Hink M Het M< Binnenland. WELKE BONS? WLL ADVERFE Paardenver 110 0 Jongen G. W. MU MIDD Uitzending kindeten naar Duitschland (boven Oostenrijk) De Burgemeester der gemeente Venray breDgt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat de gouwleider van Boven Donau (Boven Oostenrgk) aan den Rijkscommissa ris voor de Nederlanden de uitnoo- diging heeft doen toekomen 6000 kinderen, voor wie voor herstel van gezondheid uitzending naar buiten noodzakelijk of weuschelijk is, in den ouderdom van 8—14 jaar in den Rijksgouw Boven-Donau voor den duur van 2 tot 3 maanden in kinder- he 'stellingsoorden gi welgestelde gezinnen onder te brengen. Voor de verzorging der kinderen zijn op allerlei wijze de noodlge voor zorgen getroffen. Ieder kind staat onder de perBoonlgke bescherming van den gouwleider van den Boven- Donau. De kinderen, welke men voor deze uitzending in aanmerkiDg wil laten komen, moeten geneeskundig onder zocht worden. In verband met het vorenstaande verzoekt de burgemeester den ouders, die aan deze uitnoodiging gevolg willen geven, zich voor het bekomen van verdere inlichtingen te vervoegen ter gemeentesecretarie en wel voor Dinsdag 9 Juli a.s., dus uiterlijk op .Maandag 8 Juli e.k. Venray, 3 Juli 1940. De Burgemeester van VENRAY, A. H. M. JANSSEN. Verzekering van de open bare orde. De Burgemeester der gemeente Venray vestigt de aandacht der in bezetenen op 2 van de Verordening an de secretarissen-generaal van de departementen van Justitie en vaD 3innenlacdsche zaken ter verzekering /an de openbare orde in Nederland dd. 21 Juni j.l., welke paragraaf luidt als volgt 2. 1. Vergaderingen, die in een he loten ruimte gehouden worden, kun nen slechts door het bestuur van ;en vereeniglng, of van een harer plaatselijke afdeelingen, of van een tichtlng worden bijeengeroepen. Ui terlijk zeven dagen, voordat de ver gadering gehouden zal worden, wordt het voornemen daartoe aan den be voegden procureur-generaa', fuDg. directeur van politie meegedeeld. De vergadering heeft niet plaats, indien de bevoegde procureur-generaal fun- •jeerend directeur van politie, ver- Klaart, dat het niet in het belang van de openbare orde en van hei openbare leven is, dat zij gehouden wordt. 2. Onverminderd het bepaalde in het voorgaande lid moeten de deel nemers aan vergaderingen, uitgaande van staatkundige vereenigingen of van plaatselijke afdeelingen daarvan of waar staatkundige onderwerpen besproken worden, schriftelijk uit- genoodigd worden; de uitnoodigingen moeten op naam gesteld zijn. De bevoegde procureur generaal fuDg directeur van politie, kan op verzoek van belanghebbenden van deze be perkingen dispensatie verleenen. 3. Voor openluchtvergaderingen en voor optochten is de goedkeuring van den bevoegde procureur-generaal fungeerend directeur van politie, vereischt. 4. De bepalingen der leden 1 en 2 gelden noch voor vergaderingen met een zuiver godsdienstig of ar tistiek karakter, noch voor besloten gezelschappen noch ook voor verga deringen, waaraan niet meer dan 20 personen deelnemen. Men wordt verzocht bovenaange haalde bepalingen stipt na televen. Venray, 4 Juii 1940. De Burgemeester van VENRAY, A. H. M. JANSSEN. Aanmelding Gedemobiliseerde Militairen. De Burgemeester der gemeente Venray, maakt bekend, dat ingevolge bevelen van den Duitschen Commis saris voor de demobilisatie van de Nederlandsche Weermacht, de sedert 15 Mel j 1. met groot verlof gezonden onderofficieren, korporaals en solda ten zich voor 8 Juli 1940 weder bjj den Burgemeester van hun gemeen te moeten aanmeldeD, indien zg tot dusver geen arbeid konden vladen of weder werkloos zgn