BINNENLAND BEKENDMAKING. INLEVERING VAN RADIO- ONTVANG TOESTELLEN. GEVONDEN Diefstallen. Brand. VALK-REVUE, SERVATIUS-OMROEP. D.I.S,-nieuws. LUXOR-THEATER Prijsopdrijving van ruw voeder. De wijde wereld in. De Rijkspostspaarbank. Geen benzine voor particuliere auto's, ook in Nederland. Besmettelijke ziekten Burgerlijke Sj| GELDIG nieuwe opleid ir.gsmethodo en diverse andere bluschoefeningen. Wij zyn ervan overtuigd dat velen deze belangryke demonstratie by het Mgr. Wynhovenpark zullen bijwonen, teneinde zich te overtuigen van de paraatheid van onze .Vrijwillige Brandweer. De Burgemeester van Venray, over eenkomstig artikel 3 der Verordening No. 152/1941 van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsehe gebied waarnemend de taak van Bur gemeester en Wethouders, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij in de gelegenheid worden gesteld om kennis te nemén van het voor nemen tot het onttrekken aan het openDaar verkeer van een gedeelte van een weg gelegen in den Oirlosche Pas, grenzende aan de perceelen kad. bekend gemeente Venray Sectie D Nos. 1632, 1633, 1634, 3310 en 3385 en dat zij binnen 14 dagen na de publicatie daartegenbozwaren kunnen indienen. Venray, 11 October 1943. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeestef (Politiegezags- drager) van Venray brengt hierbij in verband met de bekendmaking van den Höheren SS- und Polizeifiihrer dd. 2 October 1943, ter openbare ken nis, dat alsnog gelegenheid wordt gegeven tot inlevering van radio ontvangtoestellen met toebehooren en eventueele onderdeelen en wel in 't St. Josephgesticht, Venray (ingang aan den Overloonschen weg over de •speelplaats) op MAANDAG 18 Oct. a.s. tusschen 2 en 5 uur Of op DINS DAG 19 Oct. a.s. tusschen 10 en 12 uur of tusschen 2 en 5 uur. De in te leveren voorwerpen moe ten van een daaraan stevig bevestigd cartonnen kaartje groot 10 x 15 cm. worden voorzien, onder bijvoeging van de ingevuld voorgeschreven for mulieren, welke aan de loketten der postkantoren kunnen worden afge haald togen betaling van 5 cent per stuk.' Ten aanzien van de inlevering van radio-ontvangtoestellen met toebe hooren en onderdeelen door geövacu- eerden, voor zoover (ieze toestellen enz. in de ontruimde woningen aan wezig zijn, is het volgende bepaald: Het inleveringsformulier kan dooi den geövacueerdo ten postkantore in de tegenwoordige woonplaats worden betrokken en wordt na invulling (in drievoud) toegezonden aan den poli- tiegezagsdrager (burgemeester) dier woonplaats. Tevens is hij verplicht om een door hem aan te wijzen per soon, woonachtig in zijn vorige woon plaats of den politiegezagsdrager (bur gemeester) aldaar te machtigen tot het weghalen van zyn radio-ontvang- toestel(len) en of reserve-onderdeelen en toebehooren uit de ontruimde woning. Deze schriftelijke machtiging moet eveneens bij den politiegezags drager (burgemeester) der tegenwoor dige woonplaats worden ingeleverd. De machtigingsformulieren, welke kosteloos ten gemeentehuize verkrijg baar zyn, moeten uiterlijk Dinsdag 19 October a.s. volledig ingevuld by den betrokken politiegezagsdrager (burgemeester) worden ingeleverd. De machtiging wordt na behoor lijke legitimatie aan den gemachtig de uitgereikt, die er alsdan zorg voor dient te dragen, dat het toestel uit de woning wordt verwijderd en in geleverd. Voor den inhoud der bovenvermel de beschikking wordt verder verwe zen naar de desbetreffende publicatie welke in de pers is verschenen. Venray, 14 October 1943. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN N.B. Belanghebbenden worden nog er op gewezen, dat zij behalve de in levering als bovenbedoeld, bovendien verplicht zyn hun toestel schriftelijk aan te geven aan het Hoofdbestuur der P.T.T., Roggestraat 13 te Arn hem. Voor zoover zij dit niet reeds gedaan hebben, behooren zy zulks alsnog onverwijld te doen. Een duimstok, is by W. Swinkels K 100 Sohoide; zilverbons, zijn by N. Vroon Oude Oostr.weg 51; een zakmes, is by H. v. Kessel, Overloon- scheweg 47; eerr pijp, een heerenhoed, een kinderbeursje met centen en een kinderkous zyn op het politiebureau; een vulpen, gevonden op den weg tusschen het veer Boxmeer en Gennep is by G. J. Schepers te Lemselo 84 Oldenzaal Do laatste weken nemen de dief stallen in onze gemeente zeer toe. By K. te Merselo werd een zoo goed als nieuw rijwiel gestolen, by v. M. aldaar een party appelen, bij »S. aan de Oude Oostr.weg werden 6 konijnen gestolen en bij zyn buurtiian S. een partij eigen geteelde tabak. Donderdagavond zyn ten nadeele van den landbouwer J. D. aan de Heide twee Korenmyten afgebrand. De Valk 2 maakte verleden Zondag een goede beurt en haalde de eerste puntjes binnen. Het was een goede wedstrijd en zoo spelend zullen er nog meerdere successen volgen. Morgen zal het wel een der zwaarste opgaven voor hen zijn, want tegen Servatius 2 zal het een heele toer zyn om een goed resultaat te berei ken. ,Wy vertrouwen echter op de Valken en hopen dat zich van hun beste zyde zullen doen kennen in die derby. De Valk I speelt uit tegen „I.V.O" en nog steeds moet het eerste puntje binnen komen, moge het morgen zijn in Velden. Do Valk 3 speelt thuis tegen Meerlo en moet ook nog de eerste overwin ning binnenhalen. De wedstrijd tegen F.C.V. is voor Servatius de eerste nederlaag gewor den. 't Liet zich het eerste kwartier van de wedstrijd niet aanzien, want Servatius was sterk in de meerder heid. Na 4 min. was 't reeds 1—Oen meerdere kansen-kwamen er om de voorsprong nog te vergrooten. F.C.V. wist beter van de geboden kansen gebruik te maken en bracht de stand op 2—1. Na rust bleef 't een aantrekkelijke wedstrijd. Venlo wist na ongeveer 30 min. spelen er zelfs 3 1 van te ma ken. Door een toegestane penalty wist Servatius de achterstand te verklei non. De laatste min. kreeg Servatius zelfs de kans om gelijk te maken, doch dit mislukte en zoo wen F.C.V. met. 3—2. Het derde won met 8—2 van de Valk 3. Terecht protesteerde de aan voerder van Servatius na het nemen van een strafschop, daar de doelman reeds uitgeloopen was, voor de bal geschoten werd. Zonéfeg is het eerste vrij. Het tweede gaat naar de Valk. Jongens je mond houden, werken en winnen als 't kan. Het derde moet |naar Erica II en liet vierde speelt thuis tegen Ysselsteyn Boys veel succes. Er bestaat, bij genoegzame deel namen, voor de supporters gelegen heid om Zondag 24 Get. mee te gaan naar de Venl. Boys. Vertrek per trein om 1.48 uur. In een zeer matige wedstrijd heeft D.I.S; beide punten in "Wanssum moe ten laten. Voor de rust was de thuis club. 't meest in den aanval wat in drie doelpunten werd uitgedrukt. Na de hervatting zakte 't spel nog meer. De groenwitten liepen den achter stand tot één punt in maar tot een 'gelyk spel konden ze 't niet brengen. Wanssum won verdiend met 4—3. Morgen krygt D.I.f^. over de heele lijn 't op te nemen tegen sterkere tegenstanders. Het eerste ontvangt Sevenum de kampioenen van verleden jaar die weer rechstreeks op den eeretitel afgaan. Bovendien zal Sparta graag revanche willen nemen voor de eenige nederlaag die D.I.S. haar verleden seizoen toebracht. Onze jon gens zullen 't dus hard te verant woorden krygen. Laten ze flink aan pakken en tot 't einde volhouden mis schien is een verrassing dan niet onmogelyk. D.I.S. II gaat naar Wittenhorst 3 en D.I.S. 3 naar L.V.S. II. Veel kans op succes durven we beiden niet te geven. presenteert ons deze week: „De Muilkorf". Deze film waarin Ralph Arthur Roberts de hoofdrol vertolkt, heeft voornamelijk een komische inhoud. Men zou deze film kortweg kunnen samenvatten in de woorden: De officier van justitie zyn eigen verdachte of „De verdachte zyn eigen Officier van Justitie". Wat is n.l. het geval: Do officier van justitie, die na een nachtelijke en vochtige stamtafel bijeenkomst een standbeeld van een muilkorf voorziet, weet zich den vol genden dag hiervan niets meer te herinneren. Hij zelf krijgt nu deze zaak te berechten. Zoo komt het tot een interessante rechtzitting, waarby de officier, zonder eenig vermoeden van de ware toedracht der zaak, tegen