f CO BIJENBOND Verf Beha Gemengde Berichten Advertentiën. Hartelijk dank Lakver 45 c Behanjj Th J KERSEN Dagmeisje Handfaschies Joh. Claessens Boer? Y VLISC( Over Ge welf Cocosl 98 Traploe Joh.ï 2 niet< woning Prcfr biedt voldoende waarborg voor een succesvolle drie dagen. De kunde der regisseurs, het be leid der directie en de ambitie en talenten van het geheele ensemble vormen reeds jaren de fundamenten waar Piet Vink zijn tooneelhuis op bouwde. En waar ook dit jaar over een uitgelezen schaar van mede werkers en artisten beschikt, laat het geen twijfel over of ook dit seizoen wacht ons een reeks van genotvolle, hoogstaande avonden. De nieuwgekozen Raadsleden. De verkiezingsstrijd is beëindigd. Venray heeft een nieuwen gemeen teraad gekozen, waarin vier zitten de leden niet meer herkozen werden daar deze zich niet meer herkiesbaar stelden. De vier raadsleden, die na Sep tember niet meer zullen terugkeeren in den Raad zijn de heeren Wet houder Houben, Goumans, As3elbergs en Vermeulen, Elders in dit nummer vindt men den uitslag der verkiezingen, waar men een volledig beeld krijgt van deze stemming. De nieuw-gekozenen zijn de heeren V. Pijls, (burgerlijst), Jos. Claessens en Th. Camps Gzn. (landbouwers) en J. Guelen (arbeiders). Het verlies bedraagt voorde land- bouwerslijst 1 zetel, de arbeiders wonnen 1 zetel en de burgers be hielden hun drie zetels. Posterijen. Telegraaf, Telefoon. De dienst op 29 Juni (verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard). Op 29 Juni a.s. zga de kantoren en stations voor den postdienst na 12 uur gesloten. De stortingen voor den post. cheque- en girodienst worden eerst den volgenden dag opgezonden. Stortingen en overschrijvingen met spoedbehandeling worden dien dag op het centrale girokantoor behan deld, indien deze vóór 11 uur bin nenkomen. De verzending en ontvangst van de post is als op de werkdagen. De 2e briefpostbestelling te Venray om 13 uur wordt niet uitgevoerd. Voor den telegraaf- en telefoon dienst zijn de kantoren en stations geopend als op de werkdagen. LANDSTORM-NIEUWS. Mochten wij dit jaar door de bui tengewone omstandigheid „uitwen dige veiligheid" onze schietoefeningen niet iu Mei kunnen beginnen, thans kunnen wij U berichten, dat a s, Zondag 25 Juni, te 11 uur v.m. de opening van het schietjaar 1939 zal plaats hebben op het Sportterrein. Wij vertrouwen, dat alle vrijwil ligers, voor zoover zij niet onder de wapenen zijn, ook dit jaar weer trouw de oefeningen zullen meema ken. In het afgeloopen seizoen verwier ven de volgende personen de navol gende bevretten-, Koningschutter: C. Pijls. ScherpschutterG. H. Rongen; J. W. Mommen; J. P. H. Arts; A. Jeu ken; G. Fleurkens; Ch. Nellen; P- A. Jeuken; L. M. Ewaits; J. v. Vechel; S. Willems; Fr. Flmsenberg, welke zij bij den leider in ontvangst kun nen nemen. De voorgenomen wandeltocht, die wij in de maand Juni zouden orga- niseeren, moeten wij eveneens door hiervoren vermelde omstandigheden verdagen en hopen wij deze in de maand September te houden. Vrijwilligers, Zondag a.s op Uw post. DE LEIDER. Zitdag Tweede Kamerlid. Op Maandag 3 Juli a s. houdt het Tweede Kamerlid Ir. M. C. E. Bon- gaerts een zitdag te Venray in Hotel de Zwaan, des namiddags van 3 tot 5 uur. