DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS V. PIJLS RIJWIELEN. SSL S Thomassen KOUSEN Alleen bij EDAH P. HENDRIX Patersstraat 9 DAMES- EN KINDERMANTELS. Heeren- en Jongens-Costuums firma WILLEM WINTERS Jaarmarkt Venray MAANDAG 18 MAART 1940 Een Groot Paaschei GRATIS Natuurlijk HOED H. J. EBBERINK Paasclimarkl te HORST Limburg, houd uw eer hoog. Binnenland. Overtuigt U en U koopt bij Gazelle Burgers E.N.R., Concurrentie- eizcencpeniny De allernieuwste Mantels en Swaggers reeds vanaf f 12.50 Ook voor Heerenmodes, Eng. Hemden, Hoeden, Dassen, enz. is Uw adres KLEEDINGMAGAZIJN 1.20 Van de Sport velden Zaterdag 16 Maart 1940 Een~en;Zestigste Jaargang No 11 Geen achterstand bij het Noorden. Limburg heeft en geeft in veel de leiding. Van uit Limburg gingen de Katholiekendagen, de retraites en zooveel meer over heel het land. Limburg geeft in veel een goed voorbeeld. Maar in het goed gebruik der Paaschloterijkaarten bleef het achter bij het Noorden. Er zijn er, die beweren, dat die Actie „Voor God" hier niet noodig is. Zij weten niet, wat deze actie is. Ook hier is de actie „Voor God" noodig, zij het dan soms in andere vorm dan boven de Moerdijk. Actie voor God wordt hier natuurlijk reeds lang en uitste kend gevoerd door de geeste lijken, godsdienstige vereenigin- gen, de standsorganisaties enz, Maar de moderne actie „Voor God", zooals die drie jaar ge leden van uit Heemstede over ons land gegaan is, moet hier ook gevoerd worden, want de moderne gevaren zijn ook hier zeer groot en de ontaardig op velerlei gebied neemt helaas snel toe. Gelukkig staat daar een krach' tig geestelijk bloeiend leven tegen over. Ook mede door de moderne Actie „Voor God". Met eenige cijfers kunnen we dat aantoonen. Cijfers geven niet de geest, maar toch wel feiten die doen zien. Voor de geestelijke hulp aan werkloozen werd verstrekt f 9000 Voor de Rozenkransactie (ver spreiden van kaarten, platen, enz.) f 750. H. Misactie (verspreiding van 150.000 circulaires, 85.000 kaar ten enz.) f 200 Actie tegen de neutrale pers f 200. Gratis verspreiding van een millioen Vliegende Bladen f 5000. Gratis verspreiding Klug's „Het Katholieke Geloof" en andere lectuur f 1000. Subsidie buurthuizen f 800. Lichtkruis Valkenburg f 100. Tournée Tentoonstelling „Voor en Tegen God" f 600. Goede Vrijdag Actie f 200. Daar hier nog verschillende kleinere acties en ook de groote kosten van propaganda e.a. niet bijgerekend zijn, kan men zeg. gen, dat alleen in Limburg voor de actie „Voor God" zeker f 20.000 besteed werd. Dat is reeds ontzaglijk veel. Dit noodzakelijk werk moet niet alleen voortgezet, maar ook uit gebreid worden. Vooral waar de nieuwe omvangrijke en zegenrijke actie „Voor Onze Gemobiliseer- den" (V.O.G.) en hun gezinnen er ook door gevoerd en betaald moet worden. Maar dan moet er in Limburg beter aan de Paaschloterij mee gedaan worden. Wij mogen niet verheelen, dat het Bisdom Roer mond van meet af aan niet de helft van een Noordelijk Bisdom opbrachtHet vorig jaar ging de opbrengst ook nog zeer sterk achteruit. Zou dit nu weer het geval zijr. Waren er parochies, waar door laksheid de kaarten niet uitgedeeld werden Zijn er te velen, die ze niet gebruiken? Werden er niet te veel wegge gooid Die kaarten zijn toch geen ordinaire reclame 1 Als de pakkende artikelen en advertenties over deze Paasch loterij en de prachtige prijzen, die allen aan de loters ten goede komen voor een kwartje post zegels opplakken heeft men een lot U niet trekken, geef dan de noodige postzegels uit liefde „Voor God" en de evennaasten. Er is zeer, zeer veel geld noodig, om deze heilzame nood zakelijke actie „Voor God" door te zetten. De Katholieke Limburgers moeten daar toch zeker voor zorgen. Hebt ge nog voor geen kwartje postzegels geplakt Doe het dan spoedig. Hebt ge geen Paaschloterij- kaart meer? Even een briefkaart aan Postbus 2 Heemstede en U krijgt er zooveel als U wilt. Ge bruik ze zelf en wees propagan dist er voor. Het geheim der lichtkogels Nog steeds blijft het geheim der lichtkogels de aandacht der politieke puzzelaars boeien. Op Ameland is van de week een N.S.B.