JEAN ZEI DEGELIJKE VENRAY IN HET VERLEDEN. H. Camps Provinciaal Nieuws F. I Vc UiU Betere Horfoges ALLE WINTER; dachte, of zgn huwelgk wel geldig is geweest. Hoe het zij, ik heb me aan het antwoord op de vraag al evenzeer geergerd als aan de vraag zelve. De dienst is een last, dien het individu in het belang van de gemeenschap is opgelegd, 't Is mooi, als hij zijn plicht met opgewektheid vervult. Dat mag trouwens van hem verlangd worden. Maar is het soms plicht van de overheid om den gemobiliseerde met soldateske vormelijkheden te vervolgen tot in de trouwzaal toe en hem aldus zijn last tot een kwelling te maken Zou Jantje Secuur, die weten wilde of hij „in burger" mocht trouwen, toen hij 's avonds met zijn bruid de slaapkamer betrad, zijn tuniek wel hebben durven uittrekken En nou alle gekheid op een stokje als hij het in ernst zou hebben ge vraagd aan de Radio-Controlecom missie, hoe zou dan het antwoord hebben geluid Zou het inderdaad wel mogen Op het oogenblik: jaEr is een menschelijke gedachte in het mili taire brein onzer legerautoriteiten binnengedrongen en zij hebben be- paa'd, dat voortaan militairen, met verlof zijnde, in burgerkleeding mo gen verschijnen, mits niet op heen- en terugreis. En mits ze hun eersten diensttijd hebben volbracht. Voqr deze laatste beperking zal wel een goede en afdoende reden bestaan, maar ik ken ze niet en,snap ze bij voorbaat niet. Waarom moet het uniform nu met geweld zóó lang onafgebroken worden gedragen, tot de milicien er een hekel aan heeft gekregen en het eindelijk met een zucht van verlichting afgooit Me dunkt, dat de militaire dienst het beste is uit te houden als men zich nu en dan weer eens 'n oogen- blik voor procent „burger" kan en mag gevoelen. Het zal het leger heusch niet schaden, als men den soldaat af en toe de vreugde van de burgerpet hergeeft. BESCHREVEN DOOR EEN TIJDGENOOT. 18 Zooals men weet, zijn in Venray twee gehuchten, die in het bijzonder op den voorgrond komen als pel grimsoorden. De Mariavereering te Oostrum dagteekent reeds van enkele eeuwen terug, doch speciaal in de negentiger jaren, toen Rector Wierts aldaar de geestelijke leiding had, is het bezoek aan Oostrum en zijne aloude Miraculeuze kapel enorm toegenomen, en tal van processies kwamen sinds dien tijd aldaar ge regeld ieder jaar de machtige voor spraak inroepen van Onze Lieve Vrouw Behoudenis der Kranken. Het was ook in dien tijd dat het 400-jarig bestaan van de oude kapel op grootsche wijze herdacht werd, waarbij zulk een grooten toevloed van Pelgrims naar Oostrum was gekomen, dat zeer velen nog niet in de kerk konden, en de H. Mis en het Lof buiten moesten bijwonen. Sinds dien tijd is de kapel al tweemaal vergroot, en heeft ze ook aan pracht en keurige inrichting heel wat ge wonnen. Het tweede Pelgrimsoord in de gemeente Venray is het gehucht De Smakt. Reeds meer dan twee eeuwen stond aldaar een klein oud veldkapelleke, zooals men er in Venray nog velen vindt, waarin de H. Joseph op bijzondere wijze ver eerd werd, doch waarin geen bijzon- dére kerkelijke diensten verricht werden. Een heelen tijd geleden, de datum is mij niet juist bekend, werd het gehucht de Smakt een Rectoraat en de oude kapel zoodanig ingericht, dat ze geschikt was voor kerkelijke diensten. Sinds dien tijd is het ge hucht meer bekend geworden als bedevaartsplaats. Voor ongeveer 45 jaren kwam in de Smakt als Rector, de Weleerw. Heer Cremers, aan wiens vurigen ijver en enorme werkzaamheid het te danken was, dat de devotie tot den H. Joseph aldaar zoo toenam, dat de stroom van pelgrims Daar de Smakt ieder jaar in de maand Maart steeds grooter werd, tengevolge waarvan de