DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS HAROL Klachten bij de vleet Buitenland. Van de Sport velden Adverlentiën. Foto-artikelen van Bergen Zaterdag 4 November 1939 Zestigste Jaargang No 44 De heer v. B. te Venlo schrijft in „Ons Kippenpraatje" van de Nieuwe Venlosche Courant het volgende: De Chineezen houden er een klaagmuur op na. Als het waar is, wat sommigen durven beweren dat wij de Chineezen van Europa zijn, dan vraag ik me af, waarom ook wij niet een dergelijke muur rijk zijn. Ze zou tegenwoordig druk be zocht worden, daar ben ik zeker van. En ik geloof ook vast, dat de kippenhouders er goed ver tegenwoordigd zouden zijn. De regeering zou er best een flinke post voor kunnen uittrekken om een groote klaagmuur te laten bouwen. Er zijn nu toch plannen om de belasting flink te verhoo- gen. Dan gaat het in één moeite door en op een paar millioen zien wij niet: ook wij kippenhou ders niet, wanneer het om luizen of dergelijke gaat. Ik zeide, dat de kippenhouders er goed vertegenwoordigd zouden zijn, wanneer het op klagen aan komt. En werkelijk, we hebben er redenen voor. Op een stuk of wat uitzonderingen na, is het in ons bedrijf misère waar de klok slaat. Dit om den toestand op 't moment, maar evenzeer om de vooruitzichten. Betreffende dit laatste zijn velen bang, dat als de toestand aan houdt, na heel korten tijd de hennen er allemaal aan moeten. In sommige kringen buiten de kipper.houdersdoet men overigens het uiterste best, om de kippen er maar aan te doen gelooven. „Het Handelsblad" moet het al heel bont tegen ons kippenhou ders gemaakt hebben. Wanneer we een toestand hadden gelijk in 1914—1918, dan stond het vast, dat er spoedig zoowat geen kip pen meer zouden zijn. Maar toen had de pluimveehouderij ook niet de beteekenis, welke ze nu heeft. Hoe groot de beteekenis van onze pluimveehouderij voor som mige streken van ons land is, blijkt overduidelijk uit de bedra gen, die voor de eieren in ver schillende gemeenten worden uit betaald en wanneer we deze dan vergelijken met hetgeen voor de geleverde melk aan de fabrieken wordt betaald. Door de Limburgsche organisa ties zijn daaromtrent kortgeleden gegevens verzameld over 't jaar 1938. Men is met deze gegevens naar den Minister gegaan en men heeft bereikt, dat 't hem duidelijk is geworden, dat het toch niet aangaat, om de pluimveehouderij zoo maar goedsmoeds den nek om te draaien en vele daarbij be trokkenen in nood brengen. De betreffende gegevens laat ik hier volgen. Men vindt er een bevestiging in van hetgeen ik steeds heb gezegd, nl. dat de kippenhouderij in ons gewest van zoo enorme beteekenis is geworden. Hieronder volgen dan de ge gevens uilbet. uitbet. gemeente inw. melk eieren Nederweert 7580 202.715 30 329 541.17 OBpel 98 428 80 218 541.17 Helden 7004 200 000 00 735.354 26 Venray 14096 332 682 90 930.602.49 Sevenum 3257 138 28154 406,744.06 Horst 8443 234.187.96 623.148.73 Voor Sevenum bedroegen de ontvangsten aan eieren (alléén die, welke door de vereenigingen werden uitbetaald, dus eigen ge bruik en particulieren verkoop er nog buiten) f 170. - per inwoner. De opbrengst van de slachtkippen is daar nog heelemaa' buiten gelaten. Er is een goed werk gedaan met deze cijfers bij elkaar te zoeken. Maar daardoor laat het zich ook beter begrijpen, dat de kippenhouders klagen, omdat als het slecht gaat, dit zoo gauw gevoeld wordt: door het groote belang dat er mee gemoeid is. Er zijn kippenhouders, die nog behoorlijk eieren rapen, maar door elkaar komen er te weinig. De prijzen van de eieren zijn lager dan voorgaande