Binnenland. het dienstjaar 1939 overeenkomstig het bepaalde bij artikel 256 der Gemeentewet heden aan den Raad der Gemeente Is overgelegd en tegelijk ter Secretarie der Gemeente voor eenleder ter lering ls nederge- legd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar ls gesteld tot aan den dag der voor- looplge vaststelling door den Ge meenteraad, welke voorlooplge vast stelling niet ral geschieden vóór 7 December a.s. Venray, 22 November 1940. Burgemeester en Wethouders van Venray, A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN Winterhulp Wanssum. Zondag werd te Wanssum een vergadering belegd van de besturen van alle vereeniglngen. onder voor zitterschap van den burgemeester, voor de winterhulpactie. Er werd een comité samengesteld. Besloten werd a.s. Zondag een collecte te houden langs de hulzen. Tevens zullen dan speldjes worden verkocht. Geslaagd. De heer Jan Eu wals, bakker te Wanssum, slaagde te Roermond voor het examen Warenkennis. HORSTER VEEMARKT HORST, 19 November. Totaal aan voer 284 dieren, waarvan 120 stuks rundvee, 2 paarden, 1 schaap en 161 biggen. Prijzen van gemerkte en ongemerkte biggen varieerden van f 9.tot f 12.— per stuk. Door de Veehouderij Centrale werden overgenomen 90 dieren waar van 39 stuks grootvee en 51 kalve ren. Het grootvee werd geklasslficeerd als volgt3 van AA9 van A 12 van B; 9 van C en 6 van W. Raadsvergadering Horst. De verordening Ingevolge art. 4 der Hinderwet voor de aanwending van drijfkracht voor landbouwdoel einden bulten de kom, tot ten hoog ste 10 P.K., wordt voor 3 jaren verlengd. Voorts wordt vastgesteld een verordening op het bewaren en het ter beschikking stellen van afvallen van levensmiddelen, dierlijke afval len, enz Ofschoon hiervoor onthef fing ls gevraagd, daar het ophalen van afval op het platteland zeker niet loonend is, wordt het toch raadzaam geacht, een dergelijke verordening vast te stellen, voor het geval de gevraagde ontheffing niet wordt verleend, of indien men naderhand tot het instellen van een ophaaldienst voor de kom van het dorp mocht overgaan. In verband met de bezwaren van het Dep. van Blnnenl. Zaken betref fende de heffing van precariorech ten, wordt besloten de verordening te herzien en de heffing vast te stellen op 5 cent per meter kabel voor het radlo-distributlenet. De rekening-courant overeen komsten met de Bank voor Nederl. gemeenten worden herzien, en met het oog op de Peelontglnning nader vastgesteld tot een maxlmumcredlet op den gewonen dienst van f 52.000 en buitengewone uitgaven op f 100 000. De Raad kon zich met den publiek geboden koopprijs ad f 5010 voor het huls aan de Gasthuisstraat ver eenigen en besloot den verkoop goed te keuren. Voorts werd besloten tot aankoop van de benoodlgde strookjes grond, ter verbreeding en verbetering van den Stationsweg. Wegens oorlogsschade aan de bijz. school te Grlendtsveen ls een bedrag van f 275 benoodlgd voor reparatie kosten en een bedrag van f 750 voor het in te voeren gymnastiek onderwijs. In verband met het ver plichtend stellen van dit onderwijs, zal te Meterik een gedeelte der speelplaats met tegels worden be legd en voorts in het dorp een gymnastieklokaal gebouwd worden op het terrein van de voormalige kazerne, ten dienste van de beide scholen in het dorp. De exploitatiekosten der bijzondere scholen in de gemeente worden vastgesteld en het voorschot, in verband met het werkelijk aantal leerlingen, bepaald. Voorts wordt de gemeentebegroo- tlng voor het komende jaar aange boden en ter inzage gelegd, alsmede de begrooting voor het loopende jaar herzien. Tevens wordt besloten decentrale verwarming in het gemeentehuls uit te breiden tot het oude gedeelte zulks in verband met de kolen- schaarschte. Novemberschadei - De bezitters van auto's, die op de gassen van brandhout loopen, hebben op het einde der vorige en in het begin van deze week enkele profijte lijke dagen beleefd. Ongetwijfeld had den ze een zorgelijken tijd, want ook het hout voor zulke wagens wordt gerantsoeneerd en het leek schaarsch te zijn. Totdat een paar fiksche No vemberstormen heel wat brandhout hebben vrijgemaakt, het gemid delde van dezen oogst ligt ongetwij feld ver beneden de productie van nu Helaas was niet alles winst en zijn er zelfs enkele menschen gedood te Venlo twee