"2s» Provinciaal Nieuws. Mededeelin Distribuli DISTRIBE KRINGtl twijfold worrit., of het publiek wel ten volle beseft, dat zij, die aldus handeion, zich aan zware straffen blootstellen, komt het den polite- autoriteiten gewenscht voor om thans, nu de voorgeschreven inlevering nabij is, nog een ernstige waarschuwing tot het publiek to richten. Zooals bekend is, zyn sedert 13 Mei 1943 bij beschikking van den höhoren SS- und Polizoiführer alle radio-ontvangtoestellen, -toebehooren en -onderdeelen met onmiddellijke werking verbeurd verklaard en is sedertdien ieder beschikken over deze verbeurdverklaarde zaken, alsmede de beschadiging daarvan, verboden. De houders zijn verplicht deze zaken op nader bekend to maken data in te leveren. Ook zijn verboden het af staan en het in houderschap nemen van radio-ontvangtoestellen, -toebe- hooron on -onderdeelen. Luidsprekers behoorende bij aansluitingen op radio- distributiecontrales, uitsluitend daarbij to gebruiken, zijn alleen uitgezonderd. Al wie in strijd handelt met de bepalingen dier beschikking wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboete tot een onbeperkt bedrag, voor zoo ver niet volgens andere bepalingen een zwaardere straf i.^ verbeurd. Jus- «n soephlok je.s op <lo bon. Mot. ingang van 12 Juni a.s. wordt een aantal producten als bouillon blokjes, soeptablotton, jusblokjes, spijs- eri soeparoma en ketchup in distributie gebracht. Deze artikelen zijn derhalve van genoemden datum af uitsluitend nog verkrijgbaar tegen inlevering van do daarvoor aan te wjjzon bonnen van do bonkaart voor voedingsmiddelen. De hoeveelheid, welke men per bon zal kunnen koo» pen, zal nader worden bekend ge maakt. Men zal uiteraard oen keuze tusschen do verschillende artikelen moeten doen. Teneinde don handel in staat te stollen op 12 Juni te kunnon aflove- ren, dient liet publiek van Woensdag 26 Mei tot en mot Zaterdag 30 Mei bon „077 algemeen" van de bonkaart voor voedingsmiddelen bij den han delaar in te levéren. Met den mees- ten nadruk wordt erop gewezen, dat liet don detaillisten verbodenis vóór 12 Juni tot aflevering over te gaan. LovoringspHcht rum lamineren in verband met de hooge prijzen voor rainlammerenvestigt het bedrijf schap voor veo en vleesch er de aan dacht op, dat alle rainlammeren, ge boren in 1943 onder den leverings plicht 1943 koinon te vallen en dien tengevolge zullen moeten worden geloverd. Der. nitzonderingzal slechts gemaakt worden voor gorogistreordo ramlammeron en ramlammeren, welke op oen huisslachtingvergunning wor den aangehouden. Schoolschriften op de bon. liet Rijksbureau voor papier heeft in opdracht van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart een regeling iu liet leven geroepen, welke hierop neerkomt, dat van dedoordat bureau ter beschikking to stellen hoe veelheid papier, ter vervaardiging van schoolschriften, een zoker percen tage uitsluitend gereserveerd blijft voor onderwijsdoeleinden en slechts door don handel geleverd mag wor den tegen inlevering van bonnen, wolke belanghebbenden op aanvrage ter beschikking worden gesteld. üozo bonnon worden uitgereikt aan de gemeente besturen of aan do scho len rechtstreeks, die hierop schriften bestellen ter uitreiking aan de leer- J lUWltlP (HkH TfNPOM N CH* ijkhcio 1 CouTuwt I Opgepast! Werpt explosieve potlooden aftll lingen (verzamelbonnen), dan wel wordon z.g. enkelbonnen verstrekt, wanneer het instellingen betreft, waar de leerlingen zeifin de behoefte aan leermiddelen plegen te voorzien. Het resteerende kwantum, dat uiter aard niet groot is, mag door den handelaar vrij worden verkocht, mits op deze schriften voorkomt de aan duiding „bonloos verkrijgbaar" De extra-boterbon voor personen tot een-en-twintig jaar. Het is thans mogelijk den z.g. „extra"-boterbon aan te wijzen voor personen tot 21 jaar, welke bestemd was voor het tijdvak van 12 Maart tot en met 10 Mei j.l. In verband hiermede zijn thans voor