BINNENLAND Burgerl. Stand DISTRIBUTIE-] KRING VEN vernielde slangen moeten worden verwisseld. Alleen op die plaatsen, waar <Jit door middel van uitgelegde slangen- bruggen of door het ingraven der slangen mogelijk is, mogen uitgelegde slangenleidingen worden overgesto ken met voertuigen. Men wordt verzocht hiermede re kening te willen houden. Venray, 2 Mei 1944. De Burgemeester vanVenray, A. H. M. JANSSEN. Aanmelding en aangifte yoor de Bevolkingsregisters. De Burgemeester van Venray, wn. de taak van Burgemeester en Wet houders, Gelet op het bepaalde in art. 112 van het Besluit Bevolkingsboekhou ding 1936, nr. 342 herinnert de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de ar tikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit M'engt als voornaamste ter open bare kennis le. dat behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in een der bevolkings registers 2e. dat ieder moet worden opge nomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust te genieten 3e. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2e vermelde bij zondere voorschriften gelden 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onver wy'ld van de bevolkingsregister# moet worden afgevoerd 5e. dat bij adresverandering binnen de gemeente de noodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts, in verband met het boven staande a. dat aangifte van vertrek uit of verhuizing binnen de gemeente, mon deling of schriftelijk moet geschieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente of van het land en de plaats waarheen ver trokken en het nieuwe adres (zoo noodig met opgave van den naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan den aangever van een vertrek, behoudens bijzondere geval len, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van af melding en welke binnen vjjf dagen moet worden ingeleverd bij het be stuur der Nederlandsche gemeente in welker bevolkingsregister de persoon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, en die nog niet in een bevolkingsregister is opgeno men of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere ge meente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in per soon moet aanmelden bij het gemeente bestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Ne derland of van een verhuiskaart of legitimatiebewijs, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrijgesteld van aanmelding; d. dat bestuurders van instellingen, gestichten of schepen, waarin per sonen onder eenig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en kamerverhuurders, uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mededeeling moe ten doen van den geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de in stelling, het gesticht, schip, hotel- pension of huis wordt of is opgeno men of gehuisvest, alsmede van ieder zoodanig persoon, die daar uit ver trekt. e. dat overtreding van de voor schriften 'wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9—12 uur voormiddags bij de afdee- ling bevolking der Gemeente-Secreta rie, uitgezonderd des Zaterdags. Venray, 25 April 1944. De Burgemeester, A. H. M. JANSSEN De Secretaris VAN HAAREN Klompen-Distributie Afhalen en inleveren van formu lieren uitsluitend Dinsdag's en Don- derdag's van 14 tot 17 uur, kantoor Marktstraat 10. Kleinhandelaren in klompen welke zich nog niet hiervoor gemeld heb ben, gelieve zulks alsnog te doen aan genoemd adres. GEVONDEN heeren portemonnaie met inhoud, is b(j W. Seuren, Hofstr. 3; een duim stok, is b;j van Dijck, Kruisstr. 