PEEL EN MAAS GRATIS Luxe-doozen Pos! Nieuwe Feuilleton. Gemengde Berichten Distributie-kring- Bureau Venray Advertentiën. Ir. C. P. H. de Haen C. J. H. M. Ruilen. Dankbetuiging. Costumière. TRUUS JANSSEN fylógiAtetii ïïlimósa Gummikousen of Kniestukken. GEVRAAGD Poetsvrouw Biggenmerken. a f 7.- per merk. Zij, die zich met ingang van 1 Januari op abonneeren, ontvangen de vóór dien datum verschij nende nummers GEVONDEN een paar glacé handschoenen, een rrjwielpomp, een paar handschoenen zijn op het Politiebureau. Naturalisatie* Bij de Wet vaD 19 Nov. 1939 werd aan onzen dorpsgenoot, de Heer Johan Th. Deckers, Hoenderstraat, het Nederlanderschap verleend. Geslaagd. Op het alhier op 27 November gehouden examen slaagde voor Di ploma Costumière: Mej. Truus Jans sen, Leunen; Mej. M. Wismans, Cas- tenray; Mej. A. Gerbecks Broekhuizen. Voor diploma A. de dames H. Hoegmakers, B. Kusters, M. Smits, J. Loonen, M. Claessen, A. Verheijen L. Buysen, N. Gooren, allen te Leu nen; D. Claessen, Venray; Mia Jans sen Oirlo en A. Wijnhoven Oostrum. Zij genoten hun opleiding bij Mej. Voesten, Directrice-Hoofdleerares bij het Modevak en Kunstnijverheid- Onderwgs. Aanvang nieuwe lessen op Woens dag 6 December a.s. om 3 uur in de bovenzaal van het Patronaat. St. Nicolaas in Venray. Traditiegetrouw zal St. Nicolaas ook wederom dit jaar Venray met zgn bezoek vereeren. Na aankomst aan het station zal St. Nicolaas zich naar Huize St. Servatius begeven, vanwaar hij om 1 uur vertrekt. Op het bordes van het stadhuis zal St. Nicolaas verwelkomd worden door den E.A. Heer Burgemeester, Mr. A. H. M.. Janssen. Na afloop van den optocht zal St. Nicolaas een bezoek brengen aan het St. Jozefgesticht. LUCHTBESCHERMING. E.H.B.O. CURSUS. KERKDORPEN. Aangezien de L.B.D. na de ver schillende diensten nu de medische en de gewondentransportdienst onder handen genomen heeft, is het noodig, om hierover iets in de krant te ver- meidén. Wel was reeds belangrijk werk verricht, door de opleiding van Dr. Hootsmans der E.H.B O.-dames, waren materiaalaankoopen gedaaD, maar nu krijgt het geheel een meer georganiseerd karakter. Aanstellin gen en instructies zullen worden toegestuurd enz. Voor Venray-kom zijn mannen aangezocht voor de gewondentransportdienst. Velen heb ben het formulier reeds teruggezon den en van de anderen hoopt de L.B.D. het spoedig terug te ontvan gen, des te eer kan de nieuwe cur sus aanvangen. De dameshulp te Venray is meer dan voldoende. De opgaven zgn zoo talrijk, dat niet allen tegelijk opgeleid kunnen wor den. De dames, die zich reeds vorig jaar opgegeven hadden, zijn allen theoretisch opgeleid, terwijl een deel van hen ook praktisch geoefend heeft. Voor de nieuwe cursus komen dus in de eerste plaats in aanmer king, zij, die het vorige jaar niet aan de oefeningen hebben kunnen deelnemen. Verder wordt deze cursus gevolgd door de mannen van den gewondentransportdienst. Tegelijk met de menschen van de kom worden de helpers en helpsters van de kerkdorpen opgeleid. Afzon derlijke cursussen voor de kerk dorpen is niet doenlgk, daar ervoor elk kerkdorp slechts eenige dames en heeren noodig zijn. Bovendien zou deze methode veel te veel tijd vergen en duurde het een paar jaar eer elk kerkdorp haar E.H.B.O.