Beiu'UtlUtgsfeed 49^6 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN SPAARBOEKJES- HUISRAADSCHADE Katholieken De brug in Venlo is klaar Herstel van den LANDBOUW stemt i7Mef No. 1 Lijst 2 BEL bij Brand Zaterdag 4 Mei 1946 No* 18 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Venray Telefoon 512 Giro 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct p. 3 m.m. minimum fl 1.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 p. kwart bij voorultbct. Losse nos. 10 c Er bestaat nog veel misverstand omtrent de nieuwe spaarboekjes. Wy hebben een der heren van de S.E.C. bereid gevonden een en ander eens toe te lichten, zodat het pu bliek weet waar het af en aan is. Nu in Venray en omgeving een begin gemaakt is met de uitreiking dei Spaarboekjes-Huisraadschade, lykt het ons voor de getroffenen dienstig, een beknopte toelichting te geven van de gang van zaken bij een en ander. Vooropgesteld zij, dat door iedere getroffene, welke door oorlogsgeweld huisraad heeft verloron, of van wien dit is beschadigd en die hiervan aan gifte heeft gedaan by de Schade- enquète-commissie, een spaarboekje kan aangevraagd worden. Op dit boekje wordt dan, zolang de definitieve Rijksbijdrage in de schade nog niet bekend is, een be paald bedrag als voorschot op de uitkeering geboekt. De aanvrage tot verkryging van een dergelijk boekje moet gedaan worden op het gemeente huis, afd. Financiën, vanwaar deze dan ter behandeling doorgezonden wordt aan het D.B.V.O. (Districts bureau Verzorging Oorlogsslachtoffers) te Roermond. Dit bureau vraagt dan ter bepaling van het voorschot advies aan de Schade-enquête-commissie bij welke de schade-aangifte is gedaan. Voor de getroffenen der gemeente Venray, derhalve bij de S.E.C. Gen nep. Aan de hand 'van het totaal be drag der huisraadschade-aangifte wordt dan dit advies uitgebracht, waarby de S.E.C. eenerzyds gebonden is aan de maxima gesteld door het Besluit op de Materiëele Oorlogs schaden 1945, welke zoals bekend ge baseerd zijn op de huurwaarde der woning. .Anderzijds houdt de S.E.C. Gennep by het uitbrengen van het advies de veilige kant, d.w.z. zy houdt de voorschotten bewust laag om de getroffenen niet het risico te laten loopen, dat naderhand de definitieve uitkeering lager blijkt te liggen dan het reeds verstrekte voorschot. Daartoe heeft zy zich zelf bij het adviseeren der voorschotten een be paald maximum gesteld, waarboven niet uitgegaan wordt. Dit is een van de oorzaken die tot vragen van de getroffenen aanleiding geeft. Het is daardoor b.v. natuurlijk mo gelijk. dat de een, die voor een zóó groot bedrag schade aan zijn huisraad heeft geleden, dat hij voor het be doelde maxi mum-voorschot in aan merking komt, tot de bevinding komt, dat zijn buurffian wiens aangifte eenige malen grooter is dan de zijne, een precies even groot voorschot krijgt. Een door de getroffenen dan meerdere malen geuite klacht is, dat het voorschot in verhouding tot het bedrag der aangifte onbegrijpelijk laag .is. De oorzaak hiervan ligt dan meestal in de aard der schade.- De getroffenen in de gemeente Venray, moesten nl. hun schade aan huisraad geleden door oorlogsgeweld, d.w.z. door bombardement, granaat inslag, waterschade, plundering door Duitschers opgeven bij de S.E.C., terwijl van de schade ontstaan door plundering en moedwillige vernieling door geallieerde soldaten, aangifte ge daan diende te worden by Claims and Hirings, voor de gemeente Venrayi op de afd. Sociale Zaken der gemeente secretarie. In de practyk blijkt nu, dat van vele schadegevallen, welke onder deze laatste categorie hooren, ook by de S.E.C. aangifte gedaan is. Dientengevolge wordt door de S.E.C., by het adviseeren van het voorschot, het totaal bedrag der aangifte, ver minderd met het totaal dezer „En gelsche" schade, en dat aan de hand van het resteerende