het tijdvak van 27 Mei tot en met 3 Juni a.s. de met „24a boter" gemerkte bon voor personen van 4 tot en met 20 jaar geldig verklaard voor het koopen van 250 gram boter of margarine en de met „24b boter" gemerkten bon voor personen beneden 4 jaar voor hot koopen van 125 gram boter of margarine. Ziektewet en Huispersoneel. Het is blijkbaar nog niet tot som mige personen doorgedrongen, welke verplichtingen zij hebben. Indien de dienstbode in het bedrijf werkzaam is, moet men ze verzekeren voor de Ziektewet, Ongevallenwet, Invalidi teitswet (dus rentezegels plakken) en zorg dragen voor ziekenfondsen!pons, terwijl de dienstbode zich moet aan sluiten bü eon Ziekenfonds. Indien een dienstbodo alleen in de buishou ding is, vervalt alleen do Ongevallen wet. De rest is dus hetzelfde als voor Bedrijfspersoneel. Dezer dagen hooft zicli to C. ook weer zoo'n onaangenaam geval voor gedaan mot een werkgever, die eigen wijs was, en liet meisje niet verze kerd had. Het meisje werd' ziek, moest naar het ziekenhuis, en toen was Leiden in last. Bovendien was de rentekaart ook niet in orde. Dit brengt allerlei onaangenaamheden, indien men zijn verplichtingen was nagekomen had dit voorkomenO'kun- nen worden. Nu kan dat meisje nog een staartjo krijgen. De loonbelasting. Ik meen er goed aan to doen om er do aandacht op te vestigen,dat in dien or wijzigingen ontstaan in de ge zinnen van lien die onder Loonbelas ting vallen, b.v. door gezinsvormeer- doring, huwelijk, optreden als kost winner, dit onmiddelijk in rekening kan wordon -bereikt, indien de werk gever direct oon nieuwe werknemers verklaring invult, welke bij de be lastinginspectie verkrijgbaar is. Men behoeft dus niet te wachten tot liet belastingjaar verstreken is. Verder bestaat do mogelijkheid dat b.v. in een groot gezin, waarvan de vader om die reden geen Loonbelas ting betaalt, ook een der mede-ver- dienende kinderen in dat gezin, om die redenen vermindering van Loon belasting kan verkrijgen, indien liet looninkomen van den vader voor dat groote gezin onvoldoende is. In dat geval heeft het mede-verdienende kind onderhoudsplicht ofwel z.g. buiten gewone lasten welke in mindering gebracht kunnen worden. Ook dit moet bü de Inspectie aangevraagd worden. dZ. VENRAY, 29 Mei 1943 ZONDAGSDIENST. ZONDAG 30 MEI To rekenon vanaf Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur kan men zich voor hulp in dringende gevallen wenden tot Dr VERCAUTEREN. Groote straat 11 Telefoon 335 GEVONDEN Een kinderbril is op het politiebur., een rozenkrans in het St. Josephge sticht, een zilveren rozenkrans by A. v. Soest, Vlakwaterweg. Geslaagd. Voor het diploma Vakbekwaamheid kruideniersbedryf, slaagde mej. Corrie Jacobs. Gouden bruiloft. Maandag herdachten de echtelieden v. Opbergen-Theuws, wonende aan de Stationsweg alhier, den dag waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk traden. In den ochtend begaven de jubila rissen, met kinderen, kleinkinderen, voorafgegaan dooreen groep bruidjes, zich ter kerke, waar om 9.30 uur een H. Mis werd opgedragen tot dankzeg ging. Het zyn nog krasse jubilarissen en beiden nog goed gezond. De dag werd in zeer opgewekte stemming in familiekring doorge bracht. Door de huurt werd een prach tig geschenk aangeboden, terwijl ver der vele gelukwensclien en bloem stukken binnen kwamen. Donderdag vierde het echtpaar A. Stiphout-Creemers aan den Akker- weg alhier de gouden bruiloft. Door de buren was een prachtige eereboog aangebracht voor de woning. In de Parochiekerk werd tot dankzegging oene H. Mis opgedragen, bygewoond door de nog krasse jubilarissen, kin deren kleinkinderen en familie. Het feest werd in intiemen kring gevierd. Zestig jnar machinist en stoker. Onder zeer groote belangstelling, vooral van de zyde van het klooster Jerusalem en het mede-personeel, vierde Martinus Verstegen, machinist en stoker, zyn 60-jarig jubileum in dienst van dit klooster. Door de