-kern zou hebben. Door een centrale op leiding in Venray wordt bereikt, dat we in de kortst mogelijke tijd overal kernen voor de medische hulpver leening klaar krggen. We weten immers niet of we lang of nog een korte tijd van voorbereiding hebben en dan is de snelste weg te verkie zen. De aanmeldiDg van de kerkdorpen is nooit erg groot geweest. Nu kunnen daar de menschen van de burgerwacht ervoor aangewezen worden, maar de L.B.D. hoopt, dat verschillende dames en heeren zich geheel vrgwillig voor dit mooie werk van Christelijke naastenliefde zullen opgeven en roept daarom hen die hieraan willen meewerken op tot een vergadering op Maandag 4 Dec. om half 8 in de Landbouwschool St. Martinus aan den Stationsweg. Daar zal hen de medische dienst nader uiteengezet worden. Deze vergade ring is dus ALLEEN VOOR DE KERKDORPEN en elk kerkdorp zal wel willen zorgen voor een voldoen de vertegenwoordiging. Zij kunnen zich daar opgeven. Geleerd hoeft men er niet voor te zijn, de gewone school is voldoende. Alleen is noodig goede wil, om anderen te helpen en om geregeld de cursus te volgen. Er zfln nog dames en heeren ge noeg, die kunnen en willen meewer-i bedrukt met naam en adres. Groote sorteering. Billijke prijzen Mooi St. Nicolaascadeau FIRMA VAN DEN MUNCKHOF ken, lidmaatschap van Burgerwacht of een opgave voor de Vrijw. Burg. Dienst-verleening is geen bezwaar, Wat uwe deelname betreft is er nog een punt, van belangde deelnemers van elk kerkdorp mogen niet te ver van elkaar wonen, wat er dus op neer komt, dat men in de kern van het dorp ongeveer moet wonen, dit is in verband met eventueels oproe pingen. De L.B.D. verwacht U Maan dagavond a.s. Hoofd L.B.D. A. BUWALDA. OOSTRUM. De uitslag der Ver loting verbonden aan de alhier ge houden Fancy fair is als volgt: No. 484 le prgs. No. 200 2e prijs No. 494 3e No. 784 4e No. 199 5e No. 745 6e No. 421 7e No. 93 8e No. 189 9e No. 13 10e No. 464 lie No. 63 12e No. 452 13e Op vertoon van de nummers kun nen de prijzen worden afgehaald tot en 10 Dec. a.s. bij Linders in de zaal. Prijzen, die alsdan niet zijn afgehaald, vervallen aan de Harmo nie. Fruitveiling te Oostrum. Appelen: Boskoop 1.10—6.00, ster appelen 1.60—5 50, dubb. Bellefleur 2.10—3 40, Courtpendu 3 504.90. Peren: St. Remy 3 504.10, Joden- peren 2.70—4.40. Bloc-veillng: Boskoop H A 5.20—5.70, IIB 4.10 C 3 10, grof 6 50—6.60, val 2 10—3.40, Rebut 2 40. Bellefleur: 7 10, 6.70—6.80 6.20—6 30,4.20—5 50, 4 30—4.30, 3,20 —3.30, 6.40—6 50. 3.40, 310, 2,60, 1.60—1.90, 1.40—1.80. OOSTRUM. Het jaarlijks concert met tooneeluitvoering van onze Har monie zal worden gehouden Zondag 7 en Maandag 8 Jan. a.s. In studie is genomen het prachtige tooneel- spel in 4 bedrijven „Langs Doornige Paden" door J. v. d. Griendt. HEIDE. Zondag 10 en Maandag 11 December geeft 't Heidebloempje alhier zgn jaarlijksche concert- en tooneelavonden. Zie hiervoor programme en nadere aankondiging. Boerinnenbond Leunen. Dinsdagavond hield de Boerinnen- bond Leunen de jaarlijksche feest- vergadering in 't Bondsgebouw. Toen de voorzitster, Mej. Geurts, deze vergadering opende, was de Bondszaal tot in alle hoeken gevuld. Allen hadden plaats genomen achter een welvoorziene koffietafel. De Weleerw. heer Kapelaan en 't vol ledig Boerenbondsbestuur waren aan wezig, benevens de Consulente van den Bond, Mej. Hendriks en den Secretaris L.L.T.B., den heer Dings, die voor een mooie verrassing ge zorgd hadden, n.l. dat Leunen de première zou krggen van de Boerin- nenbondfilm, die na koffie vertoond werd. In toenemende spanning werd de film gevolgd, die een bijzonder mooie voorstelling van de ontwikkeling en het werk van