I Provinciaal Nieuws. VALK-REVUE. SERVATIÜS-OMROEP. C/Zn. Lijstje- Help PTT. enÜSb. Burgerl. Stand Venray GELDIGE BONNEN die gansch hun vertrouwen stellen op een steeds grootere economische ont wikkeling en zich den vooiuitgang en het welzijn der menschheid alleen beloven van een steeds grootere or ganisatie. Uw ellende zoo vervolgt de Pause lijke Boodschap, is ook de onze. Maar al onze inspanningen kunnen *dezon oorlog niot plotseling doen beëindi gen, kunnen aan uw dooden niet 't leven terugschenken en kunnen uw huizen niot weer doen oprijzen. Ik kan slechts voor uw toekomst bid den. Twee dingen vooral willen Wij doen. In de eerste plaats willen Wjj alles in 't werk stellen, om de treu rige gevolgen van den oorlog te ver zachten, willen Wij al het mogelijke doen voor do gevangenen en voor de dakloozen 'van alle volken en alle talen, om hun lijden te verlichten. In de tweede plaats willen Wy niets nalaten om te zorgen, dat ge het geloot' niet verliest. Alles is en was een bijdrage tot het ongeluk, dat thans de wereld beheerscht. „Broeders, verliest den moed niet; blijft niet onder de puinhoopen, bouwt weer op." Na eenige woorden van dankbe tuiging aan alle priesters en geloo- vigen, die vaak met gevaar voor hun eigen leven uit verwoeste ker ken de H. Hostie hebben gered, gaf de Paus uiting aan de hoop, dat het volgende Kerstfeest gevierd zal kun nen worden in een waarlijk chris- telyken vrede. In Zfjn antwoord op de aanbieding van de Kerstwenschen van 't College van Kardinalen op Vrijdag voor Kerstmis, wees de Paus nadrukke lijk op het verwoestende werk van den wereldoorlog. Vervolgens besprak de Paus den luchtaanval op de Stad van het Va- ticaan en betuigde hij zijn dank aan God, die Vaticaanstad had beschermd toen eenige wéken geleden hierop een luchtaanval geschiedde en dit bericht door alle menschen van fat soen met eenparige verontwaardiging werd vernomen. „Een dergelijke aanval, aldus Paus Pius, die met voorbedachten rade' werd ondernomen en weinig eervol en doeltreffend met den sluier van den onbekenden vlieger werd bedekt, een dergelijke aanval op een plaats, dip aan alle Christenen heilig is en die door het bloed van Petrus, den eersten Stedehouder van Christus, werd gewijd, een plaats, die het middelpunt vormt vin de wereld, ook wegens haar schatten aan kunst en cultuur, gegarandeerd nog wel door een plechtige "Overeenkomst, zulk een aanval is een moeilijk te overtreffen teeken voor den graad der geestelijke verwarring en van zedelijk verval van het geweten, waarin enkele verdwaalde menschen zijn geraakt. Ten slotte vermaande de Paus de geheele wereld, zich door de treurige tijden van heden niet te laten ont moedigen. ZONDAGSDIENST. ZONDAG 8 JAN. To rekenen vanaf Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur kan min zich voor hulp in dringende gi_ rallen wenden tot Dr. E. F. HOYNG Patersstraat 22 Telefoon 432 GEVONDEN lederen rood damesceintuur, is bij J. Jacobs, Leunen K 1; portemonnaie mot inh. jasceintuur en handschoe nen, zjjn in de Marechaussee-kazerne. BLOKPLOEG DEMONSTRATIE De herhaling An de demonstratie dei blokploegen van Venray is een zeer groot succes geworden. Was dp jaarvergadering al zeer druk bezocht, de vergadering van Tweede Kerstdag was nog veel voller. Dit vindt haar oorzaak in het feit, dat dé laatste vergadering ook toegankelijk was voor niet N.V.L.-ledèn, maar mede doordat men eerst onwennig stond tegenover een demonstratie der lucht- beschermingsploegen. Wat is daar nu aan te zien. De vergadering werd ge opend door het Hoofd der L.B.D. om dat de voorzitter der N.V.L. uitstedig was. waarna de Heer Martens Blok hoofd BI. 2 de verschillende taferee- len op de hem eigen wijze inleidde. Hierna lieten de ploegen van de kom en van de kerkdorpen ieder op weer een andere wijze zien, hoe door hen by" werkelijk gevaar gewerkt wordt, terwijl in een tweetal geestige tafereelen het voor en tegen der lucht bescherming voor het voetlicht werd gebrabht, waarbij natuurlijk tenslot te anti-luchtbeschermingsmenschen sterk pro en zelfs N.V.L.