HOEST ABDIJSIROOP N^n akkertje KRUYSEN-Meesters C. MULDERS JAARMARKT TE VENRAY Poofaardappelen Heerencostuum bruin' gaar VAN BINNEN Daaraan ziet U direct dat wij nog steeds het fy'nste brood bakken. FEUILLETON Administratiekantoor AL. H. HAYEN Gebr. MARTENS, Tel. 528 Befonfakrielc F. H. ENCKEVORT Telefoon 214 Maandag 21 December ..MEDINA" OHicieele Landbouwmededeelingen. Rijwielen Gebr. Lucassen v" „Geelblom", nieuw sterk vroeg ras, goed van smaak, rijpt on geveer met Eersteling, hooge opbrengst. Stelt geen bijzondere eischen aan grond Bestellingen worden aangenomen voor leve ring voorjaar klasse A maat 28/35 en 35/45 m m. Van den Boom, Pootgoed- handel, Leunen. Te koop blank-eiken salonameublement bestaande uit2 fauteuils, 1 tafeltje, 1 bank (3 zitplaan weersz. theekasljes. Alles groen bekleed en van oude kwaliteit. Zoo goed als nieuw. Adres bureau van dit blad Te koop voor-ooriogscb, maat 48, zoo goed als nieuw Adres bureau van dit blad in alle vormen veroorzaakt door 'n kou gebruike men Abdijsiroop die de vastzittende slijm zal doen loskomen en Uw hoest snel zal verdrijven Vanouds beproefd bü hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S VAN BUIfÊN FRANS BEERKENS Bakkerij Draalstraat Telefoon 218. Voelt Ge een kou opkomen, laat dan de AKKERTJES huil werk doen. Geen koorts, geen griep, mits de AKKER TJES bij 't eerste griepe rige gevoel te hulp komen. "AKKERTJES" zijn echte griepverdrijvers en zijn tegelijk echte pijnstillers. De Neder/andsche Pijnstiller Het Kruis, waarbij het spookte door O.F.M. Verwonderd richt haar man 't hoofd af. Verlegen ziet ze hem aan en lacht tegen hem ,te lachen. Maar, als ze merkt, dat 't haar niet lukken wil. slaat ze snel de oogen neer. Giesers blik blijft vast aan de blauwe randen rondom haar oogen, en nu fronst zich pijnlijk zyn voorhoofd, hij zoekt naar een woord, snuift haastig een traan op. En moeder, die dat geluid verstaat, streelt- met trillende* hand 't kleine Dolfje, geeft hem kusjes, vlijt tegen haar wang zijn hoofdje aan, verbergt haar gezicht achter zijn krullekopje. Vaders vork valbnnet een klak op de tafel. Haastig staat hij op..— Wat mankeeren die kippen iii den stal Even gaan kijken. - Wat gaat Vader bij de kippetjes doen Eentje slachten, nee, hé, moe der? vraagt Dolfje met een verdrie' t ig stemmetje. - Nee, kind, stelt moeder hem rust. - We hebben er haast geen één meer, moeder. - Misschien krijgen we wel nieuwe," hoor, Dolfje, - Annetje, maak een paar aardappeltjes fijn voor Pietje. - Komt er dan ook weer een nieuwe koe bij Aarzelend vraagt Annetje bet, angstig dat moeder weer zeggen zal vaii niet zoo nieuwsgierig te mo gen zijn... ASSURANTIEKANTOOR VOOK A 1,1,K VERZEKERINGEN VENRAY Oostsingel 12 Tel. 462 Inlichtingen: Dagelijks op ons kantoor of bij Billijk Solide onze agenten Lid Nat. Ver. van Accountants Kantoor VENRAY Oostsingel 12 Tel. 462 Administraties Contracten Inkomsten-, Omzet-, Ondernemings- en Vennootschapsbelasting, enz. na half 7 uo. 212 Handel in alle Bouwmaterialen. Leveren alle voorkomende Bouwmaterialen als: Cement, Cementkalk, Kalk, Dakpannen, Steenen, Drijfsteenen, Gresbuizen, Asbestbuizon, Kluitkalk en Landbouwpoederkalk enz. enz. Verder aan onze loswal te Maashees verkrijgbaar rivierzand en riviergrind. HET IS IN UW BELANG i Uw Ongevallen-, Ziekenhuis-, Levens-, Dienstboden- Wettelijke aansprakelijkheid- en alle andere Ver zekeringen te sluiten bij le klas Maatschappijen en het sedert vele jaren bestaande agentschap van B. KRUI J SEN-T HIELEN, Markt 8, VENRAY Denkt U ook aan verzekering tegen Oorlogsschade Ook persoonlijke Molestverzokcring Geregeld in voorra.