WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Ons S.V.V. kampioen! BEL bij Brand Open kaart spelen Algemeen Overzicht Zaterdag 13 April 1946 No. 15 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma^van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Venray Telefoon 512 Giro 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct p. 3 m.m. minimum fl 1.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 p. kwart, bij vooruitbct. Losse nos. 10 ct S.V.V.Sevenum 21 'n Voetbal is een raar ding. De <4ni7Ande gespannen toeschouwers, die getuige waren van Venray's titanen strijd om den hoog begeerden titel zullen het volledig beamen. Het eene moment brengt hij zyn supporters in de hoogste vervoering en verruk king. bet andere moment jaagt hy zelfs do meest koelbloedige toeschou wer de stuipen op het lyf. De stralende zon, liet groene veld en daaromheen de vierduizend kop pige menigte, 22 zenuwachtige spelers en een bal, ziedaar de kampioens- apotheose Zondag j.l. in het S.V.V.- sportpark. Nooit is er in Venray met grootere spanning deze eindstrijd tegemoet gezien. Nooit leefde geheel Venray zoo mee met de prestaties van onze beste-voetbalhelden. Wanneer wy even terug mogen zien in de geschiedenis van deze jonge kampioenen, dan staat daar stralend boven de vreugde van het moment, als vrucht van een daadwerkelijke geest van eenheid, de fusie tussclion de beide vroegere Venraysche sport verenigingen. Zij, die toen de grond slag legden voor dit succes, mogen in 'het prachtige kampioenschap onzer jongens een dankbare bekroning zien 'van hun onvermoeid pogen. Ja, het waren do jongens zelf, het was de jeugd die Venray het voor beeld gaf, hoe eendracht kan leidon tot grootse prestaties. S.V.V. is ons Venray's SVV geworden en het storm achtig en enthousiast gejuich om do winnende goal mogen onze spelers zien als 'n bewijs, dat geheel Venray achter hen stond in hun strijd. Het kan gerust nog eens gezegd worden, de betöekenis van dit sportief ge beuren gaat ver uit boven de elf titeldragors, ver uit boven de vreugde der chauvinistische uitslag bereke naars; dit succes was een Venray's succes, het waren Rooische jongens, die de dragers bleken van de fiere Rooische onbreekbare geest! Moeten wy na deze min of meer onthousiaste jubeltoonen, on/.o elf spelers, het bestuur van S.V.V..ja de geheele vereeniging nog gelukwen- gchen met dit prachtige resultaat? Onze gelukwensch moge tevens een aansporing inhouden, het succes van Zondag is slechts één mijlpaal. S.V.V. staat aan de poort der tweedeklasse. Nog steeds is de deur stevig ge grendeld en zie ik in de verte nog andere gegadigden naderen met het zelfde voornemen, vóór al de anderen het slot te verbreken. Zonder strijd, zonder onvermoeibaar élan en de on misbare wil om te winnen, zullen onze jongens er niet in kunnen slagen, de eerste te worden. Daarom kam pioenen, Venray is jullie dankbaar, voor wat jullie Zondag aan Venray gaven, maar wy zien verder. In de komende promotie rekent Venray we?r op zyn helden, dus stel ons niet teleur. Dezelfde fiere geest in spor tiviteit moge jullie brengen waar Venray recht op heeft. Hoe de elf Rooische jongens 't kampioenschap behaalden Na de voor vele enthousiastelingen, slapelooze Zaterdagnacht, brengt de stralende zon de gunstige atmosfeer van de lang verwachte apotheose. Om half twee omzoomt reeds een duizendkoppige menigte de groene arena. Om twee uur fluit scheids rechter Leenders. die uitstekend leidde, het begin signaal. Ons ver moeden, dat Sevenum in het eerste kwartier alles op alles zou zetten om een voorsprong te behalen, word-t op beangstigende manier bewaarheid. De S.V.V.