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woon- en win. keihuis te St. Anthonis voor reke ning van den heer F. van Uden, werd dit werk opgedragen aan den laagsten inschrijver, Louis Volleberg te Venray. Buiten bestek glas- en verfwerk, ijzer-, electriciteit- en watervoorziening. Architect Jac. de Best, Boxmeer. Grootc Ruiterfeesten te Venray. De bekende jaarlijks hier te houden groote Ruiterfeesten, welke steeds duizenden toeschouwers naar het Sportterrein trekken, zullen dit jaar plaats hebben op Zondag 16 Juli a.s. Gevonden t Een rijwielplaat je, is op het politie bureau; Een Sjaal, is bij van Op bergen Groote Markt. Ongeluk. De 15-jarige v. L. te Ysselsteyn, kreeg door onvoorzichtigheid een pijl in het oog. Overbrenging naar het ziekenhuis te Venlo bleek nood zakelijk. Ongeluk. De magazijnknecht van Hooff te Merselo had deze week het ongeluk onder een stier terecht te komen, waardoor hij vrij ernstig werd ge wond. Dr. Bloemen verleende genees kundige hulp. MERSELO. De heer Gerrit Poels, lid van de Ruiterclub Sint Jan, be haalde op het ruitersfeest te America de eerste prijs harddraven met Nell y Meisje onder zand bedolven. Woensdagmiddag om 5 uur heeft zich aan den Venloscheweg te Horst een tragisch ongeluk voorgedaan, waarvan een 8-jarig meisje het slacht offer is geworden. Het kind, een dochtertje van de familie Coenen aldaar, was met eenige vriendinnetjes aan het spelen naast een berg zand van tien meter hoogte. Plotseling kwam er beweging in de hoeveelheid zand, met het gevolg, dat het meisje onder het vallende zand werd bedolven. De vriendinnetjes riepen de op korten afstand werkzame arbeiders, die ter plaatse een rijwielpad aan leggen, te hulp. Dezen slaagden erin het meisje te bevrijden. De levens geesten waren toen echter reeds ge- velcen. Brand in graanmaalderij. Door onbekende oorzaak is Woens dagmiddag te 5 uur brand uitgebro ken in de opslagplaats, annex graan maalderij, van den landbouwbond te Panningen. Aangewakkerd door een stevigen wind, verspreidde het vuur zich snel. Aan behoud viel niet tedenkeü.Een groote voorraad granen, meel, oliën en vetten viel het vuur ten prooi. In verbaDd met het groote gevaar, dat de omliggende panden liepen, werd de Venlosc'ae brandweer ge alarmeerd, die na een half uur ter plaatse was. Wegens gebrek aan water kon deze evenwel weinig uit richten. Niettemin bleef ds brand beperkt tot het pand van den land- bouwbond, dat geheel verwoest werd. De schade, welke in de duizenden loopt, wordt door verzekering ge dekt. Ongeluk op onbewaakten overweg. Op den onbewaakten spoorweg overgang te 's Hertogenbosch, is Woensdagavond een doodelijk onge luk gebeurd. De 18-jarige motorrijder van Hel- voirt uit Drunen reed op den over weg, toen een trein naderde. Hoe wel het uitzicht ter plaatse goed is, zag de jongeman den trein blijkbaar te laat aankomen. Het motorrijwiel werd gegrepen, terwijl de berijder tegen den grond werd geworpen en op slag gedood. VERDUISTERING. Door de Rijksveldwacht te Blerick is gearresteerd en aan den Officier van Justitie voorgeleid de 43-jarige W. J. uit Venlo, die vroeger direc teur was van een particuliere nacht veiligheidsdienst. Verdachte die in middels dezen dienst had overge geven aan een zekere W., wordt er van verdacht na de overgave nog gelden bij leden te hebben geïnd en ten eigen bate te hebben aangewend. Tevens had hij aan meerdere leden de mededeeling gedaan, dat zij als lid tevens tegen inbraak waren ver zekerd voor een bedrag van eenige duizenden guldens hetgeen achteraf bleek onwaar te zijn. Verdachte die op alle mogelijke manieren zich trachtte vrij te praten is na verhoor in de gevangenis ingesloten. Boschbrand tc Tegelen. Donderdagmiddag is brand uitge broken in de uitgestrekte bosschen aan den Brachterweg te