-ia ALLE BOUWMATERIALEN en BETON-ART1KELEN. Riviergrind, zand en iuingrind. Vraagt eens prijsl Een Mulders' Spaarkookketel is1*onovertroffen in kwaliteiten prijs .Speciaal volgens de nieuwste stook ten-h nischo ervaringen LeVerbaar in elke inhoud Let op onze firmanaam Spaarkookketelfabriek Telefoon 504 Ook dit jaar treden vrouwen van do N.S. Frauenschaft op als ijverige helpsters van het «onderreferet Truppenbetreuung by het inpakken van Kerstpaketten van den Rijkscommissaris voor de gewonden in de laza retten. Mevrouw Bbijss Jnquart, echtgenoot©-. van den Rijkscommissaris, bij liet inpakken van de paketten. (Polygoon Meijer Pax Holland s) Hoe gek Moeder zegt niets. An netje buigt zich ter zijde om achter Dolfjes rug Moeders gezicht te zien. - Waarom huilt u, Moeder? Vader komt weer binnen. Vader, kijk 'ns. Moeder huiltroept Tijsje. Jan Giessers klemt de lippen stijf op elkaar: zijn rood-gewreven oog leden trillen. - Moeder zal hoofdpijn hebben, zegt hij met een snik in zijn stein. Kom kinderen, eten jelui maar af, en dan kan jo buiten gaan spelen. Probeer in vredesnaam wat te eten, vrouw, fluistert hij, de hand op haar schouders leggend. - Ik zal Dolfje wel nemen... En dan gaat ie weer in z'n bedje, is 't niet, kindje? 't Maal is gauw afgeloopen. De eet lust van Annetje en Tysje is wegge jaagd door al die vreemdigheid van Vader en Moeder. Annetje voert de nog overgebleven pap aan kleine Pietje die ook al geen trek schijnt te hebben en .in plaats van ze door te slikken er' allerlei rare fratsen mee uitvoert. Binnen enkele minuten zijn de kin deren aan 't lachen en dartelen in den hof. Dolfje is tegen Vaders borst in slaap gevallen. Vrouw!... Vrouw Giessers heft 't droeve ge zicht op naar haar man, schouwt in zyn trouwe, van medelijden en liefde tintelende oogen. Ja, man Hoor 'ns, kind, ik begin hoe lan ger hoe meer te begrijpen, hoe 't er. mee'staat. Je hoeft niets'voor me te verbergen... Gedeelde smart is halve smart, moet je maar denken. Ja, zucht vrouw Giessers, dat is wel zoo. Opeens wendt zij 't aan gezicht af, zoekt naar haar zakdoek. We moesten 'ns ernstig praten samen, zegt haar man en hy tuurt door 't venster, zonder naar iets te zien. Beiden blijven ze enkele oogenblik- ken zwijgend. Laat ze maar zien, allemaalbe gint Giessers weer. Wat zien vraagt' zijn vrouw weifelend. KomIk wil alle rekeningen £ien. Wees maar niet bang, dat ik ine te druk zal maken. Ik voel me sterk genoeg... Ik begry'p :t tóch wel, 'tziet er ongelukkig mee uit... Maar onze Lieve Heer zal ons helpen. Ja, als Die 't niet doet... zegt vrouw Giessers zwaar zuchtend. Als je dan met alle geweld wil... maar ze zullen jé tegenvallen, houd je voor bereid. Wel' een half uur lang blijft Gies sers met 't overzien van zijn berooi den geldelijken toestand bezig. Vrouw Giessers heeft er maar 'n oogenblik bijgezeten, kon er niet langer naar kijken, voelde zich veel te zenuwach tig worden. Verstrooid, 't gezicht hoog rood gekleurd van spanning, doet ze hier en daar wat werk in de kamer. Nu en dan ziet ze van terzijde naar Jan. Wat gloeit zyn gezichtDik zwellen de aderen op zijn slapen, 't Stuk krijt, waarmee liij haast de helft van de tafel vol cijfers en teekens heeft gezet, trilt in zijn vingers. Ze had nog moeten wachten verwijt ze zichzelf - hem zijn zin niet moeten geven- Eindelijk klaar een langen zwaren zucht uithijgend laat Jan