Provinciaal Nieuws. Rijks- VoecJselkureau Venray Disirib Kring I VENRAY, 6 Maart 1943 ïanAaqidieitst 4luisaetsen ZONDAG 7 MAART Te rekenen vanaf Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur kan men zich voor medische hulp in dringende gevallen wenden tot I)lt. BLOEMEN Stationsstraat 9 Telefoon 465 Verplichte inenting tegen pokken Het Gemeentebestuur van Venray brengt ter openbare kennis, dat in het St. Elisabeths-Ziekenhuis, Merse- loscheweg alhier, gelegenheid zal wor den gegeven tot kostelooze inenting tegen de pokken op Donderdag II Maart a.s. des namiddags om 2 uur. Belanghebbenden moeten: 1. medebreiigen het trouwboekje, waarin de te enten persoon staat aan- geteekend. 2. Op denzelfden dag en hetzelfde uur in de week na de inenting terug komen in het Ziekenhuis, om het verloop der inenting te laten onder zoeken en daarna te ontvangen het bewys, dat die inenting met goed ge volg heeft plaats gehad. Volgens de Inentingswet 1939 moe ten de kinderen, voordat zij den leef tijd van één jaar bereikt hebben, worden ingeënt. De kinderen moeten gezond zijn; bil twijfel raadplege men den huis arts. Openstelling Gemeentebnreaux De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de bureaux der gemeente op Maandag 8 en Dins dag 9 Maart a.s. geopend zullen zijn als volgt: a. Gemeentesecretarie (met inbegrip van Afd. Steunverlening), b. Kantoor van den Gemeenteontvanger en c. Kantoor van Gemeentewerken van 9—12 uur. d Bureau Vleeschkeu- ringsdienst, van 9—10 uur. Venray, 5 Maart 1913. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. LUCHTBESCHERMING. Instructeurscursus In de eerste uiteenzetting werd een overzicht gegeven van de verschillen de projectielen, welke thans bij lucht aanvallen gebruikt worden, hun uit werking en de middelen waarmede elk van hun bestreden moeten wor den. Met nadruk wees de spreker er op dat in elk huis aanwezig moet zijn: enkele papieren zakjes met droog zand een emmer water; een stok, met enkele strookjes stof, b.v. jute, aan een einde bevestigd: de z.g. vuurzweep. Bij luchtgevaar moet dit bij de deur klaar gezet worden E.H.B.O.-cursus. De deelnemers die het diploma E.H.B.O. willen behalen worden ver zocht zich voor 10 Maart, op te geven bij de soeretaris der N.V.L.: Th. Maes- sen, Groote straat. Diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werden ten nadeele van den Heer J. G. aan de Verl. Veldstraat alhier een 10-tal kippen en 1 konijn gesto len. Do vr de politie werd met een speurhond een onderzoek ingesteld naar de daders. Marktoverzicbt. Op de Maandag gehouden biggen- markt waren aangevoerd 24 biggen. Verkocht werden 15 stuks aan prijzen van 60 tot 62 gulden. Op de overname-markt waren aan gevoerd 97 dieren, t.w. 39 runderen en 58 nuchtere kalveren. Boterliandel Voor den economische te Roermond stonden Woensdag terecht de boeren knecht v. D. en zekere J. B. uit Venray, benevens de meubelmaker B. •uit Blerick beklaagd van ketting- handel in boter. v. D. en B. uit Ven- ray kregen ieder f 100.— en B. uit: Blerik f 150.— boete. I SERVATIUS-OMROEP Met niet minder dan 6—3 werd Servatius door het uitstekend spe lende Steyl geklopt. Niet de uitslag is teleurstellend, doch wel het ver toonde spel. Zoo goed Serv. speelde tegen het sterke N.E.C., zoo slecht speelden ze Zondag tegen Steyl. Serv. heeft natuurlijk gedacht: Steyl dat is een peulschilletje, die wedstrijd win nen we op onze sloffen. Steyl echter dacht er anders over. De mannen van v. Heel gaven het tempo aan eri Serv. liet zich overspelen. Voeg daarbij dat de doelman van het derde onder de lat stond en zelfs een zeer slechte dag had, dan is de nederlaag meteen verklaard. Het geheele elftal speelde ver beneden haar form. Servatius—De Valk. OmdeNed.