geworden en een vrijwillige aanmelding voor ar beid in Duitschland niet heeft plaats gehad. Belanghebbenden wordt aangera den zich uiterlijk op Maandag 8 Juli as. ter gemeentesecretarie te ver voegen. Venray, 4 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. BEKENDMAKING. Het Hoofd van plaatselijke politie, als bedoeld in artikel 1 van het Vreemdelingenreglement in de ge meente Venray, gezien art. 4 van voornoemd reglement, vordert: dat alle niet-arische vreemdelingen, die t,usschen 1 Januari 1933 en 1 Maart 1938 Duitschland hebben verlaten en thans hun woon- of verblijfplaats hebben in de gemeente Venray, zich binnen 8 dagen na dagteeke- niDg van deze bekendmaking bij den Hoofdagent van Politie L. H. Janssen aanmelden aan het bureau van politie »nder het gemeentehuis onder mede- brenging van hun paspoort en even tueel andere identiteitspapieren. Venray, 4 Juli 1940 Het Hoofd van plaatselijke politie A. H. M. JANSSEN. Onverminderd de andere maatre gelen welke kunnen worden genomen en aanzien van de(n) vreemdeling(e) die voornoemde aanmeldingsplicht biet nakomt, vormt niet.nakoming dezer verplichting overtreding van het strafbare feit, genoemd in art. 26 van het Vreemdelingen-reglement strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Houden van duiven. De Burgemeester der gemeente Venray brengt onder de aandacht van de inwoners de verordening van 24 Juni j.l. van den Rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied, betreffende maatregelen o.a. aangaande het houden van duiven, luidende als volgt 3. 1. Hij, die duiven, die geschikt zijn voor het overbrengen van berichten (postduiven), daadwerkelijk in zgn bezit heeft, moet aangesloten zijn bij een door den Duitschen weer machtsbevelhebber in Nederland toegelaten postduivenbond of -veree- niging, of binnen 24 uur van zoo'n bond of vereeniglng lid worden. 2. De leden van de in alinea 1 ge noemde toegelaten postduivecbonden of -vereenigingen moeten voldoen aan de bevelen, die de Duitsche weermachtsbevelhebber in Nederland ten aanzien van het houden en op bergen van postduiven gegeven heeft of geeft. 4. 1. Hij, die duiven, die in het al gemeen in goed afgesloten ruimten gehouden worden (slagduiven), daad werkelijk in zijn bezit heeft, moet een lijst van deze duiven opmaken. 2. De lijst moet van de haDdteeke- nlng van den houder voorzien en zichtbaar in het slag opgehangen worden, Een afschrift vaD de lijst moet aan den burgemeester der gemeente, waar zich het slag be vindt, worden overhandigd. 3. Bij verandering in den voorraad gehouden duiven zijn bovengenoemde bepalingen van overeenkomstige toe passing. 4. Is een duif gestorven, dan moet de poot, waaraan de ring zit, bij het eerste lid worden afgesneden en met den ring ingeleverd worden. 5. De Burgemeester moet onderzoe ken, of de aan hem ingevolge 4 schriftelijk afgegeven lijsten volledig en juist zijn. 6. Het is verboden duiven, van wel ken aard, vrij te laten vliegen. 7. Hij, bij wien een duif binnenvliegt of die op andere wijze een duif daadwerkelijk in zijn bezit krijgt of vindt, moet deze, met de zich mo gelijk bjj de duif bevindende bericht- kokers en mededeelingen, aan den dichtstbijzijnden burgemeester af geven. Pootringen en dergelijke mogen niet afgenomen worden. 8. 1. Wanneer de Duitsche weer machtsbevelhebber in Nederland het beveelt, moet de burgemeester de aan hem Ingevolge 2, 4 of 7 af gegeven duiven en voorwerpen af geven aan de in het bevel vermelde instantie. 