-achterhoede heeft in het eerste kwartier zoodanig van Sevenum te verduren, dat er hachelijke mo menten ontstaan. Ongeveer tien mi nuten na het begin komt voor de eenigste keer in de wedstrijd de Sevenum-midvoor los en, met een prachtige omhaal bezorgt deze Seve num een 1—0 voorsprongen de Ven raysche supporters een flinke dosis extra angsten en rillingen. Maar het moreel van S.V.V. was sterk genoeg om deze tegenslag te verdragen. Ja, het werkte imponeerend. Vooral de middenlinie, waarin de linkshalf uit blonk, stuwde onvermoeid de voor hoede. Fraai combineerend trekken de SVV-ers ten aanval. Wy noteeren safe's van de Sevenum-keoper, de eene corner volgt op de andere. Reeds juichen de (luizendon om de gelijkmaker, maar de scheidsrechter is het er niet mee eens. Vooral de linkervleugel, waar Martin angstig bewaakt wordt, combineert aardig, echter zonder resultaat. Een pracht- schot van onze aanvoerder gaat via de paal uit. Even later heeft de uit stekende keeper Janssen, geluk, wan neer de bal hem in vrije positie door de midvoor in handen wordt ge schoten. Het zit in deze periode de a.s. kampioenen niet mee, de stryd speelt zich practisch af op Sevenum helft. De verhouding zes SVV-corners tegen 0 is hiervan het bewys. Toch is het duidelyk, dat Sevenum tegon dit sterke spel van S.V.V; niet stand zal kunnon houden. Het signaal voor de rust moet wel uitstel van executie beteekenöh. Ruststand 0—1 voor Sevenum. stormachtige verrukking, 11. Zal het dan toch werkelijkheid worden Maar natuurlijk, want zie, daar heeft onze kleine linksbinnen de bal, goochelt om 'n speler heen, Martin neemt de bal over, de backs voorbij en met het trillen van het Sevenum-net voor de tweede maal, breekt een orkaan van gejuich en donderend enthousiasme los. En dit blijspel voltrekt zich slechts in vier minuten, van 1-0 achterstand in een 2—1 voorsprong 1 De vreugde is ons onbeschrijflijk en gesteund door een laaiende sup- portersschaare speelt SVV haar spel onweerstaanbaar. Het is voor Seve num teveel, en zienderoogon neemt hun spel in tempo af. Fraaie kansen voor SVV gaan verloren door te lang treuzelen, wanneer er eens hard ge schoten wordt, is het nog altijd keeper Janssen, die Sevenum voor 'n debacle behoedt.- Rustig spelen onze jongens verder, maar tenslotte speelt do ver moeidheid, ook hen parten. In deze periode hoeft de SVV-keeper slechts zelden in te grijpen, op 'n gegeven moment zien wy hem zelfs stout moedig ver buiten z'n doelgebied de bal het veld intrappen. MetVenray in de meerderheid nadert dan het einde en als de scheids rechter voor- de laatste maal fluit, stormt een enthousiaste menigte het veld op, om zyn helden geluk te wenscheli. S.V.V. kampioen Voor de sportieve Sevenummers een desillusie. Mogen wy daarom hier hulde brengen aan de fiere verliezers, die op 'n waardige wijze hun tegenstanders gelukwen schen bij monde van hun leider en daarna de spelers persoonlijk. Terugziende op den wedstrijd, SW verdiende de overwinning volkomen, Vooral in tempo waren zy hun tegen standers verre de meerdere. Het uit houdingsvermogen bleek vooral inde tweede helft by Sevenum aanzienlijk minder te zyn dan dat van S.V.V. Hot vertoonde spel stond o.i. echter niet op die hoogte van de weustryd in Sevenumevenwel mag niet ver geten worden, dat er nu veel meer op 't spel stond en dit alleen al veel van de zenuwen vergde. Wanneer