-Voetbalb. Beker is boven vermelde wedstrijd voor Zondag a.s. vastgesteld. Wat deze derby beteekent weet gansch Peelland en zelfs ver daarbuiten. Eén ding is zeker, indien Serv. niet beter speelt dan j.l. Zondag, dan gaat de Valk met de eer strijken. We kennen maar al te goed het zeer enthousiaste spel van de Valken: ze weten er een hels tempo in te leggen, hierin schuilt hun grootste kracht. Daar echter ook Serv. maar al te goed weet, wat tempo beteekent (getuige de wedstrijd tegen N.E.C.) kunnen we een zeer spannende wedstrijd ver wachten. Hiervan zal gansch Noord- Limburg getuige willen zjjn. Aangezien de opbrengst van deze wedstrijd door beide vereenigingen moet gedeeld worden hebben slechts het bestuur en actieve leden vrije toegang. VALK-REVUE De Valk I was verleden Zondag tegen Wittenhorst niet erg fortuinlijk en moest genoegen nemen met een nederlaag. Jammer dat het onvolledig uitkomen zulk een afbreuk deed aan het spel, daar deze wedstrijd bedoeld was als oefenwedstrijd voor de ko mende bekerwedstrijden. De Valk 2 speelde een zeer goede wedstrijd tegen D.S.S. 2 en zal in die opstelling wel betere resultaten boe ken, want in het veld waren zij de meerdere, doch onbeheerst schieten was de oorzaak dat die wedstrijd met 3—0 verloren werd. Het derde elftal won zjjn laatsten wedstrijd en bezet oen zeer goede plaats in de rangschik king. Morgen wordt een begin gemaakt met de wedstrijden om den Neder- landschen Voetbalbeker en als eerste wedstrijd in die reeks, zal de Valk den strijd opnemen tegen Servatius en wjj wagen ons niet aan een voor spelling. Servatius, met eigen grond onder de voeten, zal wel al het mo gelijke doen om de Valk er onder te houden, maar de Valk kan op zijn tijd verrassend uit den hoek komen en zou het den Kampioen wel eens lastig kunnen maken. Laten wjj ho pen dat het een spannende en faire ontmoeting mag worden H.C.V.-nieuws Eindelijk komt de dag, dat de meis jes van de H.C.V. haar eerste kam pioenschap zullen kunnen halen. Wan neer zij komende Zondag in Helmond van Uno Animo III winnen en wjj hebben veel vertrouwen in onze dames dan zullen zij met de vlag in top in Venray terugkeeren. Laten de jongelui haar best doen, veol Ven- raysche oogen kijken spannend toe. De heeren zullen eindelijk weer eens hockeyen. In Heerlen zal een harde strijd gestreden moéten worden. Pakt direct stevig aan, mannen, en Glück Auf bij de mijnwerkers. De junioren hebben j.l. Zondag ver diend verloren van het eerste dames elftal (3—2). Het was een vinnige strijd, het aanzien waard, en wij prij zen om hun enthousiasme en hun sportieve houding. GEVONDEN bankbiljet van f 10.is bij Ver meulen, koster, Gr. Markt; 1 rijks daalder, is bij J. Vuesten, Hofstraat; tabakskaart, bij P. J. Janssen, Bosch huizen C 57; 1 kwartje, handwarmer, stopvlag en kerkboek, op het politie bureau. D.I.S.-nieuws Nu de competitie zoo vroeg is be ëindigd benut D.I.S. de vrije tiiddoor 't spelen van vriendschappelijke wed strijden. Vastenavond Dinsdag zal een sterke combinatie van veteranen de tegenpartij vormen. Hieronder zijn nog verschillende spelers die kort ge leden nog actieve leden waren. In snelheid mogen de „oudjes" dan al iets te kort schieten, technisch en tactisch zullen ze nog wel iets in hun marsch hebben. Het kan dus een ge noeglijk partijtje worden, dat ieder D.I.S.-aanhanger zal willen zien. LUXOR-THEATER Met de Carnavalsdagen, die overi gens wel ongemerkt zouden zijn voor bijgegaan, brengt Luxor Theater weer eens een prima programma. Zaterdag en Zondag de groote Rem- brandtfilm, voor een groot gedeelte hier in Nederland opgenomen. Het leven van Nederland's grootsten schil der met al zyn hoogte- en diepte punten, rijk. boeiend en dramatisch, is hier op waardige wijze vastgelegd in een film, waaraan de beste Duit- sche acteurs meewerken. Deze film, die vooral ook uitmunt door fotogra fie en belichting, moet men gaan zien, het is wellicht de beste film van de laatste jaren. Maandag en Dinsdag weer een Ita- liaansche film. De Italiaansche films, die wij tot nu toe hier zagen, waren stuk voor stuk zeer goed en dit wet tigt de