2. Met de afgifte houdt de verant woordelijkheid van den burgemeester, ngevolge 2 alinea 4 en 7 alinea 2, op. De inwoners worden ernstig ge waarschuwd bovenstaande bepalin gen stipt na te leven, aangezien het in strijd handelen hiermede wordt gestraft met gevangenisstraf en in ernstige gevallen met tuchthuisstraf of de doodstraf. Venray, 4 Juli 1940. Kostelooze Rijwielmerken. De Ontvanger der Directe Belas tingen en Accijnzen te Venray maakt bekend, dat op de navolgende dagen des avonds van 6—8 uur te zgnen kantore gelegenheid bestaat tot het aanvragen van kostelooze rgwiel- merkea 15 en 18 Juli 1940 voor per sonen wonende in de wijken A, L, M, N. en I; 22 en 25 Juli 1940 voor personen wonende te wijken B, C, D, E, F, G en K; 29 Juli en 1 Aug. 1940 voor per sonen wonende te Venray-Dorp en wijk H. Het afhalen van bedoelde rijwiel- merken kan op de gewone kantoor uren geschieden. De Ontvanger, BOOSMAN. Gevonden Een snelbinder en een dashouder, is op het Politiebureau. GESLAAGD Voor het Huishoud-Diploma Knip pen en naaien slaagde te Eindhoven de damesNella v. Dijck en Nella v. Lln, Merselo; Maria Hubers, Ys- selsteyn; Rika v. Dijk, Venray. Zg genoten hun opleiding bij Gra- da Kusters, Leunscheweg, coupeuse lerares. Voor het M.U.L.O.-diploma slaag den te Nijmegen de heeren H. Op het Veld en M Verblakt, belden uit Oostrum. Voor dc K.R O. De verkoop van K.R.O.-vlaggetjes in de kom Venray bracht de niet onbelangrijke som van ruim f. 82.— op. DE BROODDISTRIBUTIE De secretaris-generaal, waarne mend hoofd van het departement v landbouw en vlsscherij deelt mede, dat aanvragen voor extra-broodrant soenen op grond van het verrichten van zwaren llchamelijken arbeid of van ziekte uitsluitend dienen te wor den gericht tot de plaatselijke dis tributlediensten. Het centraal distri butiekantoor zal in verband met het bovenstaande in den vervolge aan vragen, welke bij dit kantoor binnen komen, niet meer in behandeling nemen. JEUGD-VOEfBAL. A.s. Zondag om kwart over zeven voetbalgelegenheid, met de opstel ling van de vorige Zondag. Op het ogenblik is nog niet bekend, of er competitiewedstrijden zijn. Daarom is het wel zeker, dat dit een laatste oefengelegenheid is. Dus allen pre sent. Wijzigingen blijven voorbehou den. Limburgsche Noodbeurs» In Maastricht wordt een proef genomen met een Noodbeurs. Bij welslagen wordt een dergelijke beurs gehouden te Roermond, Venlo en Heerlen. Deze beurs strekt zich uit over geheel Zuid-Limburg tot en met Slttard en moet uitsluitend als handelsbeurs wordeD opgevat, dus geen tentoonstelling. De diverse stands zullen zoo simpel mogelijk gehouden worden en alleen dienen voor den handel, waar niet verkocht wordt, doch alleen orders worden opgenomen en offerten gemaakt. Derhalve uitsluitend als contact tusschen verkoopers en koopers, teneinde de lasten van dezen tgd voor den handel te helpen verge makkelijken en de coördinatie in 't vervoerwezen te helpen, met het vervoeren van het bestelde naar het zuiden. J. TH. VERHEGGEN f Na enkele weken in het Lauren- tiusziekenhuis te Roermond verpleegd te zijn, overleed Zaterdag na voorzien te zijn van de laatste H. Sacra menten der Stervenden de heer Johannes Theodorus Verheggen. De overledene bereikte den leeftijd van 80 jaren. De heer Verheggen, geboortig uit Buggenum, was een der groote voor mannen van de landbouworganisatie in ons gewest, voorzitter van den LL.T.B, en oud-voorzitter van den Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond uit welke functie hij enkele jaren geleden ontslag nam. Jarenlang was de overledene lid van Ged. Staten van Limburg. De overledene had zich buitengewone verdiensten ver worven voor den boerenstand, terwijl hij ook op sociaal gebied een voor aanstaande figuur was. Hij muntte uit door