DEBDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Luchtbescherming. DE BRANDBOM. Ons weekpraatje. Krakelingen. Van de Sport velden. Radio-Centrale Zaterdag 15 Juli 1939 Zestigste Jaargang No 28 Kunnen we onverhoopt met de schuimblusscher de brand niet baas, dan pas moogt U de Brand weer alarmeeren. Immers het groote materiaal moet in reserve blijven voor de ernstiger geval len. Een groot bezwaar, trots nia- teriaaluitbreiding blijft steeds het te gering aantal brandputten, met daaruit voortspruitend waterge brek, of te geringe druk, indien we ver van een brandput wonen. Dit zal echter blijven, zoolang ons dorp geen waterleiding heeft. Het is te hopen uit het oogpunt der luchtbescherming, dat de plannen van een streekwater- ieiding maar spoedig mogen ver wezenlijkt worden. Nu' is het echter een reden temeer, om het brandgevaar en de eigen bescherming eens ge ducht onder het oog te zien. Verder worden ook door de ge meenten plannen opgesteld voor wederkeerige hulpvêrleening. Zou er in gewone tijd een heel ern stige brand uitbreken, dan kan de burgemeester de hulp van een andere brandweer inroepen, dit zou dus Venlo zijn. In gevaar tijden kan Venlo geen assisten tie komen verleenen, daar er alle kans is, dat daar het materiaal hard noodig is. Nu wordt er een plan opgesteld dat een gemeente A hulp ontvangt van twee andere gemeenten o.v. B en C, verder helpt B de gemeenten A en C en C weer A en B. Daar deze gemeenten alleen toevalstreffers hebben te ver wachten, zou het nu al een heel groot toeval zijn, als de drie onderling elkaar helpende ge meenten alle drie getroffen zouden worden. Hierdoor kan Venray ook in gevaartijden op hulp van anderen rekenen. De uitwerking van dit plan vergt natuurlijk het noodige over leg. Hiertoe wordt een overzicht gemaakt van al het brandweer materiaal van Noord-Limburg, hierna gaat men gemeenten com bineeren uit materiaaloogpunt en vergelijkt dit met de reeds ge maakte indeeling, die opgesteld is in verband met de geografi sche ligging. Dit vraagt grondige bespreking, daar alle gemeenten ongeveer gelijk bedeeld moeten worden, en er ook gemeenten zijn met slechts zeer weinig materiaal. U ziet luchtbescherming is nog wel iets meer, dan het in elkaar zetten van eenige hulpploegen. Nu is er nog een heel belang rijk punt te behandelen, n.l. de brandverzekering. De volksmond zegt wel Als het begint te branden, laat het dan ook maar goed branden, anders heb ik nog schade met de verzekering. Of de brandweer komt meestal te vroeg en heeft het te gauw uit. Iets wat ieder wel eens ge hoord heeft. Men meent dus, dat de schadevergoeding bij 'n totale brand naar rato hooger is, dan bij een gedeeltelijke. Hierover zullen we niet gaan debatteeren en de woorden laten voor wat ze zijn. Maar als in oorlogstijd uw huis afbrandt door het oorlogsgevaar, dus bij een bombardement, dan krijgt u niets, geen halve cent 1 Oorlogsrisico wordt niet door uw polis gedekt. Leest u de polis maar eens aandachtig door, dan zult u het vinden. Genoemde meening zou de oorzaak kunnen zijn, dat men 't gevaar onder schatte. Dit is toch wel 'n factor om iedereen tc doen meewerken aan effectieve brandbestrijding, waardoor de schade, die u zelf te dragen krijgt, vele malen de aanschaffingsprijs van een brand- blusscher bedragen. Hiermede is de eigen brand- bescherming zeer volledig aan u uiteengezet. Vatten we het be sprokene als volgt samen Het brandgevaar dreigt van de electron thermietbom, waarvan er zeer veel afgegooid kunnen wor den. Dit geeft vele beginnende branden, welke de brandweer niet allen kan bestrijden. De burgers moeten dus voor eigen bescher ming zorgen. De bom explodeert op zolder, als zijnde het meest brandgevaarlijke van 't huis. Hier zijn dus voorzorgen te treffen. In de eerste plaats een volledige opruim van de zolder van al wat makkelijk