jaren om dezen tijd. Het voer is belangrijk duur der en.... slechter. Er is geen verdere toelichting noodig om duidelijk te maken, dat men recht heeft om te klagen. En dit met zeer sombere voor uitzichten. Klagen kan in dezen tijd een enkelen keer een nuttige zijde hebben, als daarmee bereikt wordt, dat men iets voor ons gaat doen, maar het blijft daar naast hard noodig, dat we zelf flink aanpakken. Ik heb zoo den indruk, dat niet iedereen het laatste doet. Ikweet dat er zijn, die den slechten leg op het voer schuiven en daarom maar alles gelaten over zich heen laten gaan. We moeten 't precies andersom doen we moeten nu meer dan ooit ons uiterste best doen om het hoofd bover. water te houden. Het papier neemt die verma ning van mij geduldig aan, maar ik weet ook, dat het moeilijker is, wanneer je met de werkelijk heid te maken hebt. Zoo zijn er, die nu geen ver: lichting toepassen, dat de dieren meer voeder gebruiken. Er zijn anderen, die de hennen minder verlichten en in 't algemeen min der drijven. Alles uit een oogpunt van voederbesparing, om zoo doende voor meer en langer tijd voer beschikbaar te houden. Die methode is er in ieder geval radicaal langs. Wil een kip goed kunnen leg gen, dan gaat daaraan noodzake lijk vooraf, dat ze genoeg en goed voedsel binnen krijgt. Ont houden we ze hetgeen voor goe den leg noodzakelijk is, welnu, dan rapen we geen eieren. Denk daar even verder over na en ge zult 't met me eens zijn, dat ge op die manier van den wal in de sloot raakt. Ik ben altijd een sterke voor stander geweest van forceering op den leg, met het doel in den tijd, dat de eieren het beste be taald worden de grootste produc tie té rapen. Onder omstandigheden als we nu hebben, dringt dit nog meer dan voorheen. Spelen we het klaar, om nu behoorlijke produc tie te rapen, dan verdienen we nog wat op dit moment. Rapen we nu weinig eieren, dan geven we momenteel geld op onze hennen toe en straks... komt er mogelijk de harde noodzakelijk heid om nog meer dieren op te ruimen. Ik hoop niet, dat 't laatste zoo is, maar er moet toch rekening gehouden worden met de moge lijkheid. Dan zou het kunnen zijn dat hennen weg moeten, die we langen tijd gevoederd hebben, zonder dat ze iets voor terugga ven. Rapen we daarentegen van deze hennen nu eieren en zouden we ze straks weg moeten doen, dan is het verlies minder groot. Mijn advies is daarom onder deze omstandigheden, dat we het best doen met heel streng te forceeren. Sterke verlichting toe passen, maar daarbij tevens zor gen, dat ze van die verlichting gebruik maken. Probeer het in geen geval langs den weg van voederbekrimping. Zou dit noodzakelijk moeten, dan nog eerder hennen weg om voor de overblijvende voldoende te hebben. DE ALGEMEENE TOESTAND. Nadat Von Ribbentrop in zijn Dan- ziger rede verklaarde, dat het Derde Rijk den oorlog tegen Engeland aan vaardt en dezen voeren zal totdat de overwinning is bevochten, heeft Chamberlain in het Britsche Lager huis te kennen gegeven, dat er op deze Duitsche beslissing slechts één antwoord kan zijn en dat Engeland bereid is om dit te geven. Aldus zoo zou men zeggen is thans definitief beslist, dat de strijd tot het bittere einde zal wor den voortgezet. Maar... velen kunnen het niet-, willen het niet gelooven. Als men het over en weer meent, wat men zegt zoo redeneeren velen dan zou men er ook naar handelen. De volkerenstrijd echter, zooals die thans wordt gevoerd hoe erg die ook moge zijn is geen oorlog. En daarom blijft men zich afvragen, ondanks de besliste oorlogshouding van partijenhoe staat