TWEEDE BLAD VAN PEEL EN MAAS DE NIEUWE ILL.O.-SCHOOL TE VENRAY. FEUILLETON. Een meisje in de Wild West. Langs de kruislijnen der Europeesche Imperia. Ivorol-tanden Zaterdag 20 Mei 1939 Zestigste Jaargang No 20 HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Venray maken b jj deze bekend, dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten zal zitting gehouden worden te Venray in het Patronaat Patersstraat 28: op 22 Mei van 13 16 uur, voor hen, wier geslachts (firma) naam begint met een der letters A en B en voor openbare in stellingen; op 23 Mei van 9—12 en 13—16 voor hen, wier geslachts (firma) naam begint met een der letters C (waar onder de Coöperaties) D, E, F, G, H, I, J; op 24 Mei van 9—12 en 13—16 voor hen, wier geslachts (firma) naam begint met een der letters K, L, M, N, O, P, Q, R, S; en op 25 Mei van 913 voor heD, wier geslachts (firma) naam begint met een der letters T, U, V, W, X, Y en Z. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht: le. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfc" dienen te zgn, koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten ge reinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zyn gemaakt en daarna in gewreven met gekookte lijnolie. 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1939 gestempeld moe ten zg'n met de letter m en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken nog gelegenheid bestaat maten en ge wicht,en te laten herijken aan het ijkkantoor te Maastricht, St. Ser- vaasklooster No. 41, op den eersten en derden Vrijdag der maand van 9—12.30 en van 14.30—17 uur, met uitzondering van feestdagen. 3e. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het af- keuringsmerk A niet in winkels enz. mogen wor-^^denteruggebracht 4e. dat ten bate van 's Rijks schatkist moet betaald worden voor het onderzoek der maten en gewich ten (ijkloon) en voor het justeeren der gewichten (justeerloon) en 5e. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen wor den. (De gezegelde enveloppe, afge geven bij de vorige verificatie moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewich ten anders aan de eischen gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbevijs tot een be drag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht moet zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening no. 152451 van Ijk kantoor Maastricht worden gestort). Venray, 6 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Zooals bekend is, werd in Septem ber van het vorig jaar overgegaan tot oprichting van een U.L.O.-school in Venray. De algemeene behoefte aan verdere ontwikkeling is de oorzaak geweest, dat dit schooltype zoo geweldig ver spreid werd over ons land. Tegenwoordig is er bijna geen enkele plaats meer van eenige be- teekenis, die niet haar U.L.O.-school heeft. Venray had geen U.L.O.-school. Het was nu de bedoeling van de initiatiefnemers om ook de jongens 30 Carver's gezicht was spierwit, zijn massief, groot lichaam scheen ineen te krimpen, doch hij beheerschte zich weer. Het bloed stroomde weer naar zjjn gezicht en hij wendde zich uitslui tend tot Court. Morgan verhief voor de zooveelste maal zijn waarschuwende stem. Spreek niet, Carver. Je zult later genoeg gelegenheid hebben om te spreken. Voor het gerecht of er buiten. Ga weer zitten en laat dezen man de rest van zijn verhaal doen. Als hij nu liegt, zal het niet moeilijk zijn, dat te bewijzen. Als het waar is, wat hij zegt, wel, dat kunnen we dan misschien ook in deze kamer in orde maken. Carver liep weer terug naar den stoel waaruit hij opgesprongen was Court nam een paar andere papieren van de schrijftafel op, maar Morgan beval hem even te wachten. De lijk schouwer richtte ernstig het woord tot Young en Moon. - Jullie twee luistert op het oogen- blik naar dingen, die misschien later zullen blijken jullie niets aan te gaan, zei hij. - Als ik geweten had wat er kwam, had ik je