DE GRUYTER Het smaakt werkelijk A naar vleeschnatl! Nieff forkal rijwieivervoer H. HANSSEN Norka BINNENLAND Koop-, Huur- en Pacht- contracten Memories van Successie V erzekeringen PRIMA POOTGOED bekendmaking extra keuringen officiersopleiding heeft bewezen. Z«n woeker. nuttige wenken. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Tijdelijke beperking van het Er wordt aan herinnerd, dat het vervoer van rijwielen met treinen naar keuze van den rei ziger over afstanden van meer dan 40 km, van 29 Juni t/m 2 Sept. 1944 wordt gestaakt. x Men is verplicht bij verzending per spoor zijn rijwiel duidelijk en doel matig van naam en adres te voorzien. Besteed steeds eentgoed deel van Uw ver vangingsmiddelenbon aan de Gruyter's jus, saus en soep. ,Een pittig aroma streelt Uw neus, een ouderwetsche smaak noodigt tot toetasten! Administratiekantoor Grootestraat 31 Boekhoudingen Alle Belastingaangelegen heden Kantooruren: MAANDAG- en DONDERDAG- voormiddag van 10 tot 12 uur. Wu 9<co ke vlugkokende roggevlokken voldoen aan hooge eischen van kwaliteit; een product van de Quaker en H-O fabriek. Vraag ze voor uw gezin, zie de practische recepten op bet pak. HEEREN LANDBOUWERS, thans kunnen wij U aanbieden van eigen geselecteerde gewassen Eersteling klasse A-B, Bintje klasse A-B, Industrie klasse A-A. Aanbevelend, 2 11. YAN 1)ER STERREN, Oirlo E U Do hóhere SS-und Polizeiführer en Genoralkommissar für das Sicher- heitswesen maakt bekend: i Wegens den laffen moordaanslag op 15 Juni 1944 te Amsterdam op leden van de bezettende macht, is op lb Juli 1944 een aantal gearresteerde terroristen en saboteurs standrechter- lijk doodgeschoten. Wegens den laffen moordaanslag op den afdeelingsleider van het bu reau burgerlijken stand, op lo Ju li to Rotterdam, is op 17 Juli 1944 een aantal gearresteerde terroristen en saboteurs standrechtérfijk doodge schoten. Waffen-SS (Wiking), SS-Wachbatail- lon, Landstorm Nederland, Germaan- sehe SS in Nederland. Wegens de zeer vele aanmeldingen zal nog een extrakeuring gehouden worden op Maandag 24 Juli 8-18uur Den llaag, gebouw Am'citia West- einde 15 en Dinsdag 25 Juli 8-13 uur Amsterdam 4, waar iedere gezon Nederlander .zich kan aanmelden ten- einde gekeurd te worden. Tijdens de keuringen worden alle inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur der opleiding, extra levensm deien otc» Personen tusschen 19-35 jaar, die aanmeldingsplichtig zijn voor de te- werkstelling, kunnen zich eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling "TfflcieMn de Waffen-SS kanieder worden, die na minstens een jaar diensttijd zijn geschiktheid ™or schoolopleiding is met doorslaggevend. Ook voor de gemotoriseerde com pagnie b« het SS-Wachbataillon te Amersfoort, welke dienst n Neder land dotst, kan men zich op boven staande keuringen mejden. Alloin lichtingen en gratis reisbi jetten voor de heen- en terugreis zyn veikryg baar bij de navolgende Nebenstellen der Waffen SS Amsterdam Dam L Alkmaar, Langestraat 06, Heerjen, Saroleastraat 25; Gromngen Heeren- straat 46: Enschede, Hengeloschestr 30. Eveneens bij het SS-Ersatzkom- mando Niederlande, Den Haag, Korte Vijverberg 5 en Marineannahmestelle West, Plompetorengracht 24. Post voor vrijwilligers. Het SS-Ersatzkommando Nieder lande, Den Haag, maakt hekend, dat volgende richtlijnen voor de veldpost- verzending aan vrijwilligers entiont- arbeiders gelden: (alle vroegere richt lijnen zijn ongeldig). Adres: SS-Feldpost an das SS-Hauptamt, Maastricht Zur weiterleitung an: dienstgraad naam: Véldpostiil'. of adres:.... De afzender moet vermeld worden. Dit geldt alleen voor