•Weekblad voor VENUAY, HOEST en Omstreken. Alleen Boter is boter „VENRAY" boter Naar een nieuwen grondslag der samenleving. Voor onze jeugd. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 20 Juli 1940 Een en Zestigste'Jaargang' No 29 PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS: 1-8 regels 60 cent, 7Vs ct. per regel, bij contract groote reductie. UITGAVE Fa. van den MUNCKHOF VENRAY Tel. 512 Grootestraat 28 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS: voor Venray 65 ct. buiten Venray 75 ct. per kwartaal. Afz. no. 5 ct. is zeer fijne boter O. L. Vrouw „Behoudenis der Kranken" OOSTRUM Wie na een afwezigheid van eenige maanden slechts, met oen gedachiengang van voorheen, op dit oogenblik in Nederland zou terugkeeren, moet ongetwijfeld ten sterkste worden getroffen door de verandering, welke ir. de geesten van de bevolking heeft plaats gehad. De groote schok heeft niemand onberoerd ge laten en ons, nu zooveel rondom is weggevallen, als plotseling ontvankelijk gemaakt voor hetgeen wij goeds zien ook in nieuwe denkbeelden. Talloozen hebben zich wijs gemaakt, dat groote ideëele stroo mingen, die zich onder een zeer aanzienlijk deel der bevolking van Europa hadden baangebro ken, ons land zoo goed als ge heel voorbij zouden gaan. Men zag over het hoofd, wat in vroegere tijdperken der ge schiedenis is gebeurd: welke de gevolgen zijn geweest van de Kruistochten voor de sociale sa menleving van Europa, waartoe later de Renaissance aanleiding en voorspel werd, wat in de geesteswereld uit de Fransche revolutie te voorschijn is getre den. Wat dit laatste aangaat, hebben zoovelen onvoldoende de teeke nen des tijds verstaan, toen de groote reactie zich had ingezet tegen het vaische vrijheidsbegin sel dezer groote revolutie, welke vrijheid voor de groote massa in het tegendeel verkeerde, wier lot niet veel van dat der slaven ver schilde. Zoo luidde het felle en radicale vonnis van Paus Leo XIII een kleine halve eeuw ge leden reeds. Dit heeft evenwel ondanks de hooge plaats, die deze Rechter innam en Zijn on bestreden onpartijdigheid, al te weinig indruk gemaakt. Hadden alle katholieken der wereld, die leiding konden geven, deze pauselijke stem van Rerum Novarum verstaan en al hun in vloed gebruikt om de beginselen der encycliek overal in de prac- tijk tegenover den evenmensch toe te passen, geleidelijk maar spoedig zouden wij een nieuwen toestand hebben verkregen, die zich nu baan gaat breken met donderend geweld. Maar de wereld liet zich niet storen in haar welgedane rust. Men wees met den vinger toe standen aan, waarop de pauselijke wekroep betrekking kon hebben, maar pleitte zichzelf vrij. Die zendbrief is voor mij niet ge schreven werd alom geredeneerd noch voor ons bedrijfsleven, noch voor ons land. Schokken, welke beurtelings 't sociale leven in verschillende landen hebben beroerd, stemden niet genoeg tot nadenken. Men was al tevreden, wanneer Ie geesten in hun ontevredenheid en niet ten onrechte ontevre den met geweld werden be dwongen, zoodat de veiligheid gewaarborgd bleef voor een ver der leven in kalme rust. Met welk een idealisme gaf menige intellectueel zich dan ook ten onzent rondom de eeuwwis seling en daarna aan het sociale werk. Hoe kwamen niet vele organi saties tot stand. Groote Sociale Weken in onze hoofdsteden ont wikkelden de ideeën en gaven leiding. Maar deze werd helaas slechts door een klein groepje aanvaard. Er kwam zelfs groote tweespalt. In sommige lagen werd zelfs gesproken van roode priesters, echte liefde voor het volk werd als socialisme uitge kreten in gewilde overdrijving, om af te komen van een zich uitbreidende actie. Zoo was het schouwspel onder christenen. En onder riet-chris tenen was de toestand niet beter. Een gevaarlijke klassenstrijd ver grootte de geestesscheiding. Een wereldoorlog zelfs was niet in staat de inzichten te wij zigen en een groote sociale her vorming door te voeren. De wereld heeft er zich aan ontworsteld, zonder de diepte en den gloed te peilen van den vulkaan, waarop zij