Tegelen. De brandweer van Tegelen was spoedig aanwezig. Zij slaagde er in in samenwerking met millitairen uit Venlo, het vuur te stuiten. EenH.A. dennenbosch was toen verwoest. Dit was in tien dagen tijd de tweede maal, dat in deze grensstreek een boschbrand woedde. Volkskunst- cn Huisvlijt- T entoons telling. Te Tegelen beeft zich een comité gevormd tot organisatie van een volkskunst en huisvlijttentoonstelling in 1940. De leiding ervan berust in handen van den heer Paul Lüeker. Naar wij vernemen is reeds een globaal plan voor de a s. expositie ontworpen. Het comité zal samenwerken met de organisatie van de Tegelsche Passiespelen. Dreigend conflict in metaal industrie te Tegelen. In de Tegelsche metaal-industrie zijn ernstige moeilijkheden gerezen tusschen den R.K. metaalbewerkers- bond eenerzijds en de werkgevers anderzijds. Reeds enkele conferenties hebben tusschen de betrokken groe pen plaats gevonden, zonder dat ~ien tot een oplossing is kunnen geraken. Bij dit conflict zijn betrokken de arbeiders uit de volgende Tegelsche fabrieken: IJzer- en metaalgieterij W. Doesborgh Zn.; Ijzergieterij L. Hekkens Zn.; N.V. Ijzergieterij en Machinefabriek v/h. Th. Thijssen Zn.; Ijzerfabriek N.V. Industria; IJzer- en Metaal gieterij Driessen Billekens en voorts de Baarlosche Ijzergieterij te Baarlo. Ook de Ijzergieterij „De Globe" was oorspronkelijk iu dit conflict betrokken, doch de besprekingen tus schen den R.K. metaalbewerkersbocd en de directie dezer laatste fabriek zijn van dien aard, dat zeer binnen kort overeenstemming zal worden bereikt. De situatie schijnt thans een drei gender aspect te krijgen, nu door den R.K. metaalbewerkersbond een oproep tot alle arbeiders in boven genoemde fabrieken is gericht om zich uit te spreken over de aanvaar ding of verwerping der arbeidsvoor waarden, door de directies dier fa brieken gesteld. Algemeen wordt verwacht, dat, zoo men niet zeer spoedig tot een overeenstemming ge raakt, een staking in de Tegelsche metaalindustrie zal worden afgekon digd. 15e Limburgsche sociale studieweek. De commissie voor de Limb. So ciale studieweken deelt mede, dat de inschrijving van deelnemers voor de 15e „week", die van 6 tot 8 Augus tus te Rolduc gehouden wordt, ge sloten is. In totaal hebben zich aan gemeld 450 deelnemers, waarvan 100 geestelijken. Doodelijk ongeval op de staatsmijn Maurits. Dinsdagavond omstreeks tien uur werd op de staatsmijn Maurits de handlanger L. H. Reubsaet uit EIsloo, die belast was met werkzaamheden aan de klaarinstallatie voor slik, vermist. Woensdagmiddag werd zijn stoffe lijk overschot gevonden in een der tanks, waarin hij op onverklaarbare wijze moet zijn gevallen. R. was 27 jaar en ongehuwd. GOUDEN PRIESTERFEEST Zondag vierde de grijze nerder van Deurne, de Zeereerw. heer H. W. Roes, zijn gouden priesterfeest. Jachtverpachting. Onder groote belangstelling had te Deurne de verpachting plaats der jacht. Gepacht werd als volgt: Perc. 1 (Kwadestaart en Goor) W. Roes f 50.; perc. 2 (Kanveld en de Voorpeel) A. Hoebergen f80; perc. 3 (Snoerts) W. de Vries, Helmond, f 95; perc. 4 (de Peel) J. L. Clercx, Hel mond f 200; perc. 5 (Zinkske Neer- kant) H. Lambermont, Heerlen f 250. De totale opbrengst was dus f675 tegen f 460 over de afgeloopen jaren. Dc wisselmg der golflengten De Nozema deelt ons mede, dat gedurende het tijdvak van 1 Juli tot 1 October 1939 de programma's van A.V.R.O en V.A.R.A. over den 1875- en den 414.4 M.-zender en die van den K.R.O. en N.C.R.V. over den 301.5 M.