I i BINNENLAND Tandarts KRUYTZER AFWEZIG Dr. A.J.M. Lohman bakfiets ANSJE van 13 t.m. 29 Aug. AFWEZIG. van 6 tot 16 Aug. TE KOOP keukenmei: TE KOOP Burgerlijke Stand Venray. DIS TRI KRI1E n drag wordt op de openbare wegen niet geduld. Er is niet de minste re den om temeenen zich door onspor tief gedrag, door gek doen, schreeu wen of joelen, schommelen, stoeien en andere dwaze bewegingen met de vaartuigen op het water te mo gen onderscheiden. Hierbij komen nog de groote lichamelijke gevaren, die een dergelijk optreden voor de bedrijvers zelf, maar ook voor ande ren als gevolg kunnen hebben. Ook aan de moreele gevaren, die aan het misbruik der grootere vrij heid op het water verbonden zijn, moet eens ernstig gedacht worden. Velen schijnen te denken men kent ons niet, dus kan het ons niet sche len, waarvoor we worden aangezien. Deze personen hebben weinig ver antwoordelijkheidsgevoel, zoowel ten opzichte van het overige publiek, dat van het water en zijn omgeving wil genieten vooral de jeugd alsook ten opzichte van do bewoners der streek. Ook zullen deze personen, door de ergernis welke zij geven, ertoe dwingen, dat door allerlei over heidsmaatregelen of door maatrege len der oevereigenaren minder aan gename beperkingen der bewegings vrijheid zullen plaats hebben. Om teleurstellingen en andere onaange naamheden te voorkomen, houde men dan ook rekening met het feit, dat er, nu de drukte toeneemt, door de politie scherper toezicht gehouden en strenger opgetreden zal worden. De watersport op de Maas in Nrd.- Limburg bevindt zich nog in een beginstadium, maar wordt toch meer en meer „gemeengoed". Dit laatste is een gelukkig verschijnsel, maar is reden te meer voor de overheid om te zorgen, dat zij in goede banen wordt geleid en van den beginne af uitspattingen en misbruiken worden tegengegaan. GEVONDEN een verrekijker, is bij H. Camps, Gr. Straat 16; een rozenkrans is bij W. Lucassen, O. Oostr. weg 31; blijven liggen een portemonnaie met centen, bij P. Smits, Schoolstraat; 3 sleutels, zijn op het politiebureau. Aangehouden. Door de politie werd zekere R. alhier aangehouden en in bewaring gesteld wegens mishandeling van zekere S, die door hem meteen mes werd gestoken. Eerste H. Mis te Oirlo. Zondag 1 Aug. was het een feest dag voor Oirlo. Een zijner zonen, de Weleerw. Pater L. Muijsers, droeg in de parochiekerk zijn eerste H. Mis op. Ter dezer gelegenheid was een passende versiering aangebracht. Do Zeereerw. Heer Pastoor ontving den Neomist aan den ingang der kerk, sprak hem op hartelijke wijze toe en leidde hem de prachtig versierde kerk binnen. Bij het H. Offer werd de jonge priester geassisteerd door zijn broei de Weleerw. Heer M. Mupsers en zijn neef Dr. W. H. Muijsers, Rector bij de Eerw. Zusters te Koningsbosch. Pastoor Gerards fungeerde als Cere- moniaris. De feestpredikatie werd gehouden door den Eerw. Heer Jan Verstappen uit Oirlo. Door het zangkoor werd een drie stemmige Mis „Missa in lionorem St. Vincentius a Paulo" met orgel,, van Ign. Mitterer, pastoor, zeer ver dienstelijk uitgevoerd. Na de Hoogmis werd oen plechtig Te Deiun gezongen tot dankzegging. Na afloop der plechtigheid dankte de jonge priester allen die hadden meiiegevvorkt. om deze dag voor hem en zijn ouders en familie tot een on vergetelijke te maken. Van de receptie werd door nage noeg alle inwoners van Oirlo en om geving gebruik gemaakt, alsook door den E.A. Heer Burgemeester uit Venray. OVERLOON. Alhier slaagden de navolgende personen voor hot diplo ma E.H.B.O.Th. Fransen, M. Jansen, M. Welbers, W. Hendriks, H. Wejj mans, W. Creemers en W. Loonen. 