Jaarmarkt te Venray V RADIO-TOESTEL G. de Mulder Leunen Tel. EMPO of JUNCKER RIJWIEL <4 Niet affeen.... Wilt ge Uw geld Geniet van de natuur J. HENDRIKX P. J. Jacobs Zn. Bloemisterij Semper Horens H. Oudenhoven Lzn. Jos. Hencfrikx id Zonen Maandag 1 September cldkonir^ ^at is p'oe*>voor van~ Smederij Gebr.Lucassen, Leunen „AERODYNE" WIND DYNAMO Hef vrolijk geklepper begint Schoenen mei houlen zolen Indien U plezier wilt hebben Zwembad „Op den Berg" Een Bruidsbouquet, Bloemenmand, Grafkrans, Cusfers Woninginrichting Een Mulders Spaar- kookkefel G. MULDERS, Spaarkookkelelfabrielc Oudste en meest vertrouwde adres van alle soorten Meubelen Firma M. J. Vollebergh Zonen „De terugkeer van Tarzan" door Edgar Rice Burrough plotseling ernstige ziekteverschijn selen. De kinderen werden op dokters advies opgenomen In het R. K. ziekenhuis te Venlo. Inmiddels is het oudste meisje reeds overleden. Ver moed wordt, dat de ziekteverschijn selen het gevolg zijn van het eten van ondeugdelijk voedsel. Ook had den de kinderen pruimen gegeten, die van een boom op een aardappel veld waren gevallen, dat onlangs besproeid was met een stof tegen plantenziekten. Door wetenschappelijk onderzoek tracht men de doodsoorzaak vastte stellen. Diefstal van stof opgehelderd. Onlangs werd ten nadeele van de Ned. Spoorwegen te Venlo een partij stof, bestemd voor heerencostuums, gestolen. Toen de recherche aldaar ten huize van den los-arbelder M. R wegens een ander feit huiszoeking deed, ontdekte zij een coupon stof van groote afmeting. Aanvankelijk ontkende R., dat de stof van diefstal afkomstig was. Overgebracht naar het politiebureau bekendé hij het in beslag genomene ten nadeele van de Ned. Spoorwegen te hebben ont vreemd. De partij vertegenwoordigt een waarde van f 1000. NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST HELPT! Voor dc slachtsoffers van Tegelen f 1350.^ beschikbaar gesteld. De Nederlandsche Volksdien st heeft op het verzoek van den burgemees ter van Tegelen een bedrag van f 1350.beschikbaar gesteld voor de slachtoffers van het bombarde ment In deze plaats. Het parool luiddeonmiddellijk helpen, en zoo waren, na vaststelling van den omvang van de noodzake lijke hulp, Zaterdagmiddag vertegen woordigers van den N.V.D. in Tege len, waar ze, na een kort onderhoud met den burgemeester, een bezoek brachten aan de getroffen hulsge zinnen, daarbij vergezeld van een sociale werkster, catechlste van de Katholieke Actie. Er waren huizen, die totaal ver woest waren, en welker bewoners thans zonder onderdak zijn, al heb ben hulpvaardige buren al direct een tijdelijke oplossing gebracht, In eenige nachtelijke uren, door het enkel oogenblik van een bom- trefifer, zijn gezinnen van hun hul?, huisraad, linnengoed en kleeren be roofd. „Meneer," vertelt een vrouw, „we hadden geen rijkdom, maar ook geen gebrek. Met stukjes en beetjes heb ben mijn man en Ik ons huisje ingericht. Toen we trouwden, be gonnen we heel klein. We zijn acht jaar getrouwd, altijd zuinig geleefd, de kinderen staken pront in de kleeren leder jaar kGChfen we met de ultkeerlng van da coöperatie Iets nieuws bij, dat noodig was. We had den niets teveel, en nu Is ook dat allemaal weg. M'a jongste vraagt aldoor, of we niet meer teruggaan njor hulsen de v/outc barst In snikken uit, De sociale werkster troost op de haar eigen manier. Hier moet geholpen worden en vlug. Van het eene huls naar het andere gaan de N.V.D.