Provinciaal Nieuws. Mededeel^ Distribe Er is .alle reden om neg geloof te hebben in de toekomst. Deze oorlog komt tot een einde. Niet een einde zooals'St.alin wil en de joden in New Vork, maar een oinde door de hand having van Europa. Europa zal ble ven leven en in dat Europa zal oen wedergeboren Nederlandsch volk zijn. l.aten wy vereenigd mot elkander aan dezo wedergeboorte werken eifi allo dwaasheden achterwege laten, dio alleen maar kunnen dienen om ons nog dieper in de put te werken. Ik doe eon dringend beroep op het gezond verstand van ons volk. in 1937 heb ik geschreven de bronnen van het nationaal-socialisme ons godsvertrouwen, onze liefde voor volk en vaderland on onze eerbied voor den arboid. Deze drie moeten ons dragen on vereenigen 011 don weg banen naar een gelukkiger toekomst. Wolaanslag 1943. liet aantal vliezen, dat do schapen houders t.z.t. zullen moeten inleveren zal tenminste worden geljjk gesteld aan hot aantal overjarigo schapen, dat op 2 Mei j.l. aanwezig was. Om aar. dezon aanslag te kunnen voldoen mogon na 2 Mei geen ongeschoren schapen van de bedrijven worden af gevoerd. Goleidebiljetten zijn daarom na 2 Mei alleen geldig voor het vervoer van geschoren schapen. De verlenging van den arbeidstijd. Hot, onlangs afgekondigde boslnit van den secretaris-generaal van hot departement van sociale zakon, waar bij oen verlenging van den arbeidstijd tot 9 3 4 uur per dag en 54 uur por week word toegestaan, geeft don ge machtigde voor den arbeid aanloiding de werkgevors er op te wijzen, dat dit besluit de bepalingen der Over- werkbeschikking no. 1, van 27 Pebr. 1943, niet aantast. liet in de beschikking bepaalde omtrent het normale maximum aantal arbeidsuron por week en do verplichte vorgoeding voor ovorwerk blijven onverminderd van kracht- Als normaio wokelyksche arbeids tijd in don zin dér Overwerkbeschik- bing no. 1 blijft dus onafhankelijk van den in de ondernoming feitelijk geldenden werktijd de 48 urige werkweek gelden, tenzij bij of krach tons een dor bovengenoemde wetten voor bepaalde bedrijven of afzonder lijke categorieön van arbeiders een andere normale wekelijksche arbeids tijd is of wordt vastgesteld. Ook wanneer de werkgever derhalve gebruik maakt van de algemeeno ver gunning van den secretaris-generaal, om den arbeidstijd in zijn onderne ming to verlongen tot 54 uur pet- week of minder, blijft hü gehoudon do overwerkvergoeding te betalen, waartoo de Overwerkbeschikking hem verplichtte. Indion niet bij schriftelijke indivi- dueelo of collectieve arbeidsovereen komst of bii regelingen van arbeids voorwaarden in don zin van artikel 10 der verordening no. 1140942, be treffende do ordening van don arbeid, daarvoor oen ander bedrag is vast gesteld, bedraagt overworktoeslag 25 procent voor elk uur boven liet by of krachtens de Arbeidswet, de Stu wadoorswet, of de Stoenhouwerswot vastgestelde normale maximum-aan tal uren per week. KOSTWINNERSVERGOEDING VOOR KRIJGSGEVANGENEN Aan verwanten van het personeel der voormalige Nederlandsche weer macht, dat zich in krijgsgevangen schap bevindt, kan overeenkomstig de regolen, die by opkomst onder de wapenen van toepassing waren, kost winnersvergoeding worden toegekend. Degene, die meent voor zoodanige vergooding in aanmerking te kunnen komen, moet daartoe aanvraag doen op de gemeentesecretarie van haar of zyn woonplaats, nadat de desbe treffende militair zich voor afvoering in krijgsgevangenschap heeft aange meld. Do uitbetaling van de vergoe ding zal door de zorg van den burge meester geschieden. Voorts wordt verwezen naar even- tueele nadere bekendmakingen van gemeentewege. Do verwanten van het boroepspersonecl dienen zich voor de uitbetaling van bezoldiging recht streeks te wenden tot den commis saris voor do belangen van de voor malige Nedorlandsehe weermacht. Lange- Voorhout 7, Den Haag. T.onnen in land- on tuinbouw