wij uitblinkers willen noemen, zonder aan de prestaties van al do anderen af te doen, dan waren het wel bij Sevenum keeper Janssen en bij SVV de linkshalf van de Laar. ïlet tempo was uitgezonderd het laatste kwartier behoorlijk snel, de leiding in handen van scheidsrechter Leenders uitstekend. Al met al 'n waardig slot aan 'n spannende competitie, een ware pro paganda voor onze mooie voetbal sport. Jongens van SVV, wy volgen jullie in de komende promotie, onze eenigste wensch is een verslag over jullie wedstryd, die Venray een tweede klasser bezorgt. delingen op de hoogte te z"yn doch hiervan steeds hebben geziyj- gen. Het was hun plicht geweest om de desbetreffende instanties op I do fouter, van Gillis te wijzen. Een- liedor had dit geapprecieerd. G.O.I.'W. 392 (Politie) of 518 (Sirene) Lezer, gy die met ons do onver getelijke oogenblikken meemaakte na de rust, gij die met ons by de aftrap weer bevangen werd door 'n intense spanning, is het teveel gezegd wan neer wy beweren, dat toen de executie voltrokken werd? Als cén blok stormt SVV naar voren, van links gaat de bal razend snel naar rechts, een schot van de midvoor, keeper Janssen slaat de bal uit de goal, onze aanvoerder rent toe, een knal... en heel Venray juicht in Van verschillende zjjden werd met belangstelling (misschien met de be doeling om weer wat te kunnen kankeren en roddelen) gevraagd, om trent het plotseling uit de publieke samenleving verdwijnen van C. J. Gillis, gewezen technisch-arabtenaar van Wederopbouw en Gemeente. Het heeft geenszins in onze bedoe ling gelegen om deze belangrijke zaak niet te publiceeren, doch de noodige bewijsstukken hebben ons ontbroken, om op voldoende wyze van voorlichting te dienen. Na eenige weken arabiteus werken by de Wederopbouw kregen wy con tact met hem, waarby hij zich, onder overlegging van een groot aantal ge tuigschriften (van Intelligence Ser vice, Monty, verzetsgroep Aalbrecht e.d.) ontpopte als illegaal werker van groot formaat. Terstond hebben wy nadere inlichtingen omtrent hem gevraagd, doch antwoorden mochten wy hierop niet ontvangen. Tegelijkertijd ontstond by de ge meente de vacature van fceehnisch- ambtenaar, waarin binnen zoer kor ten termijn moest worden voorzien. Gezien de dringende behoefte aan personeel by de gemeente, zyn werk wijze by de Wederopbouw en zyn overgelegde verklaringen, werd hy. in afwachting van nadere berichten! aangesteld. Onzerzijds werden wederom inlich tingen ingewonnen, omdat ons een zijner verklaiingen niet geloofwaar dig voorkwam. Verschillende perso nen werden gehoord en daarna ver zochten wy aan de P.O.I). in een gedegen onderhoud naar zyn gedra gingen gedurende de bezetting. Tegelijkertijd met het onderzoek van de P.O.D. alhier, startte ook de P.O.D. te Tilburg en spoedig bleek, dat men te doen had met een per soon, die verdacht wordt N.S.B.-eren W.A.-man te zyn geweest. Op zeer listige wijze wist de P.O.D. hem te arresteeren en bracht hem na verhoor over naar 't kamp to Vucht. Eenerzyds moge het voorgevallene voor velen een les zijn, anderzijds kan o.i. nimmer oen blaam worden geworpen op de personen, die in de moeilijke periode, met medewerking van alle mogelijke krachten, hebben getracht om Venray vooruit te hel pen en op te bouwen. De blaam moeten wy werpen op enkele personen, die na diens arres tatie verklaarden wel van zyn han OP DE VEI.UWE WORDT OVER JAVA BESLIST Of in Londen In de stille afzondering van het Landgoed „De Hooge Veluwe" komen de Nederlanders en Indonesiërs bij een, om