eerste kapel later nog tweemaal vergroot is moeten worden, zoodat men thans de Smakt kan beschouwen als een der gevestigde Pelgrimsoorden van Limburg. Op 19 Maart 1899 werd aan de Smakt het feest gevierd, dat de aloude St. Josephskapel 200 jaar had bestaan. Behalve de processie van Venray waren toen tallooze pelgrims uit den wijden omtrek van Limburg en Noordbrabant naar de Smakt gekomeD, zoodat de vrij ruime kapel van dien tijd, tijdens het plech tig Lof, minstens driemaal grooter had moeten zijn, om al de vereerders van den H. Joseph te kunnen be vatten. Als feestredenaar kwam toen op den kansel de alom vermaarde predikant, de Weleerw. Pater Celestinus van Venray. Na het Lof trokken alle pelgrims in plechtige processie naar het nieuw gebouwde kappelleke over het spoor, alwaar toen eene schoone beelden groep geplaatst werd, voorstellende dè Zeven Smarten van Maria. Na deze plechtigheid sprak P. Celestinus alhier in de open lucht een toepas selijk woord, waarop in een openbaar gebed tot den H. Joseph, als voed stervader van Jezus, de bescherming van dien grooten Heilige werd afge roepen over de huisgezinnen. In den tegenwoordigen tijd neemt de devotie tot den H. Joseph in de Smakt nog steeds toe, en behalve dacht te wijden aan de ratten, want die maakten het ook al langer hoe bonter 1 Wordt vervolgd. een aantal vaste processies, komen vooral in de maand Maart, of op andere feestdagen, de pelgrims van wijd en zijd in grooten getale naar het pelgrimsoord. In vroegere jaren werden de Vastenavonddagen in Venray op zeer eigenaardige wijze doorgebracht. Die dagen werden toen zoo wat beschouwd als gewone feestdagen, waarop na genoeg niet gewerkt werd. Des morgens waren de kerken gevuld met geloovigen, doch de namiddagen en de avonden werden gewijd aan het vermaak. Op den Zaterdag te voren stonden in Peel en Maas tientallen van ad vertenties van kasteleins, die het uitgaande publiek naar hunne café's wisten te lokkeD, door de bekend making van allerlei soort volksver- makelykheden en wedstrijden, welke door hen gegeven werden, en waar voor prijzen werden uitgeloofd. Deze prijzen bestonden voornamelijk uit een zoogenaamden plas (groote ronde mik), peperkoek, worst en andere deelen van een varken of anderszins De wedstrijden waren zeer ver schillend, o.a. hardloopen, ver sprin gen, zakloopen, kikvorschen kruien, mastklimmen, kaartspelen, kienen en nog andere soms zeer komische voorstellingen, waarbij de meest vreemd gecostumeerden een prijs bekwamen. Hierbij wist o.a. de kastelein Driek de Bruyn, aan den Merseloschen weg, steeds wat nieuws te verzinnen en hg trok dan ook gewoonlijk een druk bezoek. Onder de boerenbevolking werden met de Vastenavond steeds hard draverijen met paarden gehouden, welke bijna altijd plaats hadden aan den Hoebert en bij de Barrier aan den Leunschen weg, waarbij geregeld veel belangstelling betoond werd. De prijzen waren hier gewoonlijk een sierlijke rijzweep, een paardenhoofd- stel, een paar sporen of iets derge lijks. Des avonds werd in de café's een goed glas bier gedronken, en er werd gezongen en voorgedragen, van je welste. 