ongestoord verder trachtte te leven. In gezamenlijk overleg waren allerlei overeenkomsten tot stand gekomen, maar ai te veel werd gestreden om de letter der over eenkomst, waardoor de geest werd miskend. Dit heeft menig een der oude werkers ontgoo cheld. Het verkrijgen van echte saam- hoorigheid tusschen werkgever en werknemer was een werk van te langen adem. In andere landen hebben wij de crisis zich herhaaldelijk zien toespitsen. Herinneren we slechis aan communistische opstanden in Duitsche bedrijven en aan de be zetting van fabrieken en werk plaatsen eenige tientallen jaren in Frankrijk, waarvan de herin nering nog zoo versch in het geheugen ligt. Wij verdiepen ons niet in het verleden om aan te klagen of te verwijten, doch om er de vraag aan te verbindenzijn nu de oogen geopend Is er nu overal de goede wil om de samenleving te verbeteren op den grondslag der volksver bondenheid, of. om den ouden christelijken term te gebruiken van de naastenliefde Is men thans geneigd, afstand te doen van eigen beperkt in- dividueele ik, die heitlooze vast houdendheid Men overwege dit te midden van het onweer van den oorlog, dat nog boven onze hoofden hangt. Zoo niet, dan zal de groote vaart der ideeën ons medenemer, en beslist worden over ons maar zonder ons. Maar stellen wij ons in van goeden wii, dan zullen wij in Nederland aan de maatschappe lijke hervorming kunnen mede werken naar Nederlandschenaard die op vasthoudend nationalen en christelijken grondslag staat. Wij zullen gelegenheid hebben dien weg nader uit te stippelen, Nu in deze gemeente een bureau voor Jeugdregiatratie gevestigd is, ljjkt het gewenscht alle belangheb. benden nader in te lichten over het doel en de werkzaamheden van het bureau. Geigk alle nieuwe instellin gen, zoo zal ook het bureau voorde Jeugdregi8tratle, de gereserveerde houding van het publiek moeten overbruggen. Wanneer men echter bedenkt, dat het hier gaat om een instelling, die uitsluitend en alleen door de Nederlandsche regeering in het leven is geroepen, om de opgroei- ende jeugd te helpen in haar streven en zoeken naar een goede maat schappelijke positie, dan behoeft het verder geen betoog, dat een derge lijke Instelling het vertrouwen en de medewerking van alle belanghebben den, jongens en ouders der jongens verdient. Al degenen, die rechtstreeks of onrechtstreeks met werkloosheid in aanmerking zijn gekomen, zullen weten wat een ellende en moreele gedruktheid deze toestand van niet- werken met zich meebrengt. En waar dit reeds voor personen geldt, is het nog meer waar voor de jonge menschen. Deze, die nog onbevangen tegenover het leven staan, leeren door de werkloosheid maar al te vroeg de wanverhoudingen kennen in een maatschappij, die door haar liberaal individualisme is gekomen tot een overheorsching van het ka pitaal. En de jonge menschen met hun zin 6n behoefte aan arbeid, het levende kapitaal, worden verbitterd in hun strijd om een menschwaardig bestaan. De nadeelige gevolgen nu van deze gemoedstoestand wil de regeering ondervangen door het op richten van de bureaux voor Jeugd regiatratie. Eerst en vooral wil de regeerlog met de bureaux voor Jeugdregistra- tie bereiken, dat de namen van alle jongens en jonge mannen geregi streerd worden, waardoor men een totaal overzicht verkrijgt van de werkende en niet- werkende jonge menschen. Van dit totaal beeld van de arbeidsmarkt der jeugdige per sonen kan de regeering dan uitgaan om maatregelen te treffen, die de werkloosheid onder de jeugd doet verminderen en de nadeelige invloe den er van door deelname aan cul tureel werk wegneemt of althans in groote mate verzacht. Het cultureel werk wil de regee ring beschouwd zien als het groote middel om de jeugd aan de invloe den van de werkloosheid te onttrek ken. Het is nu op het bureau van de Jeugdregiatratie, dat de werklooze jongens inlichtingen kunnen bekomen over deelname aan dit cultureel werk, hetzij Jeugdkamp, hetzg Centrale Werkplaats. De Jeugdkampen zgn instellingen op godsdienstige grondslag. In Ne derland zijQ acht katholieke jeugd kampen, waar de werklooze jongens een kampperiode van drie maanden kunnen meemaken. In de kampen worden de jongens weer gewend aan een regelmatige leefwijze met gezon de arbeid. Bulten hun dageigkschen arbeid, zooveel mogelijk vakarbeid, hebben de jongens gelegenheid zich verder te bekwamen in hun vak en zich een meer algemeene ontwikke ling eigen te maken door het volgen van de cursussen. Dat de Regeering ook aan de lichamelijke gezondheid van de jongens gedacht heeft, be wijst het feit, dat aan de jongens in het kamp niet drie ons, maar zes ons brood per dag verstrekt wordt De centrale werkpaatsen zijn in- richtingen In demee r grootere plaat sen, om de werklooze jongens de gelegenheid te geven zich verder in een vak te bekwamen. Naast het practlsche werk ia er gelegenheid om zich ook theoretisch te bekwa men In het vak, dat men gekozen heeft, door het volgen van verplich te cursussen. Door deze en andere cultureele werken voorziet de regeering in de dringende behoefte van onze werk looze jeugd. Mogen de jongens en de ouders der joögens de noodzaak van deze voorzieningen inzien, en laten zij hierover inlichtingen vragen op het bureau voor de Jeugdregiatratie, waar men steeds bereid is deze te verstrekken en waar de noodige maatregelen dan ook genomen wor den, om daadwerkelijk aan Jeugd werkkampen deel te nemen en in centrale werkplaatsen opgenomen te worden. H. DE ALGEMEENE TOESTAND. Wij zitten thans in een soort pauze in den grooten Europeeschen oorlog. De Duitsche weermacht heeft drie geweldige veldslagen met snelle en afdoende successen bekroondde slag tegen Polen, de moeilijke onder neming in Noorwegen en den veld slag tegen West-Europa, bekroond met de militaire uitschakeling van Frankrijk, de sterkste landmacht van Europa's vasteland. In spanning wacht de wereld nu op een nieuwe en waarschijnlijk laatste losbarsting de groote aan val op Engeland tot vernietiging van het Britsche wereldrijk. Wanneer we zeggen, dat we nu „een soort pauze" doormaken, dan beteekent dat geenszins, dat er op de fronten rust heerscht. Intégen- deel, vooral ter zee en in de lucht wordt een buitengewone activiteit ontwikkeld waarbij het initiatief bjjna doorloopend is aan de Duitsche en Italiaansche strijdkrachteo, die vooral in de lucht hun meerderheid toonen. In deze betrekkelijke pauze is er gelegenheid om zich te bezinnen op de beteekenis van dezen oorlog en op de enorme gevolgen welke hij vermoedelijk voor de wereld en speciaal voor Europa zal hebben In politiek, geografisch, economisch en sociaal opzicht. Wat het karakter van dezen oor log betreft, dat is drievoudig. 1. Het is een nationale oorlog, een botsing van naties in hun poli tieke wording en hun economischen uitbouw. 2. Hij is samengeweven met een politieke en economische omwente ling van geweldigen omvang en diepte. De vrijheid en bandeloosheid wordt vervangen door een sterk ge zag, de kapitalistische economie wordt vervangen door een gebonden orde, waarin de arbeid en niet het geld den toon aangeeft. De arbei dende massa staat in het brandpunt der belangstelling. 3. Deze oorlog is ook een strijd om de overheerschende positie ln Europa en daardoor ook een strijd om een Europeesche orde. Deze oorlog moet tot gevolg heb ben, dat Europa groeit tot een ge meenschap. Dan zal de strijd met al zijn offers niet vergcèfsch zijn. Over de grondslagen van het nieuwe Europa, dat thans aan 't groeien is, schrijft de diplomatieke medewerker van de Boersenzeitung Karl Megerle, enkele artikelen, waarvan we hier het voornaamste beknopt weergeven. Het Europeesche zwaartepunt is verlegd van de Westelijke randen naar de middenas, Dultschland en Italië. De territoriale wijzigingen, die daarvan het gevolg zijn, staan Dog niet vast. Zekere grondslagen en punten van uitgang staan echter reeds vast. Wij gaan in de richting van een nieuwe Europeesche solidariteit en lotsgemeenschap. In het tijdperk van het moderne verkeer en de moderne economie, van de moderne oorlogstechniek en strategie gevoelt