Provinciaal Nieuws Binnenland. Buitenland. M: Ac R Paatje Handig vroeg zijn huisvrouw „Zeg, vindt je dat nu wel goed, Dat ge „Venray"-melkproducten Dagelijks negeeren doet 1 „Venray" is een groot bedrijf hier En voortreffelijk geoutilleerd, Het moet 't best van 't beste wezen Al wat „Venray" fabriceert. Al deze gedichtjes (van 112) uitknippen en bewaren. Ze geven bij inlevering recht op een aardige verrassing. conversa emandataque iatine extant omnia cum nova prefatione de veris falsisque B. Clementis scriptis et locorum difficilium, explanatione. Ex emandatione Lamberti Grutarii Venradii. Dit laatste, de toevoeging van Venradius bij zijn naam, bewijst wel onder meer, dat Mgr. Lambertus Gruterius altijd trotsch is geweest op zgn geboorteplaats En nu Venray om zoo te zeggen volop in uitbreidiDg zit, en er nieuwe straten zijn gekomen en nog nieuwe straten, v\elicht pleinen zullen ko men, wel, het dunkt ons, dat men bij het vaststellen van passende en op eigen heimat duidende straatbe- namingen wel eens aan ODze be roemde Venrayers van deze en vo rige tijden kan denken, waaronder Lambertus Gruterius immers een der grootsten is. BRONNENin hoofdzaak fami liebronnen. We vonden elders 'n aanteekening, dat Mgr. Gruterius door de keurvorst van Maintz benoemd was tot bisschop van Erfurt. We hebben dit niet be vestigd kunnen krijgen en hiel den ons derhalve aan de fami lie-bescheiden. VENRAY, 12 Aug. 1939 Burgemeester en Wethouders van VENRAY brengen ter openbare kennis dat de „VERORDENING TOT BEPALING VAN MAXIMUM SNELHEID IN DE GEMEENTE VENRAY" vastgesteld door den raad der gemeente op 14 Juli 1939 en medeg edeeld aan Gedeputeerde Staten van Limburg blijkens hun bericht van 28 Juli 1939, 4e Afdeeling, La. 10461/12 H, ter gemeente-secretarie gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Venray, 4 Augustus 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN, De Secretaris, J. v.d. BOOM l.s. AFSLUITING WEG. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat dcor hen ingevolge het wegen- reglement, het gedeelte van den weg voorkomende op den staat van wegen en voetpaden onder No. 6, gelegen tusschen de perceelen kadastraal be kend gemeente Venray sectie E no. 2423 en E no. 2094 (zijnde de spoor wegovergang in den weg Venray Wanssum) in den nacht van Zondag 13 op Maandag 14 Augustus vanaf des nachts 12 uur tot des voormiddags 5 uur voor alle verkeer is afgesloten, zooals op de ter plaat se aangebrachte bordjes is vermeld. Venray, 5 Augustus 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, J. v.d. BOOM l.s. GEVONDEN een tang, is bij N. Vroon, Oude Oostr. weg; een portemonnaie met inhoud is bjj A. In de Rijp, Land- weerdweg 8; een portemonnaie, op het politiebureau; 2 rijwielplaat jes en een horloge zijn bij G. Arts, Henseniusplein. ORANJEFEESTEN TE VENRAY UITGESTELD In verband met de omstandig heden heeft het Oranje Comité te Venray, op veler verzoek, de Oranje feesten uitgesteld, welke georgani seerd waren op Woensdag 16 Aug. Deze feesten zullen nu gehouden worden op Donderdag 31 Augustus Koninginnedag. Daar er nu eenigen tijd voorhan den is, hoopt het Oranje-Comité dat er een flinke deelname bestaan zal aan het bloemencorso, temeer daar hiervoor mooie prgzen beschikbaar gesteld zijn. Afscheid. Dinsdag 15 Aug. a,s. nam. om 4 uur zullen de leden der H. Familie een bijeenkomst houden in het Pa tronaat alhier, om afscheid te ne men van hun Directeur, Kapelaan Linssen. JUBILEUM. Maandag 14 Augustus a.s. her denkt de heer Jan Beckers te Leunen den dag, dat hg 25 jaren als kleer maker werkzaam is voor Huize St. Servaas. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Belanghebbenden worden er aan herinnerd dat alle maten en gewich ten vóór 1 October 1939 moeten zgn voorzien van de letter m. Voor degenen, die verzuimd in de jaren 1938 of 1939 te laten hergken, en op wier maten en gewichten de letter m dus nog niet voorkomt, be staat nog gelegenheid deze voor werpen ten herijk aan te bieden aan het IJkkantoor, St. Servaasklooster No. 41 te Maastricht, op den eersten en derden Vrijdag van iedere maand (met uitzondering van feestdagen). Dc Heilige Mis onder de vacantie. Nu er geen school is, ziet men weinig kinderen in do kerk en juist het tegenovergestelde zou men in een dorp vol katholieke gezinnen verwachten. Van dat groote belang heeft men te weinig kennis, al zou ieder mensch aanstonds verschillende redenen weten te geven, dat het an ders kan en moet. Vooreerst: 't is in het belang van lxw kind, dat 't leert begrijpen, dat 'n mensch eigenlijk alles 'n tijd op zgde kan zetten behalve z'n gods dienst. School, werk en ontspanning kunnen 'n tgd vergeten worden, maar van z'n gebedsleven en het ter kerke gaan wijkt men zoo gemak kelijk niet af tenzij om ernstiger reden. Men moet zelfs royaal zijn in het besteden van tijd aan O. L. Heer zgn ziel, naar gelang men meer tijd heeft en de moeielijkheden der levensomstandigheden grooter zijn. Uw kind heeft onder de vacantie tijd genoeg. Uw kind heeft door de vele vrije tijd meer gelegenheid tot kleine, mis schien grootere deugnieterij dan an ders en het is dus des te meer ge- wenscht, dat het vooral onder de vacantie de dag begint met een H. Mis. Uw kind moet het leven ordelijk leeren leven en niet de gewoonte krijgen vooral het kerkbezoek te laten afhangen van vacantiegeest van luiheid en uitgaan of van een ietwat langen kerkweg. Het mag ook niet de gedachte krijgen, dat de dagelijksche kerk vastzit aan het schoolbezoek en het bij het van school afgaan 'n gewich tigdoenerij en druktemakerij van veel werken in de plaats kan stel len van een heilige Mis. Onze kin deren mogen in tegendeel in de moderne gevaarvolle tijden leeren leven met een offermoed en levens moed, die ze 's morgens gehaald hebben bij Het Leven en Het Offer, dat Christus is. Ouders, in de kennis van uw ver antwoording, doet uw kinderen dit Offer brengen en leer ze offervaar digheid, dat is godsdienstigheid. Zorgt, dat uw kinderen kunnen zeggen: vader en moeder zijn me altijd voorgegaan of: ze hebben het me altijd goed voorgehouden. Maak eiken dag van uw gezin een geheiligd gezin, door uw kinderen of tenminste één er van, U allen te laten vertegenwoordigen bij het al taar en met Christus te laten terug komen in uw midden. Wanneer niet alle kinderen 's mor gens naar de heilige Mis kunnen gaan, moet er eigenlijk strgd zijn onder elkaar, wie die prachtige rol vandaag mag gaan vervullen en mag gaan bidden in naam van allen en voor allen. Ieder bedenke, of de rest der va cantie niet beter kan zijn dan het begin en men begint Maandag weer. VENRAYSCHE KERMIS De Venraysche kermis 1939 heeft zijn ouden roem van gezellige dagen gehandhaafd. Reeds Zaterds gavond zag men, naast nog inkoopenae huis moeders de bezoekers in onze straten verschijnen, het was een haodschud- den en een blij weerzien van belang. Nadat de Zondagmorgen was in gezet met kerkbezoek en