-leden wor den. Doet U dat ook, indien U hot nog niet bent. Aan het slot werden alle medewerkenden, speciaal ook de dames bedankt voor dit wel zeèr bijzondere blokploegwerk. Het was alleen jammer, dat de ver gadering niet op tijd kon beginnen, maar dit werd veroorzaakt door de groote toeloop van belangstellenden, waardoor de deuren gesloten en velen teleurgesteld moesten worden. Het is een verblijdend teekon, dat zoowol uit de kom, als uit de kerkdorpen tal- loozen waren opgekomen, om op deze prachtige en leerzame propaganda- avond nuttige wenken inzake de zelfbeschermingsmaatregelen te aan- hooren en genieten van de geestige wijze, waarop de; blokploegleden dit deden. Het bestuur der N.V.L. heeft besloten nog eenmaal en wel op Zon dagavond 2 Jan. om 7 uur de demon stratie te herhalen. Ter controle op het aantal beschikbare plaatsen zul len wederom toegangskaarten wor den uitgereikt. Men leze hiervoor dé advertentie in dit blad. Men gelieve tijdig aanwezig te zijn, daar kwart na zeven de zaal onherroepelijk ge sloten zal worden, opdat iedereen voor 11 uur thuis kan zijn. "Wederom bestaat gelegenheid tot plaatsbespre king in de aula. De Valk 2 speelde een goede wed strijd tegen Servatius 2, doch het laatste half uur bracht een beslis sing, welke door het falen van de Valk-doelman een goedkoope over winning aan Servatius bracht. Jammer, anders had de stand bij het einde wel eens anders kunnen zijn. De jaarwisseling brengt nog even rust voor alle elftallen, maar vol gende Zondag zal het eerste elftal de returnmatch in Arcen spelen, het tweede trekt naar Blerick tegen S.V. B. 2 en het derde zal trachten in eigen huis winst te behalen tegen Wittenhorst 2. Her laatste overzichtje in dit oude jaar willen wij besluiten met dank te brengen aan allen, voor de ver leende hulp en medewerking in het afgeloopen jaar. Servatius II heeft, zooals verwacht werd, de puntjes thuis gehouden. In de eerste helft liet het zich niet aan zien, dat het een behoorlijke over winning zou worden. Met de rust werd zelfs een 1—O-achterstand ge boekt. Een kwartier in de tweede helft was reeds gespeeld eer de gelijk maker kwam. Na het maken van het tweede doelpunt was de wedstrijd in vijf minuten beslist. In deze korte spanne tijds werd het 4 1. Tegen 't einde volgde een vjjfde doelpunt en daar bleef 't bij. Voor Zondag zijn er geen competi tiewedstrijden vastgesteld. Servatius maakt van deze Zondag gebruik om in training en bijgevolg in form te blijven. N.E.C., de bekende Oostelijke eerste klasser komt op bezoek. De meesten zullen zich de huldigings- wedstrijd bij gelegenheid van het be haalde kampioenschap, welkd Serv. toen tegen N.E.C. speelde, nog wel herinneren. OOSTRUM. Zondag 16 Jan. a.s. zal het Duo Henton een Cabaret-avond geven in de zaal Linders alhier. OVERLQON. Met groot succes is hier Zondag en Maandag opgevoerd in het parochiehuis het tooneelstuk Kinderen van ons volk" van Antoon Coolen, -spel van het land in vijf be drijven. Beide avonden was de zaal totaal uitverkocht, honderden bezoe kers moesten worden teleurgesteld. Nieuwjaarsdag en Zondag 2 Januari vind een herhaling plaats. Inlegvellen bewaren De thans in gebruik zijnde inleg vellen van de distributiestamkaarten moeten zorgvuldig bewaard worden, ook nadat alle bonnen daarvan door den distributiedienst zjjn verwijderd. Personen, die te zijner tijd het in legvel niet kunnen overleggen, bren gen zich daardoor in groote moei lijkheden. De prijs van selioofstroo. Voor selioofstroo geldt de stroo- pryzenverordening 1943. De gemach tigde voor de prijzen deelt mede, dat in afwachting van het totstandkomen van een wijzigingsverordening niet tot vervolging zal worden overge gaan, indien, te rekenen van 1 Dec. '43 af, door producenten de tot dus verre geldende prijs ten hoogste met f 6 per 1000 kg. wordt verhoogd. Yarkensregrling 1944. Teneinde in den zomer 1944 tijdig over voldoende biggen te kunnen beschikken, wordt den varkenshou ders thans reeds medegedeeld, dat de regeling van den biggenaanfok in het komendèjaar, in vergelijking met 1943, geen wijziging zal ondergaan. Door een juiste verdeeling van het aantal biggen, dat in 1944 geboren wordt, zal het ook mogelijk worden beter aan de vraag naar biggen te voldoen, waardoor het prijsverloop nog afgezien van andere te nemen maatregelen een normaler karak ter zal kunnen vertoonen. Diefstal van bonnen enz. Uit een bureau op de Staatsmijn Maurits is een groote partij levens middelen en extra bons voor zwaren arbeid ontvreemd, die bestemd