y WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Het Wachttoren Geloof. DR. POELS aan het woord. Opvoedkundige problemen Nieuws uit eigen land. BEL bij Brand Zaterdag 16 Februari 1916 No. 7 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckbof Drukkerij [Kantoorboekhandel Grootestraat[28 Venray Telefoon 512 Giro '~150552"lI PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct p. 3 m.m. minimum fl 1.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 p. kwart bij vooruicbct. Losse r.os. !Cc De laatste tijden, na de bevrijding, zijn de aanhangers van het Wachttoren Geloof, de zgn. getuigen van Jehova, weer druk in de weer om hun ..geloof' met do nodige poeha letter- - lijk en figuurlijk aan de man te brengen on dat ook in Venray. Velen hebben reeds last gehad van alle mogelijke geloofs verkondigers en dat er weer slachtoffers gevallen zyn, bewijst een brief, die wij een dezer dagen ontvingen. Wat is nu het Wachttoren Geloof? Wie is zijn stichter? Op al deze vragen heeft Mgr. Peter M. H. Wijnhoven t in 1939 in Peel en Maas een antwoord gegeven. Mgr. Peter Wynhovey f heeft in zijn kwaliteit als zielzorger en hoofd redacteur van de Catholic Action of the South in New-Or leans, zeer veel te maken gehad met het Wachttoren geloof en was eeii van Rutherfords sterkste tegenstanders. Wij meenden goed te doen, uit deze artikelen een kort uittreksel te maken, opdat eenieder het gevaar duidelijk kan onderkennen. DE LEER. Volgons de leer van het Wacht- torengeloof kan iedereen zich bedienen van den Bijbel, zoals het hem of haar in zijn kraam te pas komt, mits hy of zij er maar aan vasthoudt, dat hot einde van de wereld zeer nabij is. De bijbel is volgens hen de enigste bron van waarheid, waaruit alle ken nis en leiding te putten is. In hun onwetendheid!?) en onlogische rede natie, verdraaien ze duistere teksten, zoals het hun past, ondanks het feit, dat in dien zelfde Bijbel duidelijk staatEr komen daarin (in den Bijbel) sommige duistere plaatsen voor, die onontwikkelde en ongeletterde men sen verdraaien tot hun eigen verderf. Dit is een bespotting en een aan klacht van hun eigen theoriën. v. De Overlevering, nog een andere bron van Goddelijke leiding, die Gods wil van geslacht tot geslacht over bracht, telt hij hun allemaal niet mede. Een vagevuur bestaat volgens hen niet, het staat immers niet in de Bijbel. Neen inderdaad, dat staat niet in de Bijbel, maar wel in 't Tweede Boek van de Machabeën 12 13—46. „Er is een staat na den dood, waar de ziel gereinigd wordt, voordat ze naar een ander Rijk gaat, waar niets, dat nog besmet is, kan binnenkomen". Deze staat heeft men aangeduid als het vagevuur. De Biecht is onzin volgens hen, dat kan God alleen, maar als ze de Bijbel goed bestuderen, staat er duidelijk, dat Jezus zijn Apostelen de volmacht geeft, in Joan 2022—23„Wier zonden gij zult vergeven, hun zijn ze vergeven, weer zonden gij behoudt, hun zijn ze behouden. „Zo zouden alle theoriën van dit nieuwe geloof weer legd kunnen worden door een katho liek, die metterdaad zijn geloof kent. De Stichter ran (lit nieuwe geloof. Men kent in Amerika vele stich tingen en sekten, die door allerlei slag mensen in het leven geroepen zijn, meestal om die leiders het nodige geld .in het laadje te brengen. Rutherford werd ergens in de staat Missouri geboren en heeft gestudeerd in de rechts-goleerdheid. Een dag' is hij politie-rechter geweest en deze titel heeft Èjj zich nu maar aange houden. In 1918 heeft liy nog 9 maanden in de gevangenis gezeten. Toen hy geen baantje kon krijgen heeft hy voor een dertig jaren een zaakje overgenomen van oen afgezette dominee, Pastor Russel. Sindsdien heeft zyn zaakje flink gebloeid, door negers en onontwikkelde blanken het hoofd op hol te jagen met zyn voor spelling, dat het einde der wereld zeer naby is. Er moet flink gebeden worden en nog flinker geotterd. Deze bybelvorser