-zender zullen worden uit gezonden. Watergebrek. In verband met de langdurige droogte, waardoor gebrek aan drink water is ontstaan is door de Burge meester van Veghel, in overleg met de C.H.V., deze laatste instelling bereid gevonden om aan de omlig gende bewoners drinkwater te ver schaffen. Ook op de brandputten in deze gemeente zullen pompen worden aan gebracht. Nieuwe boschbrand bij Groesbeek. De dertiende in veertien dagen. Donderdagavond is een hevige brand uitgebroken in de bosschen van het kasteel de Mookerheide, eigendom van den heer Vroeg. Dit is reeds de dertiende maal in veertien dagen tijd, dat hier in de omgeving een boschbrand is ontstaan. Na dezen brand is in de afgeloo pen veertien dagen een oppervlakte van meer dan tien H.A. bosch ver woest. Zooals men weet is de boschwacht versterkt, omdat men vermoedt, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. Misleiding van militairen keuringsraad. Een zonderling en misdadig beroep oefende jarenlang de oud-diamant bewerker S. Gr. te Amsterdam uit. Tientallen jongelieden men spreekt zelfs van meer dan honderd jongens zgn door dezen man afgericht om zich doof te houden, zoodat zij wer den afgekeurd voor den militairen dienst. Ruim tien jaar lang maakte Gr. zich aan deze feiten schuldig. Iedere cliënt betaalde hem f 300hij in strueerde de jongens nauwkeurig in een serie lessen en hij leerde hun wanneer zij moesten zeggen, het geluid van een horloge, een stemvork of een fluisterende stem te hooren. Wanneer zij volleerd waren, ging hg met zg'n cliënten naar een oorspe cialist deze gaf dan na onder zoek een verklaring af, dat de jongens doof waren. Op deze wijze werden tientallen militieplichtigen volkomen ten onrechte afgekeurd. Tenslotte werd de politie ingelicht. Tegen den diamantbewerker en ruim twintig jongemannen werd een vervolging ingesteld. In Maart j.l. stonden Gr. en één van de jonge mannen, de 19-jarige koopman L. L., terecht wegens het doen opmaken van een valsche geneeskundige ver klaring met het oogmerk om het openbaar gezag te misleiden. De diamantbewerker werd tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, den jeugdigen koopman L. legde de rechtbank één jaar gevangenisstraf op, door te brengen in de jeugdge vangenis. MEER WERK. Het Nederlandsche dames-confec- tie-bedrijf heeft zich zoodanig ont wikkeld gedurende de laatste jaren, dat de modezaken zich bijna geheel hebben kunnen losmaken van de vreemde, in het bijzonder Duitsche industrie. Zoo kon het voor 't eerst gebeuren, dat een in „Bellevue" te Amsterdam gehouden modeshow werd bij gewoond door bgna 1200 belanghebbenden, waar van meer dan 100 vertegenwoor digers van belangrijke buitenlandsche huizen, zeer velen uit Engeland en België, maar ook uit Stockholm, Bazal, Warschau, en zelfs uit Austra lië en Zuid-Afrika. Tal van officieele instanties gaven voorts door haar aanwezigheid blijk van haar belangstelling. In 't kort. Nadat Zaterdag te Warffum een Duitsch militair vliegtuig was ge land is bg Middelstum opnieuw een Duitsch vliegtuig geland. De inzit tende maakte, nadat hij op een bouw land was neergekomen aanstalten om direct weer op te stijgen. Dit is hem echter door het toege stroomde publiek belet. De vlieger moest daarna zijn tent in Middel stum opslaan in afwachting van het resultaat van het onderzoek. De heer Vermet, apotheker te Tiel, aldaar voorzitter van de Kamer van Koophandel en lid van menige plaatselijke instelling heeft ondanks zijn 68-jarigen leeftgd nog tijd en lust gevonden om zich zóó