ieder, dat Europa te klein is om zooals tot dusverre ln talrijke, niet tot leven bekwame, eenheden versplinterd te blijven, of zelfs in vijandelijke kampen verdeeld te zijn en in oorlogen, die een zelf moord beteekenen, met haar kracht ook haar positie in de wereld te verliezen. Al deze inzichten dringen naar de Europeesche solidariteit, naar de op de een of andere wijze te vormen economische en verkeers-geografi- sche groote ruimte. De kleine en middelgroote staten van Europa komen tot het inzicht, dat de tot dusverre bestaan hebbende sociale, economische en politieke systemen onhoudbaar zijn en dat zij het binnenlandsche regime hebben te onderzoeken en aan te passen. Al deze factoren begunstigen de psychologische bereidheid om loyaal deel te nemen aan de nieuwe orga nisatie van Europa en de lotsge meenschap van de oude wereld, maar vooral ook de noodzakelijkheid van een duidelijke leiding te erken nen. Voor de meeste staten van Europa beteekent het zich keeren naar het nieuwe tegelijk een gron dige, vaak smartelijke en met offers gepaard gaande losmaking van het oude. Noodig is een voor zichzelf eerlijk inzicht in de verandering der dingen, een afkeereD van het opportunisme, een afstand doen van overspannen politieke en economische national Is- men en der erkenning van het be ginsel, dat het met de eer van een kleine staat volstrekt vereenigbaar is, wanneer hij zich toevertrouwt aan de leiding en de bescherming van groote rijken. Eerst thans is het mogelijk, zoo merkt Megerle tenslotte op, tege lijkertijd een goed onderdaan van zijn volk, een goed patriot, en een goed Europeaan t$ zijn, zonder dat dit laatste woord dien valachen klank heeft dien het ln de na oorlogstijd van Versailles aankleefde. Bij den heropbouw van Europa verschijnt Dultschland niet alleen als overwinnaar van het systeem van Versailles, maar ook als een rijk, dat Europa veel te bieden heeft. Het brengt zoo schrijft hij ver der Europa den vrede, veiligheid en bescherming tegen aan het gebied vreemde inbreuken van buiten af, tegen verwikkelingen in Europa zelf en tegen de economische worging van bulten af. Het brengt de terzijdestelling van de rivaliteiten der groote mogend heden, waaronder Europa en niet in het minst de kleine en middelkleine staten de laatste „eeuwen geleden hebben. Met Frankrijk is het belang rijkste kristallisatiepunt van bond genootschappen, coalitie-oorlogen en een politiek uitspelen van den een tegen den ander verdwenen. Het bondgenootschap van de spil- mogendheden eD de duidelijke duur zame afbakening van de belangen- gebleden tusschen het rijk en de Sovjet-unie vergrootten demogelijk heid aldus de schrijver, om de poli tieke reorganisatie van Europa bui ten de rivaliteiten van de groote mogendheden ten uitvoer te leggen. De kleine landen behoeven geen partij te kiezen, trawanten te zijn van afzonderlijke groepen of tusschen de partijen door te laveeren en zich door bedriegelijke militaire Inspan ningen in hun eigen nadeel strategisch belangrijk te maken. Vervolgens schrijft Megerle over de nieuwe economische en sociale ordening in Europa. Dultschland stelt Europa nieuwe economische denkbeelden en een beproefd economisch systeem ter beschikking. Dit beteekent zekere afzetgebieden, rechtvaardige prij zen, stabiele valuta, een bestand zijn tegen crisis en voor iedereen bereikbare van de kapitalistische overmacht vrij zijnde handelsme thoden. Aan dit gemeenschappelijke econo mische leven kan iedere staat, hetzij groot of klein, arm of rijk aan ka pitaal, agrarisch of industrieel, op grondslag van rechtsgelijkheid deel nemen, omdat dit systeem berust op de basis van den arbeid, prestatie en productie en niet op het toeval lige bezit van goud en kapitaal. De nieuwe economische denkbeelden ra ken ook de nieuwe sociale denkbeel den, die het nationaal-socialistische Dultschland het nieuwe Europa even eens ter beschikking stelt. Dultschland beoogt niet, andere volken zijn sociale orde of zijn wereldbeschouwing op te dringen. Het is er echter van