-er gearres teerd, die er van wordt verdacht, zich met de liefhebberij van het af schieten van lichtkogels bezig te houden. In Amsterdam heeft de po litie tevergeefs achter een tweetal automobielen aangezeten, van waar uit op den Hoofdweg eveneens licht kogels waren afgeschoten. In ieder gevalenkele daders zijn inmiddels in de handen der autoriteiten ge vallen, die zich voor hun doel en laten interesseeren. Een enkele ver dachte, een Belg, heeft reeds een bekentenis afgelegd, maar hij wist niet méér te vertellen, wilde het al thans niet, dan dat htj een behoor ljjke belooning had geïncasseerd voor het licht geflonker, dat hij op bepaal den tijd en ter aangegeven plaatse moest ontsteken. Natuurlijk is de opdrachtgever een onbekende Wat het geheimzinnige lichtende werK in de duisternis te betekenen heeft, weet men nog niet, maar de gissingen, waarvan de meeste kenne lijk fantastisch luiden, zijn vele. Enigszins aannemelijk komt ons echter de „onthulliDg" voor, welke in de Engelsche bladen wordt gedaan, Men zou in Duitschland een groot aantal nieuwe en snelle bommen werpers hebben gebouwd voor ope raties tegen de Oostkust van Enge land. Maar voor een doeltreffend bombardement moeten de machines laag over het aan te vallen object vliegen en de Britsche afweerdien- sten beschikken over perfecte luis terapparaten, welke op 300 km. af stand reeds het motorgeronk waar nemen. Nu is het mogelijk om van een hoogte van b.v. 10.000 m. enkele honderden kilometers ver in glijvlucht dus met afgezette motoren, te dalen. Geruischloos. Wanneer nu straks in het voorjaar het groote offensief door de lucht tegen Engeland aan vangt, moeten lichtkogels langs on ze kustlijn we geven de voorstel ling der Engelsche bladen weer aan de op groote hoogte vliegende Duitsche toestellen het moment be duiden, waarop de motoren dienen te worden afgezet en de glijvlucht moet worden begonnen. De seinen, die thans rond Utrecht, Amersfoort en overal elders worden gegeven, zouden op vooroefeningen betrekking hebben. Is het niet waar, des te beter. Of niet. Deze mijnheer,*.. Bij de bespreking, in de Tweede Kamer, eener door de regeering ge dane opgave van de stichtingen, res- sorteerende onder de verschillende departementen, en van de ambtena ren, aan wie deze stichtingen boven hun salaris toelagen verstrekken, deelde de heer Tilanus (chr.-hist.) mede, dat de directeur-generaal van handel en nijverheid, dr. Hirschfeld, over wiens salaris van f 12.000 al wat te doen is geweest, bovendien als voorzitter van het claeringinsti- tuut een toelage van f 3000 geniet. ,Ik zou wel eens willen weten, aldus de heer Tilanus, hoeveel vergaderin gen deze mijnheer voorzit Deze mijnhper antrvoordde mi nister Steenberghe prompt doet haast niets anders dan vergaderin gen voorzitten. Deze mijnheer is een hoofdambtenaar, zooals ik er in ons staatsbestel geen vijf ken. Deze mijnheer heeft al eenige malen in het particuliere bedrijfsleven een functie kunnen aanvaarden, die hem een veelvoud zou hebben opgeleverd van zijn tegenwoordig inkomen. Deze mijnheer heeft voor die aanbiedin gen bedankt uit hooge plichtsbetrach ting tegenover ons land, dat groote verplichtingen aan hem heeft. De minister deelde