kan branden. (Denk aan Vincentius). Dus nu biedt ons huis zoo gering moge lijk brandkans, dan moeten we de bom onschadelijk maken door 't in voorraad hebben van zand, emmer en schop met lange steel. Is de bom verwijderd, dan moeten de ontstane branden gebluscht worden, waarvoor in aanmerking komen zand, water en blusch- apparaten. Voor de bom zelf is alleen zand geschikt, daar andere mid delen het veel erger maken. Met het nemen van één maatregel ter blussching zal men bedrogen uit komen. Men moet dus meerdere bluschmogelijkheden hebben, en de meeste waarde moet gehecht worden aan het bezit van een snelschuimblusscher. Een onderzoek is gaande naar het reeds aanwezige bluschma- teriaal, zoowel in gestichten als bij particulieren, waardoor deL.B. D. een overzicht hoopt te ver krijgen van de mogelijkheden, die ons dorp reeds biedt. Daarom een verzoek van de L.B.D.Ais u een vragenlijst hierover krijgt, vult u die dan in en stuurt hem zoo spoedig mo gelijk terug. De L.B.D. kan on mogelijk tot een overzicht der hulpmiddelen van een gemeente komen, als u allen niet wilt medewerken. Er zijn reeds meer vragenlijsten aan bepaalde gioepen personen rondgestuurd, die over 't algemeen goed beantwoord zijn. Maar er zijn ook menschen, die persoon lijk moeten nageloopen worden, eer ze 't klaar maken, dat is voor u een werk van 'n oogen- blik en voor de L.B.D. een werk van uren, om de vergeetachtigen te bezoeken en aan te porren. Indien het snelblusschersplan verwezenlijkt wordt, dan kan de L.B.D. overgaan tot 't oprichten van wijk- of straatbrandweren, maar ook dan alleen, omdat er anders veel te weinig materiaal is. Dan komt iedere bewoner van een wijk of straat door middel van een lijstje te weten in welke huizen apparaten aanwezig zijn. U hoeft de brand bij u niet alleen te bestrijden, maar kan de hulp inroepen van niet getroffen buren. Deze zijn verplicht met hun apparaat mede tehelpen aan de bestrijding van het vuur. De aanwezigheid van een aantal blusschers in elke straat moet iedere bewoner toch een gevoel van veiligheid geven.j In het volgend nummer zal de bespreking van het brandgevaar beëindigd worden. Eigenlijk is het nu reeds klaar, maar er valt nog te wijzen op een paar punten, die van belang zijn voor de eigen bescherming, maar ook van toe passing zijn op het brandgevaar. Hoofd der L.B.D. A. BUWALDA. GEBREK AAN CULTUUR GROND 1 „Het overstelpend groot aantal sollicitanten, dat zich telkens, wan neer de Wieringermeerdirectis tot de uitgifte van een serie boerderijen overgaat, hiervoor als gegadigde meldt, bewijst hoezeer in ons land gebrek aan cultuurgrond bestaat". Zóó lees ik in de Agrarische Pers, het orgaan van Landbouw en Maat schappij. En dezelfde uitspraak kan men ook in andere bladen aantreffen. Ik wil er geenszins tegen opponee- ren want ik begrijp, wat de schrij vers bedoelen en ben het met die bedoeling volkomen een3. Maar is de conclusie, in haar woor delijke beteekenis, als zouden we ge brek aan cultuurgrond hebben, niet onjuist Er zijn heel wat journalisten zon der baan. Is dat een bewijs, dat er te weinig kranten in ons land zijn Er zijn 12000 werklooze onderwijs krachten. Moet daarom het onder wijs met enkele jaren worden ver lengd We zouden zoo kunnen door gaan met het stellen van vragen. Gelet op de afzetmogelijkheden van land- en tuinbouwartikelen is er, dunkt me, geen gebrek aan cultuur grond. Maar er is een teveel aan cultuurgrondbewerkers. De inpoldering van de Zuiderzee en de ontginning van woeste gron den zijn prijzenswaardige zaken, om dat ze voor het oogenblik de werk loosheid beteugelen en in de toekomst, welke naar we hopen herstel van den internationalen handel zal bren gen, een bestaan verzekeren aan de boeren, die deze gronden in eigendom of pacht bekomeD. Maar voor het oogenblik nijpt er geen gebrek aan grond. Mogelijk