intensief aan studie te wijden dat hg dezer dagen te Utrecht kon promoveeren tot doctor in de wis- en natuur kunde. TWEE KINDEREN VAN DEN DOOD GERED. Zondagavond geraakte te Weurt bg Nijmegen het zesjarig dochterje van den heer J. van den Bosch, toen zg met haar fiets van een hoogte afreed, te water. Op den bagage drager zat haar 3Y2 jarig broertje, dat eveneens in het water terecht kwam. De korporaal-ziekenverpleger F. Seegers uit Tilburg, die te Weurt in garnizoen ligt, zag het ongeluk ge beuren. Hij sprong te water en slaagde er in het meisje op het droge te brengen. Het jongetje, dat met de fiets in de diepte was verdwenen, kwam even later bovendrijven, waar na de heer Seegers ook dezen dren keling aan den kant bracht. Nederlandsch schildwacht dronk er een pilske, en nu... Te Hurjbergen stond op 11 April .1. de 20-jarige soldaat J. H. F. S. op schildwacht aan de grens. Hg moest waken tegen de binnenkomst in Nederland van vreemdelingen. Doch op 4 meter afstand van de grens op Belgisch grondgebied stond een café-tje, waar het goed was om te zijn. En toen 't langen tgd rustig was geweest en er in geen velden of wegen iemand was te zien, doch uit het café-tje vroolrjke geluiden hem kwamen tegengeklonken kreeg hij plotseling hevigen dorst en het verlangen te genieten van een pilske. Hij verliet zijn post en stak met het geweer op den schouder de grens over en ging er eentje pakken op den goeden afloop! Doch de afloop was niet goed, want juist tijdens zijn afwezigheid kwam er controle en bij zijn terug komst was hij natuurlijk „het" sigaar! En nu moet hij een zware pijp rooken. Want de Krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft hem ter ver antwoording geroepen. Woensdag stond hij er voor terecht. Een maand gevangenisstraf eischte de auditeur-militair. Veertien dagen gaf hem de Krijgsraad. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 16 tot 22 Juni GEBOREN Gertruda M. P. van Treek, Hoenderstraat Elly Fr. A. Smits, Eindstraat Johannes G. Smits, Hoenderstraat Margaretha Ch. Houwen, Oirlo Johannes P. R. Huizinga, Henseniusplein Theodorus A. Cox, Castenray Frans P. G. Cox, Gasstraat. GEHUWD: Cornelis A. J. Snellebrand, 30 jaren, loodgieter en Arnold. M. van Dieren- donck, 31 jaren beiden te Venray Cornelis G. M. van Kempen, 26 jaren, metselaar en Allegonda B. M. L. v. d. Pasch, 25 jaren, beiden te Venray. ONDERTROUWD Gerard J. J. Hendrickx, 30 jaren, landbouwer te Wanssum en Johanna G. Jenniskens, 25 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN: Maria C. H. Linders, 30 jaren, Veltum Maria J. Jacobs, 15 jaren, Veltum Margaretha Ch. Houwen, 2 dagen, Oirlo 3 patiënten St Anna 2 patiënten St Servatius Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE t meer eer bied en liefde voor Christus Eucharistlcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekkap. van Wijngaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur leesmis voor Piet Arts. In alle H. Missen collecte voor den St. Pieterspenning. 