red. 28 April - Patronaat Provinciaal Nieuws Binnenland. ADVERTENTIËN Paardenverzelcer. Poofaardappelen 20 cf. Firma W.i B urgent f c GEVONDEfN GEVRi flinke lo l>F V. PlfJ Notaris PIi uitgeste Notaris Ben kl*i- voeraarcap TE K)0 kli- voederaailaj Venloosch Cabaret gezelschap met set Cornet van een gezant by de regeering der Ver. Staten. Engeland heeft voorts de Faroër-eilanden bezet tot tyd en Wylè de internationale positie van Denemarken ie opge klaard. Er zyn Britsche troepen ge land. De Faroër-eilanden, gelegen in den Atlantischen Oceaan ten Noor den van Engeland en teD Westen van Noorwegen, bieden 'n prachtige operatie-basis voor de Britsóhe ma rina De Ver. Staten interesseeren zich voor de positie van Groenland Zy zullen daar eiken Duitschen invloed weren er waarschijnlijk enkele 'mili taire bases leggen voor controle en het overigens aan de ingelanden overlaten om hun eigen aangelegen heden te verzorgen. Windhoos teistert het Westland. Donderdagavond te 7.20 uur trok een ongekend sterke windhoos van het Zuiden in Noordelijke richting over het Westland. Vooral de om geving van Kwlntsheul werd zwaar getroffen. Vele warenhuizen en stands waarin de jonge groente kort gele den was uitgepoot, werden verwoest. Op sommige bedrijven werden meer dan twee duizend ramen vernield. De ijzeren goten der warenhuizen werden op enkele punten op om streeks twintig meter afstands neer geworpen. De schade bedroeg vele duizenden guldens. ZWITSERLAND VERHOOGT ZIJN PARAAT HEID. Weer 55.000 man gemobiliseerd De Zwitsersche federale raad heeft nog meer troepen onder de wapenen geroepen, in totaal 55 000 man, van wie er ongeveer 32 000 met Mei, 6000 met Juni en 17.000 met Juli a.s. zullen moeten opkomen. Ingeval van agressie tegen Zwit serland zal bevel worden gegeven tot „oorlogsmobilisatie" ten gevolge van agressie". VENRAY, 20 April 1940 AANBESTEDING. Vervoer gestorven en afge keurd vee. Burgemeester en Wethouders van Venray vragen prijsopgave voor het vervoer van cadavers van gestorven en afgekeurde dieren (eventueel dee- len daarvan) vanaf de ligplaats naar het cadaverhuisje, gelegen aan den weg, loopende van den weg Venray- Maashees naar het Nieuwhuls. Be schikbaar wordt gesteld vanwege de Gemeente een tweewielig metalen aanhangwagentje met takel. Hulp bij het laden en lossen wordt door de Gemeente niet verstrekt. De prijs moet worden opgegeven per stuk, groot en klein door elkaar gerekend. De schriftelijke opgave worden door Burgemeester en Wethouders ingewacht vóór 1 Mei a.s. Verdere inlichtingen worden des verlangd verstekt ter gemeente secretarie. Gevonden Rijwielplaatje is bij Coenen, Hof straat; armbandhorloge is bij H. 'Poels Langstraat; sleutel en een portemon- nale Is op het politiebureau. Stierenkeuring. Woensdag werden op het Hense- niusplein 18 stieren ter keuring aan geboden. Afgekeurd werden twee stieren. Geslaagd. Voor het diploma Situatleteekenen (Politievakschool Veenendaal) slaag de de marechaussee J. R. Miggel- brink te Venray. Doodelijk Ongeluk. Woensdagavond omstreeks 11 uur had alhier een ernstig ongeluk plaats. De heer v. A. opzichter bij de „Grontmij" werd voor zijne woning aan de Oude Oostrumscheweg aan gereden door een auto van den heer v. t. V. Stationsweg alhier. De heer v. A. schijnt nog plotseling de weg zijn overgestoken, toen een aanrij ding niet kon uitblijven. Ernstig verwond en met een ge broken been is v. A. op last van Dr. Vercauteren naar het Ziekenhuis vervoerd. De ongelukkige, die vader van acht kinderen was, is Vrijdagmorgen aaD de gevolgen overleden. De gemeentepolitie, die direct na het ongeluk aanwezig was, heeft deze zaak in onderzoek. In den nacht van Zaterdag op Zondag sloeg