BINNENLAND OPROEP. alle mannen, geboren in SC Inlevering van Radio-i toestellen. Mededeeli Distribi i ben. Dus ook al ontvangt m#ri per soonlijk geen bevelschrift tot be- spuiting van zijn aardappolpercoelen, is men toch verplicht de noodige bespuitingen te verrichten. Venray, 1 Juni 1943. De Burgemeester voornoemd. A. H. M. JANSSEN Aangifte van het voorkomen van tien Coloradokever. l)e aandacht van allo verbouwers van aardappelen wordt gevestigd op Artikel 3 van do Wet tor bestrijding van den Coloradokever, hetwelk luidt: „Eenieder, die te eeniger plaatse één of meer Coloradokevers vindt, is verplicht onverwijld de(n) door hom gevonden Colorado-kever(s) te vangen en onschadelijk te maken en daarvan onvorwijld kennis te geven aan den Burgemeester van de gemeente waarin het perceel, waar de kover(s) gevonden is (zijn), is gelogen. Het niet doen van aangifto is straf baar. Venray, 1 Juni 1943. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. GEVONDEN Een rozenkrans is bij van Meijel, Kolk weg. Een damosportemonnaie met geld is bij Vermouten, koster. Een bankbiljet is bij L. Truyen, Tuin straat 4. Vitamine C tabletten Do Burgemoestor van Venray brengt ter kehnis van belanghebhenden dat in doze gomoente vitamine-c-tabletten worden verstrekt aan kleuters tot li jaar, voor zoover zij niot reeds op do bewaarscholen vitamine C tabletton ontvangen. Por kind zullen 18 tabletten wor den vérstrekt. Oerekend naar oen ge bruik van 8 tablotton per week zal deze hoeveelheid derhalve toereikend zijn voor 0 weken, waarna geon ta bletten meer worden afgegeven. Deze tabletten kunnen worden af gehaald aan het bureau van het Oroene Kruis in het St. Elisabeth- Ziekenhuis, Merseloscheweg, Venray, tijdons de algemeen bokonde bureau- uren en verder iederen middag (uitge zonderd Zondag) van TWEE TOT HALF DRIE uur. In verband met de groote waarde der vitamine C tablot- ten worden belanghebbenden dringend aangerjadon deze tabletton voor hunne kleuters to doen afhalen. Venray, 1 Juni 1943. De Burgemeester van Yenrav, A. H. M. JANSSEN. SER VATIUS-OM ROEP Do wedstrijd van Zondag zal voor de meeste sportliefhebbers een tegen valler geweest zijn. Caesar was te zwak voor Servatius. Ofschoon Ser- vatius lang niet in topvorm speoldo wist zy een 7 1 -overwinning te be halen. Zondag' a.s. iets heel nieuws voor Venray op gebied van sport. Servatius organiseort een groot jeugdtournooi waaraan de volgende vereenigingen deelnemen: Belfuldia, D.S.s., I.V.O., Steyl, S.V.B., Tiglia, Viost en V.V.Y. Dat deze tournooien in do smaak van het publiek vallen, getuige de groote belangstelling te Horst en bij zonder te Blerick. Daar was werkelijk van goed en enthousiast voetbal te geaioten. De deelnemende vereenigin gen zooals I.V.O., S.V.B., V.V.Y. en andere staan daar borg voor. Do echte sportman zal het laaiende onthousias- ine van deze jonge knapen eons aan het werk willen zien. Daarom op naar liet sportpark aan de Oostsingel. Een prachtig doel en een beker zijn als prijzen beschikbaar gesteld. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur en duren tot ongeveer 5 uur. Voor 14 Juli staat dan nog op het program Servatius I—Kimbria I: do bekende 2o k'.asseruit Maastricht. De Athletiek-ai'deeling van Servatius is aangesloten bij de N.A.U. In het gesloten seizoen zullen Athletiek- wedstrijden goorganiseerd worden. Inmiddels is do training reeds be gonnen. Elke Vrijdagavond om 7.30 uur zal er getraind worden. Nieuwe loden zyn wolköm on kun nen zich steeds opgeven. VALK-REVUE Do Valk komt morgen weer eens in actie en zal al haar krachten meteen terdege moeten aanwendon, om succes te behalen. „Geleen", dat op bezoek komt is geen onbekende en speelde reeds en kele wedstrijden in Venray. De club uit do mijnstreek is een der „promi nente" in haar afdeeling en is best in staat om de Valk op eigen bodem, een nederlaag toe te brengen. Wie zal winnen, liet temperament der zuiderlingen, of do vechtlust der Valken? Als de rust geen nadeelige gevolgen zal