het met de vredeskansen 1 't Is te begrijpen, dat deze vraag niet wil verklinken, want ja, al zijn er dan ook reeds vele slachtoffers gevallen en al is ook het economi sche leven van belligerenten en van neutralen totaal ontwricht, een oor log, waarbij de vitale belangen van groote volkeren op het spel staan, had men zich anders gedacht. Men had zich voorbereid op totalitaire- en bliksemoorlogen. Voor het voeren van deze laatste is de kans voorbij. Zekere berichten van de laatste dagen, als zou een Duitsche landings poging aan de Engelsche kust kunnen worden verwacht, zijn fantasiën. Over en weer heeft men zich tegen verrassingen gevrijwaard. En de totalitaire oorlog, de oorlog van volk tegen volk Die is geluk kig nog uitgebleven. Een totalitaire oorlog zou beide partijen vernietigen en deswege kan niet worden aange nomen, dat een van beide partijen hem beginnen zal voor zij zich ver loren gevoelt. Het is ondenkbaar, dat de werke lijke oorlog, de groote strijd, nog zal losbreken, nu de barre winter aan het front voor de deur staat en ook de operaties ter zee en in de lucht bemoeilijkt. Maar wat kan er in een winter niet allemaal gebeuren ten gunste van den vrede, nu gebleken is, dat zoowel de Duitschers als de geal lieerden den inzet van den strijd in al zijn verwoestingskracht vreezen Laten we hopen. Behalve de pauselijke encycliek hebben ook redevoeringen van twee staatshoofden de algemeene aandacht getrokken, nl. die van koning Leopold van België en van den president der Vereenigde Staten, Roosevelt. Beide redevoeringen, die per radio werden verbreid, bleken in hoofdzaak te zijn afgestemd op de neutraliteitsgedach- te van de twee volkeren en dezer regeeringen. Noch de Ver. Staten, noch de Belgen willen, voor den tweeden keer in korten tijd, betrok ken worden in het conflict van anderen, maar ze wenschen, dat door beide partijen de rechten van de neutralen zullen worden ontzien, waar dezen nauwgezet hun plichten (van onzijdigheid) betrachten. En als die réchten niet ontzien worden en als de onafhankelijkheid van hun staat aldus zoowel koning Leopold als president Roosevelt zou wor den bedreigd, dan zullen België en de Vereenigde Staten zich vastbe sloten verweren. Het spreekt vanzelf, dat deze ge dachte krachtiger tot uiting komt in de Belgische dan in de Amerikaan- sche toespraak. De Vereenigde Staten toch, tot de sterkste mogendheden ter wereld behoorend, liggen voor- loopig ver en veilig van het strijd- tooneel. Daarentegen liggen België en Nederland midden in den stormhoek van Europa, practisch tusschen de strijdende legers in. België en Nederland moeten zich derhalve veel meer bedreigd voelen, ook wijl zij niet over de ge weldige strijdmacht beschikken, welke nabuurvolken gemobiliseerd hebben. Door al deze omstandigheden, maar bovenal, aldus de Belgische vorst, door hun vrijen, doelbewusten wil zijn België en Nederland ons land werd door koning Leopold met name genoemd neutraal. Zij vormen „een vredeseiland in het belang van alle volken"zij vervullen een bij uitstek vredelievende zendingzg willen zijn een vredesbrug en een element van verzoening, „welke alleen de beschaving redden kan van de ineenstorting, waartoe zg door een algemeenen oorlog onverwijld zou gedreven worden". Koning Leopold verzekerde met nadruk, dat zijn volk maar enkel en alleen als het werd aangevallen hetzelfde martelaarschap zou aanvaarden als in den vorigen oor log, maar ook op dezelfde moedige wijze den invaller tegenstand zou bieden. Moet het zoover komen, dan, welnu dan willen de Ver. Staten den oor