een groote kennis van de boerenvraagstukken en zijn adviezen werden steeds op hoogen prijs gesteld. Zijn groote verdiensten werden erkend door tal van onderscheidingen welke hem verleend werden. Zoo was hg commandeur in de Orde van Oranje Nassau, ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en commandeur in de Orde van den H. Gregorius den Groote. Begaafd met een helder verstand en een goeden kijk op de dingen, bewaarde hg steeds een grooten een voud en steeds stond hij klaar voor wie een beroep op hem deed. Hij ruste in vrede. HORSTER VEEMARKT HORST, 2 Juli. Totaal aanvoer 52 stuks vee, waarvan 9 stuks rund vee en 43 biggen. Handel in rundvee was goed. Handel in biggen was zeer goed. In minimum van tijd allen verkocht met hooge prijzen. Ongemerkte big gen brachten op tot f 18 per stuk. Gemerkte biggen tot f 23.per stuk. DE PEEL-ONTGINNING. Maastrichtsche tewerkgestel- den om dc veertien dagen naar huis. Toen de Peelont ginning onder Venray na het uitbreken van den oorlog weer hervat werd was een regeling getroffen, waarbij de tewerk- gestelden om de vier weken naar huis konden komen. Hiertegen was bij de Zuid-Lim burgsche tewerkgestelden nog al ernstig bezwaar, omdat velen geen linnengoed voor vier weken beschik baar hadden. Thans is een aanmer kelijke verbetering ingetreden. De arbeiders zullen om de veertien dagen hulstoe kunnen van Vrijdag avond tot Maandagmorgen. De uren, die 's Zaterdags verlet worden zullen ingehaald worden door den Zaterdag, die in het kamp doorgebracht wordt, normaal te werken. Vrijwel het grootste gedeelte van het reads ontgonnen gebied is be zaaid met rogge met als ondervrucht klaver en serradella. De velden blij ken in prima conditie te zijn en beloven een rijken oogst. Voor de rest zijn de ontginningen beplant met aardappelen, capucQners, haver en lupinen. De kavels die verkocht worden, zijn 18 en 11 H.A. groot. Ernstig ongeval te Venlo. Woensdagmorgen is aan de Maas te Venlo een tragisch ongeval ge beurd, dat aan twee werklieden het leven heeft gekost. Twee arbeiders worden nog vermist, terwijl zeven andere zwaar en vier licht gewond werden. De arbeiders waren bezig om met behulp van een hijschkraan een ijzeren balk op te hijschen. Plotseling be zweek de kraan onder het gewicht van het ijzer. De gevolgen waren ontzettend. Verschillende arbeiders kwamen onder de vallende deelen van de kraan terecht. Twee van hen waren op slag dood. Door toege schoten hulp werden elf gewonden geborgen. Zeven van hen waren min of meer zwaar gewond, De gewonden zijn allen naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Ruiterfeest gaat door. Naar men verneemt is het zoo goed als zeker, dat de Ruiterfeesten op maaiers-Zondag te Sevenum door gaan. De verschillende clubs hebben hun volle medewerking reeds toege zegd. De Peel. Er zijn plannen om een aantal boerderijen in de Peel te Sevenum, te verkoopen. De koopers moeten de voorwaarde nakomen, dat ze er zelf op gaan wonen. De boerderijen mo gen geen beleggingsobject zijn. Er wordt nog gebouwd. Gedurende de maand Juni werden door het gemeentebestuur van Weert afgegeven twee bouwvergunningen tot een bedrag van tezamen f 1200. Het aantal over het eerste half jaar afgegeven bouwvergunningen bedraagt twaalf met een totaal bedrag van f 45130.(vorig jaar zes tig met een bedrag van f 1.057.286.