BINNENLAND Inlevering van Radio toestellen. GELDIGE BONNEN l'.T.T.-dienst op tweeden Pinksterdag als op Zontlug. De P.T.T.-dienst zal op den t weedon Pinksterdag geheel als op Zondagen worden uitgevoerd. Fiets gestolen. Zondagmorgen werd aan'de Paters kerk een rijwiel gesliden van M. M den liuiis alhier. Ham gestolen. Ken brutale diefstal had einde vorige week plaats in de woning van de Wed. C. in Vlakwater. Tijdens oen middagdutje hoorde j gestommel en zag hierna een paar Arbeidsmannen met een kofier zich verwijderen. De weduwe merkte direct, dat een ham verdwenen was en begaf zich naar het kamp hiervan aangifte doen. Met behulp van een politiehond gelukte het de marechaussees de dieven heel spoedig in te rekenen. Zij waren in het hez.it van dè gestolen ham. EXAMENS Bij do te-Amsterdam gehouden examens van het Nod. Instituut van Accountants slaagde voor. liet onder deel Pinancii-ele Bekenkimde onze dorpsgenoot M. Arts. Voor liet Middenstandsdiploma slaagde te Koormond Mej, M. v. Es, alhier. Te Maastricht slaagde voor het Grafisch Bedryfsdiploma Zei teil onze dorpsgenoot A. van den Munckhof. VALK-REVIE De wedstrijd tegen „Guleen", welke werd gespeeld verleden Zondag, was er eon van goed gehalte en hoewel het weer niet al te best was, waren vele getuigen van dat treffen.Tot liet laatste kwartier, was liet voor beide elftallen mogelijk om liet nog tot oen overwinning io brongen, doch toon bleek, dat do rustpauze van de Valk do handicap zou zijn, welke haar zou doen struikelen. „Geleen" dood er toen nog een schopje op en maakte eon drietal doelpunten on zoo moest de Valk zich gewonnen geven, tengevolge van een lekorl aan uit bondings-vermogen. Pinkstermaandag komt, tot besluit van dit seiz.oon, „Swift" uit Roermond op bezoek. Deze club behaalde dit jaar, als benjamin in de dorde klasse, op schitterende wijze het kampioen schap en wij durven de Valk ditmaal dan ook niet do beste winstkansen to voorspellen. De Valk doed wel een gelukkige greep, met zulk een tegen stander. en als wij ons niet vergissen, dan zal bol een waardige sluiting worden van dit seizoen. Laten vele getuigeit willen zijn van hol afscheid, nu Koning Vootbal zijn welverdiende rust zal gaan genieten, en daarmede bewijzen, dat de Valk do sympathie heeft .behouden van de vele sportliefhebbers in Venray. SERVATIUS-OMUOEP Hot mot spanning verwachte jeugd- ton mooi is dan gehouden geworden. De publieke belangstelling was niet zoo groot. Spijtig voor de jeugd, want er word mot toewijding gespoeld. Bij zonder do wedstrijd I.V.O.- -S.\ .11. stond op hoog peil. De uitslag was hier (t O en penalty's moesten be slissen. waarbij I.V.O. do gelukkige was. in de halve eindstrijd kwamen: Y.Y.Y.: Viost: D.S.S.: I.V.O. Y.V.Y. Viost: 5-1; D.S.S.-I.V.O.: 0-2, V.V.V. wist door oen 2 z.ogo op I.V.O. beslag te leggen op do eerste prijs on I.V.O. nam de beker mee. Maandag 2e Pinksterdag komt Kim- liria naar "Venray om Servatius te bestrijden. Kimbria is oen zeer behoor lijke tweede klasser on naar zij heeft laten weten, komt zii volledig. In do voorronde om den N.V.B.