den Boerinnendienst van den L.LT.B. gaf. Hierna werd gesproken door de Voorzitster, den Heer Dings en de Z. E. Heer Kapelaan. Na het zingen van enkele liedjes en de opvoering van een paar tooneelstukjes, gingen allen hoogst voldaan naar huis. Spiritisme. LEUNEN. Alhier zal op Vrijdag 8 December Professor Vassino een lezing met demonstratie houden over Spiritisme. Gezien 't succes dat de Professor op andere plaatsen mocht oogsten, twijfelen wij er niet aan, of ook in Leunen zal de zaal vol worden. We zijn er van overtuigd dat ieder een zich, vooral bg de demonstratie zal amuseeren. Deze lezing is voor iedereen toe- gaukelgk, zoowel dames als heeren. Zie achterstaande advertentie. HOOG WATER. Sedert 1926 heeft de Maas te Maastricht niet meer het peil van 46.10 M. bereikt. In dat jaar was Wijk geheel geïsoleerd en stonden de stations en emplacementen geheel onder water. De verbeteringen der Maaskanalisatie hebben verhinderd, dat de ramp weer dezen omvang zou aannemen, maar in de Maas dorpen is de toestand zeer ernstig. Ze staan nagenoeg allen onder water. Het water in de rivier de Niers bij Gennep stijgt steeds hooger. Donderdagmiddag is de weg naar Ottersum door het water overspoeld, A's een onbedwingbare stroom komt hier de Niers uit het Duitsche en ze stort zich even voorbij de Niersbrug in het samenvloeiende water van de Maas. In normale tijden is de Niers een stroompje van ten hoogste IOmeter breedte. Thans is het van den over stroomden Maasoever in Brabant af tot den grooten verkeersweg Ng. megenMaastricht een onafzienbare blanke watermassa. Aan de Westzijde is Gennep ge heel begrensd door de groote water massa's van de uitgetreden Maas, dat hoog aan den dijk staat. Volgende week beginnen wij met de plaatsing eener nieuwe Feuilleton, getiteld: „De Toren Waakt", oorspronkelijke roman van den bekenden Venrayschen schrijver G. Lemmens te Heerlen. Dit boeiend verhaal, dat zich afspeelt in en om Venray en waarin de goede, maar ook de minder goede eigenschappen der Venraysche bevolking op rake wijze worden geschetst, zal zich zeer zeker in de bijzondere aan dacht onzer lezers mogen ver heugen. In verband met den hoogen water, stand is te Bergen de school tijdelijk gesloten, wgl slechts een klein getal kinderen de school zou kunnen be zoeken. Ook geen enkele auto brengt een bezoek aan dit dorp, daar alle verbledingswegen thans onderwater staan. Te Venlo was Vrijdagmorgen in den stand van het rivierpeil vrijwel geen verandering meer gekomen. De vooruitzichten voor heden zijn niet slecht, aangezien Maastricht Vrijdagochtend geen was meld. In hoofdzaak zal het van het weer afhangen of het rivierpeil stijgen zal of dalen. Een der doorgangen van het viaduct kon Vrijdag weer voor het verkeer worden opengesteld, waardoor het lange omrijden niet meer noodig is, Prins Bernhard schenkt f 100.000. Het hoofd van de sectie Ontwik keling en Ontspanning bij het alge meen hoofdkwartier geeft met groote dankbaarheid kennis van het feit, dat Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard een bedrag van f 100,000 ter beschikking heeft gesteld ten be hoeve van het ontwikkeling- en ont spanningswerk onder de gemoblli- seerden. Nederlandsch missionaris in China vermoord. Bij het Provincialaat der Paters Franciscanen te Weert is uit China bericht ontvangen, dat Pater Ludwi- nus Exler O.F.M. op 7 October in zijn residentie Kuotsuen vermoord is. Twee in civiel gekleede mannen