allebei weggestuurd. Nu ge er eenmaal zijt. kunt ge blijven, totdat ik zeg, dat je gaan kunt. Ik wil er nu maar meteen bij zeggen, dat de eerste van jullie, die iets oververtelt van wat er hier gezegd wordt, later zal wenschen, dat hij maar liever zijn tong afgebeten had. van onze gemeente en de omgeving in de gelegenheid te stellen dit on derwijs te kunnen volgen. Bij gebrek aan een geschikt ge bouw, werd de school voorloopig ondergebracht in het Patronaat. Intusschen zgn door de betreffende instanties stappen gedaan om te komen tot het bouwen van een nieuwe school. Onder leiding van den Heer van Schendel, Directeur van Gemeente werken, zijn de planDen gereed ge komen en hoogstwaarschijnlijk zal deze maand nog een aanvaDg ge maakt kunnen worden met de uit voering hiervan. Zooals de teekening aangeeft, zul len er vjjf lokalen gebouwd worden, waarvan vier gewone leslokalen en één natuur- en scheikundelokaal. Het terrein, waar de nieuwe bouw zal verrjjzen is gelegen in het uit- beidingsplan der Gemeente Venray, aan de Mgr. Nolensstraat. In aansluiting op het voorgaande, lijkt het ons goed, hier het een en ander te zeggen over het U.L.O.- onderwijs. Zooals boven reeds gezegd werd, wordt er in ons land behoefte ge voeld aan meer ontwikkeling. Hoe beter een jongeman ontwikkeld is, hoe gemakkelijker zal het hem vallen om zich later een bestaan te ver werven. Op de U.L.O.-school wordt onder wijs gegeven in de vakken van de Lagere School en daarbij in Fransch, Duitsch, Engelsch, Handelsrekenen, Boekhouden en Wiskunde. Na drie jaren moeten de leerlingen zich onderwerpen aan een examen om het U.L.O.-diploma te kunnen behalen. Dit examen bestaat uit een schrif telijk en een mondeling gedeelte en moet afgelegd worden in Roermond voor een onder Rijkstoezicht staande commissie. Aan het U.L.O.-diploma zijn vele voorrechten verbonden. Zoo geeft het o.a. toegang tot verschillende betrekkingen en inrichtingen van verder onderwijs. Tot de U.L.O.-school kunnen toe gelaten worden alle leerlingen, die op de Lagere School voldoende ken nis hebben opgedaan en normaal begaafd zijn, Een bepaalde leeftijd is niet voorgeschreven. Herhaaldelijk is ons gebleken, dat er bij vele ouders verkeerde opvat tingen heerschen wat betreft de kosten, die ermee gemoeid zouden zijn, indien ze hun kind de U.L.O.- school lieten bezoeken. Het zij daarom hier nogmaals vermeld, dat boeken, schriften, kortom alle leermiddelen totaal gra tis verstrekt worden en dat het schoolgeld ongeveer tweemaal zoo hoog is, als in het geval, dat die leerling de Lagere School bezocht. Over eenigen tijd zal er weer ge legenheid bestaan om leerlingen voor het nieuwe leerjaar aan te melden. Gezien de geringe kosten en de groote voordeelen van het U.L.O.- onderwijs, raden we de ouders, die kinderen hebben, die ervoor in aan merking komen, aan, deze kinderen van dit onderwijs te laten profiteeren. Ze vergrooten daardoor hun kansen in het latere leven. gezond en parelblank Begin nog heden met Qe NederiondscheTandposft Doos 20,Tube 40 en 6Oct. „WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" Een belangwekkende serie reisbrieven. XXII. Uit Bengasi,—Cyrenaïca. Geen tegenstellingen in het ge- dachtenleven kunnen verhinderen, dat men, acht dagen op elkaar aangewezen, op zee en bij storm, vrienden wordt. In Bengasi heb ik bij het afscheid van menigen veel hartelijkheid ondervonden en soms was het niet zonder weemoed, dat we elkaar bekenden hoe weinig waarschijnlijk het wel zou zijn, dat we elkander ooit weer zouden ontmoeten. De Miianees heeft zijn hart nog eens tegen me gelucht. „Die en hij wees op het groepje jonge officieren en ambtenaren in de naastgelegen rooksalon - weten niet wat ze mèt den oorlog over zichzelf en ons afroepen. Als het van hen afhing, ja dan zou de oorlog losbreken. Heel de wereld zou zich dan tegen Italië keeren. Wanneer Italië immers Frank rijk zou verslaan en daarmee ook