bedrag het voor schot bepaald. Wanneer dit advies der S.E.C. het D.B.V.O. bereikt heeft,- belast dit bureau de Nederlandsche Middenstandsbank met de uitreiking der boekjes. Voor tot uitreiking wordt over gegaan, worden echter eerst de be dragen der schuldbekentenissen, welke door vele getroffenen reeds vroeger geteekend werden by de aankoop van goederen, van het voorschot afgeboekt. De Nederlandsche Middenstandsbank heeft nu voor de gemeente Venray en de omliggende gemeenten de uit reiking der boekjes aan het By kantoor der Nederlandsche Landbouwbank te Vönray overgedragen. Wanneer de boekjes nu op de Ned. Landbouwbank 'ontvangen worden, worden de be trokkenen persoonlijk opgeroepen het voor hen. uitgeschreven boekje af te halen. Het heeft dus geen zin reeds eerder op de bank te informeren of het boekje er al is. Wanneer U nu een boekje ontvan gen hebt, handelt U by aankoop van huisraad (hieronder te verstaan meu belen, keukengerief, textiel en verder alle goederen welke in de ruimste zin onder het begrip huisraad vallen, ook reparatie van meubilair kan op deze wyze betaald worden) op de volgende wyze. U neemt Uw spaar boekje mee naar de winkel. De win kelier vult een koópbriefje in (die in ieder spaarboekje meerdere zijn inge sloten) en dit wordt door h<?m en de houder van het boekje geteekend. De kooper gaat vervolgens met het boekje en het koopbriefja naar de bank;' waai de aankoop wordt afgeschreven. By de afschrijving wordt dan de naam van de winkelier in het boekje ver meld. Op vertoon van het boekje waarin de aankoop is afgeschreven, geeft de winkelier de gekochte goe deren af. De bank vergoedt het bedrag der aankopen aan den winkelier op de wijze als door hem in het koop- briefje vermeld wordt. Het is voor den kooper gemakke lijk om zy'n aankoopen achter elkaar te verrichten en met al de koop- briefjes tegelijk naar de bank te gaan. Het bespaart tyd. Als het in het boekje ingeschreven bedrag voor aankoopen is opgebruikt, moet het boekje goed bewaard worden, daar het uiteraard mogelijk is, dat latei- weer een bedrag wordt bijgeschreven. De volgende week zullen wij eenige van de door houders der boekjes meest gestelde vragen beantwoorden en wat verder op meerdere kwesties ingaan. Hoe lang nog reizen in vrachtwagens Deze week is dan met een kleine plechtigheid de spoorbrug in Venlo geopend en is een der schakels tussen Noord- en Midden-Limburg hersteld. Weer is inderdaad een stuk pionniers- werk klaar gekomen. Met passen en meten, met oud en nieuw heeft men de overspanning klaar gekregen en is Venlo weer een spoorbrug rijk. De treinen zullen weer gaan.rollen en het goederenvervoer zal ook voor Venray een stap verder in de goede richting zyn. Maar liet personenvervoer...? De Nederlandse Spoorwegen hebben hier in het Zuiden nogal eens aan de stok gehad met de grote bladen, die de lezers aan de hand van dienst regelingen duidelijk maakten, dat het Noorden toch wel een beetje al te veel kreeg in vergelüking met het Zuiden. De N.S. heeft in verschillende persconferenties een en ander proberen j te ontzenuwen én in de 10 minuten- praatjes Zondagsmiddags is over dit chapiter al menig woord gezegd. Wij willen daar verder niets over zeggen maar wel even wijzen op het volgende:1 De brug in Venlo is dan klaar en velen hebben gehoopt nu eens ein delijk van de hotsende, botsende, zwierende „treinbus" verlost te wor den, maar wy kunnen hun wel zeg- J gen, dat hun hoop de eerste tijd niet in vervulling zal gaan. De „bus" blijft I ryden, alleen voor goederen vervoer zal station Oostrura open zijn. En dit j alles komt door de locomotieven-1 schaarste. Wy kunnen dat begrijpen en billijken, maar er zyn andere din gen die wy niet begrijpen kunnen. We zyn zo nog al- eens op reis en wanneer men nu b.v. in Utrecht komt dan ziet men daarnaast de tal rijke