zijn de residentie van Pater Ludwlnus binnengedrongen. De knecht van den Pater zag de bandieten aankomen en riep om hulp. Daarop hebben de misdadigers het kerkpersoneel opge sloten en zgn ,de kamer van Pater Ludwinus binnen geloopen. Op hêt hulpgeroep van den knecht waren eenige Christenen toegesneld, waarop de twee mannen den Pater een kogel door het hoofd schoten. Het is te begrijpen, dat deze geweld dadige dood een diepen indruk heeft gemaakt. Pater Ludwinus Exter werd 14 Aug. 1886 te Ewijk geboren. Op 16 Sept. 1913 vertrok hij als missiona ris naar China. Regeering vraagt: 100 millioen De Regeering ziet zich genoodzaakt een buitengewoon crediet van 100 millioen gulden aan te vragen, in hoofdzaak bestemd als financierings- crediet ten dienste van de regel matige voorziening van onze volks huishouding met producten en grond stoffen. Doodelijke aanrijding. Maandagavond heeft zich te Rgke- voort een doodelijke aanrijding voor gedaan. De weduwe M., wandelde met haar gehuwde zuster op den weg naar het dorp Rijkevoort. Zg liepen ge armd, geheel aan den rechterkant van den weg, toen uit de richting Beugen een auto naderde, bestuurd door dr. V. uit St. Antonis. Bij 't passeeren raakte hij met zijn wagen de wed. M. die tegen den grond sloeg en vrg'wel op slag moet zgn gedood. Omwonenden, die een slag hoor den, kwamen ijlings toegesneld. Geestelijke hulp werd gehaald. De weduwe M. laat negen kinderen na, waarvan de oudste ODgeveer 15 jaar is. Haar man kwam ongeveer een half jaar geleden eveneens door een ongeluk om het leven. De watersnood in Helmond. Sinds 1926 heeft de waterstand in stad en streek niet een dermate hoog peil als Woensdag bereikt Ook in genoemd jaar stroomde het water uit de beemden achter De Wit's Dekenfabrieken over den Ka naaldijk in de Zuid-Willemsvaart Het kon niet uitblgven, dat btj dezen hoogen waterstand de fabriekscom- pleven der N.V. De Wit's Dekenin dustrie zeer ernstig werden over stroomd. Ongeveer de helft der gebouwen kwam van 10 tot 25 c.M. onder wa ter te staan, aldus een op dit oogen- blik nog onberekenbare schade met zich brengend. Verschillende woon- en zakenpan- den langs den Oostelijken Kanaaldijk waren geheel door het water om sloten. Drukkerij en woonhuis der Fa Geeris waren geheel door het water ingesloten; de drukkerij zoo diep, dat ook hier het water noopte tot stopzetting van het bedrijf. Het geheele bedrijf van De Wit's Dekenindustrie moest Donderdag morgen worden stopgezet. Kerst verlof voor Militairen- Voor de gemobiliseerden is bg minlsterieele beschikking een bijzon dere verlofregeling vastgesteld, gel dende voor de feestdagen in Decem ber; in zes ploegen zullen allen tus- schen 4 December en 2 Januari van hun bizonder verlof kunnen profi teered RUSSISCHE TROEPEN OVER FINSCHE GRENS De bladen melden uit Helsinki, dat Russische troepen Donderdagmorgen om kwart over negen uur de Finsche grens zijn overgetrokken. Op dit oogenbiik werd Helsinki heftig aangevallen door de Russische luchtmacht. Voortdurend klinkt het donderend bulderen van het afweergeschut en het is dan onmogelijk, het aantal bommen, dat inslaat, te tellen. De toestellen vliegen zeer hoog en het is uiterst moeilijk ze te raken. Het is niet mogelijk een schatting te doen van het aantal slachtoffers. Het moet echter zeer groot zgn, want de bevolking was, doordat de lucht betrokken is, in den waan, dat het gevaar voorloopig geweken was en velen bevonden zich op