Engeland, wanneer Italië dus Tunis zou verwerven, wellicht ook Malta, dan zou het den grooten zeeweg naar het Oosten geheel bedwingen door zijn slagboom Sicilië - Tunis en de daartusschen gelegen kleine Italiaansche eiland jes. Het zijn waarlijk niet alleen Frankrijk en Engeland welke zich daartegen zullen verzetten. „En dan; ik geloof nog niet, dat Duitschland voor een zuiver Italiaar.sch belang ten oorlog zal tijgen. Slechts weinigen van de oud-strijdeis kunnen zich de Duit- schers als bondgenoot indenken. Zijn wij, Italianen, al niet tot slachtoffers van de as Rome-Ber- lijn gemaakt? Is er één land, dat méér geschaad is door de an nexatie van Oostenrijk dan Italië? Wordt onze positie op den Bal kan door eenig land meer be dreigd dan door Duitschland?" 't Valt me mee, zei ik dat je zóó en zoo luid durft spreken. Dat zou in Duitschland toch niet mogelijk zijn. - Niet? vroeg ie verwonderd. Maar dan sloeg ie moedeloos de handen in elkaar. Meen intusschen niet dat je ten onzent zonder schade je kunt uitspreken. Maar ik kan me niet voegen naar zekere noodlottige facistische strevingen op internationaal ge bied. Ik ben ook geen lid van de facistische partij. Kijk 1 Hij greep naat zijn revers, waar de facisten hun lidmaatschapspeld plegen te dragen. Op die plaats droeg mijn Milaneeschen vriend een rouwlint. Hij lichtte het op om te laten zien dat ook daar onder geen insigne zat. Ik kreeg een idee. Bent U lang in den rouw? vroeg ik. Mijnheer ik ben in zaken. En dan moet je de gevoelens van je klanten ontzien. Dit rouwlint excuseert het niet-dragen van het facistisch partij-insigne. Ook het afscheid van den mili tairen vliegenier-boordmecanicien was hartelijk. Maar we zijn onbe grepen gebleven voor elkaar. Ik snap niet, zoo waren mijn laatste woorden, hoe je zóó voor den oorlog kunt zijn. Als ik Italiaan was Als u Italiaan was, zoo luidde zijn interruptie, dan zou u net zoo enthousiast voor den oorlog zijn als ik! Daags tevoren hadden we in groot gezelschap een discussie gehad over de Italiaansche aan spraken in Tunis, Dzjiboetie, en ja, waarlijk! het Suezkanaal Ik had betoogd dat het Fransch initiatief en Fransch kapitaal was geweest, waardoor de Tunische havens konden worden ingericht, de Abessijnsche spoorweg ge sticht met de afvoerhaven Dzji- boeti, en het Suez-kanaal kon worden gebouwd. Op een gege ven moment sprong mijn vriend- vliegenier overeind, en hij riep: „Houd toch op, dat gepraat over geld zit me tot hier!" En hij wees met zijn hand tot vlak onder de kin. Het jeugdige facisme vindt ge praat over rechten nodeloos en irriteerend. Is Italië machteloos, goed, dan heeft het niets te zeg gen. Maar is het sterk en mach tig, dan zal het nemen zoo is de facistische gedachtengang, wat het noodig heeft om te leven en groot te zijn. In de verhouding van het Ita liaansche volk tot Mussolini zijn aldus een officier in ons laatste onderhoud, drie stadia. In het eerste stadium onderkenden de meeste Italianen in hem slechts een avonturier. In het tweede stadium werd hij algemeen ge vreesd om zijn gestrengheid. In het derde stadium, toen hij ge toond had wat hij vermocht te bereiken, kennen we allen slechts diepe vereering voor hem. Mijn vriend kneep zijn handen samen en een glimlach van za ligheid omstraalde zijn gelaat. Moi aussi, je l'adore!" Wij vol gen den Duce, wat hij ons ook moge bevelen. We volgen hem in volkomen vrijheid van geest, een vrijheid, welke nog nooit zoo intens werd beleefd als onder het facisme. Tegenover zooveel geestelijke vervoering wist ik enkel de zakelijke opmerking te maken, dat de mij uit Holland toegezon den dagbladen me in Italië meerendeels niet en in Lybië in het geheel niet hadden bereikt, terwijl de ontvangst in Frankrijk, op Corsica en in Tunis volkomen regelmatig was geweest. Mijn vriend wist daar geen verklaring van. De as Rome—Berlijn lag hem maar zóó-zóó. „Mussolini, zei hij, is een imperatorHitier een