kent geen theologie, noch Grieks, Hebreeuws of Latijn, maar toch zal liij de mensen wel eens ver tellen wat in de Bijbel staat. Zyn theoriën zyn precies hetzelfde als die der communisten weg mot de Kerk en weg met de ordelijke Slaat. Hiervoor in de plaats komt zyn eigen onberedeneerde vertaling der H. Schrift: „Die iemand vry maakt te doen en laten wat hy wil". Het allertreurigste is wel, dat mensen, die niet veel geleerd hebben en geen ondervinding genoeg hebben van dergelijke methodes, de dupe worden. Wanneer men ziet hoe ver dergelijke mensen afdwalen, dan is het de hoogste tijd, dat wy opletten, dat wy voorzichtig zyn. I)e boekjes van het wachttoren geloof, die overal verspreid wor den, mogen niet gelezen worden, daar ze een nitleg van de Bijbei geven, die niet alleen onjuist is maar zelfs misleidend, zodat voor onontwikkelden de leugen een schijn van waarheid krygt en voor echte munt wordt aangenomen. Ons heil op deze aarde en van de Eeuwigheid kan niet verzekerd worden door het nieuwe geloof en de getuigen van „Jehova". Mgr. Dr. H. A. Poels, oud-hoofd aalmoezenier van den Arbeid in Lim burg, heeft tydens de v6rbondsverga- derir.g van de K. A. B. in Limburg eenige belangrijke ophierkingen ge maakt. Ten aanzien van de vernieuwing, die men in vele kringen wenscht, sprak de Doctor, in navolging van oud-minister Marchant, van een „ver nieuwingsziekte" en de spreker con stateerde, dat het in veel gevallen slechts verjongingen zyn van het goede, dat er voor den oorlog reeds bestond, zooals het geval was met de Katholieke Volkspartij en de Ka tholieke Arbeidersbeweging. Over de Partij van den Arbeid zeide Dr. Poels o.m.: „De Party van den Arbeid is een party, die stoelt op de beginselen van geen Engelsch, maar een voor Christenen volkomen onaanvaard baar socialisme, die nu van stapel gelaten wordt, omdat in de oor logsjaren de S.D.A.P. zooveel averij had' opgeloopen. Dat de Christelijk Democratische Unie zich bij deze partij aansluit, verandert daaraan volgens my geen zier." De Ned. Volksbeweging voert, wan neer zy een politieke party wil wor den, tot de ondermijning van de Ka tholieke Volkspartij. Juist om het vele goede en ook voor ons aantrek kelijke, dat er anders in de N.V.B. zit, zou zy, wanneer zy een politieke partij ging worden, onze Katholieke Volkspartij het allermeest kunnen schaden". Omtrent de "bedrijfsorganisatie liet de Ddfctor zich als volgt uit: „Niemand, dio een grooter voor stander van publiekrechtelijke be drijfsorganisatie is, dan ik. De be- drijfsraden, gelijk zy door de man nen der Stichting van den Arbeid en der Stichting van den Landbouw worden opgezet, ondermijnen echter onze Katholieke Standsorganisatie. Het werk op sociaal-economisch ter rein, waaraan onze standsorganisaties practisch haar grootste werfkracht danken, wordt haar voor een groot gedeelte uit handen genomen.4' De Minister-president, Prof. Ir. W. Schermerhorn, kreeg het volgende te hooren: „Gy allen kent het verhaal van den Rattenvanger van Hameln. Ik hoop, dat het niet is tegen den eerbied, dien ik aan onzen minister-president verschuldigd ben, wanneer ik zeg, dat het optreden van onzen geen lijnen - maar lysten-trekkenden eersten minister my soms onwille keurig doet denken aan dien beken den rattenvanger. Voor de goede be doelingen en voor de inderdaad be korende persoonlijke eigenschappen van minister Schermerhorn heb ik grooten eerbied, maar ik voel me verplicht, u hier te waarschuwen en daarom openlijk te verklaren, dat hy, naar mijn diepe overtui ging, het Nederlandsche volk in een verkeerde richting voert." Over het memorandum en de peti tie, die kortgeleden lioogere beroeps officieren richtten tot H.M. de Ko ningin, matigde Dr. Poels zich geen oordeel aan. „Maar wel aarzel ik niet, zoo zei hij, hier openlijk uit te spreken, dat in dezen tijd, nu men zooveel spreekt van „zuiveren" en nog eens „zuiveren", men, naar mijn diepe overtuiging, thans goed zou doen ook onze huidige militaire organisatie eens te zuiveren.' VOLDOENDE BOTER IN 1946. Op een dezer dagen gehouden pers conferentie heeft ir. S. L. Louwos, directeur-generaal van de Voedsel voorziening, een uiteenzetting ge geven van de internationale voedings- en landbouwproblemen. Het wereld tekort aan voedsel noemde spreker ontstellend. Het meest nijpend isMiet tekort aan tarwe. De tarwepositie van Nederland is echter niet onguns tig. Door een zeer vooruitziende regee- ringspolitiek zyn onmiddellyk na de bevrijding groote hoeveolheden tarwe naar ons land vervoerd, voldoende om geruime tijd in de nationale behoefte te voorzien. Andere landen, zoals Frankrijk, staan er veel slechter voor. De oorzaak van het grote tekort aan vetten is gelegen in de omstan digheid, dat de grote productielanden nog niet normaal werken. De copra- uitvoer uit Ned.-Indië (copra bevat 30'procent vet) stagneert nog, terwijl ook de export van vethoudende soja bonen uit Mandsjoerije nog niet is hervat. Ook in ons land vormt vet de zwakke positie in de voedselvoorzie ning. Het merkwaardige is, dat wy in 1946 meer boter zullen produceeren dan wij voor de oorlog in eigen land consumeerden. Er zal voldoende boter zijn, maar andere vetten zullen schaars blijven. Het vleestekort in ons land zal'ook dit jaar nog zorg baren. Het herstel van onze veestapel hangt in hoge mate af van de import van veevoeder. Dit gsldt voornamelijk voor de var kensteelt. Hier volgen eenige algemene teeke nen en regels, als het inderdaad ziek is: De kleuter is hangerig (wegens een drukfout stond er vorige week hongerig),, vervelend en zeurig en wil niet eten. De moeder weet geen raau en probeert alle middeltjes en soms met geweld het kind toch te doen oten Dit is al niet goed: een kind moet, als het inderdaad zich ziek gevoed, niet gedwongen worden om te eten, het zou er toch wellicht later maar weer uil komen. Het kind gaat het op een huilen zetten met het gevolg veel al, dat kind en moeder nog meer van srteek raken. Het is een heel gewoon verschijn sel. een ziek kind. Het opgroeien van het kind tot volwassene brengt gees telijke, maar ook lichamelijke stoor nissen mee. Even gewoon als het verschijnsel van het ziek worden op zicli moet dus ook de genezing zyn. We beginnen met het kind in éen verwarmd bedje to leggen in een rustig vertrek, riemen de tempatuur op en is deze eenigs- zins bedenkelijk hooger dan normaal, dan roepen wy er een dokter by. Verder volgen we dan natuurlijk de voorscliiften van den dokter op. Komt er vooruitgang en gaat de kleuter beter worden, dan moet er voor gewaakt worden, dat de verple ging geen verwenning wordt, zoodat het kind er tenslotte een genot in zou gaan vinden om ziek te zijn. Steeds consequent de verpeging door voeren. He: kind moet inzien, dat men niet voor zyn plezier ziek is en dat ziek zyn lang niet zo prettig is als gewoon met de andere aan tafel te eten, broertjes en zusjes of vriendjes te spelen enz. Het moet blijven voelen, dat ziek zyn betekent afzondering van de rest van do familie en het verveelt hem dan gauw genoeg in bed. Dan ontstaat een drang om gauw beter te worden en de wil daartoe is in elk geval bevordelyk voor de ge nezing. Tenslotte nog een kort woord over: De ziekte als oorzaak van traagheid Passiviteit van een kind hoeft vaak een organische oorzaak. Lichamelijke en zintuiglijke gebrekkigheid kunnen oorzavk zyn voor vermindering van activiteit. Soms zyn kindoren ziek, zondei dat zij zelf of hun ouders het direct merken (b.v. by ontstoken amandelen of een wyzïgiug in do klieren met inwendige afscheiding). Dezo ondermijnen de energie van het kind. Straffen zou hier onredelijk zijn, er moet gezocht worden naai de oorzaak van die pasiviteit. Hier voor is het medisch onderzoek, dat thans op vele scholen is ingevoerd en hopelijk in de toekomst op