wegnaar hun bezigheden. Tijdens den luchtaanval opVilpuri zijn vijf personen gedood. Militaire Avonden Maandag 4 en Dinsdag 5 December aanvang 8 uur in het Patronaat. Tooneelavond Balledux Toegankelijk voor burgera, entrée 50, 35, 20 ct. Plaatsbespr. Maandag 122 5 ct. Dir.kamer Patronaat. De Leider van den Distributie- dienst maakt aan belanghebben den het navolgende bekend: Aan militairen met verlof wor den, indien een door de militaire Commandant afgegeven formulier wordt overgelegd, door het Dis tributie-Kring Bureau rantsoen- boekjes of losse suikerbonnen afgegeven. Deze bonnen, waarop vermeld staat „V. suiker" geven recht op het koopen van 1 vierde gedeelte van de hoeveelheid, die tijdens de afgifte op een gewone bon verkrijgbaar is; momenteel dus 1 vierde Kilogram. Door de detaillisten worden deze bonnen op afzonderlijke opplakvellen geplakt en op de gewone dagen tegelijk met andere bonnen ingeleverd. Nadere inlichtingen worden zoo noodig op het Kring-Bureau verstrekt. Distributie-Kring-Bureau Venray SCHAEPMAN. Voedselbureau Venray Leunensche weg 15 In de week van 310 December worden op de gehuchten géén Zit dagen gehouden. Voedsslhureau Oirlo Alléén Zitdag teCastenray Maan dagvoormiddag. Te Leunen Dinsdag den geheelen dag. Verder deze week géén Zitdag. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 24 tot 30 November GEBOREN Anna G. L. Volleberg, Langstraat Antonius G. H. Pouwels, St. Servatiusweg Petronella J. A. Tgssen, Merselo Lodewgk W. J. Wijnhoven, Oirlo Cornelius J. J. Martens, Leunscheweg GEHUWD Peter H. Janssen, 30 jaar, arbeider en Petronella G. Schwachöfer weduwe van A. P. J. de Wit, 23 jaar, z.b., beiden te Venray Godfried P. H. de Haen, 28 jaar, civiel ingenieur te Heeren veen en Catharina J.< H. M. Rutten, 28 jaar, z.bte Venray Peter J. Moorrees, weduwnaar van Anthonetta Custers, 49 jaar, land bouwer, en Gertruda J.Coopmans, 25 jaar, z.b., beiden te Venray OVERLEDÉN Bastiaan J. Vermaas, 26 jaar, brug- knecht te Barendrecht Wilhelmus H. J. Derckx, 7 mnd., Castenray 1 patient St. Servatius 1 patient St. Anna Kerkelijke Diensten* DEKENAAT. Recollectie Eerw. Heeren Geeste lijken is uitgesteld op 15 December. PAROCHIE-ACTIE meer eer bied en liefde voor Christus Euct^aristicus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKap. Kuepers Tel. 186 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie, 8 uur H. Mis voor de levende en overl. leden van de Handboogschutterg St. Oda, 10 uur zal de Hoogmis worden opge dragen voor de slachtoffers van den oorlog. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds. 2 uur groote Congregatie waaronder collecte voor bloemen en kaarsen voor 8 Dec., half 3 kinderlof, 6 uur Lof en pro cessie. MAANDAG feest van de H. Bar bara, patrones voor een zaligen dood, half 7 gez. H. Mis ter eere van de H. Barbara, 7 uur H. Mis voor de vrouw van Martin Jeuken, half 8 best. jaarg. voor overl. ouders en echtgen. van Vincent Pijls, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Everard Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen, 5 uur Lof en vereering der relikwie van de H. Barbara. DINSDAG half 7 en 7 uur H. Mis, half 8 best. jaarg. voor Gerard van G erven en echtgenoote, 8 uur gest. jaarg. voor Peter Joh. Jenneskens en Johanna Poels. WOENSDAG half 7 H. Mis, 7 uur H. Mis voor den Smedenbond, half 8 gest. jaarg. voor Bernard v. Opbergen en Theodora Maas, 8 uur gez. H. Mis ter eere van