tengevolge van het stormgeweld en Weert ?zag zich be roofd van de helft van zijn mooisten toren. Het huidige najaar kenmerkt zich voorts door groote vochtigheid en trieste, donkere luchten, welke de korte dagen nog donkerder maken dan ze al zijn. Op heel wat wei- en bouwgrond staat het water, dat vooral groote schade veroorzaakt aan de uitgezaaide wintergranen. Ingekuilde aardappelen loopen even eens op verscheidene plaatsen ge. vaar hier en daar heeft men deze voorraden reeds moeten verleggen. Dc Nederlandsche vlag. Op order van de Dultsche autori teiten ten onzent zal de nationale driekleur niet langer mogen worden gebruikt voor partij-politieke doel einden en is het speciaal verboden om ons dundoek uit te hangen van gebouwen, waarin bureax van poli tieke partijen zijn gevestigd. Het doet goed, in de motiveering van het be sluit te lezen, dat de Nederlandsche nationale vlag het symbool is van het Nederlandsche volk In zijn ge heel, hetgeen we mogen aanmerken als een herhaalde belofte van Dult sche zijde, dat ons nationale bestaan niet zal worden bedreigd. Het dik doen met ons nationale symbool is overigens een gebruik, dat reeds voor den oorlog door een zekere politieke beweging ten onzent werd ls Ingevoerd. Nog niet bomvrij. Dat Nederland nog lang geen bom vrije schuilplaats in het krijgsrumoer ls, werd deze week opnieuw bewezen. Op een groot aantal plaatsen, welke in de pers echter niet meer worden aangeduid, zijn Engelsche bommen terecht gekomen. Het aantal slacht offers bleef gelukkig gering, maar een twaalftal woonhuizen werden in pulnhoopen herschapen en ook aan broeikassen werd groote schade be rokkend. Jammerlijke en nuttelooze oorlogsmanleren Welkom aan den burgemeester Een zonderling en beetje angstig avontuur beleefde de onlangs be noemde nieuwe burgemeester van Leidschendam. die twee weken ge leden zijn ambtswoning had betrok ken en juist „op orde en tot rust" meende te zjjn gekomen, toen op den laten avond zijn huis onder vuur werd genomen. Een achttal revolver schoten werden van straat af zijn slaapkamer blnnengejaagd, waar op dat oogenblik enkel zijn echtgenoote vertoefde, want de burgemeester.zelf was uitgerukt op het telefonisch alarm van den gemeente-architect, wiens woning even te voren al door den revolverheid tot doelwit was ge kozen. Het is een onbegrijpelijke gebeur tenis. Niet alleen heeft deze burge meester nog maar nauwelijks tijd gehad om zich vijanden te kunnen maken, maar bovendien is het onbe grijpelijk, hoe iemand den treurigen moed heeft om in dezen tijd met een revolver op straat te gaan staan schieten, terwijl toch iedereen weten kan, dat zelfs het eenvoudige bezit van een vuurwapen tot het uitspre ken van de doodstraf kan leiden tegen hem, die zoo'n wapen in zjjn bezit bield. Distrib uticnicuws. Deze week viel de definitieve in werkingtreding te verwachten van het besluit tot standaardiseering van de melk op een vetgehalte van 21/» pet. Deze maatregel zal de melk markt ongetwijfeld verruimen en het wellicht voorkomen, dat de melk moet worden gedistribueerd. In den vorigen oorlog kwam het uiteinde lijk tot een distributie, welke neer kwam op een toewijzing van slechts één derde van het normale gebruik. Voor boter is een mengverbod af gekondigd z.g. melange ls dus niet meer te verkrijgen. Zooals men weet, zal voortaan op bepaalde nummers van boterbonnen naar keuze boter of margarine kunnen worden ge kocht, zoodat men eventueel zelf kan mengen. Districts-Arbeidsbeurs Groote Straat 25a. GEVRAAGD 1 dagmeisje 16 18 jaar 1 boerenkn. g.m. paarden k. omg. 1 boerenknecht bekend m. melken 2 auto-monteurs voor Goch 1 burgerdienstmeid voor Horst 2 jongens voor leerling smid Arbeiders voor de fabriek In Mörs Lederbewerkers Smeden-bankwerkers 2 boerendlenstmelden Schoenmakers Boomkweekers 2 schildersknechts Metselaars, timmerlieden, opper lieden en ijzervlechters 2 smeden Sigarenmakers Zadelmakers 1 burgerkeukenmeid voor Venlo 1 smidsknecht bek. m. hoefbeslag BIEDEN ZICH AAN 1 jongen 16 jaar voor alle werk 1 jongen v. boerenwerk 14-15 jaar 1 chauffeur 1 jongen 15 jaar voor tulnlerswerk boerenknechtje 14 jaar 1 boerenknecht voor Paschen 1 boerendlenstmeld 1 dienstmeid 25 jaar 1 boerendlenstmeld 20 jaar 1 bakkersleerling 1 burgerdienstmeid

Peel en Maas | 1940 | | pagina 10