bedrijf. Voor overwork moet 5ct. per uur moor betaald worden dan liet loon van de losse arbeiders, in dit geval dus 40 et. Arbeiders in de Veehouderijbedrij ven hebben om de vier weken recht op een vryon Zondag na hot mor- genmelkcn. Op algemeen erkende Christelijke feestdagen en Kath. feestdagen moot het loon worden doorbetaald. VENRAY, 8 Mei 1943 ZONDAGSDIENST. ZONDAG 9 MEI Te rekenen vanaf Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur kan men zich voor hulp in dringende gevallen wenden tot Dl- VERCAI TEREN.» Grooto straat 11 Telefoon 335 Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters. Do Burgemeester van Venray, wnd. do taak van Burgemeester en Wethouders, Gelet op iiet bepaalde in ait. 112 van hot Besluit Bevolkingsboekhou ding Staatsblad 1930, nr. 342 herinnert de bevolking aan haar verplichtingen,omschreven inde artt. 3 t.ui. 10 van genoemd besluit brengt als voornaamste ter open bare kennis Ie. dat het behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in een der bevolkings registers 2o. dat ieder moet worden opgeno men in hot bevolkingsregister dor gemeonte, waar hy voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zyn nachtrust of do daar voor in do plaats tredende ruSst tc genieten 3e. dat in geval van onzekerheid omtrent hot ondor 2e vermelde bij zondere voorschriften gelden 4e. dat. behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onver wijld van de bevolkingsregisters moet worden afgevoerd 5e. dat. bij adresverandering binnen do gemeente de noodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts in verband met het boven staande a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet ge schieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bii het ver laten van Nederland, ten hoogste 5 dagen tevoren), of na de adresveran dering, mot opgave van het laatsto adres en van den naam der gemeen te of van het land en do plaats waar heen vertrokken en het nieuwe adres (zoo noodig met opgave van den naam van hot hoofd van het gezin); b. dat aan den aangever van gen vertrek, behoudens bijzondere geval len, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewys van afmelding on welke binnen vijf dagen moot worden ingeleverd bij het bestuur der Nedorlandsehe gemeonte in wel ker bevolkingsregister de persoon moet wordon opgenomen c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, en die nog niet in een bevolkingsregister is opgeno men of die ten onrechte nog niet in hot bevolkingsregister eener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zyn aankomst in per soon moet aanmelden by het ge meentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbe wijs, indien hy uit een plaats buiten Nederland of van een verhuiskaart of legitimatiebewijs, indien lijj uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzy hy overeenkomstig do desbetreffende bepalingen is vrij gesteld van aanmelding; d. ,dat bestuurders van instellin gen, gestichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwo nen, alsmede hotelhouders, pension houders en kamerverhuurders uiter lijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mede deeling moeten doen van den ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veer tien dagen in de instelling, gesticht, schip, hotel, ponsion of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, als mede van ieder zoodanig persoon die daaruit vertrekt e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wet f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot 12 uur voormiddags bij de afdeeling bevolking der Gemeente- Secretarie. Venray, 30 April 1943. Herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen. De Burgemeester van Venray, waar nemend de taak van Burgemeester en Wethouders dier gemeente, maakt bij dezo bekend, dat dit jaar voor den herijk der maten, gewichten en meet werktuigen zal zitting gehouden