Oud: en Nieuwjaar. Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Alleen Boter is boter „VENRAY' boter Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 30 December 1939 Zestigste'Jaargang No 52 PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bg contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct is zeer fijne boter Op eiken dag van het jaar komt de mensch nader tot den dood en via dezen tot zijn eind bestemming. Maar op geen en kelen anderen dag zijn we het zóó bewust, dat het leven „voort schrijden" is op den weg naar het hiernamaals, als op Oude Jaar. Oudejaar beteekent een mijlpaal we kijken achter en vóór ons uit, vaststellende, dat het stuk, dat achter ons ligt, grooter is geworden en geteekend door onze levensverrichtingen, - en het stuk vóór ons korter en kor ter is geworden. Oude Jaar stemt tot veel wee moed en weinig trots. Het is meest verlies, waarop we terug blikken. Verlies van een stuk eigen leven, verlies van het leven van meerderen, die ons dierbaar waren, verlies van gelegenheden om het goede te doen en het verkeerde te laten. Wat achter ons ligt, teekent zich met zwarte rouw en met duistere uitvloeiselen van onzen wil. Maar eindelijk slaat de klok twaalf een laatste blik werpen we terug, éven nog doordeese- men we den geest met een gevoel van spijt, 'n oogenblik zien we elkaar ter verzoening in de oogen en dèn ^kijken we nog slechts vóór ons uit. Al kunnen we vaststellen, dat het doel van den weg nader is gekomen, toch is het onmogelijk om te bepalen, hoe ver we nog kunnen en zullen moeten gaan. De weg, die voor ons ligt, is blank en onbetreden. Hij is vol moeilijkheden, maar die zijn er om overwonnen te worden, opdat we ons gelukkig achten, wanneer we door kracht en deugd mijl paal tot mijlpaal bereiken. Hoe dikwijls we ook vielen op het afgelegde deel van den weg, hoezeer we dat stuk ook merken met de'vlekken onzer schande, opnieuw herkregen ;we de ge legenheid tot herstel. Als we het doel hebbentbena- derd, zal het er niet meer op aan komen, hoe we zijn gestart, maar in welke conditie we de levens- finis wisten te bereiken. Het Oude Jaar zal ons niet ontmoedigen wanneer de herin nering aan wat was, in en buiten ons, dient tot versterking van geest .enjkarakter. i Wanneer we door onze fouten hebben geleerd en door onze beproevingen zijn gestaald, dan verbeiden"we op Oude Jaar met hoop en verlangen het Nieuwe Jaar, waarin, naar we ons vast voornemen, met Gods Genade alles zooveel beter zal zijn. Beter Misschien wekt deze voorspel ling bij sommigen twijfel. Zal het komende'ijaar beter kunnen zijn, terwijl de wereld, waarop we leven, schokt van oorlogs ellende en vol is van dreigingen? Ja, óndanks dat alles kan het ons in het komende jaar beter gaan. Of we het slecht of goed of beter hebben, is niet een zaak van uiterlijke omstandigheden, maar een kwestie van wat in ons is. De rijke kan arm zijn van geest omdat hij ontevreden is, de arme kan rijk zijn door innerlijk geluk, omdat hij zoo goed beseft wat hij heeft. In kouden winter maakt een warm hart gelukkiger, dan een koud hart ^in™zomerschen zonneschijn. leder J zal'ivoor zich van het komende jaar hebben te maken hebben te maken wat er van te maken is. Geen'mensch en geen omstandigheid ikan j$'deugd en levensblijheid overweldigen, wan neer die vanjbinnenuit.opwellen. Het levends een groot goed, een goddelijke genade en tot voor de laatste seconde er van zullen we dankbaar wezen, wan neer we ze goed gebruiken. Echter, al kan niemand ons beletten om gelukkig te zijn velen, ja iedereen, kan ons daar toe helpen. De omstandigheden behoeven niet te zwaar te worden voor het leven, maar onze geest kan zich ten aanzien van de omstandig heden te zwak betoonen. Laten we daarom elkaar steunen tot ons gezamenlijk geluk, althans