CITi Auto=vi bel op n Half Nederland zal voortaan boter eten. Provinciaal Nieuws Noord-Limburgsche Fokdag voor Paarden te Horst. Binnenland. Mark1' »~ic ADVERTE M. H, SI Telefoon Fa. Stoots Steenkoli Brandstc Jac. Vers Ursu Vlecl Gebr. Luc BEL OP nc J. KEJV FORNU] RIJWIE Gebr. Lttc te hebben gewerkt, traden de ver schijnselen van een ernstige long ziekte op, zoodat Réné niet meer kon optreden. Het jonge paar had nog niets kunnen sparen en het weinige dat men nog bezat, behalve dan de prachtige schoolpaarden, vormde het fundament voor hun verder bestaan. De knappe baronesse draalde geen oogenblik en weldra reed zij op een der edele viervoeters des avonds onder de schelle clreusmuziek de piste binnen. „Madame Réné" had nog meer succes daD haar echtge noot, tot groote tevredenheid van den clrcusdtrecteur Ma'iani. Zij werkten in de circussen Mariani, Bourbonnel en Pierantoni in Italië en Zuid-Frankrijk. Haar knappe verschijning, haar elegant rijden, de prachtige paarden en ook haar romantisch verleden, maakten haar populair. Haar repertoire omvatte de hooge school, vrgheidsdressuren en de beroemde „Troika", waarbij drie paarden in schooltred naast elkaar gaan en waarbij het middel ste paard slechts als zadelpaard gebruikt wordt en de belde andere vrij gaan. In Alals In Zuid-Fra:krijk werd de toestand van haar echtgenoot zoo slecht, dat het echtpaar niet meer met het circus verder trekken kon, men zag het einde naderen en de baronesse telegrafeerde den ouden baron. Deze vergat het verleden en spoedde zich naar Alais. Aan het sterfbed kwam onder veel berouw van den ouden man de verzoening met het echtpaar tot stand. De vader beloofde verder voor de jonge vrouw te zullen zorgen. De sterven de verzocht zijn vrouw als laatsten wensch niet meer te rijden en er voor te zorgen, dat de prachtige paarden ook niet meer in vreemde handen zouden komen, door ze te dooden. Na de begrafenis van haar man, telegrafeerde ze naar het circus, dat te Montpelller voorstellingen gaf, dat de drie paarden gedood moeBten worden. In het Circus Pierantoni wilde men aan de waarheid van het tele gram niet gelooven. Men dacht, dat de inhoud verkeerd was overgeko men en trad dus niet verder in het verlangen van Madame Réné. Wel schreef de directeur een brief om opheldering. Er volgde nu een tweede telegram, dat den Inhoud van het eerste bevestigde en opnieuw het verzoek inhield, de drie edele dieren van het leven te berooven. Maar ook nu wilde men nog niet tot deze daad overgaan. Men geloofde, dat 't besluit on- overlegd en in wanhoop en verdriet was genomen. De directeur deed tegenvoorstellen en ried aan, op het besluit terug te komen en er iets anders op te vinden. Nu telegrafeerde Madime Réné voor de derde maal zeer duidelijk en beslist, dat de dieren haar eigendom waren en dat ze besloten was ze te laten dooden en ze gaf haar stal knecht bevel dit te doen. De directeur begreep er hoe langer lioe minder van en verklaarde rond uit, dat hij green toestemming zou geven, dat de paarden onder zijn bescherming stonden en hg nooit zou dulden, dat er lsmand een hand naar zou uitsteken. Toen besloot Madame Réné zelf naar Montpelller te gaan. Het wisselen van brieven en tele grammen had dagen in beslag ge nomen en het geval was intusschen reeds tot het publiek doorgedrongen In de couranten werd er over ge schreven en er werd in alle kringen over de Interessante geschiedenis gesproken. Een deel van het publiek, het romantische, nam het voor Madame Réné, een ander deel voor de paarden op. De temperamentrijke Zuid-Franscben begonnen in het stille provinciestadje voor de zaak warm te loopen. Intusschen werd het nieuws bekend, dat Madame Réné zelf te Montpelller was aangekomen. Ze