zich in zijn stoel achterover vallem Dof staren de wijd open oogen uit smartelijk ver trokken gezicht. Zonder te weten, wat ze zeggen zal, gaat vrouw Giessers naast zijn stoel staan, vat één zijner handen in de hare..., Ellendig! roept Giessers op schreienden toon uit, met de vuist op de tafel slaande. Een oogenblik is er benauwende stilte, als. steenen neerdrukkend op hoofd on schouders. Jan Giessers ziet zijn vrouw aan., Ach, wat een verdrietig gezicht tegen haaruitval, jeuk of huiduitslag f 1.35, per flacon alleen bij HOFMAN'S Kapsalons T1ENRAY Telf, 23 VOOR DE PROVINCIE LIMBURG. „VENRAY"BOTER is zeer fijne boter en Onderdeelen. Huishoudel. artikelen, Philips en Osram Lampen. LEUNEN Telefoon 485 INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN VERTROKKEN Peters, Gerardus P. J., landb. naar .Bergen L. Well E 295 l'oenders II. H., hoofd eener school, naar Heel, Dorpstr. 130a Thuy'ls Anna M. H., dienstb. naar Venlo, Emmastr. 60 Oudenhoven Jacqueliiia L., dienstb. naar Roosendaal, Kalsdonksche weg 89 Baltissen J. A., bakker, naar Eind hoven, Aalster weg 289 Fonck F. J. V., z.b., naar Sittard, Brandstraat 28 Baltissen A. II., kleermaker, naar Tegelen Verberk Elisabeth J. dienstbode naar Venlo Peeters H., landb. naar Vierlings beek, Üverloon A 81 Peeters M.G. z.b.t naar idem idem van den Berg Cornelia M., z.b. naar Nieuw Ginneken, Ulvenhout, Kerk- dreef 199 Peters M. P., dienstb., naar. liergen L. Well E 189 Hendriks W. C., smid-bankwerket, naar Kevelaer Wetten 199 Begers E. A., dienstb., naar Gennep Emmastraat 28 Faessen L. A., landb., naar Venlo, Herungerweg 47 Jenneskens W. P. M., naaister, naar Horst D 11 Verberk H. J., dienstb., naar Venlo Nw. Goltenweg 129 van Hoof M. IT., dienstb.. naar Ar- cen ca. Velden van Rooij C. M. P., dienstb. naar Grubbenvorst Brouwers L. A. G. landb. naar Ber gen L. Afferden B 40 Joosten O. Th., winkeljuffr., naar O hé en-Laak Laak 28 Janssen A. J., opperman," naar Vught Ploegstraat 15 Camps P. H., arbeider, naar Strae- len Niersbruch 28 Oudenhoven P. L. W., bakker, naar Denrn", Stationstraat 14 van don Berg J. A. P. C., ambt.t.seer. naar Den TIaag, Citroenstr. 53 Coumans P. F., verpl. naar Arnhem St. Elisabeths-ziekenhuis Jacobs M.J. M., naar Heerlen, Ha merstraat 2Ü Cremers R. M. H., naar Eindhoven, Korenbloeinstr. 46 Roels J. P.J., naar Geleen, Mau- ritslaan 23 Wintels Th. G., naar Eindhoven, Sophiestraat 84 Berbers G. J., naar Tegelen, Ko ningstraat 24 Zwitserlood L. 'G. J., naar Mook B 41 Kersten II. M., naar Wanssum - Manders W. P., naar Eindhoven, Boschdyk 771 Volleberg J. G. en gezin, naar Op- loo Sambeek C 109 Tadema G.. naar Rotterdam, Bona- venturastr. 80 Janssen J. L. Th» kapper, naar Ven lo- Blerik, St. Hubert.st-r. 5 Coopmans G. H. M., naar Noord wijk Langeveld 29 Vloeüberghs J. C. M., 11. verpl. naar Helmond, Kanaaldijk 93 Klaassen M. Th., naar Herwen en Fruitteelt Vanaf lieden moeten alle verzoek schriften betreftende aanvragen om een erkenning als fruitteler (erken ning B) en voor vergunning voor de uitbreiding van boomgaarden (nieuwe aanplant) worden ingediend by den pl. bureauhouder, waaronder aanvra ger ressorteert. Het indienen dezer verzoekschrif ten rechtstreeks by de Ned. Groenten- en Fruitcentrale of by de L.C.O. voor Limburg heeft een niet geringe ver traging in de afhandeling ten gevolge. Tuinbouwteeltvergunniugeu Alle tuinbouw teeltvergunningen, die in 1942 geldig waren, bly ven ook in 1943 van kracht. Dit zyn vooreerst de „Blyvende" tuinbouwteeltvergun- ningen