tot geluk van ieder onzer indivi dueel. Deze plicht rust in het bijzon der onderling op hen, die tot een bepaalde gemeenschap behooren: de gemeenschap van gezin, familie of kennissen, niet te vergeten den grooteren, maar toch weer beperkten kring van medemenschen in een plaat selijk, gewestelijk, landelijk cen trum. Waar de plaatselijke krant een der voorname banden is, welke in zoo'n centrum tal van menschen met .ten deele gelijke belangen, verbindt, zouden we ter gelegen heid van Oud- en Nieuw voor allen de belofte willen doen, dat we eikaars geluk zullen nastre ven door meeleven, meedeelen, meedragen, meesteunen, in elke omstandigheid, welke het komen de jaar aan moeite en zorg zal kenmerken. Daarbij zal „de krant" naar beste vermogen vóórgaan. Wanneer we ons allen van den goeden geest bezield betoone, dan besluiten we het Oude Jaar met den oprechten wensch, de een aan den ander en wij doen dat, aan al onze lezers te- samen van een GELUKKIG NIEUWJAAR. Md. KERSTTOESPRAAK VAN Z.H. DEN PAUS. Z.H. Paus Pius XII heeft op den vooravond van Kerstmis de gebrui kelijke Kersttoespraak gehouden voor het H. College van Kardinalen. Daarin heeft de Paus de geweld- politiek veroordeeld en Zijn teleur stelling uitgesproken over het mis lukken der$£pogingen| vani(den H. Stoel tot behoud van den vrede. Vervolgens zette de H. Vader de grondslagen uiteen, waarop een bil lijke internationale vrede gegrond vest kan worden. Vertegenwoordiger van presi- sident Roosevelt bij 't Vaticaan. President Roosevelt heeft een per soonleken vertegenwoordiger naar het Vaticaan benoemd in de persoon van Myron Taylor. Taylor is de voormalige president van de United States Steel Corpo- tion, een der grootste metaalfabrie- ken van Amerika. Bewaking van de Belgische kust. Voor de bewaking en de verdedi ging van de Belgische kust, die 67 K.M. lang is, heeft België, naast de talrijke batterijen, een marinecorps gevormd, vooral bestaande uit spe ciaal uitgeruste loodsbooten. Elke boot is met 20 koppen be mand en voorzien van mitrailleurs en licht geschut, waarmee dravende mijnen vernietigd kunnen worden. Duitschland en België. Duitschland weigert verdere levering van cokes aan België, omdat dit land zijn normale leveringen aan Duitschland niet heeft voortgezet. Het gaat hier over de levering van metalen. Bovendien heeft de Belgische minister van economische Zaken in de Kamer bevestigd, dat Duitschland aan België nog slechts bepaalde hoeveelheden en kwaliteiten steenkool leverde. Nieuwe successen van de Finnen. Aan het Westelijk front zgn de Kerstdagen tamelijk rustig verloopen, Er waren wat verkenningsgevechten en schermutselingen in de lucht. In Finland werd de strijd de laat ste dagen hevig voortgezet. De Finnen gingen ten aanval hier en daar op de terugtrekkende Rus. sen. Zij kwamen In midden-Finland zelfs over de Russische grens. Op de landengte van Karelië vielen zij de Russen aan. Zg veroverden in midden-Finland weer een 20-tal wagens. In de lucht vielen de Russen her haaldelijk aan. Verschillende Finsche plaatsen werden gehombardeerd, waarbij dooden vielen. De nog over gebleven inwoners van Helsinki brachten den eersten Kerstdag Inde schuilkelders door. De Finnen gaven geen kamp en schoten met hun luchtdoelgeschut of met hun vliegers minstens 24 Russische vliegtuigen omlaag. Gezonken schepen. De Zweedsche stoomschepen Mars en Carl Henckel zijn op een mijn geloopen en gezonken. Er zijn 28 opvarenden omgekomen, 8 overleven den zijn aan land gebracht. Uit Londen wordt medegedeeld, dat toen het stoomschip Scotia werd getorpedeerd, het zelf eveneens be schadigde stoomschip Hafnia tracht te de bemanning van de Scetia te redden. Terwijl zij hiermede bezig was werd de Hafnia in het Duitsch aan geroepen en kreeg het schip opdracht weg te stoomen