H ©eren -4 Advertentiën. Boerenleenbank Venray. Landbouwbond V. FONCK Jr zaak gesloten. Slagerij Chr. Goumans. H. J. Ebberink Paardenverzeker. Chique Kous EBBERINK W andel wagens Kinderwagens Th. Pouwels Verven. Behangen Schildersbedrijf Weijmans. mooie Windmolen met steel cadeau. Tk POUWELS H. J. Ebberink Parapluies en Wandelstokken Th. Pouwels kraagjes 1 Brespen tnoopen Ceintuurs H. J. Ebberink Ei[ Garj 1 -=3 4 ne boot 100. een een 6 zi r. c 10 9 ;c ïoL. hebben en na afloop van deze cursus een betrekking als dienstmeisje zul len aanvaarden. Deze cursus wordt gratis gegeven. Aanmelding tot deelname bg de Eerw. Heeren Geestelijken of bij de Gemeentelijke- teveDs Districts arbeidsbeurs Venray, Marktstraat 10 vóór 25 Mei a.s. Venray, 16 Mei 1939. De Burgemeester van Venray* A. H. M. JANSSEN. Burgemeester en Wethouders van Venray breügen ter openbare ken nis dat de „Verordening tot wijzi ging der verordening op de heffing van marktgeld" vastgesteld door den Raad der gemeente op 28 Februari 1939, Nr. 25/13, en goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 24 April 1939. No. 24 ter gemeentesecretarie ge durende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Venray, 15 Mei 1939. Burgemeester enWethouders van Venray, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAR EN. ONDERSCHEIDING. De Weled. Zeergel. Heer Dr. A. Janssen werd benoemd tot Ridder in de Orde van den H. Gregorius de Groote, ter waardeering van zijn vele en groote verdiensten op katholiek, sociaal en charitatief gebied. Deze hooge onderscheiding werd hem, vergezeld van een gelukwensch, door Deken Berden, in tegenwoor digheid van geestelijke en wereldlijke autoriteiten overhandigd. Donderdag na de Hoogmis bracht Venray's Harmonie, alsook de Schola Cautorum den Dieuwen Ridder een muzikale hulde. WERKKAMPEN. A.s. Maandag zullen de eerste arbeiders in de Peel in de kampen worden ondergebracht. Na verloop van enkele weken zullen deze vijf kampen geheel bevolkt zijn. MIDDENSTANDS - MEISJES VAN VENRAY De vormingsweek behoort nu tot het verleden en het leven gaat weer zijn gewone gang. Tenminste... uiter lijk. Want innerlijk zijn we niet meer dezelfde, die we voor dien tijd waren. Nü kennen we duidelijk de idealen, die ons toekomstig leven moeten bezielen. Maar 't is onze taak om ze te verwezenlijken. En daarbij is 't de hoofdzaak, dat we volhouden. Natuurlijk, in 't begin gaat 't van zelf: alles zit nog vers in ons ge heugen, maar later... Welnu, we kennen het middel om standvastig te blijven. We sluiten ons allen, zoDder uitzondering, aan bij de K.M.J.V., de middenstands- groep van de Katholieke Actie. Daar zullen we elkaar helpen ons levens doel te bereiken. Daar leeren we elkaar beter kennen en begrijpen. We helpen elkaar ons te vormen naar geest en lichaam, door bijeen komsten, door spel en sport. Laten we dus onze goede wil toonen, door allemaal aanwezig te zijn op de volgende vergadering. Want een groote, aaneengesloten groep middenstandsmeisjes, ook in Venray, is een der machtigste strijd krachten voor Christus en Zijn Kerk en voert zeker naar ons eigen per soonlijk geluk. VOLKSCONCERT. Morgen Zondag zal de fanfare „Ons Genoegen" uit Oirlo een volks concert geven op de Groote Markt. Aanvang 8 uur. AANBESTEDING. Woensdag werd alhier aanbesteed het uitvoeren van werken aan onze Parochiekerk. De volgende geldige inschrijvings biljetten werden ingeleverd A. Verbeek, Venray f 26970. Th. Maassen, f 24430.