1 Binnenland. Burgerlijke S en moest belde punten afstaan. De uitslag 5—4, geeft de verhoudinggoed weer, want met de feilen wind mee. had F.C.V. voor de rust al een voor sprong van 8—1. Jammer dat direct na de rust deze achterstand opliop tot 5—1, hetwelk niet noodig was geweest, daar de Valk toen de wind moe had, maar het verre opdringen werd hun noodlottig, en zoo kwam deze enkele doorbraken de Valk duur te staan. Jammer, want deze verloren punten zal de Valk wel enkele plaat sen kosten op de ranglijst. En zoo zit het er weer voor een seizoen op, en de komende periode zal dan ook moe ten worden benut, om het kunnen der spelers nog wat bij te schaven, en wij zijn overtuigd dat do Valk de toekomst met vertrouwen kan tege moet Zien. Met genoegen kunnen wij vermel den, dat de belangstelling nog steeds groeiende is, hetwelk voor do Valk oen is, om straks nog beter dan voor heen, de liefhebbers te bewijzen, dat zijn die belangstelling ten eerste op prijs stellen. Rest ons nog te vermel- don dat Valk reeds doende is om dozen zomer de training te hervatten, onder deskundige leiding. GEVONDEN Een rozenkrans is bij Swinkels, Verlengde Veldstraat. Een kerkboek is by J. v.d. Vorst, Henseniusstraat 2 Een paar handschoenen op het politiebureau. Onderlinge Glasverzekering In de Maandag gehouden vergade ring werd de premie wederom op f 1.- per M2 bepaald. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. De vereeniging telt thans 103 leden. Te Den Haag slaagde dezer dagen voor het examen Schrijfster le klasse der Registratie en Domeinen Mej. M. W. P. Coolen, werkzaam op het kantoor der Directe Belastingen hier ter plaatse. Van je familie moet je het hebben Het was gewoon een kwestie van familie onder elkaar. Oom had een pakje bij zich en vroeg aan zijn neef, of hü dat even van Overloon naar Venray wilde brengen. Daarvoor kreeg hü dan zeven gulden. Nou dat wilde neef wel en oom, die toevallig ook naar Venray moest, zou dan wel voor fietsendat was echt gezellig. Ondorweg echter kwamen ambtenaren van den C.C.Ü. roet in het eten gooien en de neef werd geverbali seerd en het pakje hem afgenomen. Daar zat waarachtig acht kilo boter in. Toen de neef, die Woensdag als verdachte voor den economischen rechter te Roermond terecht stond, dit verhaal had gedaan, meende hij begrip te vinden bjj den man achter de groene tafel. Doch de rechter gaf hem een strenge berisping, want zoo dpm zag verdachte er nu ook weer niet uit, Hü zal heel goed begrepen hebben, dat die boodschap niet zoo onschuldig was, als hij nu zegt dat hü meende. Waarom immers ging ocm voorrijden en kreeg hy zeven gulden, om dat pakje weg te brengen terwijl oom zelf ook naar Venray moest Dat is toch heel duidelyk meende verdachte, omdat oom bang was, dat hü zou worden aangehouden Nou, dan moet oom de boete ook maar betalen of voor je gaan zitten. Van je familie moet je het hebben, je bent wat je noemt met je neus in de boete gevallen en de .economische rechter veroordoelde hem conform den eisch tot f 50 boete en verbeurd verklaring van de inbeslaggenomen boter. SER V ATIUS-OMROEP De dag van Zondag a.s. zal staan in het teeken van de feestelijke vie ring van het behaalde kampioenschap. Om 8 uur is er H. Mis vooralle leden. Tusschen 11-12 uur receptie. Om 2.30 uur huldigingswedstrijd Serva- tiusl— N.E.C.(Nijmegen) Om 6.30 wordt er een feestavond gegeven voor en door de leden. De hoofdschotel is na- tuurlyk de wedstrüd Serv.