's Zondags gaf de Fanfare een concert met tooneelvoorstelling, met medewerking van eenige komie ken, in de Muziekzaal. Die wedstrijden zijn in den loop der jaren nagenoeg geheel verdwe nen en men begon zich toen al reeds toe te leggen op het houden van groote humoristische optochten, zooals die in de steden en grootere dorpen van Limburg met Vasten avond geregeld plaats hadden. Daar hieraan echter heel wat kosten verbonden waren, gelukte dat altijd niet even goed. Maar toch mag ik hier wel eens wijzen op een zeer goed geslaagden humoristischen optocht, welke in het jaar 1898 in Venray gehouden is. Door algemeene samenwerking en onder leiding van eene flinke feest commissie, mocht men er in slagen, een optocht samen te stellen, die door zijne komische en keurige in deeling, nog lang in herinnering is gebleveD, en niet alleen door de Venray sche menschen, maar ook door zeer talrijke vreemde bezoekers, met een waar genot werd bezichtigd en bewonderd. Het komt mg voor, dat vele lezers er belang in zullen stellen, indien hier nog eens een overzicht wordt gege ven van dezen belangwekkenden stoet, die door hunne voorvaderen op zoo echt humoristische wijze was voorgesteld, Twee marechaussées te paard. Een heraut te paard, voorgesteld door den heer Plet Laurensse, die in zijn prachtig riddercostuum de alge meene bewondering opwekte. De Fanfare „Euterpe", welker leden voor die gelegenheid gekleed waren in een zeer koddig costuum, namelgk ouderwetsche hooge hoed, blauwe kiel, witte broek en kaplaarzen, en geregeld zeer vroolijke marschnum- mers uitvoerden. Voorafgegaan en gevolgd door ridders te paard, met zilveren maliën kolder en schitterende helmen met veerpluimen, kwam toen Prins Car naval met gevolg, gezeten in een gala-landauer, bespannen met twee paarden, welke voor deze gelegen heid welwillend^was aangeboden door den heer Hubert Janssen Hotel de Leeuw. Deze groep werd voorgesteld door de 'leden der feestcommissie, de heeren Johan Gitzeis, Louis Janssen en Henri Slits. Een aardige club vormden de zoo genaamde „Herfsthanen", zijnde een groep jonge snuiters, die zich ook buiten de Vastenavondsdagen wel eens erg opvallend jolig konden aan stellen. Ook hier toonden zij zich weer als echt lollige snaken, die door hunne grillige maskers denalgemee- nen lachlust opwekten, en met hun geïmproviseerde instrumenten heel wat noten op hun zang hadden. Vol gens de gewoonte dier dagen, werd door hen... het drinken niet vergeten, waardoor hunne vroolijke stemming nog immer meer werd opgewekt. Dan volgde een keurige wagen van de Venraysche wielrijdersclub „Ra mos", die het devies „allemaal op de fiets" eenlgszins gewijzigd voorstel den door het „allen in beweging door de fiets". Op een verhevenheid was een rgwiel geplaatst, waarop een der vlugste fietsers eên denkbeeldige spurt maakte waardoor verschillen de andere machines in beweging kwamen, en de meest koddige voor stellingen maakten, o.a. een barbier, een schoorsteenveger, een seharen- slieper enz., die hunne werkzaam heden zoodoende machinaal konden verrichten. Het geheel werd aangevuld door komische toeren van clowns en an dere kunstenmakers, die met kwis tige hand confetti serpentines onder de menigte wierpen. De Handboogschutterij „Diana" was vertegenwoordigd door twee ver schuilende groepen, bestaande uit ten eerste „de Ridders van de Halve Maan", een afdeeling ruiters, allen gekleed in de meest zonderlinge cos tumes, gezeten op ponny's: ten tweede een groep Batavieren gezeten Ineen natuurlgke hut, welk door een os werd voortgetrokken, terwijl een af deeling er achter liep. Geheel ge kleed in dierenhuiden, voorzien van teenen schüden, met haar op het hoofd, en gewapend met speren, bogen en pijlen, zagen den repro- ducé's onzer voorouders er zeerkrggs- haftig, maar niet erg aanlokkelijk uit. De vliegmachine, welke toen volgde, was een origineel denkbeeld van den heer Willem Wgnhoven, waarmede hij veel succes had. Voor 2 cents een reis naar de maan, kon toch zeker niet te duur gerekend worden, en zeer velen, vooral onder de jeugd, heten zich dan ook verleiden, om, gedragen door de kolossale vleugels der machine, eenige oogenblikken in hoogere