locomotieven met personen treinen, van die prachtige nieuwe bussen lopen, dan wringt het toch even, als men weet, dat de doktoren in Venray, a.s. moeders het reizen moeten verbieden in „onze bussen". Wy willen Venray niet met Utrecht vergelijken, maar, dat daar naast de treinen nog zoveel prachtbussen lopen, terwyl hier het publiek maar opeen open vrachtwagen moet kruipen, dat klopt niet. Wy zitten hier met wegen, met meer gaten en kuilen'als vlakke stukken, met wegen die in de vorige winter oveftelast zyn geweest met oorlogsvoertuigen, met wegen waar een groot gedeelte van het materiaal voor het Rijnoffensief overheen ge trokken is, waar granaten en bommen, wat nog niet kapot was, verder be dorven hebben. En over zulk een wegen raast en botst, door stof en regen, door hitte en wind en kou, onze „bus", een vrachtwagen met aanhanger, meestal knap vol. Dat de aanhanger weieens is achtergebleven onder weg en de chauffeurs kostte wat het kost, altijd op tijd willen zyn, nemen we maar op de koop toe. Wy zijn bly, dat Venray uit zyn isolement van vorig jaar verlost is, al was het nog maar door een vracht wagen, al dan niet aangeduid met de wijdse naam van bus, maar nu de N.S. nieuwe bussen krijgt, nu willen we ook weieens meetellen. Voor de oorlog was de lyn Venlo Nijmegen misschien niet rendabel, is best mogelyk, maar was de hele N.S. toen wel rendabel? Als men nu zo'n grote plannen maakt, dan wil Noord-Limburg, dat toch al zyn portie dik en dubbel te pakken heeft, ook wel eens ingescha keld worden of moet het nu maar altyd getroffen blijven. Wij vragen geen ondergrondse, electrisclie of diesel, enkel een enigs zins behoorlijke reisgelegenheid, meer niet en niemand zal toch kunnen be weren, dat wy veeleisend, zijn, dat zijn we wel verleerd, maar daar zijn we ook „getroffen gebied" voor. Ir. G. Royackers, inspecteur van de Rijksdienst, hield deze week een rede voor de Limburgse Omroep, waaraan wy het volgende ontlenen De schaderegeling is oen van de grootste onrast-veroorzakers onderdo boeren.- De eisch is en blijft „algeheele vergoeding", terwijl nu in het aller gunstigste geval 50 pet. vergoed wordt, zodat een onevenredig groot deel van de schade, dus ten lasta bly ft van de getroffenen. Spreker meende, dat al geheele vergoeding in verband met inflatie nu niet mogelijk zal zyn, maar later als de toestand weer wat nor maler is, grootere bijdrage mogelijk is. Dan grond en werktuigen. Het mijnengevaar, tankgrachten, loopgra ven enz. maken, dat enkele duizen den H.A. braak blijven liggen. Het tekort aan arbeidskiachten zal het cultuur-technischwerk in groote mate tegengaan. Spreker riep de boeren op dit zelf onverwijld ter hand te nemen. Het gebrek aan werktui gen is hemeltergend. Voor de 5000 gestolen wagens en karren komen er voor de komende oogst slechts 400 nieuwe. De 29.000 stuks verloren vee zyn nu vervangen door pl.m. 12.000 stuks van elders, dus voor 40 pet. Een be langrijke aanvulling is dus nognoodig. De werkelijke toestand is, dat van deze 12.000 stuks er 5000 by zyn van het zwartbonte slag, die voor de fok kerij in het roodbonte getroffen ge bied geen fokwaarde hebben. Door dit alles zullen op zyn vroegst in 1947 de meeste bedrijven weereen exploitatievorm hebben, dat gemaakte kosten door de inkomsten worden goed gemaakt. Dat wil dus zeggen, dat zij in 1945 en 1946 met belang rijke verliezen hebben gewerkt. Hoe dan het verschil tusschen de zgn. Rijksbijdrage en de herstelkosten moet worden gevonden als de exploi tatie verliesgevend is, blyfteén bange vraag. Het is dan ook niet overdreven, in dien ik zeg, dat tal van bedrijven aan den rand van den afgrond staan en weinig kans maken er weer boven op te komen. Op dergelyke bedrijven is geen vol doend economisch weerstandsvermo gen aanwezig om 1 of 2 jaar de ma gere bedryfsinkomsten te missen, 