n c, Emaille. mtqe&ak Vu$ „y öumanS P. HENDRIX Gras- en Klaverzaden M. HENDRIKS eiteit êi{ dm OankeUak kec ptdtiqe Pa asdaqm ADVERTENTIEN Paardenverzeker. Notaris Pluymaekers OIRLO. H. Gerfrudis 4jeeim- m Kindci-Cón(edie Poof bakjes Voor H. Communie wordt opgehaald Alle Zinkwaren, H. Communie Klerk gevraagd extra kwaliteit boerenarbeider nette Dienstbode Pootsjalotten Gladiolen 10 st. 15 c. ie buur Garage twee kamers 1 a 2 ongemeub. kamers w TE KOOP 2-persoons wandelwagentje een schot TE KOOP drag, vaars of koe TE KOOP eetaardappelen 1 en U hebt 'toepasselijke gaenteingen. Qtote soiteiiieg in Polonaises, §eêalt, Bondonnièees. verband met de in Januari over December uitbetaalde schadegeval len. De op 1 April 1940 te heffen pre mie zal IV, pet. bedragen. Hierna werd dit verslag door de vergadering goedgekeurd, onder dank aan den secretaris, waarna een ge animeerde bespreking ontstond over 't al of niet wenschelijke, om vleesch van geslachte koeien voor de leden beschikbaar te stellen, in plaats van de tot nu toe gevolgde werkwijze om de koeien levend te verkoopen. Ook het aanwenden van bestrij dingsmiddelen tegen het mond- en klauwzeer vormden een punt van gedachtenwisseling, evenals de juiste bepaling der waarde van koeien, die echter in dezen tijd, naar een op merking van den Voorzitter, zeer wisselvallig is. Zoowel voor- als tegenstanders droegen hun beschouwing in deze met veel animo voor, hetgeen echter niet bewerkte, dat er wijziging kwam in de tot nu gevolgde werk- wgze van het bestuur. De vergadering verzocht het be stuur middelen te willen beramen om meer leden ter vergadering te doen komen, waarna de Voorzitter de vergadering sloot onder dank voor de prettige bespreking der Bondsaangelegenheden. „Laat de kleinen tot Mij komen". Nadat Jezus de ganse lange dag het Zaad van Zgn woord had uitge strooid, de zieken had genezen, de bedroefden had getroost, kwamen de moeders met hare kinderen tot Jezus om Zgn Zegen over hare kleinen af te smeken. De Apostelen wilden het levendige jonge volkje van Hem verwijderen, omdat zij wisten, dat Hun Meester rust nodig had. Maar Hij sprak op minzamen toon„Laat de kleinen tot Mij komen". Zo klinkt ook nu weer die liefde volle, vaderlijke stem van den Meester, diezelfde woorden zijn nu tot ons gericht. En zullen wij. Ouders, het hun beletten, als wg weten, dat de goede Jezus met een vurig verlangen uit ziet naar onze kleinen om ze aan Zijn hart te drukken en ze te zegenen, om ze te eterken in deze bange, onzekere tijden Voorzeker niet, wij voelen ons ge lukkig en dankbaar, dat wij nog frank en vrij tot Hem mogen gaan en dat in ons land duivel en hel niet samenspannen om Jezus uit die kinderzieltjes weg te rukken. „Heer, wij laten ze tot U komen, wij brengen ze zelf naar U, we willen zelf getuigen zijn van Uwe vaderlijke goedheid voor onze kinde ren. Mèt onze kleinen willen ook wij door U gezegend worden, om sterk te zijn, als straks de vijand wellicht nadert." Wie zal zorgen, dat het die geluk kige kindertjes aan niets ontbreekt als ze tot Jezus gaan Zeer zeker eenieder, die deze woorden van den Zaligmaker ver staat „Wat gij aan de