Hu welij ksgedicht DIJSIROOP Niet alleen Koloniale Reserve HET GESCHENK, Firma v. d. Munckhof MONTEURS HOSPITAALDIENST Een eervolle taak in Binnenland. POELS POELS Van de velden „SPROEITIJD" Een Uitmuntend Geschenk voor Iedereen ™Gebr.HMers NIJMEGEN tegen: Hoest. Griep, BmwksisXdkiïhma Cusfers' Woninginrichting Nederland en de oorlog. We moeten van de week kort zijn met ons binnenlandsch overzicht, omdat de gebeurtenissen in het bui tenland zeer veel plaatsruimte ver gen. Trouwens, in hoofdzaak slechts dóarheen richt zich de belangstelling der lezer3 op het oogenblik. Maar natuurlek vraagt ook iedereen ten onzent zich af, of en in hoeverre de gebeurtenissen in 't hooge Noor den van Europa voor den gang van zaken langs onze kust en landsgren zen van invloed kunnen zijn. Men vertrouwt niets en niemand meer in de internationole politiek Min of meer verontrustend waren bepaalde geruchten. Geen Britsche inval» Deze waaiden tot ons vanuit het Oosten en hadden tenslotte de vol gende geruststellende officieels Brit sche verklaring, d,d. 9 April ten gevolge: In Duitsche kringen wordt geop perd dat Groot-Brittannië een inval in Nederland of België overweegt en dat Duitschland gerechtigd zou zijn 'n dergelijke actie vóór te zijn. Na de moedwillige invasie in Dene marken en Noorwegen door Duitsch land is de directe conclusie, waartoe de meeste menschen geneigd zijn te komen, dat Duitschland, zooals ge woonlijk den grondslag voorbereidt voor een nieuwen aanval op eenig ander neutraal land. Iedere suggestie, dat Groot-Brit tannië of Frankrijk een aanval op Nederland of België overweegt, is zoo fantastisch, dat niemand buiteD Duitschland er voor het oogenblik door zal worden misleid. Verloven ingetrokken. Deze verklaring mocht als afdoen de worden beschouwd, maar intus- schen bleven we ons afvragen, of Duitschland tóch niet de uitgestrooi de geruchten als voorwendsel zou aanwenden om... de geallieerden op ons grondgebied vóór te zijn. Men kan dat natuurlek nooit weten, maar min of meer geruststellend was en is toch wel de gedachte, dat onze Oosterburen niet gewoon zrji om te voren kenbaar te maken, wat hun plannen behelzen, als ze die ten minste werkelijk willen uitvoeren. Voorloopig heeft men in het Noor den trouwens wel weer de handen vol aan elkaar. En ten overvloede hebben we niet geaarzeld om op onze beurt bijzon dere omstandigheden vóór te zijn, Nadat de ministerraad Dinsdagoch tend om half tien bijeen was gekomen, viel het besluit om alle militaire verloven in te trekken en de verlof gangers met spoed naar hun stand plaats te laten weerkeeren. Beperkte spoorwegdienst. In verband met dat laatste was de gewone spoorwegdienst enkele dageD vooral op Woensdag en Donderdag, eenigermate ontwricht, maar toe- gegevsn moet worden, dat de directie al het mogelijke heeft gedaan om ook het vervoer van burgers zoo goed mogelijk te verzekeren. Van zelfsprekend onderging ook het post- vervoer vertraging: Nu we het toch over het vervoert ezen hebben, zij gememoreerd, dat de K.L.M. ern- stigen weerslag ondervond van deD internationalen toestand en dat de diensten moesten worden gestaakt op Kopenhagen, Malmö, Stockholm en Oslo. Verzekering kl. zelfstandigen. Reeds vele jaren is er om gevraagd de kleine zelfstandigen, wier econo mische positie zoo weinig met die van de arbeiders verschilt, te doen deelen in de voordeelen der sociale verzekeringen. Bij Kon. Besluit van 1 April is thans door de regeering een adviescommissie ingesteld, welke de wenschelijkheid daarvan nog eens zal onderzoeken en eventueel de ma nier op deze zaak wettelijk kaD worden geregeld. Wij laten natuurlijk onze RIJWIELEN in orde maken bij NAAR BUITEN met Uw Babys.. natuurlijk in een wagen van Sport- Alle Copie hierop I betrekking hebben- X& lT> de, moet Donderd. Na voor 1 uur in ons Ik bezit zijn. U SERVA riUS-OMROEP De wedstrijd in Horst is met een groote teleurstelling voor de Serv.