-bekor wist Kimbria uit (egen M.Y.V. gelijk te spelen (1 1). Servatius zal dus goed voor den dag moeten komen om tegen deze tegenstander een dragelijk figuur te slaan. Tegen een sterke club speelt Servatius haar beste spel en daarom hebben wy het volle ver trouwen in do ploeg. Deze wedstrijd begint om 4 uur. Door een Servatiuscomb. wordt een voorwedstrijd gespeeld om 2 uur tegen Oostrum I. GEVONDEN Een hoed is by J. Volleberg, Yssel- teyn I 43: Een polshorloge, is by Wachtmeester Dijkman Oostrum. FOKDAG VOOR PAARDEN TE HORST. De Dinsdag te Horst gehouden fokdag met premiekeuring had geen gebrek aan belangstelling. Wy laten hier de hoofdprijzen volgen, welke inzenders uit Venray behaalden Cat. 1 Merriev. geb. v. 10 Mei '43. 2 Hermientje v. M. Duykers, Castenray 3 Nicolina v. P. Rambags, Castenray, 3E Avenira van A. van Osch, Venray. Cat. 3. Merrieveulens geb. in 1941: 3 Irma v. Janslust v. A. Poels, Venray. C'at. 5. Merriën geb. in 1940 kl. maat 1 Armanda van L. van Osch, Castenray Cat. 6. Meniën geb. in '39 gr. maat: 1 Margo van L. Geurts, Hoogriebroek: 2 Mia van J. Duyckers, Hoogriebroek, Cat. 7. Merriën geb. in '39 kl. maat. 1 Annie van J. Geurts, Heide. Cat. 8. Merrier: geb. in '38 en vroeger gr. maat: 1 Irma van J. Dircks, Blakt, lB Avenira v. P. Duyckers, Castenray, 2 Sophie van J. v.d" Winkel, Smakt. Cat. 9. Men iën gel), in '38 en vroeger kl. maat: 3 Jeanne v. A. Poels, Venray, 3B Mimie van J. Burgers, Veulen. Cat. 10. Hengstv. geb. v. 10 Mei '43 2 Nico de Heibloem v. J. Geurts, Heide, 3 Nico van P. J. Driessen, Hoogriebroek 3B Nico van J. Burgers, Veulen. C'at. 19. Hengsten m. 5 afst. geb. in '40 en vroeger. 1 Nico v. Melo van Ass. Venray-Horst-Sevenum, 1B Avenirdu Forest van dezelfde associatie. Cat. 21. Merriën m. 2 afst., deze laatste geb. voor '43: 1 Henrica v. P. Duyckers, Castenray, IB Fée van A. Poels, Venray, 2B Mimie van J. Bur gers, Veulen. Roerenraad Ysselstcyn-Oirlo. In de vergadering, welke maande lijks door den Boerenraad van Yssel- steyn gehouden zal worden, heette de Buurtboerenleider Theunissen, alle aanwezigen van harte welkom. Nadat liy eenige richtlijnen had gegeven, kwamen verschillende onderwerpen in behandeling. Vooral de paardenvor dering en alles wat hiermede verband houdt, kwam ter sprake. Van een rechtvaardige en billijke verdeeling kan nog niet gesproken worden. Het onrechtvaardige in de kippentoewy- zing kwam eveneens ter sprake. De biggenpryzen zijn en blijven steeds te hoog, hierin moet spoedig veran dering komen. Na enkele huishou delijke punten sluiting. OVERLOON. De heer A. Bloemen (Czn.) welke voor enkele weken to Venray slaagde voor het diplomader Handelsavondschool, slaagde Maandag te Roermond voor het Middenstands diploma algemeene handelskennis. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de R.K.V.V. S.S.S. wer den Zondag serie-wedstryden gehou den. Vier elftallen namen hieraan deel, nl. Servatius, Volharding, D.S.V. en S.S.S. Door loting werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Volh.— Serv. en D.S.V.—S.S.S, Uitslagen 0—1 en 0—1, Verliezersronden, uitslag 2—0 voor Volh. Dan volgde de finale Serv.