vertonen, dan is de Valk best in staat, om ook oen sterke tegen stander de handen vol le geven, en wij zijn dan ook benieuwd naar Inin prestaties. De liefhebbers kunnen weer eens proiiteeren van hun sport en de jongens zyn weer in staat, om in volle overgave, in gezonde ontspan ning, de donkere tijd een oogenblik te vergoten, en te genieten van hun ge liefde sport. S.S.S. 25 jaar. OVERLOON. Het 25jarig bestaan van S.S.S. zal, gezien de tijdsomstan digheden, op bescheiden wijze wor den gevierd met het houden van serie wedstrijden op Zondag a.s. Deel nemers zijn Volharding 1 Vierlings beek, Servatius II, D.S.V. I St. An- t honis en S.S.S. I. Gennep-Boxtel v.v. Hot lokaaltreintje Gennep—Boxtel heelt in politiekringen den bijnaam van „smokkeltreintje" verworven.En dat dit niot ten onrechte is, bewees een razzia, welke de Boxtelsche poli tie, in samenwerking met den econo- mischen Dienst, dezer dagen hield. Tientallen personen, zware koffers torsende, werdon des middags in op tocht naar liet politiebureau gebracht, waar spoedig oen formidabele hoeveel heid eieren, brood, ham, spek, sla-olie en wat al niet de tafels dekte. Des avonds volgde een reprise, welke althans voor de politie even succes vol verliep. Do sluikhandelaren waren o.m. afkomstig uit Amsterdam, Breda, Utrecht, Tilburg, Eindhoven, Hilver sum enz. Nieuwe boierbon23 Van Vrijdag 4 Juni tot on met Dinsdag 15 Juni a.s., dus gedurende een periode van 12 dagen, geeft de bon „boter 23A" recht op liet koopen van 250 gram boter, of margarine voor personen van 4 jaai en ouder. Kinderen beneden vier jaar ontvan gen godurende deze periode 125 gr. boter of margarine op bon „23B boter". Eerste manschappen der Ned. Landmacht beëedigd. Te 's Bosch hoeft in de Willems kazerne een plechtige gebeurtenis plaats gehad. Aldaar werden de eer ste manschappen van de Ned. Land wacht beledigd op den Führer. Hoe wel deze manschappen deel uitmaken van een territoriale vordedigingsor- ganisatie zullen zij als politieke sol daten mode de wegbereiders zijn voor de Groot-Germaansehe Weer macht, die eens de. Germaansche levensruiuite zal beveiligen en be schermen. Zij legden een eed af op den Führer en verbonden zich daar door met hem, dio het aanzien van Europa voor eeuwen zal veranderen. Zy werden daardoor opgenomen in de ondeelbare strijdgemeenschap van allo nationaal-socialisten, die slechts één gemeenschappelijk lot- en één gemeenschappelijke overwinning kent. Deze gedachten vormden 't hoofdthema van de redevoeringen, die Mussert, de Rijkscommissaris en SS-Grüppenfuhrer Rauter hebben ge houden ter gelegenheid van do bo- eediging der eerste Landwacht-rec.ru- ten op don Füliror. WAAR ZAL HET ZIJN Hoe do wereld in spanning wordt gehouden wordt over do komende invasie en hoe do meoningen daarom trent verdeeld zijn, blijkt hot beste uit een onderzoek van een Ameri- kaansch blad, dat ruim vijftig ver schillende invasiegedachten van zijn lezers wist te verzamelen. Het is ook hier weer van toepas sing: „Zij, die er iets meer van weten zwygen, die er niets van weten, praten". De eenig verstandige houding is, nu de zaken zóó staan, rustig te wachten op de dingen, die komen zullen, waarbij men met de waar schijnlijkheid rekening houden mag, dat een invasie op de kust van Zuid Europa eerder in aanmerking lijkt te komen dan op de Westkust. Dat is alles wat men er van zeg gen kan. Over tijd en plaats valt verder niets met zekerheid te voor spellen. Tocli zal een en ander wel degelijk een onderwerp van beraadslaging hebben uitgemaakt by de langdurige conferenties te Washington, maar even zeker is, dat alles hieromtrent zorgvuldig zal geheim gehouden wor den. Frankeerzegels in nieuwe uitvoering. De thans gangbare gewone post zegels zullen met uitzondering van het 50-cent-zegel geleidelijk door nieuwe vervangen worden. In de waarden tot en met 5 cent zullen de nieuwe zegels afbeeldingen dragen van Germaansche symbolen naar ge schilderde ontwerpen vanPyke Koch, in de hoogere waardon