wor den te Venray in Café-Restaurant „De Keizer" Patersstraat 29, (ingang achterom): op 18 Mei 1943; van 9-12 en van half 2 half 5; voor Openbare Instel lingen en voor hen, wier geslachts (firma) naam begint met een der let ters A. B, C (waaronder de Coüpera- tie's), D, E, F, G, op 19 Mei 1943; van 9- 12 en half 2- half 5; voor hen, wier geslachts (firma) naam begint met een der let ters H, I. J. K. L, M, N. op 20 Mei 1943; van 9—12 en van half 2 half 5; voor hen, wier ge slachts (firma) naam begint met een der letters O, P, Q, R, S, T, U, V, op 21 Mei 1943; van9—lluur voor hen, wier geslachts (firma) naam be gint met een der letters W, X, IJ, Z. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht: 1. dat de maten gewichten en meetwerktuigen, schoon, droog en roestvrij moeien worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten voor drooge waren van binnen en van buiten geverfd dienon te zyn, koperen gewichten afgewasschen en ook do gaten gerei nigd; dat ijzeren gewichten niet ge potlood mogen zyn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna inge wreven met gekookte lijnolie; 2. dat de maten, gewichten en de aan individueele keuring onderwor pen meetwerktuigen (behalv° glazen maten en gasmeters) vóór 1 October 1943 gestempeld moeten zyn met de letter P (in den kleinen staanden drukvorm) en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting ge bruik te maken, nog gelegenheid be staat maten en gewichten te laten herijken (herkeuren) aan het ykkan- toor te Maastricht, St. Servaaskloos- ter No. 41, den eersten en derden Vrydag der maand van 9 12.30 en van 14.30—17 uur met uitzondering van feestdagen; 3. dat aan individueele keuring onderworpen voorwerpen, welke zyn gestempeld uiot het afkeuringsmerk niet in winkels mogen worden terug gebracht; 4. dat ten bate van 's-Rjjks schat kist betaald moet worden voor het onderzoek dor maten, gewichten en meetwerktuigen (keurloon) en voor liet justoeren der gewichten (justeer- loon) en 5. dat do milligramgewichten niet op de zitting, maar alleen aan het iikkantoor onderzocht kunnen worden. (De gezegelde enveloppe, afgegeven bij do vorige verificatie moet met de gewichten franco per post worder. opgezonden, terwijl een postbewys tot oen bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht moet zjjn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening no. 152451 van IJkkantoor Maastricht worden ge stort. Venray, 5 Mei 1943. Aangifte van stieren. De Burgemeester van VENRAY herinnert belanghebbenden aan hun verplichting om van het houden van een stier van 6 maanden of ouder tusschen 15 en 25 Mei aangifte te doen by den Burgemeester der ge meente waarde stier gehouden wordt. Deze aangifte moet schriftelijk ge schieden op een voorgeschreven for mulier, hetwelk ter gemeentesecreta rie kosteloos verkrijgbaar is en moet onder meer inhouden leeftijd, kleur en bijzondere kenteekenen van den stier, benevens mededeeling of de stier al dan niet reeds goed- of af gekeurd of van rechtswege tot dek king toegelaten is. Van de aangifte ontvangt de stier houder een bewys; dit bewijs moet in zyn bezit zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet wordon vertoond aan de politie. Van het houden van een afgekeur- den stier moet steeds onmiddellijk aangifte worden gedaan bii den Bur gemeester. Niet-naleving van de verplichting tot aangifte als bovenbedoeld cn het niet op eerste Vordering vertoonen van het bewijs van aangifte, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 25 gulden. Venray, 6 Mei 1943. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. LUXOR-T HEATER Een smakelyk en lichtverteerbaar verhaal van een knappe toneelspeler die veel last heeft van de vrouwen, maar die na veel avonturen tenslotte ook eens werkelijk verliefd wordt en na nog meer verwikkelingen ook eindelijk met deze vrouw trouwt, dat is de film; CASANOVA GETROUWD. Een operettefilm, zonder een grein tje ernst, maar met veel dwaasheid en kluchtigheid, die voor do liefheb bers van dit soort films zeker te ge nieten is. De hoofdrollen wordon vlot gespeeld en in de regie zit voldoende vaart om het geheel tot een geslaag de film ie maken. Zoolang de spertijd op 9 uur ge handhaafd blyft, beginnen de voor stellingen in Luxor op Zaterdag om 6 uur en op de Zondagen om half 4 en 6 uur. AMf. EXAMEN Voor de op 3 en 4 Mei gehouden examens te Overloon, slaagden als costumière de dames Dora v. Mey'el, Venray, D. Claessens en J. Weys, Leunen, N. Oielen, Merselo, B. Philip- sen, Smakt en L. Janssen Ysselsteyn. Voor Lingerie slaagden de dames 0. van Djjek, T. Schrader, Maashees; N. Arts, A. van Duynhoven, F. Rijn- ders, Venray; G. Janssen en N. Arts te Merselo; M. Jacobs, J. Willems, T. Hendriks, M. Raaymakers, M. Hen driks, N. Rongen, B. Peters allen te Overloon. GEVONDEN Een zilveren H.C.V.-speldje en f. 200 is bij M. v.d. Water, Leunscheweg 12a, een boodschappentasch is by Heijnen. Stationsweg C 12a Geslaagd. Voor Keurmeester van Vee en Vleesch slaagde Donderdag j.l. aan het abattoir te Rotterdam onze dorps genoot de Heer Wim Verschuren. OVERLOON. Ons dorp stond Woens dag in het teeken van een gouden huwelijksfeest. Het waren do gouden jubilarissen C. M. van Son-hammers. Heel de buurt deelde in de feest vreugde. Voor de woning waren pas sende versieringen aangebracht. In een feeststoet van bruidjes werd hot krasse echtpaar kerkwaarts gebracht alwaar een plechtige H. Mis tot dank zegging werd opgedragen. Te Goudswaard slaagde de heer M. G. Swinkels alhier voorliet diplo ma Landbouwboekhouden. Nieuwe Deken van Arenlo benoemd. Tot Deken van Venlo en pastoor der parochie van St. Martinus is be noemd de Zeereerw. Heer M. J. P. Strijkers, pastoor van de parochie van het H. Hart. te Venlo. Electriciën gedood. De electriciën H. Franssen te Affer- don, had het ongeluk bij zjjn werk zaamheden met een machine in aan raking te komen. De verwondingen, die hy hierdoor opliep- waren van zoo'n ernstigen aard. dat de dood vrij spoedig intrad. De ongelukkige was gehuwd' en vader van twee nog jonge kinderen. Uit een boom gevallen en verdronken. By het uithalen van vogelnesten had het twaalfjarig zoontje van den heer Steeghs te Helden, het ongeluk uit een boom in het water te vallen en te verdrinken. Drie In den nal dag werdenfBb van' dhr. O. gestolen. In een v liet 27,-jai )it F., te Venlo, ior met chloor en er kunstmati un en liet gein 1111 geesten op t< ;ei Do ontbod sn kind naar 't ihi alwaar het s r 0 pelijk door di tri op de longen. Kin er Te Venlo 11 door een aul >rr RIJKS-Vfl Leunscheweg De plaatse Venray, brei do aandacht jet leb lo Confn De normen tracten voor v -vastgesteld alfct Bedryven v; 9 afsluiten; van afsluiten; van|9 afsluiten; van afsluiten; val ten afsluiten: ten afsluiten. Fokkers dieted traeteerden, 111 moer afsluiteec h.a. welke ii$ den moeten e' afsluiten. Alle varkenlk worden, mog iv worden aange 31" Zij die een isn ten hebben aanhoüdvergui ting ontvange: Voordat dez k worden gesla tractverplichti tenminste de op tijd aan de den voldaan. Voor varkeec I Oct. (dus nii S 200 kg. voeder *e Voor varken 1 zal ook eerst ifct den verstrekt, it is echter nic si staande contra jt worden afgew. Eiert Kippenhouderc niet hun ▼erft leverden, krijj 1 dagen gelegen! leveren. Bij aanslag moetej dagen totaal wp op zal strengnt epast, De-.uïg zullen zeer bink' deld. Men ontlrt Yergnnniiia lejn Kippenhouderc verplicht, aantaj hun toogeweze den kunnen tot het aankoo Dit aantal bcij toewijzing. Deze vergum) jonge kippen, kuikens, welke toewijzing kumh De Bureau distrib: KRINCY Bekendmakiijc 8 tot en t Uitreiking bo (le, zeepkaart few VENRAY (r Mei van 9 10.|i letters B—C. li letters E F, 1 VENRAY lik

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2