log helpen meevoeren door,., „neu traal" te blijven en er zoo flink mo gelijk aan te verdienen. Het is weer deze laatste mogelijkheid, welke de Amerikaansche kapitalisten naast de idealisten drjjft De Senaat heeft de voorgestelde wijziging van de Neutraliteitswet aangenomen met 6330 stemmen. Deze week doet het Huis van Afge vaardigden het ontwerp af en hoewel de oppositie daar sterker zal zijn, staat het toch vast, dat de aanne ming, zij het met veel kleinere meer derheid, verzekerd is. De voornaamste punten van de nieuwe Neutraliteitswet zijn: 1. De wet staat den verkoop van wapenen tegen contante betaling toe aan oorlogvoerenden 2. Het vervoer van wapenen met Amerikaansche schepen naar eenig deel der wereld is verboden 3. Het vervoer van goederen en passagiers naar havens van oorlog voerende landen is op enkele uitzon deringen na, voor Amerikaansche schepen verboden 4. De uitvoer van materiaal naar oorlogvoerenden is verboden, zoolang het eigendomsrecht niet is overge dragen aan de regeering in kwestie, met uitzondering van bepaalde ge bieden 5. Het is verboden in de Vereenig de Staten obligaties en andere vaste rente gevende stukken uit te geven. Men ziet: de wet sluit elke risico voor de Ver. Staten en dezer handel uit. Hoewel de wet in haar vorm de onzijdigheid betracht de leverin gen immers mogen aan alle oorlog voerende partijen worden gedaan is ze practisch een bevoordeeling van de geallieerden, wat ten eerste beschikken de Duitschers niet over deviezen voor contante betaling en ten tweede missen ze de gelegenheid om, zooals wordt vereischt, het ge kochte met Duitsche schepen te ko men afhalen voor het vervoer naar naar de Duitsche havens. Waarschijnlijk om ook het Huis van Afgevaardigden te winnen voor een aanvaarding van het ontwerp, wordt den Amerikanen een heerlijk lokaas voorgehouden in berichten uit Lon den, welke verzekeren, dat, zoodra het ontwerp wet zal zijn geworden, aanzienlijke vliegtuig bestellingen voor Engeland zullen worden gedaan. Volgens een dezer berichten zullen de regeeringen van Frankrijk en En geland onmiddellijk een order voer 5750 vliegtuigen plaatsen ter waarde van 450 millioeD dollar plaatsen. Ook de Italianen blijven vol zorg, dat hun geen voordeelen zullen ont gaan van dezen oorlog, terwijl ze nochtans zorgvuldig blijven vermij den om er partij in te kiezen. Ter gelegenheid van de inwijding van de vijfde en laatste stad in het droog gelegde gebied der moerassen nabij Rome, heeft de Duce weer eens een daverende redevoering gehouden, waarin hij te kennen gaf, dat Italië nog geenszins aan de af sluiting toe is van de serie „groote en gedurfde daden", welke de wereld heeft verbaasd. Nieuwe belangrijke beslissingen zouden te wachten staan. Mussolini laat geen gelegenheid voor bijgaan om tot uitdrukking te bren- geD, dat hg zoowel naar den eenen kant als naar den anderen kant door zijn wil alleen de schaal van den oorlog zou kunnen doen door slaan. Voorloopig schijnt nog geen der partijen een bod te willen doen op een belofte tot handhaving vgn Italiaansche neutraliteit. Omdat nie mand gelooft, dat Mussolini in staat is om deze neutraliteit prijs te geven. Tenzij hij den ondergang vaD zijn eigen land zou wenschen. In de „Telegrafo", het blad van graaf Ciano, min. van buit. zaken, wordt geschreven„De positie van Italië ten aanzien van het Europee- sche conflict, wordt uitsluitend be paald door het eigen belang van het koninkrijk en zal niet beïnvloed wor den floor eenige buitenlandsche di plomatie of ideologie. Buurmans' leed froosÉ. Wie Duitschlahd