ARTISTENLEED „DE RARE" Visitekaartjes LUXOR-THEATER i$ólk6óntuiikkelinq, iQeniay. Missietentoonstelling en Fancy-Fair NIEUWJAAR Firma v. d. Munckhof Distributie-kring- Bureau Venray Oorlogservaringen in Spanje Venray en kei iuchfgevaar Jongen 17-22 iaar nel Dagmeisje GEVRAAGD Chauffeur TE KOOP vaars Notaris Berendsen BOERDERIJ Notaris Berendsen BOERDERIJ. Lopez de Sfruikroover <4 ZARAH LEANDER door de Vereenigde Haagsdte Spelers onder leiding van Pierre Balledux. Missienaaikrans Merselo. Zondag 10 December a.s. De Valk I - Monfagnards Vertegenwoordigers gevraagd Voor de zeer geslaagde Sinter klaasavond betuigen de te Venray gelegerde militairen hun hartgrondige dank aan allen, die door hun initia tief, hun leiding, hun geldelijke bij drage of brei-activiteit aan dit wel slagen meewerkten. ZWARE VERLIEZEN DER RUSSEN. Uit Haparanda is Donderdagavond gemeld, dat een veldslag dte de bloedigste genoemd wordt, welke nog in dezen oorlog is voorgekomen, woedt in de nabijheid van Petsamo. Geraamd wordt, dat de Rassen 7000 man in het veld hebbeD ge bracht en reeds 2000 man hebben verloren. De Finnen vechten met verbeten en koele vastberadenheid. Van bevoegde militaire zijde te Helsinki wordt vernomen, dat er geen sprake is van een doorbraak der Mannerheim-linie door de Russen. Finsche kringen in Londen wijzen erop, dat deze lit ie minstens 30 kilometer diep is en natuurlijke hin derpalen omvat als rivieren en meren, welke door kunstmatige defensie werken versterkt zijn. Teeltregelingen en practische zin. Waar de bodemproductie in de jaren vóór de wereldoorlog van 1914 —1918 internationale producten ge worden waren en een groot deel ervan, met name van de tuinderij-, doch ook van de veehouderij- en akkerbouwproducten, hun weg zoch ten over vele staatkundige grenzen, daar is het begrijpelijk, dat door dien grooten oorlog en de daarop volgende wereldcrisis na een t ijd van opbloei er een geweldige inzinking is gekomen in de in'ernationale handel in die producten. Vooral toen de landen zich weer bewust of onbewust gereed maak ten voor een volgenden oorlog, waar in de voedselvoorziening een mins tens even groote rol zou spelen als de voorziening van wapentuig en het streven naar zelfvoorziening dus steeds sterker werd, moesten landen als het onze wel getroffen worden. Wij weten daar alles van. Door teeltregelingen van over heidswege opgelegd heeft men ge tracht de ontstane gaten eenigszins te heelen. Doch iedere huisvrouw zou zulk heelen geen netjes stoppen noemen, maar het met dichtrijgen betitelen, wat we stemmen het grif toe in bepaalde gevallen ook wel eens de eenige weg is. Pogingen om iets wat ontwricht is weer in het lid te brengen, of het aanleggen van noodverbanden zijn nu eenmaal voor een patient niet aangenaam, hoe heilzaam ze ook kunnen zijn. Ook thans dringt het vraagstuk der beperking zich weer meer naar voren en men vreest al de onaan gename ervaringen van 1914—1918 opnieuw te moeten ondergaan. Toch moet men niet vergeten, dat de ervaringen toen opgedaan, thans wel als gids zullen dienen om te vrageD, hoe het liever niet moet. Op een persconferentie eenigen tijd gelegen gehouden, zei de minis ter, dat een regelend optreden van de regeering noodig is, zij het dan ook niet bij de teelt van groenten en dat hij de practische zin van de boeren en tuinders een belangrijke steun voor de regeering achtte. Daar zit wat in, in zoo'n uitdruk king. Als er met dien practischen zin dan ook maar gerekend wordt. AGRICOLA. