pefTE*^ Binnenland. Krakelingen. Uitreiking van Distributie stamkaarten. Distributie-kring- Bureau Venray kers niet uit den aanwezigen voor raad leverbaar zijn, zgn de prgzen vrijblijvend. Tegelijk met de bestelling zal het verschuldigde bedrag ten post kantore moeten worden betaald. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. VORDERING VAN IN- LANDSCHE SCHEERWOL. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de schapen houders en van diegenen, die van den handel in of de be- of verwer king van ruwe wol niet hun normaal bedrijf maken, dat binnenkort, kracht, de Algemeene Vorderingswet 1939, ten behoeve van de volkshuishouding zal worden overgegaan tot vordering van de hier te lande aanwezige voorradige inlandsche scheerwol. Ingevolge deze wet zijn alle scha penhouders en overige niet inge schrevenen bg het Rijksbureau voor Wol en Lompen, verplicht van de in hun bezit zijnde hoeveelheden in landsche scheerwol opgave te doen op daarvoor bestemde formulieren aan den burgemeester der gemeente waarin zij woonachtig zijn. Van de verplichting tot het doen van bedoelde voorraads opgave bin nen twee dagen na ontvangst van het formulier, zullen debetrokkenen door middel van een publicatie in de Nederlandsche Staatscourant en de dagbladen, alsmede door de radio in kennis worden gesteld. Hierbij zal belanghebbenden dan tevens worden medegedeeld, dat zij de benoodigde formulieren kunnen bekomen bij de Secretarie van hun gemeente. Venray, 2 November 1939. De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN. STAAT VAN BELEG. In verband met den op 1 dezer ingetreden staat van beleg voor deze gemeente wordt de aandacht der ingezetenen er op gevestigd, dat daarmede ook in werking zijn gesteld de desbetreffende bepalingen der wet van 23 Mei 1899, Stbl. 128 (zoo als deze sindsdien is gewijzigd), hou dende bepalingen ter uitvoering van art. 187 (thans 195) der Grondwet (Staat van Oorlog en Beleg). Van meer direct belang voor het publiek in het algemeen zijn de ar tikelen 25, 26, 27 en 44 dier wet, luidende als volgt: Art. 25. Behalve de volgens de Grondwet geoorloofde openbare gods dienstoefeningen worden, hetzij in de open lucht, hetzij in gebouwen of besloten plaatsen, geene openbare vergaderingen van bijzondere perso nen of openbare bijeenkomsten en geene optochten gehouden, dan met schriftelijke vergunning van het militair gezag. DE AANVRAGE DAARTOE MOET SCHRIFTELIJK WORDEN GEDAAN. Deze bepaling geldt mede ten aanzien van bijeenkomsten om zich in den wapenhandel te oefenen. Aan de vergunningen kunnen voor waarden worden verbonden. Art. 26. Vergaderingen en bijeen komsten, waartoe het publiek, hetzij met, hetzij zonder betaling van geld voorwaardelijk of onvoorwaardelijk toegang heeft, worden begrepen onder de openbare vergaderingen en bijeenkomsten in het vorige artikel bedoeld. Art. 27. Elke vergadering, bijeen komst of optocht, als bedoeld in artikel 25, gaat op de door of namens het militair gezag gedane vordering terstond uiteen. Art. 44. Hij die artikel 25 over treedt of bij vergaderingen, optoch ten of bijeenkomsten, in dat artikel bedoeld, de gestelde voorwaarden niet in acht neemt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Aanvragen om vergunningen als bedoeld kunnen worden gericht aan den Heer Commandeerenden Officier te Venray, Stationsweg 4. Venray, 3 November 1939. De Burgemeester van Venray A. H. M JANSSEN Zuivelkookcursus te Venray in de Landbouwhuishoud- school. Met