zijn enkele bouwproducten als tarwe en rogge thans nog met eenig voordeel te telen, maar oogst en prijzen van deze artikelen zijn riskante factoren en juist wanneer de vrije interna tionale handel zich eens zou gaan herstellen, zal het ten onzent zeer moeilijk worden om granen nog loo- nend te verbouwen. Cultuurgrond, al of niet benoodigd, kan bovendien niet getooverd wor den. We naderen in ons land de grens der ontginningsmogelijkheden. In elk geval zal het leger der cultuurgrond bewerkers harder groeien dan ons grondbestand. De groote vraag van thans zal nog grooter worden, de grondprijzen zullen stijgen en... het maken van winst uit arbeid wordt daardoor een steeds meer besliste on mogelijkheid. Zóó staan helaas de zaken. Wanneer een vermeerdering van cultuurgrond voorshands onge- wenscht en in gelijke verhouding tot de toenemende vraag ook een on mogelijkheid is, dan rest voor het herstel van normale agrarische ver houdingen slechts één middel: in krimping van het aantal cultuur bewerkers. Als het aanbod niet kan worden uitgebreid, dan moet deïvraag worden teruggebracht. Terecht werd er in de Agrarische Pers dan ook reeds op de wensche- lijkheid van emigratie gewezen. Maar de emigratiemogelijkheden worden bijna overal sterk beperkt Zijn er nog geen andere wegen om tot het gewenschte doel te komen 'n Boer mint zijn arbeid, zijn grond, zijn hoeve, zijn vee en zijn gewas, kortom: een boer is met tal van ketenen gebonden aan zijn boeren bestaan. Dat de zoon van den boer boer moet worden en zijn dochter met een boer zal trouwen, is in het algemeen gesproken een uit gemaakte zaak. Waar niet over te discusseeren valt. En toch zal dat laatste, naar ik meen, moeten gaan gebeuren, als we het boerenbéstaan willen redden. Vraag me niet, wat een boerenzoon dan moet worden, dus waartoe hij dient te worden opgeleid. In alle vak ken is een tekort aan werk en een teveel aan arbeidskrachten. Maar in alle vakken, uitgezonderd het boe renbedrijf, is nog altijd voor meer dan 50 pet. kans; d.w.z. voor de bes ten rest er, ook nu nog, een bestaans mogelijkheid. Heb je echter een hoofd vol met kunstmestleer en alle overige weten schap, welke het land- en tuinbouw bedrijf vereischen, maar vader heeft geen geld genoeg om peperduren grond voor je te koopen, dan is er geen heden voor je en geen toekomst. Ik geloof, dat de boeren er, méér dan tot heden het geval was, in de toekomst op uit dienen te wezen om hun zoons te laten studeeren, als ze daar geschiktheid voor hebben. Of naar een ambachtsschool sturen. Of ze op den weg van den handel moe ten laten starten. Zeker, ik ken de bezwaren. Er is een hecht familieleven buiten. Er zijn patriarchale verhoudingen. Er is boerentrots. Maar in het burgerleven zijn en blijven plaatsen te bezetten voor de besten en de boerenzoon, die wach ten moet tot er cultuurgrond „vrij" komt om er een bedrijf op te kun nen beginnen, zal het geduld moeten hebben van degenen, die op een wonder gaan zitten wachten. Wonderen zijn de wereld nog niet uit. Ze bestaaD, maar ze zijn zeld zaam ik zou geloof ik den minister vragen om 'n ander met de onder handelingen met Duitsche ministers te belasten. Als Jood zou ik het niet kunnen verdragen, dat ze me een Duitsche onderscheiding om den hals hingen, terwijl in Duitschland met zoo ge heel Andere bedoelingen handen om Joodsche halzen worden gelegd. Maar ja, zaken zijn zaken. Mis schien ook voor onze regeering en voor den heer Hirschfeld. Zaken zijn zaken. Het Duitsche nationaal-socialisme heeft een ideologie. Een harer be ginselen is het anti-semltisme, dat steuDt op de „overtuiging" der Nazi's, dat Joden de p.... zouden zijn der samenleving. Daarom worden de Joden vervolgd, ontrecht, mishandeld en uitgedreven in Duitschland en daarom wekken de Duitschers ook anti-Joodsche agitatie in het buiten land. Maar