imitator". Waarop ik hem ten afscheid mijn meening over de anti- Joodsche decreten in Italië heb kenbaar gemaakt. In welk 'n onherbergzame woestenij van Afrika ik thans wel ben beland, moge den lezer duidelijk worden uit het feit, dat ik op het oogenblik al sedert 14 dagen geen krant meer heb ont vangen, noch er een in een voor mij vlot te lezen taal heb kunnen koopen. Hier in Bengasi zijn slechts wat oude geïmporteerde kranten verkrijgbaar of een plaatselijke „bulletino". Ik kan gelukkig zoo'n beetje eruit verstaan, wat er voor bijzonders ter wereld is gebeurd. Radio, een ongekend iets hier. Althans in openbare gelegen heden. Even vöör Bengasi had de marconist van onze boot een be richt opgevangen van de verkie zing van Kardinaal Pacelli tot Paus. Dit bericht had de Italiaan sche opvarenden merkbaar ge schokt. Immers, had graaf Ciano niet vooral tegen een eventueele verkiezing van kardinaal Pacelli geopponeerd Mijn vrienden waren er meer of minder onthutst van, dat de Kerk het aandurfde om de in tenties van het fascisme te trot- seeren. Maar ze waren gematigd in hun critiek, als puntje bij paaltje komt, voelen de Italianen zich, of ze al of niet practisee- ren als zoodanig roomsch-ka- tholieken. En ze waardeeren het decorum, dat de Paus van Rome aan hun land verleent. Zaterdag in Bengasi gearriveerd woonde ik er Zondags den pon- tificalen kerkdienst ter gelegen heid van de verkiezing des Pau sen. Aangekondigd was, dat de Hoogmis zou worden gecele breerd door den bisschop van Bengasi, dat er mededeeling zou worden gedaan van de verkiezing van den nieuwen Paus en dat plechtig Te Deum zou worden gezongen. De nieuwe, in moderne stijl opgetrokken kathedraal was eivol, voor het meerendeel waren het militairen, die 't kerkgebouw vulden. Over de geheele lengte van de kerk had zich een mili taire eerewacht in dubbele rij opgesteld; daar tusschen door schreed de bisschop en geeste lijkheid. Ook ral van hooge offi cieren, o.m. twee generaals en een admiraal, waren aanwezig. Aldus brachten leger en vloot hun officieele hulde aan Paus Pius XII. Wat er van de toekomstige verhoudingen tusschen kerk en staat onder Pius XII te verwach ten is, daarover durven de Ita lianen hier zich niet goed uit te spreken. Het heeft onder hen een sterken indruk gemaakt, dat de nieuwe Paus in een door Hem persoonlijk onderteekend telegram van zijn uitverkiezing op den Stoel van Petrus kennis gaf aan den koning-keizer van Italië, terwijl hij een gelijke me dedeeling aan Mussolini deed geworden. o— Bengasi, de hoofdstad van Cy renaïca maakt zoo'n beetje den zelfden indruk op den bezoeker als Tripoli: een nieuwe stad, geweldig van opzet, maar zonder bezieling. De parken zijn groot van omvang, maar er wil blijk baar niets groeien in het droge, dorre, roode zand. Om elke plant en boom is een geul gegraven en heel den dag worden water stralen op de oppervlakte ge richt, maar het wil niet. Onder ons gezegd ik weet 'haast niet meer wat regen is. Den laatsten regen, geloof ik, dien ik heb gezien, viel 't was omstreeks half Januari in Rome; op 'n avond, als 'n zwoele onweersbui. Ik baad dagelijks in de zon, maar zoo zoetjes aan gaat zich aan mij wederom de waarheid der zegswijze beves tigen, dat men ook van 't goede te veel kan krijgen. Ik verlang naar een verfrisschend buitje. Bengasi heeft nog drukker mi litair verkeer dan Tripoli, 't Is 'n beetje vervelend om er te wandelen, want je durft nauwe lijks óm of óp te kijken. Je blik stuit overal op kazernes, marine etablissementen, op schildwach ten en wantrouwende fascistische dignitarissen. Er is een interessante inboor lingen wijk, - 'n staalkaart var. Afrikaansche huidskleuren. Er is ook een Joodsche kolonie van 3000 zielen. Ik ben te Bengasi met enkele invloedrijke Joden (van Engelsche origine) in aan raking gekomen. Ze zeggen, het niet al te slecht te hebben in Lybië, maar de toekomst blijft onzeker. Ze hebben respectvoor