genoegen kunnen wij mede deel en, dat zich voor de Zuivelkook cursus, die in de Landbouwhuis- houdschool zal gegeven worden, reeds 108 meisjes en gehuwde dames hebben aangemeld. Door het groote getal worden de deelneemsters in groepen verdeeld. Gegadigden kun nen zich nog aanmelden a.s. Don derdag van 3—4 uur en Zaterdag van 8—9 v.m. bg de Directrice van de Landbouwhuishoudschool. (Zie achterstaande advertentie). De kosten van dezen cursus be dragen slechts voor de drie lessen 30 ct., waarbij nog inbegrepen het proeven van de zelfklaargemaakte recepten. Geeft U nog tijdig op en profi teert van deze goedkoope gelegen heid Voor de gemobiliseerden. Dinsdag vergaderde het Militair Comité voor O. en O. alhier met het indertijd opgerichte Burgerlgk Co mité voor V. en O. (Dit laatste Co mité zal, na eenige uitbreiding, ook de taak op zich nemen van V.O.G-, d.w.z. voor onze gemobiliseerden). Besproken werd, ook met de res pectievelijke leeraren, de inrichting der verschillende cursussen voor de onder de wapenen geroepenen. Men stelt zich voor de volgende week deze cursussen te doen aan vangen. Het aantal deelnemers, ook van Wanssum, Maashees en wat tot het bataillon behoort, is nogal groot, (voor sommige zelfs van 60 tot 70) zoodat enkele dier lessen gesplitst dienen te worden. Wel een bewijs, dat ook de gemo biliseerden belang stellen in de ge legenheid, die hun geboden wordt tot verdere ontwikkeling. GEVONDEN Een ceintuur, is bij P. Maes, Oude Oostrumscheweg; Een rgwielplaatje, is bg van Dijck, Lull; Een kastsleutel met koperen oog, is op het politiebureau. OVERLOON. De auto verhuurder J. Welbers alhier, bad het ongeluk bg het aanzetten van een auto, zijn linkerpols te breken. HORST. Dinsdagavond had alhier in de huishoudschool de eindles, tevens sluiting plaats van een acht- maandelrjkschen huishoud- en naai cursus voor meisjes uit den midden stand. Hierbij was tevens aanwezig de Zeer Eerw. Heer Ir. Bemelmans uit Roermond, die op het belang van een dergelrjken cursus wees en hoopte dat de deelneemsters veel nut van het geleerde mochten beleven. Aan de 20 deelneemsters werd het eind diploma uitgereikt. TWEE BENOEMINGEN. Door de Limb. Slachtveecentrale waaronder ressorteert de Export- slacnterij, Baconfactory en Vleesch- warenfabriek te Weert werd benoemd tot Directeur de heer Frits Saes, directeur der Verkoopvereeniging St. Antonius aldaar. De Centrale Verkoopvereeniging, Federatie van Verkoopvereenigingen in de kringen Weert, Helden, Horst en Venray, benoemde tot directeur den Heer Louis Saes, tot dusverre directeur der verkoopvereeniging kring Helden. Diefstal van aangeteekende geldzending. Als verdacht van diefstal van een aangeteekende geldzending uit Venlo groot f 25.000, gepleegd aan het hoofdkantoor van de posterijen te Maastricht op 20 Oct. j.l. is door de recherche gearresteerd de heer O. assistent 1ste klas bg de posterijen aldaar. O. ontkent tot dusver hardnekkig. In verband daarmede wordt door de recherche een nauwgezet onderzoek in alle richtingen voortgezet. O. zal ter beschikking van de justitie wor den gesteld. Prijsopdrijver krijgt f 150 boete. Dinsdag heeft de Rosrmocdscte Rechtbank den aardappelhandelaar S.S. uit Venlo, die op 28 en 29 Aug. j.l. te Venlo aardappelen tegen on redelijk hooge prijzen had verkocht en te koop aangeboden, veroordeeld tot f 150 boete of drie weken hech tenis. De Officier van Justitie had een jaar gevangenisstraf geëischt. Brand in een fabriek. Eisch anderhalf