te trachten in gezamenlijk overleg een modus te vinden voor een zelfstandig bestaan van Indonesië in samenwerking met en voorloopig nog onder de souvereiniteit van het Nedorlandsehe Koninkrijk. Op 'de Veluwe wordt dus over Java beslist! Tenzij... Het is opmerkelijk, dat de Nederlandsche regeering een samen- spreking met de Britsche regeering heeft gehad, vóór van Mook met vol machten naar Batavia werd gezonden en dat nu, terwijl de eindphase der onderhandelingen op de Veluwe is ingeluid, de minister-president Ir. Schermerhorn, weer prompt een uit- noodiging van den Britschon premier Attlee ontving, om met hem over Indonesië te komen spreken. Hot bezoek heeft gisteren plaats gehad en Ir. Schermerhorn zial wordt vergezeld van de ministers Loge man en van Rooyen, terwijl Attlee by de bespreking zal worden gesecon deerd door minister Bovin. Al deze bijzonderheden moet het Nederlandsche volk vernemen uit LondenFeit is. dat nien te Londen steeds beter op de hoogte is van het verloop der Nederlandsch-Indonesi- sche onderhandelingen dan b.v. de Nederlandsche pers het is en mis- fechien ooit wel de Noderlandsclie volksvertegenwoordiging. Enfin, als het eind goed wil zijn. kan het, wat ons betreft, al goed wezen. Dat de dingen nog wel eons mee vallen, zien we aan het verloop van de Russisch-Iraansche kwestie. Er is thans een volledig accoord tusschen beide landen bereikt, waarbij de Rus sen danig hebben ingebonden. Mooi succes van den VeiligheidsraadVoor 6 Mei zal geheel Iran zyn ontruimd, in Azerbeidzjan wordt de Iraansche regeering de vrye hand gelaten en later zullen onderhandelingen worden gevoerd over een Russisch-Iraansche olie-exploitatie in het Noorden van het land- De Russische regeering heeft ver zocht om de Iraansche kwestie nu maar geheel van de agenda van de Veiligheidsraad te schrappen - de zaak is uit, meent ze. Of het geschokte vertrouwen echter zóo spoedig zal zyn herstelt. Achteraf is geopenbaard, dat in de besprekingen tusschen de Groote drie de eischen van Rusland aan Iran reeds eerder tot scherpe verhoudingen hebben geleid. Toen dreigden Engeland en de Ver. Staten reeds, dat ze de zaak voorden Veilig heidsraad aanhangig zouden maken als Rusland zyn zin doordreef. Dat moesten ze dan maar doen, meende toen de regeering van Moskou. Ze hebben het gedaan en de Russen moesten bakzeil halen. De Iraansche regeering neemt thans een vreedzame houding aan jegens de oppositie in Azerbeidsjan. Ze heeft de leiders dezer oppositie ultgenoodigd om in Teheran te komen onder handelen over bylegging van het schil. Overigens zullen een maand na het vertrek der Russen, dus thans over twee maanden, in Iran verkie zingen worden gehouden. Daarop kan het parlement in September beslissen over een Russisch-Iraansch olie- accoord. Het overige nieuws vatten we als volgt samen Het prinselijk paar werd door de Deensche en de Zweedsche bevolking allerhartelijkst bejegend. De Jaarbeurs welke ten einde heeft den stroom van bezoe kers niet kunnen verwerken. De Nederlandsche staatsschuld wordt op f 23 millioea begroot. Het Militair Gezag kostte in 1945 97.2 millioen gulden. Mevr. Smulders-Belicn, de echt- genoote van een in een Duitsch con centratiekamp overleden burgemees ter, is benoemd tot burgemeester van Oost-West en Middelbeers in Noord- Brabant. Zij is de eerste Nederland sche vrouwelijke burgemeester. Op Goeden Vrijdag, Bevrijdings dag en Koninginnedag wordt door alle Rijksdiensten gewerkt. Geleidelijke verhooging van het kaasrautsoen. In de