geringsten der Mijnen hebt gedaan, dat hebt ge aan Mij gedaan," M. S. Ernstig ongeluk. Woensdagavond werd de 20-jarige G. J. op den Maasheesche weg door een luxe auto van den heer F. uit Boxmeer aangereden en ernstig ge wond. Hij bekwam gevaarlijke kneu zingen aan den rug. Een vriend die bij hem was liep slechts enkele kleer scheuren op. G. J. werd van de laatste H. Sacra menten voorzien en overgebracht naar het St. Elisabethsziekenhuis. Zijn toestand is zorgwekkend. De auto werd door de maréchau- sees in beslag genomen. De chauffeur werd tegen 12 uur na een voorloopig verhoor in vrijheid gesteld. De auto was door hem te Boxmeer gehuurd. GEVONDEN Een rijwielplaatje en een medail lon met ketting, is bij Waagenburg Wilhelminastr 24; Een flesch siroop Famel, is bij Sanders Bindstraat 6; Een paar jongenskousen zijn bij Theeuws Langeweg; Een dames- rijwiel Simplex, is op het politie bureau; Een rijwielplaatje is blijven liggen bij J. Poels, Groote straat. Geslaagd. Op 6 Maart j.L slaagde teArnhen voor het diploma Etaleur, onze dorpsgenoot de heer Joh. Voermans. Hij is er weer Woensdag is de oude verongelukte v^rkeerszull aan de Paterslaan voor de zooveelste maal vervangen door een nieuwe. De oude zuil heeft zijn leven twee maanden kunnen volhouden, maar stierf toen een roemrijken dood. Men heeft zijn stoffelijk overschot nog eenigen tijd laten staan als waar schuwend voorbeeld voor „bochten- snijders". Wij wenschen den nieuwen zuil een voorspoedig leven toe. Geheel hersteld. Met genoegen vernemen wij, dat de heer Th. Peters, hoofd der school te Olrlo en lid der Prov. Staten van Limburg, die sinds 6 Januari j.l. in bet ziekenhuis alhier verpleegd werd, Donderdag deze inrichting geheel hersteld heeft verlaten. LEUNEN. Door een mllden gever werd onze kerk verrijkt met een reliëf beeld van den H. Jozef, uitge houwen in eikenhout. Dit kunstwerk werd vervaardigd door den bekenden Maastrichtschen beeldhouwer den heer heer Ch. Vos De H. Jozef, welks gelaat spreekt van mede-zorgen en dat tevens ver trouwen wekt in Zgn machtige voor spraak, wordt voorgesteld als de beschermer van het huisgezin en als patroon der H. Kerk, naar het gebed: „Gelgk Gij eertijds het Kind Jezus uit het grootste levensgevaar hebt gered, zoo verdedig ook Gij thans Gods H. Kerk." Zeer schoon zgn ook de neven figuren het H. Huisgezin v. Nazareth vluchtend uit hun woning en aan den anderen kant het geestelijk ge bouw der Kerk, voorgesteld door den koepel van St. Pieter, overscha duwd door den H. Geest, in de gedaante eener duif. Achter het geheel is uitgehouwen een gestileerde lelie, voorstelling van het zuiver leven van den H. Jozef, om ons aan te sporen „naar Zijn voorbeeld, en door Zijne hulpe ge steund heilig te leven." Deze beeltenis zal niet nalaten bij den aandachtigen beschouwer een diepen indruk na te laten. WANSSUM. Woensdag j 1. werd alhier verkocht een huis met tuin van mevr. Kersten. Eigenaar werd de heer P. Timmermans, hoofd der school, alhier voor f 4025. A.s. Zondag speelt het militaire elftal V.E.P.A. een thuiswedstrijd tegen Meterik. Aangezien Vepa een behoorlijk voetbal speelt, be looft het 