confereerde met den directeur, die natuurlijk tegen haar eigendomsrechten niets kon inbrengen. Een andere circus man, directeur Ducos, was naar Montpelller gekomen om de paarden voor 25.000 francs te koopen, maar alles was vergeefsch Madame Réné dacht er niet aan te onderhandelen; ze verklaarde, zich aan het woord te zullen houdeD, dat ze haar ster venden echtgenoot had gegeven en gaf den dierenarts opdracht de dieren te dooden. Deze weigerde echter ook, daar hij bang was, zich aan de ongenade van het publiek over te leveren. De tegenpartij bracht hem des avonds voor zijn huls een ovatie. Toen wendde Madama Réné zich tot den beul, maar deze weigerde eveneens botweg, daar hg vreesde, vanwege de houding der stadsbevolking, een schandaal te veroorzaken. Ook hem werd een ovatie gebracht. Teneinde raad besloot Madame Réné toen zelf haar drie edele, door haar zoo beminde paarden, het leven te benemen. Ze huurde een stuk welde en liet den ochtend na de weigering van den scherprechter de drie paarden in een wagen daar heen vervoeren. To.en de prachtige viervoeters bg haar waren en haar liefkoosden met hun lippen, nam ze afscheid van hen, trok een revolver en schoot haar lievelingen in het bijzijn van een groote menigte neer. Zeer eigenaardig en onverwachts was de reactie van het publiek, dat door deze koene daad van Madame Réné plotseling sympathie voor haar kreeg. Men riep geestdriftig„L9ve Madame Réné, leve de heldin". In een waren zegetocht keerde Madame Réné naar .haar hotel terug. Zij ver liet Montpelller reeds na eenige uren, om zich te onttrekken aan het spelen van de heldinnenrol. Op het station stond bij haar vertrek een talrijke menigte, die haar harte lijk toejuichte. Madame Réné, die tijdens het leven van haar man diens vriend Slgnor Salterino nooit persoonlijk had leeren kennen, maar veel over hem gehoord, veel van hem gelezen en ook de correspondentie, welke hij met haar man voerde, gezien had, meende, dat het haar plicht was, eens naar hem toe te gaan, om hem de laatste dagen van haar man te schilderen en hem de ge schiedenis van het dooden van de drie Arabieren „Kehelan", „Wladl- mir" en Arabi Pascha" mede te deelen. Op een reis door Europa stapte ze te Dusseldorp uit en liep de redactie van Der Artist binnen, waar Signor Salterino aan het werk was te midden van zijn paperassen. Er ontstond spoedig een hechte vriendschapsband tusschen belle menschen, die dezelfde belangstelling hadden. Het resultaat kennen we uit de vriendschap groeide liefde en het huwelijk, dat later gesloten werd, was zeer gelukkig. Hier eindigt de geschiedenis van drie menschen, geboren in verschil lend mlllieu, ver van de wereld van het geharkte zand, die toch op deze drie menschen zulk een aantrekkings kracht oefende. Boterkaarten voor inkomens boven circa 1400 gulden* Vetkaarten en boter tegen lageren prijs voor de kleinere inkomens* Hotels, restaurants en banketbakkers mogen enkel boter gebruiken. Over de distributie van boter en vet Is een toelichting gegeven op de dagelijksche persconferentie in de persafdeeling van het Rijkscommis sariaat door dr. Ir. P. N Boekei, regeeringscommissaris voor de zui vel en de heer S. de Hoo, de dage lijksche leider van het centrale dis tributiekantoor. De heer Boekei deelde mede, dat de rantsoeneering is ingevoerd op tweeërlei grond. In de eerste plaats dient met nadruk te worden vast gesteld, dat er op dit moment geenszins sprake is van een nijpend tekort. Wgs beleid echter, met het oog op de toekomst, dat ds vet ver bruikers tot spaarzaamheid worden gebracht. Met iDgang van Maandag is dan ook de rantsoeneering van boter en vet In werking gesteld. Een tweede reden om de rantsoe neering in te voeren is dan ook