Wijnco L. Wijnhif Tooneeluitvod L. RENDE! te OIRLO Zondag 3 Gemengde Berichten Advertentiën. Me isie 17 iaar nel Dagmeisje (linke Dienstbode DIENS1 electr. |g nel Boer« KAM Kaarten i en jl Dankbetuiging. door het beroemde Cabaret HARRY PETERS uit J H. Verheugen, De Valk I - Conslj te VENRAY in het St. E Ziekenhuis op Woensdag Levensmiddelenhedr Voor Nieuwjaars! 1 fl. Samos en 1 fl. Spaart samen f 1.10, kleine fl. Adi* Boerenjongens 85, BoereiA! Telefoon 106 IQcct elke qdeqenktid un qióte sóctmnq §eiak. Dat gaf onze zaak een unieke reputatie. Zoo ook nu weer voor OUD- en NIEUWJAAR Wafels Sneeuwballen Berlinerbollen Roomsoezen Zoute Koekjes OF IETS WARMS Croquetten Pasteitjes Slagroomwafels Appelbollen Appelflappen Nieuwjaarsgebakjes Zoute Amandelen Ragoütbroodjes Worstebroodjes Ook onze Hors cS Oeuvres en andere Salades vinden steeds grote aftrek. cumans 1$ UUt adtes In verband met den Zondag is tijdige bestelling wel aan te raden. programma,"maar of 't zal doorgaan zal van 't weer afhangen. Bij de Valkl komt Constantia uit Wanroy op bezoek en men kan een spannende wedstrijd verwachten, daar het verleden jaar hun alleen mosht gelukken de Valk een neder laag toe te brengen. Het tweede elftal bindt den 3trrjd aan tegen Brughusia te Broekhuizen en zal daar een zware pgp krggen te rooken. Het derde trekt naar Horst en hoopt enkele punten rgker te wor den. De laatste ronde van 1939. Wat zx hg brengen aan de Valken Alle sportliefhebbers morgen naar het Sportterrein om de Valken aan te moedigen Franciskaanschc Kerstviering. Weer mochten we getuige zgn van een die heerlgke Kerstavonden, die jaarlijks de leden van onze Derde Orde worden aangeboden. Het was evenals altijd een zeer geslaagde avond. Er heerschte een opgewekte en plezierige Kerststemming. Voor een groot gedeelte was dit te danken aan het prachtige toneelstuk van den Franschen schrijver Henri Ghé- on, „Kermisvolk op Kerstmis". Dit stuk, dat zoowel van spelers als van toeschouwers een gespannen aan dacht vraagt, werd door de bekende toneelclub, „St. Servaas" onder lei ding van Br. Barachus, op zeer ver dienstelijke wijze opgevoerd. Ook het muzikale gedeelte van den avond, dat berustte bij het Da meskoor der Derde Orde en het jon genskoor van dhr. van Heijster, was uitmuntend verzorgd. Tenslotte willen we nog wijzen op het mooie doel van deze Kerstavon den. De opbrengsten hiervan, waren nl. voor de armen, .terwijl ook ieder naar vermogen in staat werd gesteld, zijn Kerstgaven te offeren. We kunnen dan ook wel zeggen, dat velen in ons dorp in dankbare vreugde zullen opzien naar hun wel doeners. Vergadering Coöp. Stoom- zuivelfabriek „Venray" Woensdag 27 Dec. hield de Coöp. Stoomzuivelfabriek „Venray" in het Luxor theater alhier, een buiten gewone ledenvergadering. Na opening door den Voorzitter den heer H. Asselbergs werd de film vertoond van den Alg. Nederl. Zui- velbond „Het belang van den boer", welke film een duidelijk beeld geeft van de armoedige toestanden in de tachtiger jaren en hoe door de coöperatie aan die onhoudbare toe standen een eind werd gemaakt. De film geeft een beeld van de eenvoudige en primitieve toestanden bij de bereiding van boter en kaas op de boerderij tot aan de verwer king van allerlei producten in de meest moderne fabrieken. Door de coöperatie is de boer onafhankelijk geworden. Tenslotte wordt gewezen op het groote gevaar, dat de boe renstand bedreigt n.l. de trustvor ming. Een waarschuwing aan de boeren om eensgezind en coöperatief te blijven werken besluit deze mooie film, welke zeer in den smaak viel. Hierna werd behandeld het eenigste agendapunt n.l. bespreking melk- verkoop en teruggave van ondermelk. Het bestuur diende het voorstel in om 60 pet. ondermelk aan de leden gratis terug te geven en om tevens de leden de mogelijkheid open te stellen, die 60 pet. nog geheel