tweede helft van April zal voor de leeftijdsgroepen boven vier jaar het kaasrantsoen op 150 gram per 2 weken worden gebracht, eind April zal het tot 200 gram per 14 dagen worden verhoogd. Voor de leeftijdsgroep van 0—4 jaar blyft het rantsoen voorloopig gehandhaafd op 100 gram per veertien dagen. Doodgeschoten Maandag is in het kamp te Hoens- broek, een politieke gevangene door een bewaker doodgeschoten. Langzaam maar zeker To Weert is aangekomen zekore Priem, die tydens de oorlogsjaren aldaar de baas speelde en schrik en terreur verspreidde in den omtrek. Hy was te Rotterdam aangehouden en niet meer herkenbaar. Te hooge winsten op textiel Vragen van het Tweede Kamerlid den heer Kupers aan den Minister van Handel en Nijverheid 1. Is het juist, dat de winstmarge voor den handel in damesmantels, mantelcostuums er. complets 62'/» pet. van den fabrieksprijs bedraagt voor die in stoften voor damesjapon nen anders dan chiffon, brocaat, kant en natuurzijde 75 pet. van den fabrieksprijs, voor dien in voering- stoffen 50 pet. van den fabrieksprijs? 2. Vormen deze percentage naar de meening van den Minister een rede lijke belooning van de diensten van groot- en kleinhandel, dan wel gaan zij de nonnen van een redelijke ver goeding te boven 3. Indien bedoelde percentages meer zouden zyn dan een redelijke beloo ning voor den groot- en tusschen- handel, is de Minister dan bereid, zoo spoedig mogelijk maatregelen te tref fen welke leiden tot een verminde ring der genoemde percentages, tot een zoodanig peil, dat verlaging dor kleinhandelsprijzen van de hiervoren genoemde artikelen mogelijk wordt? ELF PARTIJEN De candidaatstelling voor do ver kiezing van leden der Tweede Kamer vond Dinsdag 9 April in achttien kieskringen plaats. By de candidaat stelling is gebleken, dat de volgorde partyen aan de verkiezingen zullen deelnemon Anti-Revolutionaire Partij, Party van de Arbeid, Protestantsche Unie, Katholieke Volkspartij, Staatkundig Gereformeerde Partij, Christelijk His torische Unie, Communistische Party Nederland (de Waarheid), Partii van de Vrijheid. Nederlandsche Bellamy Party, Onafhankelijke Party (groep Lopez) en de Christelijk Democratische Volksparty. In totaal nemen dus elf partijen aan de Tweede Kamerverkiezingen deel. Ter vergelijking diene, dat bij do laatst gehóuden Kamerverkiezin gen (1937) twintig staatkundige par tijen c.cj. groepen candidatenlijsten hadden ingediend. In 1933 waren or niet minder dan 54.... Dit is op zich zelf reeds een belangrijke winst. NIEUWE BONNEN Voor de 1de helft van de 5e periode (14 t.m. 27 April 1946) Bonkaarten KA, KB, KC 604 173 t.m. 178 algem. 800 gram brood 179 algera. 200 gram bloem 180 algem. 100 gram godr. Zuidvr. 181 algem. 400 gram suiker 182 algem. 250 gram margarine 183 algem. 125 gram margarine 184 algem. 100 gram vet 185 algem. 150 gram kaas B 38 reserv-9 1600 gram brood C 38 reservo 800 gram brood B 39 reserve 2 kg. aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC' 604 107, 108, 109 Vleesch 100 gr. vleesch 110 Vleesch 200 gram vleesch 103 Aardappelen 2 kg. aardappelen A 25 Melk 2 liter melk B 25, C -25 Melk 31/, liter melk Bonkaarten KI), KE «04 679, 680 algem. 800 gram brood 678 algem. 200 gram bloem 677 algem. 500 gram suiker 676 algem. 100 gram gedr. Zuidvr. 675 algem. 250 gram boter 674 algem. 125 gram margarine 673 algem. 