gelegen in de overproductie van boter. Nederland Is een sterk zuivel pro- duceerend land, dat sinds jaren moei lijkheden heeft bij het aan de markt brengen van zijn boteroverschot. In de laatste crisisjaren had men den onprettigen toestand, dat de boter- overschoi.ten in EDgeland tegen af- braakprijzen moesten worden ver kocht. Nu ook deze markt thans is verdwenen, zal de zuivelpositie op andere basla moeten worden gest eld, hetgeen misschien niet al te zeer te betreuren is. De export van boter naar het vasteland van Europa ondervindt groote moeilijkheden. Weliswaar is Duitschland als afnemer gebleven ja zelfs dit land neemt Iets meer af dan vroeger doch dit neemt niet weg, dat ons land met groote hoe veelheden boter zal blijven zitten. Het is daarom onvermijdelijk, dat wordt overgegaan tot maatregelen welke wijziging brengen in het ver bruik van vetten hier te lande. De margarine-eters zullen voor het grootste deel op boter moeten over gaan. Dit kan alleen bereikt worden door de invoering van een rantsoe neering. In de naaste toekomst zal naar ruwe raming ongeveer de helft van het margarineverbruik moe ten worden overgeschakeld op boterverbrulk. Dit zal In deze vorm geschieden: de consumenten van een lager Inko menklasse zullen distributiekaarten krijgen, waarop zij margarine kunnen koopen, de consumenten van een hoogere inkomenklasse zullen op hun kaarten alleen boter kunnen bekomen. Bovendien zal een toeslagregeling worden ingevoerd, waardoor de hou ders van margarinekaarten een re ductie van 40 cent per kilogram zullen kunnen verkregen op de boter welke zg op hun bons koopen. Op die manier zal een groot deel van het boteroverschot kunnen wor den weggewerkt. Doch er resteert dan nog een gedeelte der boterpro- ductie, welke in koelhuizen zal wor den opgeslagen. De hoeveelheid, die aldus zal worden geconserveerd, ls te ramen op 10 000 000 kilogram. Wellicht vindt daarmede nog niet het geheele overschot onderdak, de eventueele rest zal ln den vorm van uitgesmolten botervet in distributie worden gebracht. De regeling welke voor de eerst komende twee weken reeds zijn af gekondigd om den overgangstijd te overbruggen. Naast den gewonen consument is ook rekening gehouden met het hotel- en restaurantbedrijf. Dit zal geheel op boter en olie worden aan gewezen en zal geen boter meer verkrijgen. Ook de banketbakkers zullen geheel met boter moeten werken. Op deze wijze hoopt men door de moeilijke période van overproductie van boter heen te komen. De heer Boekei zeide daarna nog ter verklaring van den achtergrond dezer maatregelen, dat de veehoude rij ln ons land een typisch seizoen- bedrijf fs zijn grootste productie heeft in de weideperiode. In dit ver band is vooral de opslag la de koel huizen een maatregel van groot nut immers daardoor wordt mogelijk, dat in de winterperiode, wanneer de melk en boterproductle sterk zal zijn afgenomen, de koelhulsvoorraden in omloop worden gebracht. Daardoor wordt een zeker evenwicht verkre gen, waardoor het mogelijk is de exportrelaties, met name met Duits land te behouden. Gebrek aan veevoeder. De heer Boekei maakte nog eenige opmerkingen over de veevoedervoor ziening. In verband met de moeilijkheden met den aanvoer van veevoeder, zal het gebrek aan veevoeder ln de win termaanden groot zijn. In zekeren zin is daarvan het gevolg niet on welkom; de melkproductie zal dan meteen het karakter van overpro ductie verliezen. De heer Boekei ried den boeren aan zooveel mogelijk op eigen erf veevoeder te verbouwen al ware het maar door het vaker maaien en in kuilen van gras. De heer Boekei was tevens van meening, dat het in 't belang van de veehouderij zou zijn, indien een gedeelte van het sterk overbevolkte