den gouverneur van Lybië, den Iuchtmaarschalk Balbo, die geweigerd zou hebben om de economische bepalingen der Ita liaansche anti-Joodsche wetge ving in Lybië in te voeren, zijnde Hij keek Court weer aan. Ga verder, jonge man. Er is niet veel meer, dokter. Ik jeloof, dat de rest voornamelijk Miss Moran aangaat. Ik verzoek Mr. Carver om Miss Moran te zeggen, wat de werkelijke rede is, waarom hij de Bar Rafter K wenschte te bezitten. De advocaat had tijd gehad weer geheel rustig te worden. Dr. Morgan gaf me zooeven een heel goeden raad, zei hij koel. Dat was, toen hij me ried niets te zeggen. Ik zal niet sprekenniet voordat de tijd daartoe gekomen is en dan alleen voor de betreffende autoriteiten. Jij hebt geen recht me te ondervragen, Court. U hebt absoluut gelijk... dat recht heb ik niet. Maar het komt me voor, dat er hier iemand is, die dat recht wèl heeft. Miss Moran, zou u hem die vraag willen stellen Nora Jane sprak nu voor het eerst sedert Ted in de deuropening verscheen en ze zijn naam geroepen had. Is er een antwoord op die vraag, Mr. Carver Nee, antwoordde hij prompt. Er is geen antwoord. Miss Moran. Die man is een leugenaar en een dief. Ik zal hem niet de eer aandoen, hem van antwoord te dienen Dat is ook een manier om haar duidelijk te maken, dat u niet van plan bent het haar te zeggen, merkte Court rustig op. Er is niets te zeggen.... Nee Denk nog eens na, Guus. of zal ik je een beetje helpen Het antwoord isdelfstoffen I Kom, vertel haar, hoe de ranch vroeger aan den naam Piedras Pesadas kwam. Vertel haar precies, wat die „zware steenen" zijn. Vertel haar, dat er een paar mil- lioen dollars te verdienen zijn en hoe ze een schatrijke vrouw kan worden door de zware steenen, die in de Scha pen Canyon liggen. Vertel haar, dat vervloekte dief, of ik spring over de schrijftafel heen en dwing je er toe I Jii— jij-- Carver's gezicht was purper gewor den. Hij greep den rand van de schrijf tafel, terwijl hij opstond. Niemand zag, hoe hij die lade langzaam opende. Twee centimeter... drie.en Carvers hand greep naar de 45-revolver met den langen loop. Schiet, Lafebrulde hij je hoort wat ik zeg... schiet 1 De hand van den revolverheld vloog langs zijn lichaam, terwijl de minder geoefende Carver den haan van zijn wapen overhaalde... In dat onderdeel van een seconde redde Morgan zichzelf en Nora Jane uit de vuurlinie, door zich eenvoudig met stoel en al achterover te laten vallen en het meisje in zijn val met zich mee te sleepen... Court's rechterhand bewoog blik semsnel. Er schoot een vlam uit zijn gebalde vuist, toen de loop van den snelvuurrevolver vuur spuwde. Young had zijn revolver reeds half uit den holster getrokken. Maar verder kwam het wapen niet... Hij uitte een rauwen kreet, toen een kogel hem trof. Court's arm bewoog opnieuw. Een tweede schot... en Car ver's wapen viel kletterend op het schrijfbureau en werd door het vallen de lichaam van den advocaat bedekt. Lafe Young viel eerst tegen den muur en toen voorover op den grond. Voor het eerst in zijn leven was hij overtroffen.... en hij leefde hoogstwaar schijnlijk net lang genoeg om dat te beseffen. Vijf seconden lang staarde Ted naar de ineengedoken gestalte van August J. Carver. Met zijn linkerhand hief hij het hoofd van den man even op en staarde in de doode, uitdrukkinglooze oogen. Carver's voorhoofd bonsde op het blad van de tafel, toen Court hem losliet. Ted Court stopte zijn revolver weer in zijn zak en reikte Morgan de hand, om hem weer op de been te helpen. Ik geloof, dat Miss Moran flauw gevallen is, Dok, zei hij. Ook Stack- pole heeft vast en zeker een flauwte.... tenzij hij door een kogel getroffen is, maar ik geloof niet, dat dit bij een van de twee het geval is. Het is ge lukkig gedaan. Ik was al bang, dat er iets dergelijks van komen zou. EEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Stephan Morgan was vóór alles arts en zijn beroepsinstincten