2 uur kleine Congregatie, de propa gandisten worden verzocht de boek jes aan de prefecte af te leveren, half 3 kinderlof, 6 uur Lof, 5l/i ver gadering Apostolaat des Gebeds. MAANDAG half 7 zielmis, kwart na 7 leesmis bij gelegenheid vaneen 25-jarig huwelijk, 8 uur gest. jaarg. voor Willem Poels, echtgen., overl. kinderen en behuwdkinderen, 9 uur best. jaarg. voor Conrad Esser en echtgenoote, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor de Wed. Jacob Oudenhoven, kwart na 7 ge3t. jaarg. voor Hend Schraven en Bernardina Lijffers, 8 uur best. Sol. jaarg. voor Louis Raedts. WOENSDAG half 7 leesmis voor de Wed. Jacob Oudenhoven, kwart na 7 gest. jaarg. voor Johannes Peeters en ouders, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Hend. van denHeuvïl DONDERDAG feest van St. Petrij s en Paulus, de diensten als op Zondag de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uu| 8 uur leesmis voor de levende efi overl. leden Overheidspersoneel St: Paulus, half 3 kinderlof, 6 uur Lof, VRIJDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Pouwels, kwart na 7 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Joh. Nefkens en Elisabeth Sassen. ZATERDAG half 7 O.L. Vr.-Mis. kwart na 7 leesmis voor de vr. van Gerard Verstegen, 8 uur gest. jaarg. voor Johannes Janssen enCatharina Verstegen. 7 uur Lof. H.Familie. Deze week vieren hun patroon heilige Wetterhahn, G. Verstegen H. Dreessen, P. Hendriks, G. Peters P. Schols, H. Janssen, Th. Pouwels G. Goumans, M. Arts. Patronaats-Agenda. ZONDAG half 8 tot half 10 Patro naat. Voetbalgelegenheid Jonge Wacht. MAANDAG 8 uur juist Installatie aspiranten. Alle ouders van alle Jonge Wachten zg'n welkom. Ook de geïnstalleerden zgn present. Probeer een acteerno. te hebben. WOENSDAG balf 89 uur alléén groep voor Gerardus. Jonge Werkman. WOENSDAG half 9 tot 10 uur groep, waar we weer de papieractie aanpakken. Wie brengt idees mee voor de zomeractie en de propagan- da-avond van 't najaar. K. J. V. Zondag 3 uur alle K.J.V.-ers. Woensdag 7 u. Voorzitsters stands- groepen en functieleidsters- v.d. KJV. K. J. M. Zondag 8 u. alle K.J.M.-ers. STANDSORGANISATIES. Zondag 3 uur allen present. Congregalie. Zondag 2 uur kleine congregatie. Propagandisten moeten s.v.p. de boekjes meebrengen en afgeven aan de prefecte. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags van 24 uur. Vrijdags van 56. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 4de Zondag na Pinksteren, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Gelegen heid om te biechten aan de Epistel- zijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers en om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat, om 7.30 gez. Antonius- mis, Om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. DONDERDAG, feestdag van de H. Apostelen Petrus en Paulus, gen. absolutie. De H. Missen als op Zon dag om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Deze week nog gelegenheid om aan het klooster de jaarlijksche bij drage te betalen voor de stoelen. H. H. NISSEN. Zondag om 6 uur voor Jacobus en Piet Schaeffers, om 7 uur voor Peter Johannes Maessen en Willem Wijn hoven. Dinsdag om 6.15 voor Hendrika Gerrats als lid v.h. Koordje, om 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Donderdag om 6 uur tot zekere intentie, om 7 uur voor 't welslagen in een examen- Vrijdag om 7 uur voor Hendrika Gerrats als lid van 't Koordje. Zaterdag om 7 uur voor Hendrika Gerrats als lid van 't Koordje. DERDE ORDE. Zondag vergadering, waaronder de plechtigheid der toewijding van de Vereeniging aan het H. Hart van Jezus en Pauselijke Zegen voor de leden. Om half 10 de H. Mis, welke wordt opgedragen voor Zr. Maria Petronella Derikx-Wismans, Zr. Antonetta Oudenhoven-van Osch en Zr. Maria Linders. Daarna vergadering der mannen- af d., om half 3 voor de vrouwen. Tot Zondag 2 Juli is er nog ge legenheid om zich op te geven voor de opname van een Rotterdamsch kind gedurende de Augustusmaand. Nogmaals wordt dit liefdewerk bij zonder aanbevolen. Maandag om 7 