weidebedrijf ln akkerbouw werd om gezet en de veestapel in verband daarmede tot kleinere proporties teruggebracht. De dagelijksche leider van het centrale distributiekantoor, de heer de Hoo heeft daarna eenige toelich tingen gegeven over de technische uitvoering van de distributie. Een nieuwigheid bij de rantsoe neering van boter en vet is, dat den consument niet meer de vrije keuze van het aangekochte artikel zal worden gelaten. Daardoor was een distributie op de nummers van het algemeen distributieboekje Diet mo gelijk, omdat men werkelijk ook een bepaalde klasse zou moeten kunnen dwingen boter te koopen. Weliswaar geschiedt nu twee weken lang de distributie op het algemeene distri butieboekje, maar dit is slechts eeD overgangstijd. Er was natuurlijk een zekere over gang noodlg, omdat men onmogelijk alle consumenten te voren over de voor de deur staande maatregelen kon inlichten door het rondzenden van kaarten met vragenlijsten. Er was dan een hamsterperiode ont staan, die ongetwijfeld tot moeilijk heden zou hebben gelei.d De twee overgaDgsweken zullen worden gebruikt voor het rond zenden van boter- of vetkaarten aan de hand van vragenlijsten. Deze vragenlijsten dienen om te doen uitkomen welke kaart, die voor boter of die voor vet, de consument krijgen zal. In deze twee weken mag geen olie worden verstrekt, wel boter, margarine of vet. Degenen echter, die over een paar weken geen mar garine meer zullen kunnen krijgen, moeten thans niet denken een run op de winkels te kunnen ondernemen om margarine in te slaan. De detail listen immers kunnen slechts nieuwe voorraden krijgen op de basis vap net normale verbruik. In de komende veertien dag-en zuilen dus vragenlijsten worden rondgestuurd om te trachten in formaties te krijgen over het in komen van eiken consument. De inkomensgrens, waarboven alleen boter kan worden gekocht ligt voor een normaal gezin, waaronder verstaan wordt man, vrouw en drie klndereD, op 1400 gulden, voor ieder kind minder dan drie wordt de grens 100 lager gesteld, een gezin van man, vrouw en kind, met een inkomen van 1200 gulden, moet dus een boterkaart en geen vetkaart krijgen. Daarentegen wordt de grens voor ieder kind meer met 100 gulden naar boven verlegd, Nu is het niet noodig, dat con sumenten wier inkomen in ieder geval ver boven of ver beneden de genoemde grens ligt, nauwkeurig hun Inkomen opgeven. Zg kunnen op de vragenlijst eenvoudig invul len dat zij slechts In aanmerking kunnen komen voor de boterkaarten reap, margarinekaart. De rantsoenen zgn vastgesteld op 250 gram per persoon per week. Kinderen die hun vierde levensjaar nog niet voltooid hebben krijgen een rantsoen van 125 gram per week. Arbeiders die zwaren arbeid verrichten krijgen 375 gram toe gewezen, en die zeer zwaren arbeid verrichten 750 gram. Zooals reeds gezegd, zullen twee soorten kaarten worden ingevoerd: vetkaarten voor inkomens beneden 1400 gulden en boterkaarten voor in komens daarboven. Op de vetkaart zal tevens op nader aan te kondigen wijze reductie te verkrijgen zga voor den aankoop van boter. Deze reduc tie is vastgesteld op 40 cent per kg. De levering aan den tusschen handel geschiedt op de gewone ma nier, de detaillisten gaan met de deze week ontvangen bonnetjes naar het distributiekantoor, krggen dan grootere coupures en kunnen daar mee gaan werken. Het is van belang er op te wijken dat plaatselijk zal worden bekend gemaakt op welke wijze de vragen lijsten zullen worden rondgestuurd. Een publicatie over distributieaan gelegenheden ln de krant heeft altijd ten gevolge dat er vele zorgzame hulsmoeders zijn, die denken te zul len worden vergeten en die zich in de kaast bij de distributiekantoren gaan melden. Dit is volstrekt