VASTENAVOND WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Officieële bekendmakingen van de Gemeente BEL bij Brand Algemeen Overzicht Zaterdag 2 Maart 1946 No. 9 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Z j£Firma4.van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Venray^^^ Telefoon 512 Giro 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 et p. 3 m.m. minimum fl 1.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 b uiten Venray fl 120 p. kwart bij vooruitbet. Losse nos. 10 ct De Kerk is niet tegen vreugde, ver maak en ontspanning. Zelfs fratsen, bakken, grappen of hoe ge den volks humor ook noemen wilt, weten we heel goed te genieten. Wat genoten we vroeger van Kölner hiinneske, van den Tonnis en de Schele. We vonden 't fijn wanneer een of ander moppen- verteller 't dagelijksch gesprek met zijn uien kruidde. Zoo was 't ook vroeger in onze jeugd, als de dorps komiekelingen hun slagwoorden, hun zetten en grimassen ten beste gaven. Wij houden niet van een lang ge streken gezicht, van altijd zuchten en jerimioeren. God zelf houdt van den' blijden gever. Maar deze gave Gods van blijheid en vreugde kan misbruikt worden, wanneer we ons niet verheugen in den Heer. wanneer we ons niet vermaken in eer en deugd. Herlees daarom de waar schuwing van Vader Bisschop in dit blad van 23 Februari „Het is juist Vastenavond, die iets lieidensch in zich draagt en altijd in zich gedragen heeft. Ook in gewone tijden is Vas tenavond dikwijls verderfelijk geweest voor vele zielen. Het was vaak een vermaak, dat den Christen niet betaamde en den zwakken menscli deed vallen. Maar nu we op het hellend1 vlak liggen, nu moeten we ons ten aanzien van dit vermaak beperken en beheerschen," Dan doet de Bisschop een beroep op de priesters, op de burgerlijke ge zagsdragers op de ouders en de jon geron en dan op de Comités en Besturen, die do Vastenavondviering ter plaatse leiden om toch deze ernstige Vaderlijke vermaning niet naast zich neer te leggen. Voor de oorlog is Venray begonnen met zijn Vastenavond te organiseeren. 't Gebeurde met een goede bedoeling, men wilde de jonklioid behoeden voor de uitspattingen en ongebonden heden der grootere steden men wilde liet nachtbraken en het zich uitleven op plaatsen, waar men niet bekend was, beteugelen. Men zou in eer en deugd zich op 't eigen dorp vermaken en zoo trachten van Vastenavond dagen van echte ontspanning van gullen lach en jolijt te maken. We hopen dat dit kanwe hopen dat 't niet zal ontaarden, zooals zoo- veel ontaard is, wat goed kon zijn Kunnen wy Vastenavond verchriste- lijken We hopen dat Vader Bisschop niet te vergeefs op U zal rekenen. UW DEKEN. Openstelling gemeentebureaux. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat: op Maandag 4 en Dinsdag 5 Maart a.s. de gemeentesecretarie, het kantoor van den gemeente ontvanger en het kantoor van gemeentewerken, uitsluitend zullen geopend zyn van 10—12 uur, terwijl het bureau van den Vleeschkeuringsdienst van 9—10 uur geopend is. Openbare vermakelijkheden op Carnavalsdagen De Burgemeester der der gemeente Venray maakt bekend, dat door hem de navolgende regeling voorde open bare vermakelijkheden gedurende de a.s. Carnavalsdagen is getroffen: Carnavals-Zondag (3 Maart). Sluitingsuur in de geheele gemeente 12 uur. Het maken van muziek en het houden van voordrachten moet op 3 Maart a.s. een half uur vóór het sluitingsuur, derhalve om 11.30 n.m. worden gestaakt. -Carnavals-Maandag en Dinsdag (4 en 5 Maart) Sluitingsuur cafe's Op Carnavals-Maandag in Venray- kom12.30 v.m. Buiten de kom 12 uur 's nachts, Op Carnavals-Dinsdag in de geheele gemeente 11.30 n.m. Dansen: In Venray-Kom van 4 tot 10.30 n.m., buiten de Kom van 4-9.30 n.m. Óp Carnavals-Dinsdag tevens van 10-12 uur v.m. Strijkmuziek In de heele gemeente