postverzendin gen aan SS-vrijwilligers en SS-front- arbeiders. Andere postzendingen (aan leden van de weermacht, marine, Luftwaffe, N.S.K.K. enz.) mogen niet over Maastricht gestuurd worden. Aan de ontvangers met een veld postnummer mogen slechts pakjes tot 100 gram gestuurd worden. Zyn deze pakjes zwaarder jan 20 gram, dan is een „Zulassungsmarke" noodig. Kran ten en tijdschriften moeten als dus danig te herkennen zijn, dus met een kruisband te verpakken. Iedere zen ding mag niet meer dan 100 gram wegen. Een „Zulassungsmarke" is hierbij niet noodig. Luchtveldpostbrieven moeten met 2 luchtveldpostzegels voorzien zijn en het opschrift „Luftfeldpost" dragen. Aan ontvangers met een adres, dus aeen veldpostnummer, kunnen pakjes tot 1000 gram gestuurd worden; lo ct porto. Zulassungsmarken zyn niet noodig. De veldpostzendingen worden door alle Dienststellen der „Duitsche Dienstpost" en de. Nederlandsche Post (P.T.T.) aangenomen. - Geldbedragen aan SS-vrijwilligers kunnen door veldpostwissel bi) de bureaux der Duitsche dienstpost over gemaakt worden. Drie telers in arrest Tengevolge van ingrijpen van den C.C.D. en van de economisphe afdee- lin<* van de Staatspolitie 's Graven- hage, die bij de bestrijding van den clandestienen handel in groente sa- De prijsuitreiking door den Leider, den hoofdstormer 0. van Geelker ken en den stafleider, opperbanheer C. Quispel,- vormde het hoogtepunt van de Jeügdstormkampioenschappen 1944, welke te Hilversum zijn ge houden. (C.N.O.Cino Pax s) menwerken, is dezer dagen ben tien-1 Zaandam, tal telers voor Het afleveren van oefende. warmoezerij gewassen en vroege aard appelen rechtstreeks aan consumen ten en handelaren in verzekering gesteld. Levering vroege aardappelen De Provinciale Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend: dat met ingang van 29 Juni 1944 het rooiverbod voor vroege aardap pelen, welke op een tuinbouwteelt vergunning (z.g. A. teeltvergunning) zijn geteeld, is opgeheven en deze aardappelen uitsluitend via de veilin gen aan de V.B.N.A. mogen worden afgeleverd. De aardappelen kunnen worden aan gevoerd in twee sorteeringen n.l. groote d.i. 28 rn.m. vierkantsmaat opwaarts en kriel 15-28 num. vier kantsmaat, terwijl zij vrij pan grond en gebreken en zooveel mogelijk droog moeten worden aangevoerd. Yerkoop stamboekvee. Voortaan zal het mogelijk zijn by verkoop van vrouwelijk stamboekvee, dat wordt verhandeld tusschen leden van het stamboek, het gewicht te doen overschrijden van den leverings plicht van den verkooper op'dien van den kooper, ook indiende dieren niet worden getaxeerd. Daartoe kan, in dien kooper en verkooper zulks zijn overeengekomen, stamboekvee ter wegiflg worden aangevoerd op de taxatiemarkten of op door de Provin ciale Voedselcommissarissen nader vast te stellen plaatsenen tijdstippen. kilo is geen 9§n een lialfons Een fabrikant van Rinsche appel stroop te Sch. (L.) liet het'mes van twee kanten snijden. In plaats van 1000 gram netto leverde hij maar nauwelijks 950 gram bruto af. Voor dit mindere gewicht liet hij echter wel-het volle pond betalen. Hij was dus erg op eigen vobrdeel bedacht. Opsporingsambtenaren van de Prijs- beheersching in Limburg hebben ech ter proces-verbaal tegen hem opge maakt zoodat deze affaire nog een andere zijde krijgt voor den fabri kant en vermoedelijk een nipt zoo voordeelige en aangename. Het geven van ondergewicht wordt n.l. streng gestraft door den Inspecteur. Roofoverval. Dezer dagen is te Zeélartd op klaar lichten dag een brutale ijoofoverval gepleegd. Omstreeks half 4 kwamen op de boerderij van W. van H. drie personen binnen