-N.E.C. De Ny meegsche le klasser is een der beste clubs van het land. Ook dit seizoen behoorden zo wederom tot de kam pioenspretendenten; welker titel hun op het nippertje ontglipte. Met een sterk elftal komen ze naar Venray zooals uit de opstelling blykt zy'n er 7 spelers van het le elftal by: Thomas Hubbers Peters Lakenberg Bosman Burgers Meyers Ten Velde Wiskamp Mackay Schuth De meest bekende spelers zijn wel Ten Velde welke een der beste mid denvoors is van het land. Ook Wis kamp en Lakenberg kwamen reeds vaker uit voor het Oostelijk elftal. Tegen dit elftal zal Sorv. haar ge wone formatie in het veld brengen en we zyn workely'k benieuwd naar het resultaat. S"rv. zal haar huid zoo duur moge lijk verkoopen, zoodat sportminnend publiek van Venray en Omstreken getuige zal zijn van een pracht- wedstrijd; en nu eens in de gelegen heid zyn echte le klassers aan het werk te zien. Do wedstrijd wordt geleid door den bekenden Venloschen scheidsr. Wierkx Serv. II speelt een voorwodstryd le gen Wanssum en komt uit met een nieuwe opstelling. H.C.Y.-nieuws Het eerste elftal speelt a.s. Zondag om half twaalf thuis tegen M. H. C. Maastricht. Dit is de zwakste club van de afdeeling, maar wy herinne ren ons een moeilüke 1—0 overwin ning in Maastricht en raden den H.C.V.-ers aan deze jongens niet te onderschatten. De junioren hebben afgeloopen Zondag het tweede dameselftal voor de derde maal verslagen. Wy hopen, dat zy ook het eerste dameselftal eens durven uitdagen. Dat kon voor beide partyen een spannende stryd en een goede oefening zyn. Dames II speelt Zondag om 2 uur tegen V.K.H. vriendschappelük. Marktoverzicht. Aangevoerd 99 dieren, t.w. 40 run deren en 59 kalveren. Tevens 30 biggen, verkocht 24 tegen pryzen van f 45 tot f 55 per stuk. OVERLOON. Dinsdag vergaderde 't paarden- en veefonds. Uit het jaar verslag, bleek het volgende; Paardenverzekeriug: 124 leden met 180 verzekerde paarden voor f 314060 9 paarden overgenomen, uitgekeerd f 7838.06. Inkomsten f 8688.53, uit gaven f 7961.96, batig saldo f 726.57. Veulenverzekering: 5 veulens overge nomen, uitgekeerd f 691.04, inkomsten f 704.55, uitgaven f703.54, saldo f 1.01. Vee verzekering: 132 leden met 500 verzekerde koeien. Per koe werd be taald f 4-50. 10 koeien werden over genomen waarvoor uitbetaald f3110.50 inkomsten f 3322.09, uitgaven f 3301.60 saldo f 20.49. Stierhoudery: Inkomsten f2254.52, uitgaven f 1906.89, batig saldo f 347.63. M. Jans werd als bestuurslid herkozen. Dekgeld werd bepaald op f 4, voer- geld op f 1.20 per dag en per stier. OVERLOON. Zondag speelde SSS II tegen Beugen I voor de competitie en won in een goed gespeelde wedstrüd met 6-2. SSS I speelde Zondag tegen De Valk II een vriendschappelijke wedstrüd en won in een ongelijke strüd met 13—3. De Valk bleek veel te zwak tegen het zeer goed spelende SSS. Markt te Horst Horst, 16 Februari. Totaal aanvoer 100 dieren, waarvan 70 stuks rundvee en 30 biggen. Voor biggen werden hooge pryzen betaald tot f 75 per stuk. Door de N.V.C. werden overge nomen 34 stuks grootvee en 30 kal veren. Loop der bevolking Wanssum Op 1 Jan. '42 telde deze gemeente 1074 inwoners waarvan 537 mannen en 537 vrouwen. In de loop van het jaar werden geboren 9 mannen en 22 vrouwen. Er kwamen zich vestigen 18 mannen en 30 vrouwen. Er over leden 5 mannen en 2 vrouwten ter wijl vertrokken 27 mannen en 37 vrouwen. Dan was er nog een toeval lige geboorte van 1 man. Op 1 Jan. '43 bedroeg het aantal inwoners der halve 1083, waarvan 533 mannen en 550 vrouwen. WANSSUM. Afgeloopen Zondag had in het Bondslokaal te Wanssum een zangersbijeenkomst plaats, waaraan werd deelgenomen door de Kerkkoren van Wanssum, Geüsteren, Meerlo. Blitterswyck, Well en Wellerlooi. Door allen werden enkele Gregoriaan- sche gezangen uitgevoerd en naar het oordeel van een Pater uit Venray was de zang zeer goed. Hy hoopte, dat dit zoo mocht blüvenen wees nog op enkele kleinigheidjes welke nog verbeterd kunnen worden. WANSSUM. Onze dorpsgenoote mej. E. van der Sterren werd benoemd tot vroedvrouw in de gemeente Linne- Maasbracht. Heken van Oppen overleden Op den leeftijd van ruim zestig jaren is de hoogeerw. heer Jul. L. A. van Oppen, Deken van Venlo, over leden. Pastoor Esser overleden. De- parochie Beringe is in diepen rouw door het overiyden van den Zeereerw. heer Pastoor Jos. Esser. Z.Eerw. werd geboren te Venray, 3 December 1886, priester gewijd te Roermond 8 Maart 1913, benoemd tot kapelaan te