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat in de week van 11 tot en met 17 December a.s. op de gewone dagen, de opvlakvellen met consumentenbonnen moeten worden ingeleveid. Bonnen met verschillende nummers moeten op verschillende op- plakvellen worden geplakt. Op de ontvangstbewijzen behoeven deze keer de erwten-bonnen (No. 3) niet vermeld te worden. Voorts moeten ook de vervallen ge- leidebiljetten en eventueele ongebruikte bestelbiljetten (de toewijzingen) inge leverd worden. Distributie-Kring-Bureau Venray SCHAEPMAN. VoedselL ureau renray Leunensche weg 15 In de week van 11 16 Dec. is het kantoor voor het afhalen van veevoederbonnen en maal bewijzen geopend: voormiddags van half 9 tot 12 uur en namiddags van half 2 tot half 6. Zaterdags van half 9 tot 12 uur. Op de gehuchten: Smakt Maandag van 2-5 uur. Heide Dinsdag v.m. van half 9 tot 12 uur en van half 2 tot 5 uur. Merselo Woensdag van half 9 tot 12 uur (Kleindorp en Ende poel); van half 2 tot half 6, (Zwart water, Dalar.d, Hoek en Straat); Donderdag van half 9 tot 12 uur (Grootdorp, Haag, Ven en We- verslo); van half 2 tot 5 uur (Beek en Hiept). Ysselsteyn Vrijdag van haif 9 tot 12 uur en van half 2 tot 5 uur; Zaterdag van half 9 tot 11 uur. Buiten deze vastgestelde uren wordt niemand meer geholpen. Voedselbureau Oirlo In de week van 10—17 Dec zijn de zitdagen weer als naar gewoonte. Te weten Maandag den heelen dag Cas- tenray; Dinsdag, Woensdag den heelen dag en Donderdag tot 12 uur te Leunen; Donderdagnamiddag en Vrijdag den heelen dag te Oostrum; Voor Oirlo is weer plaatselijk bekend gemaakt. Buiten de vastgestelde uren wordt niemand meer geholpen Ingekomen en vertrokken personen. Van 23 Nov. tot 1 Dec. INGEKOMEN L. K. R. de Wit, arbeider, Broek- weg- 10 van Bingelrade P. A. van Es. monteur, Draalstraat 18 van Schalkwijk Th. J. H. Majelle, banketbakker, Stationsweg 1 van Maastricht M. C. Josten. dienstbode, Groote straat 9 van Bergen L. J. G. van Daal, verpleger, Stations weg 32 van Boxmeer J. B. Schoenmakers en gezin, ar beider, Woonwagenkamp van Venlo L. P. B. Dijkmans, dienstbode. Spurkt B 19a van Maasbree W. J. Hermans, dienstbode, St. Annalaan 5 van Helmond M. C. Janssen, verpleegster, St, Annalaan 5 van Tilburg G. J. H. Geelen, landbouwer, Veu len van Heel c.a. N. H. W, van der Meer, verpleger, Stationsweg 32 van Rotterdam M. H. Manders, metselaar, Akker- weg 19 van Kevelaer H A. Bexkens, dienstbode, Maas- heescheweg 13 van Nijmegen A. M. Heinstra, verpleger, Stations weg 32 van Mook F. B. Kramer, kantoorbediende, Paterslaan 1 van Maashees J. M. Bos, dienstbode, Stationsweg 17 van Maashees M. W. van Dommelen, kleermaker Stationsweg 32 van Oploo A. P. Th. Willems. karteerder, Weverslo M 81 van Wieringermeer J. J. M. Siebers en gezin, arbeider, Spurkt B 24 van Kevelaer A. M. F. Gerrits, landbouwer, Smakt B 12 van Beugen M. R. Pijls, z.b., Grootestraat 14 van Maasbracht P. M. Albers, landbouwer, Smakt B 12 van Beugen A. A. Tiggers, z.b., Henseniusstr. 