één oud en niet bepaald arisch klinkende leuze hebben de Nazi's uit den boedel van het verle den voor zich behouden: zaken zijn zaken. En daarom zag men op de plaat jes in de krant de Duitsche rijks minister Funk vriendelijk lachen en buigen tegen en handjes geven aan Dr. Hirschfeld, directeur van Handel en Nijverheid aan het Departement van Economische Zaken te Den Haag. Met wien de Duitsche minister over leg kwam plegen ten behoeve van het méér zaken doen tusschen Ne derland en Duitschland. Rijksminister Funk deed nog meer. In opdracht van zijn regeering, in naam dus van den Führer, omhing hij Dr. Hirschfeld een Jood! met de versierselen van een der hoogste Duitsche onderscheidingen! Zaken zijn zaken Zóó denken ze er in Berlijn over, in tegenstelling tot het Neder- landsche „Nationale Dagblad", dat keer op keer verzekerde, dat de oor zaak der moeiijkheden in het handels verkeer met Duitschland gelegen is in het feit, dat de Nederlandsche re geering volhardt in het afvaardigen van den „Jood" Hirschfeld naar Duitschland voor het voeren van handelsbesprekingen. In Duitschland kan men dien „Jood" niet luchten of zien, zegt het Nat. Dagblad. En een verstandige Nederlandsche regeering zou zich dus beijveren hem te ver vangen door een man, die te Berlijn meer persona grata was. Men ziet, dat Berlijn deze bezwa ren niet deelt. Mij verwondert slechts één ding, nl. dat er geen bezwaren blijken te bestaan van de zijde van den heer Hirschfeld. Ware ik in zijn positie, Alle copie hierop betrekking^hebben- de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. SERV ATIUS-OMROEP De wedstrijd Servatius IMilitair elftal uit Wanssum is er een van de allerbeste soort geworden. De wed strijd stond op hoog peil. Als er één aanmerking gemaakt mag worden, is het dezevoor een vriendschap pelijke ontmoeting was deze wed strijd iets te hard. Dit wil niet zeg gen dat er niet fair gespeeld werd, integendeel, maar er moet verschil zijn tusschen een vriendschappelijke ontmoeting en een competitiewed strijd. Deze ontmoeting nu was be doeld als een oefenwedstrijd, en in dit licht bezien had het wel iets ge moedelijker mogen zijn. Daardoor had vermeden kunnen worden dat een paar spelers van belde partijen onklaar geraakten, gelukkig zonder ernstige gevolgen. Zooals gezegd was het een prach tige wedstrijd die op hoog peil stond. Het tempo was zeer hoog en men speelde met een bezieling alsof het een competitiewedstrijd gold waar alles van af hing. Als geheel was Servatius Iets beter, vormde een beter geheel vooral het plaatsen en het kopwerk waren uitstekend verzorgd. Vooral de middenlinie blonk hierin uit en heeft menige militaire aanval onder broken om daarna de eigen voor hoede aan het werk te zetten. De militairen voetbalden uitstekend en waren een zeer goede tegenpartij. Zij begingen echter de fout de bal len te hoog te spelen. Uitblinkers waren de linkshalf en de linksback. De linkshalf was wel de beste man, alleen iets te temperamentvol, de linksback echter speelde een sublieme partij, rustig en beheerscht en een genot om te zien. Aan individueel spel en trucjes heeft Servatius nog wat kunnen leeren, het teamwerk van Servatius was echter wat beter en gaf tenslotte den doorslag. Het begint er bjj Servatius nu op te lijken dat men volgens een bepaald systeem wil gaan spelen. Dat is een verheugend verschijnsel. Indien de spelers op den ingeslagen weg willen voortgaan, zullen zij het in de komende competitie nog een heel eind brengen. De achterhoede en de middenlinie speelden een uitstekende partij. De voorhoede begint elkander al heel goed te begrijpen en op elkander ingespeeld te geraken en mag dan ook op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Zij moeten er echter voor waken de tegenpartij niet te ver terug te dringen zoodat het een omsingeling wordt. Daardoor