alle scholen zal komen. De leerkrachten doen er goed aan, als zulk oen geval zich voordoet om den schoolarts er van in kennis te stellen of als er voor school nog geen schoolartsendienst bestaat, de ouders ernstig aan te ra den met hun kind naar den huisarts te gaan. R. De Partij van den Arbeid. Alle nieuws, zelfs de beteeken is van het tragische nieuws omtrent den watersnood in ons land, welke uitgestrekte vlakten in meren her schiep en de weinige verkeersverbin dingen Noord-Zuid en Oost-West, ernstig stagneerde, alles wat „be trekkelijk" belangrijk is, wordt op heden in woord en geschrift naar den achtergrond gedrongen voor enkele zeer belangrijke politieke fei ten, welke voor ons land en voor Ned. Indië van historische beteeke- nis zullen blijken te zijn. Daar is allereerst de tot stand ge komen fusie van één grooteen meer dere belangrijke politieke partijen tot een Party van den Arbeid, welke het democratisch socialisme voor staat. doch een nieuwe geestelijke instelling heeft ten aanzien van den godsdienst, de persoonlijkheid van het individu belooft te zullen ontzien en den klassenstrijd niet zal predi ken, maar uitschakelen. Van minstens even groot practisch belang was het Congres der Katho lieke Volkspartij, waarin deze werd opengesteld voor niet-Katholieken en waar ook besloten werd om te pogen om met de Partij van den Arbeid een urgentieprogram op te stellen, waarmede men gezamelyk den ver kiezingsstrijd zal ingaan. Dat wijst op een politieke samen werking tusschen Party van den Ar beid en Katholieke Volkspartij, wel ke zich in de bewindvoering van den staat belooft te zullen kenmerken. Hoezeer ook de Party van den Arbeicrpzick op deze samenwerking heeft ingesteld, moge blijken uit het besluit om bij de a.s. verkiezingen in de overwegend R.K. streken-van ons land geen bijzondere verkiezings actie te ontwikkelen. Reeds heeft de Partij van den Ar beid haar eerste congres gehouden en onder groote geestdrift hebben daar de leidende figuren van de sa menstellende deelen het woord ge voerd. Ons aanbod aan Indonesië. Van niet te schatten belang is ook het Zondag j.l. .openbaar gemaakte aanbod van Nederland aan Indonesië. In het kort komt het voorstel der Nederlandsche regeering hierop neer: dat de Indonesiërs eerlang in vrijheid moeten beslissen over een vrijwillig deelgenootschap met Nederland. Een begrensde periode van voorbereiding zal daaraan vooral' gaan. De regeering wil de beslissing zoo spoedig als het kan mogelijk maken en internationaal doen erkennen in gevolge het Handvest der Vereenig- de Volkeren. Voor don tijd na de beslissing, ge looft de Regoering, dat een vrijwil- ,lige bestendiging van het Rijksver band het beste is, waarbij ieder Rijks deel eigen aangelegenheden behar tigt. Verschil van meening over ver lenging van den tijd van voorbereiding zal beslist worden door eon verzoe ningsprocedure of door arbritage. De hoofdregels voor het overleg zyn 1. Er zal zijn een gemeentebest Indonesië, deelgenoot in liet Konink rijk. 2. Er komt een Indonesisch bur gerschap met alle burgerrechten van het Nederlandsche. 3. Voorgesteld wordt een demo cratisch gekozen parlement, een mi nisterie in harmonie daarmee en een vertegenwoordiger van de Kroon als hoofd van de regeering, die zeker recht van ingrijpen heeft, als do rechten van goed bestuur en gezonde financiën worden aangetast. 4. Een grondwet waarborgt do democratische rechten en vrijheden. 5. Gedacht is verder aan 'n Rijks- kabinet, samengesteld uit ministers uit alle rjksdeelen en een rijkswet geving, die de instemming behoeft van volksvertegenwoordigers uit de ryksdeolen. 