-helpers en overal hooren zij dezelfde trieste verhalen. Snel wordt overlegd met de sociale werkster, overal weet zij raad op. „Hulpkrachten natuurlijk, even bij 't Groene Kruis aauloopen, en de zaak komt voor elkaar". Distributie... Textielpunten?... daar over behoeven geen zorgen te zijn, dat brengt de N.V.D. in orde. De sociale werksters gaat spontaan en dankbaar aan het werk bij de toezegglDg, dat de Nederlandsche Volksdlenst een crediet van f 1350 beschikbaar stelt. De Nederlandsche Volksdlenst is het apparaat, dat in deze en derge lijke gevallen zal worden Ingescha keld, en waarvoor sociaal voelende, vrijwillige helpers en helpsters noodig en welkom zijn. Maar ook in andere sociale en economische nooden van verarmde gezinnen, zal de N.V.D paraat zijn, omdat de leidende gedachte van den Nederlandschen Volksdlenst Is dat voor de Instandhouding van het goede gezin al datgene gedsan dient te worden, dat binnen de mogelijk heden van uitvoering ligt. INKRIMPING VAN DEN VARKENSSTAPEL. In aansluiting op de reeds eerder gedane aankondiging inzake inkrim ping van den varkensstapel, zulks met het oog op de slechte vèe- voederposltie, deelt het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening In Oor logstijd mede, dat alle varkens met een levend gewicht van 80 kg. of hooger, waarvoor geen vergunning voor fokdoeleinden of huieslachting is afgegeven, vóór 15 September a.s. ter levering moeten worden opge geven bij de plaatselijke bureau houders onder vermelding van de plaats van levering. In verband hiermede zal voor varkens, die na 14 September a.s. aan de Nederlandsche Veehouderij- Centrale worden geleverd en die na levering een geslacht gewicht van 66 kg. of hooger blijken te bezitten, alleen dan de normale prijs worden uitbetaald a) indien het varken vóór 15 September a.s. ter levering Is opge geven b) of iDdlen, wanneer deze opgave na 14 September a.s. geschiedt, tusschen den tijd van opgave aan den plaatselijken bureauhouder en afname door de Nederlandsche Vee houderij-Centrale meer dan 14 dagen zijn verloopen. Indien de opgave ter levering na 14 September a.s. geschiedt en de afname door de Nederlandsche Vee houderij-Centrale uiterlijk 14 dagen na den datum van opgave plaats vindt, zal, indien het varken een geslacht gewicht van 66 kg. of hooger blijkt te bezitten, voor dit varken een prijs worden uitbetaald, welke 5 ct. per kg. geslacht minder bedraagt dan de op het tijdstip van levering geldende prijs van dit varken. Den varkenshouders wordt derhalve In hun eigen belang aangeraden, In den vervolge hun varkens vroegtijdig ter levering op te geven. Een uitzondering hierop vormt het na 14 September a.s. af te mesten fokmateriaal, waarvoor de op het tijdstip van levering normale prijzen zullen gelden. GASBESPAARDERS Sommige toestellen niets waardige prullen, andere brengen gevaren mede» Sommige handelaren en winkeliers trachten uit de rantsoeneering van gas voordeel te trekken, door het In den handel brengen van allerlei „gasbespaarders". De meeste dezer