Binnenland. Want al lijkt het ook eenvoudig Huisvrouw spelen valt niet mee. Deden alle dames net zoo Als de vrouw van Handig dee, Dan zou zuivel pas beteek'nen 't Allerbeste wat er is En de „Venray" melkproducten Blijken parels op den disch. Al deze gedichtjes (van 112) uitknippen en bewaren. Ze geven bij inlevering recht op een aardige verrassing. voor het laatste kwartaal. Dit stemt hoopvoi, al is het contingent niet zoo bar groot. Verder zijn de vooruitzichten voor het bewaarfruit, gezien de allicht meer beperkte invoer van buiten- landsche appels en zuidvruchten minder ongunstig. Inmiddels kunnen de telers ook 't hunne er toe bijdragen dat een ge regeld verloop der veiling plaats heeft, door het fruit niet te vroeg te plukken en aan te voeren, maar te plukken indien 't plukrijp is. Ver der voorzichtig en met kennis te plukken en zorgvuldig op de goede plaatsen bewaren. Waar wij onder de tegenwoordige omstandigheden het grootste deel van ons fruit in het binnenland zul len moeten afzetten is het hoogst noodzakelijk dat én de telers én de veilingen al het mogelijke doen om het fruitverbruik te doen toenemen. Door de Directie der C.V.V. zijn div. practische veranderingen aan de sorteermachine aangebracht en blijkt dit een groote verbetering te zijn. Verder is een speciale reclame campagne op touw gezet, om de aandacht nog meer als voorheen op de goede kwaliteit van het fruit te vestigen. Laten wij allen samenwerken voor het goede doel dat wij nastreven en vertrouwen, dat Gods zegen op ons werk moge rusten. PETROLEUM- DISTRIBUTIE. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op Maandag 9 October a.s. van des voormiddags 9 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur enquête formulieren voor d6 distributie van petroleum zullen worden uitgereikt aan alle gezinshoofden of hun plaats vervangers, uitsluitend voorzoover verbruikers van petroleum voor huishoudelijk gebruik (d.w.z. voor verlichting, voor verwarming en voor kookdoeleinden). Deze formulieren moeten, na vol ledig en naar waarheid te zgn inge vuld, uiterlijk Woensdag 11 October a.s. ter gemeente-Secretarie inge leverd worden. Aan de hand van de antwoorden op deze formulieren zullen dan aan de betrokkenen 1, 3, 4 of 6 petro- leumdistributiekaarten worden uit gereikt, een en ander conform een ministerieele beschikking, waarbij een schema is gevoegd. Om zooveel mogelijk misverstand te voorkomen, zijn afschriften van dit schema eveneens ter Secretarie verkrijg baar. Zij, die tot dusverre geen petro- leumverbruikers zijn, komen niet in aanmerking voor petroleumdistri- butiekaarten. Zij, die echter geregeld petroleum verbruiken, worden in hun eigen belang aangeraden het enquête formulier op 9 October a s. af te halen en binnen den voorgeschreven tijd ingevuld in re leveren, daar zij anders buiten de distributie van perroleum zullen vallen. Er zal nog nader bekend gemaakt worden op welken datum slechts met de bonnen der petroleumdistri- butiekaart petroleum gekocht zal kunnen worden. Ten aanzien van het invullen der enquête-formulieren zij erop gewe zen, dat de vragen 5, 6 en 7 in de eerste kolom onder het hoofd „ant woord" met „ja" of „neen" beant woord moeten wordende tweede kolom, waarin de cijfers 1, 2 en 4 voorkomen, mag niet ingevuld worden. Venray, 5 October 1939. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN Inlijving lichting 1940. Van de lichting 1940 zullen op 23 October a.s. worden ingelijfd de gewone dienstplichtigen, toegewezen aan de eerste ploeg van het Regi ment Grenadiers, het Regiment Ja gers of een der genummerde Regi menten Infanterie, alsmede alle dienstplichtigen, toegewezen aan 't Ie Regiment Wielrijders. Rechtbank Roermond. Dinsdag stond voor de Rechtbank te Roermond terechtL. H. J. C. 40 jaar, schoenmaker te Venray, thans gedetineerd, verdacht van misdrijf van art. 246 W. v. Str., eisch vrij spraak en bevel tot invrijheidstelling. Geslaagd. Voor Bewaarschoolonderwijzeres slaagde te Venlo Mej. D. Bom. Cabaret-avond. Donderdagavond had in het Patro naat de derde ontspanningsavond voor de militairen plaats, die gegeven werd door het Cabaret-gezelschap „Het Palet". Deze avond mag goed geslaagd heeten, want naast de diverse revue-scènes vielen ook de zangstukken en de muziek goed in den smaak en kan zoowel de ont spanningscommissie als het publiek op een geslaagde avond terug zien. Wederom Lente? Op verschillende plaatsen staan thans weer fruitboomen in bloei, alhoewel het weer der laatste weken hieraan niet hard medewerkt. Bij Fr. Broekweg en W. aan de Nachte gaal staan verschillende boomen in .bloei. Te vroeg en te Iaat! BUREAU VOEDSEL VOORZIENING. De Bureauhouder van't plaatselijk Bureau van V.V.V. houdt voortaan iedere MAANDAGNAMIDDAG van 2 tot 5 uur zitting voor 't uitgeven van Voederbonnen te Venray-Smakt bg J. Nellen aldaar. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat 't telefoonnummer van 't Bureau te Venray niet 81 maar 217 is. Kamer van Koophandel voor Noord-Limburg. Op Donderdag 30 November a.s. zal verkiezing gehouden worden in verband met de periodieke aftreding met ingang van 1 Januari 1940 van de heeren B. van den Bergh, Blerick, J. Kreijkamp, Tegelen en B. Theeu- wen, Tegelen, allen afd. groot-bedrijf en de heeren H. A. Peeters, Tegelen, W. Lendens, Helden, H. Verheugen, Venray en Jac. Winters, Venlo van de afd. klein-bedrijf, alsmede ter voorziening van de vacature Fr. Janssen. Brand. Donderdagmorgen is door onbe kende oorzaak brand ontstaan iD de woning van de Wed. J. IJzendoorn te Veltum. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de vrouw, die alleen thuis was, niets meer kon redden. De inboedel en het huis gingen dan ook totaal verloren. Een vet varken en een geit kwamen in de vlammen om, benevens een pas geslacht varken. Hoewel verzekerd, zal de schade toch niet gering zijn. Wie was de dader? Woensdagmorgen vond de heer L. W. aan de Nachtegaal een viertal prachtige konijnen doodgebeten in het hok liggen. Daar dit zeer goed is afgemaakt, begrijpt men niet, wie de dader kan zgn. Verpachting Gemeentegrond. In verband met de verpachting van gemeentegrond op Maandag a.s., verzoekt het Gemeentebestuur ons, nader ter kennis van belanghebben den te brengen, dat de perceelen aan den Paardenkop onmiddellijk na de verpachting kunnen in gebruik worden genomen. Het kleinste dier perceelen is cok iets grooter dan in de advertentie is vermeld, n.l. circa 1 27.30 H.A. GEVONDEN t een klem voor muziekstukken; een paar glacé handschoenen, zijn op het politiebureau; rgwielplaatje is bij G. Janssen, Laagheidsche weg 2. Achtergelaten een heerenrijwiel, inlichtingen bij de Gemeentepolitie. Nakeuring van springstieren. Behoudens goedkeuring door Ged- Staten zal de nakeuring van spring stieren in 1939 alhier gehouden wor den voor Venray en Wanssum op Donderdag 26 October, namiddags 2 uur. Vrijwillige Burgelijken Dienst. In ons blad van de vorige week heeft de Burgemeester een uitnoo- diging tot de bevolking gericht, om ook in onze gemeente te komen tot inrichting van een vrijwilligen Bur- gelgken dienst. Alle plaatselijke organisatie's, die bereid zijn zich vrijwillig beschikbaar te stellen voor het verrichten van diensten in buitengewone omstan digheden, gelieve daarvan ten spoe digste aan den Edelachtb. Heer Bur gemeester mededeeling te doen. Aangifte hiertoe kunnen eveneens geschieden ter Gemeentesecretarie, Arbeidsbeurs en den Heer V. Prjls. In verband hiermede wordt op a.s. Vrijdagavond 13 October, om 8 uur in het Patronaat een vergadering gehouden ter bespreking van dit onderwerp. Op deze vergadering worden af gevaardigden van de besturen van alle organisaties en vereenigingen uit de geheele gemeente, dus ook die van de Kerkdorpen, verwacht. Gouden Kloosterfeest Pater