processie, namen de wereldsche feesten een aanvang, en konden de kramen en spullen geopend worden. Alle dagen was er overal pret en jool en ging het zakenlui en onder nemers naar wens, soms was de druk te nog grooter als andere jaren, zoo dat ook deze kermis een succes mag heeten. Ongetwijfeld zal zij, temeer, daar zij zonder eenigen wanklank verliep, bij velen, zoowel bezoekers als ondernemers blijde herinneringen nalaten, daar 't ronde geld zijn taak van 't rollen naar aller wens vervulde LUXOR THEATER. In de afgeloopen kermisweek heeft Luxor zijne bezoekers een waar ker- misgenot verschaft, de programma's waren allen zeer goed verzorgd, er is reuze genoten. Volgend week Dinsdag en Woens dag staan twee mooie hoofdfilms op het programma o.a. „De Kassier ver gist zich". Stelt U zich eens voor, dat de po pulaire Heinz Ruhmann als kassier van een bank een flinke blunder slaat waardoor hij zich verbeeld, door de politie te worden achtervolgd, hierop volgt een poging tot zelfmoord die echter op niets uitdraait, als U dit reeds indenkt weet U reeds, dat deze Duitsche komische acteur een succes beloofd en U laat genieten als zel den. Er komen echter nog vele an dere scenes dit de noodige afwisse lingen brengen, zoodat wij wederom van prima film kunnen genieten. Als tweedek hoofdfilm de zeldzaam mooie film geheel in natuurlijke kleuren opgenomen: „De Vallei der reuzen. Het vraagt veel te veel woorden om al de mooie tafereelen en het prima spel in deze film na te vertellen, Het is een schit terende Technicolor superfilm van de bekende Warner Bros, waarvan reeds veele superfilms in Venray zijn bewonderd, deze film laat U zien de strijd van heldhaftige mannen, ge boren in de mooie romantiek der natuurschoone bosschen, het is een magnifieke film waarover eenieder zeer tevreden zal zijn. Kortom dit heele Nakermis programma is af, iets wat voor zich zelf spreekt. Dmsdag en Woensdag worden wij eerlijk gezegd verrast op iets heel aparts, een zeldzaamheid op film gebied. De Fox Film Fabrieken heb ben het aangedurfd, door al haar kunnen en krachten te geven de vervaardiging op zich te nemen van een emotioneel schouwspel een.glorie in de cinematografiie ..Suez". Het is de verfilming, van Ferdinand de Les- seps, de geniale schepper. De be kwame Fransche ingenieur die in 1850 begon met de aanleg van het zeeën verbindende Suezkanaal en dit met zeer veel moeilijkheden tot stand wist te brengen, al deze moei lijkheden zijn in deze prima film na tuur getrouw weergegeven. Dit Suezkanaal stond tusschen twee vrouwen figuren, een van haar werd Frankrijks keizerin, de andere zonk weg in nameloosheid, doch haar naam leeft voort. Laten wij kort zgn en besluiten met, zie den heldhaftige strijd van Ferdinand de Lesseps om zijn grootsche plannen te zien aan genomen. Zie zijn hopelooze liefde voor de vrouw die voorbestemd was Keizerin te worden. Zie de wilde bloem der woestijn die haar leven wegschonk om het zijne te redden. Zie de verschrikkelijke natuurramp die het grootste en grootsche werk dreigde te vernielen.... Het is een film der wonderen. „Heerschers der Woestijn" is de tweede hoofdfilm in dit programma. Dit is een prachtige Wildernis-film met de heerschers der woestijn, de koning der dieren, de leeuwen een mooie plaats innemen. Tusschen deze wilde dieren als van kind af opge groeid de z.g. Leeuwenman, een flinke man beroemd door zgn dapperheid in het redden van vele expeditie's. Hij is gevreesd door de