'of om den inventaris te vernieuwen, of om woning en schuur te herbouwen. Zoo is inderdaad de werkelijke toe stand. Men moet inderdaad met groote zorg vervuld zyn voor den getroffen boerenstand. Eenieder zal moeten erkennen, dat in den boerenstand tal van mogelijkheden voor een gezond volksbestaan hun natuurlijke kweek plaats vinden: dit geldt zoowel in godsdienstig en zedelijk opzicht, als met betrekking tot het gozin on de gemeenschap. De stabiliteit in onze Nederland sche samenleving is een groot goed, maar deze wordt ten zeerste in ge vaar gebracht, indien de boerenstand afzakt tot den rand van de armoqjfle. Het mag echter niet zoo worden in Nederland, dat we niet in den vollen omvang elkanders lasten zouden willen dragen. Ware dit zoo, dan zou de oorlogsramp niet een naar elkan ders toegroeien hebben gebracht, doch was zij slechts het begin van een blijvende verwijdering tusschen-iwee groepen die samen één volk uitmaken. Het is te hopen, dat de uiteinde lijke vergoedings-regelingen een der gelijke rampzalige verwijdering zullen voorkomen. H.CX nieuws Hadden de H.C.Y.-ers in drieste overmoed al gehoopt op enig succes in het tournooi om den Drielanden- puntwimpel te Vaals, het resultaat overtrof de verwachtingen verre. En dit was des te verheugender, omdat het juist onze meisjes waren die de grote verrassing van dit tournooi vormden. Zy dachten kansloos deze zware wedstrijden in te gaan en kwamen er als overwinnaars uit. De spontane ovatie van de andore verenigingen, toen de aanvoerster van onze dames uit de banden van den voorzitter van Vaals den Drielanden puntwimpel in ontvangst nam, was dan ook niet alleen een bewys, dat de onzen ook in de ogen van hun sportieve tegenstanders de overwin ning ten volle toekwam, maar het was bovenal een uiting van de sym pathie, die zij zich by de andere ver enigingen door hun fair spel, harde werker, en prachtige hockeygeest verworven hadden. Door een gunstige loting werden wij van de series van den eerste dag vrijgesteld. In do demi-finale kregen wy Kollenberg (Sittard) als togen- stansters, een ploeg, die in de compe titie twee klasèen hoger speelt. In de eerste tien minuten van den stryd was het verschil in klasse wel merk baar want de Sittard-dames zetten direct een stevig offensief in, wat onze achterhoede, die. er echter naar al gauw bleek wel raad mee wist, irgen werk gaf. Een snelle uitval van de onzen bracht de bal by de linksbuiten, die naar binnen gekomen was, de bal keurig mee nam en met een zuiver schot in de benedenhoek de onzen onverwacht de leiding gaf. (1-0) Hiermee was het hek van den dam. Als door mysterieuze krachten ge dreven namen ze ineens het initiatief in handen. Prachtig gesteund door de halflinie, die zowel aanvallend als verdedigend uitstekend werkte, kwa men de onzen steeds weer terug en bleven door verrassend open spel gevaarlijk. Vyf minuten voor het einde was het do rechtsbuiten, die na eeni snelle rush langs de lyn met de bal naar binnen zwenkte, twee tegen standsters passeerde en van de rand van de slagcirkel met een prachtig schot voor de tweede maal de bal tegen de Sittardse plankon joeg, daarmede de overwinning veilig stel lend. (2-0) De finale bracht ons tegen Heerlen. En weer was het hetzelfde élan waarmee de onzen zich in den stryd gooiden. In magnifieke team-geest werd er weer gezwoegd. Weer stond de achterhoede pal met de spil, die door prachtige lange slagen telkens weer de voorhoede aan het werk zette, terwyl de keepster met leeuwen moed haar kooi verdedigde. In de voorhoede waren de beide buiten speelsters het meest succesvol. Want ook in de finale was het weer de linksbuiten die met de enige goal de overwinning uit het vuur en daarmee de wimpel voor Venray veroverde. Het elftal bestond uit de volgende dames (van achterhoede naar voor hoede, en van links