een span paarden op hol en verbrijzelde een tweetal spiegelruiten in de manufacturen zaak v. O. in de Hofstraat. Dc Venlosche „Hutspot" in het Patronaat. Op Zondag 28 April krijgt de burgerij van Venray gelegenheid kennis te maken met de weergever van de onvervalschte Llmburgsche humorSef Cornet Tijdens zijn 25-jarig tooneeljubileum huldigde hem de burgemeester en sprak o.a, „Met jou humor Sef, hebt ge recht op waardeering van geheel Limburg". Dit lachkanon van Venlo zal ook hier zijn salvo's lossen en de zaal doen daveren van een gezonde lach. Onder leiding van den Heer Priem wordt rond Sef Cornet een program ma gegeveD vol variatie van zang, dans enz. Sef en zijn gezelschap van 15 dames en heeren mochten indertijd in Huize Servatius een ongekend succes oogsten, dit succes zal zeker zijn weerklank vinden op 28 April in het Patronaat. Dc Derde Orde van Venray op bedevaart naar Oostrum voor den vrede. Zoo pas heeft de H. Vader in een schrijven aan Kard. Maglione een dringend beroep gedaan op de ge- loovigen om zich te scharen rondom het altaar van de Moeder Gods, opdat door de tusschenkomst van Haar, Die de Bemiddelaarster van den Vrede is, een tijdperk van vrede voor de volkeren zou aanbreken. Gehoor gevende aan deze stem van den Vader der Christenheld heeft het bestuur van de Venraysche Derde Orde besloten op Woensdag 8 Mei een bedetocht te ondernemen naar O L. Vrouw van Oostrum, om door bemiddeling van de H. Maagd Maria den vrede te verkrijgen voor de meer in het bijzonder, dat ons land van het verschrikkelijke leed van een oorlog moge gevrijwaard blijven. De bedevaart, waaraan man nen en vrouwen zullen deelnemen, zal te voet geschieden. Vertrek 's middags 2 uur vanaf de Paterskerk. Bij aankomst te Oos trum zal een plechtig Lof worden gecelebreerd, dat door de pelgrims gezongen wordt en waaronder korte toespraak. Na het Lof zullen bjjj het Miraculeuze Beeld gezamenlijk ge beden worden gestort voor den vrede. Daarna een half uur vrij. Vervolgens zal op Trans Cedron de oefening van den H. Kruisweg worden gebeden, waarbij het volk in het Nederlandsch de Stabat Mater zal zingen. Men gelieve Derde Ordeboekje en „Zingt allen mee" mede te brengen. Tertiarissen geeft gehoor aan den oproep van den Paus tot gebed voor den vrede en maakt in grooten ge tale deze bedevaart meeUw voor beeld moge ook door vele niet- Derde Ordelingen worden gevolgd De Directeur der Derde Orde. Gouden Bruiloft. Maandag was het vijftig jaar ge leden, dat het echtpaar Martinus Joh. Cuppen en Anna Maria van Vegchel in het huwelijksbootje stap ten. Onder groote belangstelling hebben de krasse oudjes dit feest gevierd. Heel de Smakt heeft ge werkt om het voor de jubilarissen tot een onvergetelijke dag te maken. Ook werd hen door de inwoners van de Smakt een prachtig cadeau aan geboden. Maandagnamiddag bracht de Fanfare van Holthees-Smakt een serenade. Venray's Harmonie. Maandagavond hield Venray's Har monie haar jaarvergadering onder leiding van de president dezer ver- eeniging den heer H. Sala, die in zijn openingswoord 't wel en wee der vereenlging in het afgeloopen jaar memoreerde. Vervolgens werd door den heer P. Janssen, als penningmeester dezer vereenlging, verslag uitgebracht en door den heer P. Schols als secreta ris. Gememoreerd werd hoe door de mobilisatie verschillende leden aan het corps werden ontnomen, zoodat de Harmonie thans niet die bezet ting heeft als van een muziekcorps van Venray verwacht kan worden. President Sala dankte de beide functionarissen voor hun keurige verslagen en voor alle werkzaam heden in het afgeloopen jaar door hen ten behoeve van de vereeniging verricht. De aftredende bestuursleden de heeren Jos. Ariaens