9 van Amsterdam G. J. van Helden, verpleger, Sta- tiODSweg 32 van VierliDgsbeek J. H. Luijpers, dienstbode, Oost singel 12 van Venlo J. M. van der Sterren, dienstbode, Merseloscheweg 30 van Horst M. van Lierop en gezin, koopman, Draalstraat 2 van Geldrop A. Splinter, verpleegster, St. Anna laan 5 van Nijmegen M- Minkels, idem, St. AnDaiaan 5 van Rosmalen M. A. H. Rongen, bakker, Oirlo E 25 van Meijel P. Th. Vermfeltfoort, ambtenaar, Schoolstraat 16 van St. Oedenrode J. JansseD, dienstbode, Castenray G 24 van Horst F. P. L. Sandert, z.b., Landweert- weg 30 van Helmond M. P. Goumans, z.b., Stationsweg 1 van Maastricht L. J. Hendricx, schilder, Maas- heescheweg 4b van Meijel H. F. Kwinten, verpleger, Stations weg 32 van Eindhoven P. M. Tromp en gezin, wacht meester, Langstraat 37 v. Nijmegen P. G. Kusters en gezin, chauffeur, Jan Hensensiraat 10 van Maashees H. C. M. Wolbertus, z.b., Stations weg 21 van VeDlo J. G. M. Kusters, electricien, Hof straat 6 van Sevenum A. M. van Mil, z-b., Maasheesche- weg 2 van Zevenaar A. van Lierop en gezin, venter, Molenpad 1 van Helmond J. J. Saenen, vepleger, Stationsweg 32 van Helmond A. M. J Weijmans, dienstbode, Smakterweg 7 van Maashees G. W. Lodder en gezin, instrument maker, Langstraat 35 van Maasniel. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 1 tot 7 December GEBOREN Gertruda M. A. Jenniskens, Wieën Maria C. A. Kelders, Maash. weg Theodorus G. Fr. Clephas, O verloonscheweg ONDERTROUWD Hendrikus V. M. Cremers, 26 jaar, schilder en Arnoldina Gooren, 25 jaar, beiden te "Venray. Johannes C. Essing, 26 jaar, ver pleger en Jacoba J. C. Weiten, 26 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Martinus H. Volleberg, echtgenoot van H. van den Heuvel. 67 jaar. Kerkelijke Diensten. DEKENAAT. Recollectie Eerw. Heeren Geeste lijken, Vrijdag 15 December, 3 uur. PAROCHIE-ACTIEmeer eer bied en liefde voor Christus Eucharistlcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekkapelaan Beiten. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur H. Mis en gen. H. Communie van de groote en kleine Congregatie. Na de Hoog mis jongenscongregatie voor alle schoolvrije jongens. In alle H. Missen collecte voor de arme kerken van ons Bisdom. Geen Congregatie, half kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur H. Mis, half 8 uitvaart voor Martinus Volleberg, 8 uur gest. jaarg. voor Gerard Buggems en Allegonda Jsds- sen, 5 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Simon Janssen, echtgenoote en hunne dochter Wilhelmina, 8 unr gest. jaarg. 2de klas voor Henri Esser en echt genoote. WOENSDAG feest van de H. Lucia, half 7 plechtige H. Mis ter eere van de H. Lucia waarna processie en vereering der relikwie, 7 uur H. Mis half 8 best. jaarg. voor Wilhelmina Laurensse, echtgenoote van Martin Jacobs, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Jacob Willems en echtgenoote, 5 uur Lof ter eere van de H. Lucia en vereering der relikwie. DONDERDAG half 7 leesmis voor de overl. fam. v.d. Beuken-Schaeffers, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en geD. H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Gerard Trijnes. VRIJDAG half 7, 7 uur en half leesmis, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor Henrica van Valkenburg, huisvrouw van Alexander van Drunen. ZATERDAG half 7 O.L.Vrouw-Mis, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor Ida van Valkenburg, huisvrouw van Antonius van den Biggelaer, 5 uur Lof. Biechthoren van 46 uur. H. Familie. Deze week vieren hun Patroon heiligeP. Diriks, W. Swinkels. H. Claassens, H. NooyeD, G. In 't Hulst, G. Verherjen, A. Berbers, J. Hendriks, B. Kruysen, C. Cremers, C. CooleD, A. Hubeis, L. Litjens, J. Derks, J. Hendriks, A. Roffers, M. Manders, Patronaats-Agenda. Zondag. 