of voor de he'ft aan de fabriek te laten, waarvoor dan 2 cent per liter zal worden uitbetaald. De periode waarin men ondermelk aan de fabriek laat moet echter minstens li dagen zijn, terwijl een wijziging gedurende een 14 daagsche periode niet mogelijk zal zijn. De Voorzitter liet ruim gelegen heid om van gedachten te wisselen, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Bij de stemming bleek de over- groote meerderheid zich met het voorstel te kunDen vereenigen, zoo dat dit werd aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat bin nenkort nog een circulaire zal wor den toegezonden. Tot slot vermaant de Voorzitter de leden om bij de eerste verschijn selen van mond- en klauwzeer hier van terstond opgave te doen aan de fabriek, en wijst op de onverant woordelijkheid om de voorgeschreven maatregelen te laten. Hij sluit onder dankzegging aan de leden voor de aangename wijze, waarop deze ver gadering weer is verloopen, met den Christelijken groet. Een record-week. Wat uitvoeringen betreft, begint men in Venray er den smaak van te pakken te krijgen. Alle avonden van deze week waren bezet met uitvoeringen van diversen aard en doeL Maar of de opkomst van het publiek wel altijd aan de gestelde verwachtingen beant woordde, zouden wij niet met ze kerheid durven beweren. Men waar deert het goede maar met mate Onder zijn leiding werden de werken ontworpen tot verbetering en nor malisering van de beken in Limburg, waarvan de plannen voor Noord- en Zuid-Limburg zijn voltooid, terwijl die in Midden-Limburg ver gevor derd zgn. Limburg blijft zich zelf. Uit 't jaarverslag van het gewest Limburg der S.D.A.P. blijkt, dat de afd. Weert moest worden opgeheven. Er zijn nog enkele af deelingen in het gewest, die groote zorg vereiscben. Maastricht bracht moeilijkheden. Het ledental heeft zich dit jaar niet kun nen handhaven. Het ledental van de vrouwenclub liep iets achteruit. Het verheugt ons, dat Limburg zoo prachtig zich zelf blijft. Kerstnacht ingebroken. Tijdens de nachtmis werd inge broken in de kapelanie te Amsten- rade. Door het verbreken van een ruit heeft de inbreker zich toegang verschaft. Door afwezigheid van den burge meester had de kapelaan in bewaring de collectebussen, waarmede leden van „De Jonge Werkman" voor de grenstroepen gecollecteerd hadden. Deze bussen zgn door den dief ontvreemd. De hoeveelheid van het bedrag kon niet worden vastgesteld, daar de bussen verzegeld waren Alles wijst er op, dat de inbreker van alle omstandigheden goed op de hoogte moet zijn geweest. Vermissing meisje. Sedert 24 dezer wordt een 23-jarig meisje van de schippersfamilie de B. te Maasbracht vermist. Het meis je was om 5 uur aan wal gekomen voor het doen van boodschappen en is sedert dien niet meer aan boord teruggezien. De boodschappentasch met vleesch en geld werd langs den kant van de Maas gevonden. Ver moed wordt, dat het meisje langs den Maaskant tengevolge van de gladheid is uitgegleden en in de Maas verdronken. Onder leiding van den gemeenteveldwachter heeft men ge durende de Kerstmisdagen de mon ding van het JulianakaDaal en de Maas afgezocht en af gedregd Tot dusverre echter nog zonder eenig resultaat. Gevonden Een huissleutel, merk Damm. Is op het politiebureau; Een gulden, terug te bekomen op het postkantoor. MERSELO. Vastenavond Zondag en Maandag zal door de voetbal- vereenigiDg Merselona alhier,een concert met tooneeluiivoering wor den gegeven in het clublokaal. Als hoofdnummer zal worden op gevoerd, een prachtige klucht in 3 bedrgven en een voorspel. HOLTHEES. Op 3 Januari zal in zaal Beatrix een uitvoering ge geven worden voor militairen door het gezelschap Roomsch Tooneeluit 's Hertogenbosch. Deze avond is voor iedereen toegankelijk. Vorige week vergaderde alhier de Boerinnenbond afd. Maashees- Holthees. Besloten werd een brei. actie te organiseeren