en geen reddings pogingen in het werk te stellen, daar het anders zelf eveneens zou worden getorpedeerd. Als gevolg hiervan hebben 21 mannen het leven verloren. Het waren beide Deensche schepen. Het Britsche marinebestuur geeft op, dat in de week vaD 17 tot 23 December 10 Britsche schepen ge zonken zijn met een tonnage van 5861 en 8 neutrale schepen met een tonnage van 10.839 ton. De Duitsche verliezen bedroegen in die week 32565 ton, n.l. de ton nage van de tot zinken gebrachte Columbus. Protest van 21 Amerikaansche republieken. De Vereenigde Staten en 20 an dere Amerikaansche}. republieken hebben een gemeenschappelijk pro test uitgebracht tegen het optreden van Engelsche. Fransche en Duitsche oorlogsschepen in Amerikaansche wateren. De Russische luchtaanvallen Woensdag zijn talrijke luchtaan vallen ondernomen op steden in hei binnenland. Te Abo wierpen 22 Rus sische vliegtuigen een vijftigtal bom men neer, waarvan het meerendeel in zee terecht kwam. Te Rilhimaaki Hammelina werden ook bommen neergeworpen; zij richtten weinig be langrijke schade aan. In Tampere, dat ook werd gebom bardeerd, werd één burger gedood en één gewond. Te Lathi trachtten de Russische vliegers het induatrieele centrum te bombardeeren, dat gele gen is ten Noorden van het dal van het dal van de Vuoksl. Luchtaanvallen op Viborg hadden slechts tot resul taat, dat een Russisch vliegtuig werd neergehaald. De Stemming te Moskou De Correspondent van de DuiJy Telegraph te Mosccu meldt aan zgn blad, dat de laatste dagen de oorlog in Moskou merkbaar is. Volgens den correspondent kan men op straat een geheime spanning voelen. Dit komt omdat men begint te vernemen van de veie dooden en gewonden aan de zijde van het Russische leger tijdens de campagne in Finland. Vernomen wordt, dat de zieken huizen in Leningrad volliggen en dat. de scholen er zijn gesloten,eensdeels als voorzorg tegen luchtaavallen, doch mogelijk ook om bedden beschikbaar te krijgen. Op verscheidene punten langs de spoorljjn Leningrad-Moskou zijn de plaatselijke ziekenhuizen zeer vol, terwijl in de buurt van Moskou in de verschillende kleine steden even eens gewonden zijn opgenomen. Ten slotte wordt gezegd, dat tenminste een der grootste ziekenhuizen van Moskou ontruimd is door de burger- patienten. Geruchten over den strijd in Finland De correspondent van de Times in Moskou bericht, dat op het oogenblik te Moskou alarmeerende en zonder twijfel alarmeerende berichten over den strijd in Finland de ronde doen. Volgens deze berichten zou hel roode leger in Finland tusschen 25000 en 30000 man hebben verloren aan ge sneuvelden, terwijl tusschen 30 en 40 duizend man buiten gevecht zou den zijn gesteld door verwondingen bevriezing, ziekte en deserteeren of gevangenschap, Deze cijfers beteekenen op zichzelf beschouwd geen groote slag voor het roode leger, doch zij zijn aanlei ding tot gesprekken, welke niet be vorderlijk zijn voor het vertrouwen in de regeering. De berichten van het Finsche front moeten veel schade hebben gedaan aan het prestige van de sovjet-unie als militaire macht. De politiek van geheimhouding van de Sovjet-Russische regeering stelt haar in staat ook geen melding te maken van de nederlagen in Noord en Midden-Finland, de eenige plaats waar het roode leger tot nu toe successen had behaald. De laatste berichten uit Finland doen veronderstellen, dat het roode leger niet in staat zal zijn het of fensief te beginnen met eenige hoop op succes, voor het voorjaar en voordien kan veel geschied zijn tot verbetering van den toestand van Finland. Een stoutmoedig plan der Finnen. Reuter verneemt in Finsche krin gen te Londen, dat de Finsche leger leider, generaal Talvela, die van Salla uit is opgerukt, een zeer groot- scheepsch plan tracht te verwe zenlijken, n.l. op Russisch