- S.S.S. In eon goedgespeelde wedstrijd aan weerszijden won S.S.S. verdiend met 3—2 en kwam in 't bezit van den eersten prys, Serv. 2 en Volh. 3. Door Volharding en Servatius wer den bloemen aangeboden. Door electriciteit gedood. In -Nieuwstadt kwam de löjarige J. Klaassen in aanraking met het stopcontact van een eleetrische nood- aansluiting. De jongen werd op slag gedood. Diefstal met braak. Voor de tweede maal werd inge broken by den landbouwer N. te Oirsbeek. Vermist werden 5 hammen en enkele schouderstukken. De fa milie bestaande uit 12 personen, is door deze diefstallen ten zeerste ge dupeerd. Geen rijwiclkaarten van fl.30 in den zomer. De Nederlandsche Spoorwegen deelen mede, dat de afgifte van rywielkaar- ten van f 1.30 van 10 tot en met 16 Juni en van 30 Juni tot en met 6 September wordt gestaakt. Deze maatregel is genomen, omdat den laatsten tyd een zoo algemeen ge bruik van de duurste rywielkaarten is gemaakt, dat de spoorwegen on mogelijk het enorme aantal rijwielen op de gewensclite wyze konden ver voeren. Bovendien is de maatregel genomen ter voorkoming van trein- vertragingen. Uit het bovenstaande zal men kunnen opmaken, dat de uitgifte juist gestaakt is gedurende de Pinksterdrukte en zomervaeantie's. Men kan nog wel gebruik maken van de rywielkaarten van 40 en 80 cent. Klompen worden verzoold. De lieer R. Mennes te Woldendorp (Groningen) heeft octrooi verkregen op een werkwijze voor het reparee- ren van versleten klompen. De metho de komt hierop neer, dat de onder kant van den klomp-wordt afgevlakt, waarna daarop met watervaste lijm een nieuwe zool wordt bevestigd. De Noordelijke economisch techno logische Organisatie te Groningen heeft de behartiging van de belan gen van den octrooihouder tot zich getrokken. Dit heeft geleid tot con tact met liet Rijksbureau voor Hui den en Leer en de Bedrijfsgroep Houtindustrie. Na verschillende be sprekingen is ten slotte overeen stemming bereikt inzake een rege ling, waarbij de bedrijfsgroep op zich heeft genomen, gegadigden op te roepen, die in een bepaald rayon de reparatie van klompen op zich wil don nemen. De oproep had tot gevolg, dat zich ongeveer zestig gegadigden hebben gemeld, waaronder timmerfabrieken, klompenfabrieken e.d. Het land is daarna in even zoovele rayons ver deeld, welke elk door een fabriek zullen worden bediend. Elke fabriek kreeg tot taak in haar rayon contact to zoeken met een of meer winkeliers in ieder van de tot het rayon behoorende gemeenten. By deze winkeliers, die binnenkort een biljet voor hun ramen zullen krijgen, waaraan zy herkenbaar zijn, kan het publiek de te repareeren klompen inleveren. Do winkelier zorgt voor de opzending naar den fabrikant en voor uitreiking, nadat hy de klompen gerepareerd heeft terug ontvangen. De geheele organisatie is thans gereed. Bij winkeliers kunnen dan klompen ter reparatie worden inge leverd. Op het groote belang daar van behoeft wel niet uitdrukkelijk te worden gewezen. By de moeilijk heid om aan nieuwe klompen te ko men zal men het als eon uitkomst beschouwen, wanneer men zijn oude klompen kan laten repareeren. De levensduur ervan wordt daardoor practisch verdubbeld, terwijl de re paratie slechts 