BINNENLAND Burgerlijke Stand Venray. DISTRIBUTIE-DIENST KRING VENRAY. door weer en wind on oofont do zielzorg uit in de dekenale kerk van Sittard, waar zijn Heerbroer de Hoog- eerw. Heer Deken en Pastoor der stad van O. L. Vrouw van het H. Hart, -is. De gemeente Venray, zoo lier en trotscli op de, vele Zonen, die het priester- en kloosterkleed dragen, zal ook dezen gouden jubilaris haar ge beden en wenschen gaarne schenken, opdat Pater Bentivolius (in de wereld Gerard Antoon Haenraets), want zoo heet de jubilaris, nog een lange, vredige levensavond gegeven zü» Brandweer-demonstratie. Naar we vernemen zullen hier op Zaterdag 16 Oct. a.s. öp het terrein van onze Vrijwillige Brandweer weer groote demonstraties gehouden wor den. Verschillende brandweercorpsen van de omliggende gem jenten zullen deze demonstraties bijwonen. Ook niet-leden van brandweercorp sen zijn welkom en. wij twijfelen er ook niet aan of bij goed weer zal de belangstelling groot zijn. GEVONDEN Twee - medaillons en een doublé kruisje aan oen sluitspold is bij W. J. Steerneman, Verlengdéveldst.raat 5; een paraplui is blijven staan bij tandarts "ruytzer Gróotestraat; een gouden zegelring, is bij chauffeur gemeente-autobus; Een portemonnaie inet geld is bij M. Willemsen Veltum L 70: een bankbiljet en zilverbons bij H. v. Kessel Overloonsclieweg 47; kindermuts en een boodschappentasch inhoudende boter en portemonnaie met boterbonnen op het politiebureau. VALK-REVUE. Vrouwe Fortuna is momenteel schijnbaar anti-Valk, want nadat in den wedstrijd Servatius—De Valk, na een goed gespeelde eerste helft een voorsprong was verkregen van 1—0, dank zij een formidabel schot van den linksbuiten, zagen zjj dezen voorsprong te niet gedaan door een tweetal cadeaux, waarop niet gere kend was. Opmerkelijk was dat beide doelverdedigers weinig gevaarlijk werk kregen, hetgeen niet pleit voor de resp. voorhoeden. Morgen komt Panningen en weer zal het er spannen, want ook nu vecht De VAk nog steeds voor.de eerste puntjes. Als voorwedstrijd De Valk 3 Wa- laria 2, waarmede voor De Valk 3 het' seizoen begint, SERYATIUS-OMROEP. De wedstrijd van het seizoen Ser- vatius-De Valk is weer gespeeld. Zooals steeds spanning tot het laatste toe. De eerste twintig minuten was Do Valk sterker en dit werd beloond met een-heel goed doelpunt. Daarna kwam Serv. beter opzetten en de kansen werdpn meer verdeeld. Uit een verdiend# strafschop maakte Servatius gelijk. Na de rust was S. beduidend sterker. Eén mooi doel punt van den centervoor werd we gend buitenspel geannuleerd. Toen nog 12 min. te spelen waren, werd de Valk-doelman door een hooge bal verrast, de linksbinnen van S. maak te er 2 1 van. Serv. II won in Tegelen van DSS II met 5—1. Morgen komt Steyl II op bezoek. Dit is een der sterkste elftallen uit deze afdeeling. Hot. 3e won met 10—0 van het 4e. Zondag gaat het 3e naar Eiica II. Serv. IV ontvangt Meerlo. AVorp geen scherpe voorwerpen tusschen (le aardappelschillen. Wat doet U met Uwe oude scheer mesjes Die vraag is nog nooit af doende beantwoord, maar één ding is zeker: die oude mesjes mogen in geen geval geworpen worden in den emmer waarin moeder de vrouw het huisafval bewaart t.w.: aardappel schillen, etensresten enz., want dit afval is bestemd er ons vee mee te voederen. Eén mesje kan den dood tengevolge hebben, als het met do aardappelschillen 'in de maag van do koe terecht komt. Ook een naald of elk ander scherp voorwerp kan ernstigo schade toe brengen aan liet vee. In plaats van de melkproductie te verhoogen door middel van de aard appelschillen, die zoo