bezoekt, zoo schrgft een correspondent van de Msb., doet daar eigenaardige ontdek kingen. Een daarvan is, dat algemeen deze meening heerscht: „Bij U in Holland is toch ook aan alles gebrek en gaat toch ook alles op bonnen". Als men vraagt hoe men aan die valsche wetenschap komt, dan krijgt men te hooren: „Ja, dat lezen we bij ons iederen dag en iedereen zegt dat. Het is natuurlijk uiterst moeilijk dezen menschen een ander en beter inzicht bij te brengen. Zg hooren heel onschuldig trouwens, gaarne, dat het elders ook zoo bar slecht gaat. Buurmans' leed troost en boven dien steekt er propaganda achter, omdat een der oorlogvoerenden alle schuld krijgt over het zoogenaamde gebrek, öök en vooral zelfs in neu trale landen. Buiten het kader van het boven staande viel het ons, zoo gaat deze correspondent verder, in diverse plaatsen op, dat in winkelétalages netjes met doozen was geëtaleerd, echter met de vermelding er bij, dat de doozen leeg waren en enkel voor „Dekoration" voor etaleerdoeleinden dienden. De toeloop zou anders over weldigend zijn en de teleurstelling bitter. Opvallend is het ook, dat personen die volbloed nazi zijn, prat gaan op hun vroeger aan ons inderdaad ge dane voorspelling, dat het zeker oorlog zou worden. Zij zeiden dat in een tijd, toen niemand oorlog ver wachtte. Een heel sterk staaltje vernamen we aldus van iemand, die reeds in Februarinaar Oost-Pruisen was gezonden om evacuatie van eenige grensplaatsen voor te bereiden. Ook hij had altijd de stellige ver zekering gegeven: „Es gibt Krieg De historieschrijvers zullen nog veel hebben vast te stellen. Want men kan natuurlijk niet alles ge looven. Al spreken de feiten een duidelijke taal. Alle Copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. voor 1 uur in ons bezit zjjn. SER V ATIUS-OMROEP Zaterdag, 4 November, zal een belangrijke dag zijn voor R.K.V.V. Servatius. De Z.E. Pater Wygbertus O.F.M. zal dan afscheid nemen als Geestelijk Adviseur van Servatius, terwijl de ZeerEerw. Kap. Kuepers hem in die functie zal opvolgen. Het verlangen der Geestelijke Overheid en het belang vau de Vereeniging deden het Bestuur tot dien stap besluiten. Pater Wygbertus heeft zich als Geestelijk Adviseur van Servatius bemind weten te maken bij groot en klein. Als het maar even kon was hg present om de verrichtingen van zijn jongens gade te slaan. Nooit was hem iets te veel of te lastig en kon men op zijn steun rekenen. Vanaf deze plaats danken wij hem van ganscher harte voor het vele goede aan Servatius bewezen en spreken wij de hoop uit dat hij zich moge blijven interesseeren voor het wel en wee van Servatius. Den nieuwen Geestelijké Adviseur, den ZeerEerw. Heer Kuepers, roepen wij een hartelijk welkom toe. Bij het vele werk dat hij reeds heeft, heeft hij zich bereid verklaard ook nog deze nieuwe taak op zich te nemen. Moge hij Servatius bezielen tot nóg beter. Moge zijn leiding ons brengen tot nóg beter begrijpen en beleven van den waren geest van de R. K. Sport en moge zijn werk bij ons hem tot een genoegen worden. Wij hopen, dat hg zich spoedig bij ons thuis zal gevoelen en dat Serva tius in hem, evenals in zijn voor ganger, mag hebben de rechte man op de rechte plaats. Verrassend goed werk leverde Servatius I door het roemruchte sterke Steyl in eigen home een nederlaag toe te brengen. Dat deze overwinning ten volle verdiend was, getuigt het verslag in de N. V. Ct. Er werd van weerskanten met een razend snel tempo gespeeld, in een gelijk opgaande wedstrijd. Nadat Servatius een 2—0 voor sprong boekte, gelukte het Steyl de stand gelijk te maken. De laatste 10 minuten slaagde S. er in het winnend doelpunt te scoren. Het is wel opvallend, als men de uitslagen even nagaat, hoe weinig krachtsverschil er in de tot nu toe door S. gespeelde wedstrijden tot uiting komt. S.Wittehorst 12, D.E.V.