en P. Janssen werden met algemeene stemmen her kozen, terwijl een drietal nieuwe leden werd aangenomen. Besproken werd vervolgens om deel te nomen aan de a.s. zomer te hou den festival te Meerlo en in princlepe om aan te sluiten tot de R K. Fede ratie van Muziekgezelschappen in Limburg. Aan het bestuur werd op gedragen deze laatste aangelegen heden te regelen. VALK-REVUE. Door de omstandigheden gedwon gen moest „De Valk" Zondag thuis blijven. De reis naar Mook was ten gevolge van de militaire maatregelen niet mogelijk. Morgen komt J.V.C. Cuyk op bezoek en het zal noodig zijn voor De Valk om deze wedstrijd te winnen. Immers de bezetting van de eerste plaats zal afhangen van de uitslag van deze wedstrijd. J.V.C. bezet de tweede plaats en zal alle moeite doen om De Valk te Slaan, daar dan voor hun de zoo begeerde leiding veel nader komt. Het zal er dus spannen op het sportterrein, en wij verwachten een faire wedstrijd wie of uiteindelijk de sterkste zal blijken om de leiding in deze afdeeling op zich te nemen. Wij verwachten van de Valken, dat zij zullen tonen, dat de kampioen van verleden jaar ook nu weer paraat is om elke aanval te weer staan. HOLTHEES. Onze dorpsgenoot den weleerw. heer G. Linssen zal Zondag 21 April te Rome tot sub- diaak gewijd worden. Brand te Oirlo* Vrijdagmorgen is te Olrlo afge brand de boerderij van Chr. Hellegers. Een paard kwam in de vlammen om. Door den hevigen stormwind, was van blusschen geen sprake. HORST. Bij besluit van den Com missaris der Koningin in deze pro vincie is benoemd tot veldwachter onzer gemeente, de heer Goossens. thans agent van politie teGinneken. 'd Nieuwe lente, een koud gevoel* Hierboven varieerden we een bekende zegswijze over de lente. Wie na den strengen winter 'n zachte lente hebben verwacht, zijn bedrogen uitgekomen, 't Voorjaar was tót heden 'n enkelen dag uitgezonderd koud en guur. Zoowel de mini mum- als de maximumtemperaturen in de eerste week van April lagen ongeveer 3 graden Celsius beneden die van het vorige jaar. De natuur is ongeveer een maand ten achter. Wel is er de kans, dat de bloei van de vruchÉboomen straks extra-rijk zal zijn. Laten we het beste ervan blijven hopen. Het Oranjeboek. Een meer prozaïsch onderwerp Het Oranjeboek, door de Nederland- sche regeering uitgegeven, bevat alle gevallen van neutraliteitsschending en de protesten, door Den Haag daartegen geuit. Een ontmoedigende lectuur. In sommige gevallen, waarin de erkenning van neutraliteitsschen dingen onontkoombaar is, betuigt, het buitenland zijn „spijt". Als het even kan, ontkent men de juistheid van het protest of men schuift de schuld op de tegenpartij in den oor log. Van een ergerlijke onbeschaamd heid blijkt de weigering te zijn van de Duitsche regeering om eenig ant woord te geven op de vele protesten en herinneringen onzer regeering ten aanzien van het incident bij Venlo, toen Nederlanders en Engelschen door Duitsche beambten gewelddadig zijn aangevallen op Nederlandsch gebied en vandaar zijn ontvoerd. Zoo iets moest men de Duitschers eens dur ven aandoen! Straffere hand. Enfin, we weten nu, waar we aan toe zijn met de officieele vriendschap, welke Berlijn ons toedraagt. We houden het oog gericht, op wat men, van welke Kant ook, tegen ons land zou willen ondernemen. En we letten op de handlangers, welke vreemde heerschers onder ons mochten hebben. De regeering deed in een officieuze waarschuwing nog eens extra de aandacht vestigen op het kwade ge rucht, dat nu en dan met booze be doeling wordt verspreid. We moeten deze verspreiding niet bevorderen. Een wetsontwerp werd ingediend, dat beoogt om de maximum-straf, op splonnage gesteld, op te voeren van 6 jaar op 15 jaar. De Staat van Beleg werd uitgebreid tot een grooter gebied. Ir. Mussert wordt op zijn vingers gekeken. In Zutphen is hem het houden van een openbare redevoering over „Het einde der democratie, de nieuwe orde verboden. De N.S.B.