Dr. Egbertus Smeets. Dinsdag herdacht de Z. E. Pater Dr. Egbertus Smeets O.F.M. in het St. Antoniusklooster te Bleijerheide zijn gouden kloosterfeest. Omdat de H.E. Pater Provinciaal niet aanwe zig kon zijn, is de feestelijke viering tot lateren datum uitgesteld. Pater Egb. Smeets doceerde in 't klooster te Venray de Theologie. Dc werkloosheidsbestrijding en de nieuwe Pachtwet. De groep burgemeesters, ontvan gers en secretarissen van A.R K.A. in Limburg hield Woensdagmiddag te Roermond een vergadering, waar op ir. Westhoff een voordracht hield over zgn bekende „Plan" inzake werkverschaffing. Daarnaast hield baron Weichs de Wenne, burgemees ter van Wanssum, een inleiding over de nieuwe Pachtwet De belangstelling voor deze bij eenkomst was zeer goed. Aan de inleiding van ir. Westhoff ontleenen we het volgende: „Het is sprekers overtuiging dat de werkloosheid in ons land grooten- deels kan opgeheven worden door de uitvoering van groote cultuur-tech nische werken op uitgebreide schaal. De werkgelegenheid in ons land werd in zeer sterke export, door contin- genteering, door de industrialisatie van landen als Japan, Rusland, Indië enz., die verloren gingen als export- gebied, en derdens door de mecha nisatie van het productieproces in eigen land. Tengevolge daarvan kan een gedeelte van ons arbeidend volk niet meer deelnemen aan de produc tie. Andere factoren waren nog het onwaardevast worden van het geld. de goudclausules, het verdrag van Versailles, de verwarde politiek enz. Er is in verband met de toename van onze bevolking, vooral van den boerenstand, het meest stabiele ge deeltevan ons volk, groote vraag naar meer cultuurgronden. De jaarlijksche ontginningen zgn te gering om daar aan te voldoen, want het surplus van onze boerenbevolking bedraagt gemiddeld 20,000 per jaar. Cultuur technische werken kunnen in dezen nood voorzien, vooral daar de uit voering daarvan blijvende werk- en woongelegenheid brengt. Circa 10 H.A. cultuurgrond geven die aan ge middeld 8 personen. Er is in ons land een surplus van 200.000 arbeids krachten, die geschikt zijn voor de uitvoering van objecten van cultuur- technischen aard. Objecten zijn er genoeg. Een onderzoek wees uit, dat er aan geschikte objecten aanwezig is voor pl.m. 372 millioen aan loonen. Deze bedragen zijn te laag geraamd, want vele gronden komen nog voor herontginning in aanmerking. Door ontginning en inpoldering kan nog land gewonnen worden ter grootte van drie maal dn provincie Groningen of pl.m. 750.000 H.A. Er is aldus 20 jaar werk voor 100.000 personen, buiten de indirecte werkverruiming. Want de werklui kunnen een grooter bedrag uitgeven, dan de werkloozen en deze secun daire werkverruiming brengt arbei ders aan den slag in andere bedrij- venb.v. middenstandsbedrijven. Iedere H.A. cultuurgrond vermeerdert ons bruto volksvermogen met pl.m. f 300. Aan de hand van statistieken en cijfers toonde spr. een en ander aan. Aangenomen dat men per jaar aldus 80 000 menschen aan het werk zet, dan kan men per jaar werk- en woongelegenheid verschaffen voor 20,000 personen. Daarmee kan men het surplus van de plattelandsbevolking opvangen. Zou men 10 jaar lang dat plan uit voeren, dan zou men de werkloos, heid aldus volledig kunnen opheffen. Vervolgehs ging ir. Westhoff nog nader in op de financiering en steun uitsparing door de uitvoering dezer werken. Ontginningswerken uitgevoerd door sen staat, met behulp van particu lieren, zooals spr. dit uiteenzette, blijken goedkooper te zijn dan de steun verleening. 