bandieten benden, maar is de beschermer der zwakken, deze film kan vergeleken worden met een Tarzan, ze is waar lijk indrukwekkend en zeer aan te bevelen. Met dit programma biedt Luxor U iets geweldigs en zij die dit gaan zien, zullen nog lang napraten over deze prima filmwerken. Het is een eere saluut waard. HOLTHEES. Alhier werd de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin Maandag op luisterrijke wijze gevierd. Voor de middag had een muzikale wandeling door het dorp plaats en werd in alle café's gecon certeerd. Na de middag werd er gedanst in de zaal „Beatrix". Tot laat in den nacht ging het er ge zellig toe. OVERLOON. Alhier werd Maan de Nationale Feestdag ter gelegen heid van de geboorte van Prinses Irene, als volgt gevierd: Namiddags 2 uur had een optocht plaats, voor afgegaan door het St. Teobaldusgil- de, en gevolgd door de Fanfare en de Burgerwacht. Om 3 uurn.m had een tractatie plaats van de kinderen der Jongensschool, terwijl dit voor de kinderen der meisjes- en bewaar school om 10 v.m. reeds geschied was. Na de ontbinding van de optocht werden gezamelijk de café's bezocht, en daarna ging het naar de feeste lijk versierde danszaal van J. Gerrits waar tot 10 u. gelegenheid was tot dansen. Tiende Noord-Limburgsclie Fokveedag te Horst. Volgens gewoonte zal de Noord- Limburgsche Fokveedag wederom gehouden worden op den eersten Donderdag van de maand Septem ber. In verband met de viering van het tweede lustrum, zal deze Fok veedag ditmaal een bg zon der karak ter dragen, hetgeen zich in hoofd' zaak zal uiten door de inzendingen en wat kwaliteit betreft, maar ook wat kwantiteit aangaat, zoo hoog mogelijk op te voeren. Noord-Limburg zal ditmaal de- monstreeren, wat hier in den loop der jaren, door eendrachtig en vol hardend samenwerken, op het gebied van rundveeteelt en varkensfokkerg bereikt is. Wij wenschen de fokkers veel succes en zgn bij voorbaat overtuigd dat hun opzet schitterend zal sla gen De Openluchtspelen te Horst en Lottum. Thans zijn er reeds drie data be paald waarop het Zuid-Limburgsch Tooneelgezelschap onder leiding van Jef Schillings, opvoeringen zal geven te Horst en Lottum. Dit zijn Dins dag 15 Augustus te Lottum: „Kin deren van ons Volk" van Aut. Coolen, drama in 5 bedrijven. Zondag 20 Augustus te Horst het meesterwerk van Alf. Laudy: „De Paradijsvloek" en Zondag 27 Aug. „Kinderen vaD ons Volk" Te Horst wordt gespeeld op de ruïne van het oude kasteel „Ter Horst nabij de Oude Lind Te Lottum op slechts drie minuten afstand van het Marktplein, aan den weg Lottum Melderslo, op een terrein van dhr. Seuren. Vooral ook dit laatste terrein is uiterst geschikt voor het geven van openluchtspelen. Het is een kom in boschrijk landschap. Het toneel is geplaatst op een heuvel, zoodat de bezoekers een mooi overzicht vanuit de geheel windvrij gelegen zitplaat' sen hebben. Het is een zeer stille en rustige omgeving, wat het spel zeker ten goede zal komen, Zeer waarschijnlijk zal te Lottum op Zondag 3 September gespeeld worden „De Molen van Sans Souci' De leider van het Zuid-Limburgsch Toneelgezelschap, dhr. Jef Schillings heeft Zaterdag j.l. de terreinen in oogenschouw genomen en nog diverse inlichtingen verstrekt deze op ge schikte wijze in te richten. Wanneer het weer nu maar mede werkt, kan men verzekerd zijn te kunnen genieten van enkele mooie waardevolle middagen toneelkunst. De entréeprijzen zijn zoo laag ge- steld dat dit voor niemand een be zwaar kan