on- noodig, men houdt daarmee de kan toren maar op en de organisatie der distributie lijdt ervan. Wat de slaolie betreft daarvoor zullen geen afzon derlijke bons worden aangegeven. Op de boter of vetbon zal desge- wenscht slaolie verkrijgbaar zgn. De hotels en restaurants zullen vanaf heden toewijzingen krggen op de basis van 75 pet. van een normaal verbruik In de gelijke periode van verleden jaar. Deze in richtingen moeten zich - tot de plaatselijke dlstrlbutedlensten wen den. VENRAY, 20 Juli 1940 Rechtbank Roermond. Voor den Politierechter te Roer mond stonden o a. terecht: G. J. H. R. 27 j, arbeider te Ven- ray, wegens beleediglng van den gemeenteveldwachter te Wanssum, gepleegd op het Kantongerecht te Venlo op 9 April j.l. Eisch en vonnis f 25 boete of 15 d. hechtenis. A. H. van den H. 39 jaar, opper man te Venray, verdacht van dief stal van 6 dennonboomen te Venray op 10 Juni j.l. Eisch f 5, vonnis f 3 of 3 d. h. A. H. B. 48 j. arbeider te Maas tricht, verdacht van diefstal van eenige dekzeilen te Venray. Eisch en vonnis 8 d. gev.str. voorwaarde lijk. C. G. 41 j. en C. A. R. 34 j. beiden te Maastricht, verdacht van diefstal van eenige gereedschappen op het werk der werkverschaffing te Deur- ne. Eisch en vonnis voor ieder 8 d. gev.str. voorw. Premiekeuring Tuigpaarden. Te Horst heeft de premiekeuring plaats gehad van merries en veulens Landbouwtuigpaard. Categorie 1 veulens geb. in 1940. 3 Ï^.N. Chr. Goumans, Venray. Categorie 2 veulens geb. in 1939. 3 Dormantine van Fr. Poels, Oostrum 4 Dinie van G. Dings, Castenray. Categorie 4 Geldersch type, 3-ja- rige merries 1 Beate van Car. Gou mans, Venray. Categorie 5 merries geb. in 1934, '35 of '36, Geldersch type, 2 Zierak, van Chr. Goumans, Venray. Categorie 6 oudere merries, Gro ninger type, 3 Ormante van Fr. Poels, Oostrum. Geldersch type. 1 Rosala van W. Friesen, Castenray. Kostelooze rijwielmerken. De Ontvanger der Directe Belas tingen en Accijnzen te Venray maakt bekend, dat op de navolgende dagen des avonds van 6—8 uur te zijnen kantore gelegenheid bestaat tot het aanvragen van kostelooze rijwiel- merken, 22 en 25 Juli voor personen wonende in de wijken B, C, D, E, F, G en K, 29 Juli en 1 Aug. voor personen wonende te Venraydorp en wijk H. Het afhalen van bedoelde iijwiel- merken kan op de gewone kantoor uren geschieden. De distributie van varkens- vleesch Na de distributie via de Neder- landsche veehouderijcentrale van varkens over de slagers, zal naar men verneemt, binnenkort volgen distributie van varkensvleesch over de consumenten. Of deze distributie za-l geschieden met behulp van bons, dan wel door het instellen van dagen zonder varkensvleesch is nog niet beslist. Met het oog op het tekort aan krachtvoer voor de varkensmesterrj zal de varkensstapel van circa l1/, millioen dieren tot ongeveer de helft moeten worden verminderd. Vóór den winter wil de veehouderij - centrale reeds 250 000 varkens extra aankoopen om ze in te vriezen, als voorraad. De distributie van varkens over de slagers en de concentratie van de slachtingen op een beperkt aantal slachtplaatsen is ingegaan voor groote deelen van Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. Maandag 22 dezer zal zg plaats vin den voor de Noordelijke provincies en Gelderland. 