-sche Kamerleden ziet men uiterst weinig meer ln het parlement verschijnen Het N.S.B -sche orgaan „Volk en Vaderland" is in België geplaatst op de lijst der bladen, waarvan vervoer, verspreiding of te koop aanbieding is verboden. Distributienieuws. Eerlang zoo werd bekend gemaakt, zal worden overgegaan tot uitrei king van de distributiebonboekjes op vertoon van de distributiestamkaar ten, waarschijnlijk op het einde van Mei of begin Juni. Vlucht in het goud. De jongste weekstaat van de Ne- derlandsche Bank voor het eerst sedert langen tijd weer aanwijzingen bevat van een vlucht der Neder- landsche beleggers In goud, of wat op hetzelfde neerkomt in vreemde, aan goud gebonden valuta. In de laatste week verminderde de rekening courantsaldi van „an deren" met een bedrag van rond 40 mlllioen guldens; de bank heeft aan deze aanzienlijke opvordering van het bij haar uitstaande tegoed niet kunnen voldoen zonder haar goud voorraad voor een zelfde bedrag on geveer aan te spreken. De door het publiek gretig gevraag de dollars heeft ze via het Ega lisatiefonds zelf tegen goud moeten aankoopen. Een bedrag van 40 mlllioen gulden aan de niet meer zoo ruime Neder- landsche geldmarkt in één week ont trokken, met het vooruitzicht, dat deze beweging zich nog verder voort zal zetten in min of meer levendig tempo, het beteekent het optreden van alle nadeelen, welke wij hier boven schetsen. Nu de toestand van het land als gevolg van den oorlog zeer ernstig Is, nu vooral aan de financieele krach ten van ons volk de zwaarste elschen worden gesteld, komt ons de indlvl- dueele vrijheid, welke zulk een goud- vlucht mogelijk maakt, als een zoo ernstig exces voor, dat wij voor ons een beperking dier vrijheid in het algemeen belang durven bepleiten. Wie dat gebeurt, kunnen wij alleen tegemoet voeren: hoe ernstiger kwaal, hoe ingrijpender geneesmiddel. Als wij ons voorbereid moeten houden op de mogelijkheid, dat ook wij betrokken zullen worden in een algemeenen Europeeschen oorlog, een totalen oorlog wel te verstaan, dan ware het meer dan dom als de Re geering bij een verzwakking van onze financieele situatie werkloos zou toezien. Daarom moge zij hier tijdig, beslist en krachtig ingrijpen In 5 jaar 1000 H.A* bosch en 7000 H.A* hei verbrand. Hoewel het aantal en de opper vlakte der bosch- en heidebranden, blijkens een publicatie der Nederl. Heide Mij., lang zoo groot niet is geweest als in 1938, zijn er toch nog 309 voorgekomen (in 1938: 468) met een totale oppervlakte van 253 H.A. (435) en 2442 H.A. heide, ruigte, opslag enz. (3559). De totale schade bedroeg f 67.623 f 97.901). In de vijf jaren 19351939 is in totaal 1031 H.A. bosch en 7027 H.A. heide ter waarde van f 247.000 door brand verwoest. De gevaarlijke tijd breekt zoo aanstonds weer aan. Voorzichtigheid met sigaar, sigaret, pijp, koffie- en kampvuur enz. zal dus weer gebo den zijn Huiszoekingen naar verboden vuurwapens. Den Haag gelast een strenge controle» Naar de Tel. verneemt hebben de rijkspolitie-autoriteiten een alge meene order uitgevaardigd, bestemd voor de politie in het geheele land en gelastend om uiterst nauwlettend toe te zien op de naleving van de voorschriften der vuurwapenwet en vooral krachtig tegen te gaan het klandestien in bezit hebben van vuurwapenen en munitie door onbe voegden. Dit bevel moet gezien worden als een der maatregelen waartoe de regeering heeft besloten tot verhoo ging van de binnenlandsche veilig heid. Als gevolg hiervan zijn