gewesten te vertoeven. Er werd geweldig gelachen met de ca priolen, die door sommige vliegers in de lucht gemaakt werden. Dat de vliegmachine in de herinnering is blijven voortleven, is wel geble ken met den laatsten Vastenavond, toen in de zeer mooi geredigeerden Vastenavond-courant, nog met waar deering gesproken werd over de vliegmachine van Willem Wijnhoven. Een der meest natuurlgke groe pen van den optocht was bepaald een wagen met zigeuners of ketel lappers, voorgesteld door het perso neel van den heer Victor Fonck. On. willekeurig meende men echte exemplaren van dit lastige volkje te zien. Het waren echte typen met hun bruine gelaatskleur, pikzwarte haren en schitterende oogenmeteen zeer brutalen kijk. Met hunne noo- dige ketellappers gereedschappen maakten zij een schier helsch lawaai. De heer Martinus Claassens, had op een wagen zijn export-slager g voorgesteld. Geheel behangen met een schoone collectie geslachte krul staarten, was dit een aardige reclame voor Martinus, die zelf, gekleed in slagerscostuum, het een en ander bewerkte. Vervolgens kwamen nog een aan tal kleinere groepen en persoonlijke humoristische voorstellingen, bene vens eenige ruiters op paarden of ezels, die wel geschikt waren om den lachlust op te wekken. Omstreeks 4 uur werd de optocht, die om 2 uur was aangevangen op de Markt ontbonden. Gedurende het rondtrekken werd door eenige daarvoor aangestelde personeD, onder de talrijke menigte belangstellenden, met bussen gecol lecteerd, waarvan de opbrengst be stemd was voor de kas van de St. Vincentius-vereeniging. Het aange name was dus hier vereenigd met het nuttige, en daar er ruim geof ferd werd, was dit voor de armen later nog een zeer welkom douceurtje. Alles te samen was het een wel geslaagde en zeer prettige Vasten avondviering. M. (Wordt vervolgd.) Moeder's hartewensch: zoo'n ealonklok! En Jan meteen de allerbeste en mooiste: Junghans, met dien voornamen vorm en dien gezelligen,, diepen gongslag. Hartewensch ook van alle bruid- jee. Als U iets héél- moois wilt geven, verzuimt dan niet onze fraaie collectie.Junghans Salon- klokken te komen zien. Horlogerie VENRAY. VENRAY, 4 Nov. 1939 Begrafenis Mère Marie Ignace. Maandagmorgen had onder over- groote belangstelling in het aloude klooster „Jerusalem" de begrafenis plaats van Mère Ignace, in de wereld Mej. Th. Terwindt, in leven Rectrice van het St. Angela-gymnasium der Eerw. Zusters Ursulinen. De Mis van Requiem werd opge dragen door den Z.E. Pater F. van Laken, o.f.m., geassisteerd door een tweetal paters Franciscanen. De kapel was dezen morgen veel te klein en behalve leeraren en leer lingen, zeer vele oud-leerlingen en ouders, merkten we o.a. opoud minister Kooien. Dr. van Gils; ZE. Heer Bemelmans, Pater Jac. Schreurs, Rectors der Augustijnen te Venlo en Eindhoven, Pater Rector Caminada o.f.m. van het jongens-gymnasium alhier, de H.E. Heer Deken Berden, Burgemeester Janssen van Venray en Baron Weichs de Wenne te Geijs- teren met echtgenooten. De oudste broer van de overledene dankte voor de bewezen eer. Mère Marie Ignace (in de wereld Mej. Th. Terwindt) werd geboren te West-Pannerden 12 April 1874, ont ving het H. Ordekleed in het kloos ter der Ursulinen te Venray 13 Juli 1895, legde er haar H, Geloften af 10 Juli 1897, en was gedurende 17 jaren Rectrice van het Gymnasium St. Angela. Wie van haar de opleiding ont vingen, zullen hare lessen in dank bare herinnering mee door het leven dragen, want zij was een wijze, ver standige vrouw, een persoonlijkheid van ignatiaanschen stijl, een harde werkster, die het Gymnasium van Jerusalem groot heeft gemaakt. Zij was ook een echt vrome ziel, die