waarop het jaartal 1940 staat gedrukt. Verder zyn tevens alle in 1942 uitgegeven „Bijzondere Tuin bouwteeltvergunningen" in 1943 gel- "g- De teelt van groenten op deze bijzondere vergunningen is in 1943 niet meer gebonden aan een bepaald gewas. Het is toegestaan om alle groenten te telen, (uitgezonderd augur- cen). Bovendien is het toegestaan om groenten om te wisselen tegon vroege aardappelen met of zonder nacultuur. Vroege aardappelen mogen echter niet omgewisseld worden tegen groenten. De oppervlakte van de te ;elen gewassen mag echter niet grooter zyn dan de totale 9ppervlakte op de vergunning vermeld. Binnenkort zijn by detpl."bureau-- houders aanvraagformulieren ver krijgbaar voor degenen die meer wenschen te telen "dan hun vergun ning aangeeft en.voor hen die nog geen vergunning -bezitten. Met nadruk wordt erop gewezen, dat handbouwers met een bedrijf boven 5 ha. alleen in aanmerking kunnen komen voor de teelt van vroege aardappelen met nacultuur, nacultuur na een land bouwgewas en zaaiuien. Nieuws op vee teel tgebietl WRAKKE RUNDEREN. De aan dacht- der veehouders wordt erop ge vestigd dat met ingang van 7 Dec. jl. voor wrakke runderen niet meer 5/3 x het' geslacht gewicht op de leverings plicht wordt afgeboekt, doch het werkelijk levend gewicht lia aftrek van tarra, dus het levende nuchter gewicht. Levering ontijdig geschoren schapen De.. laatste tyd is gebleken, dat Dadelijk gaat ze schreien!... Kom, in Godsnaam, zich flink gehouden - Alles nagekeken, vrouwtje, zegt hy met een nagemaakten glimlach om zijn trillenden mond. - En vraagt ze gejaagd, angstig. Hij probeert 't luchtig te zeggen: Als je me vier honderd gulden kan tooveren, dan zijn we juist zoo ver als 'verleden jaar om dezen tyd. - Zóó erg roept ze, van schrik zijn hand loslatend. Weer zwijgen ze. - Ja. vrouw. Opeens strekte hy de hand uit naar 't kruisbeeld. Een flikkering van hoop.glanst uit zyn oogen, vermooiend zyn ruw werkge- zicht.' - Kijk, daar in den hoek, vrouw, daar hangt Hy die ons hel pen moet. - Ja, zegt zyn vrouw zacht. - We moeten Onzen Lieven Heer toch al erg dankbaar zyn. Ook in dezen nood zal Hy ons helpen, hoop ik. Met bidden is alles te krijgen. - Tenminste als 't je zalig is, ver volgt Giessers. - Je we'et 't natuur lijk niet. Onze Lieve Heer heeft zijn eigen Moeder en Voedstervader ook niet uit de narigheid geholpen, omdat 't zoo beter was. - Ja. God weet alles 't best... Maar ik hoop anders... - Ik ook, vrouw, en dat mag ge rust, m valt Jan haar in de rede... Kom, ik heb zoo'n vaste gedachte, dat- we er weer bovenop komen met tertijd. - Toch? vraagt zyn vrouw met ineens weer iets van opbeuring' in haar stem. - Zeker, vrouwDus maar wer ken en bidden - wat jou Luister 'ns, ik heb een plan... Als ik 'ns naar Kragers ging en vroeg of hij nog wat gaf op ons boerderijtje... - Ach, die Kragers Jan staat niet versteld van dit drif tig geuite antwoord, vervrachtte het Zate Aerdt A 63 Stoks O. A. A., dienstb., naar Hel mond Heistraat 123 Jacobs J. Th., landb., naar Deurne- Liessel L 170 Direks P. J. L., landb. naar Kampen Graafschap 2b Clevis M. G-. M., dienstbode, naar Broekhuizen C 169 Sparendam H. N., los nrb., naar Venlo, Nieuwborgstr. .163 Aerts A. F. M., 'zb., naar Broekhui zen A 20 Berbers H. M. F., dienstb., naar Deurné, St. Antoniussfcr. 66 van Stiphout M. E. P., dienstbode, naar Wanssum B 106 Verblakt J. H. M., arb. N.S., naar Simpelveld, Stationstiv 15 de Lauw L. W., naar Straelen. Vandevenne Th. M., dienstb., naar Venlo, Roerm. str. 8 Clevers H. L., landb., n. Voerendaal Vermeulen C. R. dienstb., n. Venlo, Burg. v, Rhynstr. 