overtuigd, dat zijn nieuw gewonnen sociale waarden naar den Inhoud van meer dan nationale beteekenis zijn en de uitdrukking zijn van de elschen van de twintigste eeuw. Het is voor Europa ook van be slissende beteekenis, dat zjjn nieuwe ordening geschiedt onder de eigen lijke leiding van het beste en meest beproefde organisatievolk. Het nieuwe Europa van de eens gezinde samenwerking van allen, het Europa zonder werkloosheid, zonder economische en valutacrisis, het Europa van plannen en arbeldsver- deeling, dat de modernste technische productieapparaten en gemeenschap pelijk doorgevoerd, geheel Europeesch verkeerssysteem ter beschikking staat, zal na het overwinnen van economische en nationalistische hin derpalen zijn beveiligde basis en een snel opkomenden welstand vinden Het biedt aan de Europeesche volken en*niet in het minst aan de kleinen, de' grootste kansen voor hun tech nische, economische en verkeersmo gelijkheden. Of de volken van Europa hiervan een nuttig gebruik zullen maken ligt voor het grootste gedeelte aan hen zelf. In ieder geval heeft de jeugd van Europa een groote kans voor zich. Laten we hopen, dat de feiten dezen schrijver in het gelijk gaan stellen. Ons Leger Verschillende bladen hebben ter gelegenheid van den datum der of- ficleele opheffing onzer weermacht, den 15en Juli hulde gebracht aan ons leger. De Avondpost (11b.) zegt er o.m. dit van Hoe droevig het ook moge zjjn voor de beroepsmilitairen vooral voor de jongeren onder hen, die zich een andere toekomst hadden voorgesteld. toch wordt ons daarmede een last van de schouders genomen, die op den duur welhaast ondragelijk zou zijn geworden. Nederland heefc geen behoefte meer aan een militaire macht, om dat het thans is Ingesteld op een vredes-perlode, waarin met ener gieke hulp van den tegenstander van weleer zal worden opgebouwd. Voor de ordebewaring blijven over ons kranig corps maréchaussee, de rijksveldwacht en de verschillende politie-instanties. Het is onze plicht, dezen dag een eere-saluut te brengen aan heD, die met eere de militaire tenue hebben gedragen, voor ons hebben gevochten, ja, voor ons gewond werden of zelfs gesneu veld zijn. Rauw vet en rauwe reuzel vallen niet onder de distributie» Van de zijde van het centraal dis tributiekantoor bevestigt men, dat rauw vet en rauwe reuzel niet onder de distributieregeling vallen. De ar tikelen zijn geheel vrij. Volgens het vleeschbesluit behoorende bij de Wa renwet, worden rauw vet en rauwe reuzel gerekend tot de categorie „vleesch". Over deze kwestie was oorspron kelijk geen definitieve uitspraak te krijgen. Kennelijk hadden de Neder landsche autoriteiten daar een goede bedoeling mee. Thans is er geen be- zwaar, alle huismoeders zullen deze boodschap met vreugde begroeten, want zij betekent, dat de boter, die ons toegemeten wordt, niet voor het vleesch naar de keuken behoeft. HOE ZAL DE DEFINITIEVE REGELING DER TEXTIEL DISTRIBUTIE ZIJN Inventarisatie en puntenkaart* Over de regeling der textieldistri butie schrijft het vakblad „De Manu- facturier" o.m. Al met al Is de „Voorlooplge Regeling" niets anders, dan wat de naam reeds aangeeftvoorloopig. De voorbereiding van de uiteindelijke is inmiddels in vollen gang. Om daartoe te kunnen komen, zal bin nenkort, vermoedelijk omstreeks 1 Augustus, de inventarisatie van alle textielgoederen plaats vinden, waar toe de zaken enkele dagen gesloten worden om een en ander vlot te doen verloopen. De bijzonderheden hiertoe zullen nader bekend worden gemaakt, Wij verwachten, dat deze Inven- tarls-opname in dien zin zal worden gevraagd, dat daaruit blijkt de waarde en het aantal of de hoeveel heid van een artikel. Het zal dan goed zijn bij de voorbereiding van deze werkzaamheden de artikelen, die tot eenzelfde groep behooren, bijeen te brengen op den staat, b.v. heerenborstrokken, damescamisoles of klosjes machinegaren. Indien alle heerenborstrokken enz. achter elkaar worden genoteerd, kan direct de totale waarde en het totaal aantal stuks worden vastgesteld, indien dit wordt gevraagd, gelijk