dievanN'eder- landsche zeehelden, waarvoor gevolgd zijn gravures van Kuno Brinks, Hubert Levigne en de N.V. Joh. En schedé en Zonen. De zeehelden zyn Michiel Adriaanz. de Ruyter (71/, et.), Jan Evertsen (10 et.) Maarten Harpersz. Tromp (12l/j ct.), Piet Hein (15 et.), W. J. van Gent (17'2 ct.), Witte de With (20 ct.), Cornelis Evertsen (22"2 ct.), Tjerk Hiddes (25 ct.), Cornelis Tromp (30 ct.), Cornelis- Evertsen de Jongste (40 ct.). Zij worden uitgevoerd in rotogravure druk; in vellen van 100 en 50 stuks; afmetingen 3172x24"'/i mm, beeldvlak 28'/, x217< mm. Op 16 Juni a.s. wordt het zegel van 77, ct. (De Ruyter) voor het pu bliek verkrijgbaar gesteld. Dit is in roode kleur uitgevoerd; geleidelijk zullen de andere zegels volgen. De verkoop van de frankeerzegels van het tegenwoordige type wordt voor- loopig niet gestaakt. Met den verkoop van postzegelboekjes, briefomslagen, briefkaarten, formulieren tot mede- deeling yan adreswijziging en post- bewysformulieren in de bestaande uit voering, zal eveneens worden voort gegaan. Inwisseling van de bestaande zogels togen die van het nieuwe type vindt niet plaats. Rij ruzie gedood. Zaterdagmiddag ontstond ruzie tus- schen den 51 -jarigen F.v.d.L, en den 49-jarigen H. B., die aan de Woei.sel- schestraat te Eindhoven samen een perceel bouwland in gebruik hadden. B. sloeg v.d. L met den steel vaneen hooivork. Van der L. greep toen een stuk gasbuis en sloeg B. daar zoo hevig mee op het hoofd, dat de man aan de gevolgen overleed. Het slacht offer was gehuwd en vader ''an nog kleine kinderen. Toespraak yan den H. Vader. Naar gemeld wordt, heeft de Paus bij oen ontvangst van de kardinalen der Curie, dio hem op zyn naamdag hun golukwenschen kwamen aanbie den, een rede gehouden, waarin hij onder meer zcide. dat ook dit jaar zijn naamdag valt in een tyd, die de gelieele wereld niet zorg en angst vervult.. Mot groote zorg, zoo zeide do li. Vader, slaat de Kerk de ver lenging van den oorlog gade. De Paus verklaarde zich tot taak te hebben gesteld, de nienscheii te herinneren aan liet pad van waarheid en redding Uaarby heeft lii.j voor alle volken slechts gedachten van vrede en niet van ergernis. Nadat de Paus gewag had gemaakt van hetgeen hij had gedaan voor de kleine staten, die door hun geogra fische of geopolitieke positie in het conflict tussehen de groote mogend heden waren verwikkeld, sprak hy over den onverbiddelyken wndloop tussehen »etie en repressaille" in den luchtoorlog. Hy legde er den nadruk op, dat hij sedert den aanvang alles hooft, gedaan om de oorlogvoerenden te bewegen tot eerbiediging van de wetten dor mcnscheliikheid in den luchtoorlog. "Ten bate van allen acht hij zich verplicht, nogmaals daaraan te herinneren. „Het is", zoo zeide de Paus, „niet overbodig, de cultuur wereld er waarschuwend optewyzen dat zy zich langs een afgrond van nameloos ongeluk beweegt." De Paus besloot zijn rede met den wensch, „dat uit de ruïnes van den haat een nieuwe wereld moge verrij zen, waarin alle naties als zusters el kander erkennen en eendrachtig voor waarts gaan op den weg van het goede". Op grond van de beschikking van den Rykscomfri zette Nederlandsche gebied (Commissaris-generaal i jij lcgenheden) no. 43/1943 betreffende de verplichting den arbeidsinzet, worden by dezen wonende in hot gebied van het Gewestelijk Arbeidiu roepen om vanaf 4 Juni 1943 een aanmeldingsfornib bureau in ontvangst te nemen en dit op de hiernaiei het Gewestelijk Arbeidsbureau persoonlijk weer af iv ln Januari. Februari, Maart, April 1920 geborenen ei Maandag 7 Juni; in Mei, Juni, Juli. Augustus 1920 geboroner. meidei a 8 Juni in September, October, November, December 1920 gn aan op "Woensdag 9 Juin in den tijd van 9.00 tot 17.00 uur, op do betreffendoe De in het gebied van liet bijkantoor Venray womti verplichte personen moeten zich op dezelfde dagen 11 hen bevoegde bijkantoor van het Arbeidsbureau aajle By de afgifte van het aanmeldingsformulier mof kaart worden medegebracht. Zij, die tot