gebied door te dringen tot Kandelakak aan de Witte Zee, dat ongeveer 65 K.M. voorbij de grenslijn is gelegen, en daarbij den spoorweg naar Moer- mansk af te snijden. Opgemerkt wordt, dat do sovjet- strijdkrachten ln het gebied van Petsamo haar voorraden voor een groot deel overzee aangevoerd heb ben gekregen, van Alaxandrovsk en Moermansk uit, welke plaatsen van den spoorweg afhankelijk zijn. De Finnen geven toe, dat hun strijdkrachten wellicht niet sterk genoeg zullen zijn, om zulk een ma- noevre uit te voeren, doch niettemin zuilen zij een poging wagen. Finnen maken munitie van Duitschen oorsprong buit. „Onder het oorlogsmateriaal, dat onlangs aan dit front buitgemaakt werd, bevond zich ammunitie van Duitschen oorsprong, zoo hebben de militaire autoriteiten onthuld. Het is de eerste maal, dat oorlogsmateriaal van buitenlandsche origine aan dit front gevonden werd. In de gevechten tusschen 17 en 27 December hebben de Finnen aan dit front 68 lichte machinegeweren op de Russen veroverd, die thans door de Finnen benut worden. Dit komt den Finnen goed te stade, aan gezien zij bij het uitbreken van de vijandelijkheden aan dit front zoo goed als geen automatische wapenen bezaten. Aangezien het Finsche kaliber het zelfde is als het Russische, is er vol doende munitie voor deze buitge maakte wapenen. Een Finsche kapitein, die 9 dagen achtereen aan het front had gestaan zonder een nacht rust, toonde mij één dezer machinegeweren zeggend: „Indien de Amerikanen de Russen niet geholpen hadden, zouden zij nooit in staat zijn zulke fijne wa penen te fabriceeren." Hfl was zelfs te vermoeid om in den blik, die deze woorden begeleidden eenlg verwijt te leggen. .Natuurlijk zullen wij volhouden", zeide hij, „maar Finland zal dood bloeden, indien dit voor onbepaalden tijd voortcfuurt. De volkenbond heeft sympathie betuigd, maar wij hebben meer noodig om tegen de Russen vechten. Ia twee dagen hebben wij geen voedsel gehad, omdat de Russen onze verbindingswegen on ophoudelijk beschoten." Tenslotte voegde hg er aan toe: „wij zijn in gevecht met gewikkeld geweest tegen superieure Russische strijdkrachten. Alles ging goed, tot dat wij tekort aan munitie hadden en wij genoodzaakt werden terug te trekken. Er zijn meer Russen dan patronen, die wij bezitten." Vleeschdistributie ia Engeland. Naar verluidt, zal binnenkort de datum bekend gemaakt worden, waarop de vleeschdistributie van kracht wordt. Het publiek zal dan verzocht worden zich bij de slagers te laten inschrijven. Het doel der distributie is de voorraden in het geheele land op peil te houden. Men verwacht geen vleeschtekort. Nog vier staten zeggen hulp aan Finland toe. Nog vier staten hebben het secre tariaat van den Volkenbond doen weten, dat zij bereid zijn, Finland hulp te verleenen, t.w. Columbia, Liberia, Uruguay en de Dominicaan- sche republiek. Tot dusver hebben dus twaalf van de dertig staten, die die de volkenbondsresolutie van 14 December hebben aangenomen, de door hun vertegenwoordigers te Ge- nève uitgebracht stemmen beves tigd. Duitsche poging tot omzeiling der blokkade Verscheidene leidende Zwitsersche bladen publiceeren een advertentie van een Berlgnsche maatschappij, die verscheidene Duitsche patenten aan kapitaalkrachtige ondernemin gen te koop aanbiedt. Industrieele en financieele kringen in Zwitserland vragen zich af, of deze aanbieding niet het plan ver bergt, de blokkade van den Duit schen uitvoer door de geallieerden te omzeilen, door in neutrale landen de fabricage te beginnen van gepa- teerde industrieele producten, ten einde deze als neutrale goederen te kunnen uitvoeren. Voorts hopen de Duitschers wel licht door fabricage in neutrale lan den aan grondstoffen te kunnen ko men. die in Duitschland niet be schikbaar zgn. De mijnstaking in België. De mg