jaar gevangenisstraf. Dinsdagnamiddag werd voor de Roermondsche Rechtbank de behan deling hervat van de zaak tegen den rcltabakfabrikant N. H. uit Tegelen, die volgens de dagvaarding er van wordt verdacht den in den laten avond van 8 April j.l. plaats gehad hebben den brand zelf te hebben gesticht met de bedoeling de verzekerings penningen machtig te worden. Ook thans bleef verdachte ieder aandeel in den brand ontkennen. Hij wasden geheelen dag tot 's avonds half twaalf in de fabriek geweest (de brand werd nog voor twaalven ontdekt) en toen hij de fabriek ver liet was er niets onregelmatigs. Hg zocht de schuld bij kortsluiting. Het zwaartepunt werd door den Officier van Justitie" echter gelegd op het resultaat van het deskudig onderzoek, waarbij was vastgesteld, dat ter plaatse waar de brandhaard was ontdekt, stroo aanwezig was ge weest. STAAT VAN BELEG. In verschillende gemeenten des lands afgekondigd. Woensdag, den lsten November 1939, is uitgegeven Staatsblad 189, bevattende het Kon. Besluit van 1 November 1939 tot verklaring in staat van beleg van verschillende gemeenten in de provincie Noord brabant, Gelderland, Zuidholland, Noordholland, Zeeland Utrecht Fries land en Limburg. Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 November 1939. Op grond van militaire overwegin gen is de noodzakelijkheid gebleken een gedeelte van het rgk, waarin militaire verdedigingswerken zijn of worden gesteld, dan wel militaire bewakingsdiensten moeten worden verricht, in staat van beleg te ver klaren. In Limburg zgn het de vol gende gemeenten: Arcen, Velden, Beegden, Beesel, Belfeld, Bergen, Borgharen, Born, Broekhulzen, Bug- genum, Bunde, Echt, Elsloo, Eysden, Gennep, Geulle, Gronsveld, Grubben- vorst, Helden, Herten, Hegthuizen, Horn, Horst, Itteren, Kessel, Maas tricht, Meerlo, Mejjel, Mook en Mid delaar, Nederweert, Neer, Nunhem, Obbicht en Papenhoven, Ohe en Laak, Ottersum, Roermond, voor zoover deze gemeente Is gelegen ten wes ten van den Oostelijken oever van de Maas, Roggel, Roosteren, Seve- num, Stein, Stevensweert, Swalmen, Tegelen, Urmond, Venlo, voor zoover deze gemeente is gelegen ten Westen van den Oostelgken oever van de Maas, Venray, Wanssum en Weert. Noordbrabant: Aarle-Rixtel, Alem c.a., Almkerk, Asten, Bakel en Milheeze, Beek en Donk, Beers, Berghem, Beugen en Rijkevoort, Boekei, Boxmeer, Budel, Cuyk en St. Agatha, Deurne, Dussen Eethen, Erp Escharen, Gassel, Gemert GiesseD, Grave, Haps, Helmond, Her pen, Heusden, Hooge- en Lage Zwaluwe, Klundert, Lieshout, Lin den, Litb, Maashees en Overloon, Made en Drimmelen, Megen 'c.a., Mill en St. Hubert, NIstelrode, Oef feit, Op- en Neer Andel, Oploo c.a., Ravenstein, Reek, Rijswijk, Sambeek, Schaijk, Uden, Veen, Veghel, Velp, Vierlingsbeek, Wanroy, de Werken en Sleeuwijk, Werkendam, Willem stad, Woudrichem, Wgk en Aalburg en Zeeland. WAT IS STAAT VAN BELEG. De staat van beleg geeft aan de militaire autoriteiten verder gaande bevoegdheden. Art. 21 der desbetref fende wet bepaald dat de burger lijke besturen en de daarbij in dienst zijnde ambtenaren verplicht zijn te gehoorzamen aan de bevelen van het militair gezag, gegeven overeen komstig de door de Kroon vastge stelde instructies. Het militair gezag kan, zoo noodig, nieuwe politieverordeningen alsmede verordeningen en keuren van water schappen, veenschappen en veenpol- ders vaststellen, wijzigen of schor sen het is bevoegd het verkeer binnen en het verlaten van het in staat van beleg verklaarde