naar rechts) L. Schaeffers; W. Claessens en T. Oudenhoven; N. Claessens, N. Nie- meyer, B. Derksen; M. Delissen, T. Ariaens, M. van Opbergen, M. Wijn hoven en N. Wijnhoven. Het herenelftal was minder geluk- mmnamnimitm i mmmm ui i i i i iiii ii i i iii i i i i i iii i i i iii ihi h kig. Zy speelden uitstekend, maar zagen in de halve eindstrijd tegen Kollenberg, welke in een 2-2 gelijk spel eindigde, een verdiende overwin ning verloren gaan doorvrye, slagen welke de beslissing brengen moesten. De Kollenbergers wonnen tenslotte ook den eindstrijd. Na afloop van het tournooi speel den onze heren nog de competitie wedstrijd tegen Carry On Maastricht. Het 3—3 gelijkspel gaf de verhouding goed weer. Morgen krijgen de dames, om half 3 aan de Leunseweg, Tegelen op bezoek. Deze competitiewedstrijd wordt ge volgd door een vriendschappelijke heren wedstrijd der beide verenigingen. BEVRIJDINGSFEESTEN TE VENRAY Oef, het programma is eindelijk klaar gekomen, maar het mag er dan ook zijn. Er zullen wei nig plaatsen zijn, die zo iets aan hun dierbare ingezetenen aan te bieden hebben. Na enkele weken vergaderen, confereren, besprekingen, reizen en trekken heeft men een programma op kunnen stellen, waarin de Ven- rayse geost duidelijk en krach tig naar voren komt. Wy kun nen de organisatoren van deze blijde feestdag niet dankbaar genoeg zyn. Hieronder moge dan het pro gramma volgen, kleine veran deringen blyven voorbehouden. 7—7.30 uur opstaan en koffie- drinken 7.30 uur sirenegeloei 7.30—12 uur werken voor het dagelijks brood. (Zorgt er voor, dat u voor 12 uur den baard kwijt raakt, want de kappers nemen vry'af wegens de feeste lijkheden). 12 uur sirenegeloei 1—5.30 uur Vader schoffelt in de tuin. Moeder wast de kinderen. De zoon gaat op eieren uit. De dochter geeft het huis een goede beurt. 5.30 uur sirenegeloei 5.30—? uur grote herrie, omdat de oudere kinderen in Horst willen gaan dansen 7 10 uur wandeling doorVen- ray's straten, voor deze speciale gelegenheid zon der muziek. 10 uur 1 en volle verzadigd van alle feestelijkheden een aangename nachtrust te gemoet. Al met al, kunnen we tevreden zyn, dat klopt weer eens precies. Een jaar is voorbijgegaan, één jaar, sinds Nederland de vrijheid weer herkreeg. Dit zegt ons nog een^ dui delijk, hoe kort het nog maar is ge leden, dat ons volk onder; de hiel van de onderdrukker zuchtte en - voorzover woonachtig in de westelijke provincies van honger dreigue ten onder te gaan. Een jaar is het geleden, dat Zuid en Noord één in lijden, één in verzet onder de bezetting, gescheiden door de bevrijding, weer vereend werden door die heerlijke bandde vrijheid. Vrij van terreur, vry van willekeur, vrij van geestelijke en lichamelijke onderdrukking, vry van angst en. twijfel. Vry om als volk der lage Landen de handen aan het werk te slaan om te herbouwen en te herstel- len, alles, wat in die vreeselyke oorlogsjaren vertrapt, verguisd en ge schonden was, om een schoner on beter Nederland op te bouwen. En als we daaraan denken, dan moeten we ons toch eigenlijk diep schamen. Immers, wat is er niet ge mopperd en gekankerd, omdat in ons Nederland, alles nog lang niet is, zoals we hot ons hebben gedroomd en zoals we het op heden verlangen. Hoe wordt onze herkregen vrijheid misbruikt door diezelfde mensen, die daar eens zo hard om streden en smeekten. Laten we het daarover thans echter niet hebben, maar laten we met onze gedachten op deze herdenkingsdag van de bevrijding teruggaan naar dat ogenblik, toen we voor het eerst weer in een vrij land mochten zeggen: God, we danken U voor de vrijheid, die Gij ons weer schenkt. Laten wy nog eens denken aan hen die voor onze vrijheid hun loven heb ben gegeven, in het binnenlands verzet, en hen die kwamen van over zee en, dat wy diep doordrongen mogen wor den van de plicht, welke die duizen