mag strijkmuziek (geen dansmuziek) gemaakt worden tot een half uur vóór sluitingsuur. VoordrachtenIn de heele gemeente mogen voordrachten gehouden wor den tot een|half uur vóór sluitingsuur. VergunningenDe aanvragen ter verkrijging van vergunning voor hot houden van bal, strijkmuziek en of voordrachten op 3, 4 en 5 Maart moeten - de laatsten onder overleg ging van den tekst der te houden voordrachten - bij ondergeteekende worden ingediend. BelastingDoor den houder van een der bovenvermelde vergunningen is belasting verschuldigd overeen komstig het dienaangaande bepaalde in de verordening tot heffing eener vermakelijkheidsbelasting. De belasting moet worden betaald op Zaterdag 2 Maart a.s. of een der voorafgaande dagen ten kan tore van den gemeente-ontvanger van 9-12 uur v.m. De kwitantie moet op verzoek terstond aan de politie wor den vertoond. Aan het een en ander dient streng de hand worden ge houden. Dringende uitnoodiging De Burgemeester van Venray ver zoekt den ingezetenen met den mees ten aandrang hun algeheele mede werking te willen verleenen, om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de Carnavalsdagen te voor komen en aan de kasteleins op Car navals-Maandag en Dinsdag na drie uur namiddag tot tien uur 's avonds geen sterken drank te vragen. Den vergunninghouders verzoekt hy op Carnavals-Maandag en Dinsdag vanaf drie uur tot tien uur n.m. geen sterken drank aan het publiek te schenken. Aan ouders en verzorgers richt hy in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnoodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van be zoeken van avondvermakelijkheden door kinderen, voorzoover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit ver bod is in het belang der ouders en de kinderen zelf vastgesteld. Houders van dansmuziek De Burgemeester van Venray brengt i ter openbare kennis van degenen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmuziek hebben be- komen, dat zij verplicht zyn deze muziek op hot door hem bepaalde uur, zijnde voor de kom Venray 10.3C uur n.m. en voor de overige gedeel ten der gemeente 9.30 uur n.m., behoudens intrekking of wijziging zijnerzijds, stipt te doen eindigen. Door de politie wordt niet gewaar schuwd, en van hen, die na gesloten ty"d hun inrichtingen nog voor dans muziek geopend hebben, zal proces verbaal worden opgemaakt en even tueel zal hun vergunning worden ingetrokken. Op de vergunningen is de tyd, waarop de dansmuziek moet eindigen, vermeld, zijnde 10.30 uur respectieve lijk 9.30 uur n.m. Aan het verbod voor de onder nemers om personen beneden den achttienjarigen leeftijd toe te laten en aan het verbod voor personen beneden den achttienjarigen leeftijd om deze inrichting binnen te gaan of daarin te verblijven zal zeer streng de hand worden gehouden. De dansmuziekhouders zyn ver plicht met duidelijke op minstens drie meter afstand leesbare letters aan den ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toegang voor per sonen beneden 18 jaar is verboden. Bij overtreding zal zoowel tegen de bezoekers proces-verbaal worden opgemaakt en degenen, die zich hier aan schuldig maken zullen bovendien onmiddellijk door de politie worden verwijderd. Bovendien zal de dans gelegenheid worden gesloten. De Burgemeester der Gemeente Venray maakt bekend, dat door hem ingevolge het bepaalde by art i/kol 127 sub b der Algemeene Politie verordening der gemeente Venray, aan de houders der in de artikelen 121, 135 en 137 van evengenoemde verordening, bedoelde inrichtingen of plaatsen, geen danstenten zijnde, toestemming wordt verleend om op Zondag 3, Maandag 4 en Dinsdag 5 Maart a.s. aldaar hun vrouwelijk personeel gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege den houder aan wezig te doen zijn onder voorwaarde, dat de vrouwelijke bedienden den