12 Aug. a.s. hoopt Zuster Asella in de wereld Maria Lichteveld, den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaren in het klooster trad. Onder den trein. Te Helenaveen is de 17jarige Maria Sanders uit Heerlen door een trein gegrepen en op slag gedood. Met het hoofd tegen lichtmast. Woensdag overleed tengevolge van een tragisch ongeluk de 21-iarige jongeman H. Westerink uit Kerkrade. Het ongeluk gebeurde Dinsdagavond. W. had aan den Rijksweg in de tram naar Heerlen plaats genomen en bleef vanaf het balcon een kennis na wuiven. Daarbij heeft hij te ver over de ijzeren ballustrade geleund met het noodlottig gevolg dat hij met het hoofd tegen een cementen lichtmast der gemeentelijke bedrijven sloeg. Doodelijk ongeluk op de mijn Oranje-Nassau I te Heerlen. Dinsdagvoormiddag is ingenieur Heynen door onbekende oorzaak, op het emplacement van de O. N. 1 onder een locomotief geraakt. Zeer ernstig gekneusd beide beenen werden afgekneld werd Ir. Heynen naar het St. Joseph-ziekenhuis ver voerd, waar hij na aankomst is over leden. Ir. Heynen was gelmwd en woon achtig te Heerlen. Weer twee nieuwe zegels. Vanaf 15 Augustus af zullen weer twee frankeerzagels van de nieuwe serie verkrijgbaar zjjn, t.w. van 1'/, cent met drie-kronenboom (purper) en van 15 cent met de. beeltenis van Piet Hein (blauwachtig paars). Het symbool van de drie-kronen- boom is bekend uit de heraldiek en de huisvlijt. Verbod tot verblijf in bepaalde provincies. Op grond van de artikelen 47 en 52 van de verordening openbare orde 1943, bepaalt de commissaris-gene raal voor de openbare veiligheid Artikel 1. 1. Het verblijf in de provincies Overfjsel, Gelderland. Drenthe, Groningen en Friesland is tot nader order verboden aan alle mannelijke personen van Nederland- sclie nationaliteit, die don leeftijd van 16 jaren hebben bereikt en al daar niet hun vaste woonplaats hebben. 2. Dit verbod is niet van toepas sing op 1) Personen, die kunnen aantoonen dat zij bij Duitsche instanties, met inbegrip van instanties van de Duit sche weermacht en de Waffen-SS, werkzaam zijn. 2) Personen, die tengevolge van maatregelen betreffende de evacuatie of van verplaatsing van overheids instanties in deze provincies verblijf houden, alsmede hunne gezinsleden. 3) Andere personen, die kunnen aantoonen, dat zjj in dienst zijn van het Rijk, de provincies, de gemeen ten en de overige publieki echtelijke lichamen en om redenen, den dienst betreffende, in deze provincies ver blijf houden. 3. De gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor de betrokken provincie kan om bijzondere redenen andere uitzonderingen toestaan. Artikel 2. Personen, die, in strijd met de bepalingen van artikel 1, verblijf houden in genoemde provin cies, moeten deze binnen vijf dagen na afkondigingvan deze beschikking verlaten. Deze beschikking is in werking ge treden op 4 Augustus. Omtrent de oorzaken en gevolgen van bovengenoemde maatregelen wordt als commentaar gegeven In de maand Juli van dit jaar heb ben er in de vijf vorengenoemde pro vinciën eenige overvallen plaats ge had op distributiebureaux, respec tievelijk op transporten van levens middelenbonnen van de distributie kantoren naar de plaatsen van uit reiking. Deze incidenten werden ver wekt door elementen uit de groote steden, die niet thuis hoorden in de streken, waar de misdrijven werden gepleegd. Bovendien hebben voornamelijk communistische elementen uit de groote steden in deze provinciën een aantal pogingen tot moord gedaan en moorden bedreven, waarvan bur gemeesters, leiders van distributie kantoren en ambtenaren van de Ne- derlandsche politie het slachtoffer zjjn