'n aardig partijtje te worden. OVERLOON. In 't Patronaat alhier vergaderde de Boerenleenbank. Het financieel verslag sloot met een klein nadeelig saldo. Om deze reden konden dit jaar geen subsi dies worden verleend. De aftredende bestuursleden, F. Klaasen en A. Hen driks werden herkozen. Daarna volgde het kiezen van een nieuw lid van den raad van Toezicht, wegens over lijden van H. Peeters, welke onaf gebroken 35 jaar lid is geweest van bovengenoemde raad. De voorzitter wijdde eenige woorden ter nagedach tenis aan den overleden oud-Presi dent van den Raad van Toezicht. Tot lid van den Raad van Toezicht werd gekozen A. Willems. OVERLOON. Alhier vergaderden de leden der Stierhouderij. De voor zitter deelde mede, dat een nieuwe stier was aangekocht voor een bedrag van f 500.terwijl de oude stier was verkocht voor f 380.— waarmede de vergadering zich kon vereenigen. Dan kwam ter sprake of men al dan niet zou overgaan tot het splitsen der stieren, aangezien voor enkele leden de opstand voor den stieren- stal wel groot is. Met een kleine meerderheid werd besloten de stieren nog een jaar bij elkaar te laten. Levendige stroohandeL De laatste dagen was langs de Belgische grens een levendige stroo- handel te constateeren. Dagelijks zag men groote wagens langs de wegen, om hun lading te vervoeren, meestal naar België. De prijzen varieerden van f 18 (ruwstroo) en f 22 tot f.23 (schoof) Paardenfokkerij Door de (jïebr. Bardoel te Groenin gen, is in samenwerking met de Gebr. Langen in Beers, de premie M. C. hengst „Lordon" aangekocht, die bekendheid verworven heeft door zijn prima fok-kwalitelten en zijn extra gangen. Voor de paardenfok kerij Brabant en Limburg is dit een mooie aanwinst. Wij wenschen de ondernemers succes. Doodelijk mijnongeluk* In de domanlale mgn te Kerkrade is Woensdagavond de 33-jarlge mijn werker L. Frederiks door vallend gesteente bedolven en gedood. T rein verkeer ontwricht De onverwachte terugkeer van den winter is vooral voor de spoor wegen, die in de afgeloopen maan den reeds met zoovele moeilijkheden te kampen hadden, een leelijke tegen valler geweest, of eigenlijk meer dan dat, want, wat althans het trein verkeer met de hoofdstad aangaat, werden zij den ganschen dag door pech achtervolgd. Behalve de breuk in de electrische bovenleiding bg Noordwgkerbout, welk het spoorwegverkeer op de hoofdlijn tusschen Haarlem en Rot terdam geheel lam legde, deden zich draadbreuken voor bij Haarlem en Maarssen. Dc regeering koopt vee voor export* Geheel onverwacht, maar daarom niet minder welkom, is deze week op de vrije markt een aankoop van vee begonnen, waarvan de bedoeling is dit vee te exporteeren naar een neutraal land, meldt de „Vee- en Vleeschhandel." Een Noordsch defensief verbond Noorwegen en Zweden hebben reeds voorloopig hun toestemming tot het Finsche voorstel verleend. Nog steeds heeft het Finschen parlement het vredesverdrag met sovjet-Rusland niet geratificeerd. En ofschoon weinig twijfel wordt ge koesterd, dat het ten slotte deze daad toch moet stellen, blgkt uit het uitstel toch wel, dat het moei lijk is de verelschte vijf-zesden- meerderheid bgeen te