Panningen in hetzelfde jaar, tot pastoor van de nieuwe pa rochie Beringe, 9 September 1928. Deze herder heeft de parochianen zeer aan zich gehecht door het vele goede werk, dat hij verricht heeft. Als een monument van zy'n ijver voor de zaak van God en van zyn toege- wüde zorgen laat hij de kunstzinnige kerk achter, die hü bouwde ter eere van St. Joseph. Speciaal de minder bedeelden von den bij hem steeds hulp en bijstand. Dat Pastoor Esser thans de vruch ten van zijn werk in den hemel moge genieten is de wensch van heel Hel den, doch vooral van zijn parochianen. Pomp-macliinist in mijn ingesloten. Sinds Maandagavond is in de on- dergrondsche werken van de myn Laura te Eygelshoven de pomp- machinist K. uit Heerlen, opgesloten. Hy was bezig, aldus bericht de L.K., met zijn werk by de pomp aan den voet van een afbraak, toen het bovenste gedeelte der afbraak over een hoogte van enkele tientallen meters dicht viel. Direct is getracht met K. in verbin ding te komen. Dit is gelukt. Via een huis, dat niet beschadigd is, hebben de redders, die onmiddellijk boven de instorting met het opruimingswerk zün begonnen, met K. kunnen spreken. Ook heeft men hem door de buis voed sel kunnen sturen. K. maakt het goed. Wel klaagde hü er Dinsdag over, dat hy het koud kreeg. Het opruimings werk wordt dag en nacht voortgezet. Er is gegronde reden om aan te ne men, dat het zal gelukken K. uit zijn benarde positie te bevrijden. Mussert spreekt te Maastricht. Naar de persdienst der N.S.B. meldt zal Mussert heden Zaterdag het nieuwe districtshuis der N.S.B. te Maastricht openen. 's-Avonds om 6 uur zal hü in den Stadsschouwburg spreken over „Nederlandsclie volkseenheid tegen bolsjewisme". „Beperkt liet gas- en electriciteitsverbruik, het is Uw eigen belang". Goed voorgaan doet goed volgen Een totaal van f 95.843.43 is in de eerste week van Februari door tal- ryke volksgenooten büeengebraeht en aan Winterhulp ter beschikking ge steld. Dat voor vele minder-bedeelde ge zinnen dit bedrag een lichtpuntje zal beteekenen, behoeft geen betoog. Moge velen dit goede voorbeeld volgen en bü de straatcoilecte met warm hart offeren. Verborgen koper De Edesche politie trof by een huiszoeking in café S. te Ede listig verborgen koper aan. De bergplaats bevond zich onder een trap, achter een apart voor dit doel gemetselden muur. Twee koffers met ketels, vazen enz. werden in beslag genomen. Wie slaapt, heeft geen feestverlichting noodig. Wie vermoeid is en wil gaan slapen, heeft geen feestverlichting noodig, en wie in bed ligt, moet ook het lampje op het nachtkastje uit doen alvorens in te slapen. Er zyn nog menschen, die beweren, niet te kunnen slapen, als zü niet nog uren lang tevoren in bed liggen lezen. Zü vergeten, dat op die manier veel electriciteit wordt verspild. Te laat zullen zy tot de ontdekking komen, dat de electriciteitsmeter niet heeft stilgestaan en 't rantsoen is over schreden. Een flinke boete of afsnij ding van den toevoer er het gevolg van zyn. Steeds weer moet er aan herinnerd worden Het licht uit, daar waar het niet beslist noodig is Ook tijdens het werk is het verstan diger het licht zoo dicht mogelyk bij zich to hebben, dan by een ver- verwijderde, algemeene verlichting te werken. Zóó bespaart u op uw elec triciteitsverbruik In uw eigen belang Sociale verzekering van kleine zelfstandigen Op het gebied van de sociale voor zieningen ten behoeve van de men schen in loondienst behoeft ons land voor geen enkel ander onder te doen en het strekt ons tot eer, dat wy op dit terrein meermalen ten voorbeeld zün gesteld aan heel de wereld. Mede juist om die voorbeeldige positie is sinds jaar en dag de vraag gesteld: moetei op dit gebied nu ook niet iets gebeuren ten bate van de kleine zelfstandigen en de menschen in de vrije beroepen, waarvan er velen economisch op één lyn staan met de beter gesitueerde arbeiders? Die vraag is al heel oud en op 1 April 1940 werd een staatscommissie- Van