zijn eigen wandaad te velde trekt. Hoe hy zich nu uit deze zaak red, met behulp van zyn charmante dochter kunt U zelf in deze film zién wélke zeer zeker vele toeschouwers zal trekken. JMf. OVEflLOON. Alhier is Dinsdag begonnen een cursus voor vrouwen en meisjes. Deze cursus, zal hen leeren het vermaken van oude klee- ren enz. Ruim 60 vrouwen nemen deel. Het zoontje van J. de Ryck alhier kreeg êèn slag van een paard tegen een onderarm, tengevolge waarvan hij zich onder doktersbe handeling moest stellen. Zondag speelde S.S.S. II zyn eerste thuiswedstrijd tegen Heyeh I en verloor met 7 1. S.S.S. I brabht het er beter af en won de eerste uitwedstrijd tegen St. Hubert met 6—2. De Inspecteur voor de Prijsbeheer- sching te 's Hertogenbosch heeft den fouragehandelaar G. Wijnhoven, Sta tionstraat D 49 te Tienray, veroor deeld tot een boete van f 3000, we gens opdrijving der prijzen van ruw- voedervoederpeen, voederkoolraap en voederbleten. Door de handelingen van dezen overtreder der prijzenbeschikking zijn tientallen anderen tegen de lamp geloopen en eveneens met den Inspecteur voor de Prysbeheersching in conflict gekomen. Nietminder dan 65 landbouwers in Noord-Limburg hadden hem tegen hoogere prijzen geleverd dan veroorloofd was en 13 handelaren elders in den lande had den de goederen van W. betrokken, Een speciale kant van de zaak is. dat W. door het bieden van onge oorloofde hooge prijzen 't leven van den bona-fiden handelaar practiseh onmogelijk maakte. Een firma in ruw voeder in Tienray had sedert 1923 en tot 1940 vrijwel den alleenhandel in aardappelen en ruw voeder.. Sinds 1940 begon WT. eveneens in ruwvoe- der te handelen. Hij betaalde toen al direct hooge prijzen en kon zoo doende groote partijen omzetten. Toen in 1941 de priizen werden vastgesteld, heeft hy op basis van zijn omzet over 1941 van de veiling te Venlo zijn pnntentoewyzing ont vangen. Maar ook toen de prijzen waren vastgesteld, heeft W. zich niet aan de bedragen gehouden. Hij bood meer en kon daardoor zeker 90 pet. van het ruwvoeder van de verbouwers koopen, "tbrwijl de commissionnair van den benadeelden handelaar tegen de vastgestelde prijzen bij geen ver bouwer koopen kon. Er kon vastgesteld worden, dat W. voor voederpeen meer dan het dub bele betaalde. Natuurlijk kwamen op de facturen altijd de officieele prijzen voor, doch hoe weinig deze een beeld van de werkelijkheid boden, blijkt bijvoor beeld- uit de verklaring van een graanhandelaar, die in December 1942 van W. een wagon voederpeen kocht. Hij betaalde daarvoor driemaal den vastgestelden pry's. De facturen ver meldden echter den officieelpn prijs. Uit dit eene voorbeeld blijkt wel tot welke schrikbarende excessen de eenmaal aangevangen prijsopdrijving in deze gevallen leidde. Vijf bewoners van het strafkamp in de Peel onder Sevenum, jeugdige strafgevangenen, wisten aan de hoede van de bewakers te ontsnappen en zyn de wijde wereld ingetrokken, Of hun vrijheid van langen duur is. staat te bezien. Mussert heeft een bezoek ge bracht aan het Arbeidsfront in het nieuwe vormingsoord „Drakenburg" in de fraaie omgeving van Hilversum. De Leider heeft dadr een rede ge houden. Hierin wees hij er in h,et bijzonder op, dat het nat.-socialisme nog geen vaste afgeronde gestalte heeft aangenomen en zich nog in de beginphase van zijn ontwikkeling bevindt. Het zal nog wel veertig of vijftig jaar duren, alvorens het nationaal- socialisme vasten vorm zal hebben aangenomen. Slechts door stugge volharding zal hel mogelijk zijn, het materiaal te verwerven voor den grootschen op- bouwenden arbeid, welke moet wor den verricht. Uit het onwrikbare geloof, dat de ingeslagen weg de juiste is, kan de moed en de over tuigingskracht worden geput in den strijd. Velen begrijpen den ontwikkelings gang niet en verwarren de werkelijk heid van heden met het practische nationaal-socialisme. Zy vragen: Is dat nu natiönaal-socialisme Wij ant woorden: Neen, dat is geen nationaal- socialisme, maar oorlog, aldus de Leider. Onze volkskracht, de arbeids kracht