grondge bied te regelen, vergaderingen en optochten te verbieden, schouwbur gen, sociëteiten, koffiehuizen en andere lokalen tot gezellig verkeer, alsmede fabrieken en werkplaatsen in het belang der openbare orde of veiligheid voor korter of langer tijd te sluiten aan personen, wier aan wezigheid voor de wet en de alge meene veiligheid wordt geacht ge vaarlijk te zijn, het verblijf binnen het in staat van beleg verklaarde grondgebied te ontzeggen en deze daaruit te verwijderenaan niet- militairen, die voor de verdediging nuttig werkzaam kunnen zgn, het verlaten van het in staat van beleg verklaarde grondgebied te verbieden; beperkende bepalingen vast te stellen omtrent het drukken, uitgeven, ver spreiden, aanplakken of in den han del brengen van geschriften of teekeningen, of dit geheel te ver bieden het in beslag nemen en openen van alle poststukken. Het militair gezag is voorts bevoegd elke plaats zelfs tegen den wil van den rechthebbende, te betreden. In de gedeelten van het grondge bied, welke ln staat van beleg zgn verklaard, kunnen een of meer tem- poraire krijgsraden worden ingesteld. Vaartuigen moeten Limburgsche wateren verlaten. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft op grond van het Kon. Besluit van 1 November 1939, waarbg een gedeelte van het grond gebied des Rijks in staat van beleg is verklaard, het wegvoeren bevolen van de vaartuigen uit het Juliana- kanaal, de Maas en het Maas- Waalkanaal, welker aanwezigheid naar zijn oordeel schadelijk kan zijn voor de belangen der landsverdedi- glDg. De uitvoering van dit bevel is opgedragen aan den inspecteur- generaal voor de scheepvaart. Met dezen maatregel wordt be oogd eenige opstoppiagen van in genoemde waterwegen liggende schepen op te heffen. Het twaalfde eeuwfeest van St. Wilibrordus. Zeven Nov. is de dag, waarop het 1200 jaren geleden zal zijn, dat de H. Willibrordus te Echternach een zaligen dood stierf en de groote nationale herdenking van dit feest zal plaats hebben, reeds is een Pau selijk en Bisschoppelijk schrijven hieromtrent verschenen. De H.Willibrord wordt gewoonlijk genoemd de apostel der Friezen, en dezen titel mag hij gerust houden. Immers de bekeering der Friezen was zgn doel, met dat p'an was hg naar ons land gekomen en door den Paus werd hg gewgd tot „aartsbisschop der Friezen." Doch dit alles sluit niet uit, dat hij ook elders het geloof verkondigd heeft. Integendeel, over zgn werken in Noord-Brabant en de Kempen is zelfs veel meer bekend dan over zijn ar beid bg de Friezen, zoodat hij ook terecht de „Apostel van Noord- Brabant" mag genoemd worden. De Friezen bewoonden ook de ge- heele kust van Noord- en Zuiderzee en iedere provincie van ons vader land kan plaatsen van zijn verblgf en werken aanwijzen, zoodat Sint Willibrord terecht de „Apostel van Nederland" kan genoemd worden. Oorkleppen voor het Neder landsche leger. De Intendance van het leger heeft, naar het „Vad." meldt, dezer dagen voor het geheele Nederlandsche leger oorkleppen besteld ter bescherming tegen de koude. Daar deze oorklep pen, bestaande uit een stalen beu- geltje met aan de beide uiteinden een klepje, dat over het oor schuift, alleen in het zwart bestaan en alles bij het leger grijs-groen is, worden pogingen in het werk gesteld deze oorkleppen ook in die kleur te krij gen. Er is sprake van geweest, dat de militairen in den winter uitgerust zouden worden met wollen bivak mutsen, welke dan door de vrouwen overal in het land gebreid