2e Zondag van de maand, na de Hoogmis 1115 Jongenacon- gregatie. Onder dit Maria-octaaf willen we nu eens niemand weg blijven. Na de Congregatie tot 12 uur Leesbibliotheek. 6.309.30 Patronaat. Dinsdag 7.30—10.30 Goud-Pluvier. Jonge Wacht. Woensdag 6 30—7.45 Algemene Groep. We werken correct alles af. JEUGDWERK. Stergroep. Zondag 3 uur Rosa v. Lima groep. Woensdag 2 uur Bernadettegroep, 3 uur Lidwinagroep. Kroongroep. Zondag half 11 The- resiagroep. Maandag, 6 uurMarietje Philipetto Naaikrans Dinsdag 2 uur. K.B.J.V. Woensdag 7 uur vergadering. Zangschrift en potlood meebren gen. K.A.J.V. Dinsdag 8 uur vergadering. Congregatie. Zondag 7 uur Congregatie-Mis, waaronder algem. H. Communie van de leden. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 2de Zondag van de Advent. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Gelegen heid om te biechten aan de Epistel zijde na de H. Mis van 5 uur. Onder de H. Missen collecte voor de restau ratie der Parochiekerk. Om 4.45 gez, Vespers, om 5 30 pl. Lof met predi katie door Pater Silverius v. Swelm. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG, Octaafdag van 't feest van Maria Onbevlekte Ontvangenis, 's Avonds om 5 30 pl. Lof met feest- predicatie, processie en Te Deum tot sluiting van het Octaaf van Maria Onbevlekte Ontvangenis. Bij 't terugkomen in de kerk wordt door allen het Magnificat gezongen. De bruidjes moeten voor 530 aan het klouster zrjn. VOLKSZANG Allen worden ver zocht mee te brengen „Zingt Allen Mee.'' Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. NISSEN. Zondag om 5 uur tot zekere in tentie, om 6 uur voor de overleden fam. SandersLemmen, om 7 uur tot zekere intentie. Maandag 615 voor Hendrika de Mulder, om 7 uur tot zekere intentie Dinsdag 615 voor Hub. Geurts Willems en fam., om 7 uur tot zekere intentie. Woensdag 6.15 voor Gertruda CoopmansJanssen als lid van het Koordje, om 7 uur voor overleden ouders. Donderdag 615 voor Gertruda CoopmansJanssen, als lid van het Koordje, om 7 uur voor Mich. Stoks. Vrijdag 6.15 voor Gertruda Coop mans—Janssen, als lid van het Koordje, om 7 uur tot zekere in tentie. Zaterdag 6.15 voor de overl. fam VermeulenPoell, om 7 uur voor Anna Catharina Vollenberg-Litjens. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgerdienstmeid voor Helmond 2de dagmeisje voor Venray 1 kok en 2e werkmeisje v. Bakel timmerlieden Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 kappersleerling 1 boerenknecht v. Paschen 1 stoffeerder voor Heerlen 1 leerliDg meubelmaker 1 dienstmeisje voor Venray 2e meisje voor Gennep boodschappenjongen 1 slagersknecht voor Helmond BIEDEN ZICH AAN boerenknecht 1 Mei boerenknecht v. licht werk kantoorbediende 12 metselaars 2 boerenknechts voor dadelgk Opperlieden kleermakersknecht 1 boerenknecht 17 jaar 1 burgerdienstmeisje voor Venray DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 B en C-boeren Alle anderen Woensdag van 4 tot half 6. Volksontwikkeling Venray Beschermheer H.E. Heer Deken W. Berden. 