den op ons leggen zo to leven in die wereld, waarvoor zy vielen, dat de toekomst boter en mooier moge en ^al worden. i ii i ii 111111 n n 111 n 111 rn i ii i h 111 ii 11111 mi i cru 11 mm iii 11 u u 11 mm antwoorden, aangezien ons in ueze omgeving geen enkel geval bekend is, waar met slijk gesmeten wordt op personen als door „Observer" be doeld. Het eerste artikel is getiteld „Open kaart spelen" en werd getee kend door de G.O.I.W. Wy willen dus open kaart spelen en indien „Obser ver" die blijkbaar zijn geboden pique of misère zelf al wat zwak vindt en daarmee onder tafel is gekropen, of liever gezegd, achter een schuilnaam, zijn kaarten nog eens wil nakijken, en kaarten wil openleggen komen met namen en feiten dus dan zyn wij gaarne bereid hem verder van antwoord te dienen. Zoo is het helaas niet mogelyk. G.O.I.W. Mynheer de Redacteur, In Peel en Maas van 27'April, lees ik onder het nieuws van Venray en omgeving o.m., dat G. L. door den tuchtrechter veroordeeld is wegens te hooge vet- en vleeschpryzen tot een boete van f 250.—. Daar ik intusschen gehoord heb, dat er zyn, die daarvoor verdenken de slager Gerard Lommens uit Oos trum,meen ik goed te doen de lezers er op attent te maken, dat hy de gestrafte niet is. In dien tijd (Febr. 1945) leefden we nog in bange zorg over hem, omdat hij nog ergens in Duitschland ver toefde. U dankend voor de opname. R. LEMMENS. INGEZONDEN Geachte Redactie, Naar aanleiding van het in Uw blad opgenomen ingezonden stuk be treffende „Open kaart spelen" verzoe ken wy U opname van do beant woording der door „Observer" ge stelde vragen. 1. Het is onjuist te veronderstel len, dat de G.O.I.W. afd. Venray, heeft medegewerkt aan de aanstel ling van Gilles in gemeente dienst. Observer dient te weten, dat ge meente en G.O.I.W. afzonderlijke or ganen zyn. Beide instanties waren wel omtrent hem georiënteord (uit de overgelegde bescheiden), doch blijk baar niet juist. Het Gemeentebestuur en de G.O.I.W. zijn daardoor vol komen to goeder trouw de dupe ge worden. De beantwoording hiervan ligt het bovenstaande opgesloten. 3. Zonder nadese gegevens zyn wij niet in staat om deze vraag te be- DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Bekendmaking voor de week van 5 t m 11 Mei 1946 Uitreiking bonkaarten K/L 606, KF en KG 606 en brandstoffenkaart T 606. Tegen inneming van. het aanvraag formulier voor vaste brandstoffen MD 323—11 en het restant van de brandstoffenkaart T 505 met den bon 49, alsmede tegen overlegging van de T.D.'s van alle leden van het be trokken gezin, wordt een brandstoffen kaart T'606 uitgereikt. Kantoor VENRAY. Maandag6 Mei te Leunen v#n 9.30—12 uur letters A—G en van 13 15.30 uur letters H—N. Dinsdag 7 Mei te Leunen van 9.30—12 uur letters O—T en van 13—15.30 uur letters U—Z. Woensdag 8 Mei te Merselo van 9.30—12 uur letters A G en van 18—15.30 uur letters H N. Donderdag 9 Mei te Merselo van 9.30 12 uur letters O—T en van 13 15.30 uur letters U Z. Vrijdag 10 Mei te Smakt van 9.30—11 uur alle letters. Bijzondere arbeid. By de uitreiking van extra rantsoenen wegens hot verrichten van z waren en giftigen arbeid dienen de stamkaarten on toeslagbewyzen van alle werknemers te worden overgelegd. Dit geldt niet voor arbeiders uit Holland. De uit reiking voor de 6e periode 1946 vindt plaats te Venray op Maandag 6 Mei van 9 12 uur letters A G en van 14-16 uur letters H-M. Dinsdag 7 Mei te Venray van 9—12 uur lett. N-S en van 14-16 uur letters T—Z. De uitreiking van extra rantsoenen aan grote bedrijven vindt plaats op 8. 