brengen. Het is mogelijk, dat de bijna vol komen verrassing, waarmede deze „vrede" voor het geheel Finsche volk gekomen is, eerst moet overwonnen worden, voor het zich reallseeren kan, dat de strijd, zooals deze moet gevoerd worden tegen een overwel digende, ze het brute overmacht, te zwaar, werkelijk te zwaar is voor het heldhaftige, maar kleine Finland. Het kan echter ook zijn, dat velen, in leger en parlement en ook bg de burgerlijke bevolking, den strijd toch willen voortzetten, vooral nu de ge allieerden zich door openbare verkla ringen verbonden hebben zoo snel en zoo effectief mogelijk te helpen; en daardoor wellicht een kans ge boden zou worden om met Corne- liaansch heroïsme een weerstand te bieden aan het bolschewistisch regiem welke voor dit regiem noodlottig zou kunnen worden. Want het feit, dat Moskou dezen vrede heeft aan geboden, wordt door sommigen ge zien als een aanwijzing, dat Stalin de ontwikkeling der gebeurtenissen met zekere zorg tegemoet zag. Voecbelbureau Venray Leunensche weg 15 Ieder belanghebbende ontvangt deze week wederom een Registratie- kaart voor de volgende Distributie- periode, Deze kaarten moeten nauwkeurig worden ingevuld en ondertekend, men gelieve vooral duidelijk op te geven, of men wel of niet producten van eigen oogst wil laten malen en of men de mengvoeders van 1 of van 2 leveranciers wenscht te betrekken. De kaarten moeten ulterlgl^ 21 Maart zijn ingeleverd op het Bureau. Verder worden deze week weer zit dagen gehouden. Degenen, die nog Afvalgraan verkregen door schoo ning op schooningsbewrjs of door tri eeren op XS en YS bewijs te ver malen hebben, kunnen hiervoor een maalbewijs afhalen, wie Afvalgraan ongemalen wenscht te gebruiken be hoort dit op te geven. Zij die hun kunstmestzegels nog niet hebben af gehaald, moeten dit op de zitdagen doen. De zitdagen zijn: te Venray-Heide op Dinsdag n.m. van 2 tot half 5, te Ysselstein op Woensdag n.m. van 9 tot 12. te Merselo op Woensdag n.m. van half 2 tot 5 uur. De regristratiekaarten kunnen op de zitdagen worden ingeleverd. DE BUREAUHOUDER. DISTRIBUTIE KRING BUREAU VENRAY. Door Z. E. den Minister van Eco nomische Zaken is bepaald, dat ge durende het tijdvak van 15 Maart tot en met 11 April 1940, de met „14" genummerde bon der Rijks- distributiekaart, recht geeft op het koopen van een kwart kilogram peulvruchten. Bonnen, gemerkt „l/t peulvruch ten", geven recht op het koopen van een achtste kilogram. De bonnen, gemerkt met no. „17' welke momenteel recht geven op aankoop van een kilogram suiker, behouden hun geldigheid tot en met Donderdag, 21 Maart a.s. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 8 tot 15 Maart GEBOREN Adrianus J. J. Janssen, Overl. weg Eleonora J. J. v. d. Pasch Langeweg Mathijs P. J. Smeets, Ysselsteyn Regina G. Smits, Hensenlusplein Hermanus J. L. van Ass, Ysselsteyn Johanna J. M. van Soest, Oostrum Eleonora B. G. Geurts, Veulen Maria J. J. Goumans, Smakterweg GEHUWD: Johan G. van Kessel, oud 21 jaren, landbouwer te Venray en Wilhelmlna Ronken, oud 20 jaren te Belfeld. ONDERTROUWD W. A. Houwen en A. G. Stappers, beiden te Venray. W. Bistervelts en M. Manders, beiden te Venray. M. van Vegchel en M. Hoeijmakers beiden te Venray. OVERLEDEN Hendrik H. Heesen, echtgen. van H. Verdellen, oud 78 jaren, Leunen. Maria C. E. Dols, oud 69 jaren, kl.zuster, Eind9traat. 