29 dezer voor Brabant, Limburg en Zeeland. LUXOR-THEATER vertoont wederom twee pracht films, o.a. „HET DUBBELE HUWELIJK" In de hoofdrollen Errol Flynn, Olivia de Havilland, Rosalind Russell en Patrick Knowles. De inhoud ls oDgeveer als volgt Jean Christie, een journaliste, weet Patterson Buckley, den schatrijken van de News-Herald, over te halen den destijds ontslagen hoofdredac teur Robert Lansford opnieuw aan te stellen. De onbetrouwbare Lans ford komt plotseling op een volgens hem genialen inval, gebaseerd op hot principe: „Als je het publiek niets geven kunt om van te houden geef hun dan Iets om te haten", en hg kiest als doelwit John Dillingwell den zelfzuchtigen niets-ontzlenden multi-millionnair en grootvader van Lorrl, Buckley's verloofde. Robert, die ten koste van alles Dillingwell tot klant van zijn z g. adviesbureau op maatschappelijk gebied wil ma ken, tracht dit te bereiken door ve le geoorloofde en ongeoorloófde practjjken toe te passen. Hg flirt met Jean en Lorri en verloofd zich al vrij spoedig met laatstgenoemde, die daarna met Buckley breekt. Lo gischer wij ze wordt Lansford door Buckley ontslagen. Na ontelbare perikelen heeft Buck ley, geprikkeld door Lansford, lief de opgevat voor Jean, die, ofschoon In werkelijkheid verliefd op Lansford er met Buckley vandoor gaat. Lorri en Lansford, die als kat en hond met elkaar leven, sluiten op nieuw vrede en stappen gelijktijdig met Jean en Buckley in het huwe lijksbootje. Bg den vrederechter aangekomen doen zich nog vele ko mische verwikkelingen voor en als op het eind grootvader Dillingwell ten tooneele verschijDt, ziet hij twee nieuwe, van geluk stralende bruids paren voor zich. In de tweede hoofdfilm geven wij U Dick Foran als „DE DONDER DER PRAIRIE". In de jaren na 1860 had de Ame- rlkaansche beschaving met groote moeilijkheden te kampen, om het land van het Westen naar behooren te regesren, Spoorweg en telegraaf trachtten beschaving te brengen naar de wijde vlakten en prairieën. Rod Farrell (Dick Foran) behoort bij de Amerikaansche cavalerie en verricht nuttig werk bij de telegraaf leidiDgen ln het jonge land. De Indianen zijn boos en verbitterd tegen spoorweg en telegraaf, daar zij meenen, dat die nieuwigheden hun buffels verjagen. Op vele plaat sen trachtten zij vaak de lijnen en kabels te vernielen. Rod en zgn vriend Wichita (Frank Orth) doen alles wat zij kunnen om het ver nielde te herstellen. Tevens stellen beiden alle pogingen in het werk, om de daders te ont dekken. Zij bemerken aan de sporen dat er ook blanken in het spel zijn. Lynch, een blanke avonturier, heeft er eveneens belang bij, dat de spoorweg niet komt. Door de trein zal zgn vrachtwagenbedrijf beknot worden en het is daarom, dat hij de Indianen tot hun wandaden aanzet. Lynch gaat zelfs zoo ver, dat hij de Indianen van geweren en ammu nitie voorziet. Rod brengt den gevaarlijken aan stoker naar de gevangenis en een der handlangers van Lynch, gaat de Indianen waarschuwen. Deze steken de stad in brand en nemen Rod en zijn meisje gevangeD. Het meisje wordt toevertrouwd aan Matson, terwijl men Rod naar het Indianenkamp tracht te breDgen. Zijn vriend, Vichlta, weet Rod te bevrijden en beiden gaan het meisje redden uit de handen der onverlaten. Een hevige strijd volgt en alles zou verloren geweest zijD, ware de cavalerie der Vereenigde Staten, Diet juist bijtijds gekomen, om Rod ev de burgers te redden. Lynch tracht te ontsnappen, doch Rod weet ervoor te zorgen, dat bij zijn straf niet zal ontgaan. Te Horst had aan de Oude Lind de Noord-Limburgsche Fokdag voor paarden plaats, waarbij ongeveer 200 dieren werden aangevoerd. De belangstelling was ondanks de tijds omstandigheden, zeer groot. Zij was zelfs veel grooter dan verleden jaar. Kampioen werd Comtesse van W. Berden, Blerick, Cat. I. Merrieveulens geb. In 1940. Premies fokdagf 10.7.50, 5. 5 5.4.4 4 en 3 x 2.50. 1. Averna van P. Duyckers, Casten ray 3. Nicolina v. Smakt van J. v. d. Winkel, Smakt5. Jetje van P. Rambaghs, Castenray 6. Amanda van Beek van J. v. Osch, Merselo 8. Gerda van Alb. Achten, Leunen. Cat. II. Merries geb. in 1939. Premies fokdag f 10.7.50, 5.— 5.—, 4.—, 4.—, 3 x 250. 