6. De Nederlandsche regeering zal tenslotte spoedige toelating bevorderen van liet gemeentebest Indonesië als lid der Vereenigde Volken. Zondag zyn te Batavia de eerste besprekingen tusschen JVan Mook en Sjahrir gehouden. Intusschen zijn reeds enkele „In dische" beoordeelingen kenbaar ge maakt. In nationalistische kringen acht men de rechten van Nederlands Kroon vertegenwoordiger te groot en wil men van den tijdsduur, welke van algeheele onafhankelijkheid, zien vastgesteld. Voorts maakt men er zich ongerust over, dat in de Neder landsche voorstellen niet wordt ge sproken van de buitenlandsche ver tegenwoordiging en van een Indo nesisch leger. In internationale kringen vinden de Nederlandsche voorstellen overigens een goede pers. We wyzen er tenslotte nog op, dat minister Logeman Zondag in zyn radio-toespraak or van gewaagde, dat Nederlandsche troepen in Indië aan land zullen gaan, maar niet om de Indonesiërs te bestrijden, doch om de extremisten tot orde te brengen. Mijn-zuivering Van de meer dan talrijke sjesches, de vorige week op diverse vergade ringen in Amsterdam gehouden, is er volgens de Msb., geen méér bijgeble ven dan die van minister Drees, met zijn felle aanklacht over de toestan den in de mynen. Het staat vast, volgens minister Drees, dat er in de mijnen wordt ge saboteerd dat de opbrengst met op zet binnen een bepaalde grens wordt gehouden. Opschriften op de wagentjes als: „Pas op", herinneren de mijnwerkers aan deze lugubere taak. En dat, terwyl het volk zit te smachten niet alleen naar brandstof, maar ook naar textiel, serviesgoed, schoenen enz., waarvan de productie juist ook een harer grootste obstakels vindt in gebrek aan kolen. Degenen, die hier schuldig staan, laden een verschrikkelijke verant woordelijkheid op zich. "Wy gelooven, dat het ock niet twijfelachtig is, in welke richting dezen moeten worden gezocht. Wy doen een dringend beroep op regee ring en mijndirectie, om hier afdoende in te grijpen. Indien ergens, dan is hier zuive ring noodig. De verbinding Boxtel-Gennep. By de Ned. Spoorwegen liggen de plannen gereed om door middel can autodiensten verbetering te brenger, in de verbindingen Botel—Veghel - Gennep. Daarvoor zyn echter auto vergunningen noodig, welke zijn aan gevraagd", doch die de Spoorwegen nog niet van het Ministerie van Verkeer en Energie hebben ontvangen. Voor den wederopbouw. Het Ministerie van Openbare Wer, ken on Wederopbouw deelt mede dat Nederl. fabrieken zijn begonnen met de product,i9 van asbestcement- golfplaten. Omdat echter do produc tie aanvankelijk geringer zal zyn dan de vraag, hebben de bureaux voor den wederopbouw een urgentie-volg orde vastgesteld, olgens welke de toewijzing zal geschieden. Zoodra het handelsaccoord tusschen Nederland en België zal zyn gesloten mag een niet onbelangrijke import dezer platen worden verwacht. Daar evenwel de platen afwyken van hot Nederlandsche product, zullen zy in de eerste instantie dienen voor her stel van objecten, welke destyds zijn uitgevoerd met Belgische platen. Met de behoeften hier te lande is by de bestelling rekening gehouden. Vlakke asbestcementplaten zyn vrij verkrijgbaar. Bon 05 voor sclioenreparatie Het Centraal -Distributiekantoor deelt mede, dat bon „05 leder" der lederkaart is aangewezen voor het doen repareeren van schoenen met leder en/of rubber zolen en hakken- materiaal. Hot aantal voor elke re paratie benoodigde bonnen is vermeld op do bij den schoenhersteller aan wezige lijst. Rubber voor hakken is zooals reeds eerder werd medegedeeld bonvry. Men moet dezen bon eerst bij don schoen hersteller inleveren, wanneer verklaart de reparatie binnen ca. 14 dagen te kunnen verrichten. Bon „05 leder" blijft geldig en kar. in combinatie met do reeds aange wezen of nog apart aan te wyzen bonnen worden, gebruikt. 