uwerkersstaking in België heeft nog een uitbreiding ondergaan. Men schat het aantal stakers, dat niet in de mijnen is afgedaald op 40.000. De gehouden ministerraad heeft zich met het geval bezig ge houden. Besprekingen worden ge voerd om tot een spoedige oplossing van het conflict te komen. De aardbeving in Turkije. In Ankara gelooft men, dat het aantal dooden en gewonden ten gevolge van de aardbeving 8000 groot is. De omroep van Ankara heeft dan ook een beschrijving ge geven van de aardbeving, waarin gesproken werd van een waren ramp spoed. Het aanta' dooden en gewonden in de Oostelijke departementen des lands bedraagt, naar men gelooft, verscheidene honderden. De voornaamste steden van ver scheidene Oostelijke departementen zijn gedeeltelijk verwoest, terwgl tal rijke dorpen geheel in puin zijn ge schokt. De bevolking in de getroffen ge bieden, die haar bezittingen verloren heeft en dakloos is, kampeert in het open veld in bittere koude en sneeuw stormen. De Turksche regeering heeft geneeskundige hulp en levensmid delen derwaarts gezonden en orga nisaties van de roode halve maan worden te hulp gezonden. KERSTMIS. 't Was een „dooie" Kerstmis, wel ke we dit jaar in drie Zondagen beleefden, d.w.z. Kerstmis met dooi- weör, dat aan alle plannen voor gspret een ontijdig einde had be zorgd. Toch was het druk, want velen meer dan andere jaren hebben de behoefte gevoeld om zich voor de feestdagen van midwinter met de hunnen te vereenigen. Het Ker.c vervoer der Spoorwegen heeft ver boven het normale ge legen. In msterdam C.S. bedroeg de grootert ntvangst in de periode van 22 tot en met 25 December ruim 50 pet. boven die van het jaar. A. FOKKER f Op 49-jarigen leeftijd is te New- York de bekende Nederlandsche vliegtuigbouwer Anthony Fokker overleden. Hg vestigde zjjn faam in den vorigen wereldoorlog en hielp ons na dezen aan een nieuwe indus trie, welke met haar fabrikaat aan den naam van ons land een nog grootere bekendheid in de wereld verschafte. Fokker is gestorven aan een her senvliesontsteking, welke gevolg was van een neusoperatie. Waar de belasting lager wordt De gemeente Haren (Gr.), welke thans circa 10.000 inwoners telt, ver keert in de bijzondere omstandig heid, dat zg, ondanks de crisis, de twee voorafgaande jaren de opcen ten op de personeele belasting telkens met 10 heeft kunnen verlagen. B. en W. stellen den Raad thans voor, voor 1940 de opcenten met liefst nog 25 te verlagen, waardoor deze heffing in 3 jaar tijd van 150 op 105 opcenten zal zijn terugge bracht. Dit resultaat is te merkwaardiger, als men weet, dat de gemeente bovendien in de afgeloopen 5 jaren nog een reserve heeft gevormd van ruim een ton, terwijl de niet-renda- bele schuldenlast per inwoner buiten gewoon laag is en slechts 40 percent bedraagt van het gemiddelde van dien van alle gemeenten te zamen. TRAGISCH STERFGEVAL. Koster der St. Bartholomeus- kerk te Beek dood gebleven* De koster van de Sint Bartholo- meuskerlc te Beek bij Nijmegen, de heer L. de Bont, is Woensdagmiddag, terwgl hij in het kerkgebouw bezig was met de voorbereidingen voor den uitvaartdienst van pastoor-deken Van Aken die enkele dagen geleden plotseling i3 overleden, onwel gewor den. Hg sloeg tegen den grond en bleef, vermoedelijk tengevolge van een zware schedelbreuk, dood liggen. Het stoffelgk omhulsel van den koster werd evenals dat van pastoor van Aken in het kerkgebouw opge baard. Aan de gevolgen van een val overleden. den weg is Maandagmiddag op den Kortsteekterweg te Alphen a.d. Rijn een auto waarin zeven personen waren gezeten, in een sloot gereden, waardoor twee inzittenden, de 31- jarige mevrouw de Kooker uit Llsse en haar vijfjarig dochtertje zijn ver dronken. Ijsvermaak. Kerstdrukte en te vroegtijdig dan wel te laat ijsvermaak hebben tot verscheidene