gaarne anderen hielp door raad en daad, zij was een religieuse. Het is een gevoelig verlies, dat thans „Je rusalem" heeft getroffen in den dood van zijn Rectrice. LUXOR THEATER. Deze week weet Luxor zijne be zoekers te verrassen door zeer mooie variërende programma's te bieden. Zaterdag en Zondag wacht U iets zeldzaams mooi, n.l. „Corsicaansche liefde" waarin de meest populaire tenor Tino Rossie de hoofdrol ver- tolt. Hoe dikwijls hebben wij deze man met zijn goude en mooie stem door de radio bewonderd en van ge- genoten. Thans zullen wg hem van nabij kunnen bewonderen. De film begint op het wonder mooie eiland Corsica en brengt ons verder in Marseille en Parijs, waar overal de stem van Tino Rossi weer klinkt, waar tusschendoor een ge schiedenis is geweven als volgt: Op een dag arriveert op Corsica een Parijsch gezelschap, waaronder een jonge vrouw, Suzanna geheeten, die op een wandeling getroffen wordt door een prachtige mannenstem. Het blijkt de stem vaa de visscher Pietro te zijn. SuzanDe verzoekt hem voor haar te komen zingen. Pietro wordt verliefd op haar en besluit haar naar Parijs te volgen, samen met zijn vriend Giovanni. Hier echter verliest hg haar uit het oog en zonder geld en bestaan raken ze in de misère, Ze ontmoeten een landgenoot en worden portiers in een nachtkroeg. Pietro hervindt later zijn meisje en het oude eenvoudig geluk en zoo eindigt ook weer deze geschiedenis met een happy end. Als tweede hoofdfilm in dit pro gramma de groote film „Ontoereken baar", een boeiend filmwerk met een uitzonderlgk sterk scenario. Het be treft hier een edelmoedig ingenieur die zich tijdens den wereldoorlog als soldaat dapper en plichtsgetrouw heeft gedragen, doch daarbij verwond en in zgn geestesvermogens gestoord werd, wordt in een martelende ob sessie naar den spoorweg gedreven omdaar zijne misdaad ten uitvoer te brengen. Was deze ingenieur inderdaad een saboteur Was hij ontoerekenbaar voor deze gruweldaden Wat was de oorzaak van zgn vernielzucht Wat voor een individu is hij Het antwoord ligt in deze film op gesloten en wij zouden het niet pret tig vinden deze oplossing en span ning willen wg niet verraden en la ten U daardoor voor de volle 100 pet. van deze boeiende film genieten. Dit programma verdient ieders aanbe veling. Voor Maandag en Dinsdag telkens om 8 uur 's avonds heeft de directie in Luxor populaire voorstellingen ge organiseerd tegen verlaagde entrée- prijzen en wel: le rang 50 cent en 2e rang 25 cent, dus deze prijzen stellen iedereen in staat deze inge zette 2 weeksche seriefilm te gaan zien. Deze 2 weeksche seriefilm „De Gemaskerde adelaar" is een uiterst spannend filmwerk met een politieken achtergrond. In 1844, toen Californië nog een zonnig land in opkomst was, be hoorde het niet tot Amerika doch tot Mexico. Reeds toen wist men dat de bodem van het land goud zou bevatten en een der eersten die een goudmijn exploiteerde was Jason Burr, die contact zocht met Rusland. Burr heeft bij de uitvoering zgner plannen de zoon van zgn buurman vermoord. Don Loring, de jongste zweert wraak en noemt zich „De Adelaar. Beide partgen vormen zich een leger en er worden gevaarlijke avonturen beleefd. A ia tweede extra hoofdfilm gaat hierbij „Een katje maar een schatje", een zeer mooie Engelsche operette film met de Hongaarsche populaire zangeres Gitta Alpar en den even eens bekende Amerikaansche acteur Neil Hamilton. Het is een film met een verrassende geestige handeliDg. De beroemde actrice Rita Bonya en een Londensch theater-directeur hebben verschil van meening over een stuk, dat zg moeten spelen. Woedend loopt Rita van het kan toor en rent in de voorkamer