Jacq. Coenen-Houtackers Alleen bii EDAH voor St. Nicolaas! CÜENEN'S BAZAR Speelgoederen en Luxe-arfikelen Groote Chocoladeletters één prijs 12 cent In LUXE-ARTIKELEN In LEDERWAREN In TOILETARTIKELEN BYOUTERIËN Kollerscliriilmackines Menagej' Binnenland. EXTRA RECLAME 2 ons gekookte Schouder voor 28 ct voor cadeaux en dan aan prijzen, waarover ieder verbaasd staat. Ook voor U hebben wij een reuzensorteering in practische en schitterende cadeaux, passend voor iedere beurs. te- „DE ZAAK MET DE GOEDKOOPE PRIJZEN" «4 Bij een Zaterdag alhier op „Siberië" gehouden drijfjacht, werden niet minder dan 73 stuks wild ge schoten. Deze week zgn alhier een tweetal cursussen geopend. Dinsdag voor ongehuwde dames en Vrijdags voor leden van de R K J.B. en andere jonge mannen. De cursussen worden gegeven door den ZeerEerw. Heer Pastoor van Empel, alhier. Ernstig motorongeluk. Zaterdag begaf zich de motor rijder Chr. Onkels met als duorijd ster zijn dochter naar Helmond. Op hun terugweg naar Overloon tusschen Helmond en Deurne, heeft hij ver moedelijk een aanrijding gehad en wel zoo ernstig, dat zoowel de be stuurder als duorijdster in bewuste- loozen toestand werden opgenomen en overgebracht naar een ziekenhuis in Helmond. Na aldaar voorloopig te zijn verbonden, werden de gewon den per ziekenauto met een dokter en 2 verpleegsters overgebracht naar hun woning te Overloon. Veemarkt Horst. Totaal aanvoer 255 dieren, waar van 23 stuks rundvee, 1 schaap en 231 biggen. Handel in rundvee goed. Ook de handel in biggen best. Prijzen ongemerkte biggen f 3.50 tot f 6. Gemerkte biggen f 12tot f 15. VAN PANIEK TOT RUST. Sjonge, dè.t was me 'n Zater dagavondje, de vorige week. Daar was, vooral in het grensgebied van ons land, letterlijk niemand, althans niet van degenen van wie men het verwachten moest, die zgn positie ven nog bij mekaar had. Dien avond moesten en zouden we in den oor log worden betrokken... Waar het gerucht vandaan kwam, wist nie mand, maar zeker is, dat de houding van de militairen de wildste geruch ten scheen te bevestigen. In één der steden van ons land zoo verhaalt de Telegr. zou Za terdagmiddag al een brug worden opgeblazen, maar voorloopig bepaal de men zich tot een afzetting. De maatregelen hadden de bevolking ten zeerste verontrust en dat werd nog erger, toen des avonds de po litie in opdracht van den burge meester circulaires onder de bevol king verspreidde. In deze circulaire werd de bevol king aangeraden elders een nacht verblgf te zoeken, daar de brug des nachts opgeblazen zou worden, Wil de men thuis blijven, dan werd aan geraden in een vertrek te gaan, dat niet aan de brugzijde was gelegen, terwijl de vensters, die op de brug uitzagen, geopend moesten worden. Deze circulaire had tot gevolg, dat een groot^deel van de bewoners in veiliger wijken een intrek gingen nemen. Den geheelen avond en gedurende de eerste uren van den nacht trok ken menschen gepakt en bezakt uit de gevaarlijke zone weg. In één stadswijk heerschte bijna een paniek stemming. Later, toen de gemoe deren weer wat gekalmeerd waren, zochten de menschen hun woningen weer op. Velen zijn echter ook de stad uitgetrokken. Gelukkig is nu overal in het land de rust teruggekeerd en hebben her nieuwde nadrukkelijke verzekeringen van de oorlogvoerende partijen, dat ze onze neutraliteit zullen ontzien, aan