100 gram kaas D 37, D.38, reserve 400 gram brood E 37 reserve 500 gr. ryst of kinderm Bonkaarten LD, LE 604 607, 608, 609 Vleesch 100 gr. vleesch 603 Aardappelen 1 kg. aardappelen D 25, E 25 Melk 6 liter melk Tabakskaarten enz. T 23 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretton) V 23 100 gr. choc, of suikerwerken X 23 2 rantsoenen tabaksartikelen (geen import-cigaretten YOEDSELBUREAU OIRLO Eracnatievergoeding Veehouders, die in het tydvak van 1 September 1944 tot 1 Mei 1945, vee hebben opgestald gehad van geöva- cueerde veehouders kunnen hiervoor by den P.B.H. evacuatie-vergoeding aanvragen. Ook indien de vergoeding onderling reeds geregeld mocht zyn, dienen do aanvragen toch te worden ingediend. De kwartiergever moet de aanvrage indienen, terwijl zoo mogelijk de kwartiernemer ook moet verschijnen. Dit zal alleen mogelijk zyn, indien laatstgenoemde in het bureau var. don kwartiergever of vlakbij woont. De aanvrage voor Oostrum, Cal'ó Wed. Camps, moeten geschieden op Maandag 15 April van 9-12 uur lott. A t/m J en 1—5 uur letters K—Z. Dinsdag 16 April voor Leunen in het Patronaat van 9-12 uur letters A J en 1 5 uur letters K Z. Woensdag 17 April by van Gasselt voor Veulen van 9—12 uur. Woensdag 17 April voor Oirlo op het Voedselbureau van 1-5 uur lott. A-J. Donderdag 18 April van 9-12 uur letters K Z. Vrijdag 19 April te Castenray van 9—12 uur lettors A J en van 1—5 uur letters K—Z in café Kuypers. Op bovengenoemde zitdagen kunnen tevens aanhoudvergunningen huis slachting worden aangevraagd seizoen 6-1947. Aanhoud vergunningen hnisslachting De na 1 April nog overblijvende vergunningon 1945 '46 dienen allen omgeruild te worden tegen a. aanhoudvergunningen huisslach ting 1946—'47 indien het varken op 15 April lichter is dan 60 kg. b. mest'-ontract, indien het varken op 15 April zwaarder is dan 60 kg. Dit dient te geschieden voor eind April, alsdan dienen cok de noodfor- mulieren huisslachting te zyn omge ruild. Na 30 April zyn ongeldig a. do noodformulieren voor aanhou ding huisslachtingsvarkens 1946—'47 b. de aanhoudvergunningen huis slachting 1945-'46. Voorloopig kunnon aanhoudvergun ningen huisslachting 1946—'47 wor den afgegeven in de volgende geval len GROEP A. Deze omvat landbouwers, tuinders en landarbeiders. Deze groep mag per 4 gezinsleden één varken voor huisslachting inleggen. GROEP B. Ie georguniseerdon, die in de jaren 1932-1943 in bezit zyn geweest van een vaste of speciale toewijzing en gemest hebben op eigen bedrijf, voorzoover ze niet ondor groep A thuishooren. 2e. ondergrondsche mijnwerkers. Groep B mag inleggen 1 varken by een gezin van 1 t.m. 7 personen, 2 varkens bij 8 of meer gezinsleden. By vaststelling van hot aantal ge zinsleden tellen kinderen beneden 4 jaar voor de helft. Als voorwaarde geldt, dat stalling en voldoende voeder op eigen bedrijf voorradig is om de varkens af te mesten. Zeugen. IIiervoor is toewyzingskaart zeugen noodig, deze mogen niet meer worden aangehouden als het aantal op de toewyzingskaart aangeeft. Opfok varkens. Deze moeten gedekt zyn met een opfokvergunning. echter Diet hooger dan het aantal tu hóuden zeugen. Sterzeugen9 kunnen vrij worden aan gehouden op formulieren van het Stamboek. Afstammelingen van Sterzengen en Stamboekzeugen. Hiervoor moeten voorradig zijn opfokvergunningen op gemaakt door het Limb. Varkens Stamboek. Deze vorgunningen blijven geldig. Ie. indien het zeugjes betreft tot aan het biggen, of bij vroeger verkoop. 