- P. Volleberg en Zn. Venray f 23997. H. Oudenhoven, f 22750. Verstralen-Koenen f 22532. Ten Brake, Lichte voorde f 22500. Veldhuizen, Maashees f 21880. Gebr. Oudenhoven, Venray f 21152. Er waren 3 ongeldige biljetten in geleverd. Gunning volgens bestek. Kraamverpleging Als kraamverpleegster bij „Het Groene Kruis" alhier is benoemd in plaats van Mej. Janssen. Mej. M. Steegmans, die zich gevestigd heeft in het St. Josephsklooster. Mej. Steegmans verwierf het ziekendiploma A in 1932, het diplo ma B in 1935, diploma kraamver pleging in 1936, tuberculose.bestrg- ding en zuigelingenzorg in 1937. BOSCHBRAND Zondagmiddag is in de nabijheid van den Deurneschen weg achter „de Rouwkoele" ongeveer een halve hectare joDge dennen door het vuur vernield. Men zij voorzichtig! Bij een 50-jarig Kloosterfccst. Woensdag a.s. is 't feestin VeDray Op de allereerste plaats wel voor de bewoners van 't klooster aan de Leunaeweg, maar toch ook voor ons Venrayer3. Want niemand minder dan Broeder Benedictus viert dan zijn 50-jarig kloost erf eest. En wie onder ons kent dat eeuwige reclame bordje van Franciscaanse eenvoud en hartelijkheid niet die door-en door echte Franciscaan, die jaren lang als termyn-broeder onder ons is rondgegaan. En die, behalve dat hij zich bekommerde om het dage lijks onderhoud van zijn medebroe ders, altyd een open oor had en nog steeds heeft voor onze belangen, voor ons wel en wee. Ja, dat weten zijn vele, heel vele Venrayse vrienden wel, dat Venray en zijn bewoners een goed plaatsje hebben verworven in zijn hart. En nu a.s. Woensdag viert hg dan zijn 50-jarig kloosterfeest. Om half 9 is de plechtige H. Mis. Eerst krijgt hg in de sacristie de stok en kaars, daarna plechtige intocht achter in de kerk, waarna de plechtige H. Mis volgt. En dan vervolgens de kroning, welke verricht zal worden door den Hoogeerw. Pater Honoratus Cami- nada, waarnemend Provinciaal. Beste mensen, laten wij ons beste beentje eens voor zetten en zooveel mogelijk Woensdagmorgen om half 9 present zijn in de Paterskerk. En als 't gaat, laten we dan op die dag te communie gaan voor de intenties van onzen Broeder Benedictus. Dat zal 't mooiste geschenk zijn, dat hij van zijn vele vrienden op zijn feest wil hebben. Broeder Benedictus, ik heb wel geen opdracht gekregen, maar ik geloof, dat niemand me sr lelijk op aan zal kijken wanneer ik u, uit naam van geheel Venray van harte geluk wens met uw 50-jarig kloos terfeest. Wij uw zeer vele Venrayse vrienden zullen u a.s. Woensdag niet vergeten. God zegene onzen Broeder Benedictus! M. P. SCHUTTERSFEESTEN TE VENRAY. De Schuttersfeesten welke heden Zaterdag, morgen Zondag en a.s. Maandag hier gevierd worden, belo ven schitterend te worden. De Schutterg Het Zandakker heeft de boomgaard van Mevr. de Wed. M. Janssen-Krijns in een kermisterrein herschapen, waar verschillende ver makelijkheden zijn geplaatst, o.a. de grootste zweefmolen van Nederland van de Firma" Gevers te Wychen, luchtschommels, suikerkramen, zuur. kraam, vliegbomsport, grrjpkraan, een groote tent, waarin muziek, hoofd van jut, rad van avontuur enz. In den optocht zal Venray's Har- monie hare medewerking verleenen. Wanneer 't weer meewerkt zal men kunnen genieten van een kleu rige folklorische optocht, van wap perende vaandels en tromgeroffel. We hopen, dat de burgers onze driekleur zullen laten wapperen, waarvoor hen zeer zeker alle schut ters en gildebroeders dankbaar zul len zijn. Nieuwe zaak. Heden Zaterdag opent Mej. Maria Clevers aan de Markt no. 7 een modern hygiënisch Voetverzorgings instituut. Behalve van 2—5 nm. zal ook van 1012 vm. heden de Nepo- do-voetspecialist zitting houden. Zie achterstaande bekendmaking. BEUGELBOND VENRAY Zondag j.l. werd op de baan van „Ons Genot" 't eerste B-concours gehouden. Door de jongste klasse van bovengenoemde bond werd vrij goed gespeeld. Jammer, dat er nog zoo weinig goede leiders tusschen de de B-spelers aanwezig waren. De eerste prijs werd behaald door Venray met 454 punten. Tweede prijs Heide met 444 punten. Derde prgs Ysselsteyn met 400 punten. Zoowel in partijen ais in punten was de sterkte goed weergegeven. Dit is