toestellen zijn nietswaardige prullen. Sommige lelden tot gasverkwlsting in plaats van tot gasbesparing, andere brengen gevaren mede. Daar ln dit verband soms de namen der Vereeniging van gas- fabrlkanten In Nederland en der Gasstichting gebruikt worden, zij er op gewezen, dat bij deze lichamen geen enkele gasbespaarder bekend is, die ten aanzien van het doel matige gebruik van een goeden comfoor- of fornuisbrander tot be zuiniging leidt. Onder doelmatig ge bruik wordt hier verstaan het gebruik volgens de aanwijzingen, die gedu rende de laatste weken herhaaldelijk in de dagbladen gegeven zijn. Men schaffe nimmer een „gasbe- spanpdor" sa» pondor ïuuiaf lollch tingen bij het plaatselijk gasbedrijf in te winnen. HUISBRAND Gemengd stoken zal noodig zijn Het Rijkskolenbureau schrijft Nu enkele brandstofbonnen geldig verklaard zijn en de bestellingen bij den handel binnenkomen blijkt het dat bij velen de opvatting heerscht dat de brandstoffenhandelaar aan alle wenschen die met betrekking tot soort en afmeting worden gesteld kan voldoen. Dit ls geenszins het geval. Evenals verleden jaar zal het ook thans noodig zijn dat de bevol- klDg genoegen neemt met de soor ten brandstof, die voorradig zijn. Zoo zal de brandstoffenhandelaar een deel der bestellingen in anthraclet en eierkolen moeten wijzigen in cokes, daar ook op zijn bestelling verschuivingen toegepast werden en hij voor een gedeelte der eerder ge noemde soorten cokes geleverd kreeg. In het algemeen zal dus gemengd gestookt moeten worden, anthraciet of eierkolen met cokes. Het ge mengd stoken Is ln de vakbladen uitvoerig behandeld, zoodat de leve ranciers hierover zeker voorlichting kunnen geven. Verwijt den brandstoffenhandelaar dus niet iets, waaraan hij geen schuld heeft, maar overleg met hem, welke ter beschikking zijnde brand stoffen In de gegeven omstandig heden voor eigen gebruik het beste kunnen voldoen. daag en de toekomst. Is geschikt voor elk werk, voldoet aan de hoogste eischen, uit voorraad leverbaar, in verschillende zwaarten. 2-schaar wend stoppelploegen, 3-schaar ploegen, 1-2-3- en 4-velds eggen, kunstmeststrooiers, gierpompen, enz. Handel in Landbouwwerktuigen Tel. 485 Thans is het de tijd om een nieuw te koopen, of het oude te laten nazien. Levering van alle merken. Ook op afbetaling. Vertegenwoordiging van de voor het maken van electrlsch licht op afgelegen plaatsen. Een uitkomst in deze tijden van petroleumschaarschte. Vraagt prijs en inlichtingen. 503 met en zonder bon, in verschillende keuze Dames schoenen. Geven een grote besparing aan reparatie en langer levensduur voor Uw betere schoenen; ZIE ETALAGE. Maasheesche weg 4 B van uw rijwiel, koopt dan een Dan bent U verzekerd van eerste klas afwerking, zooals geen ander merk De prijzen zijn uiterst laag. Maashcescheweg 19 Telefoon 405 MAASHEES. Het Zwembad is opengesteld ZONDAG 810 Heeren, 1012 Dames, 122 Heeren, 2—5 Dames, 5—10 Heeren. MAANDAG 710 Dames, 10—12 Heeren, 12—3 Dames, 3-5Heeren, 5—7 Dames, 7—10 Heeren. DINSDAG 710 Heeren, 10—12 Dames, 12—3 Heeren, 3—6 Dames, 6—10 Heeren. WOENSDAG 79 Dames, 9—11 Heeren, 1112 Dames, 12—2 Heeren, 2—5 Dames, 5—10 Heeren. DONDERDAG 7—10 Dames, 10—12 Heeren, 12—3 Dames, 3—5 Heeren, 5—7 Dames, 7—10 