18 Kennis B. J.. naar Utrecht, Dante- laan 76 van Hinsbergh S., naar Maarn de Riet A. M., naar Utrecht INGEKOMEN J.'W. van Rooij, dienstbode, Oos trum D 1, van Horn W. P. C. Haanèn en gezin, stucadoor, Oostsingel 30, van Nynipgen J. G. Koppers, Patersstraat 10, van Leerdam A. C. Machielsen, arbeider, B 26, van Oirschot ADVE schapen en lammeren geschordfi.. 10 worden geleverd. De aandacht wordt Vrafl£ erop gevestigd, dat dit niet is toege- 8 ct" 1 staan. Schapen, welke voortaan ge- .ROI> schoren worden geleverd zullen als wrak worden geclassificeerd. De wol voor der geschoren schapen dient ter be- buite schikking van het Rijksbureau voor pi Wol en Lompen te worden gehouden. A Schapenhouders, 'die geschoren scha pen hebben geleverd, dienen hiermede; derhalve rekening te houden. Levering schapen Schapenhouders, die een aanslag voor levering hebben ontvangen, dienen het aantal schapen, waarvoor .jy zij een -aanslag hebben ontvangen ter beschikking van het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch te houden. Men houde er dus rekening mede, dat Zwak deze schapen, voorzoover hiervoor jets geen contract is afgesloten vóór 'UIU 1 Januari a.s. geleverd dienon te r»,lU. worden. iiuin Extra toewijzing voor hengsten Voor hengsten welke in het ko- i mende voorjaar ter keuring zullen worden voorgeleid, kan een extra"Uit voedertoewijzing worden verstrekt kade van 112 kg. per hengst. Slechts in gevallen waar geen haver Bij voor dit doel op het bedrijf' beschik- verja: baar is, geen' haver geteeld ofwel Japar reeds alle haver bij de PICA is inge- lende leverd, kunnen 112 kg. mengvoeders, baar worden verstrekt-. Voor hengsten, die niet voor deze 'extra toewijzing in aan- Va: merking komen dient vóór 14 Dec. gedec a.s. een aanvrage te worden ingediend tot z bij den pl. bureauhouder. pen Toewijzing haver uit eigen oogst i Na 26 December a.s. zullen geenNeeri aanvragen voor toewijzing van haver gen. uit eigen oogst meer in behandeling Aa genomen worden. gege1 Extra voedertoeffijzing voor Jfjg paarden, die grasland scheuren bü Ten behoeve van paarden van hen, verjfi die grasland scheurden/ingevolge do eind* Scheurbeschikking 1942, kan thans bour wederom een extra voedertoewyzing Verl« worden verstrekt. Deze toewijzing is torpi vastgesteld op 40 kg. haver, ofwel scha mengvoeders, per H.A. te scheuren krui: grasland. Voor een oppervlakte kleiner tigd dan 7< H.A. wordt geen extra toe-mari wijzing verleend. aant Alleen paarden, die in feite by het ten scheuren hebben dienst gedaan, kun- In non voor deze extra toewijzing in mel< aanmerking komen. sten Aanvragen dienen te geschieden j zich bij den pl. bureauhouder. Ami P.V.C. voor Limburg. O] sovj verf J. II. Jacobs, Smaktèrweg 12, van i zijn Wanssum offei Th. Peeters, arb. B 26, van Valkens-zij waard een H. J. Janssen, landbouwer, N IS.f die van Eindhovon stel A. Tb. M. Peetors, dionstbode, E 39e, Gojj van Boxmeer toef: P. M. J. Berbers, dienstbode, Groote- de straat 28, van Horst zijn P. J. C'an Lieshout, ambtenaar ter mei Secretarie, Hoenderstraat 19 van Gen- heb dringen - dee A. F. Rongen, dienstbode, B26, van" voo Wanssum geri M. J. Verheije«, dienstbode, Gas-1 we' straat 4, van Eindhoven hee W. O. G. Stoks, dienstbode, Lang- '1 straat 22, van Helmond dat C.M. Schwaehöfer, db, Brookweg 17, - Du van Baarn gat M.-A. Kersten, zb, Grootestraat. 