leeftijd van 16 jaren hebben bereikt en van een onbesproken levenswandel zyn. Verbod vermomming De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat betreffende de vermomming en het zich verkleed vertoonen in het openbaar het navol gende in de Algemeene Politieveror dening der gemeente Venray is be paald: Artikel 107. Het is verboden, zich in het open baar te vertoonen. verkleed als per soon van een andere sekse, als gees telijke of lid van een geestelijke orde of als bedienaar van eenige godsdienst als overheidspersoon of als militair, behoudens indien bij optochten of bij openbare feesten of uitvoeringen daarvoor vergunning van den Burge meester is verkregen. Artikel 108 Het is verboden, zich in het open baar te vertoonen, het aangezicht geheel of gedeeltelijk met een mas ker bedekt of op eenigerlei andere wijze onkenbaar gemaakt, tenzy met vergunning van den Burgemeester. Van het verbod in artikel 108 voor noemd, wordt alleen ontheffing ver leend voor zoover het betreft perso nen, die, op Carnavals-Maandag aan den optocht deelnemen, gedurende het deelnemen aan den optocht, waar onder wordt inbegrepen het zich be geven van huis (vereenigingsgebouw) naar de opstellingsplaats en van de ontbindingsplaats naar huis (vereeni gingsgebouw). g Het publiek wordt ernstig gewaar schuwd tegen overtreding van het verbod van de artikelen 107 en 108 der Politieverordening en wordt er opmerkzaam op gemaakt, dat dit verbod ook van toepassing is in dranklokalen, dansinrichtingen en andere plaatsen waar openbare ver makelijkheden worden gegeven. Aan de politie is opdracht gegeven ten strengste toe te zien op de na leving van bovenstaande verbodsbe palingen. AFWIJKING van artikel 144 der Algemeene Politieverordening, hou dende verbod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de Carnavals dagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 144 der Algemeene Politieverordening de navolgende ontheffing wordt verleend aan bestuurders of beheerders van een inrichting, waarvoor het publiek toegankolijKe vermakelijkheden, an dere dan dansen, worden gegeven, om gedurende de Carnavalsdagen in deze inrichtingen na des avonds 9 uur toe te laten of te laten verblij ven personen beneden -den leeftijd van 18 jaar. Het bezoeken van de inrichtingen, waar vergunning is verleend voor 't maken -van muziek, door personen, beneden den 18-jarigen leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zustors toe gestaan. Kinderen beneden den 18-jarigen leeftijd, welke zich in een der inrich tingen of lokalen als bedoeld na 9 uur des avonds bevinden, anders dan begeleid door ouders, voogden of meerderjarige broers of zustors, wor den daaruit door de politie verwij derd en tegen hen zal procesverbaal worden opgemaakt. Gedurende den tyd dat er vergun ning is gegeven tot dansen mogen kinderen beneden den leeftijd van IS jaar de inrichtingen waar geds wordt, niet bezoeken, ook niet indien zy onder geleide zyn. De Burgemeester van Venray vestigt met het oog op de a.s. Carnaval by deze nogmaals de aandacht op het bepaalde bij de artikelen 25 en sub a der Algemeene Politieverorde ning Venray, luidende: „Behoudens het bepaalde in artikel 56' sub le van het Provinciaal We- genreglement, is het verboden, op of aan den openbaren weg of op zoo- danigen afstand daarvan, dat de ge bruikers van den weg er gevaar, schade of hinder van kunnen hebben, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders, tenzij krachtens wet telijke bevoegdheid, kamers, katte- koppen of donderbussen af te schie ten, vuurwerk af te steken of voet zoekers of dergelijke ontplofbare stof fen te werpen, te ontsteken of af te schieten, met een vuurwapen; wind buks, windroer of dergelijk wapen te schieten;" „Het is verboden: aan kinderen be neden 16 jaren buskruit of vuurwerk te verkoopen of af te geven." Op een en ander zal nauwkeurig toezicht worden uitgeoefend en bij overtreding proces-verbaal worden opgemaakt. Gemeenterekeniiig 1943 Rekening Tak van Dienst het Bedryf de Gasfabriek 1943. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter alg kennis, dat de Gemeenterekening over het dienstjaar 1943 en de rekening van den tak van dienst het bedryf der Gasfabriek over 1943, overeen komstig het bepaalde bij artikel 256 der Gemeentewet heden ter Secreta rie der gemeente voor eenieder ter inzage zyn nedergelegden in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zyn gesteld tot aan den dag der voorloopige vaststelling, welke voorloopige vaststelling niet zal ge schieden voor 14 Maart 1946. Remeontebegrootingen 1946 Begrooting Gemeente-Gasbedrijf'46. Begrooting tak van dienst Gemeente- Werken 1946. Begrooting tak van dienst Bedrijf tot exploitatie van Noodwoningen 1946 Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, aat de* Gemeentobegrooting voor het dienstjaar 1946 en de begrootingen van de takken var. dienst Gasbedrijf, Gemeente-Werken en Bedrijf tot exploitatie van Noodwoningen voor 1946 heden ingevolge het bepaalde in artikel 238 en 253 der Gemeentewet aan den raad zyn aangeboden enter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zyn neergelegd en tegen betaling der kosten in afschift worden verkrijgbaar gesteld. Volgens het by genoemd artikel bepaalde moeten tusschen deze nederlegging en verkrijgbaarstelling en de behan deling in de raad minstens veertien dagen verloopen, zoodat do behan deling niet voor 14 Maart 1946 zal Brandhout en geriefhout Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter alge meene kennis, dat degenen, die nog dit seizoen brand- of boerengeriefhout uit de gemeentebosschen willen be trekken, zich vóór 10 Maart 1946 moeten vervoegen bij den gemeente werkman G. Hoedemakers, die dage lijks om 9 uur te bereiken is by den z.g. Ballonzuil, van waaruit tevens aanwijzing plaats vindt. Belanghebbenden moeten zelf voor het vellen zorgdragen. Verkoop geschiedt a contant. Na 20 Maart 1946 zal in de gemeente bosschen geen hout meer door parti culieren geveld mogen worden. 392 (Politic) of 51S (Sirene) BINNENBAND De verkiezingen komen in 't zicht en de politieke partijen zyn reeds druk doende met het. uitzoeken van 'geschikte candidaten. Overigens is de politieke actie nog niet erg begees terend. Men schat dat straks onge veer 5 millioen Nederlandsche man non en vrouwen ter stembus zullen worden „gonoodigd".Niet-voldoen aan deze uitnoodiging bleef intusschen strafbaar gesteld. Grooter is op heden nog steeds de belangstelling voor de vraagstukken, welke dp meer directe wijze met de belangen van het volk verband houden, b.v. het woning vraagstuk. Het blijkt, dat in ons land van de 300.000 beschadigde woningen er reeds 270.000 zijn hersteld. Sedert de be vrijding zijn er voorts 7000 nood woningen opgetrokken en in den loop van dit jaar zullen 10.000 nieuwe arbeiders- en middenstandswoningon worden gebouwd. Den totalen achter stand van 300.000 woningen, in den oorlog ontstaan, .hoopt men in tien jaar tjjds te kunnen inhalen de kos ten van nieuwbouw worden voor 1946 geschat op 2,5 maal het peil van vóór den oorlog. De glasvoorziening blijft nog een moeilijk probleem. Nederland heeft momenteel circa 13 millioen M2 glas noodig en dit jaar zal daar van waarschijnlijk niet meer dan 3.3 millioen M2 kunnen worden inge voerd. Een andere practische aangelegen heid is die van ons groentenpositie. We komen heel wat groenten tekort, maar van twee bepaalde artikelen breekpeen en kroten is er een zoo danig overschot, dat men tot uitvoer naar Duitschland.... zal overgaan. Op de versche groenten zullen we straks ook nog wel even moeten wachten, want de uitvoer