Woensdag in verschillende deelen van het land huiszoekingen verricht (o.a. Oss en Breda), die hier en daar resultaat hebben opgeleverd. De invallen geschieden niet luk raak, doch werden overal uitgevoerd, waar men redelijkerwijze kon ver moeden, dat vuurwapens in handen van onbevoegden waren. Uitvoer van eieren naar Duitschland en Engeland. Naar aanleiding van de berichten, welke over den uitvoer van eieren dezer dagen zijn gepubliceerd, wordt van officieele zijde het volgende be kend gemaakt. De uitvoer van eieren naar Duitsch land is reeds sedert jaren gebonden aan de voor dezen uitvoer beschik bare betalingscontingenten. De op dezen grondslag te leveren hoeveel heden werden steeds regelmatig in tiendaagsche of wekelyksche perio den ingedeeld. Deze laatste regeliog is sedert eenige weken achterwege gelaten. Waar inmiddels bleek, dat hier door moeilijkheden ontstonden, zijn met het oog op een regelmatige verdeeling van de bestaande export mogelijkheden thans wederom weke lijksche contingenten bepaald. Van maatregelen van Duitsche zijde met het doel den invoer van eieren uit Nederland tegen te gaan, is niets gebleken. Voortaan zijn met het oog op een zoo regelmatig mogelijken uitvoer ook wekelijksche contingenten voor den uitvoer naar Engeland vastge steld. Wielrijder krijgt doodelijk ongeluk. Dinsdagavond laat is de 24-jarige G. B., reiziger te Nijmegen, op den Groesbeekschenweg onder de ge meente Groesbeek met zijn rijwiel in het duister van den weg gereden. De man kwam in een greppel naast den weg terecht en heeft vermoede lijk den nek gebroken. Geneesheeren van Dekkerswald verleenden hem eerste hulp, die echter niet meer baatte. In 't kort. De voetbalwedstrijd Nederland— België op Zondag a.s. in het Stadion te Amsterdam, gaat door. De Belgen brengen hetzelfde elftal in het veld, dat ons nationale team de vorige maand in Antwerpen zoo vernieti gend sloeg. Voor Belgische belang stellenden wordt een soepele grens controle in uitzicht gesteld. INGEZONDEN. DAT PAAL Wie kent er het verhaal Van „De Paal" Wel hij staat volgens „De Raad" hèèl vooraan op de Paterslaan. Men noemt dit euvel een „vluchtheuvel", maar dit mirakel is een verkeersobstakel, vraag maar aan ieder man, die autorijden kan. Eéns voor veilig verkeer bedoeld, is hij thans met bloed omspoeld. Voor 'n hondenpoot ging hij niet t'rug maar bleef staan, sterk ende stug. Edoch met het licht in top, sloeg de kolder in z'n kop en zeeg hij ter aarde neer slachtoffer van z'n eigen verkeer. O, vroede vaderen gaat ge weer vergaderen, neem dan 'n besluit en gooi hem eruit. Zet de paal ln 'n hükske, desnoods op het Brükske 'n Andere paal. SER VA riUS-OMROEP Met een zeven invallers tellend elftal moest Servatius tegen het bijna volledige Steyl in het veld treden. Vier spelers werden weer houden door 's lands dienst. Twee liggen er nog steeds in het zieken huis en de linkshalf werd tijdens de eerste helft van den wedstrijd het slachtoffer van een ongeval. Hoe ijverig de invallers ook waren, dui delijk kwam aan het licht het groote kla8severschil tusschen Servatius 1 en 2. De rest van het elftal speelde ook ver beneden zijn kunnen. Bij de thuisclub wilde ook niets lukken terwijl bij Steyl alles meeliep. Dit hadden de Steyler boys spoedig In de gaten en ze profiteerden er op de meest gurstige manier van. Steyl beschikt over een gave technisch enthousiast spelende ploeg met een der beste schutters van I.V.C B. Zondag a.s. brengt Servatius I een bezoek aan D S.S. Met welk elftal zal Servatius kunnen optreden We hopen dat Servatius na twee opeen volgende nederlagen zich volledig zal herstellen. Scheidsrechter de heer Elias. Leider de heer Hoedemakers. Servatius 3 