Provinciaal Nieuws* BINNENLAND ZONDAGSDIENST. ZONDAG 15 APRIL Te rekenen vanaf Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur kan mtn zich voor hulp in dringende gevallen wenden tot: Dr. E. F. HOYNG Patersstraat 22 Telefoon 432 WEIDEPALEN. Degenen, die in aanmerking willen komen voor weidepalen uit de ge meen tebosschen van Venray, kunnen zich daartoe op Maandag en Dinsdag der voigende week (17 en 18 April) van 2—5 uur vervoegen ten kantore van den gemeente-ontvanger (onder den Boogl, waar hun dan aanwijzing zal worden gedaan omtrent plaats, datum en voorwaarden voor het kappen. Het kappen dient door de koopers zelf te geschieden. Bij het afhalen van de aanwijzing dient de betaling der palen tezelfder tijd te geschieden. Venray, 13 April 1944. De Burgemeester, P. PUBBEN. l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN heerenportemonnaie met inhoud, is bij H. Lucassen, Patersstraat 11; een heerenpolshorloge, is bij J. Beerkens, Langstraat 13a; 2 sleuteltjes, zijn in de Maréchausseekazerne. Modevak-examen. Op 5 April slaagden voorcostumière, te Heerlen, de dames B. Muyres en L. Wolters, uit Oostrum. SERVATIUS-OMROEP. Onder groote belangstelling, ruim 3000 toeschouwers, werd de wedstrijd Servatius—Swift gespeeld. In de eerste helft werd er goed gevoet bald. Serv. wist door de midvoor de leiding te nemen. Even voor rust maakt een der backs hands in het strafschopgebied. De toegestane penalty wordt dooi de Swift-keeper gestopt, doch kan de bal niet onder controle krijgen en wordt door een Serv.-speler in doel geplaatst. Ruststand 2—0. Serv. krijgt na rust de wind in den rug. Van Serv.-zijde wordt de wedstrijd te licht opgenomen. Swift komt gevaarlijk opzetten en tot twee maal toe kruipt Serv. door 't beken- ">ir van t- naald. Do linksbuiten v.i locutsbiuueii wuetuii wegens bles sures worden vervangen. De invallende linksbuiten geeft aanstonds èen kogel tegen de lat en de terugspringende bal wordt door de midvoor ingeschoten. Dan is het met Swift gedaan en Serv. kan de istand gemakkelijk tot 5—0 opvoeren. Een verdiende maar geflatteerde •overwinning. Zondag ligt Serv. I stil. Mogelijk, dat Serv. II de beslissingswedstrijd speelt tegen S.V.B.II, voor algemeen kampioen van de twee laatste sei zoenen. Deze wedstrijd wordt dan op het Serv.-terrein gespeeld. Veel succes boys 1 Y ALK-REVUE. De Valk was verleden Zondag wat beter op schot en besloot de wed strijden voor den beker met een overwinning. Was het voor de rust een gelijk opgaande strijd, na de rust was de Valk de meerdere en met wind tegen konden zy' de stand op voeren tot 4—1. De Valk moest de laatste wed strijden nog al verzwakt uitkomen, daar enkele spelers op de ziekenlijst stonden en ook andere omstandig heden het medespelen onmogelijk maakte. Daaraan kunnen wij gevoeg lijk het slechte resultaat toeschrij ven. Het zal nu zaak zyn om met't be schikbare materiaal een goede trai ning te beginnen, om komende com petitie weer in goede conditie te verschijnen en wij hebben nog wel zooveel vertrouwen, dat zulks zal lukken. Denken de leden er aan, dat heden avond clubavond is! OVERLOON. Met ingang van 13 April werd alhier de tweede postbe stelling opgeheven en zal dus slechts één bestelling per dag worden ge houden. Alléén Zondags is gelegen heid tot afhalen van correspondentie. Zondag verloor SSSI haar eerste promotiewedstrijd tegen DSV. Met 4—1 moest zij in D.S.V. haar meer dere erkennen. SSS speelde ver be neden haar kunnen. Voor Zondag is vastgesteld Udi I- SSS I. Hier zal onze club uit een ander vaatje moeten tappen, wil zij succes hebben. Vertrek Vierlingsbeek 11.03. Terug 5.30. SSS II—Stormvogels II welke Zon dag hier werd gespeeld, eindigde in een overwinning- voor Stormvogels met 4—3. Overval te Haelen Dezer dagen kwamen 's avonds drie jonge mannen van rond de 20 jaar de woning van den heer Smeets op Groot-molenborg te Haelen binnen. De mannen waren met revolvers ge wapend en gelastten de bewoners met het gezicht tegen den muur te gaan staan. Hierop werden alle