—S. 3—2, SPanningen 21 en nu SteylS. 23. Deze compe titie belooft dan ook een zeer boeiend en spannend verloop te hebben. Vooral nu ook nog de ex-2e klasser V.O.S. en Swalmen in deze afd. in gedeeld werden. Zondag komt Tiglia op bezoek. Deze club speelde en won tot nu toe twee wedstrijden. Tiglia is en blijft een niet te onderschatten tegenstander. De pannebakkers spe len een technisch knap en enthou siast partijtje voetbal, zoodat S. beslist haar beste beentje zal moeten vooruit zetten om de volle buit thuis te houden. Wil men op de leiders niet te veel achterstand oploopen, dan moeten de puntjes in Venray blijven. Het spel van S. geeft ons echter het noodige ver trouwen en we hebben de beste hoop dat deze wedstrijd tot een succesvol eind wordt gebracht. Wedstrijd begint om 2 30 uur. Scheidsrechter de heer Hendrikx. Servatius II moest alle zeilen bij zetten om tegen de Kronenbergers een 2—0 overwinning te behalen. In het veld domineerde S. geduren de de geheele wedstrijd, doch voor doel wilde het absoluut niet lukken. Bij de gebruikelijke pech van de S. voorhoede had de Kronenberger keeper veel geluk. Met deze over winning is S. II de ongeslagen lei der der afd. Zondag wordt een be zoek gebracht aan Oostrum, een derby dus. Hier kan het spannen. Indien echter de voorhoede wat beter op schot is, dan behoeven we voor den uitslag niet te vreezen, want de S. achterhoede is sterk. Deze wedstrijd begint om 1.30. Scheidsrechter de heer Hafmans. Servatius Hl ontvangt de leider van haar afd. nl. Merselona. De thuisclub zal er natuurlijk alles op zetten om Merselona de eerste nederlaag toe te brengen, doch of dat lukken zal is een andere vraag. Eén ding is zeker, de jongens zijn met de beste gevoelens bezield, om een zoo eervol mogelijk resultaat te bereiken. Deze wedstrijd begint om 12.15. Scheidsrechter de heer Derks. VALK-REVUE. Voor de roofvogels staat morgen den zwaren uitwedstrijd tegen Gen nep I op 't program. Dat zal voor de Valken een moeilijke taak wor den. De eerste wedstrijd werd door de oud eerste klassers met 35 op eigen terrein tegen Constantia ver loren. Constantia speelde hier echter met een ongerechtigd speler en werd reeds door den bond beboet zoodat deze wedstrijd wellicht opnieuw vast gesteld zal worden. De tweede wedstrijd startte Gen nep I beter en won met groote cijfers 60 in Afferden. Wat de Valk mor gen in Gennep zal presteeren kun nen we nog niet zeggen, maar wel weten wij dat, wanneer de rood zwarten met al te onvolledig uit behoeven te komen en spelen voor wat zij waard zgn Gennep in ieder geval de handen vol zal hebben om de Valken in bedwang te houden, want het is een bekend feit, dat de roofvogels tegen de sterkste tegen standers het woeligst wieken. Wij zijn benieuwd. Scheidsrechter is de Heer P. J, Kurvers. V ertrek half een precies. De Valk II behaalde op eigen ter rein een gelijk spel tegen O.V.V. Er werd fel om de overwinning gestre den en hoewel soms forsch, droeg de strgd een fair karakter. Oostrum was iets beter dan de Valken. De rood zwarte halflinie verdedigde te veel zoodat tusschen de voorhoede en halflinie een groote gaping ontstond waardoor de voorwaartsen steeds te veel terug moesten trekken. Beide doelen ontsnapten enkele keeren ternauwernood aan een doorboring. We zagen Oostrum zelfs