zijn. Op een en ander komen berichten en adverten ties in dit blad nog nader terug. Zie voor Dinsdag 15 Aug. de ad vertentie in dit nummer. kanunnik van het kathedraal kapit tel te Roermond den Hoogeerw. Heer J. P. Nicolaye, Deken van Heerlen. Benoeming/ H. de Paus heeft benoemd tot DE NATIONALE FEESTDAG. De afgeloopen week is zeker niet slecht begonnen, nu ze de nationale feestdag ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Irene tot inzet had. Heel de natie heeft er zich over verheugd, dat de smalle basis "er troonopvolging om in moderne kabinetsstijl te blijven zich heeft verbreed. Met den naam Irene (uit te spreken Iereen") hebben sommigen nog wat moeite. Blijkbaar is dat óók het ge val met den voorzitter van de Eerste Kamer, die in zijn gelukwensch-rede de drie namen Irene-Emma-Elizabeth vernoemde, maar slechts op den tweeden naam inging, zeggende „Emma, naam der natie dierbaar, eerbiedwaardig en rijk aan verwach tingen maar ook aan verplichtingen." Over de viering van den nationalen feestdag vindt men elders genoeg zaam vermeld, dat we er te dezer plaatse verder het zwijgen aan toe kunnen doen. Herinneren we er nog slechts aan, dat ook door land- en zeemacht het feest opgewekt is gevierd, waartoe niet weinig bijdroeg een algemeene kwijtschelding der disciplinaire straf fen. HET NIEUWE KABINET SAMENGESTELD. Jhr. mr. D. J. de Geer heeft de volgende ministers aan Hare Majesteit voorgedragen Buitenlandsche Zakenmr. E. N. van Kleffens, administrateur, chef der afdeeling diplomatieke zaken van het departement van Buiten landsche Zaken (vrijzinnig); Justitiedr. P. S. Gerbrandy, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam (anti-revolutionair) Binnenlandsche Zaken: H. van Boeyen, minister van Binnenlandsche Zaken (christelgk-historisch); Onderwijs, Kunsten en Weten schappen G. Bolkestein, oud-inspec teur van het middelbaar onderwijs (vrijzinnig-democraat): Financiën en Algemeene Zaken ad interim den minister van Staat jhr. mr. D. J. de Geer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal (christe- lijk-historiseh); Defensie luitenant-kolonel van den generalen staf A. Q. H. Dijxhoorn (kleurloos); Waterstaatir. J. W. Albarda, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal (sociaal-dem. arbeiders partij) Economische Zakenmr. M. P. L, Steenberghe, oud-minister vanEcon. zaken roomsch-katholiek) Sociale Zaken dr. J. van den Tempel, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal (sociaal-dem. arbeiderspartij); Koloniën: Ch. J. I. M. Weiter, oud-miDister van Koloniën (roomsch- katholiek). Tomaten onverkoopbaar. De exporteurs beschouwen de to maten als „afgeloopen", zoodra Duitschland niet meer aan de markt is, en vallen de prijzen tot den mi nimum prij3 terug. Ook andere producten, met name komkommers, deelden het lot van de tomaten en onder den druk der omstandigheden viel het geheele prijspeil van den Westlandschen tuinbouw beteekenend lager. Alleen reeds aan de Coop. Veiling te Naaldwijk bleven Woensdagmor gen een 70.000 kg. tomaten onver kocht; aan de 20 veilingen van het Westland en den Kring Loosduinen. Rotterdam nadert het aantal door gedraaide tomaten op dezen eenen dag de driekwart miliioen Kg. V erkeersongevallen De jongste aflevering der maand- statistiek van verkeer en vervoer, welke door het centraal bureau voor de statistiek, afdeeling handel- en verkeersstatistiek wordt gepubliceerd bevat enkele gegevens met betrek king tot de in 