ontvangt B.V.V Hier zien we de thuisclub beslag leggen op de volle buit. Wedstrijd begint om 2 uur. Scheidsrechter de heer Bouten. distributie kring bureau venray. Distributie van Motorbrandstof en Smeerolie. Ter voorbereiding van de distributie van Motorbrandstof (benzine) en smeerolie zullen identiteitsbewijzen worden uitgereikt aan a. houders van motorrijtuigen op vertoon van nummerbewys en geldige motorrytuigenbelastingkaart; b. houders van z.g. „terrein-auto's» voor welke geen motorrijtuigenbelas ting verschuldigd is, indien zijn zich legitimeeren, b.v. door middel van een distributiestamkaart, voor zoover het een natuurlijk persoon betreft, en op andere wijze, wanneer het rechtspersonen betreft; c. houders van motoren voor het voortstuwen van vaartuigen en van stationnaire motoren; dezen kunnen zich, Indien het natuurlke personen betreft, legitimeeren met behulp van hun distribi'tiestamkaart en, indien het rechtspersonen betreft, op andere yze. Indien de legitimatie ten genoegen van den distributiedienst heeft plaats gehad, kan uitreiking van het identiteitsbewijs volgen, tegen vol doening van f 0 75. Voor ondernemingen, welke een groot aantal motorrijtuigen over net geheele land verspreid in bedryf hebben, doch waarvoor de enquête-formulieren door één cen- traal-kantoor werden ingediend, zal de uitreiking van identiteitsbewijzen geschieden in den Distributie-Kring, waartoe bedoeld centraal-kantoor oehoort. Deze ondernemingen worden verzocht een staat in te dienen van alle provincie-letters en nummers aer aan hen toebehoorende motor rijtuigen en kan de Leider van den dienst, den ondernemer gehoord, een MJd vaststellen, waarop de identi teitsbewijzen kunnen worden afge- Bnal! ?.aa^ t0ch nummerbewSzen ou belastingkaarten moeten worden overgelegd zullen de bestuurders deze bescheiden gedurende eeDige aagen moeten missen. Deze zullen dan echter niet bekeurd wordeD, indien zy aannemelijk kunnen maken, oat deze papieren voor het verkrij gen van een identiteitsbewijs zijn opgezonden. De uitreiking van identlteltsbe- wyzen zal plaats hebben op de na volgende plaatsen, dagen en uren- op Dinsdag van 10—12 uur vin. No. P 1 tot P 12273 Woensdag zelfde tijd No. P 12274 tot P 23677 ova?» terzelfd<T tfld No. P 22678 tot P 25112; te Wanssum in het gemeentehuis op Dinsdag van 3—3.30 n.m.; te Broekhuizen in het gemeente huis op Dinsdag van 4*-5 uur n.m.; te Meerlo op Woensdag van 25 uur nm. in het gemsentehuis; te Horst in het gemeentehuis op Donderdag van 10-12 uur vm. en van 3.30.^5 uur nm. Eenieder wordt verzocht, zich in die gemeente aan te melden, waar hy zgn woonplaats had, toen hij ziln enquête-formulier indiende. Voor degenen, die vanwege hun beroep b.v. geneesheeren niet op de aangegeven tyden kunnen ko men, bestaat gelegenheid om bij den Leider van den Distributie-Kring een andere tijd aan te vragen. —0-0—0— Binnen afzienbaren tijd zal aange vangen worden met het uitgeven van algemeene distributiebonboekjes. Deze worden uitgereikt op vertooD van een distributiestamkaart, terwijl voor ieder bonboekje een ontvangst- bewrjs zal moeten worden geteekend, Zonder dat In het algemeen een machtiging hiervoor vereischt is, kan men door anderen het bon boekje la ten afhalen, zoodat niet ieder per soonlijk behoeft te komen. Men lette er op, dat de distributie- stamkaart door den houder op de daarvoor bestemde plaats geteekend moet zijn; voor kinderen beneden 14 jaar geldt deze verplichting niet. De dagen waarop bedoelde bon boek jes worden uitgegeven worden nader bekend gemaakt. Bij besluit van Z. E. den Minister van Economische Zaken is bepaald „Ieder aan wie éen of meer petro- leumdistributiekaarten of -bonnen zrja is