de eerste maal dat de Ven- raysche club met een eerste prijs huiswaarts gaat. ENORM SUCCES. MERSELO Vergezeld van de beste wenschen van het geheele dorp, met een hart vol boop en eenige vreeze, trok onze fanfare St. Oda Donderdag j.l. naai Boekei, om deel te nemen aan het groote Nationale Concours voor muziek- en zangge zelschappen. Onder ademlooze spanning van 't publiek werden de twee nummers PETIT MAGGE en SEGESTA ten gehoore gebracht. Een daverend ap plaus was de belooning van het pu bliek voor deze prestatie voor dit optreden. Doch hoe zou de Jury oor- deelen? Ruim een half uur werd men in het onzekere gelaten, waar na de uitslag werd bekendgemaakt. Fanfare St. Oda Merseio, l3te prijs met 247 punten. Thans w as de span- Ding gebroken en heerschte er on gekende vreugde, die nog steeg toen later bekend gemaakt werd dat ook de Eereprijs voor het hoogst aantal behaalde punten voor fanfares ver kregen werd, terwyl de kranige direc teur nog de directeursprijs ten deel viel. lste prijs, Eereprijs, en Directeurs- prijs, dit bericht ging vliegensvlug naar Merseio, waar in allergl maat regelen werden genomen om onze muzikanten hartelgk te ontvangen. Bij den ingang van het dorp wer den we dan ook opgewacht door geheel Merseio en spontaan gehul digd, terwijl het lid van het kerk bestuur de heer H. van Meyel, woor den van gelukwenschen sprak namens geheel Merseio. In optocht trok men naar de zaal waar als eerste spreker optrad de ZeerEerw. Heer Pastoor en onze jongens met hun directeur en bestuur van harte geluk wenschte met dit succes en hen aanmoedigde de thans ingeslagen weg te big ven bewande len. Namens de handboogschutterij sprak de heer H. v. Ryswyck. Namens Voetbalv. Merselona de heer M. van de Ven. Namens jonge boeren, voor zitter M. van Hoof. Namens de hoofdorganisatie de heer W. Arts, ondervoorzitter. Namens H. Stede en Eierver. de heer S. H. Muysers. Namens boerinnenbond Mevr. Poels- Wismans. Namens ruiterclub H. Willems, terwijl voor de K.J.V. nog het woord voerde Mej. M. Janssen. Ontroerd dankte de voorzitter de heer J. M. Michels en later de heer Pubben als secretaris der vereeni- ging en als muzikant voor deze hartelijke spontane hulde, waaraan men weer eens te meer ziet hoe geheel Merseio een groote familie is en Jief en leed steeds met elkander deelt. Deze dag zal in de geschiedenis onzer fanfare met gouden letters worden geregistreerd. Jongens Sem per Crescendo. Het Zwembad te Maashees i wederom voor het publiek open gesteld. Dienstregeling volgt in ons volgend nummer. BOERINNENDAG. Donderdag werd te Horst in de Veemarkthallen een Boerinnendag gehoudeD, waaraan ruim 750 boerin nen uit Limburg deelnamen. Deze eerste congresdag voor de boerinnen werd bijgewoond door Z. H. Mgr. Dr. Lemmers. OVERLOON. Dinsdag had onder groote belangstelling de begrafenis plaats van M. Eibers, welke in den ouderdom van 74 jaren was over leden. De overledene bekleedde talrijke functie's. Hij was o.a. lid van het R.K. Kerkbestuur, hoofdbestuurslid C.R.E., bestuurslid Verkoopvereeni giDg, bestuurslid Geitenbond, be stuurslid Coöp. Stoomzuivelfabriek „St. Laurentius", Vierlingsbeek, oud-voorzitter Boerenbond, oud-dir. Boerenleenbank, bestuurslid Wit- Gele Kruis e.a. De fanfare „Vriendenkring" bege leide den overledene naar zijn laatste rustplaats. Maandag 29 Mei, 2e Pinkster dag zal onze R.K.S.V. S.S.S. met medewerking van de R.K. W.V. een sportdag organiseeren ten bate van Herwonnen Levenskracht. Verschil lende clubs hebben reeds hunne toe zegging gedaan. Wielrijder na aanrijding overleden. Woensdagmiddag is de wielrijder Op 't Veld op den weg van Roer mond naar Melick ter hoogte van huize Schöndeln bij het oversteken van den weg door een vrachtauto van de Limburgsche tramweg maat schappij gegrepen en zeer ernstig gewond. Kort