uur Requiem Mis voor Zr. Maria Linders. Woensdag om 7 uur voor de leden die in het laatste kwartaal zijn overleden, te weten Br. Jacobus Hendriks, Zr. Petronella Derikx- Wismans, Zr. Antonetta Oudenho venvan Osch en Zr. Maria Linders. De Tertiarissen worden verzocht bij beide H. Missen zooveel moge lijk aanwezig te zijn. Jonge Derde Orde. Zondag 10 uur buitenkerkelijke vergadering afd. meisjes. AARTSBROEDERSCHAP VAN HET KOORDJE. Nogmaals wordt eraan herinnerd, dat bij overlijden kennisgeving aan 't klooster moet worden gedaan. Anders kan er niet voor worden in gestaan, dat de H. Missen worden gelezen. Het gemakkelijkst kan dit geschieden door afgifte van een bidprentje, waarop de woonplaats is geschreven. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 2 leerling naaimeisjes 1 Burgerdienstmeisje voordadelgk Eenige meisjes voor Corsettenfabrr 1 smidsknecht voor Venray 1 kappersleerling Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 boerenknecht voor Venray 2 nette dagmeisjes voor Venray 1 Huishoudster bg R. K. Priester Eenige IJzervlechters BIEDEN ZICH AAN 1 jongen van een Ambachtschool voor Electricien 2 Electriciens. Timmerlieden en metselaars 1 bekw. monteur-chauffeur 1 chauffeur tuinman 1 chauffeur schilder, DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 10—11 B en C-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. aan de H. Maagd Maria voor verkregen groote gunst, na voortdurend bidden van de krachtdadige Noveen der Drie Weesgegroeten. N.N. Het heeft God den Almach tige behaagd, heel onverwacht, meermalen voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, tot Zich te roepen in den leeftgd van ruim 56 jaren, on zen innig geliefden, onvergete- lgken, zorgzamen Echtgenoot en Vader, Broeder, Behuwd- broeder, Oom en Neef den Weledelen Heer Adrianus Josephus Huberfus Verheugen Lid der 3e Orde, van de Broe derschap van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand en de Nachtelijke Aanbidding, Echtgenoot van Maria Arnoldina Barthollna Janssen. De bedroefde familie M. A. B. VERHEUGEN— JANSSEN THEA JAN JE ANNETTE Familie VERHEUGEN Familie JANSSEN Heerlen, 21 Juni 1939. De plechtige Lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats hebben Zaterdag 24 Juni in de Parochiekerk van den H. Pancratius te Heerlen om 9.30 uur. Bijeenkomst ten sterfhuize Saroleastraat 42, om 915 uur. Leunen-Venray, Ret en randen Wij leert behangen 5 Zomerlas Bijenteelt Zondag 28 Juni a.s. om 1 uur nam. door den Heer A. VISSERS, Leunen, op zijn bijenstand. Alle belangstellenden welkom. het Bestuur. Geregeld verkrijgbaar eiken dag versch geplukte voor den inmaak, aan dagprijs. L. Backus, Stationsstraat. voor 1 Juli pl.m. 16 jaar. 2 Adres bureau dezer. Ondergeteekende beveelt zich aan voor VRACHT WERK. Tevens te koop een trekharmonica 2-rijer als nieuw, voor weinig geld. JOH. ROOIJACKERS Beekweg Telt. 100 WETTIG GEU Heupcoreet uit iraale bref- ché, geheei gevoerd en doorgestikt maagged en 55 2 teer solide elastldinken. Alleenverkoop H. J. Ebberink Marktstr. 5 v.h. A. THIELEN Ontvangen de nieuwste mooie serie, iets aparts f 2.25 Moderne Boodschap- tasschen in blauw, zwart en beige met ritssluiting im. leder 90 ct. Prima leeren Boeken- tasschen prachtkwaliteit f 2.15 Het Ka:;- bank is ts Juni geCj Even naar H Deze vra extra stfitki 55 i Kameni zoolang da 1401 Cocos Deae Pluche Bai Zita pa ti rechtscheik van kopei® Jan Rc# elk groot! Te bevrii Eindstraat,® Vanaf!' 'J

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2