11 en 14 Mei. De werkgevers ont vangen hiervoor nog een oproep. Schoenen. Het afhalen van schoen bonnen, voor diegenen, wier eindcijfer van de stamkaart oen 9 aangeeft, zal plaats hebben als volgt Kantoor VENRAY. Dinsdag 7 Mei te Ysselsteyn, café Keyzers, van 9.30—12 uur letters A-Z en van 14—16 uur te Castenray, café v. Rheo, alle letters. Woensdag 8 Mei te Venray voor de inwoners van Leunen van 9—12 uur en voor de inwoners van Heide van 14-16 uur. Donderdag 9 Mei te Veniay van 9—12 uur voor Merselo on. van 14—16 uur voor Oostram alle letters. Vrydag 10 Moi te Venray van 9—12 uur voor Oirlo en van 14 16 uur voor Smakt en Veulen voor alle letters. Op bovengenoemde dagen bestaat tevens gelegenheid tot het indienen van ?anvrag9n voor rijwiel bandon, transportbanden, werkschoenen en rubberlaarzen voor de reeds meer genoemde categorieën. Voor het afhalen van schoenbonnen voor de inwoners van Venray (kom) volgt nadere bekendmaking. Rijwielbanden, transportbanden, rub berlaarzen 'en werkschoenen. Voor het aanvragen van banden, rubber laarzen en werkschoenen is gelegen heid tot het aanvragen voor de in woners van Venray(kom) op Maandag 6 Mei van 9-12 uur voor de letters A G en van 14 16 uur voor de letters H L. Dinsdag 7 Mei van 9—12 uur letters M R en van 14 16 uur letters S—Z. Dienstplichtigen moeten vóór hun vertrok naar hun garnizoensplaatsen hun stamkaart met inlegvel, bon kaarten voor voedingsmiddelen, tabaks of versnaperingenkaarten en textiel- kaart by den Distributiedienst van hun woonplaats inleveren. Rantseenbonnen B-serie. Het publiek wordt er aan herinnerd dat de rant soenbonnen B-serie, uitgegeven in het tydvak van 20 Jan. t/m 13 April met ingang van 11 Mei hun geldigheid verliezen. De handelaren kunnen de rantsoenbonnen van de B-serie en van toeslagkaartje M 601 tot 11 Mei inleveren. Na dien datum kunnen zy dit nog één keer doen in de eerst volgende week, waarin voor de des- betroffende artikelen inlevering van nummerbonnon plaats heeft. Brandstoffen. Uitreiking aanvraag formulieren MD 393 —05. In de week van 6 t.e.m. 11 Mei a.s. dienen de B.C.D. groot zbowel als kleinverbrui kers, die in het vorige seizoen een toewijzing brandstoffen hebben ont vangen alsmede gevallen van nieuwe vestiging uit deze groepen eon for mulier MD 393-05 af te halen. De ingevulde aanvraagformulieren moeten in hetzelfde tydvak worden ingediend. Geen aanvragen mogen worden inge- eiend vanKantoren aan huis (zon der personeel), Ambtswoningen van vooraanstaande personen. Studeer kamers (evenmin voor musici). Maré chaussees, veldwachtors e.d. voor het afnemen in hun woningen van ver horen en het opmaken van processen verbaal. Leskamers, burgemeesters. Vroedvrouwen. Inrichtingen voor pedicure, manicure e.d. Voor catechisatielokalen ofkerkelyke verenigingslokalen mogen echter wel aanvragen worden ingediend. Kamer en pensionbewoners. In de loop van' het seizoen zullen echter voor verschillende hier genoemde verbruikers nog nadere regelingen worden getroffen. Schoenbonn en voor kinderen. Kin deren geboren na 31 Mei 1944, die den leef «-yd van 10 maanden reeds hebben bereikt, komen onmiddellijk voor een schoenbon in aanmerking. Stamkaart en inlegvel dient steeds te- worden medegebracht. 518 (Sirene) 392 (Politie) of 380 (f'onidt. Brandweer) NIEUWE BONNEN Voor de 2e helft van de 5e periode (28 April t.m. 11 Mei 1916) Bonkaarten KA, KB, KC 604 221 algem. 125 gr. boter 222 algem. 125 gr. margarine 223 algem. 50 gr. thee 224 algem. 250 gr. jam, stroop enz. 22o algem. 250 gr. waschpoeder Bonkaarten LA, LB, LC 604 118 vleesch 100 gr. vleesch A 29 Melk 2 liter melk B 29, C 29 Melk 31/» liter melk 112 aardappelen 2 kg. aard appelen Bonkaarten KB, KE 604 724 algem. 250 gr. jam, stroop enz. 725 algem. 250 gr. waschpoeder Bonkaarten LD, LE 604 D 29, E 29 Melk 6 liter molk 612 aardappelen 1 kg. aardappelen Tabakskaarten enz. T 26 2 rantsoenen tabaksartikelen f oK (»oen. import-cigaretten) i l rantsoen import-cigaretten v- gr' c^oc* of suikerwerken v o- k'r' choc, of suikerwerken a. 35 1 rantsoen import-cigaretten

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1