tyds- omstandigheden en op verlangen van den jubilaris, werd dit feest in zeer intiemen kring gevieid. Dhr. Ver stegen is nog kras en hoopt nog jaren zyn werk voor zyn geliefd klooster te kunnen waarnemen. Verschillende bloemstukken en felicitaties kwamen dan ook binnen en Verstegen kan met trots op zyn 60-jarig jubileum terugzien. HANDBOOGSPORT. Uitslag Kringconcours gehouden 23 Mei by St. Hubertus te Merselo. Eerste zestallen. lste prys St Anna Venray met 206 punten; 2de Willem Teil Oirlo 188 p.; 3de St Antonius Halfweg 186 punten; 4de St Hubertus Mersel« 178 p.; 5de Ons Genoegen Ysselsteyn 177 p.; 6de St Joris Leunen 169 punten: 7de De Batavieren Castenray 166 p.; 8ste Diana Venray 161 p.; 9de H. Maria Oostrum 142 p.; 10de Ons Genoegeu America 141 p.; 11de St Oda Venray 137 p. l.bl. 15; 12de De Eendracht Veulen 137 p. l.bl. 13; 13de St Jozef Holthees 131 p. 14de StjAgatha Ayen 105 punten. Tweede zestallen lste St Antonius 170 p. 2de St Anna 155 p.; 3de Ons Genoegen Ys selsteyn 143 p.; 4de Willem Teil 137 p.; 5de St Oda 135 p.; 6de De Eendracht 128 p.; 7de St Jozef 126 p.; 8ste De Batavieren 105 p.: 9de Diana 103 p.; 10de St Hubertus 101 p.; 11de St Joris 32 p. Derde zestallen 1 sto Ons Genoegen Ysselsteyn 125 p.i 2do St Antonius 106 p.; 3de St Anna 103 p.: 4de De Eendracht 96 p.; 5de Diana 94 p.; 6de Willem Teil 92 p.; 7de Ons Genoegen Ysselsteyn(4) 81 p.; 8ste St Oda 75 p. Personeel Drietallen, lste St Anna met 58 punten met de schutters: P. Claassen, L. Voer- mans, J. Laurénsse; 2de Ons Genoe gen Ysselsteyn 51 p. met de schut ters B. Camps, J. Arts en M. Kiinen 3de St Anna 42 p. met de schutters W. Claassen Sr., W. Claassen Jr., Th. Claassen. Personeel: 1 H. v. Meyel St An tonius 24 punten; 2 S. Willems St Joris 3 rozen; 3 W. Aarts St Antonius 5 vieren; 4 Th. Claassen St Anna 4 drieen; 5 W. Kusters Diana 4 tweeén; 6 J. Nabuurs De Eendracht 4 eenen. Beugelnieuws Kring Venray Zondag j.l. had onder groote belang stelling de ontmoeting plaats tusschen den Noord-Limburgschen Bondenden Bond van Venray klasse A. Dat dit een zeer spannende match was, kon men wel zien aan het groote aantal supporters en toeschouwers die dit spel kwamen bezichtigen. Wy kunnen dan ook niet anders dan lof over deze wedstryd uitspreken. En al is de prachtige wisselbeker dan ook door Venlo gewonnen en wel met 10-6, de Venraysche beugel mannen kunnen terugzien op goed spel, en wy hadden dan ook niet anders dan een nog grooter stands verschil verwacht. En ook wat be treft het model-beugelen, hieraan heb ben onze jongens zich uitstekend ge houden on de leiders hoegenaamd geen kans gegeven hen terug te zet ten. Het oenigste waapde Venrayers nog in te kort schieten en wat dan ook aan enkele spelers hun verloren party gaf is het nog niet voldoen de inzicht over het spel en daardoor fouten maken die hun achterstand bewerken. Doch dit weten wy zeker, dat er Zondag door de Beugelmannen voel is gezien en geleerd, om by een vol gende ontmoeting hun tegenstanders in gelijke kracht te bekampen, wanneer liet speloverzicht nog eens goed wordt bestudeerd. De volgende ontmoeting zal plaats hebben tusschen de klasse B en wel op 11 Juli in Venlo. LUXOR-THEATER „ZIJN ZOON" is een onderhouden de film, een familie-schets, waarinde vader niet veel plezier van zyn zoons beleeft. De oudste belandt in de ge vangenis en een andere verdrinkt bij eeti reddingspoging. Mede door eer herstel voor zyn oudste zoon komt alles tenslotte weer behoorlijk in orde. Een menschel ijk verhaal, levenswaar verteld, met alle wel en wee, een voudig, maar toch spannend en niet zonder dramatiek. De diverse róllen worden uitstekend getypeerd, vooral Vader Brugg (Otto Wernicke) is zeer goed. Een aantrekkelyke film, waar aan men zich best amuseert. „HET LIED DER PUSZTA" is een boeiende film. De sfeer van de Hon- gaarsche vlakten, bevrydend in zyn open onmetelykheid is zuiver weerge geven. De menschen zyn er primitief, maar