2e. by beertjes tot 8 maanden na de geboorto, ook by eventueele nieuwe eigenaar. Vervoer fokvarkens naar Beerhomler en terug. Hiervoor kunnen op het bureau vervoerbewijzen worden ver strekt. VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20. Tel. 416. Geopend van 9 tot 12 uur. Zaterdags gesloten. Taxatie rundvee. Op Maandag 15 April 1946 zal er GEEN taxatiemarkt van rundvee gehouden woiden. Wanneer de eerstvolgende taxatie zal doorgaan wordt nog nader bekend gemaakt. Voor aanhoudvergunningen huis slachting zie dtf bekendmaking van het voedselbureau Oirlo. der Parochiekerk en voor ondersteu- uing der Missie. Aangezien de Tooneelolub „St.Ser- vaas" zoowel binnen als buiten Ven ray een uitstekende reputatie geniet, twijfelen wy niet of velen zullen komen om van het mooie spel to genieten. Zooals vanouds, berust de regie by Br. Borachus. Zie advertentie. Groote Gildefeesten te Venray. De groote Gildefeesten van de Schutterij .St. Anna" alhier zullen plaats hebben op 2, 3 en 4 Juni a.s. op het hiervoor zeer geschikte terrein van de Erven Rutten aan het Eind. De verschillende kermisvermakolijk- hodon zullen ter opluistering weder om aanwezig zyn. De ouderon herin neren zich nog wel de mooie folklo ristische feesten die deze schutterij 25 jaren geleden vierde. Diploma. Op de te Amsterdam gehouden examen voor diploma D Schoenwin- kelbodrijf slaagde onze dorpsgenoot, do hoer Pierre Hendricx, Maaslioescho Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen. S uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur eh van 2—3 uur. AANBESTEDING. Vorige week word onder architec tuur van Ir. Kaiser te Venray aan besteed hetwedeiom opbouwen onzer parochiekerk (zonder toren). De uit slag was als volgt: Gebr. Volleberg, Venray f 235.500 v. Heek, Alphen a.d. R. f 236.800 Theunissen, Heemstede f 249.745 Bergeroord" Bergen N.H. f 252.000 Fa. Nelissen, Haarlem f 255.600 Haegens en Martens, Horst f 264.000 Tummers, Weert f 269.100 Gebr. Oosterhout, Wychen f 275.792 Gebr. Oudenhoven, Venray f 277.000 Engten, Tegelen f 277.538 Limpens, iSittard f 281.000 H. Oudenhoven, Venray f 287.000 Spreeuwen berg, Venlo f 292.000 v. d. Linden, Gemert f 309.990 v. d. Anker, Grave f 350.000 Gebr. Spee, Venray f 350.650 Gunning volgt door Rijksmonumen tenzorg. Slechts aannemers met een behoorlijke ervaring inzake restauratie werk komen in aanmerking. Aanbesteding sloopwerk Uitslag van de op 10 April j.l. ge houden aanbesteding van de over blijfselen van den toren van de R.K. Parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Gebr. Janssen, Venray f 9450.— Maasson, Venray 5945.— Thunnissen, Heemstede 4250.— Nelissen, Haarlem 4079.— Hioob", lieeft groote plannen Het begin met de repetities van het spel -Vader Wang", dat hoogst waarschijnlijk midden in het dorp in de openlucht opgevoerd wordt, drie weken na Paschen, is reeds gemaakt. Ook hot spel over „StOda" is by na klaar, dit zal in Augustus opgevoerd worden. 4 Mei feest Naar aanleiding van de vele vragen die ons bereikten over de viering van het Nationale bevrijdingsfeest op 4 Mei in Venray, zijn wy op informatie uitgegaan. Tot nu toe nebben wij niets anders kunnen ontdekken, dat er plannen in de pen zyn, maar... we zouden haast zeggen, natuurlijk is nog niets definitief. Volgende week hopen wy over een en ander meer te kunnen vertellen. Tooneel. De Tooneelvereeniging „St. Servaas" zal op 2de en 3de Paaschdag in de feestzaal van Huize „Servatius" voor het voetlicht brergen het mooie en geestige blyspel .Zyno Hoogheid". De opbrengst dezer uitvoeringen is1 bestemd als bijdrage voor den opbouw J Zilveren jubilt*. Maandag 21 April a.s. herdenkt Hendrik Relou den dag, waarop hy voor 25 jaren in dienst trad by het