zouden worden. Men achtte het echter niet verantwoord in verband met de wol positie van ons land zulke enorme hoeveelheden wol daaraan te beste- den. Daatom heeft men gezocht naar een andere oplossing en deze gevon den in oorkleppen. Daar ze inschuifbaar zgn, zullen ze gemakkelijk opgeborgen kunnen worden in het bovengedeelte van de helm op het leeren draagstel. Daar door wordt breken van de vrg teere voorwerpen tevens voorkomen. Daar de Marine zooveel meer te lijden heeft van de koude, zullen deze manschappen wel een wollen bivakmuts krijgen, waaraan door de verschillende comité's in den lande reeds druk gewerkt wordt. Het breien van polsmoffen en sok ken voor het leger, wordt wèl zeer op prijs gesteld, daar deze artikelen practisch zijn en niet zooveel wol eischen als bivakmutsen, knielappen, buikbanden, enz. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. De minister van Economische Zaken, mr. M. P, L. Steenberghe, heeft Woensdagavond een radiorede gehouden over „distributie van levensmiddelen" en uiteengezet, waarom tot distributie van levens middelen wordt overgegaan en hoe deze eigenlijk werkt. Hij deelde daarbg mede, dat een dezer dagen een centrale levensmiddelenraad wordt geïnstalleerd, waarin om. vertegenwoordigers van consumenten middenstands- en arbeidersorgani saties zullen zitting nemen. Aan de rede is het volgende ont leend Het aantal kruideniers. Het bleek al dadelijk, met wat voor enorme aantallen wij te maken haddenimmers niet minder dan 87.000 kruideniers vulden formulie ren in. Dit cijfer is daarom zoo interessant, omdat tot nu toe steeds aangenomen was, dat het totale aantal kruideniers in Nederland 40 a 50 duizend bedroeg. Van deze 87.000 waren er echter niet minder dan 20 000, die nog geen 10 K.G. kruidenierswaren per week omzetten; van de overblijvende 67.000 waren er ruim 50.000, die een omzet hadden van meer dan 5 K.G. suiker per week. Klachten. Dat als gevolg van dit geheele samenstel van regelingen, waarbij 8.500 000 Nederlanders dus 2.500.000 méér dan in 1914 direct betrok ken zgn, klachten voorkomen, zal niemand verwonderen. Het moet mij echter van het hart, dat vele inwo ners van ons, in vergelijking met andere landen toch nog zoo geluk kige vaderland, wel erg vlug van hun ontstemming blijk geven, wan neer niet alles precies zoo gaat als zijzelf dit het beste achten. Wg moeten toch wel oppassen, dat kleine ergernissen niet dadelijk om gezet worden in een veroordeeling van al wat er gebeurt. Reeds bg een gering ongemak neemt men zoo spoedig aan, dat het geheele systeem niet deugt en dat die ambtenaren in Den Haag blijkbaar geen verstand hebben van de eischen van het economische leven. Voor een vlot verloop van alle genomen en nog te nemen distributie regelingen doe ik een beroep op uw aller medewerking. Laten regeering en volk niet tegeD elkaar, maar met elkaar de moei lijkheden, die wij thans ondervinden en die nog zooveel erger konden zijn, trachten te boven te komen. „DE WACHT." Dc eenige toegelaten soldatenkrant. Ter voldoening aan de verschillen de telefonische en schriftelijke ver zoeken, welke hem bijna dagelijks bereiken, verzoekt de kapitein van den generalen staf, leider van het bureau „Ontwikkeling en Ontspan ning", langs dezen weg ter algemeene kennis te brengen, dat het algemeen hoofdkwartier geenerlei relatie onderhoudt met de „De Nederland sche Soldatenkrant" onder redactie van F. van Allemart, Nickeriestraat 52, Amsterdam-W. Volledigheidshalve zij