- aanhang geëindigd. Liefst met 41 won Wittehorst deze derby. Normaal is deze uitslag voor de insiders geenszins. IntegendeelServatius had een absolute off-day. De gansche ploeg speelde beneden haar gewone form vooral na de rust. Voor de rust kreeg Serv. plenty kansen doch de debutant linksbuiten bracht er niets van terecht. Ook Wittehorst liet geen grootsche indruk achter. Houwen was hier de man, die wer kelijk liet zien over een doodelijk schot te beschikken. Vooral z'n laatste doelpunt was a la Bakhuis. De positie van Wittehorst is voor loopig safe. ServatiusSteyl. Zondag a.s. komt van Heel en c.s. op bezoek bij Servatius. Twee ploe gen volledig aan elkaar gewaagd. Het is steeds een lust voor het oog deze Steylsche boys met haar goal- getter v. Heel aan het hoofd in actie te zien. Servatius zal beslist uit een ander vaatje moeten tappen om een beter resultaat dan Horst te bereiken. De wedstrijd begint om half drie onder leiding van scheidsrechter van Tankeren. Servatius II schijnt eenlgszins uit form te zijn, want ook nu werd voor de vierde maal in successie met on- i goal verloren. De kampioen Oostrum nam met de bloemen ook beide puntjes mee naar huis. 5—6 was hier de uitslag. Voor Serv. II is hiermede de competitie ten einde. Servatius III rekende met Merse- lona af en eischte de volle buit voor zich op. Een kranige prestatie intus- schen. Een 53-zege leverde dit uitstapje voor de aspirant-kampioen op. In principe heeft men besloten tot het oprichten eener athletiek-sport- club. Alle takken van deze edele sport zullen beoefend worden. De loop, werp en spring nummers, pols stok, discus en speerwerpen enz. De leiding hiervan berust bij den heer Eyssen, hoofd der school van Merselo, die op 't gebied van deze sport zeer deskundig is. Zaterdag a.s. om 6 uur zullen de eerste trainingslessen aan vangen. Liefhebbers kunnen gratis een kijkje komen nemen en zich als lid opgeven. VALK-REVUE. Begunstigd door mooi voetbalweer is De Valk Zondag er in geslaagd om Gennep I er onder te houden. Deze wedstrijd kenmerkte zich door een overwicht in de eerste helft van de Valk, terwijl na de rust Gennep den toon aangaf. Het begin geeft even een zoeken en tasten van de voorhoede om el kaar te begrijpen, want de opstelling was totaal nieuw. Toen men wat op elkaar was in gespeeld, werden de aanvallen direct gevaarlijk en spoedig neemt de Valk voorsprong, als den bal door de rechtsbuiten keurig wordt voorgezet is den linksbuiten paraat om met een vliegend schot het eerste doel aan te teekenen. Voorloopig is nu de voorhoede niet meer weg te slaan voor het doel der gasten, doch enkele zekere k&nsen worden om zeep gebracht. In deze periode was merkbaar, dat de schotvaardige midvoor niet aan wezig was. Dan maar eens zelf geprobeerd, denkt zijn broer, en met een formi dabel schot, geeft hjj den doelverde- diger geen schijn van kans. Dit wordt Gennep toch te bar en zjj zetten enkele goede aanvallen op, doch de achterhoede geeft niet thuis. Bg een van deze aanvallen ont staat een strafschop, welke goed wordt genomen, maar Leo stopt dit harde schot. Tot de rust blijft de Valk sterker, doch ziet geen kans de score hooger op te voeren. Na de rust zijn de borden verhangen en nu krijgt de achterhoede de handen vol. Weer ontstaat een strafschop, welke nu onhoudbaar in een doel punt wordt omgezet. GeDnep zwoegt nu om den gelijk maker, doch succes komt aan de andere zijde, want als de voorhoede goed doorzet, is den middenvoor op zijn post en zuiver neemt hij den bal op zijn schoen en geeft Gennep heb nakijken. De gasten spelen echter vurig door en trachten den achterstand in te loopen. Bij een der doorbraken wordt de bal ver naar voren ge plaatst en wegens niet uitloopen van den doelverdediger kan Gennep gemakkelijk tegenscore. Tot 't einde vecht Gennep om gelijk te maken, maar de verdediging geeft geen kans, zoodat, als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, de Valk een zwaarbevochten overwinning behaald heeft. De Valk Hl kon het tegen D.I.S. II