eventueels paniekstemmingen den grondslag ontnomen* Het gebeurde kan en zal ook voor de autoriteiten een les zijn geweest. Van alle kanten is op meerdere mededeelzaamheid aangedrongen. De „Standaard", zijn instemming betui gende met de rede van minister De Geer, meent, dat deze een week te laat kwam. Indien de Regeering maatregelen noodig acht, als tegen het einde der vorige week getroffen zgn, dan doet men goed het geruststellend woord te doen hooren voor die maatregelen hun uitwerking op het publiek doen gevoelen. Ook mogen we de vraag niet ach terhouden aldus hetzelfde blad, of de militaire autoriteiten wel overal met den noodigen tact zijn opgetreden. Zij zijn het die de door de Regee ring en legerautoriteiten bevolen maatregelen moeten uitvoeren en ook bij die uitvoering kan worden opgetreden op een wijze, dat onnoo- dige onrust wordt gewekt. De buitenlandsche pers* Gevaarlijke geruchten vinden voor een deel hun oorsprong, althans hun verbreiding door de lichtvaardige journalistiek van sommige buiten landsche persvertegenwoordigers. Op hen heeft de regeering thans door bemiddeling van den Regeerings- persdienst een beroep gedaan op ontzag voor onze moeilijke positie, in de hoop dat het niet noodzakelijk zal blijken, maatregelen te nemen, welke hetzij hun werk onmogelijk, hetzij uiterst moeilijk zullen maken. Deze aanschrijving is gericht tot de Engelsche en Amerikaansche correspondenten. Weer motorvcrkccr op Zondag. De bezitters van auto's en andere Vergelijk onze goederen, doch zeker onze prijzen. Heerlijke gekruide Speculaas per halfpd. 18, 15 ct. Extra fijne Amandel Speculaas 22% ct. Honing Taai Taai groot en klein per pond 26 ct. Speelgoed Taai zeer licht 24 ct. Taai Taai 20 ct. Extra fijne Fondant Borstplaat half pond 21 ct. Chocolade Menagerie 21 ct. Chocolade Speelgoed 21 ct. Suikerbeestjes 20 ct. Nieuwe Vijgen per pond 22, 15 ct. Pinda's versch gebrand per pond 17 ct. 11 Eierkoeken voor slechts 10 ct. K.U. EDAH Henseniusplein 4 Telefoon 31 is tlians weer in Venrayji gearriveerd. Zijn eerste bezoek gold natuurlijk waar hij zooals steeds alles vindt in Voor Speelgoederen, Luxe- en Huishoudelijke artikelen is en blijft het aangewezen adres: hebben wij een zeer uitgebreide collectie ais Sier- vazen, Rooktafels en -stellen, Leeslampen, Schemer lampen. vindt U bij ons zeer groote keuze in Tasschen, Portemonnaies, Portefeuilles, Actetasschen, School- tasschen, Etuis enz. Zeer groot is del keuze en zeer laag de prijzen inEet-, Koffie- en Theeserviezen, Keu kenkasten, Waschstellen, Kristal-, Glas- en Toilet garnituren, Beelden, Kruisen en Medaillons. als Kapdoozen, Manicures, Vaporisators, Odeurs en Eau de Cologne is onze sorteering geweldig groot. als zilver en doublé Colliers, Sierspelden, Heeren-Polshorloges. Dames- en Kinderringen, Armbanden, Dames- en Speciaal adres in ROOKARTIKELEN als Pijpen, Sigarenpijpen, Sigarenkokers, Tabakszakken, enz. Onze keuze in SCHRIJFBEHOEFTEN als Vulpen houders, Vulpotlooden, Inktstellen, doozen Post, enz. is zeer groot en hebben wij voorradig in het goedkoopste en het duurste. Ook in Kunst- en Kinderschaatsen en Rol schaatsen zijn wij zeer goed gesorteerd. Onze sorteering is enorm, onze prijzen iaag, daarom koopt Sint Nicolaas in „DE ZAAK MET DE GOEDKOOPE PRIJZEN". motorvehikels zullen des Zondags weer mogen rijden, nu de