van deze naar En geland zal geheel vry zyn. Wel krijgen we vanaf het einde dezer week weer boter, voorloopig om de veertien dagen een kwart pond. Voor baby's blijft het, rantsoen op een half pond gehandhaafd, 't Zal een mooi ding wezen, als het zoover komt, dat we het zonder margarine kunnen stellen. Naar Blue Band verlangt het publiek minder dan ooit, sedert be kend werd, hoe men in Unileverkrin- gen tijdens en na den oorlog voor zich zelf en voor don zwarten handel heeft gezorgd. Er is op groote schaal gezwendeld, waartoe een „bonnenpot" was ingezet van enkele millioenen bonnen. In totaal zjjn er ongeveer twee millioen bonnen verhandeld. Het aantal arre staties is reeds opgeloopen tot 24 onder hen bevinden zich een directeur en drie adjunct-directeuren. Er zyn groote sommen aan geld in beslag genomen en voorts bontjassen (één ter waarde van f 13000. schild er yen tapijten, effecten, ijskasten, radio's enz. 't Zijn rare kunsten, welke wer den uitgevoerd. Engelscli fietsenoffensief De Engelsehe rijwielfabrikanten willen in heel Europa hun fietsen laten rijden. Zy stellen zich voor aldus de „Evening Standard" dit jaar 2.500.000 rijwielen te maken waarvan twee derde voor den export. De Nederl. regeering en de politie zouden 350.000 fietsen noodig hebben, terwijl er 20.000 naar Frankryk zul len worden uitgevoerd en 100.000 naar Noorwegen en Denemarken. Alle fietsen die geexporteerd worden, zjjn verchroomd en zullen komen te staan op pl.m. 10 pond, hoewel deze prys voor styging vatbaar is. Onze kolen-positie In de Tweede Kamer, heeft minis ter Van Schaik de volgende gerust stellende verklaring afgelegd ten aanzien van onze kolenpositie: ,.De Nederlandsche kolenpositie is altijd voldoende geweest om de be hoefte in Nederland te bevredigen.en en wij rekenen er op, dat die kolen- productie ook weer voldoende zal zijn om dat te doen. Ik kan niet voor spellen, in welk tijdsbestek, dat het geval zal zyn, maar ik heb goede hoop, dat het niet al te lang meer zal duren. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ afdeel ing Venray De waarnemende voorzitter J. "Wijn hoven opende de vergadering met gebed. Hy richtte een woord van welkom tot Dokter Poels, die door zijn aanwezigheid blijk gaf van de belang rijkheid voor deze vergadering. Na eenige huishoudelijke punten te hebben afgehandeld, werd aan de vergadering de gelegenheid tot het stellen van candidaten voor de ver kiezing van een definitieve voorzitter Jac. Fonck, secretaris on Fr. Janssen, G. Ilovons, G. Pouwels, G. Geurtsen W. Peeters, bestuursleden. I-Iiermedo heeft de afd. Venray oen definitief bestuur. De nieuw gekozen voorzitter be dankte de v&gadering voor het in hem gestolde vertrouwen en hoopte, dat do leden ook liet belang van dé Katli. Volkspartij in zagen, want het aantal aanwezigen was minimaal ten opzichte van hot aantal leden. Hierna sprak Dr. Poels, die de woorden van den voorzitter nog eens onderstreepte on zorgde dcor dik en dun eon vergadering van do Kath. Volkspartij by to wonen, want de gevaren van de nieuwe stroomingen moeten wij niet onderschatten. By de rondvraag werd do oprich ting van afd. voor de Smakt voorge steld en goedgekeurd. Ook werd er op aangedrongen om oen afd. dames by de propagandisten in te lassen. Niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorzitter Dr. Poels voor zijn belangrijke woorden en de aan wezigen. die door hun aanwezigheid begrip toonde voor de nieuwe tyd. De vergadering werd gesloten met gebed. Jubilea bij de Paters Francis canen in 1946. 