voorts mede, dat destijds de ministers Colijn, Oud, Gelissen en De Graeff de toelage van f 3000 fjtn dr. Hirschfeld hebben toegekend. Deze toelage heeft voorts niets geheimzinnigs. Er is het vorige jaar al in de Kamer over gesproken. De minister zou niet bereid kun nen zijn, verder de verantwoordelijk heid te dragen, als men hem niet de bevoegdheid liet om aan sommi ge buitengewoon bekwame hoofd ambtenaren-een wat hooger inkomen te geven. Dit blijft dan toch altijd nog beneden wat zij in het particu liere bedrijfsleven zouden verdienen. Ingekomen en vertrokken personen* Van 8 tot 15 Maart INGEKOMEN C. M. Arts, dienstbode, MerseloN 15 van Horst A. Gremers, dienstbode, Eindstr. 14 van Venlo M. Voesten, tuinman, Laagheide A van Horst A. Bexkens, dienstbode, Maash. weg 13 van Ubbergen H. Onckels, dienstbode, Beekweg 6d van Maashees A. Rentmeester, kloosterzuster, Mersel. weg 30 van Roosendaal A. Breukers, winkeljuffrouw, Groo te straat 9 van Weert A. van Hoof, dienstbode, Veltum L 75 van Meerlo A. Colson, verpleegster, St. Anna- laan 5 van Maastricht J. Van Kessel, id Overl. weg 14, van Gennep A. Meesters, zonder beroep, Oost singel 12 van Vlijmen, TYPISCHE EIGENSCHAP HAN M ON2C PRACHT 16- 1 GESLAAGDE «XWJAARS'COl- LECTIE EEN NIEUWE VER- RASSENDEIDN nieuwe VERRASSENDE PRlJJfN Electrische Lampen, Zaklampen, Pertrix Batterijen, Stuurtasschen, Jasbeschermers, Beenpijpen, Spat- lappen, Kinderstoeltjes, enz. Prima lak- en nikkelwerk voor oude rijwielen als nieuw. met een prachtige collectie "Ti !v» K' U hebt nu nog keuze uit de volle collectie. Ook voor is dit uw adres. Een flinke indruk maakt het als U verschijnt in een costuum van THOMASSEN. Nu koopen is geld besparen Komt eens kijken, wij hebben moderne costuums, aparte dessins en pracht coupe. voor uit en ilwis. Enkele voorbeelden uit onze grote sortering Echt Zijden Kous in de nieuwste tinten slechts UV Chiffon Kous prima dunne kous voor den prijs van Links geweven Kous goed van kwaliteit en... AA voordelig vV Chiffon Kous zeer fijn gew., maakt -fl -fl het been slanker lal." Parisienne glashelder prima pasvorm Hollywood links, zeer sterk -i OC nieuwste tinten laötl Geplatteerd ijzersterk, toch mooi t, 1.10 Sorina buitengewoon elast. -f OA weefsel Schoolstraat 7 Gaarne tonen wij ze U, zonder verplichting tot kopen. (in staniol) bij aankoop van onderstaande artikelen: Bij 1 pond verpakte Koffie 2 ons verpakte Thee 1 bus Cacao (Goud of Zilver) 1 pak Cacao (Geelmerk) 4 pak Edah Pudding 1 flesch fijne Douro Port 1 flesch fijne Port 1 flesch fijnste Likeur 1 flesch Vermouth 1 flesch Samos Wijn 1 flesch Zoete Spaansche Wijn 1 flesch Taragona Wijn 4 ons Vruchtenpudding 2 pak Edah Havermout 2 pak Edah Bakmeel 2 pak Custard Poeder Zie etalage. vanaf 50 cent vanaf 26 cent vanaf 25 cent vanaf 25 cent van 8 of 10 cent van f 1.10 van 90 cent van 65 cent van 115 cent van 75 cent van 75 cent van 75 cent van 8 cent per ons van 21 cent van 20 cent van 22 cent Zie strooibiljetten. Il.ll. EDAH Henseniusplein 4 Telefoon 31 voor n nieuwe Marktstraat 5 VENRAY Bezoekt de in de Veemarkthal op Dinsdag 19 Maarf. Vee-transport-diensten uit alle richtingen. Prijzen worden beschikbaar gesteld. Weekmarkt van alle soort vee op iederen Dinsdag. Alle Copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. voor 1 uur in ons bezit zijn. SER VA riUS-OMROEP In een van weerszijden vlot en pittig gespeelden wedstrijd Is het den Venrayers ook nu gelukt een flinke 5—2 overwinning te bevechten. Een voor Belfeld fortuinlijke 2—0 voor sprong werd op verdiende en regel matige wijze in een fiksche overwin ning omgezet, De Belfeld-ploeg is er

Peel en Maas | 1940 | | pagina 9