1. Annie van Rongenhof van Jos. Geurts, Heide. Cat. III. Merries geb. in 1938. R. Premies f 2520.15- 12.50, 10.Fokdag f7 50, 7 50, 5. 5.—, 2 50. 2. Nellie van Rongenhof van J. H. Burgers, Veulen Eerv. verm. Tiny van W. van Dijck, LullEerv. verm. Beatrix van Castenray van H. Strg- bos, Castenray. Cat. IV. Merries geboren in 1937, 159 M. en meer. R. Premies f 25 20 15 12 50 10.Fokdag f7.50, 7.50, 2 x 5.en 2 50. 4. Brunette de Castenray van W. FriezeD, Castenray. Cat. V. Merries geboren in 1936 R. Premies f25. 20.15. 12.50, 10.—. Fokdag f5.—, f2 50. 6. Juliana van H. Heezen, Venray; 7. Marie van Beek van J. van Osch, MerseloEerv. verm. Nellie van Ysselsteya van G. H. Vergeldt, Ys- selsteyn. Cat. VI. Oudere merries geboren in 1935 en vroeger, groote maat. R. Premies f 35.30.25. 1510.5.Fokdag 3 x 5 en 3 x 2 50. 1. Irma v.d. Molenhoek v. J. Dlrekx, Oirlo 6. Rosa van J. H. Burgers, Veulen. Cat. Vla. Kleine maat. 1, Fee de Grandglise van A. Poels, Venray4. Mlmie van van Wehr van J. H. Burgers, Veulen5. v. d. Winkel, Smakt6 Sofie van Schoor van J. v.d. Winkel, Smakt7. Caprice van W. van Dgck, Lull7. Cora, van Kind. Derikx, Volen Eerv. verm. Madam v.d. Maaskant van A H. Poels- van Meyel, WeversloEerv. verm. Roosje van Jean Bom, Olrlo. Cat. VIII. Hengstveulens geboren in 1940. Premies Fokdag f 5.5. 4 x 2 50. 1. Benno van Riebroek van H. Heezen, Laagriebroek5: Clairon van Nico van W. van Dflck, Oostrum. Cat. XII. Hengsten geb. in 1935 en vroeger. Groote maat. R. Premies f35—, 25.—, 20.—, 10.—. 1. Nico van Melo 2. Avenir du Forest van Hengstenass. „Vooruit gang". Cat. XIII. Hengsten m. minstens 5 afstamm. van twee jaar en ouder, R. Premies f 40.25.Fokdag f 15.—. 1. Dompteur Delcour2. Avenir du Forest van Hengstenassociatie, .Vooruitgang". Cat. XV. Hengsten met minstens 4 afstammelingen. Deze hengsten mogen slechts 2 dekseizoens gedekt hebben. 1. Nico van Melo van Hengsten associatie „Vooruitgang". Cat. XVI. Merries met minstens 2 afstamm., geboren voor 1940. Premies Fokdag f 5.4.—, 3. 3 x 2.—. 1. Mlmie van Wehr van J. H. Burgers, Veulen. OVERLOON. Zondag had hier wederom een liefdadigheidswedstrijd plaats, ditmaal tusschen S.S.S. en V.V. Vierlingsbeek. De opbrengst bedroeg f 22. Alhier werd afgeloopen week het octaaf van St. Donatus gevierd, de patroon tegen onweer en andere natuurrampen. Morgen Zondag zal om half vier het sluitingsiof met processie plaats hebben. - Op 23, 24, 25, 30 en 31 Juli a.i bestaat gelegenheid ten huize van den dienstgeleider te Vierllngsbeek van 7—9 uur kostelooze rijwielmer ken aan te vragen. Dit geldt voor hen, die niet ln de Rgksinkomstenbelasting zijn aange slagen, hoofd van een gezin zijn en hun rijwiel noodig hebben voor zich naar hun arbeid te begeven. Goederen verkocht aan koopers zonder stamkaart* De politie te Heerlen heeft Maandag proces-verbaal opgemaakt tegen twee marktkooplieden die op de vrije markt goederen verkochten aan koopers zonder stamkaart. Twee kraampjes met textlelgoederen werden in beslag Belangrijke wegenobjecten. In de raadsvergadering der ge meente Horst verleende de Raad aan B. en W. een crediet van f 52.000 om de verbetering t.ot stand te bren gen van den Stationsweg. Deze zal van een asphaltbetonlaag worden voorzien. Eveneens werd f 5000 ge voteerd voor de verbetering van de Herstraat. De cigarettenvoorraad* De voorraad clgaretten, vooral im- portcigaretten, is zoo geslonken, dat verscheidene winkeliers en ook gros siers niet meer aan de vraag kunnen voldoen. Import uit EDgeland en Amerika ls geheel onmogelijk. Importeurs heb ben dan cok extra belangstelling voor export over land. Hiervoor komen dan In de eerste in aanmer king de Bulgaarscho en Grieksche tabaksoorten. Die werden reed3 ge