2e avond Maandag 11 December 8 uur door Rector BALJON, Majoor-Aalmoezenier. door Drs Buwalda. Entrée 10 cent. Plaatshouders worden beleefd verzocht hun kaarten mede te brengen. Abonnementen en gereser veerde plaatsen te bespreken bij G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Telef. 144, Venray. Zaterdag 9 December 8 uur komt in het Patronaat het ge zelschap „Roomsch Tooneel" met een blijspel in 3 bedrijven De Privé-Verpleegster Entrée voorburgers: le Rang 50 c. 2e Rang 35 c 3e Rang 25 c. GEVRAAGD voor Paschen of Mei voor alle boerenwerk. Adres bureau dezer. GEVRAAGD Jos. Ariaens—Royers, Groote straat 18. 00 voor Deurne een bekwaam werkzaam geweest in garage. J. van Ham, Deurne. TE KOOP biggenmerken f 6 50 per stuk. R. Dupont, Stationsweg. K een beste bijna voldragen bij J. Direks, Blakt. te Vierlingsbeek zal Dinsdagen 12 en 19 December 1939 bjj iDzet in café Giebels en bij toeslag in café Wed. Crooymans te Overloon, telkens nam. 3 uur, voor den Heer H. P. M. Verschuren al daar (Peelkant A 138) publiek verkoopen Zijne vruchtbare met Holl. stal en gierkelder, tuin en boomgaard met steenen kippen hok, best bouw- en weiland aan de Peelkant te Overloon (wijk A 138) groot 4.26.50 H.A. Te aanvaarden bezaaid land stop pelbloot en de rest op 2 Januari 1940. Betaling 1 Maart 1940. te Vierlingsbeek. zal DINSDAG 19 December 1939 bij inzet en WOENSDAG 27 December 1939 bij toeslag, telkens nam. 4 uur in café Jan Gerrits te Overloon, voor den Heer P. J. Beckers Jacobs aldaar (A 167) publiek verkoopen Zijne vruchtbare, gunstig aan den grintweg OverloonOploo gelegen met nieuwe gebouwen, Holl. stal, gierkelder 40 000 L schuur, tuin, boomgaard met 3 kippenkooien en bouwland, bouw- en weiland in het Vlak, groot 5 0140 H.A. Ook te veilen in kleine massa groot 2.74.90 H.A. en verder 4 losse perceelen bouw- en weiland. Te aanvaarden: gebouwen, erf en boomgaard 1 Mei, tuin 1 Maart 1940. VoorlaDd pl.m. 50 area en weiland dadelijk en rest bouwland oogst- stoppelbloot 1940. Betaling 1 April 1940. TE KOOP roodbont maalkalf en 3 ongemerkte biggen L. NOYEN, Servatiusweg 12. VENRAY Wederom bieden wij II een grootsteedsch pracht programma met twee hoofdfilms o.a. Een greep uit het artistenleven, zoo waargetrouw, zoo dramatisch alsook ontroerend, dat U alles ver geet en geheel in deze opvoering meeleeft. Met de populaire en groote zangeres NORA SWIN BURNE, als groote revue-star, die man en kind verlaat om met haar tooneelloopbaan successen te boeken. Zij stelde het leven van schmink en klater goud boven het ware huiselijk geluk. Het verdriet en gewetenswroeging deden haar veel lijden, vooral als haar dochter, thans 18 jaar oud, in haar leven verschijnt. Een film om nooit te vergeten. ii. met de populaire BOB STEELE. Bespreek vooral tijdig Uw plaatsen. Verwacht de volgende week Maandag 18 December 8 uur i.h. Patronaat opvoering van het tooneelspel Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij G. W. Muskens, Telf. 144, Schoolstraat 14. GEOPEND: 11-12 uur voorm1—10 uur nam. Zondag 10 December 2 uur Competitiewedstrijd Entrée 25 ct. Werkloozen en militairen ben. o.-off. 15 et. door Technisch Instituut. Aangename werkkring. Hooge verdiensten. Briever. onder no. 80 Bureau van dit blad. Bestel vroegtijdig Uw Wij hebben een mooie collectie in alle soorten en prijzen, reeds vanaf f 1.- per 100 stuks.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 3