St. Nicolaas. DONDERDAG half 7 H. Mis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacra mentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 u. geBt. jaarg. voor Mart. Jochgms, echtgen., ouders en bloedverwanten. Biechten van 4—6 uur. VRIJDAG feest van Maria Onbe vlekte Ontvangenis, half 7 H. Mis en gen. H. Communie van de leden der kleine en groote Congregatie. De H. Mis wordt opgedragen voor de overleden leden. Men wordt ver zocht bg elkaar te gaan zitten in 't middenschip en gezamenlijk onder de H. Mis te Communiceeren, kwart na 7 H. Mis uit dankbaarheid, waar onder algem. H. Communie van alle schoolkinderen, 8 uur H. Mis, 9 uur H. Mis waaronder gelegenheid tot Communiceeren, 10 uur Hoogmis, half 3 kinderlof, 6 uur Lof waaron der plechtige opdracht der nieuwe leden van de Mariacongregatie. Zij, die 14 jaar zijn geworden kunnen zich nog opgeven na de Congregatie aan de kapel. De parochianen wor den verzocht bloemen en kaarsen te offeren voor dezen feestdag. ZATERDAG half 7 O. L. Vrouw- mis, 7 uur H. Mis, half 8 H. Mis voor de overl. fam. v.d. Beuken- Schaeffers. 8 uur jaarg. 2de klas voor Petronella Janssen, ouders, broeders en familie, 5 uur Lof. Vanaf de volgende week Zaterdag 9 Dec. zal biecht gehoord worden van 46 uur. Het Lof zal dan van af Maandag 4 Dec. om 5 uur zijn. Congregatie. Zondag groote Congregatie, waar onder collecte voor bloemen en kaarsen voor 't Mariafeest 8 Dec. Na de Congregatie blijven de ledeD, die nog geen opdracht gedaan heb ben en de leden van de kleine Con gregatie die 8 Dec. opdracht doen, bij de kapel wachten om te oefenen. Boekjes meebrengen. Vrijdag 8 Dec. half 7 H. Mis en generale H. Communie van deleden van kleine en groote Congregatie De H. Mis wordt opgedragen voor de overleden leden. Men wordt ver zocht bij elkaar te gaan zitten in het middenschip en gezamenlijk onder de H. Mis te communiceeren. 6 uur Lof, waaronder plechtige opdracht van de nieuwe leden. Zij, die 14 jaar worden en zich nog niet opgaven, kunnen dit nog doen a.s. Zondag na de Congregatie aan de kapel bij de Eerw. Zusters. Boekjes meebrengen. JEUGDWERK. Stergroep. Zondag half 11 Elisa- bethgroep, half 5 St. Nicolaasavond voor alle leden. De ouders worden vriendelijk verzocht hun kinderen om half 7 af te halen. De leidsters en voorzitsters worden ook op deze avond uitgenoodigd. Kroongroep: Zondag half 5 St. Ni colaasavond voor alle kroonleden. K.M.J.V. Dinsdag 8 uur vergadering. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, late Zondag van de Advent. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Ge legenheid om te biechten aan de Evangeliezijde na de H. Mis van 5 uur. Onder de H. Missen collecte voor de nieuw te bouwen kerk in de mijnstreek door Pastoor Geurts. Om 4 45 gez. Vespers, om 5.30 Lof en oetening van de H. Kruisweg. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG, hoogfeest van Maria's Onbevlekte Ontvangenis, Patrones onzer Orde. De H. Missen als op Zondag om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de pl. Hoogmis, om 4.45 pl. Vespers, om 5 30 Lof met feestpredikatie door Pater Furerius van Berkel. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. MISSEN. Zondag om 5 uur voor overl. fam. Jansaen-Beckers-Loonen, om 6 uur voor overl. fam. Jacobs-Duif, om 7 uur voor overl. fam. Wgnhoven- Roelofs. Maandag om 5 30 voor overl. fam. om 6.15 voor Maria Verhegen-Peters als lid van 't Koordje, om 7 uur voor overl. fam. Laurensse-Hoede- makers. Dinsdag om 5 30 voor Maria Ver heg en-Peters als lid van 't Koordje, om 6.15 voor overl. fam., om 7 uur voor overl. fam. Wijnhoven-Roelofs. Woensdag om 5 30 voor overl. fam. Janssen-B^ckers-Loonen, om 615 v. Maria Verhegen-Peters als lid van 't Koordje, om 7 uur voor overl. fam. Wijnhoven-Roelofs, om 7 30 pl. gez. Requiemmis voor Coenraad Esser en Elisabeth Timmer van Geffen. Donderdag om 6.15 voor Catharina Vollenberg-Litjens als lid v.'t Koordje om 7 uur voor overl. fam. Laurensse- Hoedemakers. Vrgdag om 5 uur voor overl. fam. Janssen-Beckers-Loonen, om 6 uur voor Catharina Vollenberg-Litjens als lid van 't Koordje, om 7 uur voor Gerard Poels. Zaterdag om 6.15 voor Catharina Vollenberg-Litjens als lid v.'t Koordje om 7 uur voor Frans Kappel. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgerdienst meid voor Helmond 1 boerenknecht v. klooster, kunnen de melken 2de dagmeisje voor Venray 1 kok en 2e werkmeisje v. Bakel timmerlieden Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 kappersleerling 1 boerenknecht v. Paschen 1 dienstmeisje voor dadelijk, bekend met koken 2e meisje voor Gennep boodschappenjongen 1 slagersknecht voor Helmond BIEDEN ZICH AAN boerenknecht 1 Mei boerenknecht v. licht werk kantoorbediende 12 metselaars 2 boerenknechts voor dadelijk Opperlieden kleermakersknecht 2 burgerdienstmeisjes 1 burgerdienstmeisje vcor Venray DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 B en C-boeren Alle anderen Woensdag van 5 tot half 7. Voor de tewerkgestelden bg de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 6 tot 7 uur. Getrouwd: en Venray, 27 November 1939. De Heer en Mevrouw de Haen- Rutten danken, mede namens wederzijdsche familie, voor de blijken van belangstelling, die zij op dezen dag mochten ont vangen. Getrouwd ir. Lpuis Raedts c.i. Truus Leenders Weert, 28 Nov. De Heer en Mevrouw Raedts— Leenders danken, mede namens wederzijdsche familie, voor de vele b'ijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Voor betoonde deelneming, bij gelegenheid van de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde Echtge noote, Moeder en Grootmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. PIET COOPMANS DORA GOMMANS- COOPMANS ANTOON GOMMANS en Kinderen Venray, 30 Nov. 1939. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onzen innig ge liefden Echtgenoot en Vader, Houlsa Th. H. H. betuigen wij onze oprechte dank. Wed. Houba en kinderen Oostrum L., November 1939. Ondergeteekende maakt het ge achte publiek van Venray en om geving bekend, dat zg zich heeft gevestigd als Beleefd houdt zg zich aanbevolen voor het maken van alle voorko mende Dames- Kinder- en Jongens- kleeding en hoopt door vlugge en nette bediening de gunst van velen te verwerven. LEUNEN K 26a Gedipl. Costumière der Eerste Ned. Modevakschool-Vereeniging. en Voetverzorgings- insfiiuut VENRAY Markt 7 naast Albert Hegn Het bekende adres voor de fijne elastische en waschbare Tevens pijnlooze behandeling vafi alle voorkomende voeteuvels. Voetonderzoek gratis. voor de R. K. Jongensschool voor Uitgebreid Lager Onderwijs Aanmelding vóór 7 Dec. a.s. bij den Secretaris v. h. School bestuur F. Vermaaten, Stations weg 41. Te koop een groote partij biggenmerken 2 Deze kunnen a.s. Vrijdag ge merkt worden. Kunnen ook op gegeven worden in café „De Engel" te Venray. P. Veldpaus. Tel. 10, Oploo.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2