LeiondekkersbedrijfSehaeffers, School straat alhier. Brief van Vader Bisschop. J.l. Zondag werd van de kansels van ons Bisdom oen brief van Vader Bisschop voorgelezen, handelend over do vorming onzer priesters. Mgr. Lent mens zet to duidelyk uiteen, wat de voorwaarden waren vooreen goe de opleiding van onze tookomstige priesters en deelde het groote besluit meo om voor ons Bisdom het oudo college Rolduc als Klein Seminarie te bestemmen. Geestelijko en stof felijke steun werd van do geloovigen gevraagd om dit werk te doen sla gen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Vonrav maken bekend, dat aan eigenaren van bedrijfsinrichtingen (panden, opslagplaatsen, terreinen, winkels enz. bestemd voor uitoefening van oen bedrijf) welke door evacuatio- maatregelen o.d. "buiten gebruik zyn gesteld geweest, van Rykswege huur- vorgooding of, indien de eigenaren zelf de bedrijfsinrichting in gebruik hadden, huurwaardeyergoeding wor den verleend. Formulieren hiervoor, welko in duplo ingevuld moeten wor den, zyn vanaf heden verkrijgbaar Bureau Marktstraat 10. Inlevering kan alleen plaats hebben op 29 April a.s. van 9.30—12 uur, op boven genoemd bureau. Zij die verzuimen, op dezen dag het aanvraagformulier in te leveren, kunnen in geen geval meer voor deze vergooding in aanmerking komen. Bevat de bedrijfsinrichting mede een woongedeelte, dan wordt het geheel aangemerkt als bedrijfsinrich ting. Derhalve moeten diegenen, die reeds vroeger een aanvraag vergoe ding huurwaarde verlaten woning voor het woongedeelte van hen be drijfsinrichting hebbeh ingediend, thans hun aanvrage herhalen. Paardensport De Bond Landel. Ryvereenigingen v.d. L.L.T.B. besloot een groot Kring- concours te houden te Venray (sport terrein) op Zondag 19 Mei a.s. Het programma bevat 10 nummers, in schrijvingsformulieren aanvragen by den Secretaris J. Kuipers, B 47, Blitterswyck. Benoeminsr. Tot hoofd van de R.K. Meisjesschool te Leunen werd be noemd Mej. W. Winters. Stemmen in een andere gemeente. Kiezers, die dit wenschen. moeten 14 dagen voor de stemming hiervan ter Secretarie kennis geven. Zio verder publicatie ten Raadhuize. GEVONDEN: houten duimstok,bij Kersten, Maash. weg 15a; cahot kwartjes bij Seykens Heide L 52: leder-en textielkaart by Tacken, Wilhelm.str. 11: 5 zilverbon nen by Tacken Schoolstr. lc; 1 paar br. glacé handsch. bij Derkstr. 4; kinderarmb. m. dubb.. by Linskens. Leunsoweg 10; korte dikke sleutel, wieldop v. auto; boodsch.tasch rood, op de kazerne. Pastoor Yullings's sterfdag. Pastoor Vnllings stierf 9 April 1945 in het concentratiekamp Bergen- Belsen. Een van die ontelbare mar telaren voor de vrijheid. Grubben- voret, waar hii pastoor was, herdacht zyn groote held. Zoo heel zoetsappig! De Stichting Herstel Limburg heeft in oen onderhoud met de Minister van Vorkeer en Energie deze Excel lentie de noodigo papieren laten zien, waaruit overduidelijk bleek, dat do auto's, in vergelijking met 't Westen hier in Limburg zeer dun gezaaid zijn. De Minister wees op de zeer kleine import en verzekerde Limburg niet te zullen Vergeten. Mijnwerkers lief en leed. De mijnwerkers hebben als een uitdaging op de rede van Minister Mansholt in Groningen, waarin deze zei, dat de mijnwerkers niet behoor- lyk werken, vorige week 28.758 ton kolen naar boven gehaald. Het re- coid na de bevrijding in de dagpro ductie. Trouwens de R.K. Mynwer- korsbond heeft Minister Mansholt ook even inlichtingen gevraagd over zyn woorden.

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1