20 pet. vergt van het hout dat noodig is voor de vervaar diging van nieuwe klompen. Men wachte niet mot het aanbie den van klompen ter reparatie tot dat er een gat in de zool is (wellicht is ook dan nog herstel mogelijk, maar goed werk kan niet meer worden afgeleverd.) Voorts dient te worden vermeden, dat allen, die klompen te repareeren hebben, deze direct de eerste week daartoe aanbieden, want dan is de stroom niet te verwerken. Wie geen bepaalde haast heeft, wachtte liever nog eenigen tyd. BOVEN ALLES De zomer nadert zyn hoogtepunt. Over een goede week reeds hebben we den langsten dag. Dien zomer zullen de oorlogvoerenden willen ge bruiken om f acties in te zetten, die nader tot de beslissing voeren. Andere jaren werden reeds in April of Mei belangryke operaties op touw gezet. Die tegen Rusland hadden tel kenmale in deze maand plaats. Zoo moeten wy wel aannemen, dat deze maand niet zal voorbijgaan zon der weer een grootscheepsche poging die nader tot het einde voert. Want het doel van den oorlog is toch de vrede Thans verwacht „men" de groote actie van Geallieerde zyde, ook al om dat ze zoo luide en herhaaldelijk is aangekondigd. En alle redevoeringen van Duitsche zyde getuigen van een vastberaden heid en een overwinningswil, die een leiding kenmerkt met een vast doel voor oogen. Het Duitscliland dat om zijn voort bestaan vecht, kan en zal niet dulden, dat op zeker oogenblik zijn legers in den rug worden lastig gevallen. Daarvandaan die harde maatregelen tegen krijgsgevangenen en radio luisteraars, die ons wel moeten doen beseffen, dat wy midden tusschen de strijdende partijen gelegen zijn en dat er ac m. >1 De burgemeester (politiegezagsdrager) van Venter verband met het bepaalde in artikel 2 der beschikjai 88- und Polizeiführer d.d. 13 Mei 1943, betreffende van radio-ontvangtoestellen, de in deze gemeeente levering van die toestellen met toebehooren en 4ie< verplichte personen op, bedoelde voorwerpen in te Hiervoor is een bureau ingesteld en wel in de zefsgesticht, Venray, (ingang aan den Overloonsclfep plaats). De inlevering moet geschieden op de hit iet uren door de inleveringsplichtigen, woonachtig in djite vermelde wijken of straten, wegen en pleinen: Dinsdag 15 Juni 1943 voormiddag: Akkerweg, Bejg. gerdstraat, Bontekoestraat, Boschweg, Broekwog, straat, Draalstraat, Bindstraat, namiddag Gasstraat straat, Hagelweg, Honseniusplein, Henseniusstraat Woensdag 16 Juni 1943 voormiddag: Heuvelstra&e derstraat, Hofstraat, Jan Hensenstraat, Kempwe iri Kruisstraat, namiddag Kruitweg, Laaglieidsche wcgid geweg, Langstraat. Donderdag 17 Juni 1943 voormiddag: Leeuwstraat in: heesche weg, Marktstraat, Merselosche weg, Mgr. Nist weg, namiddag Molenpad, Oostsingel, Oude Oostrum sche weg, Paterslaan. Vrijdag 18 Juni 1943 voormiddag; Patersstraat, Sist pad, Smakterweg, Spurkterweg, St. Annalaan, tint Odastraat, St. Servatiusweg, namiddag StationsuTi straat, Verlengde Veldstraat, Vlakwaterweg, Wieönj V Het bureau is geopend van 9—12 en van 13.30-jm de inleveringsplicht rust, dient de in te leverenn daaraan stevig bevestigd cartonnen kaartje groot zien, onder byvoeging