-!) Begrafenis van de slachtoffers van het bombardement. Onder overweldigende belangstel- lang had de begrafenis plaats van de dertien slachtoffers bij den bom aanval te Bleyerheide in den nacht van 28 op 29 Juni. Dinsdag van de 7 slachtoffers der familie Scholtes- Lataster en het 4-jarlg kladje Strüfer Woensdag van de echtelieden G. Schafer-Haarmann en A. Fuchs- Jongen met hun kindje van 4 weken Voor de Requiem-mis werden de lij ken begraven op de R.K. begraaf plaats te Bleyerheide, waar de rector, pater Luchesius O.F.M. de absoute verrichtte. De deviezenverordening 1940. De voornaamste punten. De Deviezenverordening 1940 brengt verplichtingen mede en het is voor iedereen zaak zich hierin even te verdiepen en zich de vraag te stel len wat heb ik te doen WAT MOET ER WORDEN GEDAAN De deviezen moeten worden aan geboden aan de Nederlandsche Bank ten verkoop De Nederlandsche Bank verlangt alleen de opgave, niet de waarden zelf. Deze worden opgeroe pen zoodra de verkoop zal plaats vinden. Een en ander moet geschied zijn op 11 Juli 1940. WAT MOET ER EIGENLIJK WORDEN AANGEBODEN Het gaat om goud bultenlandsche geldswaardige papieren bultenlandsche betaalmiddelen edele metalen WAT IS GOUD Goud is munten (Nederlandsche en bultenlandsche), fijn goud en alliages van goud. Gouden sieraden worden in dezen zin niet als goud beschouwd. Gouden munten welke niet meer gangbaar zijn moeten worden aan geboden. WAT ZIJN BUITENL ANDSCHE GELDSWAARDIGE PAPIEREN Dit zijncheques, wissels enz voor zoover zij in het bezette Neder landsche gebied niet betaalbaar zijn en de schuldenaar geen Ingezetene is. Cheques in vreemd geld In Neder land betaalbaar vallen hier dus niet onder, cheques in guldens, in het buitenland betaalbaar, wel. Cheques in rijksmarken (geen vrije marken) worden niet aangeboden. Gelds waardige papieren welke zich in het buitenland bevinden wel. Bultenlandsche coupons, dividen den en effecten vallen niet onder deze regeling. WAT ZIJN BUITENL ANDSCHE BETAALMIDDELEN Dit zgnmetaal- en papiergeld, bankbiljetten en soortgelijke betaal middelen, in het bezette Nederland sche gebied geen wettig betaalmid del. Dus welbankbiljetten van de Javasche Bank. Dus nietsaldi by banken in het buitenland. Geen Duitsche bankbiljetten. Geen nieuwe gangbare bultenland sche munten, die niet van goud zgn. In het algemeen dusbuitenlandsch geld in eiken vorm (overgehouden reisgeld bijv.) WAT ZIJN EDELE METALEN Dit zijn zilver, platina, platina- me talen, Dus geen: sieraden en gebruiks voorwerpen. Zilveren gangbare bultenlandsche munten vallen onder de aan te melden bultenlandsche betaalmidde len. Edele metalen welke in het buiten land zijn, moeten worden aange boden. Deensch bacon. Het groote contingent Deensche bacon, die vroeger naar Engeland werd uitgevoerd, komt thans ter beschikking van de Duitsche markt en zal vanaf het begin der volgende week ter beschikking van den Duit schen kleinhandel komen. Behoud van werk. In de Aalsmeersche bloemisterij dreigde het gevaar, dat tal van werkgevers hun personeel zouden ontslaan. Het departement van sociale zaken heeft goedgevonden, dat voor 25000 gulden in de Ioonen wordt gegeven. Reeds zijn 400 arbeiders door deze regeling in diensc gebleven of ge- nomen. Reken niet op steun, maar op eigen kracht. Ir. W. van de Kroft zei op de jaarvergadering der C.V.V. o.a. het volgende De groententelers hebben de laat ste jaren van de regeering belang rijke bedragen aan steun gehad. Wij zijn daar zeer erkentelijk voor. Deze steun heeft velen door de moei lijke tijden heen geholpen, maar er zat ook een gevaar in. Vooreerst, dat men deze toestand normaal zou gaan vinden en zeggen 't gaat nog wel. Eenieder moet zich integendeel ervan bewust zijn, dat die toestand niet kon en mocht voortduren. Thans maken we wel geen hooge prijzen, maar we weten, dat we afzet hebben, dat het product komt op zijn be stemming en we moeten ons