26. Paardenfokdag. Te Roermond vergaderde deze week het bestuur van het Nederl. Trek paarden-Stamboek afd. Limburg en het oud bestuur van den Noord-Limb. Paardenfokdag, zijnde de mede-op- richters van den eersten fokdag in 1921. Als bewys van erkentelijkheid voor het vele nuttige werk in de afgeloopen 23 jaar in het belang van de paardenfokkerij in Noord-Limburg verricht, werden de Heeren H. Obers te Sevenum, V. Pyls te Venray en Fr. Poels te Oostrum gekozen resp. tot eere-voorzitter, onder-eere-voor- zitter en eere-lid. SERYATIUS-OMROEP. Door een 3—0 nederlaag tegen Swift heeft de promotiekans van Servatius een flinke duw gekregen. Indien Geel-Bruin wint of gelijk speelt zijn zij tweede klasser. Het verloop van den wedstrijd Swift—Serv. is van dien aard geweest, dat deze door Serv. niet te winnen was. Het laatste woord is hier nog niet gesproken. Voor Zondag a.s. is de wedstrijd I.V.O.—Servatius voor de competitie ingelaseht. Deze wedstrijd wordt op Servatiusterrein gespeeld en vangt om 4 uur aan. Voorloopig wordt de training stil gelegd. Gedurende de maand Mei is er dus geen training voor de voet ballers. De volgende week begint de training voor de Athletiek afdeeling. Vrijdagavond om 7.30 uur worden de leden en belangstellenden verwacht. TALK-REVUE. De op Zaterdag 29 April gehouden ledenvergadering van de Valk was druk bezocht en na het welkom van den voorzitter, werd het een wedstrijd met den tijd, om de agenda voor sluitingsuur af te werken. De heeren v.d. Velden en Min werden gekozen als Bestuurslid, terwijl een geheel nieuwe elftalcommissie benoemd werd De vergadering besloot om de benoe ming van elftalleiders door het Be stuur te doen geschieden, terwijl het punt training nog even moest wach ten, daar de onderhandelingen nog gaande zijn. De rondvraag bracht nog enkele interne aangelegenheden naar voren welke door den Voorzitter nader werden toegelicht. En toen het klokje van gehoorzaamheid sloeg, was ook het werk gedaan en kon de Voor zitter met genoegen de vergadering sluiten, daar gebleken was, dat de vereeniging nog gezond en levens krachtig bleek te zijn, ook in deze voor haar zoo moeilijke tijdsomstan digheden. Boonenpalen, weidepalen en takkebosscken Er zal, zoolang de voorraad strekt, nog gelegenheid worden gegeven voor het, onder toezicht, zelf kappen, ge reedmaken en halen van boonenpalen, weidepalen en schansen uit dé bos- schen der gemeente Venray. Gegadig den kunnen zich daartoe dés Vrijdags tusschen 14 en 16 uur vervoegen ten kantore van den gemeenteontvanger (onder den BOog), waar dan nadere aanwijzing wordt gedaan; daarbij dient dan tegelijk de betaling te geschieden. Bij vraag om boonenpalen moet de teeltvergunning worden over gelegd. BEKENDMAKING. De Burgemeester der Gemeente Venray in deze waarnemend de taak van den Raad dier Gemeente, brengt hierbij ten openbare kennis, dat door hem bij besluit van 28 April 1944 No. 51 het nemen eener beslissing ten aanzien van het ontwerp van het plan van uitbreiding dezer gemeente is verdaagd voor drie maanden. Venray, 4 Mei 1944. De Burgemeester, A. H. M. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Gregoriusdag te Oostrum Zondag had te Oostrum de Gregorius dag plaats van 't Dekenaat Venray in zaal Linders. De opening geschiedde met een plechtig lof in de Mariakerk. Alle koren uit het Dekenaat waren aanwezig. Pater Gregorius v.d. Venne O.P.M. hield een keurige lezing. 40 jaren molen Heide De heer Piet Simons herdacht 1 Mei den dag, waarop hy voor veertig jaren werd aangesteld als molenaar op de Coöp. St. Jozefsmolen aan de Heide. Door tram gedood. Woensdag werd de 6-jarige K. aan de tramhalte Breuers te Venlo door een uit Nijmegen komende tram over reden en gedood. Het ongeval kwam doordat het jongetje op de treeplank van de vaart minderende tram sprong, waarbij hij waarschynlyk is uitgegleden. Het knaapje was op dood. Historische vondst te Venlo. By graafwerkzaamheden op de Markt alhier, is men Maandagmorgen op slechts geringe diepte op een over welfde gang gestooten, waarvan men het bestaan tot nog toe niet kende. Een dier gangen neemt haar oor sprong van het stadhuis en loopt in Z.W.