de handen op den rug vastgebonden, waarna zij in den kelder werden ge dreven. Een der mannen hield in de kelder de wacht, terwijl de andere twee het huis het ondersteboven zetten. Alles wat naar hun gading scheen werd meegenomen, o.a. linnen goed, kleeding van S., nieuwe fietsen, stamkaarten, distributiekaarten, per soonsbewijzen en een groot bedrag aan geld. Kortom S. werd zoowat geheel uitgekleed. Limburg in de Amsterdamsclie Iialverstraat. De Limburgsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer gaat een propa- ganda-actie ontplooien in het hart van Amsterdam. In de tweede helft van April zal in de Kalverstraat aldaar in het tee- ken der Limburg-propaganda staan. Verschillende etalages van een aantal groote zaken zullen daartoe worden ingeruimd. Men zal, door de Kalverstraat van de hoofdstad wandelend, een beeld van Limburg krijgen, van zijn kas- teelen, van zijn boerderijen, van de mijnindustrie, men zal er producten vinden van onze keramische en andere industrieën, kortom men zal in de Kalverstraat een stuk Limburg vin den, dat niet zal nalaten indruk te maken. Tegelijk met deze etalage-reclame worden lezingen in Amsterdam ge houden voor scholen en vereenigin- gen. In de dagbladen zullen artikelen over deze etalages verschijnen, die tegelijkertijd als evenzoovele propa- ganda-artikelen voor een bezoek aan Limburg kunnen worden beschouwd. Van Am sterdam verhuist deze reeks etalages naar Den Haag en Rotterdam. In de zomermaanden wordt deze'cam pagne onderbroken, om vervolgens tegen het najaar weer te worden voortgezet in andere steden van het land. Luchtaanval op Den Haag. Op 11 April, even voor 15 uur, heb ben eonige Anglo-Amerikaansche vliegtuigen, met gebruikmaking van het wolkendek, bij verrassing een aanval in scheervlucht gedaan op een stadsdeel van Den Haag, waar zich talrijke Nederlandsche dienstgebou wen bevinden. Behalve een dienst gebouw van het Nederlandsche bur gerlijke bestuur werden acht woon huizen totaal vernield en 7 woon huizen zwaar beschadigd. Tot dusver zyn 17 dooden 27 zwaar- en 46licht gewonde Nederlanders geteld. Veertig tot vijftig Nederlanders liggen nog onder de puinen bedolven. Onder de dooden bevinden zich 7 vrouwelijke personen. De bedolvenen zijn in hoofd zaak jonge meisjes. De verliezen zijn zoo zwaar, doordat ten tijde van den aanval het bureau met alle mannelijke en vrouwelijke ambtenaren volledig aan het werk was. Nadat zy hun bommen hadden neergeworpen, vuur den de vliegers met hun boordwapens blindelings in de straten der stad. Formaties van den luchtbescher mingsdienst, den geneeskundigen dienst der gemeente, de brandweer en politie, den Volksdienst, de Tech nische Noodhulp enz. waren in uiterst korten tyd ter plaatse, om hulp te bieden en al het mogelijke te doen, teneinde de gevolgen van dezen aan val binnen de onvermijdelijke gren zen te houden. Ook vele ongedeerde en slechts lichtgewonde personeelsleden van het bureau hebben na het verlaten van het gebouw deelgenomen aan het reddingswerk. Burgemeester Westrra heeft zich ter plaatse overtuigd van het vlot verloop der reddingsactie. Op landmijn geloopen. Een patiënt van het zwakzinnigen gesticht te Bergen op Zoom, die zon der geleide was gaan wandelen en in een voor het publiek afgesloten bosch rond deze gemeente was terecht gekomen, liep op een landmijn. Deze ontplofte, waardoor hem een voet werd afgerukt en een stuk uit het dijbeen werd geslagen. In zorgwek- kenden toestand is de man in het ziekenhuis aldaar opgenomen. Willy Derby overleden Op den eersten Paaschdag is te 's-Gravenhage overleden de onder het pseudoniem Willy Derby algemeen bekende zanger van het levenslied W. Dieben. Dieben werd in 1887 te 's-Graven hage geboren. Hy' had eenavontuur- lykejeugd. Aanvankelijk werd Dieben opgeleid voor het stoffeerdersvak, doch na zijn militairen dienst vol bracht te hebben, trok hij de wyde wereld in en geraakte aan het zwer ven. Hy bezocht Engeland, waar hij bordenwassclier en kelner was en reisde als hofmeester naar