van de ingevuld voorgeschre^n aan de loketten der postkantoren kunnen worden ling van 5 cent per stuk. VENRAY, 2 Juni De Burgenier ■A. E lia alleen een loyale houding tegenover de bezettende macht wordt geduld. En te midden dezer opwindende toestanden vieren we Pinksteren 1943. Het feest van de nederdaling van den H. Geest over de Apostelen, die hen met het vuur der onverschrok kenheid bezielde om te getuigen voor de waarheid van het Evangelie tan Christus. En te midden der beroeringen van deze tjjden blyve dit vuur ook in ons brandende. Er is een Vaderland, er is een Europa dat wjj kunnen liefhebben met een groote liefde, en waarvoor wij, zoo noodig, het leven kunnen offeren doch daar boven uit steke de liefde voor de waarheid van het Evangelie, die alles omvat en alles omsluit. Moge de H. Geest ons de genade geven, daarin te volharden tot het einde. Elk der vol- I geeft recht op het gende bonnen koopen van 13 t/rn 1!) Juni ,25A Brood 4 rants, brood of gebak 25B Brood 1 rants, brood of geb. 25 Beschuit 1 rants, beschuit enz. 25A Aardap. 2 kg. aardappelen 25B Aardap. 1 kg. aardappelen 25 Tabak 1 rantsoen naar keuze 29 Mei t.m. 12-Juni 23A Vleesch 1 rantsoen 24A Vleesch 1 rantsoen 23B Vleesch rantsoen 24B Vleesch idem (verlengd tot 19 Juni) 4 Juni Lm. 15 Jnni 23A Boter 250 gr. boter of marg. 23B Boter 125 gr. boter of marg. ben. 4 jaar 9 Juni 1.1U. 9 Juli 250 gr. boter of marg. 125 gr. boter of marg. 28A Boter 4- 20 jaar 28B Boter ben. 4 jaar 13 Juni t/m 10 Juli 587 Algem. 1 kg. suiker 586 Algem. 500 gram jam 585 Algem. 250 gram gort 590 t/m 593 1 rants, bloem, enz. 584 Algem. 250 gr. havermout 583 Algem. 100 gr. vermicelli 588 Algem. 250 gr. koffiesurrogaat (tot 7 Augustus) 25,26, 27, 28 Taptemelk 1% liter 25, 26,27, 28 Melk l3/-« liter melk 25B 27B Kinderv. 250 gram rijst 25A 27A Kinderv. 250 gr. gort 3-34 4-34 Res. 150 gr. cacao m.suiker 25 Versn. 100 gram chocolade 26, 27 Versn. 100 gram suikerwerk 594 595 596 elk 100 gr. kaas 3 Mei t.m. 31 December 15, 16, 17, 18, 19 1 eenh. BV kaart T T116 vaste brandstof 12 KF 1 eenh. vaste brandstof 115 22 April t/m lfjii 07 08 bonkaa 1 1 Mei tm 31 Auu Bon S textielk. tm 30 Juni 578 Algem. V eenh .zeep I 578 Algem. V waschp. V toiletzeep Van 1 Juni tot 12 Verlicht. 3113l S 108 S 2( RIJKS-VOM Leunscheweg li De Koolzaad P. C. Mol, maak dag houdt op 2—3 uur in cafjn Veulen, van Martens te Le Juni van 2—3 te Castenray, Linskens te Juni van 2—3 te Oostrum. RuikIVBI Deze week zj niet plaats liebl y op Dinsdagvoo hiermede rekent' 1 ki 1 la t Toewijzing sb oogst. Iedere graan particulier paa dezer dagon eenn tot liet aanvragfc stroo uit eigen vragen van eeii voor stroo. Op deze forn i 3 te worden in 11111111 rundvee; registratiekaart 3 geiten, schaper teel aanwezig. bouw en weilar de granen en ai i stroo noodig i i aardappelen en v van stromyten, daKen en de be I voor eigen vee. Alvorens de f len, leze men 1 voegde mededee De volledig 1 moeten op 15 i wederom worde Afsluiten van 1 voor varKens. Enkele varkei niet hun verpü afgesloten. Zy belang aangera spoedig te konn De Bureai

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2