verwachting, dat „Menschen- noodlot" eveneens succes zal hebben. Het is een circusfilm en de hoofd rollen liggen in goede handen want Fosco Giachetti en Lauro Solapi zijn al geen onbekenden meer voor het publiek van Luxor, dat zeker niet zal nalaten ook deze film te gaan zien. AMf. LEUNEN KAMPIOEN. Zondag j.l. wist R.K.L.V.S. Leunen door een overwinning op Walaria kampioen te worden van haar afd. en zal nu dus uitkomen in de eerste klasse L.V.B. Nadat R.K.L.V.S. pas twee jaar geleden is opgericht, is dit een fraai resultaat, temeer wegens de zware concurrentie. Voornamelijk op initiatief van den Weleerw. Heer Kapelaan Haffmans, werd deze club in 1911 opgericht. De groote moeilijkheid een terrein is heden goed opgelost en dat de jeugdige vereeniging zich mag ver heugen in een geweldig meeleven der inwoners en sympathie der andere vereenigingen bleek j.l. Zondag on dubbelzinnig. De belangstelling toen de club aankwam aan het clubhuis was geweldig. De club werd ge feliciteerd door den Weleerw. Heer Kapelaan en den heer H. Weijs en bloemen en eadeaux aangeboden. Het clubhuis was door supporters, leden en jonge' dames prachtig versierd, de „koffie met vla" stond heus gereed, 's Avonds werd in het clubhuis nog gesproken door den heer Vissers, die als voorzitter de twee jaar releveerde en allen hartelijk bedankte, speciaal den secretaris en de elftalcommissie, waarna de Geestelijk Adviseur nog als puntje meegaf: „onderlinge samen werking". De avond verliep verder in vroolijke stemming. Wij besluiten met de woorden van den voorzitter: „Vol gend jaar öök zoo en 't tweede en derde elftal van 't zelfde LEUNEN. Dhr. A. Zwitserlood, on derwijzer alhier is tot directeur van het kerkkoor St." Catharina benoemd. Onze voetbalsport. Dit jaar wordt niet gedegradeerd of gepromoveerd. Doch men noteert den eindstand. Het volgend jaar wordt hetzelfde gedaan en dan spelen de kampioenen van beide jaren een be slissingswedstrijd om eventueel voor promotie in aanmerking te komen. Dezelfde regeling geldt voor clubs, die op de laatste plaats eindigen. In een oplossing voor de mogelijheid, dat een club het eene jaar kampioen wordt en het volgend jaar de laatste plaats bezet is nog niet voorzien. Naar de L.K. verneemt zal een afgevaardigde van de V.V. Panningen heden Zaterdag te Venlo voor de commissie van amateurisme van den N.V.B. moeten verschijnen in verband met de befaamde shag-kwestie, waarin ook Servatius en IVO-spelers betrok ken zouden zijn. S.S.S. 2 kampioen Overloon Zondag behaalde S.S.S. II het kampioenschap 2e klasse C van den Brabantschen Voetbalbond. Inleveringsplicht eieren. De inlevering zal loopen over het tijdvak van 15 Maart tot 1 Juli a.s. In totaal moet geleverd worden 25 eieren per kip, reap, eend, aanwezig volgens de registratie-kaart van Febr. j.l. Voor 15 April a.s. moeten 7 eieren, voor 15 Mei nog 9 eieren on voor 1 Juli nog eens 9 eieren per kip gele verd worden, in totaal dus 25 stuks per kip. Deze kunnen ook op korteren termijn geleverd worden. Binnenkort ontvangt ieder kippenhouder een aan- slagkaart. Horster Weekmarkt. Horst 2 Maart. Totaal aanvoer 131 dieren. Hiervan 70 stuks rundvee en 61 biggen. Door de N.V.C'. werden overgenomen 34 stuks grootvee en 36 kalveren. Voorkomt verkwisting van electriciteit. Iedereen zal moeten toegeven dat het verkwisting is om het electrisch licht overdag te laten branden. Het is ook verkwisting wanneer lampen worden gebruikt op plaatsen waar weinig of in 't geheel niet wordt gewerkt, of waar lampen van gerin gere lichtsterkte voldoende zouden zijn. Dikwijls is het voldoende gebruik te maken van een bureaulamp, een schemerlamp, een hoeklamp of ander zins. Elk lid van het gezin dient er steeds op bedacht te zjjn, het verbruik van energie tot het hoogst noodzake lijke te beperken. Het is ieders eigen belang, want wie zjjn rantsoen over schrijdt, krijgt boete of wordt van den toevoer afgesneden. VASTEN