Amerika. Dieben had inmiddels ontdekt, dat hy over een goede stem en een vlotte voordracht beschikte. Toen de eerste wereldoorlog hem dwong naar Neder land terug te keeren, zette hy de eerste aarzelende schreden in de wereld der kleinkunst. Met zyn broer, die het pseudoniem Lou Bandy aan nam, vormde hij in 1916 het duo der Bandy-Brothers. De gramofoon en later de radio maakten de beide broers, die spoedig ieder hun eigen weg gingen, algemeen bekend. Vele liedjes van Willy Derby verwierven in den loop der jaren groote popu lariteit. Als het hoogtepunt in zijn loopbaan als zanger van het levens lied beschouwde Derby steeds de rondreis, welke hij destijds door Nederlandsch-Indië heeft ondernomen. Men kan velschillen in waardeering voer de meestal rykelyk met senti mentaliteit gesuikerde liedjes, welke Willy Derby ten gehoore bracht, doch het is onbetwistbaar, dat -zy bij een zeer talrijk publiek steeds een geest driftig onthaal hebben gevonden. Derby wist door zijn voordracht van een op zichzelf onbeduidend liedje een stukje mensehelyke tragiek of vroolijkheid te maken. Tientallen van zyn liedjes zyn gemeengoed gewor den. Op zyn tournee's door ons land, laatstelijk op dat van zyn zilveren jubilé, by welke gelegenheid hij ook een uitvoering te Gennep gaf, is dat overduidelijk gebleken. Nog lang zal de herinnering aan Willy Derby voortleven in levensliedjes als om slechts eenige te noemen „Het fiere schooiershart" en „Moeder". Melk door schuld laten bederven Een melkproductenfabriek te Gro ningen liet een groote party z.g. aanvullingsmelk geruimen tijd na ontvangst staan en weigerde vervol gens de melk te verwerken, z.g. om dat de tanks vol zouden zijn. De melk was niet al te goed en zou waarschijnlijk tot tweede soort melk poeder verwerkt moeten worden. In deze bestemming zag de onderneming geen voordeel, reden waarom zjj op de genoemde wijze handelde. 'sAvonds moest de melk naar elders worden vervoerd en toen bleek, dat een deel van de partij bedorven was. Het Centraal College voor de Tuchtrechtspraak heeft onlangs de uitspraak van den Tuchtrechter, waar bij de fabriek voor haar ergerlijke handelwijze veroordeeld werd tot een boete van f 2000 en betaling van een waarborgsom van f 3000 voor den tyd van twee jaar en de directeur tot een boete van f 500 bevestigd. Dezelfde onderneming werd ter verantwoording geroepen voor het feit, dat zij haar tanks voor aanvul lingsmelk niet behoorlyk had gerei nigd, waardoor groot gevaar voor bederf van melk ontstond. De direc teur kreeg een boete van f 300, ter wijl de onderneming een boete van f 1000 en een waarborgsom van f 2000 te betalen kreeg. Zware straffen. De clandestiene handel in vee en daarmede het clandestien slachten is in den loop van de oorlogsjaren belangrijk teruggedrongen als gevolg van een reeks oorzaken. De tucht rechters krijgen niettemin van tyd tot tyd gevallen van veehouderij- overtredingen te behandelen en dan komt het tot vonnissen als inlevering van vee, sluiting van bedryf of over eenkomstige maatregelen, die als zeer zware straffen worden gevoeld. Zoo kreeg een landbouwer te Slo ten, die een aantal schapen'en een vijftal runderen clandestien had ver handeld, een boete van f 3500 met verbeurdverklaring van 37 in beslag genomen schapen en bovendien werd de man veroordeeld tot voorwaarde lijke inlevering van zijn vee- en scha penboekje voor 6 maanden. Een landbouwer te Veenendaal, die drie runderen in den sluikhandel had gebracht, werd veroordeeld tot een boete van f 1000 met verbeurd verklaring van twee in beslag ge nomen koeien. Tenslotte kreeg, als derde in de reeks, een veehandelaar uit Buiten post, die clandestienen verkoop van enkele runderen arglistig had trach ten te maskeeren, een boete van f 1200 met intrekking van zijn er kenning als erkend marktveehande- laar voor zes maanden en voorwaar delijke intrekking van zyn erkenning als veehandelaar, eveneens voor den duur van zes maanden. Wat moet U bij luclitgevaar doen 1 Zoek direct veiligheid in huis, indien U daarover