waren voor uitreiking aan mijnwerkers, die op Zondag moeten arbeiden. Levens middelen en bonnen waren Vrijdag op het bureau gebracht. Maandag zag men dat alles verdwenen was. Met een klomp gedood. Dezer dagen waren op het school plein te Usquert eenige jongens aan het stoeien. Twee hunner kregen daarbij ongenoegen en een van hen trok een klomp van den voet me^ de bedoeling dezen den ander naar het hoofd te gooien. De klomp miste zijn doel, maar trof een derde jongen die op eenigen afstand stond. Deze moest met een ernstige hersenschud ding naar het ziekenhuis te Gronin gen worden vervoerd, alwaar hij aan de gevolgen is overleden. Een 105'jarige. 6 Januari zal de weduwe v. Bergen te Beuningen bij Nijmegen haar 105- den verjaardag vieren. Zij is al meer dan een jaar bedlegerig. Vooral gees telijk is ze ook erg verzwakt en van haar hoogen leeftijd heeft ze dan ook totaal geen begrip meer. Knoeiers gepakt. De politie te Oss heeft den direc teur van de zuivelfabriek teBerchem J. v. E. en den botermaker v. d. B. gearresteerd terzake dat- zij in den loop van dit jaar 100.000 liter volle en 1000 liter room zonder bonnen of vergunning zouden hebben verkocht aan kennissen of relaties van den directeur. Doodelijke ongevallen. Te Oldenzaal vond men den 56- jarige hoofdconducteur B. op het stationsemplacement. Hij is vermoe delijk door een trein gegrepen. Hij is later in het ziekenhuis overleden. Langs de spoorlijn Tilburg—Breda is het zwaar verminkte lijk gevonden van den 45-jarigen Swinkels uit Tilburg. De man schijnt door een trein gegrepen te zjjn en op slag gedood. Tengevolge van de duisternis is de 55-jarige dekknecht L. H. te Eind hoven in het water van den Singel geloopen en later overleden. %.lj-n- nwt op cLa bon. •koopliever eenige/ zegels tajdyk AeLkens oén zegeltje kost onnoodig "HpU •maak, van- groote- hoeveel!) eden Aangiften van 23 tm. 29 Dec. GEBOREN Gerardus J. M. Wennekers, Oostrum Gerardus C, P. Strijbos, Castenray Maria G. P.' Martens, Castenray HUWELIJKEN Wilhelmus H. J. Boom, 42 jaren, vrachtrijder 'en Josephina H. Stiphout, 20 jaren, beiden te Venray OVERLEDEN Gerarda H. M. v.d. Bosch, weduwe van L. J. Raedts, 68 j., Maasli.weg 16 Martinus Bus, 59 jaren, landbouwer,. Ysselsteyn I 80 Carolina van Dijk, 50 jaren, Mer- se) o M 59 Johannes Fr. H. v. Bergen, 10 mnd., Langeweg 2 2 patiënten St Servatius 1 patiënt St Anna Elk der vol- I geeft recht op het geilde bonnen "1 koopen van RIJKS-VOEDSELBUREAU Leunscheweg 15 Telefoon 416 Kantoor geopend eiken werkdag voor den middag van 9—12 uur. Zaterdags den geheelen dag gesloten Rundveelevering in verband met melklevering. Degenen, die in verband met hun melklevering willen reclameeren over te weinig melkopbrengst van de koeien, moeten deze reclame in dienen voor Zaterdag 8 Januari a.s. De Bureauhouder, J. CLEVERS. Tot 9 Januari 1-2A Brood elk 4 rants, brood of geb. 1-2B Brood elk 1 rants, brood of geb. 1-2 Beschuit elk 1 rants, beschuit 1-2 Aardap. elk 2 kg. aardappelen 1-2 toeslag 1 kg. aardappelen 1 Tabak 1 rantsoen naar keuze 2 Tabak idem 1—2 Taptemelk/karnemelk -1—2 Melk l3/< liter melk IA 2A Vleesch 1 rantsoen IB 2B Vleesch l/t rantsoen 07 Algem. 500 gram suiker 08 Algem. 125 gram janj 06 Algem. 100 gr, magere kaas 01 02 1 rants, bloem, enz. 04 Algem. 125 gr. gort 05 Algem. 125 gram vermicelli 03 Algem. 125 gr. gemengd meel Dl Kinderv. 250 gr. gort El Kinderv. 250 gram rijst of gort 1 Versn. 100 gram suikerwerk 5fA Boter rantsoen boter 4—77 idem 1B Boter rantsoen margarine IA Boter idem B2 C2 D2 E2 elk V» rantsoen boter 1 October tot 1 Maart: 20-21-22 BV 1 eenh. kaart T 116 vaste brandstof 1 October 1943 tm 30 April 1944 16 KF 1 eenh. vaste brandstof kaart U 115 Brandstoffen één 'eenh. per. 5 idem per. 6 idem per. 7 idem per. 8 -elk 1 eenh. vaste brandstof tot '22 Januari Eenheidszeep 09 1 rantsoen Waschpoeder 10 1 rantsoen Waschpoeder C3 D3 E3 1 rantsoen Toiletzeep E4 1 rantsoen Geldig tot 29 Januari R 01 Tabakskaart 1 rants, scheerzeep Op bovenst, bonnen kan reeds op 24 Dec. gekocht worden, behalve vleesch en aardappelen. Een nieuwe bon voor petroleum is nog niet bekend. Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koo- Ipen offert voor haar aan WINTERHULP. Giro 5553 I

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2