prachtig melk- drijvend zijn, zou men, door onacht zaamheid, niet alleen een stuk vee smartelijk doen lijden, maar tevens de melkproductie benadeelen. Wat U dus ook met Uw eude scheermesjes doet, gooi ze nooit tus schen de aardappelschillen. „Scherp" is geen veevoeder. „Scherp" ver moordt ons vee. LUXOR-THEATER presenteert ons deze week op veel vuldig verzoek nogmaals „QUAX DE BROKKENPILOOT". Ruim een jaar geleden werd deze film hier voor 'n uitverkochte zaal vertoond. De onge lukken, die Heinz Ruhmann, alias Quax, bij zijn vlieger-opleiding maakt, zullen ook nu weer het publick doen lachen. Zondagmiddag speciale kindervoor stelling met de sprookjes-poppen-film „de zeven raven", naar het bekende sprookje var. de Qebr. Grimm. Voor beide films verwachten wij veel toeloop. Tijdig reserveeren is noodig, evenals op tijd aanwezig zijn, daar de directie genoodzaakt is op 't, vastgestelde uur te beginnen. D.I.S.-nieuws. De wedstrijd tegen R.K.G.F.C. werd gewijzigd in een uitwedstrijd; de groen witten maakten de reis niet voor niets, ze behaalden een flinke 5 1 overwinning, waarmee de eerste puntjes binnenkwamen. Voor morgen staat een thuiswed strijd tegen B.V.V. op 't programma. Bij flink aanpakken wordt dat' mis schien de tweede everwinning. D.l.S. II won in Leunen vitp L.V. S. III met 4 1. Tninbou wzaaipeul vruchten. Hot Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouwproducten (A.V.A.) afd. Limburg maakt beleend: dat ook* tuinbouwzaaipeuD'ruchten, welke op contract geteeld zijn, niet mogen worden gedorscht, dan nadat hiervoor een dorschvergunning is afc gehaald bfj den PI. Bureauhouder. Aflevering aan den handelaar, met wien het contract is afgesloten voor de betreffende teelt, mag alleen plaats vinden op een Z.T.vervoerbewi.is, het welk eveneens aangevraagd dient te worden bij den PI. Bureauhouder. Piksel, dat ontstaat bij schooning op het bedrijf van den teler, dient bij het A.V.A. afd. Limburg voor in levering te worden aangeboden. Papiergeweven zakken voor telers van goedgekeurde pootaardappelen. Het Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouwproducten, afd. Limburg maakt bekend: dat telers van goedgekeurde poot- aardappelen. die in het bezit gesteld wenschen te worden van een toe wijzing voor geweven papieren zak ken hiertoe oen aanvrage kunnen in dienen bij het Rijkstextielbureau, Willemsplein 10 Arnhem. Te dien einde kunnen zij bij hun zakkenleverancier. een aanvraagfor mulier verkrijgen, dat volledig moet worden ingevuld en waarop moet worden vermeld hoeveel H.A. poot- aardappelen op het bedrijf van den aanvrager zijn goedgekeurd. De zakkenhandelaar kan voor door zending van het ingevulde formulier zorgdragen. Alle ingevulde aanvraag formulieren moeten uiterlijk 15 Oct. a.s. bij den zakkenhandelaar van wien men de zakken wenscht te be- trekkdn zijn ingeleverd. Na deze datum ingeleverde aan- vraagfoimuiieren kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Textielpunten. Met ingang van 1October a.s. worden de punten 51 tot en met 60 van de textielkaarten voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder, gemerkt V 215 en de punten 11 tot en- met 20 van de textiel-toeslagkaart voor jongens en meisjes van 15 tot 18 jaar, gemerkt Y 715 voor den aankoop van textielproducten geldig verklaard. Kousenbon. Met ingang van 1 Oct. is van de textielkaarten voor mannen en jon gens van 15 jaar en ouder, gemerkt „V 115", bon „M" voor den' aankoop van een paar kousen geldig verklaard. Bij inlevering van bon ,M" dient tevens het vereischte aantal punten te worden