392 (Politie) of 518 (Sirene) Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen at halen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Aanmelding vorderingen en aanschaffingen ten behoeve van geallieerde militairen. De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter kennis van belang hebbenden, dat dè Minister van Fi nanciën een overzicht wenscht te verkrijgen van de verplichtingen, die ingevolge het Besluit Vergoeding Mi litaire vorderingen en aanschaffingen verricht ten behoeve van de gealli- strijdkrachten in Nederland. Teneinde hiertoe te geraken is de weg gekozen van een centrale indi vidueel© aanmelding: derhalve moet door al ie belanghebbenden by het Centraal Bureau Vergoeding Militaire Vorderingen worden aangemeld, wel ke goederen of dienston van hen zyn gevorderd ten behoeve van genoern de strijdkrachten. De aanmelding dient te omvatten ALLE vorderingen en aanschaffingen dus ook die, waarvoor reeds vergoe ding door de gemeente oi door een andere instantie werd betaald. Ook indien reeds by een andere instantie aangifte werd gedaan, dient thans wederom aanmelding te geschieden. Achterwege behoort alleen te blij ven, aanmelding voor prestaties wel ke vallen onder Inkwartiering en Burgerarbeid (arbeid in dienstbetrek king) alsmede wat Claims (verzoeken tot schadeloosstelling) betreft voor oorlog8geweldschaden. De aanmelding moet geschieden op speciale formulieren, welke kosteloos ter gemeente-secretarie (afd. Algem. Zaken) verkrijgbaar zyn en welke na invulling door belanghebbenden port vrij dienen te worden opgezonden naar het Centr. Bureau V.M.V. te 's Gravenhage Duinweg 20-22. De vernieuwde aanmeldingsplicht geldt ook voor hen, die aanspraak maken op vergoeding wegens schade toegebracht of vermoedelijk toege bracht door geallieerde militairen als gevolg van: verkeersongevallen: gebruik van onroerende goederen: ongevallen, overkomen aan arbei ders in loondienst by geallieerde troe pen; overige handelingen van geallieerde militairen. In het kort samengevat komt het voorgaande dus hierop neer, dat allen die ooit een aanvrage om vergoeding wegens levering aan of verrichte werkzaamheden voor de geallieerde legers hebben ingediend, ter secretarie dezer gemeente of by een andere in stantie (of zulks hadden moeten doen maar nog niet gedaan hebben) zelfs al hebben zy betaling van hun vor dering ontvangen, opnieuw een aan vrage moeten indienen, waartoe een formulier ter gemeente-secretarie moet worden afgehaald, dat na invulling aan bovengenoemd bureau moet wor den ingezonden. Er wordt op gewezen, dat zy, die thans geen aanvrage doen en het formulier voor 20 l-'ebr.a.s. aan meer genoemd bureau niet hebben ingezon den, hun recht op vergoeding onher roepelijk verliezen. Venray, 12 Febr. 1946 Rectificatie In ons artikel -Kleine Gemeente met grote moed" vermelden wy dat het oorlogsmuseum to Overloon gebouwd wordt, volgens plannen van architect Keizer. Hot zyn echter de Gebr de Vries, architecten te Venray, die een en ander op hun geweten hebben. BEKENDMAKING Oorlogsgetroffenen "Wy willen U er nogmaals aan herin neren, dat het noodzakelijk is, dat U vooral ten aanzien van schade aan onroerende goederen, ZOO SPOEDIG MOGELIJK AANGIFTE DOET by het Bureau der Schade-Enquète-Commis- sie, waaronder U ressorteert. Voor de gemeenten Venray, Wans sum en Meerlo is dit bureau geves tigd te Gennep, voor de gemeente Broekhuizen te Roermond. Schadeaangiften na 1 Maart binnen gekomen. worden BESLIST niet meer in behandeling genomen. Geslaagd. TYPEN. Op het te Vonlo gehouden examen voor typen, slaagde onzen dorpsgenoot Jac. van don Mun'ckhof. BOEKHOUDEN. Voor het op 8 en 9 Januari te Eindhoven Practykexamen Boekhouden slaagden de hoeren J. Schaefers, P. Gommans, P Beckers Zjj genoten hun opleiding bij de heer- en P. W. Jansen en Fr.Peeters. Zweedsche noodwoningen voor Noord-Limburg. Binnenkort zullen arriveeren circa 700— 800 Zweedsche noodwoningen van het type, zooals hior algemeen wordt gebouwd. Van do eerste zendingen zullen er onmiddellijk worden doorgezonden 28 naar Venray, 10 naar Beesel, 8 naar Meijel en do rest naar verschillende andere plaatsen, waar do woning nood het meest dringend is. Bii de bestelling in Zweden is rekening gehouden met de behoefte aan woningruimte in verband niet de gezinsgrootte m ons land. Zoo zal er een groot aantal huizon zyn, dio ruimte bieden aan gezinnen met 7-8 kinderen. Zweden, het land van het hout, heeft voor een degelijke afwerking van de woningen gezorgd: dubbele wanden, dubbele vloeron on zolder ingen, waartusschen isoleerend ma teriaal verhoogen, naar wordt ver zekerd. de kwaliteit en het woongo- riefniet onaanzienlijk. De kosten van doze woningen, zoo als zij uit Zwedc-n worden aange voerd, bedragen f 2500 per stuk. RIJK STELE FOON-DIENST VENRAY. Horaansluitingen. 