reali- seeren, dat het alleszins voor de hand ligt, dat er deze winter niet meer op steun mag gerekend wor den. SERVATIUS - OMROEP Tegenover het jubileerende TIglia, dat haar 15-jarig bestaansfeest vierde deed Servatius haar sportieve plicht en won verdiend met 3—2. De wed strijd werd op heftige wijze betwist en in hoog tempo gespeeld. Voor de wedstrijd bood de aanvoerder van Servatius een bloemenmand aan, na de gebruikelijke toespraak. Er res ten nu nog twee wedstrijden n 1. uit tegen Belfeldia en thuis tegen Swal- men. De wedstrijd tegen Swalmen kan van het grootste belang worden. Zelfs de kampioenstitel kan dan op het spel staan. Hierop komen we ter gelegener tijd wel terug. Zondag a.s. staat Wittehorst 3 Servatius 3 op het programma. Deze wedstrijd kan de beslissing brengen voor het kampioenschap 3de klasse R.K.L.V.B. Wint Servatius dan heeft Servatius 24 punten, het- ereen Horst niet meer kan behalen. Bij een gelijkspel heeft Servatius 23 punten, ook Horst kan dit aantal nog bereiken, daar ze nog een wedstrijd moeten spelen tegen de Valk. In geval Horst dan deze wedstrijd zou winnen, dan hebben belde clubs 23 punten en moet een beslissingswed strijd gespeeld worden. Wittehorst heeft het voordeel op eigen terrein te spelen. Men kan zich aan een felle kamp verwachten, want belde clubs zullen natuurlijk al hun krachten in den strijd werpen, om den kampioenstitel als inzet. Veel krachtsverschil zal er wel niet zijn. We wenschen Servatius III alle succes. De wedstrijd begint om 6 uur. Scheidsrechter de heer Bexkens. Leider Victor Fonck. Voeclselbureau Venray Leunensche weg 15 Binnenkort kan een kwantum Zemelen worden toegewezen aan Melkvee. De veehouders die vcor een toewijzing van genoemde producten in aanmerking wenschen te komen dienen hiervoor een aanvraag in te dienen bij den Plaatselijken Bureau- houder vóór 9 Juli a.s. onder opgave van: organisatie-nummer, naam en adres oppervlakte bouwland, oppervlakte weiland, aantal melkkoeien, aantal stuks andsr melkvee, alsmede het kwantum zemelen, waarvoor zij in aanmerking wenschen te komen. Verder dient men op te geven van welken handelaar of Boerenbond men deze producten wenscht te betrek ken. Deze opgaven worden doorgezon den aan het R.B.V.V O te 's Graven- hage, waarna dit Bureau er voor zal zorgdragen, dat de betreffende han delaren in het bezit van de benoo- dlgde hoeveelheid zemelen komen. De handelaren mogen dus uitslui tend zemelen afleveren, welke hen door tusschenkomst van,het R.B.V.VO zullen worden verstrekt, en niet uit de momenteel nog aanwezige voor raad. De prijs van genoemd product mag niet hooger zijn dan f 7 25 per 100 KG. af handelaar. Aanvragen welke na 8 Juli worden gedaan kunnen niet meer in behan deling worden genomen. Ieder belanghebbende ontvangt deze week ook wederom een Regi- stratlekaart voor de komende Distri butieperiode. Deze kaarten dienen, volledig ingevuld en onderteekend, vóór 10 Juli te worden Ingeleverd op het Bureau, Leunscheweg 15. De Bureauhouder. Voedselkureau OIRLO Registratiekaarten moeten weder om worden ingevuld. Dat iedereen toch zorge, dat deze behoorlijk ingevuld, op tijd worden ingeleverd. Speciaal mag hier nog wel 'na gewezen worden op de In vulling van het aantal kippen en kuikens. Het opgegeven aantal moet inderdaad op den gestelden datum als op de kaart vermeld, op eigen bedrijf aanwezig zijn. Ook kunstmest- formulleren moeten behoorlijk wor den ingevuld. Zonder dat, kan geen toewijzing worden gedaan. Voor inleveren van ingevulde re gistratiekaarten zal zitdag worden gehouden te: Castenray, Dlnsd. 9 Juli van 10 tot 12 uur v.m. Leunen, Dlnsd. 