aanmelding verplicht zyn, dienen phl westelijk Arbeidsbureau (bijkantoor) te verschijnen. Zy moeten desverlangd alle noodzakelijke inlichti 1 dien tot aanmelding verplichte personen in dienst):! de werkgever de verklaring van de tot aanirieldingil aangaande den duur in dienstbetrekking op het fonr kening en" oventuoel door plaatsing van een firm ale DE WND. DIRECTEUR1 ARBEIDSBA De burgemeester (politiegezagsdrager) van Venram verband met het bepaalde in artikel 2 der beschiklv SS- und Polizeiführer d.d. 13 Mei 1943, betreffer le te: van radio-ontvangtoestellen, do in deze gemeente we levering van die toestellen met toebehooren en eie verplichte personen op, bedoelde voorwerpen in te l|n Hiervoor is een bureau ingesteld en wel in de s) zefsgesticht, Venray, (ingang aan den Overloonscheg plaats). De inlevering moet geschieden op de hieue uren door de inleveringsplichtigen, woonachtig in ddi vermelde wijken of straten, wegen en pleinen: Maandag 7 Juni 1943 voormiddag: wijken A en Bh Dinsdag 8 Juni 1943 voormiddag: wijken D en F. je "Woensdag 9 Juni 1943 voormiddag: wijken G en); ^Donderdag 10 Juni 1943 voormiddag: wijk K. nanj Vrijdag 11 Juni 1943 voormiddag: wyk M tot en i wijk M boven 100 en wyk N. Dinsdag 15 Juni 1943 voormiddag: Akkerweg, Bo^ gerdstraat, Bontekoestraat, Boschweg, Broekweg, straat, Draalstraat, Bindstraat, namiddag Gasstraatjt straat, Hagelweg, Henseniusplein, Henseniusstraat. i Woensdag 16 Juni 1943 voormiddag: Heuvelstraat* derstraat, Hofstraat, .Jan Hensenstraat, Kempwegii Kruisstraat, namiddag Kruitweg, Laagheidsche wega geweg, Langstraat. Donderdag 17 Juni 1943 voormiddag: Leemvstraatji heesche weg, Marktstraat, Merselosehe weg, Mgr. weg, namiddag Molenpad, Oostsingel, Oude Oostru® sche weg, Paterslaan. Vrijdag 18 Juni 1943 voormiddag: Patersstraat, Si pad, Smakterweg, Spurkterweg, St. Annalaan, Odastraat, St. Servatiusweg, namiddag Stationsv straat, Verlengde Veldstraat, Vlakwaterweg, "Wieën Het bureau is geopend van 9—12 en van 13.30— de inleveringsplicht rust, dient de in te leverei! daaraan stevig bevestigd cartonnen kaartje groot zien, onder bijvoeging van de ingevuld voorgeschrev aan de loketten der postkantoren kunnen worden ji ling van 5 cent per stuk. Ten aanzien van de inlevering van radio-ontvangt cueerden, voor zoover deze toestellen in de ontVuiir zig zyn, is het volgende bepaald: Het inleveringsfoi geëvacueerde ten postkantore in de tegenwoordig) betrokken en wordt na invulling (in drievoud) toegi .tiegezagsdrager (burgemeester) dier woonplaats. Ti om een door hem aan te wyzen persoon, woonachti] plaats of den politiegezagsdrager (burgemeester) al het weghalen van zijn radio-ontvangtoestel(len) en en toebehooren uit de ontruimde woning. Deze si moet eveneens by den politiegezagsdrager (burgemei dige woonplaats worden ingeleverd. De machtigi: kosteloos ten gemeentehuize verkrijgbaar zijn, moeti de verstrekking volledig ingevuld by den betrokk (burgemeester) worden ingeleverd. De machtiging wordt na behoorlijke legitimatie uitgereikt, die er alsdan zorg voor dient te dragi de woning wordt verwijderd en afgeleverd. Voor den inhoud der bovenvermelde besehikkiiij zen naar de desbetreffende publicatie, welke in de VENRAY, 2 Juni 1943. De Burgeh A. H Voedingsgewassen in eigen tuin Evenals late kroten, winterpeen en late roode kool worden ook de kool rapen voor wintervoorraad geteeld. Ze leenen zich uitstekend voor na- teelt van gewassen, die in Juni of in de eerste helft van Juli van het veld verdwijnen. Om nog in Juli te worden geplant, kan men de koolrapen in den aan vang van Juni op een zaaibed uit zaaien. Bij de verplanting snijdt men een gedeelte van de bladeren af en geeft men ze op de rijen een onder- lingen afstand van 40 centimeter. De rijen komen 40 a 50 cm. uit elkaar RISTRII BO Zeep vi In de wee! kunnen aaovra afgehaald. De dienen zoo s] uiterlijk 19 Juni Na dien dati lieren zullen i ling worden ge Boxmeer 2 Jun

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2