23, op, van Wanssum A. II. Janssen, verpl., Maasheeseho- goi weg 15b, van Waalre dal M. J. Tyssen, verloskundige,Oostsin- gei gel 12, van Enschede bes F. H. van'de Weegh, zb, Hense- niusstraat 26, van Vieriingsbeek de P. H. Janssen, dienstbode, D 33, van aa Sevenum dit A. J. Lenssen, slager, Grootestraat va 33, van Vieriingsbeek pa H. M. F. Berbers, dienstbode, Vel- 1 turn L 2, van Horst Se M. II. Siebers, St. Odastraat 2, van op Wanssum de W. M. Verstegen, dienstbode, Over!. or weg 31, van 's-Hertogenbosch zn wel. 't Eenige wat er opzit, zegt hy kalm. - Of jy moest iets anders weten Nee, man. Maar, je weet, ik ver trouw Kragers niet. Hij is er wel al tijd voor te vinden om ons te helpen, maar- ik geloof niet veel vtm zyn vrien delijkheid... Als we nog méér geld van hem opnemen, kan hij wel- op 'n goeien dag ons heele 'boeltje aanpak* ken. Kom! Als we op zyn tyd de rente betalen... Maar tevergeefs tracht Jan Giessers vastheid te geven aan zijn stem. Inwendig moet hy 't zyn vrouw toegeven, dat boer Kragers niet al te best vertrouwbaar lykt. Voor braaf en milddadig, staat Kra gers niet bekend, en toch, hén helpt hij welke reden bestaat daarvoor, heeft hij zich dikwyls afgevraagd. Kragers heeft in zyn manier van doen iets over zich. dat Jan met be valt, daar is iets valschaehfcigs in zyn vriendelykheid... Maar, is't misschien geen verbeelding 't Zal toch moeten, vrouw, ver volgt hy na eenige oogenblikken van zwijgend nadenken. Ik doe 't heele- maal niet graag, maar 't moet. Te verkoopen hebben we niets meer, wat wè missen kunnen, luidt ontwykend, 't antwoord van vrouw Giessers Dus dan maar doen?... Maar zijn vrouw zwijgt, tuu^ met verdrietige oogen naar dekryt-cyfers on de tafel. Wat dan?... Wat dan? Driftig stamote Giessers op den grond. Tnvrodesnaam dan maar zucht ze, leen maar by hem. Je praat juist of hy t zeker doet, bromt Jan... Roept Annetje; dan schnjf ik een briefje, of ik van avond by hem kan aankomen. Annetje kan t wegbrengen. Met 't hoofd haast op 't blad van de tafel liggend, spant Giessers zich Y< in 'om dé letters van 't briefje te tee- r( kenen. Kragers heeft op kostschool gelogen, Kragers is lid van den Raad V1 - 't móet een net briefje wezen. En half uur later *is kleine Annetje bij 't hek van 't voetpad, (ttt naar j, Kragers. boerderij voort. Tn 't weiland is Keetje bezig, een ruikertje te ma- ken. Erg onhandig doet ze het, van 0 de eene bloem plukt ze alleen den a kop af, de andere trekt ze uit met de e wortels en een kluit aarde eraan. j Zal ik je 'ns helpen, Keetje r Hi, hi! lacht 't kind ja! Vlug maakt Annetje een ruiker j klaar; de verkeerd-gepiukte bloemen van Keetje laat ze heimelijk weer in 't gras vallen. Nou es heel hard naar huisloo- pen, Keetje? - Hand aan hand huppelen de kinde- ren naar de boerenwoning. Vrouw Kragers staat bij de voor deur. Kijk, kijk! gilt haar dochtertje, de bloemen omhoog trillend. Gek, als had ze( den Vitus dans, springt ze heen en weer, vreemde geluiden uit- kraaiend, allerlei zonderlinge bewe gingen makend met de stokkige armp jes. 't Gezicht in wrevelige rimpels getrokken, ziet haar moeder 't aan. - Wees nou maar stil, versta je snibbigt ze. Grommend over Koetje keert ze haar kwaad gezicht naar Annetje Giesstrs, dat verwonderd over die boosheid haar met een open mondje staat aan te kijken. Hé, wat een lief kindjèWat oen aardig gezichtje... En die lange blonde haren... Hé, dat die armoedzaaiers van Giessers zulke kinderen moeten hébbenEn hun Keetje zoo'n ongeluk. Wordt vervolgd

Peel en Maas | 1942 | | pagina 4