niet bolwerken en werd op eigen terrein geslagen. Morgen gaat de reis naar Mook en wij wenschen de Valk goed suc ces Steeds verkrijgbaar Vruchtboom- Carbolineum. Alle sproeistoffen; te vens Pon. Rugsproeiers. Oliën, vetten en teerproducten. A. HERMANS, Venray Langstraat 60c. Men herkent den gever aan tijn Geschenk Iedereen U tevreden een Parker Duofold alacadeaa te krijgen- Demagnlfique rood-gelakte Duofold met echt gouden bandje en 25 Jaar durende punt. Bedenk dat men ieder geacbenk tax eert en crltiseert, «elf» dat van vader en moeder. Ben Parker Duofold ia een nuttig en mooi aonvenir. Het cadeau waardeerèn een goeden vulpenhouder. De pen die al tijd ach rij ft, eteede Inkt in voorraad heeft, ia aen practlach an aangenaam berit voor iedereen. Ben eouvenlr dat nooit cock raakt. Dere unlveraeel gepreren pen la een volmaakt schrijfinstrument. 25 jaar garantie wanneer de punt diet mis bruikt wordt. Laat geen goedkoopere namaak In de band «toppen. Goedkoop la duur koop. Koop alléén—Geo. 8. Parker— Duofold—"Lucky Curve". K^imStadam -"Den Haag-ltyterdam |djnr^/15. Jjd^DuofoId, 15. Fa. v. d. MUNCKHOF, Boekhandel VENRAY GROOTE STRAAT 28 Voor flinke, ongehuwde jongemannen tusschen 18 en 30 jaar (adspirant monteur maximum leeftijd 25 jaar) is plaats bij de Infanterie, Genie en de Luchtvaartafdeeling, (voor opleiding tot monteur) van het Koninklijk Nederlandsch Indisch Leger. Aanmelding kan geschieden en inlichtingen omtrent bezol diging, dienstverband en mogelijke vooruitzichten zijn te bekomen bij den Commandant van de waarvan men jarenlang plezier heeft, is een mooi van het van ouds bekende adres: Hel geheim der verrassende werking van Abdijsiroop berust voor een groot deel op de vele daarin verwerkte „genees kruiden", waarvan de bijzondere genezende eigenschappen reeds in de oudheid aan enkele „ingewijden" bekend waren. De voornaamste uit hel 20-Ial kruiden zijn» Drosera rolundifolia, Herba Althaeae, Aconilum napel- his, Juglans regia, Herba Serpylli, Herba Maté, Herba Marubii, Herba Meliloli. Deze kruiden bevallen legen aandoeningen van de adem halingsorganen geneeskrachtige sloffen in hun natuurlijke samen stelling, waardoor zij gemakke lijk door het lichaam kunnen worden opgenomen. Hun werking is snel en veelzijdig. Zij schaden hel gestel niet, daar ze geen sporen in het lichaam achter laten, in tegenstelling met de nieuwere z.g. phemische synthetische middelen. De schitterende werking van deze kruiden-siroop, die Abdijsiroop is, wordt thans nog krachtig ver sterkt, nu Apotheker Dumont op bijzondere wijze daaraan heeft toe gevoegd de krachtig „hoest-be- dwingende" slof: „codeïne", zonder dat de natuurlijke werking der kruiden wordt verminderd. Integendeel, door deze gelukkige combinatie wordt zij nóg doel treffender. 'n Betere samenstelling tegen aandoeningen der adem halingsorganen, de ondervinding zal het U bewijzen, is ondenkbaar. Grijp dus vol vertrouwen naar ,/s werelds béste hoest-siroop" I Prijs per flacon: 90 cent, f 1.50, f 9.40 en f 4 20. Overal verkrijgbaarl Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. BDUSIR00P Het weer was somber, zoodat de imkers om technische redenen hun korven en kasten gesloten hielden. De aanvoer was bevredigend, of schoon de lange en strenge winter zijn nadeeligen invloed deed gevoe len. Vele bijenvolken hielden in den voorbijen winter het leven, terwijl anderen zeer verzwakten. Aangevoerd waren ongeveer 400 bijenvolken in korven en 45 volken In kleine kastjes. Er ontwikkelde zich een drukke handel en reeds vroeg was de heele aanvoer verkocht naar Noord- Zuid-Holland en Utrecht, terwijl een zeer belangrijk deel ging naar Zuid- Beveland. De prijzen waren belangrijk hoo ger dan vorige jaren. De korven gingen van de hand voor f 4 tot f 6.50, de kastjes deden f 6 tot f 7 het beste en modernste, maar ook nog steeds het goedkoopst is 'n MEUBILERING van Stationstraat 3 Telefoon 80 De zaak met ervaring.

Peel en Maas | 1940 | | pagina 10