1 H.A. ontginning geeft een blij vende besparing van circa f 100. dat is f 70 steun en f 30 belasting opbrengst. Men zou zich kunnen afvragen of deze uitbreiding van cultuurgronden niet de landbouwproductie te hoog opvoert. Spr. meent van niet. Aan granen hebben wij b.v. hier een groot tekort. Een productieregeling moet hier leiding geven. Zondag Wintertijd. Er was sprake van, dat ook ten onzent, in navolging van hetgeen men in België heeft besloten, de zomertgd zou worden gehandhaafd, omdat deze tot besparingen op licht enz. leidt, welke in de huidige om standigheden moeten worden gewaar deerd. Het nader beraad der regee ring heeft echter niet geleid tot eenige herziening van het terzake eerder genomen besluit. De zomertgd eindigt dus op Zondag a.s. Zon dagavond gaan we een uur vroeger naar bed en Maandagochtend mogen we al staan we bij gelijken stand der klokkewijzers op een uur langer in Morpheus' armen big ven rusten. De Anschluss van Urk. Urk hoort van Dinsdag jl. af tot het vaste continent. Toen is n.l. de Meerdijk tusschen Lemmer en Urk, welke de Westelijke afsluiting vormt van den nieuwen Noord-Oostelijken polder in het IJsselmeer, gesloten. Van dat oogenblik af heeft Urk op gehouden een eiland te zijn, want de ruim 20 K.M. lange machtige dgk, die hier in enkele jaren dwars door de vroegere Zuiderzee is gelegd, verbindt van nu af het eiland met den vasten wal. Het aanplempen van het laatste stuk gat in den dgk ging met eenige plechtigheid gepaard, o.m. met de benadering over een loopplank van de burgermeesters van Lemmer en Urk. Als die nou maar geen twist krijgen over de demarcatielijn in het veroverde gebied! Sijmen wordt gemobiliseerd. De minister van financiën heeft thans aan de Tweede Kamer zijn wetsontwerp voorgelegd ter tijde lijke voorziening in de noodwen dige versterking van 's lands finan ciën. Zooals reeds in de milloenennota was aangekondigd, ligt het in het voornemen der regeering, het thans aanhangige ontwerp van wet tot heffing van een nationale inkomsten en winstbelasting in te trekken. Het thans ingediende ontwerp tot tijdelijke voorziening beoogt een na vordering van 15 opcenten op de gemeen tefondsbelasting voor het loopende jaar en de heffing van 45 opcenten voor 't komende belasting jaar. Het soldatenpak. Er is onrust m militaire- en bur gerkringen over het soldatenpak. Algemeen i3 de erkenning, dat de huidige tuniek een wansmakelijk en ongemakkelijk kleedingstuk is. De proeven met het nieuwe model-tuniek hebben algemeen voldaan. De jas is vlot, staat den drager kwiek, de om geslagen kraag zit prettig, de kop pelriem is soldatesk. Maar omdat het officieele rapport noe niet is binnengekomenover de proeven, heeft de intendance thans order gegeven of de order ligt klaar om voor millioenen guldens uniformen van het oude model aan te maken! Met deze uniformen zal het leger weer een 10-tal jaren opgescheept blijven. De soldaat heeft een hekel aan de tuniek in zijn huidig model. Wat dat voor den geest van de troep betee- kent, begrijpt ieder, die iets van psychologie beseft. Tot de hoogste legerautoriteiten zijn alle belanghebbenden en belang stellenden van het nut der nieuwe tuniek overtuigd en tóch.. In verscheidene bladen wordt appèl geblazen tegen de voornemens der Intendance. Wat dreigt te gebeuren zoo meent men riekt naar ambtenarij in den ergsten graad en moet, indien nog eenigszins mogelijk, verhinderd worden. Als de hoogste leger-autoriteiten geen reden vinden om hier zelf in te grijpen, zou misschien de minister van Defensie zelf zulks kunnen doen. In ieder geval ware het wen- schelijk, dat aan de Kamer over deze aangelegenheid, waarmee groote practische legerbelangen gemoeid zijn en waarvan geen enkel lands belang de geheimhouding eischt, uit sluitsel wordt gegeven. Voor 6000 man werk. Nu de bietencampage Dinsdag te Roosendaal, Stampersgat, Steenber gen en Zevenbergen is begonnen en a.s. week al deze suikerfabrieken „draaien" is er voor 2600 man in West-Brabant voor den duur van ongeveer twee maanden weer werk aan den winkel, ongerekend het per soneel in de buitendiensten dezer fabrieken, dat ook op circa 2500 man kan worden ge.schat. De boterprijs voor den winter. Men deelt van bevoegde zijde mede dat de minister van