geworden. Nieuwe regeling boterrantsoeu Zooals bekend, wordt thans per twaalf dagen een hoeveelheid van 250 gram boter beschikbaar gesteld. Met ingang van 8 Aug. a.s. zal er, telkens per veertien dagen een bon worden aangewezen, waarop 125 gr. boter en een bon, waarop 125 gram margarine zal worden beschikbaar gesteld. Doordat periodiek, te begin nen met 8 Aug. a.s., een extra bon voor boter of margarine zal worden geldig verklaard, zal de totale hoe veelheid, welke beschikbaar wordt gesteld, echter geen vermindering ondergaan. Om op dit systeem over te kunnen gaan, is voor de periode van 3 Aug. tot 8 Aug., derhalve slechts voor een halve periode, een bon 31A Boter geldig verklaard voor het koopen van 125 gram boter. Bon 31B is nog niet geldig verklaard, doch men dient deze bon zorgvuldig te bewaren. Doodgeschoten. Te Paterswolde is de 20jarige v.d. Velde uit Groningen, toer. hij zich bp zijn arrestatie verzette, doodgeschoten. Textielkaart kinderen Ten behoeve van kinderen, die na 13 Juni 1943 den leeftijd van één jaar bereikt hebben, reiken de distributie diensten op of na den datum van voltooiing van het eerste levensjaar dier kinderen textielkaarten V 515 (100 punten), bestemd voor kinderen van 1 tot 3 jaar uit. Hiertoe dient de textielkaart V 615, welke bestemd is voor kinderen tot den leeftijd van een jaar, ingeleverd te worden, ter wijl de stamkaart van het kind ge toond moet worden. Bij uitreiking van de textielkaart V 515 zullen de diensten het vakje P 13 van de stam kaart afkruisen. Petroleum voor kookdoeleinden Van 6 Augustus 1943 tot en met 27 September 1943 geeft elk der bon nen „11" en „12" van de bonkaart „U 215" voor kookdoeleinden recht op het koopen van één liter petro leum. Definitieve regeling vlakglas De voorloopige distributieregeling van vlakglas, geldende vanaf 13 April 1943 wordt met ingang van 1 Aug. 1943 vervangen door een definitieve distributieregeling. Aankoop, verkoop en aflevering, alsmede het doen ver richten van deze handelingen mogen uitsluitend geschieden tegen afgifte resp. ontvangst van een glasbon, resp. Glasmarke. De glasbonnen worden in omloop gebracht door het Rijksbureau voor Bouwmaterialen, de Glasmarken door den chéfintendant beim Wehr- machtsbefehlshaber. Particulieren dienen zich niet recht streeks tot deze instanties te wenden om bonnen te verkrijgen, doch tot den vakman, die voor hen het glas verwerkt of bewerkt. Verkoop en vervoer van fruit. Nu de tijd van plukken der prui men, vroege appelen en peren daar is, wordt nogmaals ter algemeene kennis gebracht, dat: 1. de verkoop van iedere soort en iedere hoeveelheid fruit door den teler, ook wat betreft verbruik in den boomgaard, aan particulieren en han delaren is verboden; 2. het vervoer van iedere hoeveel heid onrechtmatig verkregen fruit door handelaren en particulieren eveneens is verboden. Aan den C.C.D. en de politie is instructie gegeven, zeer streng op te treden tegen overtreders dezer ver bodsbepalingen. Men zij gewaarschuwd en houde zich dan ook stipt aan de wettelijke voorschriften. Beschikking van den Hölieren SS- und Polizeifiihrer. Met het oog op de heerschende toestanden, wordt de bevolking in de bezette Nederlandsche gebieden nogmaals gewezen op den bestaanden plicht, dat alle personen boven 15 jaar voortdurend hun persoonsbewijs bjj zich moeten hebben. Ook worden de jongemannen, ge boren in de jaren 1924, 1923 en 1922, voorzoover zij van den Arbeidsinzet zijn vrijgesteld, aangeraden de des betreffende Bescheinigung van het arbeidsbureau voortdurend bij zich te dragen. Hetzelfde geldt voor studen ten, die de loyaliteitsverklaring ge- teekend en van hun universiteit toestemming gekregen hebben om verder te studeeren. Bovendien moeten de vrijgestelde krijgsgevangenen de door den Wehr- Geven met vreugde ken nis van de geboorte van ons dochtertje en zusje C. VERPALEN M. VERPALEN- KRUIJSEN BEA en RIA. Delft, Jaagpad 96, 29 Juli. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan commandant en leden van de Venraysche Brandweer, buren en kennissen, voor de belangstelling betoond bij de geboorte van ons dochtertje JOHANNA. Familie M. van Itooy- Peeters Oude Oostrumscheweg 30 Venray, HARTELIJK DANK aan O. L. Vrouw van Oostrum. den H. Jozef en den H. Gerardus voor bijzondere hulp. N.N. HARTELIJK DANK aan O. L. Vrouw van Oostrum voor verkregen gunst, door het bidden van de Noveen der 3 Weesgegroeten. N.N. Buffetkasten vanaf f 200, divans vanaf f 60, clubs en 6 stoelen f 480, eikenhouten spiegel f 52.50, eikenh. tafels vanaf f 40, theekastjes vanaf f 20, armstoelen vanaf f 15, alles in prima staat. W. G. J. van Deelen Houtstraat 11 VENLO TE KOOP een maalkalf en een weibeest bij M. Flinsenberg, Broekweg 6. Mevrouw Marres dM ter, Villapark 38 te VRAAGT een net R. niet beneden 20 jaar TE KOOP grijs wollen damesm wollen windjacl damesjurk en wit p suóde damesschoe te zarnen f 225. Stappers, Draalstra Buffetkasten vanaf HuiskamerameublenC best. uit 4 stoelen 2 vanaf f 195. tuinameublement I eiken tafels vanaf theekastjes vanaf I fauteuils vanaf f j dressoir f 250, groot spiegel f ij kapstok f 35, losse stoelen vanaf I enz. enz. WIJNEN, Tl Zandstraat 5.1 K. TE KOOP een Jvl met 7 biggen bij Jacj Osch, Brienshoek K 3 TE KOOP een rol maalkalf bij P. H. M Merselo M 117. Pootaardappele Voor herfstle verin I een partij Bintje klas: aan regeeringsprjjs. H. Mujjsers-Verha^i 105a, Merselo. BIEDEN ZICH AA dagmeisje voor hei halve dagen en eer sehappenmeisje. Adres bureau v.d. TE KOOP een v< varken, 16 weken dr, L. Wilmsen, Over] 134. GEVRAAGD voor een nette flinke w< voor een halve dag p Adres bureau deze: TE KOOP GEVRAf met of zonder bandei— Brieven met prijsq onder no. 900 aan rer.u van dit blad. machtbefehlshaber Niederlande uit gereikte „Rückstellungsbescheini- gung" steeds bij zich dragen. Der höhere SS- und Polizeifiihrer RAUTER, SS-Obergruppenführer und General-leutnant der Polizei. Aangiften van 30 Juli tm. 5 Aug. GEBOREN Clara J. G. van Soest, Langstraat Jeanne A. M. van Soest, Langstraat Johanna C. W. v. Rooij Oude Oost r.weg Helena E. Bost, Groote Markt MartinusP. G. Linskens, Leunscheweg ONDERTROUWD Leonardus A. Leenders, 29 jaren, bakker, te Beek en Donk en Wilhel- mina P. 29 jaren, zb., te Venray GEHUWD: Gerardus A. Hermsen, 33 jaren, op perman en Petronella Barents, 33 jaren, zb, beiden te Venray Theodorus W. Vullings, 26 jaren, ambtenaar Rijksvpedselbureau en Maria J. Verliepen, 23 jaren, zb, beiden te Venray Antoon van Dooren, 40 jaren, land bouwer, en Anna H. v.d. Ven, weduwe van Th. H. Arts, 44 jaren, zb, beiden te Venray Jozef H. P. M. van Opbergen, con troleur Ziektewet,30j. te Breda an Ida G. M. Custers, 27 jaren, zb, te enray OVERLEDEN Helena J. M. J. Koenen, 4 maanden Steegsbroek Lodewjjk Swinkels, echtgenoot van M. A. Lindeir Gasstraat Gerarda Jet Maasheesc/jö 4 patiëntefv 3 patiënte|n Tijdvak 14 Na-uitreilo periode; ai en vers» en kinfli VENRAY it; 14 16 uur (1 HORST IS zorgers), 13+: Venray. Ap nen voor deO afgehaald enh die gewoon I leveren op it moeten dit van 11 12.3 Ta) Degenen, tabakskaartj) bakskaart kd< die geboren): 8 Aug. 1925M afhalen op I te Me»rlo, vl en van 14-6 Na-uitreitó Meerlo

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2