den onbekenden componist Geoffrey Lo ring haast omver. Deze eigenaardige kennismaking wordt op amusante wgze voortge zet in deze film. Militair door auto gegrepen. Maandagmiddag omstreeks 4 uur is op het kruispunt Keulscheweg, Wilhelmina-laanEmmastraat, te Reuver een ernstig verkeersongeluk voorgevallen. Een militair, T. van H. uit Schgndel, die op de fiets kwam aanrijden, zag zich op dit kruispunt opeens tegenover een vrachtauto ge plaatst. Hg kon niet tgdig meer remmen en kwam onder de auto terecht. Van H. liep een ernstige hoofdwonde op en verloor veel bloed, Nadat hem geestelgke en genees kundige hulp was verleend, werd hg naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Zijn toestand is levens gevaarlijk. Begrooting 1940 Provincie Limburg. Geen belastingverhooging. Door Ged. Staten van Limburg is ter vaststelling aangeboden het ont werp der provinciale begrooting voor 1940. Ook thans blijkt, dat de afbrok keling der reserves van de provincie in den vorm van intering van een gedeelte van het batig saldo nog niet tot stilstand is gekomen. Dat Gedeputeerde Staten niet ge noodzaakt zgn een voorstel te doen tot verhooging der provinciale be lastingen is hoofdzakelijk toe te schrijven aan de gelukkige omstan digheid, dat zij In het loopende jaar nog voor een bedrag van ruim «33 f 7.000.000 aan vaste leeningen kón den converteeren, hetgeen een rente besparing van ruim f 33,000 tot gevolg had. Ged. Staten hebben bovendien de leening met het A.M.F. pro resto groot f 415.000, en rentende 4 pet. per jaar, afgelost. Daarvoor hebben zij aangewend het bedrag groot f 162.765.96, hetwelk zg van de N.V. Limb. Tramweg Mij. hebben terug ontvangen, benevens f166.000, zijnde de voor rekening der gemeenten Maastricht, Heerlen, Sittard en Kerkrade opgenomen gedeelten dier leening. De resteerende f 86.200 werd verkregen door het opnemen van een tijdelijke geldleening, Tegenover deze aflossing staat het sluiten van een nieuwe vaste leening ad f 800.000, waarvan de rentelast groot f 28.000 en de aflossing groot f 25.700, voor het eerst op deze begrooting drukken. De inkomsten, aldus Ged. Staten bevatten één on zeker element van beteekenis, im mers de f 400.000 uitgetrokken als uitkeering uit het Verkeersfonds, hangt grootendeels af van de op brengst der motorrijtuigenbelasting en derhalve van het gebruik van motorrijtuigen. Tegenover het risico van dezen bron van inkomsten zouden Ged. Staten een verhooging van het aan tal opcenten hebben voorgesteld in dien de belastingen niet reeds zoo drukkend waren. Mocht dit risico werkelijkheid worden, dan zal een groot deel van het batig saldo 1937 in 1940 ingeteerd worden. De vooruitzichten met betrekking tot de opbrengst der provinciale belastingen, vinden Ged. Staten nog weinig bemoedigend. Voor het jaar 1940 stellen Ged. Staten voor te heffen. le. a. 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de onge bouwde eigendommen b. 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de gebouwde eigendommen. 2e. Voor het jaar 194041 c. 35 opcenten op de hoofdsom der inkomstenbelasting en d. 35 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting. Ged. Staten stellen verder voorde volgende subsidie te verleenen f 500 Nederl. Kankerinstituutten behoeve van de paardenfokkerij f1700; f 400 R.K. Diocesane Vereen. „Het Woonwagen-Liefdewerk in het Bis dom Roermond"; f 8600 R.K. Ver. „Moederschapszorg" (de Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen); f 1000 ten behoeve van de R.K. Militairen-Vereenigingen; f 400 aan „De R.K. Leergangen" voor cursussen gemeente-administratie en gemeente- financiën; f 400 voor de Stichting