Economische Zaken heeft besloten, den groothan- delsprijs voor boter voor het binnen land voor het winterhalfjaar van 1 October 1939 tot 1 April 1940 voor- loopig te bepalen op een gemiddeld bedrag van f 1.45 per kg. 1800 paar schoenen in beslag genomen. De politie te Haarlem heeft proces verbaal opgemaakt tegen eenHaar- lemschen schoenwinkelier, die zich schuldig heeft gemaakt aaa over treding van de wet tegen de prijs opdrijving. Hg verkocht zijn schoenenvoorraad tegen prijzen, welke hij van 24 tot 56 procent had verhoogd. Niet minder dan 1800 paar schoenen zijn in beslag genomen. De voorbereiding eener petroleum-distributie. De minister van Economische Za ken vestigt er de aandacht op, dat ter voorbereiding van een distributie van petroleum uitsluitend aan de verbruikers van petroleum voor huis houdelijke doeleinden d.w z. voor ver warming, voor verlichting en voor kookdoeleinden, door den plaatse- lijken distributiedienst een vragen lijst ter invulling zal worden of reeds is aangeboden. Na indiening van het nauwkeurig en naar waarheid ingevuld formulier zal de plaatselijke distributiedienst overgaan tot de uitreiking aan de belanghebbenden van petroleumdis- stributiekaarten. Dit brengt vooralsnog niet met zich mede, dat deze kaarten gebruikt kunnen worden, aangezien de datum waarop bg het koopen van petroleum een bon moet worden ingeleverd, nog nader zal worden bepaald. Voorloopig moeten de kaarten dus zorgvuldig worden bewaard en kan de handel in petroleum ongestoord plaats vinden in dien zin, dat weke lijks slechts de normale behoefte van één week mag worden gedekt. Het autorijverbod op Zondag. Gedupeerde kerkgangers. De „Standaard" is van meening, dat de getroffen regeling voor het verbruik van benzine niet van zorg vuldig overleg getuigt. Speciaal kan het blad niet accoord gaan met de uitzonderingen op het auto-verbod op Zondag. Het zwakke punt is hierin te zoeken, dat men niet rijden mag in een eigen wagen, doch wel in een gehuurden. Daardoor wordt aller eerst een deel van de besparing in geboet. Immers wordt uit sommige plaatsen gemeld, dat het gebruik van huurauto's 35 k 40 pet. hooger was dan op andere Zondagen. Waar dit het geval was, zal de beperking van het benzinegebruik wel gering zgn geweest. Alleen zijn de beurzen van hen die een huur auto gebruikten, wat lichter gewor den. En daartegen juist gaat, in sommige gevallen, ons bezwaar, aldus „De Standaard". We waren er jl. Zondag nL zelf getuige van, dat kerkgangers, die gebrekkig zijn, met een gehuurden wagen naar het kerkgebouw ge bracht werden, in plaats van met een aan vrienden toebehoorenden eigen wagen, zooals geregeld placht te geschieden. Resultaatgeen ben zinebesparing, wel extra kosten voor menschen die het niet al te breed hebben. Ook voor het platteland met zijn vaak groote afstanden tusschen kerk eu woning, ligt hier een be zwaar. Paard en rijtuig hebben hier dikwerf plaats gemaakt voor de goedkoopere auto's. Als men nu den eigen wagen niet gebruiken mag, staan slechts twee wegen open. Of thuisblijven, öf, waar dit kan, een huurauto gebruiken om den kerk gang mogelijk te maken. In het laatste geval weerextra kosten en geen benzine-besparing. Een doelmatige regeling eischt, dat rekeniDg worde gehouden met alle belangen, óók met die waarop we hierboven wezen. Noorderlicht in Nederland. Het Koninklijk Nederlandsch me teorologisch instituut meldt: In den nacht van 3 op 4 dezer is in ons land Noorderlicht waargeno men. Het verschijnsel werd gezien in het Oosten van ons land, in het Westen langs de kust en verder in het Westen van Noord-Brabant. Het deed zich voor van 20 uur tot 23.30 uur en van 3 tot 5 uur. Malversaties bij het leger. In samenwerking met de Konink lijke Marechaussee te Boxtel, heeft de militaire politie van de brigade te Veghel een uitgebreid onderzoek in handen naar gepleegde malver saties bij het leger. De