9 Juli van 8 30 tot 12 uur v.m. Toe wij zingabonnen voor veevoeder worden in 't vervolg per post thuis bezorgd. Veehouders die voor een extra toewijzing eiwltarm veevoeder in aan merking wenschen te komen, moeten vóór 9 Juli e.k. aanvragen bij den plaatselijke bureauhouder. Veehouders die voor een extra toewijzing tarwegrint en zemelen voor melkvee In aanmerking wen schen te komen, moeten vóór 9 Juli e.k. aanvragen bij den pl. bureau houder, met opgave van naam en adres van den leverancier waarvan men deze producten wenscht te be trekken. Na 8 Juli kunnen geen aanvragen meer worden aangenomen. BROOD t Bons 41 tot en met 50 (broodbon- boekje) geldig tot en met Zondag 7 Juli (ev. tot en met 11 Juli)recht- gevende op totaal 2000 gram brood. Bons 51 tot en met 60 (broodbon- boekje) geldig van 8 tot en met 14 Juli (event. 18 Juli), rechtgevende op totaal 2000 gram brood. SUIKER Bon 80 van bet Rijksdistributie- bonboekje geeft tot 25 Juli recht op aankoop van 1 Kg. suiker. BLOEM OF BAKMEEL: Bon 75 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 12 Juli, rechtge vende op 2y, ons tarwebloem of 2l/a ons zelfrijzend bakmeel. PETROLEUM Petroleum „Periode 2", voor hen, die over geen andere kookgelegen heid beschikken, dan met petroleum. Geldig tot en met 14 Juli, recht gevende op 2 liter. SCHOENEN Het koopen van leerloos schoeisel, zomerschoenen, sandalen, pantoffels enz. is vrij. Schoenen van leer mogen alleen ge- en verkocht worden op vertoon van een speciale bon te verkrijgen aan het distributiebureau. Voor BRANDSTOFFEN wende men zich tot de handelaren om in lichtingen. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 28 Juni tot 5 Juli GEBOREN Lamberdina G. M. Kersten, Smakt Petronella P. A. v. Mil, Hansenberg Peter A. Thjjssen, Maasheescheweg Hendrlkus E. v.d. Berken, Patersstraat Henricus A. Ch. Verrijdt, Oostrum Wilhelmina J. M. Jenniskens, Brienshoek Gertruda G. M. BaltusseD, Castenray GEHUWD Jakob Hendrix, 27 jaren, landbou wer, te Merselo en Gertruda A. H. Marcellis, 29 jaren, zonder beroep, te Merselo Peter G. Stoks, 25 jaren, Langstraat en Aona M. Ch. Schellen, 20 jaren, zonder beroep. Henseniusstraat OVERLEDEN Hendrika C. M. G. Reijnders, 8 maanden, Laagriebroek. Helena Nabben, 65 jaren, zonder beroep, Schoolstraat 1 patient St. Annageaticht Kerkelijke Diensten. DEKENAAT. Donderdag om 3 uur recollectie voor H.H. Geestelijken. PAROCHIE-ACTIE: dagelijkschc vertegenwoordiging van het ge zin in de H. Mis. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekkap. Beiten Tal. 444 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds. 7 uur H. Mis en gen. H. Communie van de mannen der H. Familie op gedragen voor Willem Daniëls. 10 u de Hoogmis voor de slachtoffers van den oorlog, 2 uur groote Congregatie half 3 kinderlof, 6 uur Lof en pro cessie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de vrouw van Piet Simons, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Anna Maria van Rgs- wijck, echtgenoote van Peter Gou- mans, 8 uur Lof en rozenhoedje. In de week 8 uur Lof en rozen hoedje. DINSDAG half 7 en 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Berbers-Schwag- bofer, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor den Weleerw. Heer Henricus Ver- hofatad. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Mart. Llndere, half 8 best. jaarg. voor Engelbert Ouden hoven en echtgenoote, 8 uur gest. jaarg. voor Hend. Poels en Gertrudis van Merjel. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Vellum H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 8 uur gest. jaarg. voor Gerard Gos- sens. VRIJDAG half zeven leesmis 7 uur leesmis voor Mart. Llnders. half 8 gest. jaarg: voor Johannes Peet era en ouders. 