Volgende week begint, met Asch- Woensdag, de Vastentijd. De bijzon dere tijdsomstandigheden maken, dat wy bij het begrip Veertigdaagsche Vasten niet meer behoeven te denken aan een periode van grootere mate- rieele beperking. Voor de groote massa is de vasten al een paar jaar aan den gang. En toch: volgende week begint de Vasten en Woensdag tooit de Katho liek zich met het aschkruisje, het zinnebeeld van het vergankelijke en herinnering aan wat allen en alles eens zal worden: stof. Het is aller lot, dat het lichaam, waaraan we zooveel hechten en voor welks instandhouding geen offer te groot is, eenmaal in het niet zal ver zinken, evenals wat het omringt. De krachtige, levenslustige mensch aan vaardt het, zeker, maar hy stoot de gedachte aan zijn vergankelijkheid zoo ver mogelijk van zich af. Ofschoon hi) eiken dag om zich heen het leven ziet verdorren en vergaan, meent hij dat het „memento mori" voor hem niet is geschreven. Hij hecht te sterk aan het leven en hij durft in zijn eigenwaan den blik niet naar het verschiet te wenden. De veertigdaagsche vastentijd is vooral de periode, die het verganke lijke, dat in het hiernamaals ligt. Dit brengt mee de overweging te laten gaan naar de onthechting van al het aardsche en te richten op de eeuwige waarden, die niet van deze wereld zjjn. Dan eerst krijgt het leven vorm, inhoud, beteekenis en bereidheid om het te aanvaarden, ook bij tegenspoed en leed. Meer dan ooit heeft deze christelijke waarheid nu zin, omdat millioenen zijn opgeroepen om hun leven, zoo het moet, te offeren in een wereldstrjjd, die zeker zou zijn uitgebleven, wan neer de onthechting en versterving de immense vormen van zelfzucht en de gehechtheid aan 't aardsche had den vermogen te onderdrukken. Daarom moge de Vasten ons vooral nu aansporen, om door de stoffelijke nooden den geest niet te laten ver duisteren en ze niet dofweg te dragen als een lastdier, maar ze vrucht baar te maken tot de deugden van een vrij mensch, opdat de geest zui ver en sterk worde voor het werk, dat hem in de toekomst wacht, wan neer de menschheid met de asch van haar gevallen zonen in verbrande steden een kruis schrijvend op haar voorhoofd door zelfoverwinning wil opgaan tot vrijheid en door verster ving tot zuiver leven. Leunscheweg 15 Telefoon 416 Kunstmestforinulieren. Zij, die nog geen kunstmestformu- lier hebben ontvangen, kunnen dit de komende week nog afhalen. Voor kleine tuintjes tl verstrekt. Hiervi mest krijgen in bi den handelaar. Registratie-L Deze week onr derom een ••egistie de veehouders erj kippenhouders, li aan, deze op tijd i Periode-kaartj i gemolken koei. Het is geblekei; op de inleverin welke hierboven] slecht ingeleverd) de veehouders a goed ingevuld waarvan men lid De Bureaulij' Bekendmaking!. 8 tot en md! De uitreiking)! durende bovengw voor den Distrt plaats te HORST (zaal L Maandag 8 Maai/ Maart 1943. Voor letterindai bekendmaking. MERSELO (caft 12 Maart van 94. van 10,30... 2 k van 13—15 Iets van 15—17 Iets OOSTRUM (cl Maandag 8 Maar van 9—10.30 le van 10.30-12 k van 13—15 Iets van 15—17 Iets HEIDE (zaal Ie Maart van 9—1» van 10.30—12 Ier GEIJSTEREN c Dinsdag 9 Maart van 14—15.30 k van 15.30—17 t VEULEN (zap Woensdag 10 Mi van 9—10.30 le: van 10.30-121 GASTENRAY a Woensdag 10 Ma van 13.30—lót van 15—17 Iels VENRAY op»i Vrjjdag 12 Ma: zelfverzorgers. Donderdag 9—10 van 10.30- van 13—lt van 15—lit Vrijdag van 9— van 10.301 van 13—lit van 15—lil Schilders. De aanvraagö olie kunnen ge® 8 t m 13 Maalv Deze moeten uilj worden ingedien Schoenen-disti Aanvraagformh kunnen voor det Maandag 8 t mc worden afgehaa) Kringkantoor. Vt zie plaatselijke b Brandstoffen Nogmaals wc geven voor het formulieren vojl kookdoeleinden dag 13 Maart val Te Horst ofi van 2—4 uur. Textielhandel Het inwissel) is voortaan vaslt morgen van 9.11 De Leider vaf N, Bonneu bet® mits f' Zorgt» Steunt Winte

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2