invoer van benzine in de laatste weken be vredigend is geweest. Maar zuinig heid moet worden betracht, anders gaat onmiddellijk de distributie regeling in, welke is gereed gemaakt, maar aan velen groot ongerief zou veroorzaken. Deze regeling is dus „een stok achter de deur!" Men dwinge den minister niet om er naar te grijpen. Distributieregelingen Er zgn van de week nog een twee tal voedings-distributieregelingen getroffen. De eene geldt militairen met verlof. Voor hen zijn „rantsoen boekjes" ingesteld. De boekjes gelden echter slechts voor verloven van minstens 4 dagen. Wanneer de ge wone tweedaagsche verloven weer verleend zullen worden deze gunst is immers tgdelijk ingetrokken dan zal men „thuis" de portie suiker erwten met den rijkskostganger moeten opdeelen. Wat de hartelijk heid van zijn ontvangst echter wel niet zal beïnvloeden. Er is voorts ook een rantsoen boekje ingesteld voor vreemdelingen die trjdelgk ten onzent bg particu lieren vertoeven. Voor hen moeten de boekjes worden aangevraagd ten gemeentelijke distributiekantore. Ons volkslied. De minister van O., K. en W. heeft maatregelen genomen het is be droevend, dat zoo iets noodig bleek dat den leerlingen van Rijks H.B.S.-en het.... Wilhelmus wordt geleerd. Een onverwachte steekproef omtrent deze kennis, onlangs in de tweede klasse eener 5-jarige H.B S. genomen, heeft bedroevende resul taten opgeleverd, b.v. zinnen als „Den Prinsen van Oranje blijf ik steed3 onbezeerd". In de ministerieele aanschrijving aan de HB.S.-direc* teuren staat„Ik heb de eer U voor zooveel noodig te verzoeken er voor zorg te dragen dat het Wilhelmus bij de lessen voor de Nederlandsche taal wordt gelezen en behandeld en dat de leerlingen de belangrijkste strophen van buiten leeren, een en ander als afzonderlijk onderwerp van onderwijs". In 't kort Een merkwaardig jubileum vierde de heer M. van der Sanden, contro leur van den nachtveiligheidsdienst te Breda. Zondagochtend n.l. werd voor de 25e maal in 5 jaar tijd, zijn hulp ingeroepen als gever van bloed om het leven van een medemensch te redden. De heer Van der Sanden, die vader is van dertien kinderen, gaf al reeds in 1937 zeven maal een halven liter bloed af zonder daarvan zelf ook maar eenigszins nadeel te ondervinden. In de koude December dagen van 1938 gaf hg des avonds in het St. Ignatiuszlekenhuis 800 gram bloed voor een vrijwel hopeloos geval en niettemin verrichtte hij denzelfden nacht bij een tempera tuur van 16 graden onder het vries punt normaal zgn dienst. Gegadigden voor militaire uniformen. Dinsdag heeft de politie van Kerk- rade de gebroeders H. R. en W. R. naar Maastricht overgebracht en daar in het huis van bewaring in gesloten. Naar verluidt, moet de aanhouding en insluiting verband houden met door hei gedane pogin gen om zich in het bezit te stellen van onderdeelen van militaire unifor men bij een inwoner van een ge meente in de buurt van Sittard. H. R., die statenloos is, werd eenige jaren geleden, toen hij nog in Kerk rade woonachtig was, in het belang van de openbare orde uit het land gezethij vertrok toen naar een naburige Duitsche grensgemeente. W. R. die de Nederlandsche nationa liteit bezit woonde te Kerkrade. Mercedes Pafria Hermes BaSsy 2 jaar garantie. KOOPS' Kantoormadiineliandel Klaasstraat 22—Nieuwstraat 6 VENLO

Peel en Maas | 1939 | | pagina 10