zelfs waar schijnlijk is. Wegens het enorme aantal hande laren die bij het textiel vak betrokken zijn, zal de wenschelijkheid zich voordoen, deze ln eenige hoofdgroe pen te splitsen, zoodat eventueele wijzigingen bij een bepaald artikel kunnen worden medegedeeld aan hen, die deze inderdaad voeren. Reeds een verdeel ing in vier hoofd groepen b.v. kleeding-groep, huis- houdgroep, woninginrichtingen en diversen zou heel wat arbeid kunnen besparen. Deze inventarisatie, die voor de toekomst een basis biedt ter controle van den verkoop, dient tevens om te kunnen zien, welke hoeveelheid thans nog ter beschikking staat. Op deze wijze zal kunnen worden voorkomen, dat artikelen ten ver koop worden aangewezen, waarvan de voorraad niet voldoende zou zijn, dat ieder het zijne kan aanschaffen. Reeds werd de vraag gesteld om bij de puntenregeling, niet slechts de punten te tellen, doch ook te wegen. Theoretisch is dit laatste zeer aan lokkelijk, maar wij vreezen, dat de toepassing in de praktijk zoo be zwaarlijk zou blijken, dat er niet veel van zal terecht komen. Eerder meenen wij te mogen verwachten, dat er in de naaste toekomst een streden zal zijn om goederen van al te geringe kwaliteit voorbij te gaan en meer houdbare soorten te koopen. Van economisch standpunt zou het stellig zijn toe te juichen, want er zijn tal van artikelen in den handel, die door hun minderwaardigheid in het gebruik altijd te duur zijn, hoe voordeelig zij ook mogen schijnen. De nood der distributie zou dan nog het goede gevolg hebben, dat de arbeid der Normalisatie-commis sie er door in de hand werd gewerkt, die er eveneens op bedacht is, vooral op huishoudelijk gebied, die soorten te doen aanmaken, die aan zekere minimumeischen van gebruikswaarde voldoen. In dezelfde aflevering van „De Manufacturier" is afgedrukt een door de redactie samengestelde practlsche en overzichtelijke lijst van artikelen ln verband met de zeer ingewikkelde regeling der distributie. Deze lijst is alphabetlsch ingericht, waarbij zoo noodig een bepaald artikel onder meer trefwoorden voor komt. Ook de uitdrukkelijk alB vrij aangeduide artikelen en die, welke aan speciale regelingen z(jn onder worpen, werden opgenomen. De ljjst biedt deze groote voordee- len boven de officieele publicaties dat men met één oogopslag ziet, hoeveel men van een artikel ln een bepaalde periode mag aanschaffen. Ook ziet men oogenbllkkeigk in verticale kolommen, op welke arti kelen de kooper voor zich en zijn huisgezin recht heeft. UW ATTENTIE VOOR... De aandacht wordt gevraagd voor tal van dingen, die ons in vroeger tijden minder interesseerden. Uit de velerlei bekendmakingen van gemeentewege publiceeren we dat eventueel uitgeworpen vlug schriften uit Duitsch-vijandige vlieg tuigen alleen aan de plaatseigke overheid mogen en moeten worden ingeleverd dat uitsluitend Reichskredltkassen- scheine wettig betaalmiddel zijn en Duitsch gemunt geld, waaronder ook pasmunt al3 grossen en pfenni- gen derhalve niet in betaling behoe ven te worden aangenomen dat tegen verspreiding van vai sche geruchten, die het aanzien van het Duitsche volk of de Duitsche weermacht kunnen verminderen, streng zal worden opgetreden. Eenleder gelieve van het boven staande goede nota te nemen en hg doet verstandig, als hg naar deze wenken handelt. VENRAY, 20 Juli 1940 Post- en Telegraafdienst. De directeur van het post- en telegraafkantoor te Venray maakt bekend, dat met ingang van 28 Juli a.s. het kantoor op Zon- en feest dagen niet meer geopend zal zijn van 14 uur, doch alleen van 89; uur, Zoolang de huidige treinenloop blijft bestaan zal de afgifte van cor respondentie op Zon- en feestdagen big ven van ll1/^na/4 uur> De aandacht van de aangeslotenen op het rgkstelefoonnet wordt geves tigd op de mededeelingen, welke voorkomen op de bladzgden 1 t/m 15 van de locale telefoongids en op de telefoonnummers K 00, K 08, K 04, K 07, en K 09, welke op het titel blad van deze gids voorkomen en waarmede gesprekken kosteloos zgn.

Peel en Maas | 1940 | | pagina 1