Politievakopleiding van den Ned. R.K. Politiebond „St. Michael"; de gebruikelijke subsidie aan de onder scheidene in Limburg gevestigde inrichtingen voor handelsonderwijs. Jongen liet zich door vracht auto trekken. Te Noordwgk is Maandagavond om 6 uur op den Heerenweg nabij de Beeklaan een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij een scholier om het leven is gekomen. De 15-jarige wielrijder J. K., leer ling van de ambachtsschool te Lei den, liet zich door een vrachtauto trekken, waarbij hij link3 achter den wagen reed. Van de tegengestelde zijde naderde eveneens een vracht auto welke den jongen greep en tegen den grond sloeg. Hij was op slag dood. J. Schaepman, Dir. Distributiebedr* Patersstraat 30 van Venlo M. Rongen, dienstbode, Hansenberg B 26 van Rotterdam A. de Hoog, landbouwer, Smakt B 15 van Maashees G. Vollenberg, dienstbode, Bosch huizen B_33a van Meerlo H. Verlinden, z.b. Ysselsteyn I 54 van Zundert J. Stevens, dienstbode, Buitenweg 2 van Nijmegen E. Dorn, idem, St. Annalaan 5 van Eindhoven C. van Diepe, z.b., Smakterwegöa van Maasbree G. Brands, landbouwer, Oostrum D 40 van Wanssum M. Hetmans, dienstbode, St. Anna laan 5 van Weert G. Epping, Pater, Leunscheweg 1 van Weert W. Lenssen, arbeider, St. Antonius- straat 4b van Medemblik VERTROKKEN A. C G Pubben, zb n. Posterholt W. M. Verheijen, zb naar Weert L. J. Brouns, slager, naar Roer mond Steenweg 15 H. H. Keijsers, dienstbode, naar Eindhoven, Groenstraat 3 A. Beunen, Pater, naar Venlo H. Jenneskens, z.b., naar Maeseijck P. Vermeulen, schilder, naar Ant werpen Th. van Herpen en vrouw, z.b. naar Vierlingsbeek P. Schatorje, winkelbediende, naar Tegelen, Muntstraat 105 A Linders, z.b. naar Asten Hutten 12 P. de Luij, verpleegster, naar Maas tricht M. Roffers, d.b. naar Rotterdam Maasstraat 9 A. Smits, dienstbode, naar Wasse naar, Bloemkamplaan 16 P. van Riswick, dienstbode, naar Bergen F 37 F. Conradi, leeraar, naar Nieuwer Amstel Bos en Vaartlaan 20 B. Th. Schim van der Loeff, z.b., naar Roermond M. Laurensse, idem, naar Grubben- vorst H. Laurensse, idem, naar Grubben- vorst J. Schim van der Loeff, idem, naar Hekelgem P. Volleberg, dienstbode, naar Eind hoven, Woenselschestraat 70 P. Tissen, d.knecht, naar Peters- heim P. Hendrix, z.b. naar Weert F. Bos, dienstbode, naar Maashees R. Douma, arbeidster, naar Eind hoven, Woenselschestraat 70 H. Swachofer, dienstbode, naar Beesel P. Nissen, landbouwer, naar3Vier- lingsbeek A 70 J. van den Beuken, zonder beroep, naar Horst M 6 M. van den Beuken, zonder beroep, naar Horst M 6 E. Martens, dienstb. naar Zeeland E, Janssen, dienstbode, naar Venlo Parade 47 J. Philipsen, idem n. Vierlingsbeek J. Stevens, idem naar Boxmeer H. Gommans, tuinier, naar Herten M. Manders, zonder beroep, naar Mierlo M. ten Doeschate, id naar Sevenum P. Keulen, ambt. Helde-Mij, naar Waspik B 56 Ingekomen en vertrokken personen» Van 20 tot 28 October. INGEKOMEN A. Geurts, z.b. Oostrum D 42 van Grubbenvorst Th. Stevens, dienstbode, Hoender- straat 4 van Venlo M. van Hoogendoorn, z.b. Werk. kamp Peel van Axel H. Kwinten, verpleger, Stationsweg 32 van Eindhoven W. Hesse, idem, idem. van Does burg J. Linders, landbouwer, Oostrum C 49 van Bergen (L.) A. Welting, slager, Stationsw. 15 van Cuyck Th. Philipsen, landbouwer, Oirlo F 24 van Grubbenvorst J. Jans, verpleger, Stationsweg 32, van Beers ■vex] eenigM voer Mi ■Kipsr I Kleit lEenafc:.' jROEpJ vereenimM aanvoeiM «Ie Kipp4u l Eenda H.H.j DagJ laten fruit'l VOO! ingest^ wasscl van fnl Siroo A. t De i H0PLXJ6ERIE-0PTIEK-BY0I VENRAY Voor ee hebben wij een mooie in voorrai Lage prijzen. ""^■1 Schoolstraat

Peel en Maas | 1939 | | pagina 6