3 patiënten van Huize St. Servatius Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD burgerdienstmeisje voor Helmond bQ dame alleen. 6 steenfabrieksarbeiders werkmeisje voor Vrijdags boerenknecht voor Broekhuizen winkeljuffrouw v. manufacturen Verschillende boerenknechten voor Venray boerendienstmeid voor Merselo 1 dienstmeisje voor Venray Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boerenknecht v. Paschen 1 boerendienstmeisje 16 j. v. Oirlo 2 kappersleerlingen 1 burgerdienstmeid voor Gennep 1 kantoorbediende dipl. 5j. H.B.S. 1 burgerdienstmeid voor Horst 2 boerendienstmeiden 1 burgerdienstbode voor dadelgk, bekend met koken. 1 boodschapjongen 1 jongen voor klppenbedryf BIEDEN ZICH AAN boerendienstmeid 1 leerling-schilder metselaars en timmerlieden Opperlieden 1 daglooner, grond of boerenwerk 1 chauffeur 1 dienst- of dagmeisje 14 jaar DISTRIBUTIE, SPAREN, BETALING. Maandag 10—11 B en C boeren v. d. Landbouwbond. De algemeene Schatting der paarden zal in den loop der volgende week plaats hebben als volgt: MAANDAG 18 MAART nm. half 2 te Merselo. DINSDAG 19 MAART: vm. 9 uur in het Dorp, nm. half 2 te Lull, nm. 4 uur te Oostrum. WOENSDAG 20 MAART vm. half 10 te Leunen, nm. half 2 aan de Heide. DONDERDAG 21 MAART: v.m. 8 uur bg Verhegen, half 10 bg Jos. Geerets en half 11 bg de kerk te Castenray, nm. 2 uur te Oirlo. VRIJDAG 22 MAART nm. half 2 aan het O verbroek, nm. half 4 aan het Veulen. ZATERDAG 23 MAART: nm. half 2 te Ysselsteyn. Telkens op de bekende plaatsen. Boekjes medebrengen. De paarden moeten ongetuigd voorgebracht worden. HET BESTUUR. Kinderwagens met ingeb. wielen, stroomlijn, stormzeil met ruitje, zeer chique, in de kleuren blauw, beige enz. f 22.80 Wandelwagens prachtig veerend, prima verchroomd, thans nog 12 50 Kinderlooprekken 2 85 Hobbelpaardjes 1.75 Wiegen prachtig bekleed in rose, zalm en bleu 5.75 Ledikantjes 4 Joh. fjlaessens HOUTVERKOOP. De Gemeente Venray zal ter plaatse publiek bg opbod verkoopen op Woensdag 20 Maart a.s. nam. 2 uur precies circa 200 slagen zwaar brandhout, boonenstokken, palen, opleggers en ander geriefhout, ge legen in het gemeentebosch Casten ray. Degenen, die hun vroegere koopen niet hebben betaald, komen niet in aanmerking. TOPHOUT. Notaris Pluymaekcrs TE VENRAY zal op Woensdag 27 Maart 1940, nam. 4 uur in het Café van de Wed. Michiels te Venray a.d. Buus, voor den Heer F. v.d. Camp te Arcen publiek verkoopen 25 slagen zwaar tophout in de Spurkt, bosch afk. van den Heer Chr. Stappers. VEE, LANDBOUW- INVENTARIS en HUISMEUBELS. te VENRAY zal op Woensdag 3 April 1940, des namiddags om 1 uur, ten verzoeke van Mej. Wed. H. Holtackers te Venray aan het O verbroek publiek verkoopen VEE: als paard, dragende koe, vaars en 4 weibeesten Landbouwlnventaris als: dorsch- machine met Listermotor 3 PK wanmolen, hakselmachine, Wiegard ploeg, 3scharige ploeg, cultivator, maaimachine, slagkar, lange kar, landrol, gzere