beschikt in een door de L.B.D. goedgekeurde kelder ruimte. Bent U in het vrye veld, ga dan langs een slootkant liggen. Kom in geen goval buiten zoolang niet einde luchtalarm is aangekon digd of zoolang U nog vliegtuigen hoort. Ga nooit dicht bij groote spiegel ruiten schuilen; behalve door bom-of granaatsplinters kunt u getroffen worden door rondspringende glas scherven. Ook voor thuis geldt: weg van de ramen. Klim nooit op het dak. Zoek de veiligste plek in huis (zoo laag mogelijk by den grond, zooveel mogelijk muren tusschei» u zelf en de buitenlucht). Luister goed of er iets gebeurt. Brandbommen kunnen in uw huis in slaan zonder al te veel geluid te maken. Parkeer paard en wagen rechts van den weg, bind het paard vast, doe een ketting om de wielen. Parkeer auto's rechts van den rij weg: zoodat andere voertuigen die noodig zyn voor hulpverleeying, on gehinderd kunnen passeeren. Canadeesclie vijfling 10 jaar. De Canadeesche vyfling, kinderen van 't echtpaar Dionne wordt 10 jaar. In het parlement van Ontario is thans naar het „Vad" meldt, een wetsvoorstel ingediend om de kin deren op hun tienden verjaardag van de staatsvoogdy te ontslaan en terug te geven aan de ouders. "Vader Dionne krijgt nu dus in plaats van voor zeven voor twaalf kinderen te zorgen. Ondertusschen is het vermogen van.de vijf kleine meisjes aardig aan gegroeid. Zij bezitten tenminste 500.000 dollar, terwijl er ieder jaar ongeveer 50.000 dollar bijkomt. RIJKS-YOEDSELBUREAU Leunscheweg 15 Telefoon 416 Speciale toewijzing yarkens. Degenen, die tot heden nog geen toewijzing varkens voor huisslach ting gehad hebben, kunnen deze in den loop dezer week aanvragen ten kantore. Zjj, die in het afgeloopen seizoen reeds een varken voor huisslachting hebben gehad, behoeven thans niet opnieuw aan te vragen. Controle zegelboekjes. In verband met het afsluiten van het slachtseizoen 1943—44 zullen alle zegelboekjes moeten worden gecon troleerd. Hiervoor wordt op de gehuchten zitdag gehouden als volgt Dinsdag 18 April te Heyde café Litjens van 9—12. Dinsdag 18 April te Ysselsteyn café Keyzers van half 2 tot 5 uur. Woensdag 19 A|ril Arts van 1 tot 5 nr. Voor Venray-Brp durende de weekjan tijdens kantooruri Overgelegd mien stamkaarten en iell Men wordt infer aangeraden op geer uren met genodde versehynen. De Bureauleder GELDIGEBl Elk der vol gende bonnen left koe ka: iter li' rant ran 7 t< 1) 5 am (ran ko vei tsoei 17-18A Brood fant 17-18B Brood (mts 17 Beschuit 1 hts. 18 Beschuit 621/,ran havermout, gi of v 097-098 Algem. ant; 099 Algem. 250peu D33 Res. 250 g jrt E33 Res. 250 i ry 100 Algem. 10( im 17A Boter '/j H enr 17B Boter ra bak- 20B Boter V, r Bo ;eldi B36 C36 D36 E! s. 1 101 Algem. ia 17-18 Melk 17-18 Tapteme 17A 18A Vleesi 17B 18B Vleesc 17-18 Aardap. elkg. 17-18 toesla kg. (bon 17 tm 22 102 Algem. 103 Algem. 104 Algem. 17 Versn. 150 17-18 Tabak sigarebak 105 Algm. 1 ra; snhe 106 Algem. 1 C34D34 E34 Riant; E35 Res. 1 ran iletz (zeepbon: fldig Op deze bon lag April worden ht, u vleesch en adelen. Alle bonnengeldig 29 April, behalocr boven een ancatum Nog geldige in: scheerzeep tmfcril. DISTRIEE-DI KRINGNR. tijdvak 17 Apri Na-ui treikimkaai TabakskaartfToesla Ter verkrMn ei tabakskaart ib bon de oude tabak ter 1 van een nieu' islagk de bon R 03 e ou< kaart worden rerd. Te Venray April verzorgers val 12.45 voor niet-zelfjers vi Te Horst oppril v voor zelfverzop van voor niet-zelfirs. Uitreiking arten Te HORST flfverzi geschreven li Voed Horst, waarvgegelbi zelfverzorgersmerd April 9.30—1^9 tm 11 221 tm 2*12 24] 13-14 261 (14-1. 300, 15-16 320, op 18 ApriiO 321 10-11 341 t 11-1! 380, 13-14 100, 1- tm 420, 15-m 440, op 19 AprilO 441 10-11 461 til 12 500, 13-14 SO, 14 tm 540, 15-h 560. Te AMERlj zelfve ingeschreven! VoedS' Horst, waar&egelbc nummerd is;pril 9.1 nrs. 1 tm 30;1.30 3 11.30-12 6f 13-1 115, 14—15.3 160, op 21 AprP-30 16] 10.30—11.30joger. Te GRIE#voor0 veen 21 Apii voor verzorgers e)—15 vc zelfverzorgeil Zeep Tooiere ai Kappers kanvraa

Peel en Maas | 1944 | | pagina 2