raakt immers de weg naar de goal versperd en is er weinig kans op doelpunten. De voorzetten van liDks waren iets te scherp, terwijl af en toe de rech tervleugel wat verwaarloosd werd. Het verrassende element komt zoo doende in het gedrang! Volgens het systeem dat Servatius nu begint te spelen moet de linksbinnen nog iets meer terug blijven en den schakel vormen tusschen middenlinie en achterhoede. We hopen deze militaire ploeg nog spoedig eens opnieuw aan het werk te zien. Rest nog te ver melden, dat de wedstrijd eindigdein een verdiende 42 overwinning voor Servatius. Zondag a.s. gaat Servatius den returnmatch spelen tegen V.S.V. te Valkenswaard. Bjj het 2e lustrum moest Servatius met 82 het onder spit delven. Er is dus nog wat goed te maken! We geloven dat de uit slag er nu wel wat anders uit zal zien. We ztjn benieuwd wat de lui er van terecht brengen. Wordt het een verrassing We hopen in ieder geval dat het een spannende en faire strijd zal worden en dat de beste moge zegevieren. Goede reis en veel succes. VALK-REVUE. De Valk had een off day Had men verwacht dat De Valk een overwinning op VVLK zou be halen, het is anders uitgekomen. Met dezelfde cijfers, waarmee de roodzwarten in Leuth wisten te winnen, heeft thans VVLK gezege vierd. Het was een zeer slechte wedstrijd, de slechtste van 't heele seizoen, en behalve dat, hadden de Valken met 't pechduiveltje te kampen. Verschillende malen brach ten paal en lat en zelfs de hiel van den Leutschen doelverdediger red ding. Ware Fortuna met de Valken geweest, dan was 't nog zeker een overwinning geworden. Leuth nam na een kwartier de leiding, welke zij tot 10 minuten na rust wist te behouden, toen voorde Valken de lang verwachte gelijk maker kwam. De Valk oefende nu een geweldige druk uit op 't VVLK- doel. In deze periode was Leuth zeer fortuinlijk en wist stand te houden. Toen bij een vlugge aanval van Leuth, Ewals te ver voor de doellijn stond opgesteld en de bal over hem heen in 't net verdween, had Leuth met 21 de leiding en gaf deze niet meer af. Hiermede heeft Leuth zich nog een klein kansje tot behoud geschapen. Morgen speelt VVLK thuis tegen OSS, terwijl voor 23 Juli OSS—De Valk is vastgesteld. Deze wedstrijd kan nog alleen dan van belang zijn, indien Leuth Zondag weet te winnen. Dan wordt hij zelfs van zeer groot belang, want zou De Valk dan in OSS weten te winnen, dan staan alle drie weer gelijk en krijgt ieder weer een kans. Maar zoover zijn we nog niet. We zullen maar eens eerst afwachten wat VVLK morgen doet. D.I.S.-nieuws. De missiewedstrijd welke verleden Zondag gespeeld werd, ten bate van de missie van onzen dorpsgenoot de Zeer Eerw. Pater W. Janssen S.V.D., mag uitstekend geslaagd heten. Na een achttien jarig verblijf op Floris (N.O.I.) wa3 Pater Janssen nu bijna een jaar geleden, in zijn ge boortedorp Oirlo teruggekeerd, ten einde rust te nemen, en tevens nieu we krachten te verzamelen, om straks in Augustus weer naar zijn geliefd Floris terug te keeren. Zonder gebed en finantieelen steun kan nu eenmaal geen missioneering bestaan. Dat hebben onze voetballers dan ook goed begrepen. Wij ge'ooven dan ook wel, dat Pater Janssen over de resultaten tevreden zal zijn. Als tegenstander had D.I.S. ditmaal S.S.S. uit Over- loon gekozen. Daar beide elftallen met invallers uit kwamen, konden we nog niet behoorlijk over kwali- teitspel oordeelen. We weten echter wel, dat S.S.S. een faire ploeg voetballers is, die er zijn mag. Zij hebben dan ook bij ons een goeden indruk gemaakt. De voorhoede van D.I.S. met haar eminente midvoor aan het hoofdwas zeer actief. Gaarne zouden wij echter de spelverdeeling zien, zoowel over links als over rechts. Dat zou o.Lz. productiever zijn. De middenlinie was ook goed op dreef. Zij steunde de voorhoede goed, alhoewel er nog beter geplaatst dient te worden. De