overheersch- ten alle andere emotie's, zooals vrees of verbazing. Hij negeerde Court's hand en heesch zich overeind. Vlug liep hij naar het lichaam van Carver. Zijn onderzoek duurde kort; zijn geoefende vingers voelden geen kloppen meer in den pols, noch in den slagader aan den hals en de oogap pels reageerden niet meer op den druk van zijn vingers. Eén blik was voldoende wat Lafe Young betreft. Het lichaam van den revolverheid lag op de knieën, het gezicht voorover. Ze zijn beiden dood. Ze waren dood, voordat ze vielen. Waar is die andere kerel Joe Moon Hij ging door die deur daar... het hoofd voorop... toen de schieterij begon. Hoe gaat het met Miss Moran, Dok Is ze... weer in orde Ja. Over haar hoeven we ons nu geen zorgen te maken. Spreek Ylug Je blufte toch niet, toen je zei dat er twee mannen van de Federale Politie beneden waren Nee.ze zullen... Goed, goed. Nog één ding. Alles wat je over Carver vertelde, de pa pieren, die je hier te voorschijn haalde, kun je dat alles bewijzen Absoluut Even later lag Morgan's hand op de knop van de zware deur. Hij opende ze en liet twee mannen binnen, die revolvers in hun handen hielden en een onwilligen Joe Moon voor zich uit dreven. Kom binnen, kom binnen. De dokter sloeg de deur weer ach ter hen dicht en grendelde ze direct. Ik ben Morgan... de lijkschouwer. Zijn jullie van de Federale Politie Zij knikten. Gregg, stelde de een zich kort voor en dit is McPherson. Wat is hier gebeurd Een heeleboel. Je zult de heele geschiedenis nog vlug genoeg hooren. Op dit oogenblik moeten we zorgen, dat we niet de heele stad hier krijgen. Alle inwoners van Black Buite zullen binnen een minuut hier zijn. Ik twijfel er aan..of het zou moeten zijn, dat iemand buiten iets vertelde. Zelfs op de trap wisten we niet precies, of het schoten waren, die we hoorden en waar het geluid vanaf kwam. Toen deze man hier de trap afgerend kwam.... wit als een doek en bijna over zijn eigen voeten struikelend pakten we hem. Wij hebben hem de handboeien aangelegd en kwamen toen naar boven. Er kwam een vreemde uitdrukking in Morgan's gezicht. Hij sprak plechtig: Ik hoop waarachtig, dat je gelijk hebt en dat er buiten niets te hooren is geweest. Ik zal jullie later wel dui delijk maken waarom. Ik zal nu eerst voor Stackpole zorgen en voor Miss Moran. Willen jullie zoolang hier blij ven. We gaan nog niet weg. De woorden kwamen er grimmig uit De dokter glimlachte flauw toen hij zich tot Court wendde. Kijk eens in de benedenste la van het schrijfbureau, jongeman. Er moet daar een flesch staan met een paar glazen. Jij kunt voor Miss Moran zorgen als je wilt. Wrijf wat van het goed op haar slapen. Als ze bijkomt, laat haar dan rechtop zitten en geef haar wat te drinken. Nore Jane bewoog zich. Even tril den haar oogleden, toen opende ze de oogen en keek in Court's angstig ge zicht, dat vlak boven het hare was. Ted... Present Lady Jane. Hou je rus- Zijn arm was om haar schouders, toen hij naast haar neerhurkte. Hij tilde haar bovenlichaam op totdat haar hoofd tegen zijn borst rustte. Neem een slok van dit goed. Hij hield het glas tegen haar lippen en ze dronk gehoorzaam een slok. z'i hebben je niet geraakt, Ted Nee. Alles is nu in orde. Sluit uw oogen maar een paar minuten. Driftig schudde ze het hoofd. Haar oogen lieten hem niet los. Nee, nee. Wat gebeurde er Vertel het me. Hij aarzelde misschien één enkele seconde. Wel, vroeg of laat moet u 'ttoch weten. - Ik was hun te vlug Zij wil den mij voor goed onschadelijk maken. Maar ik was hun gelukkig te vlug af. Bedoel je, dat ze.... Hij knikte ernstig. Haarlichaam tril de in zijn armen, haar hand greep ziin schouder. 6 r 1 Ted en ben jij niet Kalm, meisje, kalm. Ik ben heele- maal m orde, zooals ik al zei, lieve ling. Ze opende de oogen weer en keek dapper om zich heen. Vlug keek ze weg, toen ze de lichamen van Carver en Young ontdekte. Ze zag Dr. Morgan,

Peel en Maas | 1939 | | pagina 5