zoogepaamd om de zaak eens te onderzoeken. Allel werd» door hen overhoop gehaald. Toen zej' daarmee gereed waren, werd om geld gevraagd: Onder bedreiging met een revolver moest de boer zijn geld af geven en andere waardevolle be SC?i?mnn'iMn bediag aan geld van1 \ls dit nie't helpt, is er niets meer 10.000 bonkaarten en stamkaarten j aan ^oen terwijl hij vroeger Bussum Het Christendom heeft de eeuwen door den woeker immer scherp ver oordeeld en is ffltijd tegen deze af schuwelijke zonde te velde getrokken. Er moet eenheid, harmonie zijn tus schen godsdienst en mensehenliefde. Liefde tot God en liefde tot den naaste zijn slechts verschillende uitin gen van een en dezelfde liefde. Woe ker strijdt met de gerechtigheid ei^ met de liefde tot den naaste, dus ook met de liefde tot God. ..Ziet hoe zij elkanderliefhebben 1" ï)ie kwalificatie was eens de blijde trots en het wezenskenmerk der eerste Christenkerk. Wanneer we met dien liefde-maatstaf de huidige Chris tenen meten, wat komen we dan tot teleurstellende bevindingen In breede groepen onzer katlmlieke samenleving zien we dan vkn de wezenskenmerken van het Christen dom gerechtigheid -en liefde maar een bitter schijntje meer. Die liefde onder ons is velerwege zoek. „Ben ik mijn broeders hoeder?" is de maatstaf van het denken en han delen van velen ten opzichte van hun evenmensch. Ook in het economisch handelen vormt bij velen de gerechtigheid en de liefde geen factor meer en daar- 'mede is het hek van den dam en doen fraude, oplichting en de grofste woeker hun intrede. Het vreeselijke kwaad van den woeker toekende de Tijd onlangs by de bespreking van het liefdegebod o.m. aldus: - Wanneer velen den nood des tijds nietmisbruikten, om misdadige winsten te maken dezë misschien wel grootste zonde van onze dagen, tegen God en vaderland dan zouden niet de kinderen der armen het nood zakelijkste ontberen, opdat sommige rijken eén slechts wat ruimeren maaltijd kunnen nemen. Misbruik van den nood des tijds misdadige winsten grootste zonde van onze dagen tegen God en vaderland. Het is scherp en raak gezegd en er behoeft éeen woord hij. Of het moest dit woord der H. Schrift zijn: „Zoo uwe gerechtigheid niet grooter is dan die der schrift geleerden en Farizeeën...." - Groenten in het zout by voorkeur niet den zomer overhouden. Sloopen op de helft van de week omkeeren; dan slyten ze minder-en spaart u zeep by het wasschen. Schroeivlek in flanellen blouse? Probeer ze te verwijderen door was- j schen in lauw zeepsop met ammonia. was de buit, waarmee de onverlaten per fiets weer vertrokken. De politie doet ijverige nasporingen, maar tot nog toe is geen spoor van de daders ontdekt. Wiin Andriessen overleden In het Westerziekenhuis te Amster dam overleed op 40-jarigen leeftijd na n kortstondige ziekte Wim Andries sen, de bekende oud-internationaal en Ajax-spil. Andriessen speelde 15 sei zoenen in de eerste klasse en kwam niet minder dan 47 maal voor het Nederlandsche elftal uit. Zijn laatsten wedstrijd speelde hij op 3 Mei 1940. Sedert kort was hy trainer van Z.V.V. Peterselie on het laatst aan spijzen toegevoegd, is. zeer gezond. Dekens kunt U in pekelwater was schen: op 10 liter water twee kopjes gewoon zout. Warm houden van spijzen. Dit kan soms onverwacht noodig zyn als het etensuur door de èen of andere oor zaak is vertraagd. We kunnen het eten dan heel gemakkelijk warm houden door de pan in een grootere pan met heet water te zetten, en over het deksel van de etenspan een doek of servet te spreiden. Er bestaat dan geen kans, dat het. eten onooglijk wordt of aanbrandt.

Peel en Maas | 1944 | | pagina 4