-richting, naar het midden van de Markt. Hier splitst zjj zich in twee gangen, waarvan er een in westelijke richting naar de Steenstraat loopt en de andere in zuidelijke richting naar het kruispunt van de Vleesch- en Gasthuisstraat. De lengte dezer gan gen is 6 a 7 meter, terwijl de gang in richting van de Steenstraat al direct wordt afgesloten door een in het begin van deze eeuw gemetsel- den muur. De mogelijkheid is, dat zjj werden gebruikt als geheime vluchtgang. Dit is nu niet zoo onwaarschijnlijk, want de stad Venlo is een belangrijke en uiterst sterke vesting geweest. Tijdens den 80-jarigen oorlog werd zjj dan ook herhaalde malen belegerd en het is niet onwaarschijnlijk, dat de toen malige magistraat met het oog op een onverhoedsche inname dér stad een aantal geheime, onderaardsche gangen liet aanleggen, waar langs civiele en miliitaire autoriteiten zich te elfder ure in veiligheid konden stellen. Hetzij dat deze gangen in verbinding stonden met particuliere gebouwen, hetzij dat zjj heelemaal onder de stad doorliepen tot buiten de vestingwerken in de richting van de Keulsche Poort en de Maas. OVERLOON. Deze week slaagden alhier de volgende jonge dames voor het diploma Lingerie: A. Weymans, H. Willems, F. Mulder, B. de Rjjck. J. Rongen, F. Willems, F. Klaassen allen te Overloon, N. Poels, M. Ver meulen, F. Wetterhaan, allen te Venray, A.Janssen, YsselsteynertN. Claessens te Leunen. Voor costuum- naaien slaagden de dames: M. Rongen, F. Hendriks, H. Willems te Overloon, F. Geurts en K. Sanders te Vier lingsbeek, G. Claessens en M. Weijs te Leunen, N. Arts en A. van Duin hoven te Venray. De voor Zondag vastgestelde promotie-wedstrijd SSS—DSV kon geen doorgang vinden wegens niet opkomen van den scheidsrechter. Morgen gaat de reis naar Uden. Vertrek 11.03 uit Vierlingsbeek. Wy verwachten vele supporters. De eerste Mei in het vijfde oorlogsjaar. Ter gelegenheid van de 1 Mei viering heeft Mussert een radio-rede gehouden tot het Nederlandsche volk. Na een schets van den strijd der arbeiders voor lotsverbetering van 1890 af, constateert spr., dat sinds al meer dan 50 maal de eerste Mei is gevierd. Een groote massa is den stryd beu geworden; zij hebben zoo veel golven van enthousiasme zien breken op de klippen van 't materia lisme, dat zij het verder „wel ge- looven." De oudsten denken terug aan een Domela Niouwenhuis, anderen aan Troelstra, Schaepman of Talma, allen mannen van karakter, die het goed gemeend hebben met ons arbeidende volk en daarom recht hebben op bly vende waardeering. De oudere strijders wendden zich huiverend af en onder de jongeren kwam het cynisme: wy zyn niet zoo dwaas om het geloof der vaderen te hoeden, geef ons maar de bioscoop inplaats vah de barricade. Wat wy in de bioscoop zien, is ook maar il lusie, maar daarvoor behoef je ten minste je leven niet in te zetten en je zit daar warm en gemakkelijk. Moet dit dan het resultaat zijn van de offers, die millioenen menschen in den loop van een halve eeuwstryd hebben gebracht Ons antwoord daarop isneen, dit is niet het eindresultaat, het socia lisme zal tóch zegevieren. De ontwik keling gaat voort, ook en juist in dezen tyd. Thans woedt de beslissen de strijd, die een nieuwen weg zal ontsluiten. Deze weg voert naar het doel. Spr. is daar rotsvast van overtuigd. Wolaanslag 1944. Evenals de voorgaande jaren zal de Wolaanslag 1944 voor de schapen houders bedragen een aantal vliezen, dat tenminste gelyk is aan het aantal overjarige (d.w.z. geboren in 1943 of eerder) schapen, dat ingevolge de opgave van de registratiekaart van 2 April j.l. op het bedryf aanwezig was. Het tijdstip en de plaats van wol levering zullen t.z.t. door de Neder landsche Wolfeder^tie nog nader worden bekend gemaakt. Sedert 1 Mei j.l. mogen geen ongeschoren schapen van de bedrijven worden afgevoerd; de geleidebiljetten zyn daartoe alleen geldig voor geschoren schapen, ook voor het vervoeren naar de overname- markt. Wanneer door ziekte, wol- uitval of dergelijke geen normale wolvacht geleverd kan worden, kun nen de schapenhouders daarvan vóór 1 Juni 1944 dus in ieder geval voordat het scheren heeft plaats ge had by hun plaatselyken bureau houder aangifte doen. Van noodslach- tingen en gestorven schapen in de periode van 2 April tot 1 Mei 1944 