1938 op den open- baren weg geconstateerde verkeers ongevallen, Zoo kan worden mede gedeeld, dat dit aantal in 1938 46.428 beliep tegen 45.027 in 1937. Van deze ongevallen waren 35.732 te wijten aan fouten van bestuurders van ver voermiddelen, d.i. bgna 77 pet. tegen 75.5 pet. in 1937. Het aantal perso nen, dat tengevolge van de gecon stateerde verkeersongevallen werd gedood, bedroeg 781 (1937: 735), het aantal gewonden 15.309 (1937:14.788) Van de bij de verkeersongevallen betrokken botsing objecten werden 28.031 of 29.8 pet. gevormd door per sonenauto's, 25.445 of 27,1 pet. door rgwielen. In 1937 bedroegen deze percentages resp. 30,6 en 27.3 pet, Wielrijder gedood. Op den weg UdenVolkelis Don derdag de heer v. H. uit Vorsten bosch door een auto aangereden en gedood. IN 'T KORT, Op 87-jarigen leeftgd overleed tijdens zgn vacantie te Interlaken de nestor der Eerste Kamer Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt. Op de Sociale Studieweek te Rolduc werd onder de bezielende leiding van Mgr. Dr. Poels door de katholieke sociologen van ons land groote aandacht besteed aan den bouw eener „Nieuwe Gemeenschap" en andere actueele problemen van socialen en economischen aard. Weer heeft een windhoos groote schade aangericht in een deel van ons land, n.l. in de buurt van Nieuw- Weerdinge. Vele boerdergen werden getroffentwee woningen moesten worden ontruimdeen hok met 50 kippen werd door de lucht verplaatst. De wervelwind trok eenige kilo meters verder, het in schoven te velde staande koren hoog door de lucht meevoerendevaak op zes- zevenhonderd meter van hun oor spronkelijke plaats werden neerge worpen. Doordat de hoos grootendeels haar weg nam door de akkers werden geen verdere woningen getroffen. Persoonlijke ongelukken bleven uit. De veldgewassen in de baan van den wind werden geheel vernield. Dc Kermisruzie te Deurne voor de Rechtbank. Dinsdag kwam voor de Roerm. Rechtbank in behandeling de aan- slag op H. A. van Gog te Deurne, in den avond van 12 Juni. De 21jarige verdachte J. M. L. uit Deurne werd bijgestaan door Mr. F. J. M. Nederveen. De officier van justitie Mr. Rieter was na de getuigenverhooren van oordeel, dat op dit moment deze zaak niet beëindigd kon worden. Na in raadkamer te zijn geweest, deelde de president Mr. van der Grinten mede, dat de rechtbank een nader onderzoek in deze zaak ge last, de behandeling voor onbepaal- den tijd verdaagt en verdachte op vrije voeten stelt. Opgewacht door familie en be kenden, verliet L. even later het Hui3 van Bewaring. NAAR BESPREKINGEN De scherpe nota van Polen aan Danzig iDzake de maatregelen, wel de Senaat tegen een groot deel der Poolsche douane-inspecteurs had genomen, kan eeD zeer nuttig effect blijken te hebben opgeleverd. En dan doelen we niet in de eerste plaats op het directe gevolg: het inbinden i.l. van den Senaat tegen een groot deel der Poolsche maatregelen, maar we wijzen op de beteekenis van wat iets bijkomstigs lijkt, op de bereid- vsrklaring van den Senaat van Dan zig om over de doaune-kwestie be sprekingen te voeren. Als men maar eenmaal over welk onderdeel der aangelegenheid dan ook aan het praten komt, dan is er een goede kans, dat er om Danzig geen wereld-oorlog zal ont staan. CHIRURGEN EN KWAKZALVERS. Inmiddels blijkt, dat de Danziger kwestie het critieke stadium heeft bereikt, dat reeds langen tgd „tegen Augustus" was aangekondigd. Aller lei geneesheeren verzamelen zich om het ziekbed en daarmee is de toe