resultaten van dit onderzoek zijn nu reeds, dat een militaire auto elf soldaten begeleid door militaire politie, naar 's-Hertogenbosch heeft gebracht, verdacht van diefstal van benzine. Een garagehouder, die eveneens werd gearresteerd is met de 11 ver dachte militairen na verhoor door den officier van justitie, ingesloten. De malversaties blijken gepleegd te zijn in een detachement, dat sedert April onder de wapenen was. De zaak is aan het licht gekomen door de teruggave van een gerequi- reerde auto aan een inwoner van Schijndel. Deze bemerkte daarbij, dat de gloednieuwe banden, welke aanvan kelijk om de wielen lagen door totaal versleten banden waren vervangen. Na gedane aangifte loste de mili taire politie dit geval spoedig op, maar kreeg daarbij ernstige aanwij zingen, dat er heel iets anders was gebeurd. De marechaussee uit Boxtel werd ingeschakeld met bovengemeld ge volg. Gebleken is, dat deze militaire chauffeurs en wellicht nog andere in samenwerking met één of meer garagehouders, minder benzine heb ben ingetapt dan op de bonnen stond vermeld. Hoewel telkens kleine hoe veelheden werden gefraudeerd zal het totaalcijfer aanzienlijk zijp, omdat de fraude reeds sedert April werd gepleegd. Verplaatsingen, vervangin gen enz. waardoor de verdachten over de geheele provincie zijn ver spreid bemoeilijken het onderzoek Het doodsteken .van een militair te Weert De beide in verband met het Zon dagavond bij het café C. aan den Parallelweg te Weert doodsteken van den militair J. M. M. N., afkomstig uit Waalwijk aangehouden verdach ten, de 20 jarige P. M. en de 25- jarige G. J. H. de G. beiden van Weert, *zijn na beëindiging van het politieonderzoek Donderdagmorgen voor den officier van justitie te te Roermond geleid en voor verder onderzoek in het huis van bewaring opgesloten. Boter uit Engeland voor Goering en Goebbels. Naar men uit Londen meldt, schg'nt het, dat, toen de nazi-leiders de be volking van Duitschland op rantsoen gingen stellen en allen goeden Duit- schers aanraadden „hun buikriem vaster aan te halen en kanonnen boven boter te verkiezen", zijzelf, wat de boter betreft een ander stand punt innamen. Het Londensche ministerie van voorlichting, heeft bekend gemaakt, dat er dienaangaande een belang wekkende geschiedenis aan het licht is gekomen, waarvan de feiten alle zijn geverificeerd en waaruit blijkt, dat gedurende vele maanden voor den oorlog Goering Goebbels en an dere nazi-leiders groote hoeveelheden boter uit Engeland hebben ontvan gen. Wekelijks werden namelijk door Arthur Hentzen, den leider van een groote wol-exportfirma, uit Bradford een twaalftal pakken van twee tot vier pond naar Duitschland verzon den. Voor den inhoud van deze pak ken, welke bestond uit Deensche boter, werd speciaal betaald via Keulen. Kerkelijke Diensten* PAROCHIE-ACTIE meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week kap. Beiten, Tel. 160 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7,8, 9 en 10 uur. De Hoogmis wordt opgedragen tot intentie voor de slachtoffers van den oorlog. In alle H. Missen preek en collecte voor de R.K. Hoogeschool. Na de Hoogmis Jongenscongregatie. 6 uur leesmis ter eere van den H. Gerardus, 2 uur kleine Congregatie, half 3 kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof en Rozenhoedje met gebed tot den H. Jozef waarna vereeriDg der relikwie van den H. Gerardus. Voor en na alle H. Missen, ook aan de Paters kerk, speldjesverkoop voor Herwon nen Levenskracht. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voer Maria Smeets, besteld door den Onder wijzersbond afd. Venray, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Pascal Smeitz en ouders. DINSDAG half 7 leesmis voor Jacob Willems, van de flambouw dragers, 7 uur leesmis, half 8 lees' mis voor bijzonder intentie, 8 uur gest. jaarg. voor Gerard Goemans en echtgenoote, 9 uur pl. huwelgks- mis voor Willem Oudenhoven en Elisabeth Arts. WOENSDAG half 7 en 7 uur lees mis, half 8 gest. jaarg. voor Anna Maiia Kusters, 8 uur gest. jaarg. voor Hendrina Verblakt, 9 uur pl. huwelijksmis voor Henri Derks en Maria Johanna Schellen. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacra mentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur leesmis. VRIJDAG half 7 en 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor de vrouw van Mart. Maassen, 8 uur best. jaarg. voor Bernard Loenen. ZATERDAG half 7 O. L. Vrouw- mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Maria Smeets, besteld door de Meisjesschool, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor Albert Esser en Johanna van den Boogaart. Er wordt biecht gehoord van 5 tot 7 uur. Deze week iedere avond om 6 uur Lof met gebeden der Octobermaand H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige M. Lensen, H. Strijbos, H. Jansen, M. Heezen, G. Janssen, J. v. Bracht, H. I Fleurkens, Jochems, P. Pouwels, M. Hendrikx, J. Hendricks, P. Kersten, J. van Heyster. K. J. N. Kruisgroep. Zondag half 5 Mar Philipetiogroep. Kroongroep. Zondag half 11 The- resiagroep. Stergroep. Zondag half 11 Elisa- bethgroep. 3 uur Bernadette-, Rosa v Lima- en Lidwinagroep. Vrijdag 8 u. poetsendoor leidsters. K.M.J.V. Donderdag 8 uur volksdansen. K.A.J.V. Woensdag 8 uur K.A.J.V. Congregatie. Om 2 uur kleine Congregatie. Helpt elkaar denken aan de op komst. Patronaats-Agenda. Zondag na de Hoogmis Jongens congregatie. Daar willen we allemaal bij zijn. Van half 7 tot 10 Patronaat Jonge Wacht. Maandag na het Lof van 6 uur (Y27) groep voor DON BOSCO. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 19de Zondag na Pinksteren, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 815 de Hoogmis. Gelegen heid om te biechten aan de Epistel zijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met gebeden van de Octobermaand. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. DONDERDAG om 8.30 plechtige Hoogmis bij gelegenheid van de viering van het zilveren kloosterfeest van Pater Ferdinand Laken en Pater Wijsbertus Huihoven. VRIJDAG om 7.30 gez..H. Mis. Deze week iedere avond om 5.30 Lof met gebeden der Octobermaand. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zgn de H, Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. MISSEN. Zondag om 7 uur voor Jacobus en Piet Schaeffers. Maandag om 7 uur voor Johannes Hoeij makers. Dinsdag om 615 voor Maria van Dgk geb. Boom, 7 uur voor Johannes Hoeijmakers, 7.30 gez. H. Mis voor Maria van Dijk geb. Boom. Woensdag om 7 uur voor Johannes Hoeg makers. Donderdag om 7 uur voor Johannes Hoeg makers. Vrijdag om 7 uur voor een overl. DERDE ORDE. Morgen Zondag bedevaart van de mannen naar de Smakt. Intentie voor den vrede. Vertrek 8 uur. Bij aankomst H. Mis met preek. De H. Mis wordt opgedragen voor de deel nemers. Na de H. Mis uitstelling van het Allerheiligste, litanie en gebed tot Sint Jozef. Tegen 11 uur wordt er geluid voor het vertrek. Men gelieve handboekje mee te brengen en flink mee te zingen. Ook de jongens der Jeugdafdeeling worden uitgenoodigd deze bedevaart mee te maken. Mannen, present! Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 29 Sept. tot 5 Oct. GEBOREN Martin P. M. Linskens, Oostrum Wilhelmus I. M. Pluijm, Min. Chr. Ruysstraat Pierre J. G. Janssen, Kempkensberg Hendrikus P. Relouw, Kruisstraat Johannes M. H. Koonings, Ysselsteyn Peter W. L. M. Rongen, Brukske OVERLEDEN Maria Hendricks, wed. van M. Ver sleden, 71 j. Hoenderstraat 1 pat. St. Annagest. Mary Farely, 61 j. kloosterz. St. Jo- zefgest. GEHUWD: Hubertus A. H. Leijssen, lb. te Asten en Anna M. G. J. Linders 21 j. z.b. te Venray. H, J. A. M. Derks, 32 j. koperslager te Venray en Maria J. P. SchelleD, 25 j. z.b. te Venray ONDERTROUWD: Joseph Claessens, 47 j. en Johanna

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2