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Mart. en Petrus Martin us Goumaos ZATERDAG half 7 O. L. Vr. Mis 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Ant. van Rijswijck, echtgenoote en overleden kinderen, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor den W.E. Heer Pastoor Henricus Rongen. Retraite voor jongens uit arbei dersstand words gegeven van 14— 17 Aug. Spoedige opgave gewenacht, JEUGDWERK. STERGROEP. Zondag half 11 Lidwlna groep. Woensdag 6 uur Bernadettagroep KROONGROEP. Zondag half 5 Theresiagroep. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 8de Zondag na Pinksteren. De H. Missen om 5,30, 6,30, 7,30 en 8.30 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezgde na de H. Mis van 5,30. Om 4 uur gez, Vespers, om 6 uur Lof met voorge schreven gebeden. Onder de H. Missen collecte voor de restauratie der Parochiekerk. DINSDAG, gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Feestdag van de H. Martela ren van Gorcum, Patronen van de Nederlandsche Provincie der Minder broeders. Om 8 uur pl. Hoogmis. Om 4 uur pl. Vespers, om 6 uur pl. Lof met voorgeschreven gebeden. VRIJDAG om 8 uur gez. H. Mis, om 6 uur Lof met voorgeschreven gebeden. Op de werkdagen zgn de H. Missen om 6 uur, 6.45, 7.30 en 8 uur. Dagelijks 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid om aan het klooster de jaarlgksche bgdrage te betalen voor de stoelen. De voorgeschreven gebedeD zgn 's avonds om 6 uur. H. H. MISSEN. Zondag 5,30 voor Jan Arts, tot zekere intentie, 7.30 voor Maria Custers-Olfers. Maandag, Dinsdag en Woensdag om 6 uur voor Gerard van Meflel, als lid van het Koordje. Maandag en Vrijdag 6.45 voor Martlnus Hoedemakers. Maandag 7.30 voor G. v. Merjel Dinsdag 7.30 uit dankbaarheid. Woensdag 7 30 voor den vrede. Donderdag 7.30 voor G. v. Meflel Vrfldag 7.30 voor overledenen D.O. De Heer en Me\ ENGELEN gevn n kennis van de ;ebo dochter 's-Hertogenbosh, 1 Ant. Derkinérenl (Eenige en algen. ki DER ORI WOENSDAG 10 u den vrede. De i»iovI Derde Ordeling-i Wo dlgd deze H. Mi'bij i VRIJDAG^ 71' uu voor de leaèn, He* kwartaal gestor^n s Zr. Gertrudis Po®l niels; zr. BernSlina Henri Janssen; r, Mi maekers en br. Sera Men gelieve óze I mogelijk bij te wnen. ROTTERDAMÜHE Zg, die een of n»er 1 kinderen ln hungezli te nemen, geliwen deze week op te ;evei Districts-A'be Kantoor: Mrkt: GEVRAAG 1 huishoudster iroor 1 huishoudster poor 1 leerling kuipr leerling-schildea Boerenknechten oor 1 boodschapjorjen 1 leerling kleemake Grondwerkers oor BIEDEN JCH 2 burgerdienst! eis je 2 jongens voorkant flinke boerc^ach 1 Slagersknech 21/, 1 boerenknechl 39 j metselaars en imm Opperlieden 1 chauffeur 2 burgerdienstieisjï 1 timmerman ójaai 1 schllder8knect 1 daglooner v. ille 1 bekwame slaprsk 1 burgerdienstteisji 1 burgerdlenstieisji DISTRBU1 Maandag B.- e C.- tot 11 uur. Woensdag van4Y2 anderen. dat Maandag (p di portemonnaie 'ond wagen van Thelen, terug te bezorfen L; Degene, die een verteer heeft meegencmen gadering in 't Patr< dit dp te geven aai van dit blad. van den Landb Het Bestuur he vergadering van 29 sloten, de schadevei onteigende paarden verhoogen en te bi zulks tot nadere of tof een volgend Hi GEVE/ voor 15 voor Den Haag. Aanmelding bureau GEVRi (6 Ketelfabriek G. f Oostrum. Vrijwillige van verzwegen ii vermogen voor de tot 15 Ji Bemiddeling v Schoolstraat 14 tegen het zuur w onderme Alle Veegenees Th. Pou Hof.traat TE E1C nieuwe éard Wed L. Backus, Str

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2