hierbij mede gedeeld, dat den heer F. v. Allemart de positieve mededeeling is verstrekt, dat naast het officieel orgaan „De Wacht", uitgegeven onder auspiciën van de Nederlandsche Koninklijke vereenlging „Ons leger", geen ander periodiek in de gemobiliseerde weer macht mag worden verspreid. SPOREN VAN DEN MOORDENAAR Arbeiders, die aan den grooten rgks verkeersweg Den Haag-Utrecht onder Bleiswijk, aan het werk waren, hebben een zeer belangrijke vondst gedaan, waar zij in het begin even wel niet voldoende aandacht aan hebben geschonken. Tijdens hun werkzaamheden heb ben zij namelijk uit een sloot een gedeelte van een korporaalsuniform gehaald, dat zij aan den kant van den weg hebben gegooid, omdat zg de belangrijkheid van deze vondst toen nog niet inzagen. In den loop van den vplgenden dag is het bericht van dezen vondst geleidelgk in het dorp doorgedron gen en het kwam ook ter kennis van de politie te Zoetermeer. Deze waarschuwde onmiddellijk de poiitie te Leidschendam, die het onderzoek in de beruchte moordzaak leidt, en den rechtercommissaris in Den Haag Zoo werden ter plaatse de gevon den uniformstukken bezichtigd. Zg werden onder meer vertoond aan de huishoudster van den vermoor den veekoopman en haar vader, die nog met den moordenaar hebben gesproken. Beiden laatsten herkenden met zeer groote waarschijnlijkheid de kleedingstukken als die, die de moordenaar moet hebben gedragen. Men heeft de jas van de uniform gevonden alsmede een stel puttees, echter niet een kepi, noch de panta lon waarnaar men nog geruimen tijd heeft gedregd. Het is nog niet komen vast te staan, of er zich bloedvlekken op de uniformstukken bevinden. Noodlottige mijnramp in België. Naar wordt medegedeeld, is ineen steenkolenmijn te La Bouverie, nabg Bergen, een ongeluk gebeurd. Het aantal dooden wordt op elf geschat. Dc beteekenis van den staat van beleg. Van bevoegde zijde deelt men aan de Msb. mede Uit het in staat van beleg ver klaren van verschillende gemeenten heeft men hier en daar den indruk gekregen, dat in die gebieden thans een soort militaire dictatuur zou ontstaan. Dit is geenszins het geval. De burgerlijke overheden behouden in het bedoelde gebied haar be voegdheden en blijven haar .taak vervullen. Daarnaast krijgen de autoriteiten, belast met het militair gezag, eenige bevoegdheden, welke zg be hoeven om de landsverdediging zoo goed mogelijk te kunnen vaststellen en bevelen' te kunnen geven om te beletten, dat té nieuwsgierige per sonen zich met de inrichting van de stellingen op de hoogte stellen, en zullen zij gerechtigd zgn zoo danige personen uit dat gebied te verwijderen. Naar werd medege deeld, gaat het in hoofdzaak hierom. Voor het gewone leven brengt onder de huidige omstandigheden het in staat van beleg verklaren vrijwel geen verschil. Dertig dagen in de lucht. Er is al wéér een record gebro ken. De vliegers Carroll en Clyde Schlieper zgn na een vliegtocht van dertig dagen in één gesloten vlucht gedaald. Ze zijn 726 uren in de lucht geweest en hebben daarmee het oude record, met 653 uren ten name staande van de Amerikanen Feet en Al Key, met 73 uren verbeterd. Waarvan acte. Het zal heuschniet zco lang meer duren of deze soort recordjagers starten als jonge mensehen, om na tal van jaren in hun vliegtuig aan ouderdomszwakte en een ongebro ken record te sneven. De vliegers Carrol en Clyde Schlieper zijn ongetwijfeld knappe piloten en energieke menschen, maar wat 'n verspilling van kracht en talent Hoe haalt