afgegeven. Verplichte aflevering rijwielen. Daar gebleken is, dat verschillende rijwiejdetailhandelaren niet genegen zijn de bij hen nog voorradige rij wielen en frames te verkoopen en af te leveren aan afnemers, die in het bezit zijn van een door den distribu- tiedienst uitgereikten geldigen rij wielbon of een door 't bureau voor de metalenverwerkende industrie, is bepaald, dat zij verplicht zijn wan neer een geldige bon of speciale ver gunning wordt aangeboden, 't daarin vermelde artikel te verkoopen en af te leveren aan dengene, te wiens name de rijwielbon of speciale ver gunning is gesteld. Verboden handelsnamen. In de Handelsnaamwet is het vol gende nieuw artikel 2a ingevoegd: Het is verboden een handelsnaam te voeren, welke ertoe kan leiden, dat het publiek zich een onjuiste voor stelling vormt van de onder dien naam gedreven zaak. Bipliterie. Het aantal nieuwe gevallen van diphterie is over het geheele land sterk toegenomen en wel van 1054 tot 1393. De dysenterie blijft in Over- ijsel het sterkst. Over heel het land werden 675 nieuwe gevallen gecon stateerd, waarvan 412 in deze pro vincie. - Stijgende cijfers. In de Ned. bedrijven van het hotel café- en restaurant wezen werd in 1939 voor f 167 millioen omgezet, een bedrag, dat in 1940 steeg tot -f 195 millioen en in '41 een cijfer van f 264 millioen gnldcn bereikte. Terugbetaling op boekjes van de Rijkspostspaarbank De rechtstreeksche terugbetaling na vertoon van persoonsbewijs op boekjes van de Rijkspostspaarbank door alle kantoren in Nederland is uitgebreid tot gemachtigden en wet telijke vertegenwoordigers van inleg gers. Nadere inlichtingen over bewijs stukken, enz. verschaffen de postkan toren. Processen tegen radio luisteraars Men schrijft uit Den Haag: Wij leven in een bezet land en de bezettende overheid wenscht niet met zich te laten spotten. Wie geneigd mocht zijn dat te vergeten, wordt daaraanherinnerd door de den laatsten tijd opmerkelijk talrijk geworden persberichten over vele processen tegen hen, die de verordening be treffende het inleveren van radio toestellen op eenigerlei wijze hebben ontdoken of veronachtzaamd. Volgens deze berichten worden er vaak zeer gevoelige straffen uitgedeeld De Duit- sclie autoriteiten eischen nu eenmaal onvoorwaardelijke gehoorzaamheid aan de door haar uitgevaardigde ver ordeningen en voorschriften. Wie, óm welke redenen dan ook aan dieneisch niet voldoet, weet dus wat hem te wachten kan staan. Aankooprvergunuingen rundvee Met ingang van 26 September zijn eenige wijzigingen gekomen in de regeling betreffendè de aankoopver gunningen voor rundvee. Voor den aankoop van rundvee, dat ten nvinste eenmaal gekalfd heeft, blfjft een aan koopvergunning noodig. Aankéop- vergunningen voor koeien worden van 27 September af desgewenscht verstrekt aan alle veehouders, die aan hun aanslag in de veelevering 1943 hebben voldaan en die minder koeien op hun bedrijf hebben dan'zij na 1 December a.s. mogen aanhouden. Aan handelaren, die vorig jaar een bedrijfsmaximum hadden en die aan hun aanslag hebben voldaan, kunnen eveneens aankoopvergunningen wor den uitgereikt. De* grens van 250 kg., boven welke vee alléén mocht worden aangekocht op een aankoopvergun ning, is sinds 26 Sept. dus vervallen. Aankoopvergunningen hebben een geldigheidsduur van 14 dagen. Bij de aanvrage moeten de veeboekjes wor den overgelegd. - Een bijzondere postzegel. 