50 jaar priester 21 Maart Pater Augustinus Bulters, vicarius alhier: -25jaar priester 6 Maart: NilusBaas, Edwinus van Berkel, OsmundusHin, Radboud Scheffer, Jan-Jozef Soos, Valens Wienk, Philemon Hulsebosch, Mamertus Staal, Juvenalis Pompen, Ilildobertus Saes, Celsus Ilaarmans, Nevolon Schimmel, Kevocatus Beek man, Secundum van Mechelen, Agnus Ambrosius, Ferdinand Laken, Wig- bert Huihoven, Cletus Bary en Sup- plicius Schrei len. 60-jarig kloosterfeest op 3 October Victor Megen, Theodoricus v. Rooyen, Sebastianus Haanen,Eligius de Lange en Romualdus Peeters. 50 jaar klooster op 2 Oct. de paters Sixtus Fortuin, Mansuetus van Nieu- wenhoven, Columbanus Postma, Albinus Frigge, Simeon v.d. Akker. Bartholomaeus van Tilburg, Clemenz- tinus Vrymoed, Damascenus Rom bouts. Heribertus Mulder, Sabinus Staphorst, Sulpitius van den Bosch, Aurelius Pompen, Cosmas de Kleyn. 25 jaar klooster op 7 September de paters Lazarus ZonderlaDd, Joel van Meer, Manuel Louwe, Alfons Ver meulen, Facundus van Dreumél, Eulogius Seelen, Respicius van Val- kenhoef, Januarius Stroux, Climacus Bayer, Nerius Louter, Auxentiusvan Schalen, Godebertus Krijns, Berch- mans Lamboov, Gereon van Wersch, Sigfried Stokman, Constans Cramer. Parthenius Windhorst. Op 2 April de broeders Pancratius Valent on Engelmundus Hermsen. 7 September Broeder Humilis Reyn. 9 October Brooder Engelbertus Camp- steyn en Benjamin Henkcs. 29 Nov. Broeder Fidelis Cosyns, Maternus van den Oeve: en Simeon Adams. STILLEN OMGANG 1946 Door de Nederlandsche Spoorwegen is toegezegd, dat in den nacht van 23/24 Maart en 30/31 Maart a.s. een extra trein zou kunnen loopen van Blerick naar Amsterdam en terug, elke trein met een maximum van 700 personen. Do deelnemers zullen kunnen in stappen te Blerick, Horst-Sevenum. Deurne of Nijmegen. De pry'zen vanaf Blerick zullen circa f 12.- en vanaf Horst-Sevenum circa f 11.75 bedragen. Het reizen naar- en van het station van vertrek wordt door de afdeelingen zelf ge regeld. De trein(en) zal(zullen) van Blerick vertrekken circa 18 uur. Terugreis aankomst Blerick circa 1:5.45. De volledige dienstregeling zal in de programma's worden opgenomen en zoo spoedig mogelijk worden mede gedeeld. De algemeene intentie luidt dit jaar „Om van God te verkrijgen Liefde en Vrede by den Wederopbouw van .het Maatschappelijk en Godsdienstig leven." Zie voor verdere mededeelingen de elders in dit blad geplaatste adver- tie. H. JACOBS, Bestuurslid Kring Noord-Limburg Prins Carnaval In verband met de installatie van Prins Carnaval op Zondagmiddag, is het reserveeren van plaatsen voor het door Venrav's Harmonie met mede werking van de Tooneelvoreeniging Hioob, te geven concert niet van 2-4 uur (zooals abbusievelyk op do aanplakbiljetten vermeld) doch van 11.30-1 uur. OOSTRUM. Op 27 Febr. hield de Boerinnenbond afd. Oost rum haar jaarlijkse feestvergadering. De ver gadering had plaats in de mooie zaal van 't Juvenaat, welwillend afgestaan door de Eerw. Overste. Na een ge zellige koffietafel, trad de goochelaar den heer Th. Lohman uit Heemstede op. De goochelkunsten vielen by de aanwezigen zeer in de smaak. Met 't lied „Aan U o Koning der Eeuwen" werd deze feestavond gesloten. Benoemd. Als directeur van de zangvereeniging „Het Heidebloempje" te Heide, is benoemd de heer J. Jansen uit Blerick. Beugelnienws De beugelclub Ons Gonot kwam een dezer dagen uit tegen D.O.S. uit Baarlo. De strijd verliep in het voor deel van Ons Genot te Heide en wel in A met 5—3 en in B met 6—3. .Stntonkioskriiig Horst. Ten gerieve van alle afdeelingen van do Kath. Volkspartij in do Slatenkring VIII Horst, volgt hieronder do samenstel - ling van het dagelykseh Bestuur. Voorzitter: J. L. Boots te Horst. Onder-VoorzitterG. IIovens te Vonrav (treedt voorloopig als voor zitter op). Secretaris: W. P. G. Linders te Borgen D 59 (Tel. 2) Penningmeester en 2e SecretarisJ. J. Daemon te Well E 282. Uitvoering mannenkoor. Halfvasten Zondag is het Venrav's Man nonkoor voornemens een groot concert te geven met solistische medewerking. LEUNEN. Door do Fanfare „St. Catharïna" alhier, is