Bruggen ingesteld, die thans het eerste deel van haar rapport over de opneming van de kleine zelfstandigen in de sociale verzekering heeft uitge- bra:ht. Het gaat hier over Ongevallenwet 1924 Land- en Tuinbouwongevallen- wet 1922, Zee-ongevallenwet, Ziekte wet en Kinderby slag wet. Inzake In validiteitswet wordt later gerappor teerd. De commissie wenscht een al gemeene en verplichte verzekering, met een inkom engrens van f 3000 per jaar. De verzekering zal zoodanig moeten zün, dat de verzekerden zelf de kosten dragen en dat vanwege den Staat geen byzondere financieele voor zieningen worden geëischt. Voor de Ongevallenwet, Ziektewet en de Kinderbijslagwet zal gemiddeld in totaal ongeveer 5 pet. premie van het inkomen geheven moeten worden. Als de kleine zelfstandigen tevens onder het Ziekenfondsbesluit vallen moet gerekend worden op een premie van 5 pet. van het inkomen voor ver zekering van geneeskundige behan- ling. Deze kosten zullen naar het oordeel der commissie op den consument moe ten worden verhaald, waartoe bü de berekening van de richtprijzen van richtpryzen van goederen en diensten de mogelykheid bestaat. Het aantal to verzekeren zelfstan digen zou de 600.000 overschrijden. Onder de verzekering zouden vallen: winkeliers, handels-agenten, make laars, grossiers, vrachtrijders, beurt schippers, straatventers en handelaren met negotie, timmerlieden, sifleden, loodgieters, schoenmakers, kleine fa brikanten en handwerkers, boeren en tuinders. In de vrije beroepen zün er onder de artsen, advocaten, accountants, in genieurs, architecten, chemici, journa listen en zelfstandige onderwyskraeh- ten, velen die economisch met den beter gesitueerde arbeider op één lün staan. "Wij komen op deze belangrijke aan gelegenheid nog nader terug. De verschijningen te Beauraing. Naar verluidt wordt te Beauraing het gerucht verspreid, dat de ver- sehyningen, die aldaar in 1932 en 1933 plaats vonden, zeer binnenkort door de kerkelijke overheden officieel zou den worden erkend. Hieromtrent zou spoedig een mededeeling te verwach ten zyn. Hierby wordt eveneens ge meld, dat sinds een achttal dagen de pryzen van gronden en onroerende goederen te Beauraing zeer sterk zyn Tot nu toe is het gerucht van ker kelijke zyde noch bevestigd, noch ontkend. (Inmiddels verscheen, naar de Tfid verneemt, in de Belgische bladen het bericht, dat de bisschop van Namen de verschüningen officieel erkend heeft. KORTE WENKEN v.d. PROV. VOEDSELCOMMISSARIS Ook op de bedryven met méér dan 5 H.A. granen, peulvruchten en zaden, moet uiterlük 15 Mei a.s. alle pro ducten geheel zün afgedorschen. v V- v V v V v v vv ■Wï» i vrm Gereedschappen a ken, rieken, ham< e.a. welke in Land- drijven noodig zyn e welke normaal doe worden verkocht, zc gladdraad, kippen schroeven, enz. wor door het Centraal IJzerwarenhandel, voort 95 's-Grjtvenh tingen Wende men Bureau. Aanvragen voor bouwwerktuigen worden by den Ri, lent Steegstraat te Met ingang var geen toestemming geven om nog 1 slachting te kooper Loondorschers e ven, welke voor i koolzaad in het kor aparte zeeven nooq vóór 1 Maart a.s. t houder de volgendt le. Hoeveel zeevi 2e. Welke soort i afmetingen en yzeE De landbouwbed? opgeven de uitgea koolzaad oogst 194 Aangiften van! GEBOREN «Petronella H. van»i Peter W. J. Spreey Gerardus S. J.v. 6i Petrus J. Minten,a Martinus J. C. H.ij Gerarda L. pAlde; Peter W. H. Jeuk, ONDERTROUW Petrus J. G. n leeraar en Petrol jaren, zb., beiden Antoon H. Jan® bouwer, te Berg i Tijssen, 29 jaren, Peter H. Janss( bouwer en Petie jaren, zb., beiden Peter E. H. Flitti landbouwer en lie jaren, zb., beiden 1 Johan A. P. C.n jaren, ambt. ter S, en Martina A.Ch.rj zb., te Venray OVERLEDEN Gertruda M. Jai Merselo Jacomina L. Mer Johanna Poels, j los'heweg Hbndrik Hoejki kleermaker, Schitr Johannes A. Tia kruidenier, Kruiaa 3 patiënten Sün; Bonnen beteiei mits <el< Zorgt r i Steunt WinteD

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2