na het ongeluk is de man ter plaatse overleden. Mond- cn klauwzeer. Bij een landbouwer aan den Ba- kelschen dijk te Deurne is weer een geval van mond- en klauwzeer vast gesteld. De noodige maatregelen zgn genomen om uitbreiding dezer ge vreesde veeziekte tegen te gaan. Centrale Varkensfokdag. Op 22 Mei a.s. wordt te 's-Herto- genbosch een groote Centrale Var kensfokdag van Noord-Brabantsche stamboekvarkens gehouden. Het zal de grootste varkensfokdag worden, die ooit in Nederland gehou den is. Niet minder dan 830 hokken V. D. L. en G. Y. varkens zullen aan gevoerd worden. Het weggeld in Noord-Brabant. Naar de Msb. verneemt, overwegen Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant, aan Provinciale Staten voor te stellen, met ingang van 1 Mei 1940 over te gaan tot afschaffing van weggeld voor het gebruik van de Provinciale wegen. Het ligt in de bedoeling van het Provinciaal bestuur, in de behoefte middelen voor den wegenbouw te voorzien, door een matige ver hooging van de opcenten op de ryks- belastingen. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 12 tot 18 Mei GEBOREN Petronella J. M. Duijkers, Castenray Jacobus B. M. Poels, Grootestraat Franciscus W. Hendriks, Kruitweg Lena J. L. M. Merseio Lambertus P. H. KrooneDberghs, Eindstraat Bernardus P. M. Jansen, Langcweg ONDERTROUWD Hendrikus A. Graat, 36 jaren koperslager en Anna G. Verhaag, 34 jaren, beiden te Venray. GEHUWD Wilhelmus H. Vermeulen, 28 jaren, cartonnagearbeider en WilhelminaH. Janssen, 27 jaren, beiden te Venray Peter A. H. Jenneskens, 27 jaren, te Maashees en Huberta Th. Eibers, 24 jaren, te Venray Peter J. A. Claessens, 24 jaren, monteur en Cornelia A. M. Cremers, 24 jaren, beiden te Venray Karei J. M. Queis, 25 jareD, ge meenteveldwachter te Beesel, en Ger- truda D. H. Custers, 25 jaren, te Venray. OVERLEDEN: Hendrikus H. G. Wilmsen, 278 mnd 3 patiënten St Servatius 1 patient St. Anna. Kerkelijke Diensten* PAROCHIE-ACTIE meer eer bied en liefde voor Christus Eucharistlcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKap. v. Wijngaarden. Morgen Zondag de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis met algem. H. Communie voor alle leden der jeugdvereenigingen en schoolvrije jeugd, de H. Mis wordt opgedragen voor de vrouw van Gerard Mommen, 10 uur de Hoogmis tot intentie van Joh. Rooyakkers, 2 uur groote Congregatie waaronder collecte voor de kaars van Oostrum. half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof en H. Kruisweg. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor J. Stoot als lid van 't Liefdewerk O. L. Vr. van Lourdes, half 8 leesmis, ter eere van St. Oda vanwege de Communiecanten die de pl. Communie gedaan hebben, 8 uur jaarg. 2de klas voor Jacobus Verbeek echtgen. Mechtildi3 Baltissen, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voorde vrouw van Martinus Jeuken, 7 uur leesmis voor de overl. fam. Schutte laar en Goumans, half 8 best. jaarg. voor Willem Weijs, 8 uur leesmis voor het huwelijk van Wilhelmus Vermeulen en Wilhelmina Janssen, 10 uur pl. huwelijksmis voor Jan Schuttelaar en Wilhelmina Antonia Goumans. WOENSDAG half 7 leesmis voor afgest. fam. van Ham-Pouwels, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor overl. fam. Vermeulen-Janssen, 8 uur jaarg. voor Hend. Mosmans. Petronella Verriet, kinderen en bloedverwanten. DONDERDAG half 7 leesmis voor Jan Wijnhoven, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 9 uur gezongen H. Mis voor 40-jarig bestaan van de Boerenleenbank Venray. VRIJDAG half 7 leesmis voor fam. Laurensse-van Gerven, 7 uur leesmis ter eere van St. Oda, vanwege de Communicanten die de pl. Communie gedaan hebben, half 8 best. jaarg. voor de vrouw van Mart. Verschuren 8 uur jaarg. voor Gerard Manders en ouders, 9 uur best. zieledienst