iemand het in z'n hoofd om in dezen tijd, waar in over het lot van volkeren en van een beschaving wordt beslist en het aanzijn van de wereld wordt veranderd, in een vliegtuig te stap pen om rond te gaan toereD, van puntje naar paaltje en van paaltje naar puntje, uren, dagen en weken achtereen, enkel en alleen om einde lijk met een ongeschoren gezicht te kunnen verklaren ik heb zóó veel uren langer achtereen gevlogen dan die andere dwaas Enfin, dezen keer is alles nog goed afgeloopen. Het had ook an ders kunnen zijn. Verbeeldt je, dat zoo'n recordhouder met een triom fantelijk gezicht ware uitgestapt en dat intusschen.... de wereld ware vergaan. Ja, zoo iets lijkt toch zoo gek niet in den tegenwoordigen tijd. Ik vindals 'n mensch van re cords houdt, kan-ie beter en goed- kooper konijnen fokken dan duur- vluchten maken in een vliegmachine. Een van mijn kennissen is er on langs in geslaagd om een Vlaam- schen reus te kweeken met ooren van 24}j, centimeter, zijnde l1/, milli meter langer dan die van den vorigen recordfokker. Met „die" bedoel ik natuurlijk „de ooren van het konijn" van enz. Zijn trots is zeker niet minder groot dan die van de record vliegers. Ook zijn naam heeft in de krant gestaan. En daar gaat het toch maar om. voor de voedselvoor ziening» De Burgemeester van Venray maakt bekend, jdat met het oog op de voedselvoorziening Distributie stamkaarten uitgereikt zullen wor den. Elk hoofd van een gezin en elk af zonderlijk levend persoon moet die kaarten zelf komen afhalen of door een gemachtigde laten afhalen op de hieronder vermelde plaatsen, da gen en uren Maandag 6 November a.s. voor de gezinnen behorende tot stemdistrict OIRLO, in het gebouw St. Gertrudis van 2 tot half 4 en behoorende tot stemdistrict CASTENRAY, in het Patronaatsgebouw van 4 tot half 6 des namiddags. Dinsdag 7 November a.s. voor de gezinnen, behoorende tot stemdis trict OOSTRUM van 2 tot 5 uur namiddag, in café Verheggen. Donderdag 9 November a.s. voor de gezinnen, behoorende tot stem district LEUNEN, in het bondsge- bouw te Leunen K 5a van 2 tot 5 uur namiddag. Vrijdag 10 November a.s. voor de gezinnen, behoorende tot stemdis trict YSSELSTEYN in café Keg- zers van half 2 tot 3 uur, en be hoorende tot stemdistrict MERSELO in de zaal Arts van half 4 tot half 6 namiddag. Men gelieve het trouwboekje mee te brengen. Er moet op gerekend worden, dat van eenieder, die zich aanmeldt, kan gevraagd worden zich te legi- timeeren. Een gemachtigde disnt in het bezit te zgn van een schrifte lijke machtiging, onderteekend door den persoon namens wien hij zich aanmeldt. In verband met deze uitreiking, vervallen de namiddagspreekuren van het distributiekantoor. Venray, 3 November 1939 De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN en Agentschap VENRAY. De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat het Bureau van de Distributie-Kring Venray eii van het Agentschap Venray geopend is op de volgende uren: Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag des voormiddags van 10 tot 12 uur; op Maandag bovendien van 2 tot 3 uur na middag; Donderdag des namiddags van 2 tot uur; Zaterdag des voormiddags van 10 tot 11 uur. Voorts wordt er nog eens de aandacht op gevestigd, dat de taillisten uitsluitend op de vooi hen aangewezen dagen (op de hierboven vermelde uren) opplak vellen kunnen afhalen en inleveren Hierbij moeten zij steeds hun detaillistenkaart medebrengen. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2