20/ Th. Ariaens, Grootestraat G 224 P. Baken, Schoolstraat 30 2S4 P. G'usters, Markt 9 524 J. Colsen, Maasheescheweg 5a 354 Wed. M. G ou ma os, Paterstraat 6 229 A. Janssen, Markt 6 571 J. Michiels, Marktstraat -2 595 P# Schreurs, Stationsstraat 19 559 G. Janssen, Stationsstraat 21 WANSSUM. Tydelyk aangesloten op de centrale Venray. 543 L. Franken, B 28 Wanssum 290 (t. J. Janssen, B 112 Blitterswyk 268 H. Cleven, B 44 Blitterswyk Tydelyk aangesloten op de centrale Well 276 J. Janssen, B 99 Wanssum 257 J. Linskens, B 36 Blitterswyk 256 A. Fypers, B 88 Wanssum 229 J. v.d. Sterren, B 58 Wanssum 263 J. Siebers, B 6 Wanssum Nieuwe aansluitingen Venray 277 P.C. Beunis, Henseniusstraat 8 Boschwachter S.Y.Y.-Oiuroep Ineen aantrekkelijke wedstrijd is SV V erin geslaagd, om Boxmeer mot 3-0 te kloppen en wy kunnen or aan toe voegen, dat de zegen volkomen ver dient was. De toeschouwers waren Zondag j.l. getuigen van een pittig spel. Immers iedere aanval ging uit van de vleugelspelers en zy rukten de achterhoede van de tegenpartij volkomen uit elkaar Voor de rust"werden menige fraaie aanvallen opgezet, en twee ('ot-';--..:.t ten waren de boloning. Boxmeer was niet in staat onze achterhoede te passeren. Na de rust, werd nog eenmaal door den rechtsbuiten gedoel punt, en met de stand 3-0 eindigde de wedstryd, nadat diverse mooie kans en waren gemist. De wedstryd van het tweede elftal tegen DIS ging niet door. Het vier de elftal speelde zeer verdienstelijk 3-3 gelijk tegen Merselona. Het is een plezier naar dit pittig en goed spelend ploegje te kykon. Zondag, a. s. komt de belangrijke wedstrijd tegen Sevenum Deze wed strijd kan de beslissing brengen wie dit jaar kampioen zal worden. Mo menteel hebben wy een verliespunt meer dan Sevenum. Daarom staan on ze jongens voor het feit, dat, zy ver liezen, de kampioensillusies'verdwe nen zijn. Het is dus duidelijk dat deze belangrijke uitwedstrijd gewon nen zal moeten worden. Wy vertrou- en onze jongens echter, dat zij voor hun kans zullen vechten van begin tot het eind en dan komt de over winning naar Venray. Jongens het sportievend volk van hior hoopt on vertrouwt op jullie! Het tweede elftal krygt Wanssum op bezoek. In Wanssum werd met 5-3 gewonnen en wy hopen, dat onze jong ens dit spelletje nog eens oveidoen. Onderschat Wanssum niot, een hek kensluiter maakt soms rare sprongen Het derde elftal krijgt thuis een zware dobber tegen Oostrum, dat nog titelkansen heeft. Gezien de presta ties van ons derde elftal de laatste tijd durven wy hen toch oen puntje te voorspellen. Het vierde elftal gaat Zondag Mer- selo alweer bekampen. Jongens, zorgt minstens voor één puntje. Afgesprok en? Wy wensen allo elftallen veel suc ces! VEULEN, Verleden week meldden wi| abusievelijk,dat de toneeluivoer ingen ten bate van het Veulense Kerk- fonds, gegeven zouden worden op Za terdag 17 en Zondag 18 Februari. Dit moot echter zyn ZONDAG 17 en MAANDAG 18 Februari. OOSTRUM. Aan do Eerste Oos- trumse Revue „Rats d'r nève", wordt hard gewerkt. Aan de trouwe opkomst op de repetities is te zien, dat alle mee werkenden hun best doen, om het eerste optreden van „de Vlasbloem", te doen slagen. Thans is definitief bepaald, dat uit voeringen zullen gegeven worden op 28, 24 en 25 Februari.

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1