wordt aangenomen, dat deze gescho ren van het bedrijf zyn afgezonden, tenzy de schapenhouder een deugde lijk bewy's, dat het schaap met de wol is afgeleverd, kan overleggen. Dit bewys moet zoo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 Juni 1944, by den P.B.H. worden ingeleverd. Van ongeschoren schapen, in de periode van 2 April tot 1 Mei 1944 op een overnamemarkt geleverd, moet het leveringsbewys voor 1 Juni a.s. met het oog op den wolaanslag by den P.B.H. worden ingediend. Voor onge schoren stamboekschapen en schapen uit inundatiegebieden, welke tusschen 2 April en 1 Mei 1944 van het bedryf zijn afgevoerd, kan verlaging van den wolaanslag worden verleend, indien de betrokken veehouder hiervan zoo spoedig mogelijk aangifte doet by zijn P.B.H. Deze aanslag zal op den nieuwen eigenaar overgaan. Steden in België zwaar getroffen. Maandagavond en in den nacht van Maandag op Dinsdag werden verschil lende steden van België zwaar ge troffen door Angelsaksische, lucht aanvallen. De bommen, welke Maan dagavond terecht kwamen op Brussel en vooral op twee Brusselsche voor steden, hebben een 15-tal dooden en een 50-tal zwaar gewonden ten minste volgens de eerste berichten gevergd- Maandagavond werd Angleur, by Luik, gebombardeerd, evenals St. Ghislain en Hornu. Deze twee laatste plaatsen werden in den loop van den nacht nogmaals door bommen ge troffen. Er zijn 23 dooden 'te betreu ren. In den loop van den nacht werd ook de gemeente Boussu getroffen door bommen. Maandagnacht werd de stad Leuven eveneens geteisterd. Er zyn hier een groot aantal slachtoffers te betreuren. van 9—14 uur, Plein 's Gravenhage. Inaann alle gezonde jonguw» c van 16 jaar bereikt hei ook eens van deze 4 w ning, sport, velddien: prachtige bergstreken land. Inlichtingen: Aann: Germaansehe weerspor ningslaan'9 Utrecht. Aangiften van 28 Ap: GEBOREN Josephus H.G.M. Vroor Maria H.J.G. Kersten, Josephina M. Stiphout, Jan L.Th.M. Jennesken: Gertruda J.J. Tacken, Peter J.H. van Rjjt, La Matheus P.M. van Hoo: Gerardus J.W.M. Arts, Maria J.P.G. Vermeulei Henricus P. HemK-ifcs, ONDERTROUWD Peter J. L. Smits, 1 Vierlingsbeek en Anto Teuws te Venray. GEHUWD Franciscus G. Swink landbouwer en Allegom cellis, 33 jaar, beiden t( Jacob Dilianus Bac landbouwer en Gertruda 27 jaar, beiden te Venr Pierre J. van Meyel 1 bouwer en Maria Th. M 30 jaar, beiden te Venr Hendrikus J. J. Wille landbouwer en Petro Meyel, 24 jaar, beiden 1 Mathijs H. Th. Held landbouwer en Jeanne 25 jaar, beiden te Venr OVERLEDEN 3 patiënten St. Serva Keuring Germaansclie weersportkampen. De eerstvolgende keuring voor de Germaansehe weersportkampen is vastgesteld op Woensdag 10 Mei 1944 tijdvak 8 t/m 13 Uitreiking bonkaa Te VENRAY jogp rr: gers der gemeente Ven 8.30-9.30 letter A, 9.3C C, 10.30_11.30 D en E, F en G, 14-15 H en 16—17 K en L op 9 Mei 8.30-9.30 E 10.30 O en P, 10.30-L 11.30-12.45 S enT, 14- 15-16 W en Y, 16-17 Te WANSSUM voor Gejjsteren voor zelfver: Mei 9.30-10 471 tm 4( 491 tm 506 en hooger, 1 niet-zelfverzorgers. Te MEERLO voor Meerlo voor zelfverzorgi 13.30-15 361 tm 703 9.30—10 704 en hooger, niet-zelfverzorgers. Te HORST voorniet-z op 10 Mei 9.30-11 A tc E tot J, 13-14 J tot tot O, 15-16 O tot S e 9.30-12 S tm Z. Te BROEKHUIZEN zorgers op 12 Mei 10- 635, 11-12 636 tm 660, en hooger, 14-14.30 alle zelfverzorgers. Na-uitreiking brandsl voor kookdoeleinden. D king heeft nog plaats t( op 8 Mei binnm^de te Meerlo op 9 Mei bit tooruren, te Horst op 12 13 u., te Venray op 14—16 u. en te Broekl Mei binnen de kantooru Uitreiking bonkaarten bonnen wegens bijz. De uitreiking van bon zware arbeid, melkbom tige arbeid en zeepbonne arbeid voor bedrijven za ben als volgtte Wanss 14—15 u., te Meerlo op u., te Venray op 11 Me letters A tm M en op 12 u. letters N tm Z., te Mei 14—15 u. en te Bro 12 Mei 14-15 u. Werkgevers, die nog bezit zyn van een blanc MD 223-75 moe<t«# deze nen de gewone kante naamlijsten moeten in d ingevuld en met de toe

Peel en Maas | 1944 | | pagina 2