ïmporteerd, maar de import was belangrijk gereduceerd tengevolge van transportmoeilijkheden. Men stelt op het oogenblik pogin gen in het werk eenige groote par tijen vla Duitschland naar hier te krijgen. Een van de grootste moei lijkheden hierbij is, dat de Bulgaar- sche wagons Diet verder dan Duitsch land mogen komen, terwijl het daar zeer moeilijk is, wagons voor door voer naar Nederland te krggen. Er worden echter onderhandelingen over gevoerd en men hoopt binnen korten tijd een paar groote partijen tabak uit Bulgarije en Griekenland naar hier te kunnen krijgen. Het aangegeven goud* Naar men verneemt, is neg geen besluit genomen om het goud, dat men Id gevolge de deviezen verordening bij de Nederlandsche Bank heeft moeten aangeven, ook inderdaad In te nemen en op basis van deVi vast- gestelden goudprijs op te koopen. De Nederlandsche Bank koopt op het oogenblik alleen goud, Indien het verzoek daartoe van de bezitters uitgaat. Andere banken kunnen hier bij eventueel hun bemiddeling ver- leenen. Ter vermijding van misverstand voegen wij hieraan toe, dat de devie zen verordening onder „goud" Neder landsche en buitenlandsche gouden munteD, fijn goud (onbewerkt en halffabrikaat) verstaat. Gouden sieraden en gebruiks- of kunstvoor werpen worden niet beschouwd als „goud" ln den zin der deviezenver- ordening, De schooltijden ten plattelande Da Centrale landbouworganisaties en de Centrale landarbeidersbonden hebben de aandacht van het depar tement van onderwijs, afd. Jager onderwijs gevestigd op de moeilijk heden, welke zich ten plattelande voordoeD teugevolge van het invoe ren van den Duitschen tijd. Moet de arbeid daar aanvangen op het gebruikelijke uur, dan doen zich practische moeilijkbeden voor. In verschillende streken gaat men er daarom toe over het aanvangeuur van den landbouwarbeid later te stellen. Dit heeft echter In de ge- zlmen groote moeilijkheden ten gevolge, daar o.a. schafttijden niet meer kunnen samenvallen met de vrije uren tusschen de schooltijden. Het zou derhalve gewenscht zgn, indien de aanvangs- en sluitingsuren van de lessen op de scholen zouden kunnen geregeld worden ln overeen stemming met de werktijden. Waarom de organisaties er op aan dringen, dat op verzoeken van school besturen om de schooltijden in be doelden zin te wijzigen, ln gunstlgen zin worde beslist. J. A. v. Hoof, landl Meerlo G 80 H. J. F. Verlaan, Kerkrade Kampstraat VENLO. Op de Coi eeniging van Maandag voer 2 465.000 eieren Kippeneieren van f Kleine eieren van f Eendeneieren van f ROERMOND. Op de vereeniging van Ma aanvoer 6100.000 eiert Kippeneieren van f Eendeneieren van f e apu byxle/i i/o, oponds een. ka en tai d£em te Ven LUXE- HANDEL in all at.n scherp coicurrei Aan huis bezi e*d en hoeveelheden c, pakh Overlomschc Bekaerts Kippengaas, Vier- en Zeskaiit Vlei Puntdraad, Gejalvani Draadnagels, Krammei palen. Rugsproders en Concurrerende Smederij Tef. 495 is toch voort VENRA Extra fijne Likeu Brandc-i':jn, C le kwaliteit en Slijterij He Ingekomen en vertrokken personen* Van 5 tot 12 Juli. VERTROKKEN J. A. Holl, chauffeur, naar Appel- tern Kerkbuurt 137 P. J. L. Laurensse, banketbakker, naar Hamstraat 3 Roermond M. E. Regnt.jes, dienstbode, naar Meerlo A 60 A. H. Willems, dienstbode, naar Maashees A 224 H. H. Veugen en gezin, naar Maas- bree Maasbreescheweg 126 J. A. v. d. Weegh, horlogemaker, naar Hemond Kr Steenweg 13 G. Derijck, chauffeur, naar Grave Kastankelaan 1 D. C. A. de Bruijn, dienstbode, naar 's Bosch Koningsweg 133 PELGRIM ei Kook- en Braadpan Keukenbenoodii PORCELEIN en G electr. en handkr. W Kunstmoedei pijpjes en elle! Drinkbakken voorkipi Mn sta n jj en Binnen, en Bultenba onderdeelen, concurret

Peel en Maas | 1940 | | pagina 6