besloten, by ge legenheid van de viering van het 25-jarig bestaan, hetwelk vorig jaar door do tijdsomstandigheden niet kon gevierd worden, deze zomer een groot Festival te organiseeren. Als datum hiervoor is gekozen KormisZondag, 16 Juni a.s. VOEDSELBUREAU VENRAY. Paterslaan 20. Tel. 416. Geopend van 9 tot 12 uur. Zaterdags gesloten. Prikkeldraad en afrnsteringsgans Georganiseerden, die dringend prik keldraad en afrasteringsgaas noodig hebben, kunnen dit opgeven by de plaatselijke voorzitters der Boeren bonden op Zondag 3 Maart a.s. na de Hoogmis. Men dient hierbij op te geven, hoeveel men in totaal dringend noodig heeft. Yezelbimltomr Degenen, die in aanmerking wen- schen te komen voor vezelbindtouw voor graanmaaier-zelfbinders, gelieven hiervoor in de loop van deze week een aanvraagformulier in. te vullen, welke op het bureau verkrijgbaar zyn. Op de achterzijde van deze formu lieren dient men de inleveringsbewij- zen van oud vezelbindtouw te plak ken, ofwel de verklaring in te vullen om welke redenen men geen oud touw heeft ingeleverd. De PI. Bureauhouder A. CREEMERS. Rijksroeilselbureau OIRLO Deze week afhalen van veevoeder- bonnen alsmede een toewijzing dier meel en oliën of vetten. Maandag 4 Maart van 9—12 uur. OOSTRUM bij Wed. Camps D 2 LEUNEN in het Patronaat OIRLO op het bureau CASTENRAY, café Kuypers Aanvraagformulieren voor vezel touw voor graanmaaiers-zelfbinders voor zoover niet ontvangen, kunnen alsnog worden afgehaald. Na invul ling deze week op het bureau inleve ren. Huisslachting: Wy maken onze georganiseerde er attent op, dat 1 April '46 het loopende slachtseizoen is beëindigd. BURGERLIJKE STAND van 15 t.e.m. 21 Februari GEBOREN Goumans Theodora M., Smakterweg7 Bastiaans Gerardus J., Overl.weg 31 Schwachöfer Michael, St. Odastraat7 Bouten Gerardus H. M., Akkenveg 13 Visser Johannes A. B. M.. Girlo E 9 Houba Angelie, Elisabethziekenhuis Janssen Johanna M. Th., Heijde 1.63a Weymans Oda J. M. M., Hoenderstr. 4 Weymans Magdalena, Hoenderstr. 4 Custers Huberta J. H. Stationsweg 3 van Dyck Maria PI. .T., Overl.weg. 16 Wilms Johannes A. M., Boschh. B 34 Jeucken Petronella. Oostrum C 58 van Hoof Maria R. H., Hoebertweg 3 van Maris Peter J. E. C., Broekweg 3 Voermans Maria J. P., Öirlo E 77 Linders Jacobus W., Oostrum D 34 Deenen Hermanns H., Overl.weg 12 Noyen Jacoba L. M., Brukske C 76 Schönberger Hubertus, Leunschoweg Flinsenberg Carolina J., Broekweg 11 de Lauw Margaretha, Overbr. H 13c Cornelissen Johannes, Overl.weg 11 de Winter Veronica W., Ziekenhuis Thysson Johanna L., Leunen K 60a Martens Gerardus M., Akkerweg 4a Custers Leonardus I'. B., Oirlo E 4 Sala Hendrik J. L. M., Oostsingel 14 OVERLIJDEN Linders Hermanus M. F. G. 9 jaar v. Opbergen Wilh., 67 jaar, landbouwer Hermans Geertrui, wed. van Pirlo H. 85 jaar. Hendriks Martinus G. A. M., 3 weken Ewals Peter, wedn. van Strybosch J., 62 jaar, landbouwer. Versteegen Johannes, echtgen. van Clephas J., 78 jaar. Willebrords Theresia, kloosterzuster verpleegster. 1 patiënt St. Anna. 1 patiënt St. Servatius. GETROUWD Laurensse Franciscus P. M., 29 jaar, bakker en Coopmans Louisa W., 26 j., beiden te Venray. Smits Henricu's. 29 jaar, landbouwer en Swinkels Helena G., 27 jaar, beiden te Venray. de Bruyn A. TI., 29 jaar boekhouder, wonende te Amsterdam en van der Hulst C. J. J., 27 j., wonende Venray Cornelissen W. J. 28 jaar, kleer maker, te Ryckevort on Jansen H. Th G, 21 jaar, zb. te Venray OPROEP. Degene, die op 14 September 1945 op postrekening No. 22648 van de Gemeente Venray ten postkantore te Venray een bedrag van 1 2,88 gestort heeft, wordt beleefd verzocht, zich zoo spoedig mogelijk ten kantore van den Gemeente-ontvanger te vervoe gen, onder overlegging van 't bewijs van storting.

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1