van onze werkers, is voor een groot deel gewijd aan de oorlogs voering. Voor ons bestaan blijft steeds minder over. Als wij er echter in slagen door alle moeilijkheden heen onze arbeids kracht en ons verstand te bewaren, dan zullen wij boven dit dieptepunt in de geschiedenis uitkomen. Dan zal ook de Nederlandsehe arbeider het hooge levensniveau hebben bereikt, dat het nationaal-socialisme zich ten doel heeft gesteld. Dan zal het vplen gemakkelijker vallen ons tegeloovefi. Het Nederlandsehe Arbeidsfront zal )t leeuwenaandeel van deze groote taak, den Nederlandschen werker een betere toekomst te verzekeren, te vervullen hebben. •Wy moeten er komen in het vaste geloof, dat alleen als Duitschland dezen oorlog wint, ons volksbestaan verzekerd is. Zou dit niet het geval zyn, dan zou alles verloren zijn, om dat Europa en daarmede ook ons land, in de klauwen van het bolsjewisme zou valUJb. Wij zullen den ingeslagen weg vervolgen en door alle moeilijkheden heen zal het nationaal-socialisme zegevieren, aldus besloot de Leider. Over de drie verstreken kwartalen van 1943 is bij de Rijkspostspaarbank ruim 179 millioen gulden meer in gelegd dan terugbetaald; verleden jaar was dit cijfer ruim 39 millioen. Het saldotegoed bedroeg eind Sept. 1943 722 millioen gulden (vorig jaar 518 millioen). Alle particuliere automobielen in Duitschland zullen worden omge schakeld op het verbruik van vaste of gasvormige brandstoffen. De Gevolmachtigde voor het Vier jarenplan heeft de bestaande beper kingen voor den ombouw van auto mobielen opgeheven en bepaald, dat alle auto's, die tot dusver op vloei bare brandstoffen reden, voortaan gebruik zullen moeten maken van houtgas of lichtgas. Tot dusver waren overwegend de vrachtauto's en auto's met dieselmo toren op nienwe motorbrandstoffen uitgerust, terwyl dit slechts ten de&e het geval was voor personenauto's. Voortaan zal in het particuliere ver keer dus geen benzine meer worden verbruikt. De productie van vaste en gas vormige brandstoffen is in de laatste maanden sterk vergroot, terwyl overal nieuwe tankstations voor gas, hout en briketten zijn ingericht. Aange nomen mag worden, dat de brand stofvoorziening der particuliere auto's op de nieuwe basis verzekerd is. De ombouw der nog op benzine rijdende auto's moet onverwijld ter hand wor den genomen. De nieuwe maatregelen gelden ook voor Noorwegen en Nederland. Blijkens de officieele statistiek van de Staatscourant is het verloop der besmettelijke ziekten in ons land in de week van 26 Sept. tot *2 October als volgt geweest werden in die we vallen van diphtj de week daarvoor tijd deden zich vallen van kind roodvonk 630 werden slechts i aangegeven tegen Aangiften va GEBOREN Wilhelmus M.H. Herman H.H. Di Gerardus J.J.M. i Martinus H. C. 1 Wilhelmina G. V Hendrikus G. P. 0« Cornelia L. A. S ONDERTROU1 Gerard Baltuss te Horst en Jac jaar, te Venray. GEHUWD Wilhelmus 0. timmerman te C J. Oudenhoven, Leonardus H. van Th. Barents, te Venray en Ai van G. J. H. H Maastricht. OVERLEDEN: Wilhelmina J. Klein Ojrlo. Petronölla J. 1 van Jo. J. A, v. Kruisstraat. -1 Petronella Mr. Verlengde Voids Martinus Hen i G. Chr. Vermen Langstraat. 4 patiënten SI 2 patiënten St Elk der vol- gende bonnen Tot 31 October 43-44A Brood elk 43-44B Brood elk 43-44 Beschuit e! 43-44 Aardap.eli 43-44 toeslag 43 Tabak 1 i 44 Tabak 43-44 Ta 43-44 II 682 Algem. 2 679 Algem. 12 678 Algem. 125 681 Algem. 676 677 1 43A Kinderv. 43B Kinderv. 42 Versn. 100 43 Versn. 100 680 Algem. 1 43A Boter '/i r 43B Boter 44B Boter 4-62 Res. Op bon 4X.4 100 gram rund' lieve ze dan leveren. De boterbonn blijven geldi| I)e nieuwe Maandag beken De nieuwe b middelen en cl a.s. bekend gei Een nieuwe bo Koffiesurrogaat gewezen. tot 31 October 674 Algem. Z eenh.zeep I 675 Algem. Z wasehp. Z toiletzeep 1 October tot 20-21-22 BV kaart T 116 1 October 194 16 KF kaart U 115 Brandstoffen idem idem idem 1 elk 1 Van 1 Aug. to 16 Verlicht. 30 S 108 Sl 28 Sept. tot 1 13 en 14 bonkaart U 2

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2