voor de overl. fam. Vonck-Laumans. ZATERDAG Vigilie voor het Hoog feest van Pinksteren, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen, half 8 de wijding der doopvont waarna de Hoogmis, half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis. Biechthooren van 68 uur. KOLONIALE MISSIE-WEEK. Van 2128 Mei, de week voor Pinksteren, zal een week van Gebed en Offer voor de Koloniale Missies gehouden worden. Als geestelijk offer wordt gevraagd dat iedereen in deze week zijn moeilijkheden draagt, H. Mis en H. Communie aan God offere voor de bekeering der heidenen, welke ten getale van ongeveer 6S millioen leven in onze koloniën. Als stoffelijk offer wordt gevraagd dat iedereen in deze week nu en dan een klein offertje doet in het col lecte-zakje, dat aan ieder huisgezin is bezorgd. En dit zakje, goed ge sleten, meebrengt op het Pinkster feest naar de kerk en het deponeert in de offerbus, welke staat vooraan in de kerk. Patronaats-Agenda. Zondag: 3de Zondag van de maand. Om 7 uur H. Mis met algemeeüe H. Communie voor alle leden der diverse Jeugdvereenigingen. De zan gers gaan in de eerste baDken zit ten. De geuniformden zooveel moge lijk bij elkaar (Evangeliezijde). Allen zingen flink mee. Ook de aspiranten van voetbal- en gymnastiek moeten ook aanwezig zgn. 's Avonds van half 7 tot half 10 Patronaat. Woensdag half 9 film voor alle leden tegen gewone contributie. Aanzuiveren a.u.b. Goud-Pluvier. Woensdag: Om half 9 wordt ge draaid de reeds aangekondigde film. Dus niet Dinsdag, maar Woensdag avond om half 9 tegen gewone con- tibuiie. GENADEKAPEL OOSTRUM. ZONDAG 6.30 eerste H. Mis; 7.45 afhalen van de Jonge Boeren, Kring Horst; 8 uur Hoogmis met preek voor deze processie; uitsluitend toe- gankelyk voor de Jonge Boeren; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 3 uur Lof met preek en ommegang over den Vlasakker; daarna vereering der reli kwie van O.L. Vrouw. Maandag 7.30 gest. gez. jaarg. 2de klas voor Petrus Joh. Vullinghs. Dinsdag 7.30 uitdeelen van de H. Communie; 8 uur plechtige huwelyks- mis PoelsJanssen en Wennekers Janssen. Woensdag 7.30 H. Mis uit dank baarheid t.e.v.O.L. Vrouw v. Oostrum; 8 uur best. gez. H. Mis voor de overl. fam. Poels-Janssen-Wennekers. Donderdag 7,30 gest. gez. jaarg. 2de kl. voor fam. JacobsNooijen. Zaterdag vig. van Pinksteren, 6.45 uitdeelen van de H. Communie; daar- Da de Dienst; circa 7.30 best. gez. jaarg. 2de klas voor vrouw Ver- schuure en hare dochters. Jonge Wacht. Maandag: half 8 tot half 9 aspi ranten groep A en B. Woensdag: half 8 tot half groep voor alle geinstalleerden. Jonge Werkman. Maandag: half 9 tot 10 uuur leden vergadering voor allen. K. J. V. Zondag 7 uur Jeugdmis. Dinsdag 2 uur naaikrans. Poetsen door leidsters. K.M.J.V. Maanddag 7 uur sportterrein. Dinsdag 8 uur K.M.J.V.-vergade- ring. Nieuwe leden gratis entree. K. J. M. Zondag 7 uur Jeugdmis. allen nemen plaats op de bankjes, te be ginnen voor de stoelen. 3 uurK.J.M. voor allen, ook de nieuwe leden. ZELT. KINDSHEID en TSJING-TAO Zondag half 7 vergadering. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrgdags kwart over 4. PATERSKERK. Morgen ZONDAG onder 't Octaaf van 's Heeren Hemelvaart, de H. isen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap, waarna processie Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers en om 5.30 Lof met Meimaandoefening. DINSDAG, gedurende de uitstelliDg van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. H. Mis. WOENSDAG, plechtige viering van het gouden jubilé van br. Bene dictus. Om 8.30 wordt de jubilaris plechtig ingehaald, waarna de plech tige Hoogmis. Na de Hoogmis de plechtigheid der kroning. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. ZATERDAG Vigilie van Pinkste ren, geboden vasten- en onthoudings dag. Om 7.30 beginnen de plechtig heden, waarna de Hoogmis. A.s. ZONDAG, hoogfeest van Pink steren, 's morgens geen gelegenheid om te biechten. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid om aan het klooster de jaarlijlcsche bgdrage te betalen voor de stoelen. Van 2128 Mei, week van gebed en offer voor de Koloniale Missiën. H. H. MISSEN. Zondag om 6.15 voor Leonardus Verhaag en Zoon Henricus, om 7 u. voor Johannes Wynhoven. Maandag om 7 u. voor een over leden moeder. Dinsdag om 7 u. voor een overl. moeder. Om half acht plechtig gez. jaarg. voor Theodoor en Antoon Droesen en voor Anna en Catharina Poels. Woensdag om 7 uur voor Bernar- dina Wismans. Donderdag om 7 u, voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Vrjjdag om 7 u. voor Bernardina Wismans. Zaterdag om 7 u. voor Piet Bom. Jonge Derde Orde. Heden Zondag buitenkerkelijke ver gadering, afdeling jongens, Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 Burgerdienstmeisje voor dadelijk Eenige meisjes voor Corsettenfabr. 1 smidsknecht voor Venray 1 dagmeisje 1 nette boodschapjongen 2 burgerdienstmeisjes v. Venray Boerenjongen bij boerenfamilie zonder kinderen te Sittard. 1 kappersleerling Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Jongen v. kantoor- of magazgnw. 1 Schilder 2 jaar aan het vak 1 Boerenknecht 16 jaar 1 jongen van een Ambachtschool voor Electricien 2 Electriciens. Huishoudster bij R.K. Geestelijke. 2 burgerdienstmeisjes 15 en 16 jaar 1 burgermeisje 14 jaar 1 huisnaaister 1 jongen 15 jaar voor alle werk DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 10—11 BenC-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. Woensdag a.s. kaarten afstem pelen tot 7 uur. Verloofd Mies Rupurf Jacaues Janssen Soest, Steenhofstraat 12 Venray, Patersstraat 35 le Pinksterdag 1939. Geen ontvangdag. Ter gelegenheid van 't 40- jartg bestaan der Bank zal op Donderdag 25 Mei om 9 uur in de Parochiekerk te Venray een gezongen H. Mis tot dankzegging worden opge dragen. Alle leden worden ver zocht deze H. Mis bij te wonen Des namiddags om 7 uur zal de Algem. Vergadering tevens Feestvergadering plaats hebben in de Landbouw- Huishoudschool, Eindstraat. De Directeur, S M. WISMANS Op 26 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders M. Laurensse en M. van Gerven hun 25-jarig Huwelijksfeest te herdenken. Dat God hen nog vele jaren moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen FRANS JOHAN MARIA NELLY Venray-Dorp Afd. Veeverzekering. Wegens de vele schadegeval len moet 1 pet. premie bijbe taald worden. Men gelieve dit te betalen a.s. Zondag 21 Mei voorm. van 9 tot 10 en van 11 tot 12 uur ten huize van den Secretaris. Gevraagd voor dadelijk of 1 Juni Burgerdiensfmeisje Stationsweg 39c, Oirlo. 1 Vrijdag 26 Mei is onze ZAAK GESLOTEN. 8 Hofstraat 6. Wegens familieomstandighe den is a.s. Dinsdag 23 Mei onzé Heopcorset uil fraaie bro- ché. geheel gevoerd en doorgestikt maagged en 2 zeer solide elast kknken. Alleenverkoop ktstr. 5 v.h. A. THIELEN f. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zondag 21 Mei voorm. van -10 en van 11-12 uur ten huize van den Secretaris. De premie bedraagt 1 Voor 'n 't Is uw voordeel Nieuwe sorteering Lage prijzen. Hofstraat 8 OVERLOON. 'oor de Kind eren Bij elk pond Koffie vanaf 35 cent HOFSTRAAT 8 nog 'n nieuwe hoed noodig Dan even naar vh. A. THIELEN Wederom ontvangen geheel nieuwe sorteering Hofstraat 8 2 16 heeft ze. Zondag Vertj, Bi, Voor Juni a.i schrjjvt I. ali II. g; HI. IV. Inschfi loppen h het Sec( D 133») 's avoids Witel en Bhe£ soorten. Glaskov planten v) Coopn Hofsi M. GE flirt voor Oost A dief bona voor dj V. P t, K' a. me Ind.l of gepn bij de f Mé in pot i opgeven! Knolsj verkrijg Ageitvi p. j. P. JB-C Wed. w< s We#i 66, M |w, H. JK 3

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2