Heeren. VRIJDAG 7—9 Dames, 9—1 Heeren, 1—5 Dames, 5—10 Heeren. ZATERDAG 7—10 Heeren, 10—12 Dames, 12—2 Heeren, 2—5 Dames, 5—10 Heeren. Wijzigingen voorbeh. Kinderen ben. 12 j. zonder gelelde geen toegang. of ander gelegenheidsbloemstuk, zal, ln afwerking en prijs, zeker tot uw volle tevredenheid zijn, als U ze laat verzorgen In W. VAN HAM STATIONSTRAAT 6 TELEFOON 368 Vele soorten POT- en SNIJBLOEMEN, PALMEN, VARENS, PERK- BLOEMEN, en planten, welke het seizoen'oplevert, Aanleg en onderhoud van Tuinen met bijleverina alsook SNOEIEN EN SPROEIEN van alle soorten Boomen, Heesters en Planten. Tuin, Bloem en Landbouwzaden, van „Nunhem's" Selectie-bedrijf. het beste en modernste, maar ook nog steeds het goedkoopst is "n MEUBILERING van Stationstraat 3 Telefoon 282 It»»- De zaak met ervaring. is onovertroffen in kwaliteit en prijs Speciaal gebouwd met de nieuwste stook-technische ervaringen. Let op onze firmanaam Leverbaar in elke inhoud. OOSTRUM-VENRAY Telefoon 504 goed besteden Laat dan Uw huis mo- derniseeren. Speciaal inrichten van Bad- ma kamers en Bruinzeel-keukens. HM Aanbevelend, AANNEMER Uoenderstraat 31 BOUWMATERIALEN Telefoon 53 maar.... laat voor Uw wandelingen Uw voeten nazien. WIJ BEHANDELENdoorgezakte voeten, alsmede eeltplekken en eksteroogen, verhoornde, ingegroeide en kalknagels, enz. Absoluut pijnloos. Aanbevelend, Grootestraat 5 Telef. 379 Gedipl. Pedicure-Voetkundige. Het adres voor eigengemaakte Meubelen, ook volgens teekening of eigen ontwerp. Huisvlijt-artikelen Beteetd aanbevelend, Linoleum, Balatum, Cocos. Inlijsten van diploma's en portretten. Telefoon 471, 53. Jane vroeg hem van allerlei. Tarzan ver telde haar tot ln bijzonderheden zijn leven sinds hij in de jungle was teruggekeerd. Hoe hij van een beschaafd Parijzenaar een woeste Wazlri koning geworden was en van zijn wilde avon turen voor die tijd. Toen hij zweeg, zat hij naar haar te kijken en wachtte op haar veroordeling. Doch zij sprak niet en keek hem slechts met een blik, waarin liefde en bewondering lagen, aan, Toen sprak Tarzan met zachte stem: „Wij hebben je echtgenoot vergeten", Jane keek hem aan. „Ik ben niet getrouwd, Tarzan van de Apen lk kan ook de belofte niet houden, die ik deed. Toen vertelde ze alles wat er gebeurd was slndB de dag dat Tarzan Amerika verlaten had. En Tarzan kuste haar opnieuw, hij twijfelde niet langer aan haar liefde voor hem. Die avond bouwde Tarzan een kleine takken- hut boven ln de bomen. Daar sliep het ver moeide meisje. Daaronder had de aapman het zich gemakkelijk gemaakt, gereed om haar zelfs in zijn- slaap te beschermen. Het duurde vele dagen, eer zq de lange weg naar de kust hadden afgelegd. Als de weg ge makkelijk begaanbaar was, liepen zij hand ln hand onder de grote reuzen van het oerwoud. Doch vaker nam hij haar in zijn sterke armen droeg haar door de takken der bomen. De dagen waren veel te kort, want ze waren zeer gelukkig." Op de laatste dag voor ze de kust bereikten, ving Tarzan het geluld van een mens op dicht bij hen. Hij vertelde dit aan het meisje en ver zocht haar stil te zijn, „want", voegde hij er droog aan toe: „ln de jungle zijn maar weinig vrienden". (Nadruk verboden.) (Allo auteursr. voorbeh.).

Peel en Maas | 1941 | | pagina 6