voor behoeftige gezinnen. Voor een brei-cursus gaven zich 17 leden op. Rector Smulders hield een lezing over Christelijke Gezinsgebruiken. Het was een leer zame en nuttige lezing waarvoor een hartelgk dankwoord volgde. HORSTER VEEMARKT. Horst, 27 December. Totaal aan voer 130 dieren, waarvan 13 stuks rundvee en 117 biggen. Handel In rundvee naar mate aanvoer vrij goed. Handel in ongemerkte biggen stil, in gemerkte biggen levendig met flinke prgzen n.l. f 13 tot f 16 per stuk. Ir* H. A. H. de Ronde overleden* In den ouderdom van ruim 52 jaar is in het academisch ziekenhuis te Utrecht, waar hij voor een ernstige ziekte ter verpleging was opgeno men, overleden ir H. A. H. de Ronde, hoofdingeneur van den Provincialen Waterstaat in Limburg te Maastricht, De overledene was een nauwkeurig werker en een deskundige, met veel talenten. Hjj heeft zich uiterst ver dienstelijk gemaakt voor de verbe tering van het provinciale wegennet in Limburg, dat hij op een hoog peil heeft gebracht. Ook de waterloozlng in dit gewest had zijn volle aandacht. Eenieder, welke bericht van toewijzing voor kunstmest ont vangen heeft, (dus ook van de ;ehuchten) moeten die bonnen dinsdag of Woensdag afhalen op het bureau. Verder moeten degenen, welke nog een maalvergunning of voe derbon te vorderen hebben van de periode tot 7 Januari, deze ook op Dinsdag of Woensdag afhalen. Men gelieve hiermede rekening te houden om teleurstellingen te voorkomen. DE BUREAUHOUDER. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 22 tot 28 December GEBOREN Aloysius J. M. Litjens, Leunen Maria P. J. Seijkens, Klein Oirlo Martha G. M. Thijssen, Leunen Peter J. H. Dechnar, Langstraat Aloysius J. van VegcheJ, Merselo Jan Fr. Janssen, Oirlo Emmanuel L. M. Reijnders, Oostrum ONDERTROUWD M. H. H. A. Vermeulen, 32 jaar, schilder en M. E. Drabbels, 34 jaar. beiden te Venray. OVERLEDEN Christiaan H. Wgnhoven, wed. A. M. Peters, timmerman, 80 jaren, Henseniusplein. Priesterwijding. Zaterdag 1.1. ontving de eerw. heer Joh. Ter ruwe uit Deurne in de kapel van het groot-seminaie te Sens uit de handen van Z. H. Exc. mgr. Lamy, aartsbisschop van Sens, de tonsuur. De eerw. heer Terruwe is student van 'het groot-seminarie van het bisdom Meaux dat in verband met den oorlog is ondergebracht in Sens. AUTO SLIPTE. Te Staphorst is Donderdag de 63- jarige landbouwer T. v. d. V., terwijl hij op zijn fiets reed, bekneld ge raakt tusschen een hem achterop rgdende auto, die door de gladheid van den weg slipte, en een lantaarn paal. De man was vrgwel op slag dood. Schildwacht schiet op zijn aflosser. Bij het aflossen van de wacht op een der grensposten, heeft naar „de Telegraaf" meldt, een op wacht staande soldaat Woensdagmiddag reeds eerder geuite wraakgevoelens jegens een kameraad ten uitvoer gebracht en op korten afstand twee schoten gelost op den 21jarigen sol daat K. uit Rotterdam. Eén kogel trof doel en drong het slachtoffer in de rechterborst. De getroffene is naar het militair hos pitaal te Arnhem overgebracht. De dader, de 20jarige milicien M, uit Pernis is opgesloten. Onlusten te Moermansk. In Moermansk zouden onlusten zgn uitgebroken wegens levens- middelenschaarschte, als gevolg van de militaire successen der Finnen. Ingekomen en vertrokken personen* Van 22 tot 29 Dec. VERTROKKEN: Wed. Katers, geb. A. van "Vegchel zonder beroep naar Boxmeer, Burg. Verkuylstraat 51 M. W. Katers, dienstbode, naar idem idem INGEKOMEN: P. G. A. Martens, bakker, Leunen K 21, van Deurne M. Houkes, broeder, Leunscheweg 1 van Sittard H. J. Otten, dienstbode, St. An- nalaan 5, van Steenderen L. M. Jeuken, dienstknecht, Cas- tenray G 4b van Wanssum M. Ronken, zonder beroep, Woon wagenkamp, van Venlo P. M. Ronken en gezin, manden denmaker, idem van idem A. Schugffel, dienstknecht, Merselo N 19 van Alem VoecJselbureau Venray Leunensche weg 15 In de week van 1—7 Jan. a.s is het kantoor open alléén op Dinsdag 2 en Woensdag 3 Jan De rest van de week gesloten, uitgezonderd voor blauwe A.B, bonnen. Zitdagen op de gehuchten worden niet gehouden. Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE! dagelij ksche vertegenwoordiging van het ge zin in de H. Nis. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekkapelaan Beiten Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om 10 uur Hoogmis voor de slachtoffers van den oorlog. Geen Congregatie, half 3 kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. MAANDAG, feest der Besnijdenis van O, H. Jezus Christus, de diensten als op Zondag. Half 3 kinderlof, 6 u. Lof. DINSDAG half 7 en 7 u. leesmis, half 8 best. jaarg. voor Nico Bekkers, 8 uur gest. jaarg. voor Joh. Munsters en Margaretha Wgnhoven. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Theodorus Janssen, half 8 leesmis, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor Theodor v.d. Boogaart. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis voor Mart. Janssen, kwart na 7 Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Godfried Smulders. Van 8—9 H. Uur en 9 tot 6 uur H. Wake. VRIJDAG 6 uur gez. H. Mis ter eere van 't H. Hart van Jezus, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor de vrouw van Jacobus Kersten, 8 uur gest. leesmis met litanie v.h. H. Hat t 5 uur Lof en eerherstel a h. H. Hart ZATERDAG feest der H. Drieko ningen, de diensten als op Zondag. Half 3 kinderlof, 6 uur Lof. Vrijdag begint het Triduum voor de H. Familie. De nieuwe leden wor den ook verzocht dit bg te wonen, Dit Triduum wordt gegeven door Pater Jonckbloedt. Aanvang 7 uur. JEUGDWERK. STERGROEP. Zondag half 11 Elisabeth en Bernadettegroep, 3 uur Rosa van Lima en Lidwinagroep. KROONGROEP. Zondag half 11 Theresiagroep. Half 5 Marietje Phi- lipettogroep. NAAIKRANS. Dinsdag 2 uur. K.B.JV. Woensdag 7 uur vergadering ter bespreking van onze oudersavond, zangschrift meebrengen. Congregatie. Zondag geen Congregatie. Patronaats-Agenda. Allereerst wenschen wij aan alle jongens van de diverse jeugdveree- nigingen en allen daarbuiten van harte een Zalig Nieuwjaar toe. Tevens een dankwoord aan hen, die in zoo'n grooten getale de Kerst aanbidding hebben meegemaakt. Dat was flink en een voorbeeld voor allen, die er niet waren. Zondag na de Hoogmis Leesbiblio theek. Half 7 Filmavond. Gewone contributie, kaartjes afhalen, na de Hoogmis. Nieuwjaarsdag wordt van 7 tot ongeveer half 10 een Filmavond gegeven. Hoofdakte met 2 kluchten. Gewone contributie, ook voor dezen avond, en achterstallige moet aan gezuiverd zgn. Jongens die niet aan gesloten zijn bij ons Jongensjeugd werk, hebben geen toegang. Dinsdag geen Goud Pluvier we gens cabaretavond militairen. Leden kunnen deze avond alsook de Film avond van Zondag bgwonen 5 cent entrée. De leden, die de filmavond wen schen bij te wonen, moeten dit op Maandag doen, daar wij de film niet langer kunnen hebben. Entrée 25 ct. Jonge Wacht. Woensdag 6.307.45 algem. groep. Jonge Werkm&n. Woensdag 8.15 Bestuursvergade ring op Kapelanie. DERDE ORDE. Morgen vergadering der Derde Orde. Om half 10 de H. Mis, welke wordt opgedragen voor br. Martinus Janssen. Daarna vergadering der mannenafdeeling, om half 3 vcor de vrouwen* Maandag generale absolutie van wege het feest van de Besngdenis des Heeren. Donderdag^om 7 uur Requiemmis voor de Tertiarissen, die in het af- geloopen jaar zijn overleden. Men gelieve deze H. Mis zooveel moge lijk bg te wonen. Zaterdag generale absolutie van wege het feest van de Openbaring des Heeren. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, onder 't Octaaf van Kerstmis. De H. Missen om 5, 6 e i 7 uur. Om 8 15 de Hc ogmis. Gelegenheid om te biechten na de H. Mis van 5 uur aan de Epistel kant. Om 4 45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. MAANDAG, feestdag van 's Heeren Besnijdenis. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonlus. VRIJDAG. 1ste Vrgdag der maaDd, toegewijd aan Jezus Goddeljjk Hart. Om 7.30 gez. H. Mis met Litanie van 't H. Hart. 's Avonds om 5.30 Lof met Akte van Toewijding. ZATERDAG, feestdag van de H. Driekoningen. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 pl. Hoogmis. Om 4 45 pl. Vespers, om 5 30 pl. Lof. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. NISSEN. Zondag om 6 uur voor Antoon Emons en echtgenoote, om 7 uur ter eere van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad. Maandag om 7 uur voor Martinus Janssen. Dinsdag om 5.30 voor overl. Moeder, om 6.15 voor overl. ouders Derikx- Wlsmis, om 7 uur voor een overledene Woensdag om 7 uur voor Anna Catharina Volleberg Litjens. Donderdag om 7 uur voor een overledene. Vrgdag om 7 uur tot z. intentie. Zaterdag om 7 uur voor de overl. fam. Willem Marcellis. Ondertrouwd Betsy Drabbels loon termeulen Nieuwjaarsavond Kaarten om plats Café Frits van Dijck Heide. 10 gld. belooning aan die mij eerlijk kan aanwijzen wie mijn glasraam verbrijzeld heeft in den nacht van 18 Dec. om 12 uur. Wed. Joh. Peeters, Hagelweg 4 Voor I 2.50 besteed aan VAN NOORT's Tuin- of Bloem zaden ontvangt U gratis 10 Toma tenplanten of 10 Viooltjes. Vraagt prijscourant. Agent M. van Gerven Bergweg 2. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgerdienstmeid voor Helmond 1 dienstmeisje voor Venray Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 kappersleerling 1 boerenknecht v. Paschen 1 burgerdienstmeid voor Horst 1 boerendienstmeisje 16 j. v. Oirlo 1 kantoorbediende. Aankomende katoorbediende BIEDEN ZICH AAN 1 meisje 15 jaar voor burgergezin boerenknecht 1 Mei boerenknecht v. licht werk kantoorbediende 6 metselaars 2 boerenknechts voor dadelijk Opperlieden kleermakersknecht 1 boerenknecht 17 jaar 1 burgerdienstmeisje voor Venray 1 daglooner, grond of boerenwerk DISTRIBUTIE. SPAREN, BETALING. Dinsdag 10—11 B en C boeren Woensdag van 4 tot half 6 al de aDdereD. Voor de tewerkgestelden bg de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond •bs. van half 6 tot 7 uur. Venray, 27 Dec. 1939. Huwelijksinzegening in de Parochiekerk te Venray Dinsdag 23 Januari 1940. (Toek. adres Langstraat 32a) Ondertrouwd Corrie van Loon en Maibieu Laurensse Plechtige huwelijksinzegening in de Parochiekerk van den H. Jozef te Bergen op Zoom op 23 Jan. as. om half tien. Bergen op Zoom, Z O.singel 25 Venray, Patersstraat 15 23 December 1939. zoekt plaatsing Januari. Adres bureau dezer. tegen begin 0-ETTJRA-A.C3-XD Adres Bureau dezer. Biedt zich aan 21 jaar, vooralle werkzaamheden Laurijssen, Broekweg. MEVROUjL te Venray vraa,"lf a.s. zelfst. kunnen(ii( ken, v.g.gv. V. Fonck, Hu, GEVfijj 16-17 jaar, Adres buranj om plas en ajfe-i zen in Zondag enk A. Marten* Onzen hartelijken dank aan de Jonge Boeren te Ysselsteyn voor hun deelneming betuigd bij 't overlijden en de begrafenis van onzen geliefden Zoon en Broer. Fam. Geerets Ysselsteyn. TE KOOP biggenmerken en voeraardappelen R. Dupont, Stationsweg. 0 (Oudejaarsavond) Aanvanf 6 u A AAI All CAI die °P menigerlei wijze AAN ALLEN, mijne HERKIEZING al van Koophandel en Fabrieken afd. Kleii hiervoor mijn oprechten dank. Zondag 31 December 2 u. Competitiewi Entrée 25 ct. Werkloozen en militairen t Specialist voor Huidziel zal weer spreekuur houden 5-6 uur n.m. Volg. spreekuren (wegensmoS 99 99 Bakmeel 2 pak 25 ct., Honingsty Dr. Oetkers Bakmeel p.p. 18, Vlaprf Custard Poeder p.p. 1014154 Fijne blauwe Rozijnen per pond ft Fijne blanke Rozijnen per pond 211 Fijne gereinigde Krenten per pondc Witte en bruine basterd poeders»# 1 anijszaad, kaneel, vanillesuiker, ge I citroensnippers, gepelde amandeler

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2