verplicht by wyzlging in de omstandigheden, op grond waarvan de uitreiking is geschied, de kaarten or bonnen, op welke hy ingevolge de veranderde omstandigheden geen aanspraak kan maken, in te leveren by den distributiedienst van den dis- triebutiekring, waartoe de gemeente m welker bevolkingsregister hy is ingeschreven, dan wel, ingeval van verhuizing, wordt Ingeschreven, be hoort". SCHAEPMAN. Ingekomen en vertrokken personen* Van 12 tot 19 April INGEKOMEN M. van Hoof, dienstbode, Veltum L 75 van Meerlo P. Ewals, zonder beroep, Heyde M 79 van Sevenum M. Jacobs, zonder beroep, Oostsin gel 4 van Maastricht F. Philip?en, dienstbode, Castenray G 11 van Horst. M. Wolters, dienstbode, Oostrum D 40 van Kessel P. Joosten, reiziger, Patersstraat 26 van Tegelen L. Manders, zonder beroep, Schoor G 45 van Sevenum B. Janssen, landbouwer, Oirlo F17 van Grubbenvorst Th. Cox, landbouwer, Veulen H 18 van Horst G. Bronckers, broeder, Leunschew. 2 van Weert Th. Hoogers, landbouwer, Yssel- steyn 1 37 van Horst J. Cox, landbouwer, Oirlo G 41 van Horst H. Froisfontalne, instrumentmaker, Paterslaan 13 van Heerlen G. Maas, dienstbode, Oostrum D 5a van Sambeek M. Aarts, dienstbode, Merselo M 60 van Deurne J. Geurts en gezin, landbouwer, Weverslo M 76 van Maashees F. Beuken, verpleger, Stationsweg 32 van Baarn J. Vulllngs, chauffeur, Hoenderstr. 37 van Vierlingsbeek J. Gerlag, onderwyzer, Grootestr 32 van Waalwyk A. Thyssen en gezin, arbeider, Merselo M 61 van Bergen (L.) W. Vergeldt, dienstbode, Oirlo E 69a van Meerlo C. Peeters, dienstbode, Heyde M 76 van Meerlo A. Bulles, kloosterzuster, Overloon- scheweg 2 van Tegelen Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD smid-bankwerker leerling-schilders timmermansleerling sleepers voor Limb, mynen burgerdlenstmeisje v. Gennep 1 boodschapmeisje 6 steenfabrieksarbelders Verschillende boerenknechten voor Venray boerendienstmeid voor Merselo Steenfabrieksarb. voor Duitschland Metselaars voor Duitschland Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boerendienstmeisje 16 j. v. Oirlo 2 kappersleerlingen 1 boodschapjongen 1 boerenknecht 18 j. v. Oostrum 1 jongen voor tuinwerk 40—50 joDgens voor Lottum, aspergevelden BIEDEN ZICH AAN metselaars en timmerlieden Opperlieden 1 chauffeur 1 dienst- of dagmeisje 14 jaar 2 burgerdienstmeisjes 15 en 17 j. DISTRIBUTIE, SPAREN, BETALING. Maandag 10—11 B en C boeren Woensdag 5—6 alle anderen Voor de tewerkgestelden by de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 6 tot 7 uur. v. d. Landbouwbon*! Premiebetaling Zondag 21 April voorm. van 11 tot 12 uur in het Bondslo kaal te Oirlo. De premie bedraagt l1/, kunnen niet later besteld wor den dan tot Dinsdagavond a.s. bij M. van Gerven, Bergweg Alleen verkrijgbaar bij fioertcn- -2 3* op elk paar Kousfj jei Geldig vanaf met 30 April. Schoolstr nieuwgebouwd, Te bevragen Langeweg 2' ine paarlmoert in bij M. van de W.JSset weg I2a. Adres bureau d< o: Miti TïVt.enftlei gaan vlot en gekleed, dar o?a& x Ziet de praq collectie* bij. •fvfoa hi te VEf' maakt bekend, ping voor de W en Kinderen, vo. tijd is yt RA dat Jd. ir te Vierlingsbi zal Dinsdag 30 April uur, voor de Gemeente Overloon, publiek op h koopen Circa 140 sl. vaor kapt dennenhout p's sl weldepalen en boomtab snoeld, en circa 60 sl. z hout, het al in de C schen in het Held*9: te Byeenkomst by no. Hendriks. Aanwyzing door der van Abel op Maaniag te beginnen om 9 lur I TE KOOI 3 beste sci eul A. Peeters, H!;ndi TE K)OI kippenhik 11 a 12 'rij met ijzeren afrassrin Landweertweg3. TE IKZX franco thuisgebrdit, v W. Weese, Vnlo, straat 48. R. Dupont, Stions TBtTDJ best mal A. van Osch/'ieè

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2