eggen, bietensngder, 2 gzeren biggenvoerbakken, hand' rooimachlne, mestkruiwagen, man- telpot (100 L.), melkkannen, koe kettingen, paardentuig, droogvoeder- bakken, drinkemmers, legnesten en verder klein akker- en schuurgereed en een partg mangelwortelen. Hulsmeubels als: kasten, stoelen! tafels, kist, naaimachine, spiegels, beeldeD, schildergen, lampeD, aarde werk, glaswerk, potten, pannen, keukengerief en wat verder te koop zal worden aangeboden. Posten tot en met f 15 contant. Borgstelling vereischt. Plechtige Feestviering ter eere van de aangeroepen tegen ongedierte in huis en op stal. Op Zondag 17 Haart om 10 uur de plechtige Hoogmis met feestpredicatie. Heden ontvangen de nieuwste dessins in P. COOPMANS Langstraat wederom voorradig bij Jacq. v. d. Tillaart, Stationsweg, Venray Telf. 88. 8 Kerkboeken, Missaais, Rozenkransen, enz. Fa. van den Munddiof Ondergeteekende maakt be kend dat alles gewoon met eigen paard en wagen. Wed. M. van Es Ontvangen reuze sorteering Als extra reclame zware em. emmers voor 60 ct. Ketels,Teilen, Waschborden, enz. Alles wordt thuis bezorgd. Telefoon 64 Voor de a.s. Kerkboeken, Rozenkransen, Rozenkrans-étuis, Rozenkrans-doosjes, Schilderijen, Beeldjes staand en hangend, Kaarten en Prentjes, Dejeuneetjes, Dames- en Kinder-Handtasschen. Patersstraat 9 §3 op het Distributie-Kring-Bureau Venray. Minimum vereischtegoed kunnen typen. Salaris naar be kwaamheid, tusschen f 25-50 per maand. Uitsl. schrift, sollicitaties te richten aan het Hoofd van den Distributiedienst te Venray vöör 23 Maart 1940. Voorradig Telf. 48 OOSTRUM SCHOONMAAK! Onze extra lage prezen: Prima gevulde Kamerbezem 35 Flinke Straatbezem 35 Anker luiwagen 32 Velvet Sponsen 25 Groote Zeemlappen 28 Sterke Dweilen 20 Rollen Kastpapier 10 Meter rood, wit of blauw 12 Probeert U eens onze prima Huls houdzeep 2 groote stukken 11 ceDt Joh. Claessens Biedt zich aan (link burgermeisje 17 jaar, voor 1 Juni, liefst in Venray. Adres bureau dezer. GEVBAAGD voor nu ot later ongehuwd, die goed met paarden kan omgaan. Flink uurloon. Kasteel Hattert, Vierlingsbeek GEVRAAGD voor 1 April in klein burgergezin niet beneden 20 j., zelfstandig alle huiswerk kunnende ver richten. Adres bureau dezer. Zoolang de voorraad strekt 30 ct. per kilo, M. van Gerven, Bergweg 2. aan de Langstraat. Te bevr. Grootestraat 34. TE HTTTJB, direct te aanvaarden. Adres bureau dezer. Jong echtpaar zoekt zoo spoedig mogelijk in Venray of omgeving. Brieven onder no. 80 bureau van dit blad. Adres bureau dezer. TE KOOP een weibeest 15 maanden oud. H. Hezen, Heide. TE KOOP 2 of 3 gemerkte biggen M. Geurts, Spurkt. TE EOOE gevende 10 liter melk of een met 3 maanden dracht. H Verstegen, Brukske. 14 April voldragen. J. Reintjes, Overbroek. TE KOOP dragende koe 24 Maart voldragen. L. Backus, Stationsstraat 23 TE KOOP eetaardappelen prima vorstvrij. H. Rutten, C 13, Lult. TE KOOP partij Mansh. erwten eerste nabouw, te velde en partij goedgekeurd, G. Regen haver II eerste nab., te velde goedgek., v. Hoeks zomertarwe tweede nabouw, en 10.000 kg. bieten. P. J. Willems, Weverslo. vorstvrij. L. Pouwels, Heide.

Peel en Maas | 1940 | | pagina 2