droevige ongevallen ge leid. Slechts van één dezer maken we melding. Nabij Alphen aan den Rijn is op den Eersten Kerstdag omstreeks het middaguur door de gladheid van het wegdek een auto met zeven personen te water gereden Twee der inzittenden, moeder en kind, verdronken. Naar Finland. Hoe „Finland" de gedachten der menschen kan beroeren, bewees het optreden van een jongeman van 26 jaar, leider van een Rotterdamsch filiaal eener groote onderneming, die Zaterdag j.l. zijn zaak en zijn meisje in den steek liet, na f150 uit de kas te hebben genomen en scheep ging naar Finland, waar hij gaat mee vechten. Bg het schaatsenrijden op den Kolk te Lent is Zaterdag het elfjarig zoontje van de familie O. uit Nijme gen komen te vallen. De jongen scheen hier evenwel geen hinder van te hebben ondervonden en ging naar huis. Maandag echter werd hg onwel en op last van een geneesheer naar het Sint Canïsius-ziekenhuis over gebracht, Hier is hg Dinsdagavond overleden. Dagelij ksche verkeers ongelukken. Tengevolge van de gladheid van VENRAY, 30 Dec. 1939 AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Venray zullen op 5 Januari a.s. des voormiddags 11 uur op het Raadhuis trachten aan te besteden het ver bouwen van bestaande strafcellen en het politiebureau onder het Raad huis te Venray. Bestek en teekening zijn vanaf Dinsdag 2 Januari te verkrijgen op het bureau Gemeentewerken „Onder den Boog" tegen betaling van f 2. (restitutie f 1.alwaar tevens in lichtingen zgn te verkrijgen. Venray, 29 December 1939. Burgemeester en Wethouders vnd, Mr. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Venray zullen op Vrijdag 5 Jan. a s. des voormiddags 11 uur op het Raadhuis trachten aan te besteden het verbouwen van de bestaande wo ning aan de Gaastraat No. 10 te Venray, Bestek en teekening zgn vanaf Dinsdag 2 Januari te verkrijgen op het bureau van Gemeentewerken „Onder den Boog" tegen betaling van f2.— (restitutie f 1.— alwaar tevens inlichtingen zgn te verkrggen. Venray, 29 December 1939. Burgemeester en Wethouders vnd Mr. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. 40 jaren priester. Onze oud-dorpsgenoot, de Zeer- eerw. Pater P. Vullings, thans in het Missiehuis te Antwerpen, hoopt in 1940 zijn 40jarig Priesterfeest te herdenken. Door de gladheid. Door de gladheid kwamen in den Kerstnacht verschillende personen te vallen. Een dochter van den land bouwer M. aan de Heide viel met haar rjjwiel zoo ernstig, dat ze met een schouderfractuur in het zieken, huis moest worden opgenomen. Nieuwjaarscorrcspondentic van en voor militairen. In verband met de te verwachten groote drukte bg den postdienst bij de jaarswisseling wordt er nog eens aaan herinnerd, dat bij corresponden tie van eD voor militairen, beneden den rang van officier, alleen vrij van port zijn: briefkaarten zakelgke in houd niet toegelaten) en nieuws bladen (niet zwaarder dan 100 gr.) SERVA riUS-OMROEP Aangezien het officieel orgaan „de Sport-Ulustratie" deze week nog niet kon verschijnen, kunnen we slechts een voorloopig programma, vastge steld op 19 Dec., aankondigen. Vermoedelijk moet Serv. I naar Venlo om aldaar de Vossen te ont moeten. Indien deze wedstrijd door zal gaan, wordt het voor Serv. I een zeer zware opgave. Deze wetenschap inspireert de Venrayers nog al eenè tot groote daden. We wachten af. Serv. II zal waarschijnlijk een be zoek aan Lottum brengen. Na een harden strijd achten we S. 2 wel tot een kleine overwinning in staat. Serv. 3 ontvangt D.I.S. 2. Dat wordt een overwinning voor de thuisclub. VALK-REVUE. Daar Koning Voetbal niet bestand was tegen Koning Winter viel het programma van Zondag in duigen en de feestdagen kenmerkte zich door de rust, welke heerschteop de sportvelden. Morgen weer eens een volledig

Peel en Maas | 1939 | | pagina 1