij wensen hen veel succes. Voor de supporters bestaat er ge legenheid, om in Lindenheuvel 'onze jongens aan te moedigen, 's Morgens vertrekt hier de bus van de N.S. om S-30 uur, in Venlo kan men dan om 10.04 u. de trein nemon naar Sittard, waar men om 11.45 uur aankomt. Volgens verkregen inlichtingen moet men drie kwartier lopen van Sittard station Lindenheuvel terrein. Indien de trein doorloopt tot Lutterade. dan is hot slechts 20 min. lopen. Er is geen tram. 's Avonds kan men om 18.05 uur uit Sittard vertrekken. Aan komst te Venlo ojn 19.43 u. Vertrek naar Venray 20 uur. Aankomst 20.45 Venray. P.D.Y. de Zwaluw Wedvlucht oude duiven Noyon 9 Juni J. Kusters le, 5e en 6e; J. var. Leuken 2e; H. Crooymans 3e: G. Jan sen 4e 10e: A. Willems 7e Se; J. Stry- bosch 9e; W. Lormans overduif. P. St. Max 16 Juni. J. v.Leuken lo; J. Verstegen 2e en 8e; A. Willems 3e: J. Kusters 4e 5e en 6e; G. Jansen Te en 9e; II. Crooymans overduif. YOEDSELBUREAU YENKAÏ. Paterslaan 20. Telefoon 416. Aanhoudvergiinningen voor huis- slachting. Er bestaat gelegenheid tot het afhalen van aanhoüdvergunningen voor huisslachting. Voor do uitreiking hiervan zal als volgt zitdag worden gehouden Op Dinsdag 25 Juni v.m. van 9—12 afd. Heide, en n.m. van 1-5 uur Ysselsteyn; Woensdag 26 Juni n.m. van 1-5 uur afd. Merselo. De afdeelingen Venray dorp en Smakt, kunnen deze "vergunningen af halen op het Bureau iedéren dag van 9 tot 12 uur. Bovengenoemde vergunningen wor den alleen uitgereikt aan landbouwers en aan landarbeiders die het geheele jaar in don landbouw werkzaam zyn. Andere komen vooralsnog niot in aanmerking en kunnen zich de moeite sparen om een vergunning te vor- krygen. lïegistratiekaarten. Deze week wor den de registratiekaarten voor de komende voederperiode wederom aan de veehouders verzonden. Wy maken degenen die een registra- tiekaart ontvangen, en in het bezit van vee zyn, er in hun eigen belang op attent, dat, indien zy de kaart niet op tijd invullen, er onherroepelijk door do C.C.D. ambtenaren proces verbaal zal worden opgemaakt. VOEDSELBUREAU OIRLO Aardappelen. Telers welke thans nog aardappelen in voorraad hebben die niet door oen controleur zyn op genomen, kunnen deze Maandagvoor middag nog op het bureau opgoven. Dit is de laatste gelegenheid om voor t^elersprysvergoeding in aanmerking te komen. Knn stin est -zegel s kunnen Maandag of Dinsdag i.og worden afgehaald, kaartjes medebrengen. I Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN. Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Openbare vergadering van den Gemeenteraad te Yenray. Heden Zaterdagmiddag om 4 uur zal de Gemeenteraad vergaderen, ter behandeling van de volgende punten: 1. Aanbieding rekening 1943 Alg. Burgerl. Armbestuur. 2. Voorl. vaststelling balans en winst- en verl. rekening per 31 Dec. 1943 Gasbedrijf. 3. Voorl. vaststelling geraeentereke- ning 1943. 4. Voorstel B. en W. tot het ter beschikking stellen van f 3500 als bijdrage in de kosten van 't opmaken van een plan voor een streekwater- leiding voor Midden- en N.-Limburg. 5. Voorstel B. en W. tot benoe ming techn. ambtenaar by gemeente werken. Voorgesteld wordt te benoe men de heer J. van Roy te Geleon. 6. Voorstel B. en W. tot benoeming van een gemeente-secretaris. Aanbe veling volgens art. 102 gemeentewet: 1. J. ri. Merkelbach, commies ter secretarie te Heerion; 2. J. Schreurs, hoofd-commies ter secretarie, tevens gemeente-ontvan ger te Tegelen. 7. Voorstel B. en W. tot wijziging der verordening op de heffing en in vordering van rechten wegens uit stallen van koopwaren of opslaan van tenten op marktterreinen, wegens 't gebruik maken van den gemeentel, veeweger enz. 8. Voorstel B. en W. om aan 't bestuur der St. Ursulascholen alhier, de gevraagde medewerking te ver- leenen tot 't aanschaffen van gordij nen enz. voor die scholen. 9. Bespreking van het herbouw-, tevens uitbreidingsplan dezer ge meente. Opsporingsdienst in de knel. Voor de tweede maal kwam deze week te Roermond de zaak voor van den zgn. inspecteur van politie, Gro6- newoud, die als hoofd van den op sporingsdienst tydens de evacuatie, hier in Venray van een door het Militair Gezag in beslaggenomen in boedel een zware antieke kast en enkele schilderyen had verkocht, om zooals hy zei, enkele gedupeerden uit den brand te helpen, ook al woonde een dezer gedupeerde te St. Oeden- rode, dat immers heelemaal niet ge dupeerd is Voor die hel per\j werd betaald en onder elkaar verdeeld. Later werd dit geld gestort by den ontvanger. Evenals voor drie weken terug was ook deze rechtszitting zeer rommelig. Getuigenverklaringen werden herroe pen, evenals verklaringen van den verdachte zelf. omdat hij in *t begin zeer zenuwachtig was geweest, iets wat de Officier van Justitie toch niet goed begrijpen kon bij een inspecteur van politie. Toen begon de verdediger een lang verbaal af te steken over wat een hoofd van een opsporingsdient nu wel en nu niet met inbeslag genomen dingen mag doen. In óén woord, hei werd een dolle puzzle, waarbij de Officier byna de kluts kwyt raakte, by na, maar op 't laatste oogenblik ging de zaak terug naar den rechter van instructie. Eerst inlichtingen in winnen by Militair Gezag, omtrent deze heer zyn gedragingen en ver dere bijzonderheden in deze zaak. Dan zal men wel eens verder zien. Dr. Waszink naar Curasao Dr. Waszink zal deze woek afscheid nemen van Venray, na 2 jaar vor- bonden te zyn geweest aan Huizo St. Anna. Dr. Waszink vertrekt in do loop van de volgende week naar Curasao. Wy wensen hem een goede reis en behouden vaart! LEUNEN's FESTIVAL Het was geen prettig weer Zondag, buiïg en koud, maar toch waren veel muziekliefhebbersnaar Leunen gegaan om daar do verschillende muziek gezelschappen eens te horen. Om drie uur zette de stoet zich in beweging naar het feestterrein. De heer Asselberghs, opende met een kort woord van dank tot de be woners van Leunen e.a., voor de steun en de svnipatie, die de feestvierende fanfare steeds mocht genieten. Dan begon de eigenlijke uitvoering. Er werd goed geblazen en gezongen,

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1