'Voor den Dag van den postzegel wordt van 9 October tm 8 November a.s, een bijzondere postzegel verk rug baar gesteld in de frankeer waarde van 71/» cent, maar tegen een ver koopsprijs van 15 cent. De netto opbrengst boven de frankeer waarde is bestemd voor pliilatelistische doel einden. J. H. Strube heeft den zegel onéworpen. In liggenden vorm draagt hif de afbeelding van een Neder- landsche postkar uit de 19e eeuw. ■Een bijzonder stempel zal worden gebruikt op de postzegeltentoonstel lingen van de -Postzegelvereen ging Breda op 10 October en van de Am- sterdamscho Postzegelvereeniging De Philatelist op 9 en 10 October. N.S.B. vraagt bewapening In een hoofdartikel in „Het Na tionale Dagblad" van Maandag jl. wordt in verband met dé aanslagen van den laatsten tijd o.m. het vol gende gezegd: „Opnieuw is een van onze kame raden uit onze rijen weggeschoten. De boer Oosterveen in Drenthe, wiens boerderjj eenigen tijd geleden door kwaadwilligen in brand werd gesto ken,/ is thans door eenige schurken in koelen bloede vermoord, nadat de moordenaars eerst nqg een kopje koffie met hem hadden'gedronken. Kameraad Oosterveen werd door eenige schoten doodelijk getroffen, ter wijl zijn vrouw een schot door de wang kreeg. Wij staan hiei voor het'zooveelste gevai van moord met voorbedachten rade op een lid van de N.S.B. Het aantal slachtoffers van moord en terreurdaden loopt zeker al in de tien tallen "en nog steeds is er geen einde te zien, ondanks, de doodvonnissen, die enkele dagen geleden zyn geveld. Doch wel zijn eenige W.A.-officieren op klaarlichten dag, terwijl zij zich in uniform op den openbaren weg bevonden, gefouilleerd op wapens! Wij meenen de mentaliteit onder de leden van de Beweging goed te ken nen en te schetsen, indien wij in ver band met dit alles opmerken, dat aan veler geduld een einde is gekomen. Toen te Utrecht de politiepresident overste Kerlen op klaarlichten dag werd vermoord, schreven* wij reeds op deze plaats, dat ons geduld ten einde was, en terreur ten slotte alleen met terreur vergolden kan worden. Wy hebben de ontzaglijk moeilijke en zware taak op ons genomen ons Nederlandsche volk te leiden naar een nieuwe toekomst en de grond slagen voor die toekomst te leggen. Wannoer nu eenige kringen in dat volk op dat ons idealistische streven reageeren met moord en doodslag en brandstichting, terwijl van de zijde der N.S.B. nóg nooit of te nimmer één politieke tegenstander is doodge schoten op deze waarheid kan niet sterk genoeg den nadruk worden gelegd dan moeten wij zoo lang zamerhand het recht verkrijgen om deze terreur met gelijke middelen tegemoet te treden. Met andere woor den de leden de Nationaal Socialis tische Beweging "der Nederlanden dienen zoo snel mogelijk bewapend te worden in hot belang van hun éigen veiligheid, maar in de eerste plaats in het belang van het goed willende, dat is: het grootste deel van lie't Nederlandsche volk. Aangiften van 24 tm. 30 Sept. GEBOREN Eloy C.C.M. van Sehendel, Oude Oostrumscheweg Maria L.G.J. Rooijackers, Beek weg Wilhelmus P.C. Wynands, Oostsingel Johanna J. Smits, Merselo Jacob J. P. M. Kersten, Oostsingel Antonetta B. G. Smits, Castenray ONDERTROUWD Leonardus II. Dijkmans, weduwn. van Th. Barents, 52 jaar, laiidb. te Venray en Anna M. P. Dols, weduwe van G. J. II.Densels, 42 jaar, te Maastricht. OVERLEDEN Peter Jeuken, weduwnaar van J. Janssen, 76 jaar, Oostrum. 3 patiënten St. Servatius. Tijdvak 3 tm 9 October 1943 Na-uitreiking bonkaarten 11e p. VENRAY 6 Oct. 8.30-13. uur en 14—17 u. (zelfverzorgers en niot-zelf- verzorgers). HORST 7 Oct. 9.30—12 u (zelfverzorgers) en 13—15 u. (niet- zelfverz.) Na-uitreiking toeslagkrt. 11e p. Te Venray, Horsten Meerlo de ge-

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2