achterhoede was volkomen vertrou wenwekkend zooals altijd een groot struikelblok voor de vijandelijke aan vallers. Al met al kunnen we zeg gen, dat er goed gevoetbald is, en dat we met een gerust hart de vol gende competitie tegemoet zien. Rest ons nog te melden dat deze wedstrijd met 6—3 door D.I.S. ge wonnen werd en geüoten werd door de bekwame I.V.C.B. scheidsrechter Joh. Lichte veld uit Venray. Kring Horst—Venray. Jeugdcompetitie. Programma 16 Juli Afd. a. OostrumMeterik 5 uur D.I.S. bD.I.S. a 5 uur Afd. b. H.S.C.D.E.V. 5 uur ExcelsiorB.V.V. 5 uur Programma 23 Juli. Afd. a. MeterikDe Valk a De Valk b—D.I.S. b Afd. b. ExcelsiorH.S.C. Wanssum—D. E. V. De vereenigingen gelieve er om te denken, dat de contributie Zaterdag 15 Juli op de vergadering moet be taald worden. Programma van 16—22 Juli. Zondag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon Gesproken dagblad 9.20 Gramofoon KEULEN 9.50 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 10.50 Gramofoon Land- en Tuinbouw DEUTSCHLANDSENDER 12.25 Militair orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad KEULEN 1.50 Populair concert LUXEMBURG 3.50 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 4.20 Gemengd Koor LUXEMBURG 5.20 Concert DROITWICH 7.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Revue 10,20 Gesproken dagblad BERLIJN 10.50 Orkest Maandag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert KEULEN 12.05 Vliegeniersorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 1.35 Orkest KEULEN 2.30 Populair conceert LUXEMBURG 3.20 Gramofoon LEIPZIG 4.20 Orkest REGIONAL Programma 6.20 Orkest 7.00—8.00 ÉIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Orkest BOEDAPEST 10.30 Zigeunerorkest STUTTGART 10.55 Nachtmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gramofoon 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concgrt REGIONAL Programma 3.20 Arthur Salisbury ensemble KEULEN 4.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.30 Uitz. Rhqnhotel Dresden BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad. Gramofoon KEULEN II.Dansmuziek Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DROITWICH 12.20 Accordeonmuziek BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.35 Populair concert DROITWICH 3.20 Dansmuziek STUTTGART 4.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00_8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch Berichten. Koor DEUTSCHLANDSENDER 8.35 Cavaleriemarschen KEULEN 9.30 Dansmuziek BOEDAPEST 10.20 Concert KEULEN II.— Nachtmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Daverende Donderdagmiddag I.20 Gesproken dagblad KEULEN 2.30 Populair concert LUXEMBURG 3.20 Gramofoon LEIPZIG 4.20 Orkest KEULEN 5.20 Orkest REGIONAL Programma 6.20 Tango orkest 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Gevar. programma TOULOUSE 10.35 Verzoekcon eert KEULEN II.20 Militair concert Vrijdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Orkest HAMBURG 12.20 Bremer Stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN 1.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert REGIONAL Programma 3.20 Hippodrome orkest KEULEN 4.20 Concert LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Gevar. concert BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon BERLIJN 8.Concert Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gramofoon 1.20 Gespr. dagblad KEULEN I.35 Concert BRUSSEL Vlaamsch 3.20 Gramofoon LUXEMBURG 4.20 Gramofoon FRANKFURT 6.20 Militair orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch) 8.00 Gesor. dagblad. Gramofoon KEULEN II.— Populair concert, dansmuziek HORSTER VEEMARKT. Totaal aanvoer 189 dieren, waar van 14 stuks rundvee en 175 biggen. Handel in biggen zeer goed met prtjzen van f 12 tot f 17. ADVERTEERT IN PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9