voor open doel nog hoog over knallen. Toen de Valken ongeveer 20 minuten voor het einde den stand op 3—3 wisten te brengen, werd er nog hard voor de overwinning gestreden, doch geen der beide partijen wist nog van de geboden kansen te profiteeren. Met de Valken in den aanval floot de arbiter voor de laatste maal bij het nemen van een corner. Voor morgen is de wedstrijd De Valk HR.K.L.V.V. vastgesteld. Met eigen bodem onder de voeten moe ten de Valken toch in staat geacht worden beide puntjes in Venray te houden. Aanvang 2 uur. Scheidsrech ter de Heer M. Bexkens. De Valk 3 zal morgen ook binnen de lijnen verschijnen en wel met een thuiswedstrijd tegen D.E.V. 3. Aan vankelijk meende het Valkbestuur in de noodcompetitie maar met 2 elf tallen uit te komen, daar zich echter binnen een paar weken 12 nieuwe leden hebben aangemeld heeft men besloten thans het 3e elftal aan de competitie te laten deelnemen. We zijn benieuwd hoe deze benjamins de competitie zullen inzetten. De wedstrijd begint om 12 uur 15. Men zorge voorai op tijd aanwezig te zijn. Scheidsrechter is de Heer Theeuwen. D.I.S.-nieuws. D.I.S.—Wittenhorst. Dat deze wedstrijd in een gelijk spel eindigde is hoofdzakelijk toe te schrijven aan de beide soliede doel- verdedigers, en in laatste instantie, aan de onbegrijpelijke beslissingen van de scheidsrechter. Voor de rust wegen beide partijen goed tegen elkaar op. Was vóór de rust de linkervleugel van D.I.S. van behoorlijk gehalte, na de rust, toen deze vleugel gewijzigd was ging er totaal geen kracht meer van uit. Gaarne hadden wij de verdeeling van het spel, meer over rechts ge zien. Beide partijen kunnen met het behaalde resultaat tevreden zgn, of schoon D.I.S. zich de laatste 10 min. de overwinning zag ontglippen. Beide partgen kregen een pynalty te ne men, welke aan géén der partijen iets opleverde. Wittenhorst boekte het eerste re sultaat toen de rechtsbinnen vrij voor doel onberispelijk scoorde. Twee minuten later had de mid- voor van D.I.S. met een kanjer de stand reeds op gelijken voet gebracht. Nog voor de rust wist de zelfde speler D.I.S. de leiding te bezorgen. 2—1. Na de thee pakken de Horstenaren direct flink aaD. Wittenhorst kon echter niet verhinderen dat D.I.S. ongeveer tien minuten voor het einde fraai een derde doelpunt maakte, welk echter op onbegrijpelijke wijze door de arbiter geannuleerd wordt, wegens vermeend buitenspel. Met de moed der wanhoop werpt Wittenhorst zich nu in de strgd. Goed samenspelend en met verre trappen het spel opengooiend, kan D.I.S. niet verhinderen, dat Witten horst er in slaagt, vijf minuten voor het einde de verdiende gelijkmaker te scoren. In deze stand komt geen terandering meer en hebben beide partijen genoegen te nemen met een gelijke verdeeling van de winst. „De Schuivers" Ysselsteyn. KLASSE A. pnt. Wim Janssen 5 4 10 9 Jac. Janssen 5 4 0 1 8 M. Keysers 5 3 11 7 Fr. Janssen 5 113 3 A. Kleuskens 5 10 4 2 S. Keysers 5 0 14 1 KLASSE B. pnt. Jac. Claessen 5 5 0 0 10 H. Arts 5 2 12 5 H. Janssen 5 2 0 3 4 Joh. Kleuskens 5 12 2 4 G. Verhegen 5 2 0 3 4 A. van Asten 5 113 3 Veemarkt Horst. Totaal aanvoer 241 dieren, waar van 15 stuks rundvee, 7 paarden en 219 biggen. Handel in rundvee zeer best. Alles werd verhandeld. Handel in biggen ook zeer goed. Prijzen ongemerkte biggen f 3.50 tot f 5.50. Gemerkte biggen f 12.tot f 17. Vergrootingen en Olieverf-Portretten. LANGSTRAAT VENRAY Bezoekt ons Atelier 1 REUKLOOS HAARWATER ONMISBAAR VOOR SCHOOLGAANDE KINDEREN FLACONS 30-<i5=i-B'J DROGISTEN

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9