met felle hartstochten en het verhaal is romantisch genoeg om tot een goede film aanleiding te geven. Bovendien is er het sterke spel van den prachtigen Attila Hörbiger, dien men steeds weer graag ziet spelen. Heidemarie Hatheyer naast hem en de regie van G. von Bolvary waar borgen een film, die boven liet mid delmatige uitsteekt. AMf. SERVATIUS-OMROEP De laatste weken zyn wy versto ken geweest van voetbal. Daarom zal 't voor de vele sportliefhebbers aan genaam zyn te vernemen, dat er voor Zondag a.s. een zeer interessante wedstryd op het programma staat. Niemand minder dan Caesar uit Beek komt by Servatiüs op bezoek. De echte snortlui kennen de kracht van deze „keizorlyke" club. 'Servatiüs zal er een eer in stellen de overwin ning te bevechten op deze eertyds eerste klasser I.V.C.B.-er. Aan span ning zal 't zeker niet ontbreken. Indien 't weer meewerkt, zal het op 't sportpark aan den Oostsingel een gezellige drukte worden. Daar 15 Juni het gesloten seizoen begint, heeft het bestuur van Serva tiüs ervoor gezorgd, nog eens goed voor den dag te komen en biedt 't den sportliefhebbers liet Volgende programma voor de komende Zon dagen aan. 3 Juni komen 2 kringelftallen uit kring Roermond spelen tegen 2 Ser- vatins-elftallen; 6 Juni organiseert Sen-, oen groot jeugdtournooi, waar aan de beste jeugdelftallen van Ven lo en omgeving deelnemen. 14 Juni, tweede Pinksterdag, slui ting van het voor Servatiüs zoo bui tengewoon gunstig seizoen, dan komt er nog een heel bijzondere wedstryd, daarover de volgende week meer. Zondag a.s. begint de wedstryd om 2.30 uur. Donderdag 3 Juni om 1 uur en de tweede om kwart voor drie. Servatius-Boys succes. BRAND Vrydagavond is aan de Hoender straat alhier de woning van V. afge brand. V. was afwezig en zyn echtge noote lag ziek te bed. Dank zy de snelle hulp der buren werden de meu bels grootendeels gered. Woonwagenkampen verdwijnen Naar men verneemt worden dooi den gewestelyken politie-president, kolonel Kooymans te Eindhoven, stap pen ondernomen 0111 de woonwagen kampen in Limburg en Noord-Brabant te doen opheffen. Het is de bedoeling de bewoners van deze kampen dan onder te brengen in één groot woon wagenkamp, dat onder strenge bewa king van de politie komt te staan. De mannelyke personen uit de woon wagenkampen zullen in Duitschland in werkkampen te werk gesteld worden. OVERLOON. is ren de arbeiderf.i Jacobs, bezig nut zamelen van fotu men, toen J. va voer van een b®z vallen en de zoia over het gelaat ia word met ernstiai dekt. Dokters h\ plaatse. De toesik aanzien. - De jachtopr wist deze weefet vossen te vangq 1 met 5 jongen. |r< gehavende kippip allicht gebaat zj h- Tijdvak 31 Mn Uitreikingli periode enti OOSTRUM (caei van 9—10.30 u.rs 12 u. letters G J, ters K t'm P, 15u. HEIDE (zaal Ls) u. letters A t/nJE tors N t/m Z. GEIJSTEREN5 9-10 u. A t/in 1 ters N t/m Z. CASTENRAY) 13.30-15 u/lettt letters N t m Z VENRAY 4 J|- A t/m C, 10.30-1. 13—15 u. letter In letters I t/m L.li verzorgers). VEULEN (zaai 9—10.30 u. lettf t u. letters N t/ij - HORST 31 Min Juni). Scke Aan vraagforn ei kunnen op het ;ls ingediend op 3! 1 de letters A t, zen en WanssuDi' op de gewonenl week van 31 tt Horst en Meel} kendmaking. R ij win Voor rij wielbalk 10 dagen van taf worden ingedie» tooruren. Braol Na-uitreikingfa zoen 1943,'44 vo|n 31 Moi van ,14-|u Zeep va Afhalen forniBr kantooruren. Dn bekend gemaakt RetBl Tabakshandelt zyn hun bescheit Woensdag moetft 31 Mei—5 Juni n Juni van 8.30u delaren moetetii week van 31 M i op Vrydag 4m Horst. Inplaats Di wordt voor de Ili dag 2 Juni zitg' zelfde uren alsic Detaillisten op la uur. DISTRIHI B03] Na-uitreikibi kaam Zy, die hun |s terprovisie nogne worden daartoaoi heid gesteld 1 kringkantoor ejr gemeenten oog voor partieuliei) RIJKS-VOlE Leunschewog Ij AVI! Oud-militaire 11 kantoor vervo h Ausweis, moe v verplicht gaan e

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2