stand van den patiënt geteekend. De voornaamste chirurg, de heer Hitier, verklaart, dat het thans „hoogste tgd" is om het mes in het gezwel te zetten en zijn assistenten treffen maatregelen daartoe. „Warm houden en pappen", raden anderen voorzich tig aan. Ze zijn bang dat er méér komt kijken, als het mes eenmaal wordt gehanteerd. En dan zijn er nog de kwakzalvers met fantastische „wondermiddelen".., ST. Morgen bij de kap schen op Venray, W eeuwfeest gevierd. Om 10 ui assistentie van Roerm Openluchtsj het Kerkbes Toegangsi auto's vam Venray lang weg Gerj4ei Annabosa. District Kaïto boerentae Huwc dag 4 rochiek te Veur Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 4 tot 11 Augustus GEBOREN Jozef P. J. v. Gerven, Hoenderstaat Petronella M. B. Franssen, Deurn- scheweg Martin L. J. Strijbosch, Langstraat Antonia H. Stiphout, Merselo Mathijs L. G. van KempeD, Hegde Gerardus W. Pelzer, Hiept Gertruda Th. P. G. Thijssen, Leunen Gerard P. Th. M. Claessens, Bosch huizen GEHUWD Fleuren, Peter, oud 31 jareD, kok, en Dommeck, Johanna H, oud 23 jaren beiden te Venray. Herman Litjens, oud 41 jaren, arb. en Wilbelmina M. Eibers, oud 26 jaren, belden te Venray OVERLEDEN Adriana J. van Sinderen oud 5 mndn woonwagenkamp Margaretha Maessen, wed. van Joh. Arts, oud 89 jaren, Oirlo Jan W. J. Kessels, oud 4 maanden. Merselo 1 Patient St. Servatius 2 Patiënten St. Annagesticht. Geslaagd. - Te Utrecht slaagde voor het examen Engelsch de Heer A. Zwit- serlood. Voor de Fransche taal L. O slaagde Mej. E.H. Camps te Oostrum. Kerkelijke Diensten» PAROCHIE-ACTIE t meer eer* bied en liefde voor Christus Eucharlsticus. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week kapl. Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 8 UUR DE HOOGMIS en 10 uur leesmis wegens de St. Willibrordusfeesten te Gegste ren. 6 uur leesmis ter eere van den H. Gerardus, 1ste der negen Zondagen toegewgd aan de vereering van dei H. Gerardus, relikwlevereering na het Lof, 7 uur leesmis voor de vrouw van Gerard Mommen. Half 3 kinder lof, 6 uur Lof. In alle H. Missen collecte voor de R.K. Kweekscholen. MAANDAG, Vigilie voor het Hoog feest van O. L. Vrouw Hemelvaart, geboden vastendag en onthouding van vleeschspgzen, half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Hub. Jacob» en hun dochter Maria, half 8 gest. jaarg. voor Jan Ver- A.s. Zo slerjen, 8 uur leesmis voor het Hu- van de welgk van Hermanus Theeuwen en plechtige Maria Josephina Janssen, 9 uur be- Trans Ce< grafenis van Adrianus Metselaar, Maanda uur Lof. Wordt biecht gehoord van O. L. Vro tot 8 uur. onthoudin DINSDAG, Hoogfeest van O. L. Vrouw Hemelvaart, geboden feestdag de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, uur H. Mis voor de Mariacongre- gatie, opgedragen voor de afgestor venen der Congregatie, onder de H. Mis algem. H. Communie, om 9 uur algem. H. Communie voor de kinde ren, kwart voor 10 de wijding der Kruitwis. Na de Hoogmis jongens congregatie voor alle schoolvrije jongens, half 3 kinderlof, 6 uur Lof en processie iangs de Pastorie. 2 u. Groote Congregatie, waaronder col lecte voor St. Petrus-Liefdewerk. WOENSDAG, feest van St. Rochus Te Veltum 7 uur leesmis, 9 uur Hoogmis en preek, gedurende het Octaaf om 7 uur leesmis. Half 7 leesmis, kwart na71epsmis ter eere van St. Jozef, 8 uur jaarg. voor Hermanus Martens, Johannes Martens en echtgenooten. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 u te VeltumH. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en generale H. Com munie van de leerlingen der Jongens school, 8 uur jaarg. voor Egbert, Hendrikus, Gertrudis en Maria van den Berg. VRIJDAG half 7 leesmis, kwart na 7 leefmis, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor den Weleerw. Heer Henricus Verhofstad. ZATERDAG half 7 O.L.Vrouw-mis 7.15 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Jacob Trijü es, Anna Gertrudis Camps, Peter Johannes van den Broek en Hendrina Camps, 7 uur Lof. H. Familie. Deze week vieren hun Patroon heilige J. Verherjen, M. Wisman?, L. Truien, W. Manders, K. Groenen, G. H. Rongen J. Leuken, Beerkens, M. Jacobs, M. Jeuken, H. Janssen, J. Janssen. Patronaats-Agenda. Zondag: Géén Patronaat. Dinsdag: feestdag van Maria. Na de Hoogmis (11 uur) jongenscon gregatie. Jonge Wacht. Maandag: half 8—9 uur groep voor Don Bosco en Willibrordus. Woensdag: In de namiddag nemen alle Jo. Wa. deel aan de optocht. Bijeenkomst aan het Patronaat een kwartier vóór het aanvangsuur. Verder GEEN groepweek. Jonge Werkman. Woensdag: Géén groepbijeenkomst. K. J. V. Donderdag 8 uur leidstersverg. Vrijdag 8 u. poetsen door leidsters K. J. M. Zondag half 11 Elisabeth en Lidwi- nagroep. 3 uur Marietje Philipetto- Bernadette- Rosa v. Lima en Oda- groep. Dinsdag half 11 Theresiagroep. K.M.J.V. Msandag 8 uur sportterrein. K.A.J.V. Maandag 8 uur vergadering. Congregatie. Dinsdag 7 uur H. Mis en algemeene H. Communie voor de- leden van de Congregatie. De H. Mis wordt op gedragen voor de afgestorven leden. 2 uur groote Congregatie waaronder collecte v. h. St. Petrus Liefdewerk. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags van 24 uur. Vrijdags van 5—6 uur. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 11e Zondag na PiDksteren, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. DE HOOGMIS OM 8 UUR. Gelegenheid om te biechten aan "de Evangeliezgde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. MAANDAG, Vigilie van O.L. Vrouw ten Hemelopneming, geboden Vasten- en Onthoudingsdag. DINSDAG, feestdag van O. L. Vrouw ten Hemelopneming. De H. Missen als op Zondag. Biechtgelegen heid voor zoover de biechtvaders beschikbaar zijn. Om 4.45 pl. gez. Vespers, om 5.30 Lof. DONDERDAG, feest van de H. Rochus, om 7.30 processie ter eere van St. Rochus, waarna gez. H. Mis. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. NISSEN. Zondag om 7 uur voor Jan v. d. Berg. Maandag om 5,30 voor Martinus Verhoeven. Dinsdag om 7 uur voor Anna Maria Camps geb. Pasch. Woensdag om 5,30 voor Martinus Verhoeven, om 7 uur voor de leden vaD de F. M. B. Donnerdag om 5,30 voor Martinus Verhoeven, om 7 uur voor Anna Maria Camps geb. Pasch. Vrijdag om 5,30 voor Martinus Verhoeven, om 7 uur voor Michaël Stoks. Zaterdag om 7 uur voor de wed. Henriëtte Poels In 't Groenewolt Als lid van 't Koordje. Genadelcapcl Oostrum. Vandaag de H.H. Missen om half 7 en 9 uur. Dinsdag feest van O. L. Vrouw ten Hemelopneming, geboden feest dag half 7 de eerste H. Mis, 8.15 wgding der kruiden, gevolgd om half 9 door de tweede H. Mis. Na beide H. Missen gen. abs. 9.15 afhalen van de processie van Oirlo, waarna Hoogmis met preek voor deze processie, om 3 uur Lof met preek en ommegang over den vlasakker, daarna vereering der Relikwie. lied diepe dig g van Sterv Echtg Hei Wg dierb! godvr T( FI BE FA FA Venn 1 De volgd plaats 9 uur Merse Woe Zond V00I Don 31 Au 11 24 AU

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2